Dunaújvárosi Hírlap, 1983. június (28. évfolyam, 44-51. szám)

1983-06-21 / 49. szám

0:2 az első osztályozón Németh kontra Németh Bakony Vegyész—D. Kohász 3:0 (0:0) Veszprém, 5000 néző. Ve­zette: Palotai.­­Bizakodó volt a han­gulat a Kohász háza tá­­­ján. A készülődő játéko­sok öltözői előtt, a folyo­són sétálgató egykori Ko­hász-focisták közül C­s­e­­pecz Ferenc 1:0-ás du­naújvárosi győzelmet jó­solt, Andriska Vilmos döntetlent tippelt. G­e­­r­e­n­c­s­é­r Pál szakosz­tályelnök reménye 2:1. Kovács András techni­kai vezetőé: 3:2-es siker. A veszprémiek edzőjének testvére, az Újpesti Dózsa trénere, Temesvári Miklós mondta: — Régen láttam a Kohászt futbal­lozni, nem tudom, hogy most mire képes. A ha­zai pálya előnye a Ba­kony Vegyész mellett szól. Nagy csata lesz, de összességében, úgy ér­zem, a Kohász jut to­vább.) B. Vegyész: Palla — Hor­váth, Jugovits, Baranyi, Bel­ső II. — Kelemen, Németh Z„ Csík, Karsai — Nyitrai, l­hbanov, D. Kohász, Németh — Keller, Boldóczki, Tóth, Paizs — Mártás, Menyhárt, Fajkusz — Csikesz, Sajó, Németh P. Csere:’ Fajkusz helyett Schneider az 59. percben. Németh P. helyett Ress a 38. percben. Labanov helyett Gáspár a 78. percben. Csík helyett Lechner a 80. perc­ben.­­Fürgék a veszprémiek­. Bár csak szerdán dőlt el, mikor, hol és kivel ját­szik először csapatuk, vá­rosszerte mégis plakátok hirdették a találkozót, il­letve az azt megelőző at­­rakciót. A meccslabdát ugyanis a gyepszőnyeg közelébe ereszkedő heli­kopter­ hozta! A masina érkezéséig csupán az eső szemerkélt, a helikopter azonban szélvihart is ka­vart, vagy hatszáz eser­nyőt fordított ki pillana­tok alatt.­ A 3. percben jó pozíció­ban végezhetett el szabadrú­gást a Kohász, Sajó azonban 18 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. A másik oldalon Németh kapus ütötte ki bra­vúrral Csík közeli labdáját. Mindkét csapat játékán lát­szott, igen nagy a tét. Óva­tosan, időnként jól adogatva igyekezett a Kohász lefékez­ni a hazaiak támadókedvét. Ám fél óra elteltével azonban egyre kevesebbszer láthattuk a kontrákat. A Vegyész erőteljesen táma­dott, Boldóczkival és Né­meth kapussal az élen a Ko­hász jól védekezett. A 36. percben Labanov lövését mentette kitűnő érzékkel a dunaújvárosi kapus. Két perc múlva már ő is der­­medten figyelte, ahogy Nyit­rai beadását követően Kar­sai fejéről a kapufára pat­tant a labda. (Szünet: Izgatott sza­ladgálás a Kohász öltöző­jéből, ki-be: elszakadt ugyanis Németh Péter ci­pője. Gyorsan rendbe kell tenni! A bajszos férfiú, aki tapasztalt szertároso­kat megszégyenítő fürge­séggel rohangál a csata­kos lábbelikkel, nem más, mint Szabó József, Kohász SE elnöke. Hiába a nő, a korszerű futballban egyre inkább elmosódnak a posztok . ..) A második félidőt nagy iramban kezdte a Veszprém. Csak öt perc telt el, s máris vezetést szereztek. Karsai indította remekül a bal ol­dalon kiugró Németh Zol­tánt, aki a kifutó dunaújvá­rosi kapust kicselezte, és éles szögből az üres kapuba gurított. 1:0. A gól után ide­gesen, kapkodva játszott a Kohász. A sorozatban ros­­­szul sikerült átadások miatt ,­léptésén volt tartani a lab­dát. A 61. percben Karsai lapos lövését tette ártalmat­lanná Németh kapus, majd ismét védenie kellett Saba­­r­ov labdáját. A 75. percben viszont Sajó ügyesen lépett ki a hazai védőfélből, ám Jugovits gyorsabban cseleke­dett, és becsúszva, szögletre mentett. Ezt követően Már­iás fejelt kapu mellé óriási helyzetben. A 78. percben Nyitrai bombáját öklözte ki Németh, Kelemen egyből kapura fejelt, és a dunaúj­városi kapus bravúrral men­tett az alapvonalon túlra. A 82. percben egy rosszul si­került lesre állítás után Né­meth kapus kétségbeesetten futott ki Belső XI. elé, aki azonban elhúzta előle a lab­dát, balról az üres kapu elé érkező három hazai játékos­hoz tálalt, de Baranyi négy méterről az üres kapu fölé emelt! A 88. percben si­került a nagyon értékes má­sodik gólt is megszereznie a Bakony Vegyésznek! Lech­ner futott el a bal szélen, Keller lemaradt, Boldóczki pedig nem mert kitámadni. a A cserejátékos középre ívelt, labda Boldóczki lábán még megpattant, s az őrző nélkül érkező Németh Zol­tán a jobb kapufa tövénél a hálóba lőtt. 2:0.­­„Az autóbuszok ekkor és ekkor, innen és innen indulnak a dunaújvárosi visszavágóra!” Ha lesz hatása a csábításának, hangosbeszélő vasárnap rengeteg harsogó veszpré­mi vendég lesz a Kohász­pályán. De miért is ne jönnének! Otthon is öt­ezren bíztatták kedven­ceiket — a szakadó eső ellenére.) Az első játékrészben a jól védekező Kohásznak sikerült megőriznie kapuját a góltól. l­.­len támadásai azonban nem hoztak igazi helyzeteket. Fel­tűnő volt az, hogy a pont­rúgások, szabadrúgások mennyire veszélytelenek. Szünet után a veszprémi csa­pat nagy sebességre kapcsolt. Rendkívül lelkesen, gyorsan, keményen, határtalan önbi­zalommal rontottak a Ko­­hászra. Érződött, ezt a nyo­mást nemigen tudja átvé­szelni a dunaújvárosi együt­tes. Nem is sikerült. A Ve­gyész gárdája kihasználta a Kohász hibáit, s két gólt „bepréselt” a remekül védő Németh György kapujába. Helyzeteik­nük teljesen alapján győzel­met érdemelt! Az első vizsgán a dunaújvá­rosi kapuson kívül Boldóczki kaphat még jó bizonyítványt. A csapat számára pedig kö­vetkezik vasárnap idehaza a javítóvizsga. A sikeres év­zárás természetesen még le­hetséges, ám ahhoz három gólkülönbséggel kell nyernie a vasgyári együttesnek! (A két Tibor közül bi­zony nem Palicskót, hanem Temesvárit, a Bakony Vegyész edzőjét rohanták meg a meccs végén az autogrammkérő srácok. Temesvári még a 2:0-ás győzelem után is sajnálkozott: — Nagy kár, hogy pont ez a két csapat került szembe egymással! Két ilyen jó képességű gárda! Jó volt a meccs. Bosszant ellenben, hogy legalább hat abszolút gól­helyzetet­­ kihagytunk. Amit a Baranyi is fölé lőtt... Természetesen to­vább akarunk jutni az NB II-be! Hát, majd meglát­­­­juk, elég-e az előny. Szabó József, a Ko­hász elnöke: — A kelleté­nél idegesebbek voltak já­tékosaink, ezért vesztet­tünk ezen mérkőzésen. a sportszerű A hátrá­nyunk azonban nem be­hozhatatlan! Otthon nyer­ni tudunk, s nyerni is fo­gunk!) E. B. — J. A. Menyhárt elöl szabadítanak fel a hazai védők Labdarúgás: A Perkáta csapata jól vizsgázott A körzeti labdarúgó-baj­nokságok befejeztével osztá­lyozó mérkőzéseket játszot­tak az első helyezettek a megyei bajnokságba való feljutásért. Mivel öt körzet játszott megyénkben, így két csapat előosztályozón küz­dött. A kisorsolt Vát—Sá­­rosd oda-vissza találkozón a Vál jutott tovább (3:1 és 1:1 volt az eredmény). A négy csapat: a Martonvásár, a Bodajk, a Vál és a dunaúj­városi körzeti bajnok, a Per­káta csapata újabb sorsolás­sal szerdán semleges pályán, kieséses rendszerben találko­zott. Az eredmények: Perkáta—Vál 3:2 (1:1) Tordas, 300 néző. V.: Hu­szár. Perkáta, Molnár — Le­hoczki, Orbán T., Járóka, Orbán J. — Bódi J., Onó­­dyi, Horváth — Sohonyai, Somogyi, Viczkó. Edző: Rup­­pert Mihály. A találkozón a Vál kez­dett jobban, és az 5. perc­ben az egymásra váró per­­kátasi védők közül kiugró középcsatár a bal sarokba lőtte a labdát. 0:1. A Perkáta erősített, és a félidő befeje­zése előtt Somogyi óriási góllal kiegyenlített. 1:1. szünet után nagy küzdelem­­­ben újból a Perkáta kereke­dett felül. Bódi I. és Viczkó góljával már 3:1-re vezetett. A Vár gárdája a 90. perc­ben 11-esből 3:2-re szépített. Jó, Járóka (mezőny leg­jobbja), Molnár, Onódy, So­mogyi. A másik találkozón: Marton­vásár—Bodajk 4:2 (2:0) A két győztes vasárnap játszotta a döntőt: Perkáta—Marton­vásár 3:1 (2:0) Szív.: Ikarus-pálya, 1000 néző. V.: Tar. Perkáta, Molnár — Hor­váth, Orbán T. (Siba), Já­róka, Orbán J. — Bódi I., Onódy, Járosi (Bódi J.) — Sohonyai, Somogyi, Viczkó. Edző: Ruppert Mihály. Ezúttal a Perkáta kezdett jobban, s a 3. percben egy beívelt szabadrúgás végén Somogyi gurította a jobb alsó sarokba a labdát. 1:0. A korán szerzett vezetés tu­datában könnyedén gurigá­­zott a Perkáta. A 19. perc­ben a kitörő Viczkót felvág­ták a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Onódy biztosan értékesítette, 2:0. Szünet után a jól játszó Perkáta Bódi I. révén 3:0-ra növelte a gó­lok számát. Az ellenfél öt perccel a befejezés előtt 3:1- re szépített. Az osztályozót a kitűnő formában játszó Perkáta csapata nyerte meg, és fel­jutott a megyei I. osztályba. Jó: Onódy (a mezőny leg­jobbja), Horváth, Bódi /., Somogyi, Viczkó. Markó Lajos Kézilabda: Szurkoló­csata (is) O. Kohász—Dunai Kőolaj 26:21 (13:11) NB I/B-s férfimérkőzés, Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Andorka, Sober. D. Kohász: Kovács L. — Horváth (2), Tenke (6), Ko­vács A. (2), Józsa (4), Szu­rok (9), Gáspárik (1). Csere: Kácsor, Saliga (2), Baráth, Eszenyi, Mezei. A bajnokságban előkelő helyet elfoglaló százhalom­battai kézilabdacsapat ke­mény ellenfélnek bizonyult a színvonalas mérkőzésen. A Kohász góllal kezdett, de a vendégek átlövői gyorsan ki­egyenlítettek. Az első félidő­ben egyik csapatnak sem si­került nagyobb előnyt kihar­colni. A második félidőt a vendégek kezdték, és első támadásukat góllal fejezték be. A Kohász Saliga és Gas­­parik révén válaszolt, így már három gólra növelte előnyét. A hazai csapat per­cei következtek. Eredményes játék után a félidő 24. per­cében már nyolc góllal ve­zetett, és végül biztosan nyerte meg a találkozót a Kohász A vendégeket meglepően sok szurkoló kísérte el a mérkőzésre. A találkozó első perceiben lelkes bíztatásuk­tól zengett a csarnok! A Ko­hász szurkolói is „belemele­gedtek", és megállapíthatjuk, hogy ezt a csatát is a duna­újvárosiak nyerték meg. A jó teljesítményt nyújtó csapatból kiemelhető Szurok, Tenke, Kácsor, Gáspárik tel­jesítménye. Te, cudar idői Hiába volt a rendezők minden igyekezete, a zord, szokatlanul hidegre fordult időjárás megpecsételte a vá­rosi tömegsportnap sorsát. A városrészek sportvetélkedő­jének gazdag programjából csupán a Castrum SE kara­­tézőinek és a BVM SE ököl­vívóinak bemutatójára került sor. A nagyszabásúra terve­zett tömegsportnapról nem mondanak le a rendezők! Két hét múlva a szombati helyett új vetélkedő! 1983. június 21., kedd Torna: A Budapest Sportcsarnok­ban rendezték meg országos tornászbajnokságot. A ver­seny első részében a csapat­­bajnokság II. fordulójára ke­rült sor, ahol a férfi és női csapatok előírt és szabadon választott gyakorlataikat mu­tatták be. A D. Kohász SE férfi- és női tornászcsapatai — a nők­nél Juhász Anikó, a férfiak­nál Paprika Jenő jóvoltából — a verseny esélyeseiként rajtoltak, persze a csapat jó összteljesítményére is szük­ség volt. Az I. osztályú CSB-n férficsapatunk vidék­bajnokságot nyert, az orszá­gos CSB-n az 5. helyen vé­geztek. A Kohász-lányok — annak ellenére, hogy az egyéni versenyben a békés­csabaiak bizonyultak jobb­nak — jó csapatteljesítményt nyújtva vidékbajnokságot nyertek, s az országos CSB 3. helyén végeztek. Szombaton a legjobbak az egyéni összetett bajnoki cí­mekért küzdöttek. A nőknél Juhász Anikó, a férfiaknál Paprika Jenő volt érdekelt. Az egyéni összetett bajnoki címért vívott harcban Juhász Anikó ezüstérmet, Paprika Jenő bronzérmet nyert. A nőknél Zsilinszky Tünde, a férfiaknál Guczoghy György teljesítménye emelkedett ki a mezőnyből. A vasárnapi szerenkénti döntőbe jutott: Juhász Anikó felemáskorláton, gerendán és talajon. Paprika Jenő tala­jon, gyűrűn, ugrásban és nyújtón. Erdélyi Péter tala­jon, gyűrűn és nyújtón. Ju­hász Anikó talajon ezüstér­met, gerendán bronzérmet szerzett. Paprika Jenő ugrás­ban bajnokságot nyert, holt­versenyben Vámos Istvánnal, míg talajon és gyűrűn 3. lett. Erdélyi Péter gyűrűn 4., nyújtón 5., talajon 6. Pap Zoltán vezető edző: — Nyugtalanul indultunk el az országos bajnokságra, mert végeredményben nincs állandó csapatunk. A csapat érdekében sérülten vállalta a szereplést Kovács Péter és Serényi György, Erdélyi Pé­ter is csak pár hónapja kezdte el újra az edzéseket. Két új ember mutatkozott be, Horváth Gábor és Nyú­lási Zsolt. Paprika Jenő új gyakorlatait mutatta be az országos bajnokságon, több­kevesebb sikerrel. Gyakorla­taival, eredeti elemeivel már a jövő nyári olimpiai sze­replésre készül, s ezek si­keresebb végrehajtásához a kidolgozottság és a biztonság javítása szükséges. Az OB- szereplés is ezt a célt szol­gálta, mert tétversenyeken kell a versenyzőnek bizonyí­tania tudását. Az eredménye­sebb szereplés ára nem lehet a gyakorlat „leépítése”, anyagerősségének csökkenté­se. Sz. I. Paprika bajnok, Juhász ezüstérmes Vitorlázórepülés: Rajt a repülőtéren A kisapostagi repülőteren szombaton délelőtt ünnepé­lyesen megkezdődött a vitor­lázórepülők országos váloga­tó bajnoksága, illetve a II. Kohász Kupa versenysoro­zata. A vetélkedésen — amelyet Szepesi József ezre­des, az MHSZ OK repülő­főnöke nyitott meg — 46 versenyző vesz részt. A meg­nyitón a párt-, állami és társadalmi szervek képvise­lőin kívül megjelent dr. Sza­bó Ferenc vezérigazgató, a verseny fővédnöke is. Karate-tanfolyam Júliusban és augusztusban ka­­ratére felkészítő tanfolyamot szervez a D. Papír SK karate­szakosztálya. A tanfolyam anya­ga a japán rendszerű gimnasz­tikára épül, és a hasznos test­mozgáson kívül előkészít a ka­ratetanulásra is, amelyre a szep­temberben induló csoportban nyílik lehetőség. Minden korosz­tályból várják az érdeklődőket június 23-án, csütörtökön 19 óra­kor, a József Attila Általános Iskola tornatermében. A IV. SZ. AUTÓJAVÍTÓ VÁLLALAT NAGYVENYIMI ÜZEME az alábbi munkakörök betöltésére hirdet felvételt: s . hegesztő lakatos festő esztergályos betanított munkás NMMMMMNMMMWMMMMMMMMMM JÓ KERESETI LEHETŐSÉG! Egyéb juttatások! Ebédelési lehetőség! Utalványos munkaruha! Vidékről bejárók részére útiköltség-hozzájárulás. (557) fő-1.------- ------------- - " ....- - Birkózás­ Lipcsében A Kohász felnőtt birkózói az NDK-ban vendégszerepel­tek, az SC Leipzig birkózói­val mérkőztek meg tíz súly­csoportos csapattalálkozón, összesen 12 mérkőzésen. A végeredmény: 6:6. Győzött Vadász (48 kg), Varró (52 kg), Tóth (68 kg), Varga (74 kg), Valentényi (100 kg) és Kovács (+ 100 kg). Sakk: A mester volt a jobb Az első eszperantó sakk­olimpiát július 20—29 között, Kalocsán rendezik meg. A dunaújvárosi eszperantisták az MMK-ban tartották első erőpróbájukat, ahol Györkös Lajos, a PMSC mestere adott szimultánt, s 11:0 arányban győzött.