Dunaújvárosi Hírlap, 1981. szeptember (26. évfolyam, 70-78. szám)

1981-09-08 / 72. szám

I Labdarúgás: Sabaria SE—Dunaújváros 1:0 (1:0) Szombathely, 5000 néző­. Vezette: Soós. Sabaria: Pálinkás — Vá­mos, Tóth, Gáncs, Bencsics — Kratochwill, Horváth L., Jáger L. — Holdosi, Hauser, Horváth Z. Edző: Szabó Im­re. D. Kohász: Németh — Kel­ler, Dózsa, Bonnyai, Tímár — Miskovicz, Sul­a, Fajkusz — Magyar, Weitner, Sugár. Ed­ző: Palicskó Tibor. Csere: Fajkusz helyett Cse­hi a szünetben, Holdosi he­lyett Jáger S. a 67. percben, Magyar helyett Alföldi a 75. percben. Szögletarány: 6:5 (3:2) a Sabaria javára. Alig néhány másodpercnyi játék után máris a hálónkba került a labda. Kezdés után Hauser a bal oldalról ívelt a kapunk elé, védőink késle­kedtek a közbeavatkozással, csak nézték, hogy a Holdosb­ól visszapattant labdát Horváth Z. tíz méterről kapásból a kapu jobb oldalába vágja. 1:0. Megzavarodott a Kohász, és félő volt, hogy a hazaiak tovább növelik előnyket. A 12. percben Hauser lőtt a kapufára, majd közeli lövését Németh kapus bravúrral há­rította. A 20. percben veszé­lyeztette először a dunaúj­városi együttes a hazai kaput, de Fajkusz éles szögből le­adott lövését védte Pálinkás. Ezután a 25. percben Misko­­wicz tört előre a jobb olda­lon, azonban a keresztbe lőtt labdája elsuhant a kapu előtt. Kiegyenlített játék után Weitner lőtt jó helyzetből kapu fölé, majd Horváth Z. közeli emelése nyomán jutott a labda az alapvonalon túl­ra. Az első félidőt Soós já­tékvezető a 43. percben le­fújta. Szünet után a megsérült Fajkusz helyett Csehi állt be. Az öltözőben megtartott ala­pos „fejmosást” követően bátrabban kezdett a Kohász. A hazaiak előnyük birtoká­ban főleg a biztonságos vé­dekezésre ügyeltek. Csehit szerelték nehezen szögletre a 6-oson belül, majd Weitner cseles szabadrúgása után tisztáztak az utolsó pillanat­ban a Sabaria védői Sugár elől A hazai együttes időt hú­zó, lassító játékba kezdett. A Kohász mezőnyfölényt har­colt ki, de a támadásaikban nem volt elég átütő erő. A 65. percben Weitner jó át­adása után Sugár 2 méterre a kaputól elcsúszott. A má­sik oldalon Németh kapus gyors vetődéssel tisztázott Holdosi elől. A 75.­­ percben Alföldi jött be Magyar he­lyett. Bonnyai került előre és Sugár húzódott ki a jobb ol­dalra. Beszorultak a hazaiak. A 76. percben Csehi közeli lövése az egyik védőről pat­tant szögletre. Hét perc múl­va már gólt kiáltottunk. Su­gár ugrott meg a jobb oldalon, beadását Bonnyai fejjel meg­csúsztatta, de az érkező Su­lia 10 méterről leadott lövé­sébe belevetődtek a hazai védők. A 87. percben érde­kes jelenetek játszódtak le a Sabaria kapuja előtt. Weit­ner ívelt be szögletet, a nagy tumultusban az előrehúzódó Dózsát a 16-oson belül le­rántották, a labdát a hazaiak röviden mentették, és ami­kor Csehi tíz méterről lőni készült, Soós játékveztő ál­talános meglepetésre, a mér­kőzés végét jelezte. A bajnokság állása: Igazi futball-láz fogadta csapatunkat Szombathelyen. A Sabaria a Kaposvár skalp­ja után mindent elkövetett, hogy a másik volt NB I-es csapatot is legyőzze. A figyel­metlenség miatt gyorsan ka­pott gól után nehezen állt talpra a Kohász. Játéko­sainkból hiányzott az elmúlt hetekben látott tűz, lelkese­dés, könnyen megadták ma­gukat a keményen, szoros emberfogással játszó Sabaria együttesének. Szünet után változott a já­ték, többet is támadott a vendégcsapat, de a sikeres befejezésekhez határozottabb, bátrabb támadójáték kellett volna. Középpályáról ezen a délutánon kevés támogatást kaptak a csatáraink. Soós já­tékvezető az első félidőt két, a második félidőt pedig há­rom perccel előbb fújta le, de emellett többször is tévedett, s tévedéseivel a Kohászt súj­totta. A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a ha­zaiak megérdemelten jutot­tak a két pont birtokába. Szeptember 9-én, szerdán előkészületi mérkőzést játszik a Kohász a Központi Sport­telepen a Kecskemét együt­tesével. A mérkőzés kezdési időpontja: 15.30 óra, —iy Döntő gól a kezdés után 1. Tapolca 4 4------11-2 8 2. N.-kanizsa 4 3 1-10-4 7 3. Kaposvár 4 3 — 16-16 4. Sabaria 4 2 2 — 3- 1 6 5. D.-újváros 4 2 118-25 6. Sopron 4 12 17-64 7. PVSK 4 2 - 2 6- 7 4 8. Komló 4 2 - 2 4- 5 4 9. Szekszárdi 4 2 - 2 3- 6 4 10. Mohács­ V. 4 112 6-43 Várpalota 4 112 6-43 12. MÁV DAC 4-3 17-8 3 13. Bakony V. 4 112 5-11 3 14. Ajka 4 - 2 2 3- 8 2 15. Keszthely 4 1—3 4-11 2 16. Dombóvár 4----------4 1-10 — Csak szépíteni tudtunk Medicor SE­—D. Építők 2:1 (1:0) Belvárosi sporttelep, 600 néző. V.: Kapitány. Medicor: Szigeti — Mik­lós, Morvai, Bankó, Füsi — Ritter, Szőlősi, Richerihd — Almási (Lázi), Bálint (Far­kas), Varga. D. Építők: Hancsák — Medve II., Fúrják, Tóth, Mudra — Medve I., Lábát, Kakas — Udud (Simon), Bé­res, Móricz. Azzal kezdődött a területi bajnoki mérkőzés, hogy Medve I. veszélyes hazaadá­sát Hancsák csak bravúros védéssel tudta kitornázni! A 15. percben Kakas baloldali szögletét Béres fejelte kapu­ra, a labda a kapufa belső éléről Szigeti kapus ölébe perdült. Két perc múlva újabb gólhelyzet maradt ki­használatlanul. Udud jó lab­dával kiugrott, lövése a ki­futó kapusról kiperdült, Bé­res robbant a labdára, egy csel után látványos gólt akart lőni, de a pöttyös is­mét elakadt Szigetiben. A vendégek veszélyes el­lentámadásokkal próbálkoz­tak. A 23. percben Tóth a 16-os jobb felső sarkánál szerelt, közben elbuktatta Bálintot. A játékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt! A büntetőt Richeichd a bal felső sarokba lőtte 1:0. A váratlanul bekapott gól után egy időre zavar támadt a hazai csapatban, ekkor a Medicor játszott jobban. Szünet után az Építők, de az rohamozott egyenlítés elmaradt, sőt az ellenfél újabb góllal növelte előnyét. Az 57. percben egy hos­­­szan előrevágott labdával a gyors Varga lépett meg, le­futotta a keresztező Furjá­kot is,, és a kiinduló Han­t­csák mellett laposan a bal alsó sarokba lőtt 2:0. Újból nagy erővel táma­dott az Építők, a csereként beállt Simon lendületet adott a csapatnak. A 74. percben Medve II. előretörve jó lab­dát adott Simonnak, aki el­húzott Füsi mellett, éles be­lőtt labdáját Béres a léc alá lőtte. 2:1. A szépítő gól után Lábát ejtett a felső kapufára, Ka­kas sorfalba lőtt szabadrú­gásból, majd Béres kétszeres buktatása után (a 16-oson belül) a játékvezető továbbot intett. Az eredmény már nem változott, így a vendég­csapat elvitte mind a két bajnoki pontot. Jó: Miklós, Morvai, Bá­lint, Szőllősi, illetve Medve II., Tóth, Kakas, és a cse­reként beállt Simon. M. L. A megyei bajnokság őszi sorsolása az V. fordulótól V. forduló IX., 13., 15.30 óra: Nagylók—Mór, Tordas—D. Vo­lán, Polgárdi—Sárbogárdi V., Pusztavári—Seregélyes, Ikarus— Lovasberény, Ercsi—Perkáta, Szabadegyháza—Enying, Etyek— Lajoskomárom. VI. forduló IX. 20., 15.00 óra: Ercsi—Etyek, Perkáta—Ikarus, Lovasberény—Pusztavám, Sere­gélyes—Polgárdi, Sárbogárdi V. —Tordas, D. Volán—Nagylók, Mór—Szabadegyháza, Enying— Lajoskomárom. VII. forduló IX. 27., 15.00 óra: Nagylók—Sárbogárdi V. Tor­das—Seregélyes, Polgárdi— Lovasberény, Pusztavám—Perká­ta, Ikarus—Ercsi, Lajoskomáron —Mór, Szabadegyháza—D. Vo­lán, Etyek—Enying VIII. forduló X. 4., 14.00 óra: Ikarus—Etyek, Ercsi—Puszta­vám, Perkáta—Polgárdi, Lovas­berény—Tordas, Seregélyes— Nagylók, Sárbogárdi V—Sza­badegyháza, D. Volán—Lajosko­márom, Mór—Enying. IX. forduló X. 11-én 14.00 óra: Nagylók—Lovasberény, Tordas— Perkáta, Polgárdi—Ercsi, Pusz­tavám—Ikarus, Enying—D. Vo­lán Lajoskomárom—Sárbogárdi V. Szabadegyháza—Seregélyes, Etyek—Mór. X. forduló X. 18., 13.30­­ óra: Pusztavám—Etyek, Ikarus— Polgárdi, Ercsi—Tordas, Perkáta — Nagylók, Lovasberény—Sza­badegyháza, Seregélyes—Lajos­­komárom­, Sárbogárdi V.— Enying, D. Volán—Mór. XI. forduló X. 25., 13.30 óra: Nagylók—Ercsi, Tordas—Ika­rus, Polgárdi—Pusztavám, Mór- Sárbogárdi V., Enying—Seregé­lyes, Lajoskomárom—Lovasbe­rény, Szabadegyháza—Perkáta, Etyek—D. Volán XII. forduló XI. 1., 13.00 óra: Polgárdi—Etyek, Pusztavám— Tordas, Ikarus—Nagylók, Ercsi —Szabadegyháza, Perkáta—La­joskomárom, Lovasberény— Enying, Seregélyes—Mór, Sárbo­gárdi V.—D. Volán. XIII. forduló XI. 8., 13.00 óra: Nagylók—Pusztavám, Tordas— Polgárdi, D. Volán—Seregélyes Mór—Lovasberény, Enying—Per­káta, Lajoskomárom—Ercsi, Szabadegyháza—Ikarus, Etyek— Sárbogárdi V. XIV. forduló XI. 15., 13.00 óra: Tordas—Etyek, Polgárdi— Nagylók, Pusztavám—Szabad­­egyháza, Ikarus—Lajoskomárom, Ercsi—Enying, Perkáta—Mór, Lovasberény—D. Volán, Seregé­lyes-Sárbogárdi V. XV. forduló XI. 22., 13.00 óra: Nagylók—Tordas, Sárbogárdi V.—Lovasberény, D. Volán—Per­káta, Mór—Ercsi, Enying—Ika­rus, Lajoskomárom—Pusztavám, Szabadegyháza—Polgárdi, Etyek —Seregélyes. Megjegyzés: a D. Volán a mérkőzéseit délelőtti (9.00 óra­kor az ifi, 11.00 órakor a fel­nőtt) időpontokban rendezik meg. 1981. szeptember 8., kedd Kézilabda: Bp. Spartacus— Dunaújvárosi Kohász 25:24 (11:11) Dunaújváros, NB I-es férfimérkőzés, 400 néző. V.: Ambrus —Ruszinga (Bp.) D. KOHÁSZ: Kovács L. — Baráth (1), Mol­nár, Kovács (3), Vura (5), Végh (6), Saliga (1) . Csere: Kácsor, Kolics (2), Gasparik (2) , Baráth (1), Ta­­laskovics. Edző: Ko­máromi Ákos. Jobban kezdett a Spartacus. Varga és Molnár pontos átlövé­­seivel 8—8-ig vezet­tek. Ekkor magára ta­lált a Kohász, helyze­teit végre bedobta, és 2 gólos előnyt szerzett, amit a félidő végére leadott, mert a táma­dásbefejezésekre nem kon­centrált kellőképpen. A második félidőben job­bára a vendégek vezettek, akik nagyon rutinosan „el­dugták” a labdát, és próbál­ták lefékezni a hazai csa­pat rohamait. A Kohász el­sősorban­­ szélen volt ered­ményes. Az utolsó percekben óriási izgalmak közepette Komáromi edzőt kiállították, majd a játékvezetők több téves ítélete a pesti csapatot hozta előnyös helyzetbe. Nem sikerült a mérkőzés megnyerése, mert a Sparta­cus belső hármasa félelme­tes lövőerővel rendelkezett, amit a Kohász-védelem csak részben tudott semlegesíte­ni. Nagyon nehéz volt az öt válogatottal felálló támadó­sort lefogni. Az első félidő­ben több tiszta gólhelyzetet hibáztak játékosaink. A má­sodik félidőben pedig ahogy telt az idő, a játékvezetők egyre jobban beleavatkoztak a mérkőzés végeredményé­nek kialakításába. Ezzel a vereséggel igen ne­héz helyzetbe került a Ko­hász. Helyzete azonban ko­rántsem reménytelen, hiszen még kilenc forduló van hát­ra, és még mindig öt csapa­tot fenyeget a kiesés réme. Pénteken a Honvédhoz láto­gat csapatunk. Itt csak tisztes helytállás lehet a cél, a Vasárnap viszont Cscdon mindent meg kell próbálni a pontszerzés érdekében! Szeptember 9-én (szerdán) 17 órakor ismét osztrák NB I-es csapattal vív nemzetkö­zi mérkőzést a Kohász férfi­­csapata. A Graz csapata az Elektromos vendégeként tar­tózkodik hazánkban. Érde­kessége, hogy több mint egy éve tagja a sokszoros válo­gatott magyar játékos, Vass Sándor, aki a csapat játé­­kos-edzője. A hírek szerint a grazi csapat sokkal jobb játékerőt képvisel, mint a­ múlt heti ellenfél, a Túlírt. Az osztrák bajnokság élvo­nalába­ tartozik. Vendéggyőzelem bírói segédlettel Végh József hat gólt dobott, de ennyi sem volt elég a győzelemhez Nagyon gyenge játék Bp. Spartacus—D. Kohász 32:18 (16:8) Bp. Spartacus: Éliás (1) — Gálhidiné (3), Krámerné (4), Huj (1), Oszvald (13), Czeg­­lédi (4), Nyári E. (6). Csere: Urszulyné (kapus), Tusják, Tóth E., Erdős. Edző: Szabó István. D. Kohász: Baranyi — Bu­rainé, Apáti (1), Hajdú, Var­ga Zs. (6), Nagyné (8), Ge­­lencsérné. Csere: Horváthné (kapus), Nagy E. (1), Mucsi (1), Simon (1), Szarka. Edző: Karcsa András. A „viharos” pénteki férfi­mérkőzés után a Bp. Sparta­cus női csapatát fogadta va­sárnap délelőtt a Kohász NB I-es női bajnoki mérkőzésen. Ezúttal jól bíráskodó játék­vezetői kettes mellett bizta­tóan kezdett a hazai csapat. Az első támadás végén Nagyné lőtt a hálóba 1:0, majd Gálhidiné mellédobása után Varga Zs. lapos bom­bája vágódott a bal alsó sa­rokba 2:0. A folytatásban a vendégek két látványos gól­lal kiegyenlítettek. Nagyné a 8. percben még 3:2-es hazai vezetést szerzett, de a foly­tatásban a kitűnő játékot produkáló vendégek fokoza­tosan elhúztak, és 16:8-as Spartacus-vezetéssel ért vé­get az első félidő. Szünet után tíz percig — főleg a Nagyné eredményes­sége révén — valamit csök­kent a vendégek előnye, de 18:11 után a 39. percben már 22:11 lett az eredmény Spartacus javára, akik min­­­dent bedobtak, sőt még a ka­pusuk is gólt lőtt! Az 54. percben Éliás védte Simon lövését, majd óriási dobása átszállt a hazai kapus Hor­váthné felett, és a labda a hálóba jutott! Ritka gól: A befejezés előtt mind a két csapat sokat cserélt, és sze­repeltette valamennyi tarta­lékjátékosát. A Kohász-lányok ezúttal nagyon gyengén játszottak. Jó: Éliás, Krámerné, Oszt­vald, Nyári E., illetve Nagyp né. ,n (markó) Tömegsport: Alkotmány Kupa A városi tömegsportbizott­ság az elmúlt hónapban ren­dezte meg az Alkotmány Ku­pa mérkőzéssorozatot, nyolc sportágban 1023 részt­­ vevő küzdött a csapat- és egyéni versenyszámokban. (49 Eredmények: Asztalitenisz fő): 1. Török József (DV Hengermű) 2. Kővári Imre (DV Kohászat), 3. Ko­vács József (26. ÁÉV), Neid­l György (Adony). Kispályás foci: férfiak: 1. 26. ÁÉV Panelszerelők, 2. DV Energia, 3. DV Üzem­­fenntartás. Nők: 1. BVM gyára, 2. DV Kohászat, 3. Munkásszövetkezet, DV Hen­germű. Kézilabda: férfiak: 1. PIV, 2. DV Hengermű, 3. DV Üzemfenntartás. Nők: 1. PIV, 2. DV Kohászat, 3. Fé­sűsfonó. Légpuskalövészet: férfiak (78 fő): 1. Bakos Béla (Volán), 2. Kelemen Lajos (DV Kohászat), 3. An­tal Sándor (DV Hengermű), Gubicza Tibor (DV Ener­gia). Nők: (42 fő) 1. Sztraty Györgyné (DV Kohászat), 2. Szőnyegi Istvánná (DV Energia), 3. Liszkay László­­né (DV Kohászat) Röplabda: férfiak: 1. PIV, 2. DV Hen­germű, 3. DV-válogatott, 4. 26. ÁÉV. Nők: 1. 26. ÁÉV, 2. DV Hengermű, 3. PIV. Sakk: (42 fő) 1. Szakmakö­zi bizottság, 2. DV Henger­mű, 3. DV válogatott. Vízi­labda: 1. PIV, 2. DV Szállí­tók, 3. DV VFE. Tenisz: (36 fő) 1. Baranyai F.—Horváth Z., 2. Fúrják I.—Burján I. 3. Szőke I.—Kehi Z. Teke: Pályacsúcs D. Építők—Sárvári Kinizsi 7:1 (2799,2398) Az NB II-es tekebajnokság őszi második fordulójában ide­haza fogadta a Sárvári Cukor­gyár csapatát a D. Építők. A találkozót biztosan nyerte a ha­zai együttes. Skoda egyéni pá­lyacsúcsot ért el 509 fával. A csapat tagjai közül Skoda 509, Czeilinger 488, Hosszú 472, Kuti 466, Simonyi Gy. 433, Simonyi T. 431 fát ütött. •íj­ űri Sportműsor KEDD: Tömegsport: Munkahelyi olim­pia, légpuska-lövészet 15.00 óra­kor az MHSZ városi lőtéren. SZERDA: Kézilabda: D. Kohász—Graz (osztrák) nemzetközi barátságos kézilabda-mérkőzés 17.00 órakor a Béke városrészi iskolában. CSÜTÖRTÖK: Kispályás foci: S. Sing—BVM 17.00 óra BVM-pálya. Elkészült a Vöcsök A Repülőgépes Szolgálat elhatározta, hogy újra megépítteti­­ a 30-as, 40-es évek kiváló vitorlázó gépét - a Vöcsök típusú vitor­lázó-oktató repülőgépet. A közelmúltban Schmidt Lajos keze alatt vált valóra ismét a Farkashegyi hangárban az, amit idősebb Ru­bik Ernő fél évszázada megtervezett. A képen: a tervező kipró­bálja a megálmodott tervét (MTI fotó: Balaton József felvétele - KS)