Nemzeti Sport, 1930. április (22. évfolyam, 63-83. szám)

1930-04-22 / 77. szám

Kedd, 1930 április 22.9 A lelkes nyomdászok legyőzték a CSL csapatát Nyomdász válogatott—Cégliga válogatott 3:1 (1:0). Halom-1. 500 néző. Bíró: Kiss Menyhért. Nyomdászok: Burger — Kovács, Lend­­ler — Kimmermann, Farkas, Szabó — György, Novák, Tóth, Markó, Eisenber­­ger. Cégliga: Fóris — Csesznek, Moharos — Dróth, Fábián, Réder — Velicskó, Strigán, Buda, Gerstenbrein, Fazekas. Ünnepi aktus vezette be a mérkőzést. A nyomdászok nevében Brumiller László elnök, a cégliga nevében Vértes Jenő társelnök üdvözlő beszéd kíséreté­ben zászlót cserélt. A mérkőzés nagy meglepetésre a­ Nyomdászok győzelmét hozta, ami a mutatott játék alapján megérdemelt volt. A Cégliga támadásával indul a játék. Buda és Velicskó egyre-másra teremti a jó helyzeteket, de a három másik csatár mindent elront. A 12. percben Velicskó szédületes lefutását zúgó lövéssel fejezi­­ be, de labdája a lécet súrolva jut ki a mezőnyből. Most felnyomul a Nyomdász­csapat, a Cégliga védelme súlyosan hi­báz. Tóth kiugrik és labdája a hálóban áll meg (1:0). A Cégliga erősen küzd a kiegyenlítésért, de a Nyomdászok kö­römszakadtáig védekeznek. A második félidő nagy része Nyomdász-fölény­­ je­gyében telik el. A 21. percben Eisenber­­ger kitör és emelt, ravasz labdája a felső lécet érintve a kapuba vágódik (2:0). A Cégliga, a vereséget elkerü­lendő, az utolsó negyedórában finisbe fog. Velicskó szépen ad be, de Gersten­­brein csak kézzel tudja a labdát a há­lóba tenni. A bíró a legnagyobb csodál­kozásra gólt ítél (2:1). A 42.­ percben György gyönyörű góljával beállítja a végeredményt (3:1). Neuhold-csoport válogatott—Munkás­­csoport válogatott 4:3 (3:1). Halom-u. Bíró: Újvári. Neuhold-csoport: Augusztinovics­­ — Gál, Ulicska — Görög, Riesmayer, Magda — Tombor, Molnár, Funyik, Mélesz, Kiss. — Minkus-csoport: Török — Wolf, Grahmusz — Drobina, Eisrich, Zimmermann — Kubán, Matyó, Sefcsik, Mestyanek, Rosenbaum. A két jó együttes nagyszerű játékot mutatott be. A halfsorok közötti klasz­­szisdifferencia döntötte el a játék sor­sát. A Görög—Riesmayer—Magda half­­sor játéka élmény volt. A Minkus-cso­­port már a 3. percben eredményes. Mestyanek fejese védhetetlenül száll a kapuba. A 6. percben a Neuhold-csoport Kiss nagy lövésével egyenlít. A 17. percben a vezetést is megszerzi. Funyik szédületes bombája Törökről Kiss elé pattan, aki­­a kapu bal sarkába ravasz gólt lő. A 25. percben Molnár harcba küldi Méleszt, ő átjátsza a védelmet és nagy gólt rúg. A második félidő egyenrangú ellen­felek játékát mutatja. Mégis a Neuhold­­csoport ér el újabb gólt. Kiss kitör és a felső léc alá ragasztja a labdát. A 36. p-ben Eisrich szépít az eredményen, majd a 43.-ban Sefcsik irtó lövése köt ki a hálóban. A győztes csapatnak és a me­zőnynek legjobbja Kiss (Neuhold) volt. Kitűnően játszott Augusztinovits, Gál, Funyik, Molnár és a teljes Kalfser (Neuhold), Wolf, Eisrich, Kubán és Mestyanek (Minkus). Újvári bíró kitű­nően vezette a mérkőzést. Csatth serlegmérkőzés. Automata Központ—Központi Táv­iroda 3:3 (2:1). Lóversenytér. Bíró: Szaffka. Erős iramú, szép, élvezetes játékot produkált a két jó együttes. Az Automata többet támadott, de a távirdászok védelme nagyszerűen állt ellen az offenzívának. Gól­szerző: Hermán (3), illetve Orbán, Peterdy és Stuchlik. Jól játszott Szabó, Pápa és Hermann (Auto­mata), Orbán, Peterdy, Szilágyi és Stuchlik (Távirda). A mezőny leg­jobbja Hungler I. (Távirda) volt. 62. postahiv.—Járműtelep 4:2 (1:1). Lóverseny-tér. Bíró: Gábrics. Elejétől vé­gig izgalmas, rendkívül erős mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a járműt láttuk fölényben, a másodikban azonban a 62-esek szenzációs játékkal döntő fölényben játszva biztosan győz­tek. Góllövő: Kántor (2) és Keleméri dr. (2), illetve Ritzl (2). Tökéletesen oldotta meg feladatát Kántor, Polgár, Ladányi, Kovács és Keleméri dr. (62. phiv.), He­gyi, Morvay, Hajdú és Ritzl (Jármű­­­­telep). Három hatalmas kötet —lOOO oldal — lOÖO egyszínű és színes kép Fordította : Dr. Lam­brecht Kálmán egyet, magántanár Az élet útja, keletkezése, fejlődése, a gondolat és érzés működése, az emberek, növények és állatok világa, az egészséges élet, a születés, szerelem és álom problémája . . . mindmegannyi titok. Az élet nagy és csodálatos kalandja ez, amire fel kell vérteznie magát minden embernek. A világ legnépszerűbb írója és a zseniális tudós hozzáférhetővé tették a nagyközönség számára az élet titkainak megismerését, az őskortól a legújabb felfedezésekig. Gyakorlati haszna mérhetetlen. Előfizetési felhívás h­ármas kedvezménnyel Aki 1930 május 10-ig előfizet . A művet egész vászonkötésben P 72.— bolti ár helyett P 56.- előfizetési áron kapja. DE! Ezt az összeget hétpengős havi részletekben törlesztheti. "*|H Teljesem ingyen kap 8 regény* egéss vássonkötésben. __1. Ezeket szabadon választhatja a lenti 20 Wells regény közül.­­ A háromkötetes hatalmas mű tíz részre oszlik. I. A tíz rész tartalma a következő: I. Az emberi a test gépezete és működése. II. Az állat- és­­ növényvilág csodái. III. Földünk kalandos tör­­­­ténete az őskortól napjainkig. IV. Az élő­­­­­ények keletkezése és fejlődése. V. Az­­ öröklődés törvényei. VI. A mai élet­­ képe a sarkvidéktől a trópusokig. I Vil. Egészség és betegség. 1 Vili. A lélek, az ösztön, a *vCu | tudat, az álom, a halál és 'V ' 1 a túlvilág misztériumai. ^ 1 IX.Pillantás a jövőbe. W 1T TT T ft .:r H. G. Wells I HUXLEY 1 ? Biológiája s +’ AZ ÉLET CSODÁI Előfizethet minden könyvesboltban. — Romániai főbizományos: „Novitas“ könyvterjesztő vállalat, Cluj Biztosítsa magának a h­á­r­m­­a­s előfizetési kedvez­­ményt! ■ Vágja ki és küldje be! ■ Megrendelő* és ajándékszelvény: T. Panihodit Irodalmi intokeS Rt.­­Budapest V., Vilmos csés«ár»út 2. Ezennel előfizetek H. G. Wells—Huxley 3 kötetes nagy biológiájára (Az Élet csodái) és igényt tartok a hármas előfizetési kedvezményre: I. Ötvenhat pengő kedvezményes árat fizetek. II. 1930 májustól kezdődő hét­­pengős havi részletben törlesztők. Ill. Az alant felsorolt V­elis-regényekből az általam aláhúzott nyolc kötetet vászonkötésben, teljesen ingyen kapom. Tudomásul veszem, hogy a mű ez év­­ karácsonyra kerül szállításra, míg az ajándékregényeket június, jún­ius, augusztus, szeptember hónapokban — esedékes részleteim beérkezése után — küldik. A havi részleteket: postatakarékpénztári számlájukra utalom (befizetési lapokat kérek). — Budapesten pénzbeszedőjüknek fizetem — postai megbízással kérem beszedni, melynek 20 fillér költségét vállalom. Az ajándékköteteket portó- és költségmentesen küldjék — irodájukban szemé­lyesen veszem át. (Nem kívánt módozatok törlendők.) Kelt Név és foglalkozás: Pontos cím: __ • 1. Anna Veronika. 2. Az istenek eledele. 3. Egy jámbor é­letek története. 4. A láthatatlan ember. 5-6. William Cu­sford világa. 7. Mr. Polly lázadása. 8. Amikor az Üstökös eljön. 9. Egyelőre ... 10 Élet és kaland. 11-12. Tono Bungay. 13. Mr. Drilling. 14. Csodálatos törté­netek 15. Az álom. 16. Bearley. 17. Mr. Lewisham és a szerelem. 18. A tengeri tündér. 19—20. A szenvedélyes barátok. ........................... Egyszerű számítás Bolti ár .... P 72.— 8 kötet Wells regény ára P 28.81 P 100.81 Előfizetési ár P 56 -Hz előfizetés || fi sísaszn­a.. .