Nemzeti Sport, 1935. november (27. évfolyam, 216-235. szám)

1935-11-03 / 216. szám

2 ti helyzetek alapján a Ph­ibusnak sokkal nagyobb gólaránnyal kellett volna megnyer­nie a mérkőzést Phöbus— HL kér. 3:2 (1:1) A fedezetsornak ezzel a játékéval csak veszt­hetett a Kerület Góllövő: Szikár, Fenyvesi, P. Szabó, Szikár, Zilahi Berlíni­ ut­ca, 1000 néző — Bíró: Boronkay A kerületi öltözőben nagy az izgalom, Fenyvesit délben gyomor­fájás lepte meg. Bevett valami orvosságot és a villamoson — Új­pestre menet — elájult. Bevitték a Zsidókórházba és ott az orvosok injekcióval állították talpra. De nem azért futballista Fenyvesi, hogy ilyen „apróságok” meg­akadályozzák a játékban. A kerületi vezetők már készenlétbe helyezték Sárvárit, de Fenyvesi vállalja a játékot. A Phöbusnál nincs válto­zás, emlegetik, hogy már nagyon esedékes a gyepen az első győze­lem. P. Szabó és Lucz a csapatkapi­tány. A Phöbusnak kedvez a sze­rencse. A kerületi kezdi a játékot nap ellen. „ Phöring­ , Csikós­­s- Szilágyi, Tőrös I.— Tsc- Wéber, Péter, Titkos II. — Béky, Szikár, Sáros, Tőrös II., P. Szabó. ///. ker. FC: Angyal — Kocsis, Tompa — Steiner, Lucz, Bertvás — Fenyvesi, Vadas, Zilahi, Berecz, Farkas. Az első negyedórában jó az iram, van néhány szép akció mind a két oldalon. A Phöbus támadásai veszélyesebbek. Azért a Phöbus gólja így is csak nagy védelmi hibából esik. Steiner felszabadító rúgása rosszul sikerül és „beadás” lesz belőle. Ezt Tompa elluftolja és a kiugró Szikár előtt tiszta az út. Az ötös sarka előtt lő Szikár és a labda laposan suhan a jobb sarokba, 1:0-ra vezet a Phöbus. A második negyedórában lanyhul az iram, a Phöbus most is veszélye­sebb. Van ugyan egyikét jó hely­zete a kerületnek is, de a kék-fehér csatárok tehetetlenek a kapu előtt. Azután P. Szabónak van három nagy helyzete is, de nem talál bele a célba. Már az ötödik szögletet rúgja a Phöbus a 36. percben, Angyal azonban nagyon szépen véd minden alkalommal. A 39. percben Zilahi kiteszi Farkast, akinek éles lapos beadása öt lépés­nyire a kaputól nagyszerű helyzet­ben találja Vadast. Már biztosnak látszik a gól, de Vadas lábáról le­sz­érdül a labda: a csatár „fel­szabadított”. És most bekövetkezik az ilyen helyzetekben legritkább eset, a guruló labdát nem védő­játékos rúgja ki, hanem az a be­futó Fenyvesi elé kerül és a szem­füles szélső lapos éles lövése becsúszik a balsarokba. 1:1. A hátralevő percekben még egy szögletet rúg a Phöbus. A kerület öltözőjében Kiéber edző a csatársor jobbszárnyát szid­ja. A Phöbus öltözőjében a védőjá­tékosok hívják fel egymás figyel­mét arra, hogy jobban vigyázzanak az ellenfél csatárainak kiugrásá­nál. .- ■ • o , . •, - j linó A II. FÉLIDŐ A negyedik percben nagy kerü­leti helyzet marad ki, Vadas átlépi a labdát, Zilahi kapu fölé lő. Azu­tán nagy Phöbus-nyomás neheze­dik a kerületi védelemre. A 9. perc­ben Béky fut le, bead és P. Szabó puskalövésszerű fe­jese védhetetlen. 2:1 a Phö­bus javára. A 12. percben P. Szabó jó beadá­sára egyszerre ugrik a levegőbe Sáros és Szikár. Szikár a szerencsésebb, az ő fejéről pattan a hálóba a labda. A Phöbus vezet 3:1-re. A 16. percben a kerület első szög­letéből Csikós nehezen fogja a vonalon fekve­­ Zilahi fejesét. A 17. percben a kerületi balszárny rohamoz. Beretvás fájdalmas rú­gást kap Wébertől és elterül a föl­dön, a pillanatnyi zavarban Farkas elrobog a labdával, beadását jól csavarja a bal felső sarok felé. Csi­kós csak nehezen tudja kiöklözni a labdát, amelyet Fenyvesi vissza­érnél a kapu elé, ahol a jól helyezkedő Zilahi az üresen hagyott jobbsarokba fejeli. 3:2. A Phöbus továbbra is veszélyesebb. Angyal néhány biztos gólnak lát­szó labdát ment. Sáros összefejel kocsisal és az állán meg a balkaz e­­fején megsérül. Szép sárga trikó­ját egészen összevérezi. Most a kerület felszabadul a nyomás alól, sőt az utolsó negyedórában egészen kiegyenlítetté válik a játék. A 30 percben Vadas és Fenyvesi helyet cserél. Előbb egy Phöbus-szöglet, azután a 42. percben Csikós üti szögletre a labdát. A szögletrugás után váratlan felszabadítórugással P. Szabó kitör. Kocsis robog utána és pár méterrel a 16-os vonala előtt beéri és elgáncsolja a száguldó csatárt. A bíró szabad­rúgást ítél, előbb azonban vissza kell futnia a Phöbus 16-osa elé, ahol csoportba verődtek őssze a a mallény * '.L tej zsebbe nyúlt a legjobb hak­nak. A csatár­sorban Fenyvesi játékán nagyon meglátszott, hogy nem fitt. Zilahi lassú mozgású, Vadas egészen gyenge. A fiatal balszárnyban van fantázia. Különösen a játék utolsó félórájában vezetett néhány pom­pás akciót a Farkas—Berecz-kettős. Boronkay hiba nélkül vezette le a meccset. NYILATKOZATOK: Barna Sándor, a Phöbus elnöke: Gólokban ki nem fejezett megér­demelt győzelem. Tőrös kiállítása jogosulatlan volt. Lucz provokálta ki az esetet. Bányai Lajos, a Phöbus edzője: Gólokkal voltunk jobbak, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteket. Kléber Gábor, a III. ker. edzője: A Phöbus megérdemelte a győzel­met. A mezőny legjobbja Farkas. Komor Imre: Egy pontot meg­érdemeltünk volna, habár a Phö­bus jobban játszott. A kiállítással kapcsolatban Bo­ronkay bíró a következőket mond­ja: — Én a labda útját figyeltem és azért csak Koós határbíró be­mondása alapján tudtam meg, hogy mi történt a pálya másik térfelén. Lucz egy összecsapásnál a földre került és estében magára rántotta Tőrös II.-et. A földön verekedni kezdtek. A játékostársaik választot­ták szét őket. A PHÖBUS ÖTÖDIK! 1. Hungária8 8— —30:4 16 2. Újpest8 7 1—33:7 15 3. Ferencváros8 5 1 2 30:1611 4. Szeged8 4 2 216:111­ 5.Phöbus 9,4 1 419:219 6. Soroksár8 4— 418:248 7. Kispest­­7 2 3 215:147 8. III. ker. FC 10 3 1 515:287 9. Budai „11”8 3— 513:146 10. SBTC8 2 2 412:186 11. Budafok8 1 3 4 18:235 12. Törekvés8 2 1 5­13:285 13. Bocskai7 1 2 4 7:154 14. Attila 8— 3 5 7:233 SOI Vasárnap^ 1986 inveszíber itt ^ Phöbus védő- és a kerület támadó játékosai. A nézőtérről csak azt le­het látni, hogy a határbíró bemon­dása után a bíró kiküldi a pályáról Luczot és Tőrös Il­őt. Egy-két izgalmas támadás után, amit felváltva vezet a két csatár­sor, véget ér a mérkőzés. Szöglet­arány: 8:2 a Phöbus javára. LEGALÁBB ILY ARÁNYÚ GYŐZELMET MEGÉRDE­MELT A PHÖBUS A fedezetek és a csatárok vo­nalában határozott tudásbeli többlet jelentkezett a Phöbus ja­vára. Ez hozta magával, hogy a Phöbus sokkal több nagy hely­zetet dolgozott ki magának. A kerületi védelem, úgy-ahogy, helyrebillentette a mérleget, a Phöbus így is nagyon rászolgált legalább erre az egygólos győze­lemre. A Phöbusban jól működött a halfsor Webertől, mint hátvédtől el is le­hetett várni ezt az eredményes romboló munkát. Péter tengelye volt a csapatának, Titkos II. meg­lepetésszerűen jó fedezetnek bizo­nyult.­­A csatársor vivőereje P. Szabóban és Szikárban csúcsoso­dott ki. Sáros kissé nehézkes, Béky gyors, de rengeteg helyzetet ron­tott, Tőrös II. bátor és vállalkozó­kedvű játékos. A védelemben Tőrös I. oszlop, Csikós egy-két nehéz lab­dát védett. A III. ker. legjobb embere Angyal volt. Kifutásait nagyszerűen kimérte, a magas labdák fölényes ura. Sze­rencséje is volt. Kocsis néhány nagy bizonytalanság után biztos támasza volt a védelemnek. Tom­pa is elég jól rúgott és szerelt. A fedezetsorban Lucz állandóan le­maradt, labdakezelése is feltűnően nehézkes. Steinernek rossz napja volt. Még aránylag Beretvás lesz.­ A 2-ik „Hatos torna“ utolsó szelvénye­ őszi Stppbajnokság 1935 november 10 ■ ■ _________________ Beküldendő november 7-én délig! (T MUVV b.lj.1) ... Hatos torna 1. Magyarország—Svájc (végeredmény).................................. ...........J_______ 2. Magyarország—Svájc (I. félidő eredménye) .............•• —_____|_______ 3. Budapest amatőr vál.—Vidék vál. .................................. ......„_______ 4. Pozsony—Budapest profi vál. ................ ___......•----------- 5. BocskaU-Kispest (bajnoki) ................................... -—----"---------­I. Szeged—Attila (bajnoki) ................................... ..............K---------- 7. Gyulai AC—Csabai MÁV (Dél, Csaba I. oszt.) ..........— -----------------------8. Blackburn R—Huddersfjeld T. (angol liga) ---------- ----------------------9. Rapid—Libertás (osztrák bispoks.) .................... —------*—-----­II. Franciaország—Svédország (Parisban) ........................ ..............•---------­Tartalékm­ér­kőzések: (Csak mérkőzés elmaradás folytán és holtverseny esetében számítanak.) 1. FC Wien—Austria (osztrák bajnoka.) ----------------------2. Pécsi VSK—DVAC (Délnyugat I. o.) ................................ —*----------3. Székesfehérvári Előre—Soproni FAC (Délnyugat I. o. *■—-------—------­A pályázó neve:...................................................................................................................... Címe: _________________________________________ . Minden szelvényhez használatlan, és 10 filléres bélyeget kell mellékelni, de a bélyeget még a sarkával sem szabad felragasztani. Külföldieknek 10 magyar fillér értékű forgalomban levő szintén használatlan és ép bélyeget kell mellékelniük. — A beküldő aláveti magát a pályázati feltételeknek. — Mit mond a jósnő? (Tipp-burleszk) (Szín: Jósnő lakása, bagoly, koponya stb.) Jósnő: Mutassa a tenyerét. Szurkoló: Tessék. Jósnő: Igen. Rövid életű lesz ... Szurkoló: Kérem, én már nyolc­van éves vagyok. Jósnő: Nem is él soká. Egy bar­na nő... Szurkoló: Ne vegyem le a kesztyűmet? Jósnő: Ja? Miért nem szól? Le­­veheti. Szurkoló: Nézze, kedves Szibilla néném, beszéljünk őszintén, férfiak vagyunk. Engem nem érdekel a barna nő, sem a szőke nő, de még a vörös sem. Nem érdekel, hogy volt-e szerencsém, vagy csak lesz. Nem érdekel, hogy mikor halok meg, vagy mikor nem halok meg. Nem érdekel sorsom, szerencsém, boldogságom, gazdagságom, sze­génységem, betegségem, egész­ségem, szerelmem, múltam, jövőm. Engem csak az az egy érdekel, hogy mi lesz a derbi eredménye. Jósnő: Tyja, tyja ... hát igen ... várjon kérem ... mutassa a tenye­rét mégegyszer... most nézzen a szemembe ... köszönöm ... hát kérem, ha a halfsorok közti különbséget a Hungária csatársora ki tudja egyenlíteni és ha a védel­me jó napot fog ki, viszont ha meg­felelő p­asszok­a­t kapnak a fedezet­­sordtól, akkor esetieg a Hungária egygólos győzelme nem látszik valószínűtlennek, bár a döntetlen mellett sok szól, nem beszélve arról, ha Vincze jó formában lesz... Szurkoló: Hallja, nekem ne halandzsázzon. Honnan veszi ezt a szószt ? Jósnő: Nézze, máma már leg­alább ötvenen voltak nálam. Szurkoló: Alászolgája. (Dühösen elrohant. Jósnő (utána kiált): Ne feled­kezzen meg arról, hogy Kocsis nem egészen fia és Bíró meglehetősen könnyelmű! TÖBBSZÁZ FŐNYI TÖMEG VÁRTA A FERENCVÁROST SALGÓTARJÁNBAN Salgótarján, november 2. A zöldfehérek fogadtatására a késő esti órák ellenére is nagy tö­meg lepte el a pályaudvart. Az SBTC elnöksége is szép számmal felvonult, élén Deszberg Hermann elnökkel és Bolner Pál ügyvezető elnökkel. Az igazi ünneplés majd a mérkőzés előtt zajlik le. .. Cégbajnokság MASC—DaSC 3:1 (0:0). Váci­ út, Bíró: Skultéty. A MASC ezzel a gyön­zelmével bent maradt az I. osztály­ban. Góllövő: Udvardi, Halász és Varga, illetve Gergely. Schneider, a DaSC kapusa ujjtörést szenvedett a meccsen. Elnökségi díj Kábel—UPSC 6:0 (2:0). Fehérvári­­út. Bíró: Herz. Nagy fölény. Góllö­­vő: Klimkó, Müller, Winczheim (2), Angyalosi, Nemesek. Grove—WeSC 3:1 (1:1). Nagy­szombatom Bíró: Kraft. Úgy indult a meccs, hogy a WeSC meglepetést csinál a már bajnoknak tekinthető Grove-val szemben. Lux meg is sze­rezte a vezetést, de még szünet előtt Klein egyenlített. Fordulás után az­után a Grove, Seszták és Kayser góljával biztosan nyert. Osztályozó mérkőzés Budavidéki—FISC 4:2 (3:1). Béke­utca. Bíró: Strumpf. A Budavidéki jobb volt ellenfelénél. Góllövő: Her­­mann (2), Tóth és Füzes­i, illetve Scheiring és Lajtos. Vidéki bajnokságok állása NYUGATI ALSZÖVETSÉG 1. SFAC I. osztály .11­8 1 2­­37:1917 2. Sz. MÁV 117 2 2 44:1716 3. TSC 118— 3 26:1516 4. SVSE 116 3 2 29:1615 5. Előre 116 1 4 31:2013 11. Perutz 116 1 4 27:2113 7. SzSE 106 1 3 21:15­13 8. KFC 104 2 4 14:2410 9. ETO 103 3 4 19:199 10. TAC 114— 7 22:388 11. DAC 113 1 7 21:357 12. UTC 113 1 7 17:317 13. ZTE 101 1 8 11:303 14. G­TSC 111 1 9 12:313 SBTC-pálya Salgótarján November 3-án, vasárnap délután fél 3 órakor SBTC­Ferencváros Nemzeti Bajnoki mérkőzés, v RCOM DEÁK KAVEHÁZ MEGNYÍLT STEPAT SASA?