Nemzeti Sport, 1943. október (35. évfolyam, 192-212. szám)

1943-10-04 / 194. szám

Csepeli támadás után Szabadkai fejéről szedi le Nagy I a labdát. Ki­csit ellanyhul az iram. A­­10. perc­ben a csepeli csatárok tisztára játsz­­szák Dudást, de mire Dudás leveszi a labdát, rajta van Csókás és lesze­reli. A 33. percben Csókás csak az utolsó pillanatban tud Pintér elöl menteni. Nagy helyzet volt. A 34. percben Sidlik Mesternek jó labdát ad. Az összekötő átmegy Gerén és mintegy 10 méterről laposan a ka­pura lő. A labda a kapufáról vissza­pattan, a visszapattant lbdát Tissa elcsípi, rálő, de a gólvonalon álló Szalay lábáról újra visszapattan ezúttal Sidlik elé, Sidlik három lépésről kapásból bevágja a labdát. Már 3:0-ra vezet a DVSC. A csepeli csapatot nem töri le a gól. Szabadkai—Fuszek - támadás gördül. Szabadkai elöl B. Nagy ment. A 44. percben Olajkár is szögletet vét. Szilágyi szögletét Szekeres fogja, de Sidlik majdnem be tudja a labdát Szekeres kezei közül fejelni. A szünetben a debreceni öltözőt majd fel­veti az arma. Móré mondja: — Továbbra is ilyen lelkes, g­yors játé­kot kérek. A csepeliek szörnyen levertek. Jávor edző próbál lelket venni a fiúkba. Messze van még a Szolnok halála?... Vasárnap kora délután a Híradó moz*. előtt nagy volt a tol­ungá». Az utcán « járó-kel­ők akaratlanul is megás­tak és kíváncsian kérde-nősködt­e­k, mi l'ivlénik. Hgy töpörödött őre?* anyóka ijedten ker­ti ez&dl­te: — Ki halt meg? A csoport, mely a tolongást okozta, a Szolnoki MÁV labdarúgó eg-ütleve volt. A szolnoki fiúk társaságá­ban több szur­koló is tartózkodott. Mikor a szurkolók egyike meg­­nyelta az öreg­ nén­ije kérdé­sét, akasztófahumorral válaszolt: — Nem halt itt meg még senki sem! Igaz, ebben idényben már egy-két bal­eset ért bennü­nket node meghalni még korán volna! Sőt! Ma fogunk csak igazán feléledni! A babonás szurkoló Félórával az újpesti rangadó kez­dete előtt egy kissé becsípett újpesti szurkoló jött hozzánk és mondta: — Szerkesztő úr! Vigyen be en­gem a NAC öltözőjébe! Amikor érdeklődtünk ,mi ennek a kívánságának az oka, így válaszolt: — Nekem az a babonám, hogy ha a mérkőzés előtt lemegyek az ellen­fél öltözőjébe, győz az Újpest! Felvilágosítottuk, hogy kérését nem teljesíthetjük. — Sebaj — mondta ő —, akkor benyitok az öltözőjükbe s azt fogom kérdezni: bocsánat, jó helyen jár°k ! Ez az Újpest öltözője? Vállalati bajnokság Phisc—Gang h»jó 4:2 (2:»­ Népsziget. Vezette: Molnár Imre. A lévik iramú mér­­kőzés. Góll­ö­vő: Feh­ér. Dózsa. Nadányi. Széchelyi, ill. Likl­a (2. egyed­­l.ee .fill. Budapeisi Kerülői U FC--TSC 4:# (2:#). T. o. Hévízi út. Ve­­zette: Dobni. A jobb UFC biztosan győ­zőtt. Góllüvő: Koszika (S), Dvornyik és Se­zták IV. Polsári Serf­őző SE -Magyar Pamut 3:1 (2:0) Tart. I. o. Szentendrei­ út Vezette: Németi) .1. Oszkár. Góllü­vő: Kapornoky 12) és Ricsi, illetve Fü­ri. HAC—NI.ITC 4:0 (I :1­. 1I. o. Szőnyi út. Vezette: Murai. G­óllövő: Pintér iai Jánosi és Szőké. MFTR—Magyar Pan­it 4:3 (3:2) I. o.­­Attila a Vezette­. Markus. Egyéni­ erők küzdelme. Góllövő: Patak (3) és komáromi (ll-esből), ül Rebes. Fazék*» és Pénzes. Belicst a játékvezető kiállította. VerbSc­ i—ZAC 3:3 (3­8). II. o. Attila­.u Vizetli" Harcos. Göllövő: Fazekas (z), Ve«*, Ripai és Korom, illetve Karába, Szi­lágyi és liláské tll énből). OTE III. ker*.—Fegyver­gyár 6:1 ti:«­. 1 o. Hévizi-út. Vezette: Szenczi. Az óbudaiak könnyen győzték le a tiz. em­berrel kiálló ellenfelüket. Góllövő: Dorogi tő­ és Juhász, ill. Bédi (11-esből). OTE III kér.—SAC 3:2 (1:1). Tart. I. ok. Hévizi-út. Vezette: Brlfize. Góllövő: Lakner, Motusz és Horn, ill. Takács és Ladányi. KAC—SzFC 1:1 (1:1). Tart. I. o. Kis­pest Vezette: Nagy Z. Góllövő: Kakuszu, ill. Ribári (11-esből). TSC—N­MSE 1:1 ( 1:0). Tart. I. o. Ta­­tai-út. Vezette: Literáti. Góllövö: Hor­váth (2), Farkas, Bene. Kovács. Tengeri és Tehesán (öngólt, ill. Zádor (öngól). MiV Előre—fl. Magyarság CI (0:1). Tart ! a Tatai-út Vezette: Pongrác?.. Góllövő: Vécsei (2), Németh és Hazai, ill. Stolarics. Futura TE—PTSC 3:1 (2:0). II. o. Mező­ utca .Vezette: Gyegyei. Góllövő: Si­­...... (3), ill Pásztor. A Bethlen GSE—BEAC tart. I. o. mér­kőzés elmaradt, mert a BEAC nem je­lent meg. Kistext—Kerámia 2:1 (1:1). III. o. Gergely-utca. Vezette: ifj. Nagy B. Gól­lövő: Kátai és Gergely, ill. Bíró. RÁC—Elektromos 2:1 (2:0). I. o. La­torca-utca. Vez­ette: Papp Á. Góllövő: Te­leki (2), ill. Rozsák­. * Azonnal igazolható, érettségi­zett labdarúgó játékosok előkelő budapesti vállalatnál alkalmazást nyerhetnek. Leveleket „Nyugdíjas állás“ jeligére a kiadóhivatalba kérünk. Jelentéseink a vasárnap délutáni NB I-mérkőzések IX. félidejéről Kispest-Ferenc­v­áros A II. FÉLIDŐ Nagy lendülettel kezd a Ferenc­város. Az első percben Sárosi III kiugrik, középről hátraad Kissnek (ezzel maga lesre került!), Kiss rögtön visszaad, a középcsatár azonnal lő. Bozsik azt hiszi, hogy fölé megy a labda s amikor az a kapufáról lepattan, meglepetne szedi föl. A túlsó kapu előtt Polgár r­övid labdáját Mészáros szerzi meg, lő, Csikós elvetéssel véd. A 7. percben Finta jó labdát ad be az alapvonal­ról a Hi­oson belül álló Iessnek. Az összekötő lőhetne, de cselez és a befutó Olajkár I kivágja a labdát. A következő percben Rudas 20 mé­teres szabadrúgása suhan el a kis­pesti kapufa mellett. A Ferencváros most nagyon igyekszik. Lázár középreadását Pün­kösdi elfejeli Sárosi III elöl. A 11. percben Sárosi III kiugratja Kis­st, az összekötő és Olajkár­a- egyszerre rúg a labdába, Kiss a 16-oson el­esik. Szabadrúgás: Sárosi 111. ha­talmas bombája elsuhan a lábak kö­zött, de­ Bozsik elvetéssel a felső kapufára tolja a labdát. A labda lepattan, ide-oda pattog a kapu előtt, végül a kispesti védelem fel­szabadít. Most határozottan jobb a Ferencváros. Onóly elől Zalai szög­letre ment. A középreívelt labdát Bozsik leüti Sárosi ITI fejéről. Ezután Finta lő mellé. A Kispast próbálkozik­­ Nőim kiugrik, Rudas szereli. Utána Egresi fut lesről. Mé­száros elöl Pogár ment. A 15. perc­ben Noni a jobbszélen (!) szereli Kisst. Ez is mutatja, hogy a Kis­pest teljes erővel dolgozik a ferenc­városi nyomás elhárításán. A 10 percben Zalai kezez, sárosi dr. ívelt szabadrúgását Sárosi III. kapu mellé lövi. A 20­ percben Rudas jó labdát dolgoz ki magának s aztán a k­i­os lói élesen lő, Bozsik biztosan véd Finta középről mellé lő. Utána he­lyet cserél Kissel, a ferencvárosi tá­madósor tehát most így fest: Lu­kács, Onódy, Sárosi III., Finta, Kiss A 24­ percben Kiss szabadrúgása száll a kispesti kapura, de közben Onódy lesre fut. Bozsik különben is védte a lövést. A ferencvárosi lendület mintha kissé megtört volna, bár még min­dig inkább a zöld-fehérek vannak támadásban. A 26. percben Csizma­dia előreküldött szabadrúgását Ne­mes elveszi Polgártól és a 16-osról nagy helyzetben kapu fölé vágja a labdát. Egresi hosszan ad át a má­sik oldalra Nonn elé, Sárosi III át­adását Kiss hosszan teszi maga elé és Olajkár­a keresztezni tud. Szög­letre menti a labdát. A 28. percben Finta erősí lövését Bozsik biztosan húzza le. A 29. percben Lukács szöglete után Kiss lövését Urhegyi elvetéssel fejeli , el a kapu elöl. Lukács összecsap Nonnal. Bozsik odafut a ferencvárosi szélsőhöz. A játékvezető csillapítja le a kedélye­ket. Lázár átadását a kispesti védőtt elvétik, Lukács fut rá a labdára, de csak az oldalhálót találja el. A 34. percben Mészáros egy előre­­adott labdával kiugrik. Tátrai nem tudja utolérni, Csikós csak­ habozva fut ki s így Mészáros éri el hama­rabb a labdát. Lő, a labda Csikós lábáról Egresi elé pattan. A szélső azonnal megcélozza az üres kaput. Tátrai kézzel menti a hálóba tartó labdát. 11-es! Egresi biztosan 18 a bal felső a..)! .1. 4:1. A 39. percben Egresit Sárosi dr dancsolja, a szabadrúgást Olajkár fölé lövi. A 40. percben Finta lövését Bozsik beejti, de a csatár lesen állt. A 42. percben Zalai dancsolja Sárosi Ill­at a szabadrúgást az újsütetű kö­zépcsatár a 16-osról gyilkos erővel a jobb felső­ sarokba vágja. 4:2. A gól után Egresi fölé lő, majd a 43. percben Sárosi III átjátssza Pünkös­dit, Bozsik könnyelműen kiindul a kapuból, Sárosi III azonnal felismeri a helyzetet és Bozsik fölött az üres kapuba emeli a labdát. 4:3. A Kispest megzavarodik. Az ellen­támadás során Egresi óriási helyzet­ben kapu mellé lő. A Ferencváros támad, a Kispest védelme azonban kihúzza a hátralévő időt. Kiss viszi a labdát a balszélen, amikor a játék­vezető a mérkőzés végét jelzi. Szögletarány 6:2 (2:1) a Ferenc­város javára, télen helyzetből. Pozsonyi okosan átjátszik a vele egyvonalban futó Penderinek, Vécsey azonban remek érzékkel jön ki a kapuból és merész, vakmerő vetődéssel elcsípi előle a labdát. Aztán megint Pozsonyi ke­rül gólhelyzetbe, de tíz lépésről fölé durrant. A 37. percben Penderi beadását Zsengellér az 5-ösről lövi, de Vécsey fogja. A NAC továbbra is viszi az ellenrohamokat. A 42. percben Ju­hász Szegedihez ad, ennek lövését Tihanyi az 5-ös táján fogja, de Sár­vári löki és a kapus kiejti a labdát, Sárvári közvetlen közelről gól­ba vágja. 2:1! Ig­en izgalmasak az utolsó percek. Mindkét kapu előtt adódnak még helyzetek, de az eredmény nem vál­tozik. Szögletarány: 7:1, (3:2) a NAC javára. BIKALAT Az óriási érdeklődéssel várt rang­adó igen jó játékot hozott. Hatalmas iramban indult a játék. Az Újpest már az első félpercben majdnem gólt ért el és csak Vécsey hiúsította ezt meg. Az első tíz percben az Újpest nagy fölényben volt. Sokkal nagyobb akarással küzdött, mint el­lenfele. A játéknak ebben a szaka­szában több lövést is küldött a NAC kapujára, míg ezzel szemben a nagyváradiak csak Sárvári egy lö­vését tudták felmutatni. Az első negyedóra után aztán las­san kiszabadult a NAC a szorongat­­tatásából. Nagyszerű játék indult meg ezután. Szép szöktetéseket, mérnöki pontossággal végrehajtott szereléseket, jól felépített támadá­sokat láthattunk. Érdekes volt látni a két csapat játék­felfogása közti különbséget. A nagyváradiak legjobb csapatrésze, támadósora, nem tudta azt a játé­kot nyújtani, amit egy héttel ezelőtt a Csepel ellen láttunk tőle. A tá­madósorának minden emberét a nagyszerű újpesti védelem kitűnően lefogta. Ezzel szemben a két újpesti szélső mindig fedezetlenül állt és szabadon vehette át a labdát, így alakultak aztán ki az újpesti táma­dások. Az iram óriási volt. Nem volt megállás a játékosok számára és — ez a játékosok és az edzők dicsére­tére szolgáljon — mindkét csapat nagyszerűen végig bírta a mérkő­zést. Az­ Újpest megérdemelte a győzel­met. Csodálatosan küzdött. Úgy lát­szik, a NAC ellen mindig legjobb for­máját tudja nyújtani a csapat. A lá­tottak alapján nyugodtan lehet nagy­szerű szereplést várni az újpesti együttestől. Játékosai számára nem­ volt, elveszett labda. A NAC végig egyenrangú ellenfele volt az Újpestnek. Kétségtelen, hogy Kovács II elvesztése nagy hátrányt jelentett a csapat számára. Tihanyi meglepően jól védett. Né­hány est­­­ben biztos gólnak látszó lab­dát tett ártalmatlanná. A hátvéd­­hármasnak legjobbja az örökifjú Biró volt. Nagyszerűen rúgott és jól fogta szélsőjét. A második félidőben aztán, könnyű volt a helyzete és ekkor so­kat segített bent. Balogh II az első félidőben kiválót nyújtott, ekkor Tóth III mozdulni sem tudott mellette. A második félidőben eg­y kissé vissza­esett, és ekkor Tóth is jobban tudott tőle szabadulni. Rózsa teljesen semle­gesítette Sárvárit. Fejt át ölt a első­rangú, ha majd lehiggad, akkor meg­nézi azt is, hová teszi a labdát. Ba­logh­­ az első félidőben majdnem ki­kapcsolta a játékból Bodolát, a má­sodik félidőben is nagyjából ez volt a helyzet. Ő adta a legtöbb használ­ható labdát csatárainak. Széphegyi egy kissé halványabban játszott. A Szorgalma azonban feltétlen dicséretet érdemel. Az újpesti támadósor leg­jobbja a válogatott formábén játszó Zsengellér volt. Minden labdájával veszélyes támadást indított el. Az első gól előkészítése páratlan teljesítmény volt. Párharca Szegedivel a mérkő­zés eseménye volt. Utána Pozsonyi következik. Rop­pant gyors, jól vezeti a labdát, a be­adásai is használhatóak. Szusza né­hány szép szöktetésével vétette észre magát. Rengeteget dolgozott hátul is. Penderi határozottan javul. Néhány szép elfutása és beadása is volt. Vár­nai nem játszott rosszul, azonban ebben a támadósorban az ő játéka nem volt elég színes. Vécsey elsőrangúan védett. Sok­szor védhetetlennek látszó labdát tett ártalmatlanná. Kifutásai is jól sike­rültek. Onodyt ilyen jól játszani még nem láttuk ebben az idényben. Szere­lései és rúgásai is jól sikerültek. Mészáros is jól játszott, kissé halvá­nyabban ugyan, mint társa. A me­zőny legjobb embere Szegedi, a nagy­váradiak jobbfedezete volt. Ámít és ahogyan csinált, az a labdarúgás nagykönyvébe való. Remekül passzol, jó érzékkel nyúl bele a támadások megakadályozásába és a fejjátéka is kitűnő. Juhász játéka sokat javult, amióta a védelemben jó szerepet vál­lal. Deményi kissé halványabb volt. Ez nem jelenti azonban azt, hogy gyenge volt. A nagyváradiak támadó­­sora nem nyújtotta azt, amit sokan vártak tőle. A legjobb Tóth III. volt­, aki a második félidőben ellenállhatat­lan volt. Gyors és jól ad be. Barna, következik utána. Szépen fejlődik, de Széphegyi nehéz ellenfele volt. Bo­dola az ő örökmozgó játékát mu­tatta, Jól játszott. Sárvári nem bol­dogult Rózsával szemben. Formáján alul szerepelt. Kovács II. az első fél­időben elfogadható volt, a második­ban megsérült és ki is állt. A játékvezető lényegtelen hibáktól eltekintve, kitűnően vezette a mérkő­zést. Mindig a helyszínen lehetett látni. Külön dicséret illeti őt azért, mert megengedte a férfias, erős játé­kot. Ez aztán a játék Szépségének és iramának javára szolgált. Újjpest-Nagyvárad II. FELID. Mindjárt az első percben Tóth III szalad le s bár többen is nyomják, mintegy nyolc lépésről erősen rálő, Tihanyi oldala üli, Kovács II. rajta van ugyan, de róla a vonalon túlra pattan. A 3. percben Barna várat­lan lapos lövése a jobb kapufa alsó lapjáról jön vissza. Nem sokkal ké­sőbb Bodola id­őreadását a rároható Kovács II. elől szögletre tolja Ti­hanyi. Kovács II. a nagy­­lendület­ben a kapufának ütödött, megsérül és kiáll. Úgy látszik, hogy a kézit ápolgatják. A 60. percben Pozsonyi— Várnai—Zsengellér-fi­k­­ó után Szu­sza kapja jobblábra a labdát, a jobb felső sarokra tartó bombáját Vé­­csey jó érzékkel megfogja. A NAC kezd belejönni. A 8. perc­ben szögletet is ér el. A II. perc­ben Juhász a félpályáról előread, Sárvári Bodolához továbbít, Bodola fejjel Tóth Matyi elé játszik, Matyi tesz még egy-két lépést a labdával, noha a­ partjelző erősen integet és aztán gyilkos erővel a bal felső sa­rokba bombáz. A játékvezető erősen nézi a partjelzőjét, a váradiak azt hiszik, hogy gól. Sárvári hóna alá veszi a labdát és szalad középre, de végül is Harangozó szabadot rúgat arról a helyről, ahol Tóth Matyit valóban lesen hitte. A 15. percben az Ú­jpest szögletet harcol ki. Penderi szögletét Poz­so­­n­yi fejjel a kapu szájában tartóz­kodó Zsengellérhez fejeli. Zsengellér gólba is pöccinti a labdát, de Ha­rangozó jól látta, hogy kézzel tette maga elé és nem is ad­ta meg. Várndi­ lefutás következik. Barna 16 méteres lövése a jobb felső lécről pattan vissza, utána Sárvári labdája a kifutó Tihanyiba akad. A 16. perc­ben újabb újpesti szöglet, de ez is sikertelen. A NAC balszárnya is szögletet harcol ki, ebből Szegedi fe­jel a jobb felső sarok mellé. Roppant heves, nagyiramú a küzdelem. A NAC egyenrangú ellenfél, an­nak ellenére, hogy továbbra is Ko­vács II. nélkül játszik, aki közben felkötött karral bevonult az öltö­zőbe. A 22. percben az Újpest váratla­nul vezetéshez jut. Rózsa passzával Zsengellér átkígyózik előbb Szege­din, aztán a rárohanó Mészároson, végül a keresztező Onody elől majd­nem az alapvonalról laposan hátra­gurít a közben középre futott Pen­­derinek. Pendrsik már csak balcipő-sa­rokkal tudja elérni a közben egy kissé felpattant labdát, de az onnan így is bejut a kapu jobb alsó sarkába. 1:0-ra v­ezet az Újpest. A 24. percben a fellelkesült Új­pest újabb gólt ér el. Zsengellér Penderihez tolja ki a labdát, és fut vele egy kicsit s aztán igen nehéz szögből erős, lapos lövést ereszt meg. Ezt Vécsey vetődve fogja, de aztán kiejti, Szusza ott terem és három lé­pésről a fekvő Vécsey fölött, térdmagasságban gólba emeli. 2:0! A NAC nem adja fel tíz emberrel sem. A balszélen rohamozó Bodolát Balogh II. csak kézzel tudja vissza­­ráncigálni. A 27. percben Bodola át­adásából Tóth III. erős lövést ereszt meg, Tihanyi bravúrosan szögletre tolja. A 28. percben az újpesti 5-ösről Szusza hirtelen előrevágja a labdát. Pozsonyi a félpályáról gólba is sétál vele. A gól azonban érvénytelen, mert Harangozó a labdát visszaviteti az újpesti 5-ösre és onnan rúgat szaba­dot a NAC ellen. Zsengellér és a kissé sántikáló Várnai helyet cserél. A 35. percben Balogh II nehezen ment a kapu szá­jában Sárvári elöl, partra. A NAC továbbra is igen igyekszik, de az Újpest most már nyugodt és még egy kis fölényeskedést is megenged magának. Pozsonyi pompásan sza­lad el, csak Ónody üldözi remény­ BAZSÓ neárisék «Korín!­la, HARISNYA, NYAKKENDŐ. B ÁLLÓNK A ÍJÁT Vili, H«rog*­!,te» 60 telefon: 110-460 Hétfő, 1943 október 4. Gummel-Szolnok Sokat ígér Kincses lefutása mind­járt a második félidő első percé­ben, de keresztbevágott bombája a túlsó kapufa mellett kiszáll. Kolláth és Sárkány helyet cserél. Hatalmas „Hajrá Szolnok“ zúg a nézőtéren. Kolláth remekül ugrik, de Szabó a nyakán van és a középcsatár túl­ságosan jobbra tolódik, ezzel oda a helyzet. Erősen szorongat a Szolnok, de a Gamma védelem állja a sarat. A 10. percben jön fel a Gamma. Patkoló beadását Horváth Andris nagy helyzetben kapu mellé teszi. A „Hajrá Szolnok“ tovább zúg, de most felhangzik a Gamma-közép harsány biztatása is. Nagy az iram. A játékvezető is megizzad, le is veti a felső kabátját. A 15. percben me­gint Kincses fut el jól, de beadását Horváth elcsípi. A következő perc­­ben horom középre húzódva kap jó labdát, lövése azonban Tóth zsák­mánya. Gyengén volt helyezve. Me­gint a Szolnok kerekedik felül, de nem bír a Gamma védőkkel. A 23. percben Kincses cselezget a 11-es felé húzódva, két embert magára húz, aztán hirtelen Mike elé ad. A szabadon álló középi csatár azonban tisztán állva 5 méterről mellé vágja a labdát. A mérkőés legnagyobb helyzete volt. A Szolnok támadása Koromot ta­lálja jó helyzetben, de Tóth Gy. el­szántan, kétszeres előrevetődéssel ment a balszélső elöl. Kissé alább­hagyott az iram, a játékosok sokat csapkodnak. A Szolnok átcsoporto­sítja csatársorát. Szántó, Nagy, Kol­­lát, Korom, Sárkány most a felállása. Egyelőre azonban ez nem segít. A Szolnok óriási küzdelmet foly­tat a kiegyenlítésért. Támadásait azonban nem tudja befejezni a csa­társora, vagy pedig­­ Tóth Gy. lép közbe a végső szükségben. A 36. percben Szántó szabadrúgását pedig Korom hatalmas erővel a balkapu­fára bombázza. Már gólnak látszott a helyzet. Selmec­zi keményen száll be Patkolóba, aki elterül s amikor felkel, ellöki az őt felsegítő Kis­­pétert. A játékvezető úgy látszik kiállí­totta Patckolót, aki Király gyúró tá­mogatásával levonul. Kolláthot na­gyon fogják, pedig minden Szolnok­iam­ad­ás hozzá jut. A Gamma csak egy-egy szabadrúgással szabadul fel rövid időre a Szolnok-nyomás alól. A vég­én a Szolnok térfelén fo­lyik a játék, de Kincses szabadrú­gását Horváth elcsípi. A szöglet­rúgások aránya: 4:1 (3:1) a Gamma javára. Belgium Anderlecht,-—Gantoise 3:1. Brügge —Lyra 2:2. St. Gi11oi.se—O. Charle­roi 5:1. Liége SK—Beerschott 2:2, Standard Liége—FC Mecheta 1:2, Eendracht Alost—Forestoise 2:0, Antwerpen—Tilleur 2:1, Berchem— White Star 1:1. Hollandia Heerenween—Bequick Groningen 12:1. Tillburg Maastricht 1:1, En­schede—Zwolle 1:1, Harlem—ADO (Hága) 0:1. Svédország' ^ Göteborg—Brage 5:0, Halmia— Gais 4:1. Halsingborg —Degerfors 0:2, Norrköping—Malmö 0:2, Sand­vik°r> Hplrnstsdt i *2 SPORTÉRMEK LUDVIG Bp. Théh K.-«u IN. kupi atók lint trim»*. fcWawi m, swtwt