Kelet Magyarország, 2012. november (69. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-10 / 263. szám

2012. NOVEMBER 10., SZOMBAT Nyilatkozta Bázelben a mérkőzést követően Paulo Sousa, a Videoton szakvezetője, miután csapata 1-0-ra kikapott az Európa Liga csütörtöki fordulóján. A jobb csapat nyert, főleg az első félidőt tekint­ve, amikor még jobban játszott a Basel. A Magyar Labdarúgó Szövet­séget hibáztatják az NB II. Ke­leti csoportjában tizedik he­lyen álló Putnok vezetői Sz. Ádám szerepeltetése miatt. A putnokiak azt sérelmezik, a szövetség játékengedélyt adott a fogadási csalási ügy­ben meggyanúsított futbal­listának, miközben az eljárás alatt álló személy nem vehet rész a versenyrendszerben. Labdarúgás: NB II., 13. forduló Dunakanyar-Vác-Nyíregyháza Spartacus Vác,szombat, 13.30. V.: Erdős (Varga Zs., Pápai) Élőben a SZON-on A szombaton 13.30-kor kezdődő Vác-Spartacus mérkőzésről internetes portálunkon, a www.szon.hu oldalon online közvetítésben számolunk be. Villanyfényes Szpari-Loki derbi labdarúgás. A Nyíregyháza Spartacus és a Debereceni VSC is játszott már az idén villany­­fényes mérkőzést a Városi Sta­dionban. A nyíregyházi klubtól származó információ szerint a két együttes egymás ellen is pályára lép majd esti találko­zón. Mint ismert, a labdarúgó Magyar Kupa negyedik köré­ben összesorsolták a két csapa­tot, az első mérkőzést novem­ber 21-én, szerdán 17.30-kor kezdik majd a Városi Stadion­ban. A visszavágó egy héttel később lesz Debrecenben. Váci túra kellemes emlékekkel Egyenesedik a védősor, eredményes célfociban bízik Brekk János. labdarúgás. Jön a tizenhar­madik forduló a labdarúgó másodosztályban, vajon ki­nek lesz balszerencsés a Kele­ti csoportban? A Nyíregyháza Spartacus szombaton Vácon vizitál és a játékosokban kelle­mes emlékeket idézhet majd a pálya. A két csapat legutóbbi meccsén, április végén a Spar­tacus az első félidőben hét perc alatt eldöntötte a három pont sorsát, hiszen Palásthy Norbert (17. perc) góljára Minczér Tibor (21.), Germán Tamás (22.) és Reznek Donát (28.) is válaszolt, így fél óra sem kellett ahhoz, hogy a vég­eredmény kialakuljon. Az idei pontvadászatban hazai pályán nem túl acélosak a váciak. A Mózner János diri­gálta Duna-partiak egy Szeged elleni iksz (3-3) után kétszer kikaptak, előbb az Orosháza (0-2), majd a Honvéd II. (2-3) távozott három ponttal. Aztán következett két l­ o-os győze­lem a Cegléd, majd a Mező­kövesd ellen. A legutóbbi for­dulóban Szolnokon játszott döntetlent (1-1) a csapat. A váciak nemrégiben jártak me­gyénkben, a Magyar Kupában 2-1-re nyertek Tiszakanyáron, az akkor pályára lépőkből he­ten is lehetőséget kaptak Szol­nokon. A Szpari a legutóbbi baj­nokin hazai környezetben nyerte 3-2-re a Honvéd elleni rangadót, így kellő önbiza­lommal indulhatnak a portyá­ra. A korábbi sérültek közül Sipos Tamás kivételével már mindenki edzett a héten, így Ambrusz Árpád, Dajka László, Farkas Attila, Szilágyi Kriszti­án és Ur László. - Úgy néz ki, hogy a véde­lem végre kiegyenesedik, szükség is van rá, mert a hát­ralévő három őszi meccset szeretnénk megnyerni azért, hogy az őszt az első három hely valamelyikén zárjuk. A váci csapat ügyes, sok a fiatal, így nem lesz könnyű ellenük, ráadásul várhatóan mély tala­jú pálya vár majd ránk. - Célfocit akarunk ját­szani, bízom benne, hogy eredményesek lesznek majd a kontráink, hiszen az előrejátékunkkal nincs nagy probléma - vélekedett Brekk János, a Nyíregyháza Sparta­cus szakmai igazgatója. KM-ML Kínlódás után remek hajráA rétestészta áll így össze Szűcsék fontos és érté­kes két pontot szereztek a péntek esti bajnokin. kézilabda. Hamar kiderült, hogy az ózdiak bizony nem fogják könnyen adni a bőrü­ket. Pénteken este a bujtosi csarnokban fogadta soros el­lenfelét a második vonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban a Nyíregyháza-Nyír-Komplett. Az első félidő huszadik per­céig egy-egy góllal vezettek Bursacék, majd ezt követő­en többször is egalizáltak az egykoron Nyíregyházán is trénereskedő Váczi Sándor irányította borsodiak. Köszön­hették elsősorban a jó napot kifogó és Németországban is pallérozódó Teremi kapusnak. A hazaiak védekezésével nem volt nagy gond, a támadások­kal már annál inkább. Kima­radtak hetesek, ziccerek, így aztán döntetlennel vonultak a szünetre a csapatok. A második félidőt jól kezd­ték a hazaiak, zsinórban há­romszor voltak eredménye­sek, ám az ózdiak buldogként kapaszkodva ismét egyenlővé (21-21) tudták tenni az állást. Sőt, a 49. percben ők szereztek gólt, és a mérkőzésen először vezettek, igaz nem sokáig. Iz­galomban nem volt hiány, ezt követően viszont már nem adta ki kezéből a vezetést a házigazda és hol egy, hol két gólos volt az előnye. Hat perccel a vég előtt Bécsi emberhátrányban szerzett ne­gyedik gólja, majd a Kecske­mét ellen megsérült, de végül játékra képes Szűcs hatodik ta­lálata az 57. percben megnyug­tatóra hizlalta a különbséget (29-24), ami után még mind­két csapat egyszer-egyszer volt eredményes. km-ml Szűcs Balázs hat gólt szerzett FOTÓ: SIPEKI PÉTER Kézilabda Férfi NB I. B., Keleti csoport, 8. forduló Nyíregyháza-Nyír-Komplett-Ózd 30-25(11-11) Varga L. 1/1,Braun,Bursac 9/2,Erdős 2. Csere:Gadnai (kapus). Bujtosi csarnok, 400 néző, v.: Ágnecz, Sipos.________________________ Vasas Gy. 2, Dancs 1 /1, Bécsi. 4, Szűcs G. Edző: Bartha Dénes, Kiál-Nyíregyháza-Nyír-Komplett: Tamási- Szöllősi 2, Tarnavölgyi 3. Iutások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/2. Labdarúgás: NB I., 14. forduló Péntek Eger-Honvéd (16), Paks-Kaposvár (16), DVTK-Pécs 1-1 (0-0) MTK-Győr(18.30). ____ ____ Siófok-Pápa ________1-0(1-0) Vasárnap: Ferencváros-DVSC (16.30), Szombat: Haladás-Újpest (14), Videoton-Kecskemét (18.30).___________ Hétvégi sportműsor Szombat Asztaltenisz-Megyei csapatbajnokság:Trió-Maxi Kemecse SE II-Vitka SE, 10. _ Kézilabda. NB II., férfi: Demecseri VKSE-Mátészalkai MTK, 18 (junior: 16). Fehérgyarmati VSE-Nádudvari ASE, 18 (junior: 16). NB II., női: Kisvárdai KC-DVSC IIi. 18 (junior: 16). Megyei bajnokság, női: Fehérgyarmat-Tiszalök, 14. Mátészalka-Nyírbátor, 15. Borsod megyei bajnokság, férfi: Nyíregyházi FSE-Sárospatak, Főiskola, 16._____________ Labdarúgás. Másodosztályú ifjúsági bajnokság: Nyírbátor-Bozsik Akadémia II, U17,10, U19,12. Kiemelt serdülőbajnokság: Bozsik Akadémia-Debreceni Sl, Városi Stadion, U13, 10.U15,12. Másodosztályú serdülőbajnokság: Tarpa-DVSC-DLA A, U13,10.U15,12. Vasárnap Asztalitenisz. Megyei csapatbajnokság (kezdés: 10): ATC Nagykálló—Ajak SE II, Vásárosnaményi SE II-Fehérgyarmati VSE I, Kék SE-Apagy SE III, KSE Nyírtét-Ajak SE I, Máté­szalkai MTK-Apagy SE IV, Fehérgyarmat ll-Nyírbátori ASE II­, Nyírpazony SE-Záhonyi VSC. Kézilabda. NB II., férfi: Kisvárda-Nyírbátor, 16 (junior: 14). NB II., férfi: Tiszavasvári- Hajdúszoboszló, 18 (junior: 16). NB II., női: Kállósemjén-Kölcsey DSE-DVSC IIi, nagykállói sportcsarnok, 11 (junior: 13). Megyei bajnokság, női: Nagykálló-Fehérgyarmat, 16.______ Kosárlabda. Kiemelt juniorbajnokság, fiú: NYKK-Nyírsuli KA-Szeged, Wesselényi Szakkö­­zép, 12. Országos juniorbajnokság, lány alapszakasz, 2. forduló: Nyíregyházi Főiskola, 10. Labdarúgás. Másodosztályú ifjúsági bajnokság: Várda SE-Debreceni EAC, U17,10, U19, 12. Másodosztályú serdülőbajnokság: Fehérgyarmat-Hajdúszoboszló, U13,10,U15,12. U17-es lánybajnokság: Nyírség NSC-Újpest, Tiszavasvári út, 11. 9 A visszatérő Akimova bizonyította klasszisát: irányításával szép győ­zelmet aratott az NRK­ röplabda. Hogy a csaknem három hétre nyúlt bajnoki szünet során nem „rozsdá­sodtak be” a végtagok, annak látványos tanújelét adta az NRK élvonalbeli női röplab­dacsapata. Mégpedig a lehető legjobb módon­­ hatásos tel­jesítménnyel, no meg győze­lemmel. A Palota elleni mérkőzésen visszatérő Natalja Akimova gond nélkül illeszkedett a ha­zai gépezetbe: rutinja aranyat ugyan biztosan nem ér az ak­tuális évadban (bezzeg a régi szép időkben...), labdáinak azonban még mindig „szeme van”. Nem véletlenül zen­gett róla dicshimnuszt Nyári Sándor, a vendégek edzője. A feladó jól osztogatott, naná, hogy Ilyés Bettina és társai vígan bckándoztak - megkoc­káztatható, a házigazdák kö­zül néhányan a szezon eddigi legprímább játékát nyújtot­ták. Mindennek csak némileg mond ellent, hogy mindhá­rom szettet a Palota kezdte jobban, de ugyebár a végén kell vezetni, eme koreográfiát követve az NRK rendre újíta­ni tudott. A sima sikert egyetlen fő­városi játékos próbálta isten­igazából megakadályozni, Szikszai Viktória, aki nem mel­lesleg, korábban szintén szere­pelt Nyíregyházán. km-kt Szabó Ivett (5) megbízhatóan játszott FOTÓ: SIPEKI PÉTER Röplabda: Női NBI. NRK-Nyíregyh­áza-Palota 3:0(15,17,19) Vasvári gimnázium, 50 néző, v.: Víg A., Pőcze A._________________________ __________ NRK: Roma F. 12, Akimova 5, Hengsperger A. 11, Erdősné 12, Szabó J.4, Ilyés B. 1­9. Edző: Balázs István. ____ _______________ Palota: Szűcs A„ Papp D .4, Szikszai V. 15, Keppel A. 3, Kovács E. 11, Chován A. 3. Csere: Soósl. (liberó), Péter K. l.Nyuka N. l.Edző: Nyári Sándor.__________________________________ Mesterszemmel Balázs István: - Összeálltunk, mint a rétestészta, és jó játékkal szép győzelmet arattunk. Nyári Sándor - Az utóbbi tizenöt év legjobb magyar pályán látott feladójának tartom Akimovát, visszatérése nekünk nem hiányzott. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. Way of Life! Nyíregyháza Nyitva: H-P: 9-18H | Szó: 9-13H Lujza u. 9.­­ (42) 500-919 suzukivagep.hu Vegyes átlagfogyasztás: 3,7-6,6 1/100 km, C02-kibocsátás: 98-154 g/km. Az ajánlat 2012 november 30-ig illetve­ a készlet erejéig érvényes. 446073 HIRDETÉS