Nemzeti Sport, 1934. június (26. évfolyam, 106-126. szám)

1934-06-01 / 106. szám

4 Modern fotelágyak nappal fotel Éjjel ágy Schöber­ Róbertnál IV. Haris-köz 4 A szabadrúgást Sindelar fejre kap­ja, Horváthoz továbbítaná, de a kis összekötő kézzel igyekszik szabad utat csinálni magának és ezt lefújja a bíró. Szalay Avarhoz játszik, a magyar tank azonban előre adja a labdát és az leperdül az osztrák vé­dőkről. Szalay faultja miatt szabad­rúgás, ezt Szűcs hárítja el. A 6. percben Kemény kap jó helyzetben szép szöktetést, de a bíró les címén — telje­sen tévesen — megállítja. A közönség hatalmas füttykoncert­tel jutalmazza ezt a bírói tévedést. Szalay szabályosan testtel lök, a bíró szabadrúgást ítél. Avar Mar­kost szökteti, a szélső jól fut le, de beadása rossz. Sárosit két kézzel öleli át Cisar, a szabarúgással Mar­­kos szökik, de nem jut messzire. Szerelik. A 8. percben Szalay elengedi Zischeket, az nagy irammal fut le egészen a h­omer­vonalig és onnan élesen centerez. A magyar védelem teljesen lema­rad a villámgyors akció alatt, Horváth egyedül áll a kapu előtt és nem kell mást ten­nie, mint odatartani a lábát az éles beadáshoz. Horváth lábáról védhetetlenül pattan a labda a magyar kapu jobb­sarkába. 1:0! Szabó bennragad a kapuban. A magyar csapat heves ostrom­mal felel a hirtelen jött osztrák gól­ra. A kiszökő Avar elől Platzer szedi fel a labdát, majd Sárosi lövését védi az­ osztrák kapus. Sesta fául tolja Sárosit a 16-oson, a szabad­rúgással Markos megy el és csavart labdáját Platzer zsák kornerra tudja védeni. Kemény rúgja ezt a kornert a 12 percben, de az osztrák védők kifeje­lik és rögtön az osztrák csatársor rohamoz. Sternberg megrúgja minden meccsen szokásos luftját és csak az menti meg a magyar kaput,­­hogy Horváth lesben áll. Smistik fellöki Avart, szabadrúgás, de Avar rúgása mellé megy. Palotás engedi el Viertlt, de a rossz talajon az osztrákok sem állnak biztosan a lábukon. Viertl beadása a túlsó kor­­nerzászló mellett megy ki. Az eső nagyon feláztatta a pályát, alig van jó passz, alig van biztos rúgás. Urbanek hazajátszik, majd Szalay csúszik el, amikor Zischek kap mellette jó labdát. Szerencsére az osztrák szélső centere rossz. Horváth Viertl-t szökteti, a szélső menne is, de Vágó helyén van és szerel. A magyar belsők szépen kombinálnak, akcióik las­súak. Könnyű semlegesíteni őket Szép magyar támadás Toldi rendszén akad meg. Bosszantó látni, hogy a szélső halfok mennyire nem vigyáznak szélsőikre. Sindelar­—Horváth—Viertl tá­madást Vágó angol nyugalommal és eleganciával szerez. Viertl lök, szabadrúgás a javunkra. Avar Markoshoz, az Toldihoz passzol, tőle. Sárosi kapja a­­ labdát, de Sesta erélyes szelépése szétdúlja a kombinációt. A labda azonban újra a magyar csatársorhoz kerül, Kemény fut le vele, az egész csa­társor ott van az osztrák kapu előtt, de Kemény beadása kimegy a vonalon. Még vigasztaló a nagy helyzetben, hogy úgysem lehetett volna belőle gól, mert Markos le­sen állt. Nem megy a játék egyik csapat­nak sem. A csúszós füvön jobbra­­balra potyognak a játékosok, olyan­kor is, amikor senki sem ér hozzá­juk. Toldi ad jó labdát Avarnak, az Markost szökteti vele és a szélső be­adása jól száll a közép felé. Sesta felugrik és kinyújtott karral üti el a labdát. Ordító hendsz, meccsdöntő helyzet, de a bíró nem lát semmit! A labda Markos felé gurul, de Platzer gyorsabb. Szűcs faultol, Sin­delar hátrajátszik Smistikhez, aki emeletmagasan lő a kapu fölé. Sá­rosi löki Smistiket, Viert­ fut el, tőle Sindelar, majd Bican kapja a labdát, tiszta hely­zet és Sternberg nincs a he­lyén! De Vágó átrohan a másik oldalról és kivágja a labdát. Taccs után is ott marad az osztrák csapat a magyar kapu előtt, Hor­­váthtól Sindelar kap jó passzt, de a kifutó Szabóról lepattan a lab­da. Horváth lesben állt, úgy sem lett volna gól. A 22. percben a magyar balszárny lefutását az osztrák védelem csak kornerre tudja szerelni. Kemény rúgja a kornert, az Sárosi fejére és onnan a kapuba száll, de a gól ér­vénytelen, mert közben Toldi lökte Platzert. Viertl támadását Vágó menti, majd Sternberg gyertyája után Szűcs tisztázza a helyzetet. A 24. percben Palotás Markost futtatja, a szélsőtől Avar kapja a labdát, Avar­tól Sárosi, de a lövés nem jó és Platzer véd. Sárosi a Markos-táma­dásba Urbanek avatkozik bele és róla kornerre pattan a labda. Markos remek csavart komerére hiába ugrik fel Platzer, a labdát el­véti és az Sárosihoz kerül. Szerencsétlenségre sem láb­ra, sem fejre, hanem hasára jön a bőr, de ide is rosszul, és mire lábra igazítaná, Sesta ott van és kirúgja. Hallatlan nagy helyzet volt! A közönség nekünk szurkol, biz­tatja a magyar csapatot, de nincs szerencsénk. Viertlt szereli Szalay, majd Sesta ad szép labdát Sinde­­larnak, aki Viertlhez passzol, de a szélső irtó magasan lő kapu fölé Remek Sárosi—Avar—Sárosi táma­dás Markos lesállásán hiúsul meg. A Viert!—Horváth szárny támadá­sát Vágó csak faulttal tudja szerel­ni. Vierd­ csavart szabadrúgását Bi­can fejjel kapu mellé helyezi. Avar rossz passza kelt feltűnést, majd Smistik kap arcába Tolditól egy hatalmas lövést úgy, hogy pilla­natokig szédeleg. A futni kész­írlő Markos elől Urbanek hálás, za­ci­ta labdát Wagner hazaad, de a nedves, sáros füvön alig szalad a labda. Platzernek igyekezni kell érte. Újabb magyar roham. Avar elől elfejeli Smistik a labdát. Markos próbál előretörni, de Urbanek nem engedi. Azután Horváth szökteti Sindelart, de a nagy center lyukat rúg és dühében megrúgja Palotást. A 30. percben Vágó küldi előre a szabadrúgást, Sesta továbbcsúsz­tatja fejjel, de a hazaadás rosszul sikerül és a kapu mellé tartó labdát az oldalt futó Platzer csak a vonal mögött éri utol. Markos ível be a szögletről, de a kapu mögé. Stern­berg nem tud beleavatkozni az osztrák jobbs­zárny támadásába, Zischek megugrik, de Sternberg nem adja fel a harcot, utánafut a veszélyes osztrák jobbszélsőnek és sikerül is taccsra szerelnie. Toldi kiadásnak szánt labdája taccsra perdül. Nem megy a játék a mieink­nek. De — szerencsére — az osztrákok­nak sem. Smistik faultolja Avart a mi 16-osunk­ közelében. A sza­badrúgás után Horváth felvágja Palotást, a bíró kezet fogat velük. Ezt a szabadrúgást­­Sárosi szépen továbbítja Markos elé, aki öt mé­terre a kaputól remek helyzetben kapja a labdát, de a nedves füvön elcsúszik és oda a kitűnő alkalom. Az osztrák felszabadítás rövid, Szűcsé a labda, akitől hosszú zsi­­nórpassz száll ki a balszélre, Kemény bead félmagasan, Sárosi ugyanígy, de kissé puhán helyezi a jobb sarokra és Platzer vetődve éppen, hogy el tudja érni. Osztrák támadást Sternberg könnyedén utasít vissza és újra mi támadunk. Toldi­­szökteti Ke­ményt, szélsőnk lehetetlen szögből is lőni mer, de Platzer könnyű zsákmánya a lövés. Aztán kapja is a szélső a fejmosást, mert belül Sárosi is. Avar is nagyszerű hely­zetben állt és passzolni kellett vol­na. Viertht lesben állítja meg a bíró. A szabadrúgás remekül száll előre Vágó lábáról, csatáraink azonban elcsúsznak, amikor át kel­lene venniük a labdát. Sárosi Toldi elé fejel, Toldi megszúrja, de pont Platzer mellébe vágódik a lövés. Egyik magyar támadás a másik után gyűrűzik az oszt­rák kapu felé, Sesta szemmel látható idegesség­gel kiabál előre társainak. Nincs megelégedve az ügyek menetével. Érthető is, mert most már nyolcvan százalé­kos a fölényünk. Remek belső passzjáték hozza gól­helyzetbe Sárosit, de centerünk nagyon be akarja állítani és elké­sik, már nem tehet mást, Avarnak passzol, aki jól is futna rá a lab­dára, de ő is elcsúszik, mint már előbb is. Mennyi jó helyzet vész kárba a csatárainknak szokatlan, nedves, csúszós talaj miatt, így Platzer kezébe könnyű labda száll. A 38. percben Bican labdájával félelmete­sen húz a kapura Zischek, a 16-osról óriási bombát ereszt meg, de Szabó remekül véd és nagy tapsot kap. Hátvédeink ezúttal is alaposan lemaradtak a támadásról. A magyar tábor tagjait a guta kerülgeti, hogy ilyen fölény mellett nem tudnak gólt lőni csatáraink. Megint az osztrákokon van a sor. A balszárnyuk támad, Vágó irtóza­tos lyukat rúg, de Viertel annyira meglepődik, hogy messze félre lő. Markos kap labdát, hátraadja Avarnak, de jobbösszekötőnktől el­veszik Az osztrák jobbszárny táma­dását szerelik a mieink. A 41. percben Avar átvágja a labdát a túlsó oldalra, de Wagner elfogja Kemény elől. Sternberg taccsra ment, majd Sindelar— Bican—Zischek lábán közeledik a labda a kapu felé, de a keresztező Vágó menteni tud. Sindelar át­megy Szűcsön, Viertelt szökteti, a beadás élesen száll el a kapu előtt, Horváth megint ott van, mint a higany, de szeren­csénk van, mert Horváth lábáról jó méterrel a kapu mellé vágódik a labda. A 43. percben a Sárosi fejes pasz­­szára futó Avar elesik, megrándul a lába, a játék megy tovább. Rosszat sej­tünk ... Újabb osztrák támadás kö­vetkezik. Viert­—Horváth—Bican passzjáték, de Sternberg közbelép. Szép magyar fejes­ akció végén Sá­rosi hibáz. Sindelar támad és a hátrahúzódott és bicegő Avar pró­bálja szerelni. Sindelar átmegy Vágón és nyolc méterre a kaputól tel­jesen tisztán áll, de fél­méterrel a kapufa mellé céloz. Nagyon nagy helyzet volt. Az utolsó percben Vágó hazaad Horváth elől és Szabó csak az utolsó pilla­­natban tudja elkapni a lab­dát a rárontó kis csatár elől. Markos egyéni akciót vezet. Egé­szen középre fut, de ott löki Smis­tiket és a bíró szabadrúgást ítél ellenünk. Alig, hogy elrúgják a szabadrúgást, a bíró jelzi a félidő végét. . gm CSOKOLÁDÉ éfj/­­ kakaó gS141/Z/JUZ-­­DRAGÉE 25 ÉV ÓTA KÖZKEDVELT I&cm, Péntek, 1934 június 1. Szünet mi van avarral, mién maracs kint? A csapatok levonulnak, Avar szemlátomást sántít, Takács támo­gatja, kötözgeti lábát, valószínűleg bokarándulása van, de azért járni próbál. Mest szólal meg a rádió és bejelenti, hogy­ az olasz—­spanyol, valamint a csehszlovák—svájci mérkőzés 1:1 arányban áll a félidő­ben, míg a német—svéd meccs szintén döntetlenül áll, de 0:0 arányban. A játékosok már mind be­mentek, csak Avar maradt kint. Kapufának támaszko­dik, majd leül a nedves fűre. Innen a tribünről érthetetlennek látszik, hogy miért nem ment be. A szünet pontosan 16 percig tart és a végefelé kijön Fábián és Ná­das is és Avarral beszélgetni kezd. TENISZ-, FÜRDŐ-, EVEZŐS­CIKKEK Andrássy-út Amikor a magyar csapat megjele­nik, akkor az olaszok nagy leren­dezéssel fogadják és egy kis szi­getről ütemesen hangzik a huj, huj hajrá. Az olasz közönség egy része fü­tyülni kezd, mivel unja már a rá­dió reklámjait, de az már el is hall­gat, mert sor kerül a kezdésre. Avast nem Esni fel­menni az iSlfUzUBBe Avar a félidő befejezte ut­án le­­heveredett a pályát szegélyző pá­zsitra. Ott marad, amíg a vörös Taki befáslizza a lábát. Aztán sem megy az öltözőbe, mert az a sta­dion második emeletén van és nem tud emeletet mászni. — Kifordult a bokám — sziszegi fáslizás közben — és nem vett a közelben senki. Felmenet Sternberg mentegeti magát Vágó előtt: — Ne haragudj, hogy rád kiabál­tam, de akkor az volt a helyzet! A vörös Takács mo­ndja: — A 11 percben lehetett volna tiszta tizenegyesünk. És a bíró Ci­sar leütését rálőtt labdának mond­ja! Fábián kapitány: — Palotásnak Szalayval helyet kellett, volna cserélni. Hogy Avar­i mögött a vasárnap nem­ játszott, pihent Szalay játszhanék. Sárosi: Már lehetne gólunk is, vezethetnénk. Toldi levert.­— Ilyen mérkőzésekre akár ki se álljunk. Nem nekünk találták ki. Ilyenekben soha sincsen sze­rencsénk. Tíz emberrel kell ját­ szanunk — mondja, a sérült A­var­ra gondolva. Feldmann biztatja a csapatot: — így nem lehet beszélni, 45 perc még hátra van! Nádas kapitány: —• Keményebben, határozottab­ban kell játszanotok! Markos menti magát: — Nem sikerülnek az indulá­saim. Nagyon csú­szik a pálya. LEGÚJABB! A válogatott csapatunk nem este, hanem délelőtt érkezik holnap haza, 9.45-kor. ÚSZÁS HIBAIGAZÍTÁS Lapunk 10. oldalán az úszóver­senyről szóló cikkbe hiba csúszott. Mezei ideje helyesen 2:53.8 mp. Egerben a MESE Űrnapján rendezte úszó ve­rsenyét, melynek főbb eredményei a következők: 200 m­-es gyorsúszás Eger nagydíjáért: 1. Boróczy 2:29 p, 200 m-es mellúszás: 1. Vida 3:158 p. A vízipóló­­mérkőzés a MAC és a MESE csapata kö­zött a MAC 6:0­­2:0 arányú győzelmével végződött. IV. osztály Második csoport 1. ETSC 21 17 1 3 49:20 35 2. SAC 21 17 2 4 83:18 34 3. ETC 22 14 3 5 52:29 31 4. Valéria 22 12 2 7 52:37 27 5. P. Juta 20 10 5 5 37:31 25 6. MPSE 21 11 2 8 52:47 24 7. K. Törekvés 21 10 2 9 48:42 22 8. Szondi 22 8 2 12 42:50 18 9. DGSE 21 6 5 10 28:40 17 10. SzNSE 21 5 8 13 43:55 13 11. K. Húsos 21 3 6 12 18:52 12 12. Kp. VI. ker. 22 2 4 16 13:64 8 13. SzTE 11-------11 7:18 — Vidéki eredmények Nyugati alszövetség S­V­S­E—S­zombathelyi SE 1:0 (0:0). Sopron. Bíró: Frite, Sz. MÁV—SFAC 3:1 (1:1). Szom­bathely. Bíró: Gray . Déli alszövetség CsAK—OTK 6:1 (3:1). Békéscsaba. B. MÁV—Eleki TC 1­:2 (1:1). Elek. KTE—HTVE 7:2 (3:1). Kecskemét. REAC—KTK 5:4 (2:1). Szeged. — Móraváros—Makói TK 3:0 (1:0). — MÁK—UTC 4:1 (2:1). Makó. SzTE—Kecskeméti AC 1:1 fu­t). Szentes. SzAK—1ZMTE »:». Hódmezővásárhely. Északi­a’szövetség 1’BRSE—SBTC 2:2 (1:1). Zagyva­­pálfalva. Bíró: Rubint (Bp.). Tu felix Austria Az osztrák-magyar végén egy magyar hallgató így formulázta a híres szállóigét: — Míg mások futballoznak, te meisles Austria frigyre lépsz — Matteával. Meisl halálsápadt Bologna, május 31. Az osztrák öltözőben a meccs előtt Meisl halálsápadtan állt. Ilyennek még sohasem láttam. Szinte értelmetlenül, dadogva be­szélt. És értelmetlenségeket: — Fess játékosaink vannak ... legalább fess játékosaink vannak... Annyira izgatott, hogy felindult­­ságát képtelen palástolni. Várjon ok­kal .. ? Kassa: K. Törekvés—KAC 2:1 (1:1). Barát­ságos. Bíró: Grünfeld. Közel egyforma csám­pátok. Góllövő: Ulek (2), ill. Tomkó. Az Attila vasárnap Kassán játszik. Az el­lenfele a KAC csapata. A Ferencváros és a Hungária vegyes csa­pata ma játsza első északi meccsét. Norr­­köein­gben az ottani Kamraterna ellen áll­nak ki. OGSE—KAOE 2:1 (0:1). A mérkőzés a II. félidő 20. percében általános vereke­dés miatt félbeszakadt. A mérkőzés a KAOE-pályán volt. fiaktesmann férfiszövet-kü­lönle­gességek vélésdsnik nagyban és kicsinybet^^ Budapest, u. Dean Ferenc-tar 1 A Társadalombiztosítási Alkalmazottak Országos Segítőegyesületének zállítója