Nemzeti Sport, 1939. május (31. évfolyam, 86-106. szám)

1939-05-01 / 86. szám

Hétfő, 1939 május !• zépfedezet. A 25. percben egy Nem­zeti- és egy LSE-szöglet. Mindkettőt mellérúgják. A 31. és 40. percben egy-egy eredménytelen LSE-szöglet. Közben Kisalagi és Mester helyet cserél. Nemzeti-szöglet után eseménytelen játékkal ér véget a mérkőzés. Szögletarány 6:5 (2:2) a LSE javára. BÍRÁLAT Nem hozott jó játékot a latorca­utcai előmérkőzés. Ennek nemcsak a szörnyen gyenge csatársorral rendel­kező tarjáni csapat az oka, hanem a Nemzeti is. A fekete-fehérek ugyanis FUTBALL cipő, dressz nagy választ­ékban Saját készítményt! meccslabda Kégler István sportáru angSMHBHHnaaoB szaküzlete Bpest, Vill., József-krt II. sz. Tel.: 113—251. Kérje tavaszi árjegyzékemet, jóformán félgőzzel játszottak. Ha a profik komolyabban vették volna a játékot, sokkal több gólt rúghattak volna. A Nemzeti védelmében Angyal csak a gólnál hibázott. A két hátvéd könnyein verte vissza a gyér salgó­tarjáni ostromot. (Néha-néha azért zavarba jöttek.) A fedezetsorban Mester sok hosszú labdával játszott. Szalag szorgalmasan, Bihámy lelke­ serlegen, versenydíjak, sportérmek, ékszerek készítője A ismént ötvösmester, SUSUN­RI^^r-"- ”• sen küzdött. A csatársorban Fenyvesi sérülten is igyekezett. Balogh nem csatár. Kisalagi rengeteg jó helyze­tet kihagyott. Sztancsikot láttuk már sokkal jobbam is játszani. Ruff néha egészen kezdetleges hibákat vétett. A SSE-ben mind a három védő­ FUTBALL felszerelések Schmidt-Szigeti-Szél szaküzletében V.,Személynök­ u. 16. T.: 11-44-33 Kérjen árjegyzéket játékos jól harcol. Különösen Vécsei. A fedezetsorban Takács, Mester, Maros a sorrend. A csatársorban mind az öten gyengén játszottak. Kőhalmi jól vezette a mérkőzést. NYILATKOZATOK: Molnár Ottó, a Nemzeti edzője: Gyenge játék, igazságos eredményt. Guttmann Emil, a LSE edzője: Szerencséje volt ma a Nemzetinek. A játékvezető nagyszerűen működött. NE LEGÉNYKEDJ ,VÉTO“ a legtökéletesebb ■___fertőtlenítőszer!. A Zugló nem volt komoly ellenfele a „bomba”-formá­ban levő Ferencvárosnak Ferencváros—Zugló 10:0 (5:0) Kiszely bombái már látványosság számba mennek — Sárosi 1. még nin­csen formában Góllövő: Kapocs­ (öngól), Kiszely, Kiszely, Sárosi I., Sárosi I., Sárosi I., Sárosi III., Gyetvai, Kiszely, Toldi Üllői-út, 6000 néző. Vezette: Gray Az Üllői-út második számú mérkőzésére néhány játékos kissé késve ment le öltözőbe, mert nagyon érdekelte őket a Hungá­ria—Bocskai meccs. Lázár például csak a második félidő 35. percé­ben sietett az öltözőbe. A Ferencvárosnál az az újság, hogy a csapat új mezben játszik. Még a télen Görögországban új mezt kellett vásárolniok, de az­után még sem lett szükség rá és valahogyan a mai napig még nem szentelték fel az új ingeket. Ezek tiszta zöl­dszínűek, csak a nyak körül van háromszögletű fehér rész. Új mez a futballéletben rendszerint vereséget jelent, de Tóth Lajos dr. intéző azzal nyug­tat meg mindenkit, hogy a Zuglón még az sem segíthet, ha a Fe­rencváros mezt szentel. A zöld­fehérek összeálítása változatlan, a zuglóiaknál azonban Fézler Géza intéző így panaszkodik: a Fekecs III. és Rácz sérült, nélkülük játszunk. P. Szabó Gábor edző éppen nagyban gyúrja Pybert, a volt álló Kiszelynek pompásan jön a bal lábára. Kiszely remek lövéssel ka­pásból küldi a balsarokba. 2:0! Sárvári mellé lő. Mindjobban sötétedik. (A viharfelhők miatt.) A Ferencváros két szögletet ér el. A túlsó oldalon a­­ 25. percben Babrányi mellé lő. Egy perccel később Kiszely nagyon szépen te­szi ki Sárosi dró t, de ez elveszti a labdát. Az eső erősbödik, hamaro­san már zuhog. Közben 4:0 lesz a szögletarány a Ferencváros ja­vára. A 28. percben Pósa—Toldi— Táncos összjáték után a szélső is­mét remekül ad be, Kiszelynek újra jól jön ballábra a labda és most is egyedül vágja be. Ezúttal maga a felső hálóba. 3:0! Zuhog az eső és potyognak a gólok. Az előbbi miatt az utóbbi következtében ezúttal nem bosz­­szankodnak a nézők. A 32. perc­11-es pontig, de közben Sárosi I. valamivel a 16-oson belülről, lő. Gól, a jobb sarokba. 5:0! Utána újra Sárosi I. szalad el, a Zugló védelme lest lát, kissé leáll, Sárosi tovább megy, Csiz­­mazia kiszalad, Sárosi lábára ve­tődik, mind a ketten a földre ke­rülnek és Sárosi hiába igyekszik a kapu felé guruló labdát elérni, mert a kapus fogja a lábát és a középcsatár így nem tud mozogni. A játékvezető fúj, úgy látszik­, hogy 11-est akar ítélni. A zuglóiak tiltakoznak, erre a játékvezető a partjelzőhöz szalad. A partjelző Sárosi kitörésekor lesz intett , és a játékvezető, mikor ezt meg­tudja, lesz ítél. Utána a Ferencváros folyton támad, a Zugló mindössze egy szögletet ér el és közben Kiszely­­két kemény rúgást is kap. SZÜNETBEN kissé alábbhagy az eső, már csak szemerkél. A zöldfehérek dicsérik Táncost és Kiszely ballábas lövé­seit. A vezetőség véleménye az, hogy a második félidőben ki lehet használni a csúszós füvet. A fo­lyosón b­­eg a szurkolók így be­szélnek : — Már csak Sárosi I.-nek kell feljavulnia. A zuglóiak öltözőjében Csiz­mazia ezt mondja: — Az első gól nem rólam, ha­nem Kapocsi melléről pattant be. Babrányit szapulják egy kicsit, mert kihagyott egy nagy hely­zetet. A szélső a csúszós fűvel mentegeti magát. A játékvezető így beszél: — Én tizenegyest ítéltem, de mert a partjelző azt mondta, hogy m­ár előzőleg lesz intett, azért lett belőle szabadrúgás. CSAK 20 PERC UTÁN JÖNNEK A GÓLOK Alig indul újra a játék, Kiszely máris kitör, de kapu előtt lyukat rúg. Az állóhely így is megtap­solja. Azután hosszú ferencvárosi fölény kö­vetkezik. Van szöglet, van ostrom, vannak remek Tán­cos beadások, szép Kiszely feje­sek, csak gól nincs. Végre a 21. percben Táncos bead, Toldi lyukra teszi Sárosit, aki a 6-osról lapos lövést küld és a labda a jobbk­apu­­­fáról pattan be. 6:0! A 25. percben Ferenczy kézzel ér a labdához. A 10 méteres sza­badrúgásból Sárosi III. hatalmas Budai teniszezők! Minden felszerelést DORNER SPORT -­­I. kerület, Krisztina­ körút 73. Olcsó ár Te­lfon: 15-66-22 Előnyös feltételek FTC játékost és nagyon bíztatja, hogy ezúttal tegyen ki magáért. A Zugló fekete-fehér ingben, fekete nadrágban jön ki. Választás előtt Sárosi I. Fekecsnek a Ferenc­város zászlaját nyújtja át. Fekecs választ, a Zugló egészen enyhe széllel hátban áll fel. Sötét felhők gyülekeznek, az eső a levegőben lóg. Ferencváros: Pálinkás — Jász­berényi, Szoyka — Lázár, Sárosi III., Pósa — Táncos, Toldi, Sárosi dr. Kiszely, Gyetvai. Zugló: Csizmazia — Ferenczy, Kapocsi — Horváth, Pyber, Békefi — Marton, Kővári, Sárvári, Fekecs II., Babrányi. HAMAROSAN FELÜL­­KEREKEDIK A FRADI A zöldek nyomban támadnak, Sárosi III. az első percben mellé lő. A túlsó oldalon Sárvári lesre fut. A 3. percben Gyetvai kereszt­­labdáját Toldi átengedi Táncos­nak, ez szép csel után befelé kanyarodik, hat méterről lő, Psiz­­mazia kifut, dobja magát a labda után, de a labda Kapocsi mellére pattan és onnan élesen bevágódik a bal alsó sarokba. 1:0-ra vezet a Ferencváros. Öngóllal! Táncos ismét remekel, bead, de Sárosi I. tiszta helyzetben kapusba lövi a labdát. A 8. percben Sárosi I. óriási helyzetben mellé lő. Át is adhatta volna, Kiszely egészen üresen áll. Majd Táncos beadása után Sárosi I. hét méterről három­­emeletes lövést küld fölé. A 10. percben szóhoz jut a Zugló, kissé zavart a zöldek védelme, Pálinkás rosszul fut ki, Sárvári az üres kapura fejel, de a labda a felső lécről visszapattan és Jászberényi tisztáz. Kiszely pompás lövését Csizma­zia szögletre védi. Jön az égi áldás: csepegni kezd. A 19. percben a közönség nevet Táncos cselén, utána a szélső egy kicsit viszi a labdát, beadja. A bőr a valamivel a 16-oson belül ben Toldi—Kiszely—Sárosi I. összjáték után Sárosi is megta­lálja a góllövővipőjét. Nyolc mé­terről céloz a bal sarokba. 4:0. A 35. percben Kiszely lyukra­­teszi Sárosi I.-t. A középcsatár középen kitör. Ketten hiába köve­tik, Csizmazia kifut egészen a issa 3 'kwwiwtc mái * • a saját lábán kell járnit Lábaira nehezedik a gyalogló terhe. Segítsen rajtuk! Igazés megérdemelnek egy pá PALiflA KAU&SUKSARKOl erővel laposan, jobbsarokba küldi a labdát, 7:0! Aztán Sárosi III. csaknem agyonbombázza Gsizmaziát. Po­tyognak a szögletek. A 33. percben Gyetvai első jó labdáját kapja ebben a félidőben. Sárosi I. teszi ki a szélsőt, aki 12 méterről lapo­san úgy­ küldi be a balsarokba a labdát, mintha zsinóron rángatnák be. 8:0! Pillanatig sem szűnik a zöldek I1T9HATISZIEK ARPflSZOMÁHYOSOK egyenruhái és felszerelései B­oros EGiEwuimUL­AROSS-1ÉR 6 1.: 14-50-16 Régi — megbízható — olcsó cég fölénye. A nagy bombázás közben Csizmazia kiejt egy labdát, Sárosi I. nem bírja bekotorni egy lépés­ről. Az eső és a Fradi együtt haj­rázik. A 40. percben Táncos be­adásából Kiszely a 6-osról a jobb felső sarokba fejel. 9:0! Utána Toldi és Gyetvai kapufát lő. Ferencváros még egy szögletet ér el. A 45. percben Gyetvai beadd- Méterről-méterre fokozódó izgalom! PREMIER MA:URÁNIA rrm 11. !