Dunaújvárosi Hírlap, 1981. november (26. évfolyam, 88-95. szám)

1981-11-10 / 90. szám

Labdarúgás: Kem­ény játék, igazságos eredmény Ajka—D. Kohász 0:0 Ajka, 600 néző. Vezette: Bodrogi. Ajka: Buj­tor — Hollen­­czer, Menyhárt, Brezniczky —­ Nagy, Puskás, Túri, Fehér — Cserna (Trejer a 70. percben) Cöcze, Csikesz. D. Kohász, Németh — Ti­­­hár (Keller a 68. percben),­ Boldóczky, Dózsa, Bonnyai — Weitner, Sul­a, Fajkusz — Magyar, Sugár, Csehi (Ress a 25. percben). A hirtelen téliesre fordult időben erős északi széltől támogatva Kohász-támadá­sokkal kezdődött a találkozó. Hamar kiderült, hogy a ha­zaiak keménységgel próbál­ják egyensúlyozni ellenfelük ngyobb tudását. Csehi, majd Sugár szorult ápolásra egy­­egy túlzottan kemény szere­lés után. A 12. percben Dó­zsa lőtt hajszállal kapu fö­lé, majd ugyanilyen sorsra jutott Sugár és Suk­a meg­lőtt labdája is. Az első ve­szélyes helyzet kapunk előtt Túri fejese nyomán alakult ki, de a labda a kapu mel­lé szállt. A 22. percben Hol­­lenczer csúnyán leterítette Csehit. Balszélsőnk nem is tudta folytatni a játékot, he­lyére Ress állt be. A 27. percben Magyar cselezte be magát a kapu előterébe, azon­ban beadása pontatlan volt. A 31. percben Csikesz átadá­sát Fehér közvetlen közelről lőtte kapura, de a labda a bevetődő Boldóczkyról szög­letre pattant. Többet támad­tunk, de csatáraink a 16-os környékén elbátortalanod­­tak. Dózsa kapott rúgást a lábára, 3 percig a partvonal mellett ápolták! A 42. perc­ben Sugár hagyott ki nagy helyzetet: Sulia jó átadását 6 méterről kapu fölé vágta. A 44. percben Sulia lapos lö­vése hajszállal csúszott el a bal kapufa mellett.­­ Szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak a csa­patok. Az 52. percben Faj­kusz húszméteres szabadrú­gása kerülte el a kaput, majd a szélről támogatott hazaiak támadásai következtek. Az 59. percben Csikesz beadása után Nagy lőtt 10 méterről kapura, de Németh óriási bravúrral kiütötte a labdát a bal felső sarok elől. Ellen­­támadás során a 61. percben Weitner tört előre a jobbszé­len, beadása hosszúra sike­rült, Ress szerezte meg, Ma­­gyarhoz játszott, ő azonban 12 méterről a vetődő kapus­ba lőtt. Élénk iramban, ha­zai fölénnyel folytatódott a játék. Védelmünkre nagy munka hárult. A 65. perc­ben Csikesz beadása után Túri fejelt kapu mellé, majd 3 perc múlva a megsérült Tímár helyére be. A 72. percben Keller állt Magyar került jó helyzetbe, de lövés helyett még egy cselt akart csinálni, és Menyhárt sze­relte. A 76. percben Csikesz ugrott ki középen, azonban Bonnyaitól szorongatva 14 méterről kapu fölé lőtt. 82. percben Németh sérülé­­­se ijesztette meg a dunaúj­városi csapatot. Egy kapu­kirúgásnál megrándult a tér­de, de sántikálva tovább vé­dett. Két perccel a befeje­zés előtt Bodrogi játékvezető 20 méterre a Kohász kapu­jától szabadrúgást ítélt. Tú­ri­­ lövése elkerülte a kaput. Jó iramú, de közepes szín­vonalú mérkőzésen a Ko­hásznak nem sikerült meg­szereznie a sorrendben ötö­dik győzelmét. A hazaiak keményen, sokszor a durva­ság határát súrolva igyekez­tek széttördelni a dunaújvá­rosi akciókat, s ez sikerült is nekik. A Kohász játékosai keveset mozogtak, nem volt folyamatos a játékuk. Egy­értelműen csak együttesünk akarása, lelkesedése dicsér­hető. Az első félidőben nem tudtuk kihasználni az erős szelet, mert a lövések pon­tatlanok voltak. Szünet után fokozódott az iram, élesedett a küzdelem, de a mindkét oldalon jól játszó védelmek meg tudták őrizni kapujukat a góltól, így hát az ered­mény igazságos. Németh kapus ezúttal is jól védett. Védelmünkre második félidőben hárult na­a­gyobb munka, de jól állt a lábán. A középpályán Sul­a, csatársorunkban pedig Ma­gyar játéka dicsérhető. Szerdán a D. Kohász Központi Sporttelepen a Fűz­a fő csapatát látja vendégül. Az előkészítő mérkőzés 13 órakor kezdődik. — ly — A bajnokság állása: A XI. 1-én szárd—Sabaria félbeszakadt Szek- SE mérkőzés eredményét (1-0) nem számí­tottuk be. 1. N.-kanizsa 13 9 4 — 25-11 22 2. D.-újváros 13 8 3 2 23- 7 19 3. Tapolca 13 8 3 2 23-11 19 4. Sabaria 12 5 5 2 12- 9 15 5. Keszthely 13 6 3 4 20-21 15 6. Kaposvár 13 5 4 4 17-12 14 7. Szekszárd 12 7 — 5 13-12 14 8. Mohács­ V. 13 5 3 5 21-12 13 9. Sopron 13 4 5 4 19-20 13 10. MÁV DAC 13 5 3 5 21-23 13 11. Komló 13 5 2 6 18-15 12 12. PVSK 13 4 1 8 13-21 9 13. Bakony V. 13 3 3 7 12-23 9 14. Ajka 13 1 5 7 10-21 7 15. Várpalota 13 2 2 9 13-20 6 16. Dombóvár 13 3 — 10 8-30 6 Javuló formában... Oroszlányi B.—D. Építők 1:0 (1:0) Kertvárosi sporttelep, 100 néző. Vezette: Szarka. Oroszlány: Acsádi — Verő, Schábel, Horváth, Mikszi — Kláris, Bán­fi, Fedor — Cso­­nálosi, Farkas, Jambricska. D. Építők: Mikler — Mud­­ra, Fúrják, Medve I., Tóth — Móricz (Zakariás), Labát, Mendi — Simon, Juhász, Hancsák. A területi bajnokság Du­­na-csoportjában ezúttal az élmezőnyben lévő Oroszlányi Bányász csapata látogatott el az Építők otthonába. Az el­­­­ső veszélyes helyzet az percben adódott, de az el­­­­lenfél középcsatára Farkas, a jobb oldali léc mellé fejelte a labdát. Két jó Építőik-tá­­madást csak szabálytalanság árán tudták a Bányász-védők megakadályozni, az elsőnél a játékvezető nem fújt, a má­sodiknál a szabadrúgást védte a kapus. A 13. perc­ben Mikler tisztázott kifu­tással, a másik oldalon Ju­hász kecsegtető helyzetben a védőkbe lőtte a labdát. Még Simonnak volt egy jó elfu­tása, kicselezte a védőket, de kisodródva az bombázott. Sok oldalhálóba dolga volt ekkor Mudrána­k, Medve I.­­nek és a többször viszaér­­kező Mendinek. A 35. perc­ben váratlanul gólt ért el az Oroszlány. A visszafutó Si­mon leszerelte ellenfelét az oldalvonal mentén, a játék­vezető némi meglepetésre, szabadrúgást ítélt az ellenfél javára. Jambricska ívelte be a labdát, és a jobb ös­­­szekötő helyén teljesen sza­badon álló Kláris 10 méter­ről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1:0. Szünet után Tóth megsé­rült, de két perces ápolás után tovább tudott játszani.­ Az első negyedórában táma­dóbb szellemben játszott az Építők, de Móricz távoli és egy szöglet után Tóth közeli lövését védte Acsádi.. Ezzel el is lőtte a puskaporát az Építők, mert az egyre feljövő vendégek irányították a já­tékot. Ebben az időszakban három sárga lapot mutatott fel a játékvezető, először La­­bátnak, Medve­s­ nek, majd a gólszerző játékosnak, Klá­­risnak. A mérkőzésen nem játszott alárendelt szerepet az Épí­tők, ezúttal javuló formában majdnem elcsípte az egyik pontot a bajnokjelölttől. Jó: Acsádi, Schábel, Bánfi, illetve Medve I. M. L. Asztalitenisz: György Sándor emlékverseny Másodízben rendezte meg a városi asztalitenisz szövet­ség a fiatalon elhunyt György Sándor emlékére kiírt serdü­­­­lő és ifjúsági versenyét, amelyre megyei csapatokat hívott meg. Népes mezőny gyűlt össze a vasmű kultúr­termében. A serdülőknél az egyesületi pontversenyt és immár másodízben a vándor­serleget a Vendéglátók, az ifi pontversenyt nagy fölén­­nyel a Kohász nyerte. A dunaújvárosiak eredmé­nyei: Serdülő, fiú egyéni: (41 induló) 1. Kristóf Attila, 3. Váczi Gusztáv és­­ Werner Gá­bor (D. Kohász SE), Serdülő leány egyéni (29 induló): 1. Németh Erika, 2. Nagy Haj­nalka, 3. Kiss Éva és Kazin­­czi Marianna (D. Vendéglá­tók). Serdülő, fiúpáros: 1. Kristóf—Váczi, 3. Mészáros— Molnár és Werner—Léhi. Serdülő, leánypáros: 1. Hódi I. —Németh M., 2. Németh E.—■ Nagy H., 3. Magyar Zs.— Horváth. Serdülő, vegyespáros: 1. Kris­tóf—Németh E. 3, Váczi— Hódi. A pontverseny végeredmé­nye: 1. Vendéglátók 22,5, 2. Kohász 17, 3. Enying 8, 4. Szív. Spartacus 1,5 pont. Ifjúságiak: Fiú, egyéni (40 induló): 1. Kovács István, 2. Fógel Szilárd, 3. Nadrai Ist­ván (D. Kohász). Leány, egyé­ni: (24 induló) 1. Németh Erika, 3. Hódi Ildikó (Ven­déglátók). Fiúpáros: 1. Ko­vács—Fógel, 2. Hanák—Tau­­ker, 3. Kristóf—Váczi. Leány­páros: 2. Hódi—Németh M., 3. Németh E.—Nagy H. Vegyespáros: 2. Fógel—Hódi, 3. Kovács—Németh E. és Tauker—Németh M. A pontverseny végeredmé­nye: 1. D. Kohász 20,5, 2. Vedéglátók 13, 3. Szív. Spar­tacus 12,5, 4. Enying 4,5 pont­tal. Sportnap A járási KISZ-bizottság és a járási-városi sportfelügye­­lőség Perkátán szombaton rendezte meg a hagyományos November 7. Kupa járási sportnapot. A versenyen 24 csapat, 250 taggal vett részt. Kispályás labdarúgásban (női-férfi), ké­zilabdában (női-férfi) vala­mint egyéni atlétikai szá­mokban mérték össze tudá­sukat az indulók. A Mgyar Ifjúság Kupa 15 kilométeres futópróbájára is sor került, 13-an teljesítették a távot. Eredmények: kispályás foci, nők: 1. Perkáta II, 2. Perká­­ta I. 3 Rácalmás. Férfiak: 1. Pusztaszabolcs, 2. Perkáta, 3. Rácalmás. Kézilabda, nők: 1. Munkás­szövetkezet, 2. Besnyő, Perkáta I. Férfiak: 1. Adony,3. 2. Kulcs, 3. Perkáta. Atlétika, súlylökés, nők: 1. Fuló Istvánná (Rácalmás), 2. Gubicza Józsefné (Rácalmás), 3. Lováti Zsuzsanna (Rácal­más). Férfiak: 1. Siba Lajos, 2. Rauf Tibor, 3. Kovács Jó­zsef, valamennyien perkátai versenyzők. 60 méteres sík­futás: 1.­Siba Lajos, 2. Ko­vács János, 3. Rauf Tibor, szintén perkátai versenyzők. Távolugrás: 1. Meskál József Rácalmás), 2. Siba Lajos (Perkáta), 3. Kovács János (Perkáta). CSB A városi sakk-csapatbajnokság III. fordulójának eredményei: MOM—Szakmaközi 3:3, Dunai Vasmű—D. Papír 4:2, Vendéglátó —Honvéd 4:2. * A bajnokság élcsoportjának állása: 1. D. Papír 10, 2. Dunai Vasmű 9,3. D. Vendéglátók 8 ponttal. 1981. november 10., kedd A Dunaújvárosi Kohász Sportegyesület november 7-i ün­nepségén dr. Sápi Tibor mondott ünnepi beszédet. Ezt követően a sportkör elnöke méltatta a társadalmi aktívák köszönetet érdemlő munkáját, majd kitüntetést nyújtott át Tímár Dezső labdarúgónak (képünkön), Burai Tiborné ké­zilabdázónak, Laszczik Iván röplabdázónak és Paprika Je­nő tornásznak Természetjárás: Öt túrán vettek részt ok­tóberben és november első napján a Dunaújvárosi Épí­tők természetjárói. A szak­osztály 72 tagból áll, a ta­­gokna több mint fele nő. Négy túravezetőjük összesen 25 napon vezette társait, s azt a 242 természetjárót, akik között vannak rokonok, ba­rátok is. A minősíthető túranapjaik száma 77, ebből túravezetési verseny 7, munkatúra 17, és társadalmi erdei szolgálat 4 nap volt. 77 túranap Birkózás: November 1-én Budapes­ten, az FTC birkózócsarno­kában rendezték meg az 1981. évi NB II-es felnőtt kötöttfogású csapatbajnok­ság döntőjét. Az „A” csoport selejtezőjéből helyezési sor­rendben továbbjutott a Bu­dapesti Spartacus, a DKSE és a Szegedi DSE. A „B” csoportból a Dorog, az Eger és a Debreceni Honvéd ju­tott tovább. A csapatok ma­gukkal hozták a selejtezőben elért eredményeket. A dön­tőben már csak az „A” cso­port és a „B” csoport egy­más elleni mérkőzései vol­tak hátra. Mivel a D. Ko­hász másodikként jutott to­vább, nehéz helyzetbe került. Az NB I-be jutásért a „B” csoport mindhárom csapatát le kellett győznie. Birkózóink elszántan küzdöttek. Az Eger együttesét 8:2 arányban verték meg. Következett a legnagyobb rivális, a Dorog, amely­ a Bp. Spartacussal 5:5 arányban végzett. Nagy volt­ az izgalom, mert a Do­rognak egy öt-öt arányú döntetlen eredmény is ele­gendő lett volna az NB I-be jutáshoz. Ám a dunaújváro­si csapat óriási meglepetésre 8:2 arányban lelépte legna­gyobb ellenfelét. Utána meg­verte 7:3-ra a Debrecent, és összesítésben a Bp. Sparta­cus mögött másodikként be­jutott az NB I-be. A csapat tagjai: Malácsik Jenő, Varró Márton, Szege­di Gábor, Varró István, Haj­dók Mihály, Rácz Imre, Kiss János, Hausleitner József, Varga József, Kiss Miklós, Varga Ferenc, Horváth Ta­más, Kovács Tibor, Korpics István, Kozma Mihály, Bába Mihály, Kovács József. NB I-ben a csapat Kosár­labda: Elvesztett pontok Tatabányai Hirtex SE— D. Papír 104:51 Úgy tűnt, hogy a dunaúj­városi lányok már a pályára lépés előtt feladták maguk­ban a mérkőzést. Fegyelme­zetlenség a védekezésben, a görcsös akarás, az önbizalom teljes hiánya okozta a vere­séghez vezető hibákat. A mérkőzés kimenetele már az első félidőben eldőlt. A má­sodik játékrészben, a biztos vereség tudatában lélegzett csak fel a csapat. S ekkor, elsősorban Kovács Zita ötle­tes, szemet gyönyörködtető játékával teljesen egyenran­gú ellenfele volt a hazai gár­dának.­­D. Papír: Kovács Zita, Szentirmai Anita, Tóth Eri­ka, Gracza Edit, Zsiday Kin­ga, Gulyás Rozália,­­ Süki Anikó, Jilling Ibolya, Triesz Karola, Tóth Gyöngyi. Ed­ző: Váczi János. * Kőbányai Sörgyár— D. Haladás 74:63 (44:28) Dunaújváros. D. Haladás: Szalai (15), Bánhelyi (14), Kádár (8), Mucsányi (2), Andrási (3). Csere: Vida (8), Nagy Z. (8), Nagy Gy. (2), Rakaczki (2). A Haladás gyenge támadó­játékával teljesen felhozta a vele közel azonos játékerőt képviselő ellenfelét. Atlétika: A Kohász hosszútávú futói a közelmúltban két nagysza­bású versenyen szerepeltek. Budapest nemzetközi baj­nokságán hét ország futói, összesen hétszáztizen futot­tak be a célba, ahol a mara­toni távon Matkó Jenő a harmincadik helyezést érte el. A nemzetközi bajnoksá­got egyébként a Bp. Volán Sportegyesület rendezte meg. Ugyancsak Budapesten a „Futapest” versenyén több mint ezer induló közül Cse­reki­ei Lajos a 15 kilométeres távon 11., Barnaki Ferenc a 12., Szintai Ferenc a 79. he­lyen végzett. Maratoni távon... Úszás: Versenyek külföldön A D. Kohász SE fiatal úszói a napokban külföldi meghívásoknak tesznek ele­get. A hét elején Az SVST Bratislava nemzetközi verse­nyén a Fejér megyei válo­gatottban­ négy úszónk szere­pel: Erdélyi Pál, Ágh Péter, Szabó Vera és Sunyál Kor­nélia. Úszóinkat Perjámosiné vezető edző kíséri el. Csütörtökön Magdeburgba utazik a Kohász élgárdája, ahol a pozsonyi csapattago­kon kívül rajthoz áll Ke­mény Ákos, Molnár Attila, Fenyvesi Gábor és Bedő Gabriella. A nagyszabású nemzetközi versenyen az NDK teljes élgárdája indul és szoros versenyre lehet számítani. Sportműsor KEL­!): Kispályás foci: Vendéglátó- Papír 18.00 óra Vendéglátók pá­lya. SZERDA: Labdarúgás: D. Kohász—Fűzfő barátságos mérkőzés 13.00 óra­kor a Központi Sporttelepen. Kispályás foci: Kinizsi—Bláthy 15.30 óra Kádár­völgy. CSÜTÖRTÖK: Kispályás foci: Papír—ME­TALL 15.00 óra, FET-pálya. Teke: D. Építők—Tolna megyei AÉV 6:2 (2851,2578) Az NB II. bajnoki mérkőzésen a szekszárdi tekecsapat ellen biztosan nyert az Építők. A nagyszámjegyű győzelem mel­lett Czeilinger új egyéni pálya­csúcsot ért el. A játékosok kö­zül Czeilinger 517, Skoda 487, Kuti 473, Hosszú 466, Pomázi 456, Simonyi T. 452 fát ütött. Újabb pályacsúcs