Képes Sport, 1956. július-október (3. évfolyam, 27-43. szám)

1956-07-03 / 27. szám

A Bp. Vasas I. osztályú Béke Kupa egyéni­ csapatverse­­nyén atlétáink már néhány ki­tűnő eredménnyel igazolták ja­vuló formájaikat. A 110 méteres gátfutásban Betezár Imre, a Bp. Dózsa tehetséges versenyzője 14.6 mp-cel új országos csúcsot állított fel. Ezt mondta a verse­nye után: — Az erősebb téli tornatermi és a megelőző salakedzések alapján nem tartom meglepe­tésnek az új csúcsot. Már vár­tam ezt az eredményt. Ha nem torpanok meg kissé a harmadik gát előtt, amelybe különben bele is botlottam, talán sikerült volna egy-két tizeddel jobb eredményt elérnem. Sokan azt állítják, még kissé korai a csúcsformái. Szerintem nem így van. Az ügyességi és a­ gátfutó versenyzők nemcsak az egész atléta-idényben tudják tartani, de bizonyos határig versenyről versenyre folkozni is képesek eredményeiket. Szeretnék mi­előbb néhány jó­­külföldi ver­senyzővel találkozni, így többek között a román Opris-szal és a szovjet gátfutókkal, akik mel­lett, remélem, 14.4 mp-re is le­szoríthatom a magyar csúcsot. Az „igazi” 1500-asok (Iharos, Tábori, Rózsavölgyi) távollété­ben, végig érdekes és hatalmas küzdelemben, az akadályfutó Rozsnyói Sándor 3:46.4 mp-es kitűnő idővel győzött Czeglédi és Szabó előtt. A közeljövő nagy atlétikai erőpróbái előtt meg­nyugtató Rozsnyói felfelé ívelő formája. Reméljük, hogy egy hét múlva a lengyel Chromik ellen igazi távján, a 3000 m-es akadályfutásban is megállja a helyét. Az atléták idei második nagy versenyén Neszmélyi Vera (Bp. Dózsa) 12.1 mp-cel elsőnek sza­kította el a célszalagot a 100 m-es női síkfutásban. (Az elő­futamot 12 mp-cel nyerte.) Meg­nyugtató, hogy Neszmélyi mö­gött a 100 m-es női síkfutásban is van már utánpótlás. (t. gy.) Betezár Imre, a Bp. Dózsa versenyzője, javuló gátvétellel, 14.0 mp-es új országos csúcsot állított fel a 110 m-es gátfutásban. A 100 m-es női síkfutást 12.1 mp-cel Neszmélyi Vera nyerte Cremingerné előtt. Képünkön jól látható, milyen szoros küzdelem folyt a további helyezésekért. (MTI — Bojár felvételei) A Vasas atlétikai versenyén az 1500 m-es síkfutásban Rozsnyói, Czeglédi és Szabó, a tip Haladás versenyzői végig hatalmas küzdelmet vívtak. Rozsnyói (balról) nagy küzdelemben, csekély különbséggel, 3:1.5 mp-es kitűnő eredménnyel győz Czeglédi ellen