Nemzeti Sport, 1931. június (23. évfolyam, 103-123. szám)

1931-06-01 / 103. szám

Hétfő, 1931 június 1.­ 1 gyalja, hogy Kisfalvi dr.-nak meccs után incidense támadt, s állítólag rendőrök igazoltatták le Kocsist, mert megütött egy nézőt. Kocsist megkérdezzük erre vonatkozóan, de a bekk csodálkozik: „Szó sincs róla!” — mondja. Kisfalvi dr. csak a mécsről hajlan­dó nyilatkozni. A pécsi közönség ta­pintatlan viselkedése sem menti a csapat játékát. A Hungária játék­kedve csak a 2:0 után jött meg. Kompóti hallja ezt és hozzáteszi: A védelem kiadta a lelkét, a csatár­sor 88 percig nézte a küzdelmet és csak két percre szállt bele. Erre már megszólal a Mándi is, aki ezúttal a tribünön izgulva nézte vé­gig a meccset. Ott a hiba, hogy csa­patunk nem játszik stílussal. Nagynak is van megjegyzése: ilyen pályán nem lehet futballozni. — Különösen nem — tenniszlab­­dával! — teszi hozzá még Kocsis. Ezzel el is intézték a Pécs-Bara­nyát, melynek azonban mégis volt egy gyenge vigasza. Ők nyerték meg sorsolásnál a labdát. Jó lesz a II. li­gában. A pécsi csapat jobb vert, de csak 60 percig bírta az iramot Egészben véve megállja helyét az a vélemény, hogy a pécsi csapat nem érdemli meg a kiesést. De nem is ju­tott volna ide, ha minden mérkőzését ekkora lendülettel, szívvel, lélekkel teli játékkal küzdötte volna végig. Bámulatosan jó kondícióban van a pécsi csapat. Ezen a téren nem sok elsőosztályú csapat veheti fel velük az összehasonlítást. Munkabírás, tech­­nika és taktika terén azonban már nem állanak ilyen jól. Csak 60 percig bírták az iramot s hirtelen összetör­tek. . A csapat éltető eleme a halfsor. Igaz, hogy lassú ez a három fedezet, de közülük Halas feltűnő okosan és értelmesen játszik s annyi lendületet visz a pályára, hogy azzal magával tudja ragadni minden társát. Palkó szívós, főerőssége a védekezés, Foór könnyen bánt el Vargával s csak a II. félidő kritikus perceiben maradt alul Kalmárral szemben. Masszív és erőteljes a védelem. Csak az a kár, hogy mikor a fedezetsor megingott, a hátvédek is vesztettek biztosságuk­ból. Biri a gólokat közelről kapta, de az ilyen kitűnő kapustól még ilyen­kor is bravúrt vár a közönség. Kautzky szépen irányított, Táltos meccstréning nélkül nem érvényesült. Temesi felér Kautzkyig, kár hogy megsérült. A szélsők közül Magyar nagyon tetszett, Kovács azonban ha­mar összeesett. A Hungáriából sokkal kevesebb embert lehet megdicsérni. A csatár­sor és a védelem között nagy űr tá­tongott. Elől Vargának nem volt szerencséje, Titkos kevés labdát ka­pott, Kalmárnak és Héjasnak csak momentumai voltak, Híres meg csak lövésekre alapított, de azokkal nem sokra ment. Nagyon bágyadt és vér­szegény játékot nyújtott a kék­­fehérek támadósora. A fedezetsorban Rebró lendületes, Kompóti jól helyezkedve, Sebes pe­dig gyengén játszott. A két hátvéd masszív és erőteljes, de csak a tiszta labdákkal szemben biztos. Szabó na­gyon ügyes kapus. Kitűnő tehetség. Kirúgásai Planicskára emlékeztet­nek. Idővel nagyszerű kapus lehet belőle.___________________ IV., Kossuth Lajos­ utca 6 Egyenruhák és polgári öltönyök. Tisztek és kar­­paszomorlyosok szabályszerűen felszereltetnek. Nagy Kálmán Nagy választék angol szövetekben! Ferencváros—Bocskai 6:2 (2:1) Ormos leszerződtetése, sőt a ferencvárosi védők könnyelműsége sem segíthetett a Bocskai. Góllövő: Táncos, Mátéffy, Takács 11. Turay, Táncos, Takács II. (11-esből), Mátéffy, Takács II. Üllői­ út, 6000 néző. Bíró: v. Karsay. Ferencváros: Angyal — Korányi, Papp — Laky, Sárosi, Lázár — Tán­cos, Takács II., Turay, Szedlacsik, Kohut. Bocskai: Budai — Fejér dr., Mol­nár — Villányi, Moóré, Reviczky — Markos, Vince, Teleky, Mátéffy, Or­mos. A mérkőzésbe nagy győzniakarás­­sal induló Bocskai általános meglepe­tésre tényleg a tegnap délelőtt villám­­igazolással leszerződtetett Ormossal a balszélen áll fel. A Ferencváros csak annyiban változ­tat összeállításán, hogy Korányi ját­szik a jobb bekk posztján, Papp pe­dig, aki nem tud jobb bekket ját­szani, a baloldalon. A Bocskai főleg az első félidőben tényleg élénk ellenállást tanúsított és sokat veszélyeztetett, de lassan kint mindjobban kidomborodott a zöld­fehérek fölénye. Az ismét magára FABIAN (Bocskai FCJ ír­atszertára VILMOS CSÁSZÁR-ÚT 78. — Telefon: 116—73 Sportembereknek a már leszállított árakból is nagy kedvezmény!­ talált és ragyogóan játszó városi mind többet dobta frontba a ferenc­városiakat, úgy hogy a Ferencváros fölényes győzelme a végén teljesen kifulladó debreceniekkel szemben nem is maradhatott el. Pedig a Bocskai is sok nehéz per­cet szerzett a zöld-fehérek híveinek, még a Ferencváros fölénye alatt is. Ennek azonban igen sokszor a zöld­­fehérek könnyelműsködve játszó vé­delme volt az okozója. Az élénkiramú és változatos — bár nem túl nívós — játékot nagy­mértékben károsan befolyásolta a pá­lyát borító és felette kavargó porten­ger. Sürgősen segíteni kell ezen, mert a kavargó por nemcsak a játékosok egészségét veszélyezteti, hanem a kö­zönség számára is igen kellemetlen. Eleinte tartja magát a debre­ceni csapat A Bocskai kezd nap és szél ellen, de a B- közép lelkes tempó­ fradizása közepette a Ferencváros lendül rög­tön támadásba. Feltűnően idegesen játszik mindkét csapat. A Ferencvá­ros csatárai percekig ott tanyáznak a Bocskai kapuja előtt, de az ideges­kedő debreceni védelem hibáit sem tudják kihasználni. Eleinte mindkét részről szemmel­­láthatólag kerülik a közelharcot, mintha mindkét csapat a másik kö­zelgő túrájáéra gondolna. Végre felszabadul a Bocskai is s Or­mos bemutatkozó lefutása után pon­tosan centerez. Markos a tizenhatos sarkáról kapásból lő, Sárosi azonban az ötösön fejjel ment. Változatos, hevesiramú a játék, egyik percben az egyik, másik perc­ben a másik kapusnak kell közbelép­ni, de a Ferencváros támadásai ener­­gikusabbak és veszélyesebbek. A 8. percben meg is van ennek az eredmé­nye. Reviczky kornerra ment Takács II. elől, Kohut jól csavart sarokrúgá­sát Takács II. élesen a bal sarokra fejeli, Budai azonban remekül ve­tődve kiüti a labdát, de éppen Táncos elé, aki védhetetlenü­l vágja a balsarokba. 1:0. Válaszul Ormos fut le, beadását Te­leky fejeli sarokra, de Angyal bizto­san ment. A bíró kétszer egymásután tévesen állítja most meg a Ferencváros csa­társorát. Előbb Takács II.-nél, majd Szedlacsiknál állapít meg teljesen té­vesen lesállást. A 12. percben Szed­lacsik remekül kiszökteti Takács II-t, aki a kiugró Budai mellett nagy erővel a jobb léc­nek lövi a labdát. A 11. percben Markos erős védelmi hibából kiugrik, Vincze elé tolja a labdát, az összekötő a vetődő Angyal mellett a jobb lécnek lövi, ahonnan az a teljesen szabadon hagyott Mátéffy elé pattan, akinek éles lövése nyomán a bal léc alsó sarkáról védhetetlenül vágódik a hálóba. 1:1. Állandóan a ferencvárosi jobb­szárny vezeti ezután is a támadásokat. Takács II. elől Budai kétszer kifutás­sal lábbal ment, a második alkalommal kornerra (21. p.). Utána nagy a ka­varodást Turay fejesét azonban Vil­lányi a gólvonalon állva menti. A 26. percben újból a nagy formában levő Takács II.—Táncos szárny cikázik át a védelmen. Táncos lövésszerű centerébe egyszerre dobja be magát Ta­kács II. és Budai és a labda a szemfüles összekötő lábáról véd­hetetlenül vágódik a balsarokba. 2:1. A Ferencváros folytatja támadásait, de Turay igen sokat ront most, Bu­dai pedig néhány labdát remekül fog. A Bocskai sem adja fel a küzdel­met és a 41. percben Korányi hibájá­ból korért ér el, ezt újabb kornerra menti a Ferencváros védelme, Mar­kos azonban most mögé rúg. A 42. percben Táncos, bár Molnár kézzel tartja vissza, lefut és a kifutó Budai mellett hajszálnyira a túlsó léc mellé plasszíroz. A 43. percben Teleky ki­ugrása kecsegtet sikerrel a másik ol­dalon, de a center túl hosszan szökteti magát. A Ferencvárosi jobbszárny­­nak nem tud a Bocskai ellenn­­állni Bocskai-támadással kezdődik a II. félidő és Mátéffy lövése kevéssel sü­vít el a léc felett. Eredménytelen fe­rencvárosi támadások után a 7. perc­ben Markos fut le és éles centerét a kapu felé visszafutó Papp kapásból hatalmas erővel a saját kapujára lövi, a labda azonban szerencséjére a felső lécről pattan vissza. A Ferencváros választámadásánál Táncos centerét Budai kiüti, Turay az üres kapura lő, Molnár azonban lábbal ment. A 8. percben kornert ér el a Ferencváros, ebből Takács II. éles fejesét ismét Budai menti. Ered­ménytelen marad a Ferencváros újabb kornere is a 13. percben. Végre a 18.­­percben Turay befelé driblizve a tizen­hatosról váratlanul nagy erővel kapura lő és a pergő labda a meglepett és magát rosszul dobó Budai kezén átperdülve hálót ér. 3:1. Teleky váratlan bombáját zsonglő­­rösködi most Angyal magához, majd­­Markos két centerét húzza le nagy­­nyugalommal. Ismét a ferencvárosi­­jobbszárny lép akcióba, egyik remek támadása végén Budai csak Szeren­csével menti Takács II. közeli lövé­sét. A 26. percben azonban Turay— Takács II.—Táncos a labda útja és a kiszökő Táncos a kifutó Budai mellett az üres kapu jobb sar­kába gurítja a labdát. 4:1. Rögtön utána Táncos centerét Turay ideálisan fejjel tálalja Takács II. elé, de az összekötő egy gondolattal elkésik. A 33. percben Toleky ugrik­­ki, kidriblizi a kifutó Angyalt is, az üres kapu helyett azonban az utolsó fővárosi tanár teljes felelősséggel egyénileg előkészít szeptemberi javító, különbözeti összevont magán­­érettségire, mérsékelt havi VS&nyMsíkral tandíjért hölgyeket, vidé­kieket is. József -ütem huszonhat, I. 2 A Spartemlfsroek nélkülözhetetlen bőrápoló és massageolaj Dr. Dolinger Béla egyet, tanár elő­írása szerint készül. Kiválóan bevált gyógy- és sportmassagenál. Frissít, erősít és a napon egyenletesen barnít. Ismertetést készséggel küld: DR. BAYER ÉS TÁRSA, Budapest, IX. c­fi 201* teljesítménye az egyes tagok képes­ségétől, tudásától, összjátékától, kon­díciójától függ. Ezek egyik alapfel­tétele a jó táplálkozás, az erőgyűjtés. Telt gyomorral, nehéz emésztéssel versenyt nyerni nem lehet. A sportoló­ étrendjéhez hozzátartozik, hogy a reggeli- és uzsonnatejhez (kávéhoz)J 2—3 kávéskanál Ovomaltinét tegyen.­ Az Ovomaltine az a természetes erősítőszer, amely kellemes ízű, köny­­nyen emészthető, csak kevés kell be­lőle, hogy a kívánt és szükséges többlet-energiát bevigyük vele a szer­vezetbe. Aki erejét fenntartani és sportteljesítmé­­nye­it a maszina amleg fokozni akarja, az a tré­ning és a versenyek alatt rendszeresen hasz- _______ múlja az Ovomal­inát, amely erőt, egészséget ver, a győzelmi esélyeket javítja. ||E_Z7-$3 igen sok külföldi és hazai atlétának, bajnoknak rendszeres |||r--—-Jt| tápláléka az Ovomaltine. — Sportolásnál, tréning, versenyek IljiEyLEi11 alatt Ovomaltine-drageet szopogassuk. Bit figf 8 1 ......... ” Mami. iiiijiiix|»fci*j,.'W|30.-.!j-.''l||c-J.iiiiiii iiiii«i|ia.Ji?1'