Délamerikai Magyarság, 1932. július-szeptember (4. évfolyam, 159-173. szám)

1932-07-02 / 159. szám

i. Megismétlik a Magyar Kupa döntőjét Ferencváros—Hungária 1:1 (1:0) Budapest, június 12. - Repülőpostán érkezett tudósítás — A tizenharmadik Magyar Kupa-dön­­ő vasárnap délután a Ferencváros és­­ Hungária csapatait szólította a ját­szótérre. Lesújtóan kis számban je­lent meg a közönség az üllői úti sport­telepen. Nyolcezren lehettek, noha a két ellenfél küzdelme már harminc­ezer főnyi közönséget is vonzott. De a gazdasági bajok vannak, a sporttele­pek kapuján a nyár kopogtat, a Ma­gyar Kupamérkőzések jelentősége a csökkent és a rendező MLSZ, amely­től túlzó optimisták a labdarúgás, meg­újhodását várják, nem jutott mese el a futball­­ komoly népszerűsítésének magaslatáig.A mérkőzés 1:1 arányúsak, eldöntetlenül végződött. A Ferencvá­ros az első, a Hungária a második fél­időben rúgta■ gólját. Újabb döntő lesz tehát a két csapat között. Mind a két csapat messze van legjobb tavaszi for­májától. Különösen a Ferencváros. A­­zöld fehérek negyedóráig döntő fölényt i­utattak, azontúl a kék-fehérek túlsú­lya irányí­totta a játékot. Gyengébb tel­­jesít­mények ellené­re is a Ferencváros mutatta a különb futball-erényeket. N­egyz­­e­lésbe­n, egységben, a veszélyes helyzeteknek a szórakoz­tató kidolgozá­sában túlszárnyalta a Hungáriát. A Hungária viszont tagadhatatlan bal­­szerencsével mozgott. Fölényét talált két-h­árom gólkülönbségű győzelem fe­jezte volna ki hűen. De a Hungária tá­madásában három csatár szerepelt já­tékkészségének meg nem felelő helyen. Ki­nyi előnyt pedig nem adhat a Hun­gária még a legyengült Ferencváros­nak­­sem. A gyengébb játék ellenére is mindvégig izgalmas akciók lelkesí­tették a közönséget. Az izgalmak hul­lámai átcsaptak a nézőtérre is, ahol egy-két helyen heves vitákat tettleges érvekkel intéztek el. A játék kemény volt. Attól sántuk­ le Kölnit. A mezőny­ben Toldi és Barátky veszélyeztették el­lenfeleik testi épségét. Három perccel a mérkőzés befejezé­se előtt még 1:0 arányban vezetett a Ferencváros. Mindenki beletörődött már az irreális eredménybe. Lázár An­dor, az OTT elnöke, már indult is a játszótér felé, hogy a három perc múl­va átadja a győztes csapatnak a ma­gyar kupát. Néhány lépést tett csak, amikor Titkos, a Hungária jobbszélső­­je kiegyenlítette az eredményt. Lázár visszament helyére, a mérkőzést pedig a szabályok értelmében meg fogják is­s­mételni. A játékot dr. Juhász Attila vezette. Délamerikai­­Magyarság 1932. július hó 2. ­ Hungária - Tör­ekvés 1 :6 (1:0) ^ ttminim<11í« o/Miir.'Hív- ki»lmjv lohot.pít, volna a Törokvosni kalma lehetett volna a Törekvésnek egyenlíteni, de a nekik megítélt 11-est Koszó Bottyán kezébe rúgja. A bíró 11 sulyossan ítélt mivel Szegő 16-os vo­nalon véletlen faultot vétett és min­denki a szabadrúgás megítélésre várt. Addig a Törekvés kétszer is 11-est vé­tett de a bí­ró egyik esetben­ sem látta, ez kissé furcsának is tűnt fel sokak­nak. Hungária B.—Törekvés B. bajnoki 6:1 (1:1) Törekvés az első félidőben még mél­tó ellenfele volt a Hungáriának, de fél­idő után összeroppant és Hungária tet­szés szerint éri el a gólokat. Hungári­ában a góllövők Török (2), Káldy (2), Vulovics és Csenky, 1­­ voltak, m­íg a Törekvésnek Schmit rúgja a gólját. Hungária csak minimális gólarány­­ok­yal tudott győzni a szépen játszó Tö­rekvés ellen. A játék mindvégig egyeli rangú felek küzdelmét mutatta és győ­­zött a­­szerencsései))) csapat. A mérkőzés szépségét nagyban ron­totta a felázott pálya mely lehetetlen­né tette a szépakkiók gyors keresztül­vitelét. A gólt első félidő 19-ik percé­­b­en Horvath lapos lövéssel szerezte meg és ez az eredmény meg is ma­radt változatlanul. Mind­két részről veszélyes támadások indulnak de a pu­ha csatárok sorra kihagynak. Törek­vés kapu lövései sokkal veszélyesebb de Bottyán bravúrossan fogja őket ad­dig a Hungária csatár játékosai túl kombinálnak 5—6 lépésről is sorra ka­pusnak rúgják. Második félidőben al­ Pontveszteség nélkül nyerte a Ferencváros a bajnokságot 2. Újpest, 3. Hungária, 4. Budapest, június 14. — Repülőpostán érkezett tudósítás — A ligabajnokség utolsó fordulóján a hétközbeni túramérkőzésektől fá­radt Ferencváros nehezen startolt a Budai 11 ellen, s ellenfele már 1:0-ra vezetett, amikor Takács II. két gólt lőtt A II. félidőben a Ferencváros megta­lálta magát s Toldi 3:-re emelte a vég­eredményt, de a gólkülönbségnél na­gyobb volt a Ferencváros fölénye. A mérkőzés után hívei ünnepelték a ve­retlen, sőt pontveszteség nélküli baj­nok Ferencvárost. A bajnokság II. helyét döntötte el az az Újpest­••Somogy mérkőzés, amelyre a Somogy sportszerűtlenül csak a mér­kőzés délelőttjén utazott fel személyvo­naton s az attól összetört csapat nem volt ellenfele az Újpestnek. Az Újpest 4:0-as félidő után 5:1-re győzött, de győzhetett volna tíz góllal is. A IV. helyet döntötte el a debreceni Bocskay—Ill. kér­ mérkőzés, amely — mint várható volt, — nagy küzdelmet hozott, de végeredményben a Bocskay jobb csatársora döntötte el 2:0 arány­ban a maga javára Vince és Mátéffy góljaival. Boronkay bírót a fegyelme­zetlen közönség kővel dobálta meg. A kiesési mérkőzésben a Kispest megemberelte magáát és 3:0 ra győzött a Nemzeti ellen, úgyhogy ezáltal 14 ponttal megelőzte a Vasasokat (13 pont), s ennek folytán a Vasas játszik osztályozót a II. liga második helye­zettjével, a Szegeddel. Bocskay, osztályozó : Vasas A River Plate váratlan letörése Az Independiente győzelme (5:0) Buenos Aires, június 26. A vasárnapi programon nagy esemé­nyének ígérkezett River Plate-Inde­pendiente találkozása egészen várat­lan szenzációt hozott: a bajnokságban addig veretlen River Plate nemcsak elveszítette a mérkőzést, hanem szin­te­ példátlanul álló módon, 5:0 gólarány­nyal maradt a nap vesztese. Az Indepardiente kétségtelenül az első perctől kezelve jobb volt, mint ve­retlen ellenfele, mégis a River Plate egyenlítését várta sokáig a közel­­50.000­ főnyi közönség, amely végül is kényte­len volt beletörődni abba, hogy favorit­ba ilyen súlyos veszteséget szenvedett A többi vasárnapi mérkőzések ered­ményei ezek voltak: Boca­­Tumors—Racing 1:1 Independiente—River Plate 5:0 San Lorenzo—Talleres 2: 1 Atlanta- Huracán 0:0 Lai­us—­F. C. Oeste 2:1 V. Sársfield—Chacarita J. 4:3 G. E. La Plata—Tigre 2:2 Platense—Arg. Juniors 1:0 Quilines—Estudiantes 2:1­ ­ % A Ferencváros győzelmei Erdélyben Ferencváros—Ripensia 3:1 (2:1) - Aradon is 3:1 arányban győzött Temesvár, június 8. — Repülőpostár, érkezett tudósítás — A Ferencváros már az első félidőben is jobb volt ellenfelénél, azonban Mur­­git bíró rendkívül részreh­ajlóan ítél­kezett, és a Ripensia játékosainak dur­vaságát elnézte A vezetést Schwarz ré­vén a temesváriak szerezték meg a 10. percben. A Ferencváros Toldi révén­­ egyenlített, majd a­ félidő vége felé Tu­­ray a vezetést is megszerezte. Szünet után a Ferencváros nagy fö­lényénél fogva teljesen iskolajátékra rendezkedett be. Az egyetlen gól a 20. percben Toldi lövéséből esett. A győztes csapatban különösen a csatársor teljesítménye érdemel emlí­tést. 3000 néző tapsolt a Ferencváros­nak. Arad, június 9. Mintegy 3500 néző gyűlt egybe a nagy­szerű nyári időben, hogy fogadja a bajnok csapatát. A pálya is kitűnő volt és így a Ferencváros csatársora kabinetalakítást mutathatott be. Köny­­nyű sír!u.-os játék közben Turay lőt­te az első két gólt a 10. és a 20. perc­ben. A második félidő 3. percében Dobra az aradi kombinált egyetlen gól­•dr ' I •­ i-'yt •. i I *'* rom város iskolajátékot és a 42. perc­ben Takács II. megszerezte a h­arma­dik gólt. Az aradi csapat az Amre és a Glória játékosaiból alakult és kitű­nően tartotta magát. A Ferencváros­ban ezúttal Bukovi is játszott­­ jól, rajta kivül Korányi, Lyka, a csatársor­ban pedig Takács II. és Turay voltak a legjobbak. §131 E,c!E13EEi3MEiB3EJ50iS®5)3 M2 JSE­SSI 515 IS R2\1 IOE30E S MAGYAR BÚTORÜZLET I és KOLCSONERIA H Hálószobák, ebédlők, konyhabe- [| ] rendezések a legegyszerűbbtől a pj­ò legfinomabbig — Bronzágyak És É minden minőségben nagy válasz jij­tékban. |j Menyasszonyok és a magyar ko-­fej pl­­ónia tápjainak figyelmében ja jfj ajánljuk, megtekintés végett. — Sj Éj Eladunk készpénzért és részlet­ [a fizetésre Szives pártfogását kér fj MANUEL SIMÓN ¡ I ALVAREZ THOMAS 1444 | S Eso El Cano — Buenos Aires E) [a Qe!!SISiHSM3JSi2El­l,SEEJE0EfSiE!D!lSíS13MSfStul =30C3.K . 1 '- iopor:—r.vor AO Munkások! Senki se vásároljon semmiféle munkásruhát amíg meg nem tekintette az La Piamontesa hatalmas raktárát . II. Alem 546 sz. a. Szolidság Elszakíthatatlan szövetek Kényelmes modelek Tökéletes szabás A mi ruháink nem bomlanak szét! Vásárlásnál mutassa fel ezt a hirdetést! Külön ajándékot kap! ifr-im­- —rol— .................nr-tnr-OD o o Do Q o­lOQOE