Dunaújvárosi Hírlap, 1982. február (27. évfolyam, 10-17. szám)

1982-02-23 / 16. szám

Labdarúgás: Szerencsés vendégek Videoton—D. Kohász 2:0 (1:0) Dunaújváros, 2000 néző. Vezette: Jaczina. Videoton: Disztl P. — Csu­haj­, Disztl L., Horváth G. — Palkovics, Csongrádi, Szabó, Vadász, — Máj­er, Nagy T., Tieber, D. Kohász: Németh — Tí­már, Krukk, Tóth, Bonnyai — Weitner, Sugár, Sul­a, Fajkusz — Magyar, Zircher. A kezdeti hazai rohamok elmaradtak, s úgy tűnt, hogy a Kohász túlzottan is tisz­teli neves ellenfelét. Májer lőtt kapu mellé, Szabó feje­­sét mentette Németh kapus. A másik oldalon Zirchert, majd Fajkuszt szerelték a tizenhatoson belül. Nagy T. és Csongrádi lövése után Tieber gurított a kapu mel­lé. A 35. percben a bal oldal­ról Vadász adott középre, a hazai védők késlekedtek, s Nagy közelről fejelt a háló­ba. 1:0. Két perc múlva Májer bombáját öklözte ki Németh, azután Tóth gólját érvényte­lenítette a játékvezető les címén. A második félidő máris egyenlítési lehetőséggel kez­dődött. A 46. percben Csu­­hay és Disztl L. sodorta el Sul­át a tizenhatoson belül. Tizenegyes: Fajkusz becsap­va a kapust, a felső lécre lőtte a labdát, amelyet a ka­pu előtti kavarodás után a fehérvári kapuvédő megszer­zett. Négy perc múlva ismét nagy helyzet maradt ki. Kis szöglet után Fajkusz az alapvonalról keresztbe lőtt, de Sugár és Bonnyai is leké­sett a gólvonal előtt a lab­dáról. Az 55. percben a ven­dégek szereztek gólt. Májer keverte meg a Kohász vé­delmét a bal oldalon élesen belőtt labdáját Németh kiej­tette, s a résen álló Szabó besodorta a jobb sarokba. 2:0. Nem adta fel a Kohász! Az 57. percben a lesre ját­­szó Videoton-védelmet Sul­a becsapta, saját magát szök­tette, ám labdája a kifutó kapust is elhagyva a bal ka­pufáról pattant vissza. Ez­után a megsérült Tóth he­lyett Dózsa, Palkovics he­lyett Kiss állt be. Szabó ka­pott sárga lapott Weitner kí­méletlen felvágásáért. A fel­futó Csuhay lőtt kapu mellé, majd ismét cseréltek a csa­patok. Timárt Miskovicz vál­totta fel, Horváth helyett Borsányi lépett a pályára. A 71. percben a gólhelyzetben lévő Zirchert a lövés pilla­natában szerelte Csuhay. Hét perc múlva ismét a Kohász új játékosa előtt nyílott le­hetőség. Fajkusz jó labdájá­val kilépett a védőfalból, de gyengén a kifutó kapusba lőtt. Még ezután is akadt gólszerzésre lehetőség. A 82. percben Sugár emelt át a lesre játszó védők fölött Su­lia elé, aki egy pillanattal többet várt a kelleténél, és Szabó hátulról elkanalazta előle a labdát. Négy perc múlva a kiugró Fajkusz a kétségbeesetten kifutó Disztl kapusba lőtt! Nehezen lendült játékba a hazai csapat. Úgy látszott, a megszokott salakos pálya sem jelent előnyt. A Video­ton gyorsabban, sokat mo­zogva szőtte támadásait, ám jó ideig állta a rohamokat a Kohász védelme. A hazai tá­madók azonban nem veszé­lyeztették a fehérvári kaput, nem volt mit védenie Disztl Péternek. Mígnem a szünet után megváltozott a játék ké­pe. A kihagyott tizenegyesen kívül több abszolút gólhely­zetet is teremtettek a Ko­hász játékosai, ám azokat sorra kihagyták, s így „nag­­­gyá tették” a Videoton sza­kállas kapusát. A gólképte­lenség mellett mindenesetre szembetűnt, hogy az ütközé­seknél legtöbb esetben az ellenfél került ki győztesen, hogy kapu előtt támadóink lassan gondolkodnak, s cse­lekednek, hogy az összjáték­­ban (különösen az első fél­időben) sok volt a pontat­lanság, s hogy védőink csak néhányszor tudták megszerez­ni a labdát megelőző szerelé­sekkel. De az említett hibák ellenére szünet után mégis megmutatta a dunaújvárosi csapat, hogy képes másképp is játszani, amennyiben na­gyobb akarással veszi fel a küzdelmet ellenfelével. A Nagykanizsa elleni szezon­nyitóra éppen ez a teljesít­mény adhat­ optimizmust. Nincs okunk tehát azután a kétségtelenül peches mérkő­zés után a kesergésre. Szentmihályi Antal: A má­sodik félidőben nagyon fel­javult a Kohász, és csak Disztl kapus bravúrjainak köszönhette a továbbjutást. Ekkor érthetetlen könnyel­műségeket követtek el játéko­saim. Palicskó Tibor: Úgy ér­zem, egyenrangú ellenfelek voltunk. A Videoton megér­demelten jutott tovább, mi­vel nagyobb rutinjával, jobb helyzetkihasználásával nyert a jó iramú mérkőzésen. Ha berúgjuk a második félidő­ben helyzeteinket másképp is alakulhatott volna az eredmény. J. A. Vereség Tatai AC—D. Építők 2:1 (2:1) Tata, 500 néző. Vezette: Lázár. D. Építők: Hancsák — Sza­bó, Fúrják, P­éter, Tóth — Marton, Labár, Szakács, Udud — Simon, Juhász. szi A területi bajnokság tava­fordulója a DUNA-cso­­portban már vasárnap el­kezdődött. A D. Építők ide­genben kezdett. A tervezett csapatban Ármai sérülése folytán változtatás történt. A találkozón jól kezdett az Építők és az 5. percben már a vezetést is megszerezte. Simont buktatták el a 16-os sarka előtt, a megítélt szabad­rúgást Lábát nagy erővel a bal felső sarokba lőtte. 0:1 A továb­biakban is az Építők támadott, mégis az ellenfél szerzett gólt. Egy előre vágott labdával a mintegy négyméteres (!) lesen álló Takács J. ugrott meg, és a leálló védők mellett a jobb sa­rokba gurította a labdát. 1:1. A gól után egy időre za­var támadt az Építők védői között, ezt a hazai csapat ki­használta, és a 30. percben újabb gólt szerzett. Egy kapu elé ívelt labdát a felugró Fúrják és P­éter közösen mentett fejjel, amely Takács J. elé pattant. A csatár rávezette a labdát Hancsákra, majd hig­gadtan a bal sarokba lőtt. 2:1. Az újabb gól után egy időre eldurvult a játék a já­tékvezető újabb három sár­ga lapott mutatott fel, sőt Martont ki is állította. Nem érdemelt vereséget az Építők. A találkozó nagy részé­ben jobban és veszélyesebben játszott ellenfelénél, de a hely­zeteit kihagyta, és egy súlyos játékvezetői tévedés okozta rö­vidzárlat nagyban kihatott a végeredmény kialakulására. M. L. Baráti kör alakul Február 25-én, csütörtökön 16 órakor a D. Kohász lab­darúgó-szakosztálya a Vas­mű Klub nagytermében ren­dezői megbeszélést tart. Ez­után 17 órakor ugyanitt szur­kolói ankét következik, ame­lyen megalakul a D. Kohász labdarúgó-csapatának baráti köre is. Ez utóbbi hír már csak azért is örömteli, hiszen nagyon hosszú idő után új­ból mód nyílik arra, hogy a csapat igazi barátai, szur­kolói szervezett kereteken belül tevékenykedjenek, se­gíthessenek a dunaújvárosi labdarúgás, első számú csa­patunk, a D. Kohász érdeké­ben. A megyei bajnokság tavaszi sorsolása I. forduló II. 28. 14.00 óra: Etyek—Polgárdi, Tordas—Puszta­vám, Nagylók—Ikarus, Szabad­­egyháza—Ercsi, Lajoskomárom— Perkáta, Enying—Lovasberény, Mór—Seregélyes, D. Volán—Sár­bogár. V. II. forduló III. 7. 14.30 óra: Puszta­vám—Nagylók, Polgárdi— Tordas, Seregélyes—D. Volán, Lo­vasberény—Mór, Perkáta—Enying, Ercsi—Lajoskomárom, Ikarus— Szabadegyháza, Sárbogárd V.— Etyek. III. forduló III. 14. 14.30 óra: Etyek—Tordas, Nagylók­,Polgár­­di, Szabadegyháza—Pusztavám, Lajoskomárom—Ikarus, Enying— Ercsi, Mór—Perkáta, D. Volán— Lovasberény, Sárbogárd V.—Se­regélyes. IV. forduló III. 21. 15.00 óra: Lovasberény—Sárbogárd,V. Tor­das—Nagylók, Perkáta—D. Volán, Ercsi—Mór, Ikarus—Enying, Pusz­tavám—Lajoskomárom, Polgár­di—Szabadegyháza, Seregélyes— Etyek. V. forduló III. 28. 15.00 óra: Etyek—Nagylók, Szabadegyháza— Tordas, Lajoskomárom—Polgárdi, Enying—Pusztavám, Mór—Ikarus, D. Volán—Ercsi, Sárbogárdi V.— Perkáta, Seregélyes—Lovasbe­rény. VI. forduló IV. 4. 15.30 óra: Perkáta—Seregélyes, Ercsi—Sár­bogárd V., Ikarus—D. Volán, Pusztavám—Mór, Enying—Pol­gárdi, Tordas—Lajoskomárom, Nagylók—Szabadegyháza, Lovas—­berény—Etyek. VII. forduló IV. 11. 15.30 óra: Etyek—Perkáta, Ercsi—Lovasbe­rény, Ikarus—Seregélyes, Puszta­vám—Sárbogárd, Polgárdi—D. Vo­lán, Tordas—Mór, Nagylók— Enying, Szabadegyháza—Lajosko­márom. VIII. forduló IV. 18. 16.00 óra: Lajoskomárom—Nagylók, Enying—Tordas, Mór—Polgárdi, D. Volán—Pusztavám, Sárbo­gárd—Ikarus, Seregélyes—Ercsi, Lovasberény—Perkáta, Szabad­egyházegyháza—Etyek. IX. forduló IV. 25. 16.00 óra: Mór—Nagylók, D. Volán—Tordas, Sárbogárd—Polgárdi, Seregélyes— Pusztavám, Lovasberény—Ikarus, Perkáta—Ercsi, Enying—Szabad­­egyháza, Lajoskomárom—Etyek. X. forduló V. 2. 16.30 óra: Etyek—Ercsi, Ikarus—Perkáta, Pusztavám—Lovasberény, Polgár­di—Seregélyes, Tordas—Sárbo­gárd, Nagylók—D. Volán, Sza­badegyháza—Mór, Lajoskomá­rom—Enying. XI. forduló V. 9. 16.30 óra: Sárbogárd—Nagy­lók, Seregélyes— Tordas, Lolvasberény—Polgárdi, Perkáta—Pusztavám, Ercsi—Ika­rus, Mór—Lajoskomárom, D. Vo­lán-Szabadegyháza, Enying— Etyek. XII. forduló V. 16. 17.00 óra: Etyek—Ikarus, Pusztavám—Ercsi, Polgárdi—Perkáta, Tordas—Lo­vasberény, Nagylók—Seregélyes, Szabadegyháza—Sárbogárd, La­joskomárom—D. Volán, Benying— Mór. XIII. forduló V. 23. 17.00 óra: Lovasberény—Nagylók, Perkáta— Tordas, Ercsi—Polgárdi, Ikarus— Pusztavám, D. Volán—Enying, Sárbogárd—Lajoskomárom, Sere­gélyes-Szabadegyháza, Mór— Etyek. XIV. forduló V. 30. 17.30 óra: Etyek—Pusztavám, Polgárdi—Ika­rus, Tordas—Ercsi, Nagylók—Per­káta, Szabadegyháza—Lovasbe­rény, Lajoskomárom—Seregélyes, Enying—Sárbogárd, Mór—D. Vo­lán. XV. forduló VI. 6. 17.30 óra: Ercsi—Nagylók, Ikarus—Tordas, Pusztavám—Polgárdi, Sárbo­gárd—Mór, Seregélyes—Enying, Lovacsberény—Lajoskomárom, Perkáta—Szabadegyháza, D. Vo­lán—Etyek. Megjegyzés: — a felnőtt baj­noksággal az ifjúságiak sorsolá­sa azonos, az ifjúságiak mérkő­zése 2 órával kezdődik a felnőt­tek előtt. — a D. Volán mérkőzéseit dél­előtt 9.00 és 11.00 órakor rendezi. Mezei futóverseny Jól sikerült a vasárnap megrendezett tavaszi mezei futóbajnokság, ahol mintegy ezernyolcszá­zan teljesítették a korosztályukban előírt távot. A verseny sikeréhez a jó szervezés mellett a kis-­­­sé hideg, de versenyzésre kitűenően alkalmas időjárás is nagyban hozzájárult (Cseh Tibor felvétele) Birkózás: Mindkét fogásnemben A Magyar Birkózó Szövet­ség Budapesten február 6— 7-én rendezte meg az 1982. évi kötöttfogású KISZ-kupa nemzetközi versenyt. A via­dalon Bulgária nemzeti vá­logatottja is elindult, s a ha­zai mezőnnyel együtt mint­egy 300 versenyző gyűlt ös­­­sze, s vívott színvonalas küz­delmet. Eredmények: 52 kg: 6. Varró Márton, 4. Szegedi Gábor, 81 kg: 4. Kun Attila, 87 kg: 2. Korpics István, + 87 kg: 5. Valentényi Sándor. Az új minősítési szabályok értelmében szakosztályunk versenyzői ifjúsági és felnőtt korosztályban is elindultak az év első szabadfogású ver­senyén. Birkózóink, akik ez­­ideig csak a kötöttfogásban versenyeztek, jól alkalmaz­kodtak a versenyen ehhez a fogásnemhez is, és több ér­tékes minősítési pontot sze­reztek. Budapest ifjúsági szabad­fogású KISZ-kupa nemzet­közi verseny (II. 13—14.): Eredmények: 52 kg: 4. Varró Márton, 60 kg: 6. Óvári Sándor, 81 kg: 5. Kun Attila, + 87 kg: 3. Valenté­nyi Sándor. Felnőttbirkózóink is Buda­pesten versenyeztek a Sza­lai I. szabadfogású emlék­­versenyen. Eredmények: 57 kg: 5. Pikó Győző, 68 kg: 6. Tóth László, 100 kg: 6. Koz­ma Mihály, + 100 kg: 4. Ko­vács József. Juniorversenyzőink Eger­ben indultak a Dobó I. kö­töttfogású emlékversenyen, amelyen Aszódi Imre (90 kg) második, Kovács Tibor har­madik lett. Edzett ifjúságért: Próbázók Ma: „Edzett vagyok!” úszó próbanap az uszodában! Az elmúlt évben népszerűvé vált próbanapok ez évben is tovább folytatódnak, s bár a Magyar Ifjúság labdarúgó­kupára szóló nevezési felté­telek ma már nem időszerű­ek, azért a próbázókat 19 próbanap várja futásban, úszásban, kerékpározásban és gyalogtúrákon. \ Sportműsor KEDD: „Edzett vagyok”: úszó próba­nap 17.00 órakor az uszodában. SZERDA: Labdarúgás: D. Kohász serd. —Pécsi MSC ser. országos ser­dülő kupa mérkőzés 14.30 órakor a Tömegsporttelepen. H. Toldi SE—D. Kohász előkészületi mér­kőzés 14.30 órakor Ercsiben. Teke: Toborzó A D. Építők SE tekeszak­osztálya toborzót tart. A Bé­ke téri pályán kedd és csü­törtöki napokon 15—17 óra között várja azon fiatalok jelentkezését, akik szeret­nének e sportággal megis­merkedni. Elsősorban 15—18 éves korúakkal szeretnék a „B” osztályban szereplő csa­patukat kiegészíteni. Jelent­kezni a jelzett napokon és időben Czeilinger Mihály edzőnél lehet. 1982. február 23., kedd Asztalitenisz: Újoncok sikere Vasárnap harmadik alka­lommal rendezte meg a­ Bics­kei Spartacus SE a „Florina Kupa” egyéni asztalitenisz versenyét újonc korosztá­lyúak részére. A megrende­zett öt versenyszám mind­egyikét dunaújvárosi ver­senyző nyerte. Legeredmé­nyesebb versenyző Werner Gábor (DKSE) volt, aki egyé­niben, párosban és vegyes­párosban az első helyen vég­zett. Magyar Zsuzsa és Ka­­zinczi Mariann (D. Vendéglá­tók) két-két számban győ­zött. Az egyesületi pontver­senyt immár harmadszor, a Dunavidéki Vendéglátók SK csapata nyerte. Eredmények: fiú, egyéni: 1.Werner G., 2. Molnár P. (DKSE), 3. Mihle (Vértes­boglár), 4. Varga (Bicske). Leány, egyéni: 1. Magyar Zs., 2. Kazinczi M. (Vendég­látók), 3. Prockl D. (Bicske), 4. Balatoni T. (Vendégl.). Fiú, páros: 1. Werner—Mol­nár P., 2. Mihle—Varga (Vértesb.—Bicske), 3. Molnár 5. —Bényei. Leány, páro Magyar—Kazinczi, 2. Prockl —Prockl, 3. Ekker É.—Wer­ner Sz. (D. Vendégl.), 4. He­gyi—Balatoni T. (Vendégl.). Vegyespáros: 1. Werner— Kazinczi, 2. Mihle—Prockl D., 3. Varga—Prockl­ A. (Bicske), 4. Molnár P.—Ma­gyar Zs. A pontverseny végeredmé­nye: 1. D. Vendéglátók 17,5 pont, 2. D. Kohász SE 15,5, 3. Bicske 13,5 pont. Sakk: Befejeződött a svájci rend­szerű, kilencfordulós 1982. évi városi egyéni férfibaj­nokság. A bajnokságot a húsz résztvevő közül Vancsura Vince, a D. Papír SK I. osz­tályú versenyzője nyerte 8,0 ponttal; 2. Dér György (7,0); 3. Molnár János (6,0); 4. Tóth Zoltán (5,5); 5. Polgári Sándor (5,5). A bajnokságot Vancsura végig vezetve nyerte meg, csak az utolsó fordulóban szenvedett el egyetlen vere­séget az ötödikként végzett Polgáritól. Kitűnt még a legidősebb korú versenyző, Dér György, aki csak a baj­noktól kapott ki, és két den­ kilenc forduló után képünkön (balról) Dunaújváros bajnoka, Vancsura Vince tettenje volt még. A ver­senyre először neveztek és vettek részt a városunkban állomásozó honvéd fiatalok. Hogyan fogjunk süllőt? Február 28-án délelőtt 9 órakor a Vasmű Klub nagy­termében tartja meg máso­dik­­ horgász továbbképzőjét a DV Horgászegyesület. A továbbképzésen dr. Hu­­nyady Attila, a MOHOSZ munkatársa tart előadást a süllőfogás tudományáról, rejtelmeiről. Az előadás után szellemi totóra (értékes nye­reményekkel) és horgászfil­mek vetítésére is sor kerül. Az egyesület vezetősége minden horgászt és érdeklő­dőt szeretettel vár.