Pusztaszabolcs - Szabolcs Híradó, 1997 (7. évfolyam, 1-8. szám)

1997-10-18 / 7. szám

16 Bodajk - Pusztaszabolcs: 4:0 (2:0) Baljós előjelekkel indultunk el a bodajki mérkőzésre. Sebestyén sérülése nem jött rendbe, nem is tudott játszani. Vágó ugyan vállalta a játékot, de 15 perc után kiújult a sérülése, le kellett cserélni, ami megbontot­ta a hátsó alakzatok rendjét. Ami még fá­jóbb volt, hogy Gölöncsért előbb reklamá­lásért sárgalappal figyelmeztették, majd egy rosszul sikerült szerelésért kiállították. (Büntetése: 2 bajnoki mérkőzés) Pedig nem játszottunk rosszul (ez a játék elég le­hetett volna a két héttel előbbi szám­ mérkő­zés megnyeréséhez). Pusztaszabolcs - Baracska­ 4:3 (1:1) Gólszerzők: Ress 2 (egyet 11-esből), Csanádi: 2 Az első félidőben egy szívósan védeke­ző ellenfél ellen nem tudtuk játszani azt, amit kellett volna. Ress szépségdíjas góljá­ra egy percen belül tudott válaszolni az el­lenfél. (1:1) A második félidőben nagy volt a küzde­lem a pályán. 3:2-es baracskai vezetésnél két védelmi hibánkat nem tudta kihasznál­ni az ellenfél és ez döntőnek bizonyult, ugyanis egy ellentámadásból Csanádinak sikerült az egyenlítés. A nagy közdelemben mindkét kapu többször forgott veszélyben, de a vége előtt 8 perccel Henrich ügyes labdatartása révén az ellenfél védője a 16- oson belül szabálytalankodott. A megítélt 11-est Ress szokásához híven értékesítette. 4:3 Az egész csapatot dicséret illeti a küzde­ni akarásért. Mezőfalva - Pusztaszabolcs 8:0 (2:0) Egy jól játszó ellenfél ellen főleg a vé­delmünk játszott katasztrofálisan. Pusztaszabolcs - Etyek 5:1 (1:1) Küzdelmes első félidő után (melyen az ellenfél volt a jobb) a második félidőre fel­javult csapatunk, már a gólokkal sem ma­radt adós a közönségünknek. Nagyvenyim - Pusztaszabolcs 2:1 (1:0) Mezőnyben jobban játszottunk ellenfe­lünknél, de ameddig ilyen gólokat kapunk, addig nem számíthatunk idegenbeli győze­lemre. Pusztaszabolcs - Lajoskomárom 1:3 (0:1) Gólszerző: Pribeli Jó erőkből álló ellenfél ellen nem sike­rült az újabb hazai bravúr. Öregfiú csapatunk is szorgalmasan ké­szül a bajnoki nyitányra. Edzőmérkőzésen Adonyban Adony - Pusztaszabolcs 5:1 (2:1) Gólszerző: Farkas 1. Bajnoki forduló Pusztaszabolcs - Biatorbágy 5:3 (2:2) Gólszezők: Kovács L. 2 Neid­li 2 Filotás 1 Már a 20. percben 2:0-ra vezetett a ven­dégcsapat, de a régi ’’szabolcsi szív” megint segített, és egy ragyogó második félidőt produkálva sikerült megnyerni a mérkőzést. Felcsút - Pusztaszabolcs 1:3 Gólszerzők: Neid­l 2, Baricza. Helyen­ként jól játszó csapatunk eredményesnek bizonyult a keményen, helyenként durván játszó hazaiak ellen. Pusztaszabolcs - Ercsi Kinizsi 0:1 (0:0) Csapatunk az előző eredmények kap­csán jó pozícióból várta ezt a mindig izgal­mas találkozót, de a tavalyi bajnokcsapat teletűzdelve dunaújvárosi Kohász volt játé­kosaival (Holló, Gróf, stb.) szerencsésnek mondható góllal nyerte meg a találkozót. Tárnok - Pusztaszabolcs 1:3 Gólszerzők: A nehéznek ígérkező mérkőzés­en csapatunk fegyelmezetten játszva érte el újabb idegenbeli győzelmét. X.4. Pusztaszabolcs - Lovasberény 4:2 (2:1) Gólszerzők: Neid­l 2, Filotás F, Baricza A második helyen tanyázó vendégek el­len nehéz mérkőzésre volt kilátás, ami vé­gül be is következett. Csapatunk fegyelme­zetten játszott, amit a vendégek nehezen viseltek el, melynek a vége két kiállítás volt az ellenfél csapatából. Paulusz János SZABOLCS HÍRADÓ Lapzárta után történt X. 12. Seréd - Pusztaszabolcs 1:0 (1:0) Sajnos katasztrofális a helyzet a lab­darugó csapataink háza táján. Az ifjúsági csapat tagjai éppen 11-en voltak, csere nélkül, serdülőkkel teletűzdelve. A felnőt­teknél majdnem ugyanígy alakult a mér­kőzés. Két játékos sárga lapok miatt hi­ányzott, egy játékosunk sérült, egy játé­kos munkahelyi elfoglaltság miatt hiány­zott, hárman igazolatlanul nem jelentek meg. A mérkőzés kezdete előtt tizen vol­tunk, így kénytelen voltam az ifjúsági csapatból 2 serdülő korú játékost beten­ni, akik már az ifjúsági mérkőzésüket vé­­gigjátszották. Egyiküknek végig kellett játszani a felnőtt mérkőzést is, így négy 16 éves játékos szerepelt a felnőttek kö­zött­­ a vártnál jobban, így az eredmény már nem annyira szégyellni való, pedig az ellenfelet egy kis szerencsével ebben az összeállításban is le lehetett volna győzni. Nagyon el vagyok keseredve. Lassan 30 éve vagyok edző, de még ilyen hely­zetet egyetlen helyen sem tapasztaltam. Öregfiúk Bicske - Pusztaszabolcs 0:1 (0:0) Gólszerző: Kovács. Küzdelmes mérkő­zésen a helyenként durván játszó hazai­ak ellen fegyelmezett játékkal sikerült a győzelem. Neicks kitört a védők között, gólhelyzetben buktatták, a megítélt K­­est Kovács értékesítette. Csapatunk lel­kes játékát dicséret illeti. Paulusz János Serdülők eredményei Pusztaszabolcs - Szabadegyháza 3:0 Seregélyes - Pusztaszabolcs 8:1 Pusztaszabolcs - Perkáta 9:5 Adony - Pusztaszabolcs 0:14 Kormos Géza Cornexi megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság sorsolásából október 19. 13.30 Pusztaszabolcs - Szabadegyháza október 26. 13.30 Mór - Pusztaszabolcs november 2. 13.00 Pusztaszabolcs - Sárbogárd november 9. 13.00 Pusztaszabolcs - Szabadbattyán november 15. E Junior Fc - Pusztaszabolcs Az ifjúsági mérkőzések 2 órával a felnőtt mérkőzések előtt kezdődnek. SZABOLCS HÍRADÓ - Felelős kiadó: Gubicza Tibor polgármester • Főszerkesztő: Csányi Kálmán Telefon: (25)­271-171, Pusztaszabolcs, Velencei u. 2. (Lapzárta: 1997. augusztus 29.) Szerkesztőbizottsági tagok: Bartókné Pillér Magdolna, Horváth Károlyné, Juhászné Besenyei Edit, Czöndör Mihályné Joó Katalin, Szotyori-Nagy Istvánná, Csányiné Pergel Andrea, Á. Farkas Beáta, Molnár Istvánná Megjelenik 800 példányban Nyomdai előkészítés, nyomás: G és G Nyomda Bt. Tel.: 22/338-674