Fejér Megyei Hírlap, 1993. április (49. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-13 / 85. szám

1993. ÁPRILIS 13. KEDD MEGYEI I. OSZTÁLY ÜNNEPRONTÓ NÉZŐ Perkáta — Velencetours 3-1 (3-0) Remekeltek a hazaiak Perkáta, 600 néző, vezette Géringer. Perkáta: Papp — Rosta, Romhányi, Nyúl, Kovács (Vincze), Bódi, Bogó, Kundak­­ker, Sárai, Molnár, Szellák, Szép. Velencetours: Hollósy — Podt, Háden, Nagy, Emmer, Bo­dor, Szabad (Gohér), Vékony, Bors, Tóth, Májer. Az első félidőben remekeltek a hazaiak. A gólok sorozatát a 12. percben Bogó nyitotta meg, majd a 25. percben Molnár talált a hálóba 2-0. Öt perccel később ismét a nagy kedvvel játszó Molnár volt eredményes (3-0). A második félidőben magára talált a vendégcsapat, egyre másra vezette támadásait. A 63. percben a csereként beállt Go­hér nagy gólt lőtt (3-1). Ezután mindkét oldalon akadtak lehető­ségek, a csatárok azonban ki­hagyták a legjobb helyzeteket is. Jók: Romhányi, Bódi, Bogó illetve Emmer, Májer. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. (Paulusz) vén (0-1). A 30. percben a haza­iak részéről Balogh volt ered­ményes (1-1). Szünet után az 56. percben Riba talált a vendégek hálójába, és ezzel ellőtte minden puskapo­rát a Polgárdi (2-1). A 65. perc­ben Toman egyenlített, három perccel később Kovács a veze­tést is megszerezte, majd a vége­redményt a 81. percben Sziksz állította be (2:4). A vendég csa­pat ezúttal minden tekintetben jobb volt, helyzeteit megfelelő­en használta ki. Jók, Hencz illet­ve Roszkopf. Ifjúsági mérkőzés: 4-1. (disznósi) Perkátán meglepetésre vereséget szenvedett a listavezető Ve­lencetours csapata Fotó: Somogyi Tamás Pusztavám — Baracska 5-0 (3-0) Egy ötös ajándékba Pusztavám, 300 néző, vezet­te: Pápai. Puszta­vám: Várkövi­­— Gé­ringer, Fridrich, Járóka (Stett­­ner), Pál, Csordás (Kakas), Gán­­gó, Inczédi, Kocsis, Selymes, Balogh. Baracska: Paulusz — Be­csei, Vargyótszki, Kovács, Ta­­mon (Panyik), Tóth (Huszár), Hőlaki, Bodoki, Pál, Földi, Csá­­nyi. Egy jóiramú mérkőzést táma­dott végig a Pusztavám csapata. A 8. percben Selymes végezhe­tett el büntetőt, lövését Paulusz kivédte. Mindez nem törte meg a hazai fölényt. Al1. percben Gángó talált hálóba (1-0). Alig 7 perccel később Kocsis növelte az előnyt (2-0). A 44. percben Gángó lőtt újabb gólt (3-0). Szü­net után a csereként beállt Kakas célzott pontosan (4-0). A 75. percben Inczédi hibázott bünte­tőt. Kocsis a 85. percben lőtt gólt (5-0). Jók: Gángó, Pál, Kocsis illetve Paulusz. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. (krekó) Martonvásár — Vajta 1-0(1 -0) Az idegek küzdelme Martonvásár, 300 néző, ve­zette Szabó S. Martonvásár: Marton — Süle (Dávid), Szűcs G., Rehus, Kükkel, Cziklin, Szabó, Novák (Szakólczi), Szűcs Z., Csáp, Molnár (Kiss G.) Vajta: Mondovics — Kiss, Molnár, Szakter, Vass (Dísap­­lár), Killer, Bognár, Kecskés, Kiss, Pörge, Zsebők. Némi hazai mezőnyfölény u­­tán a 31. percben védelmi hibá­ból született meg a mérkőzés e­­gyetlen gólja. A vajtai védő ha­zagurította a labdát kapusának, Csap közbelépett és kicselezte Mondovicsot, és a hosszú sarok­ba lőtt (1-0). A mérkőzésre rá­nyomta bélyegét a nagy tét, a rengeteg gólhelyzetet kihagyó hazai csapat saját magának ne­hezítette meg a találkozót. A lel­kes vajtai csapat örülhet a mini­mális vereségnek. Kiállítva: Pörge, Jók, Csáp, Szűcs G., Re­hus illetve Mondovics, Bognár, Kecskés. Ifjúsági mérkőzés: 4-0 (bil­k) Polgárdi — Sárbogárd 2-4 (1 -1) Jobb volt a vendég Polgárdi, 300 néző, vezette Nagy N­. L. Polgárdi: Kovács — Ladi, Borsós, Komáromi, Takács, Ba­logh, Hencz, Riba, Szőke (Pet­­hő), Király, Giricz. Sárbogárd: Boros — De­recskei, Roszkopf, Perger, Em­­perger, Kővágó, Varga (Lóth), Szarka, Sziksz, Toman (Ko­vács), Herczegh. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, mégis a vendégek értek el gólt a 12. percben Sziksz­ré­ SPORTMAGAZIN Csákvár — Etyek 2-1 (1 -0) Fekete két gólt lőtt Csákvár 400 néző, vezette Pamminger L. Csákvár: Kardos — Szmol­­ka, Oszoli, Gulyás G., Gulyás J., Takács, Knausz, Magyar, Feke­te, Váli, Faddi, Kuncz (Palánki). Etyek: Simon — Mihajlov, Margit, Kiss N­., Seres, Bíró, Albrecht, Ifjú, Kurunczi, Leh­rer, Kiss I., Rácz. A hazai csapat a 16. percben szerzett vezetést, amikor Simon hibáját kihasználva Fekete nyolc méterről talált a hálóba (1 -0). A viharosan támadó csákvá­­riak ezt követően négy alkalom­mal is a kapufát találták el. Szü­net után az 51. percben Takács beadását Fekete továbbította a hálóba (2-0). Ezután kitámadott a vendégcsapat és a 87. percben Kurunczi fejesgóljával szépített is (2-1). Nagyobb különbséggel is nyerhettek volna a hazaiak. Jók: Oszoli, Fekete, Knausz il­letve Simon, Bíró. Ifjúsági mérkőzés: 3-1 (s. molnár) Sárosd — Dunaferr II. 2-3 (1-3) Kétpontos vendégsiker Sárosd, 300 néző, vezette Já­nosi. Sárosd: Pribék — Boda, Ár­kus, Szabó Zs., Szabó L.(Nyi­­kos), Horgos, Bokor, Zab, Kiss I., Fellner, Sárdi (Rabi). Dunaferr II.: Dobos — Sa­lamon, Lehota (Kohári), Len­gyel, Daru, Szentandrási, Ju­hász, Éliás, Hatvanger, Faragó, Fehérvári. A 11. percben a vendégek meglepték a hazaiakat. Egy rossz kirúgást követően Hatvan­ger rácsapott a labdára, és hatal­mas gólt lőtt (0-1). A 20. perc­ben Faragó lőtt kapufát, a kipat­tanó labdát Éliás fejelte hálóba (0-2). A 25. percben ismét Hat­vanger volt eredményes (0-3). A 36. percben Bokor büntetőből szépített (1-3). A 83. percben Kiss J. szemfüles gólt lőtt fordu­lásból (2-3). Jók: Zab, Fellner il­letve Hatvanger, Lehota, Szen­tandrási. Ifjúsági mérkőzés: 1-5. (dunkl) Adony — Magyaralmás 2-0 (2-0) Öt mérkőzés, tíz pont Adony, 600 néző, vezette Márku. Adony: Katona — Balassa, Haász, Kiér, Simon, Bolygó (Valentin), Papp, Killer (Fo­gas), Kollár, Barócsai, Nebucz. Magyaralmás: Szmilek — Kaiser, Makk, Végh, Vörös, Viczina, Kindl, Kiss (Makk A.), Hajnal, Király, Németh (Balla). A 3. percben a hazaiak Kollár lövésével megszerezték a veze­tést (1 -0). Három perc múlva is­mét Kollár volt eredményes, ez­úttal fejjel, a hoszúsarokba csúsztatta a labdát (2-0). To­vább támadott az Adony, de az almási védelem, élén a kapus Szmilekkel, minden támadást hárított. A 80. percben Viczina húszméteres szabadrúgása a ka­pufáról pattant vissza. Szórvá­nyos ellentámadások, sok hazai kihagyott helyzet jellemezte a mérkőzést. Az adonyi csapat so­rozatban ötödik mérkőzését nyerte, ragyogó 11-2 gólarány­­nyal. Jók: Haász, Kiér, Kollár (a mezőny legjobbja) illetve Szmi­lek, Viczina. Ifjúsági mérkőzés: 0-0. (kard) Bakonycsernye — Aba 1 -0 (félbeszakadt) Meglökték a játékvezetőt Bakonycsernye, 700 néző, vezette: Smidéliusz Bakonycsernye: Hancsák— Sári, Kovács I., Boros, Képesi, Kovács I­. ( Grósz), Trampler, Simicska, Horváth I., Horváth N­.(Nagy), Végh (Molnár). Aba: Furulyás — Varga, Or­­mándi (Szabó), Vinklár, Farkas, Szabó F. Sarga (Szilágyi), Nagy, Lovassy, Pluhár (Szen­tes), Major. A Bakonycsernye támadott többet. A 30. percben Simicska nagyerejű szabadrúgása kipat­tant, és Simicska közelről nem hibázott. A 85. percben Tramp­­lert buktatták, majd egy néző berohant a pályára, meglökte a bírót, aki lefújta a találkozót. Ifjúsági mérkőzés: 1­5. (varga) A bajnokság állása: 1. Velencetours 20 11 6 3 30-20 28 2. Adony 20 11 5 4 22-19 27 3. Becsernye 18 12 2 4 30-15 26 4. Aba 19 8 7 4 35-24 23 5. S.bogárd 20 7 8 5 29-22 22 6. Dunaferr II. 20 9 3 8 39-23 21 7. Pusztavám 20 8 5 7 38-25 21 8. Csákvár 20 5 11 4 35-29 21 9. Etyek 20 7 5 8 29-33 19 10. Polgárdi 20 8 3 9 29-33 19 11. Sárosd 20 7 4 9 23-32 18 12. M­almás 20 7 3 10 20-28 17 13. Perkáta 20 5 5 10 25-33 15 14. Baracska 20 5 5 10 23-35 15 15. Martonvásár 20 4 7 9 23-35 15 16. Vajta 19 3 3 13 18-46 9 FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7. OLDAL Saját magát verte meg az Albacomp Kikaptak a fehérváriak KOSÁRLABDA A férfi kosárlabda NB I-ben az 5., 8. helyért találkozott Cse­pelen a hazai csapat és a Video­ton, Kaposváron pedig a kapos­vári KC és az Albacomp együt­tese. Mindkét fehérvári együttes kikapott, így a 7. helyért küzd­­hetnek meg. Csepel SC—Videoton SC 104-81 (50-41) Csepelen a Videoton Pekarek (23.), Monok (26.), Góczán (11.), Milivojsa (6.), Gosztonyi (4.), csere Kárpáti (6.), Sziget­vári (5.), Kujtor, Csik összeállí­tásban játszott. A nyolcadik per­cig vezetett a Videoton, ettől kezdve azonban a Csepel magá­ra talált és fordított. A második félidőben a Videoton megköze­lítette ellenfelét, az utolsó per­cekben azonban a hazaiak pará­dés játékot produkáltak, és meg­érdemelten nyertek. Kaposvári KC—Albacomp 91-85 (46-41) Kaposváron az Albacomp: Szirov (24.), Trusin (25.), Ma­tus (2.), Varga (14.), Huber (4.), csere Hegedűs (14.), Makó (2.), Garai, Sam­i, Kovács. Kiegyenlített volt az első fél­idő, a kaposváriak 5 pontos ve­zetéssel zárták ezt a játékrészt. Szünet után a fehérváriak kezd­tek jobban, a vezetést átvették, a későbbiek során azonban a KKC fordítani tudott és vége­redményben megnyerte a talál­kozót. Vetési edző szerint saját magát verte meg az Albacomp. Trusin 25 pontot ért el Kaposváron, azonban ez a teljesítmény sem volt elegendő a győzelemhez Dinoil Kupa elnevezéssel rendeztek országúti amatőr kerék­párversenyt szombaton délelőtt. A tavaszias időjárás kedvezett a résztvevőknek, akik hat kategóriában rajtolhattak, és „teker­hettek” a díjakért. A verseny jó példa volt arra, hogy annyi más országhoz hasonlóan végre Magyarországon is kezd igazi nép­szerűségre szert tenni a kerékpársport. Az indulók között vol­tak amatőrök, de voltak aktív versenyzők is, akik már három éve nem indultak a Magyar Kerékpár Szövetség hivatalos ren­dezvényein. A legerősebbek és legfelkészültebbek hatvan kilo­métert teljesítettek: Sukoró — Kápolnásnyék — Vereb — Lo­­vasberény — Velence — Pákozd volt az útvonal. Az úgynevezett „Verebi kör” számos részhajrára adott lehetőséget Fotó: Somogyi Tamás