Képes Sport, 2019. július-szeptember (18. évfolyam, 27-39. szám)

2019-07-03 / 27. szám

CHI 04/14/ 05/12 MON 05/26 CAN 06/09 46147 LEWIS HAMILTON BOTTAS 1 PONT ELŐNY LEWIS HAMILTON HAMILTON 6 PONT ELŐNY VALTTERI BOTTAS BOTTAS 1 PONT ELŐNY LEWIS HAMILTON HAMILTON 7 PONT ELŐNY LEWIS HAMILTON HAMILTON 17 PONT ELŐNY LEWIS HAMILTON Max Verstappen 69 környi parádés versenyzést árnyékolt be a győzelme utolsó mozzanatával csapata, a Red Bull hazai pályáján. Fair volt az utolsó előzésed? max verstappen Ha valaki szerint egy ilyen előzés nem fair, és nem fér bele az autóversenyzésbe, akkor nincs értelme a Forma-1-nek. Azért nem volt ezt ilyen egyszerű eldönteni, sokáig nem tudtak dönteni bírák sem. Szerintem ez egyszerű: vagy keményen versenyzel, vagy ha ezt nem tudod elfogadni, akkor inkább maradj otthon.­­ Kétszer próbálkoztál előzéssel Charles Leclerc ellen, a második volt a sikeres. Mit csináltál másképp? A másodiknál egy kicsit mélyebben fékeztem, ennek következtében össze is ért az autónk a kanyar kijárati szakaszának felénél, de erre nem tudok mást mondani, szerintem ilyen az autóversenyzés, ez az én stílusom. Mindketten a legjobb pozíciót akartuk megszerezni a kanyarban, óhatatlan, hogy az egyikünknek ez nem sikerülhet, valakinek előbb vagy utóbb fel kell adnia, mert elfogy a helye. Ezt értem az alatt, hogy kemény versenyzés. Talán izgalmasabb ezt nézni, mint azt, hogy vonatozunk 71 körön át, nem? Te milyennek láttad az egész versenyed? A borzalmas rajtom után felemelőnek. Nagyon nehéz helyzetbe hoztam magam a futam elején, sőt, egy pillanatra úgy éreztem, hogy a futamnak ott helyben lettek, de a második kör elejére már éreztem, hogy nem lesz rossz a tempóm, és akár boldogulhatok is a mezőnyben. Az első szett abroncson nem voltam gyors, viszont sikerült nagyon sokáig elhúznom a kerékcserét, és ennek éreztem a jótékony hatását a futam 1. Max Verstappen 2. Charles Leclere 3. Valtteri Bottas 4. Sebastien Vettel SZÖVEG: HORVÁTH ANDRÁS FORRÁS: FORMULA1.COM FOTÓ: AFP Feltámadás! Ferrari Mercedes Ferrari Mercedes McLaren Red Bull McLaren Alfa Romeo Alfa Romeo +2,724 MP +18,960 +19,610 +22,805 +1 kör +1 kör +1 kör +1 kör +1 kör Red Bull 1:22:01,822 P végén. A kerékcserét követően pedig mintha megtáltosodott volna alattam az autó. A csapat és a Honda miatt is kifejezetten örülök a győzelemnek, mindig jó érzés megszerezni az év első győzelmét, ez most nekünk egy kicsit később sikerült, mint ahogyan szerettük volna, de reális esélyünk most volt rá. Ami pedig a Hondát illeti, csak idén kezdtünk el együtt dolgozni, viszont remek munkát végeztek már tavaly is a Toro Rosso partnereként. Örülök, hogy végre ünnepelhetnek. Ez volt a hatodik győzelmed. Milyen az eddigi öthöz viszonyítva? Minden győzelemnek egy kicsit más az íze. Az autóm majdnem lefulladt a rajtnál, amitől kis híján pánikba estem. Onnantól kezdve viszont, hogy az autóm feltámadt, én pedig elkezdhettem egyesével előzgetni, óriási verseny kerekedett belőle. Melyik volt az a pont, amikor érezted, hogy meglehet a győzelem? Nehéz kiemelni egyetlen pontot, talán akkor, amikor sikerült elmennem Valtteri mellett. Abban a pillanatban lehetett érezni, hogy a kocsiban ennél is több van. De ugye ez a Forma-1, nem mehetsz biztosra addig, amíg le nem intenek a kockás zászlóval, sőt, lassan már akkor se... 5. Lewis Hamilton 6. Lando Norris 7. Pierre Gasly 8. Carlos Sainz 9. Kimi Raikkonen 10. Antonio Giovinazzi Ez történt még Ausztriában... CHARLES LECLERC-BEL idén másodjára fordult elő, hogy nem tud megnyerni egy olyan futamot, amikor a körök nagyobbik részében ő áll az élen. Ha megtartotta volna az első helyet Max Verstappen előtt, akkor a Forma-1 lett volna a harmadik kategória, amelyben rajt-cél győzelmet arat Ausztriában, a GP3-ban és a Forma-2-ben ez ugyanis sikerült már neki az osztrák pályán. A monacói azonban így is két egy­mást követő versenyen múlta felül jóval tapasztaltabb csapattársát. LEWIS HAMILTON az ötödik helyen végzett, a brit tíz egymást követő dobogós helyezés után szorult le a pódiumról. A tavalyi Kanadai GP óta először fordult elő, hogy nem állt ott csapattársa mellett a dobogón. VETTEL negyedik helye a kilencedik rajtpozíciójához képest siker, összességében azonban pocsék az osztrák mérlege: sosem nyert Spielbergben, az összes itteni futamát tekintve mindössze öt körön keresztül haladt az élen. KÉPES