Nemzeti Sport, 1943. október (35. évfolyam, 192-212. szám)

1943-10-04 / 194. szám

Hétfő, 1913 október 4. Újvidék-Vasas TJAC-támadásokkal kezdődik a második félidő. A 4. percben Jenőfit figyelmezteti a játékvezető. A 9. percben Mézes átadásával Welker kerül jó helyzetbe, 8 méterről leadott lövése hajszállal kapu mellett süvít el. Nagy buzdításba kezd a hazai közönség. A 12­ percben Hatvani gyengén lő kapura. A következő percben Aradi a 16-oson kézzel tart­ja vissza Mézest­, a szabadrúgást Ta­­kács lövi a mellé. Most élénkül a játék, szorongat az UAC. A 21. percben Zsoldos átadásával Mézes kapura húz, de hárman is támadják A labdát Takács elé adja, a jobb­­f­edezet azonban Nádasba vágja a labdát. A 23. percben Pálfi óriási helyze­tet hagy ki: Aknavölgyi eléje üti a labdát, de lövése így is kapu mellé száll. Welker összefut Akna­völgyi­vel, mindketten elesnek, a kapus a fejét fájlalja. Inkább az UAC van támadásb­an. A Vasas csak Jónás­­lefutásaival veszélyeztet­.. A 30. percben Mézes, Sörös támadás után az utóbbi fölé lő. A 36. percben Jenőfi 16-oson nagy­szerű helyzetbe kerül, éles lövését Klimcsuk jó érzékkel védi. A kapus nagy tapsot kap! Az UAC-nak bal­­szerencséje van. A 41. percben Szo­­molányi a kaputól 25 méterre kezez, a szabadrúgás eredménytelen ma­rad. UAC támadásokkal ér véget a mérkőzés. Szögletarány 8:4 (7:3) az UAC javára. BÍRÁLAT A mérkőzz'&ae-n gyomiramá, változatos játék folyt. A , közönyé­vnek hoven volt alkalma gyönyörködni mindkét csapat játékában. A csapatok na.y vy*szerű erőnlét­­ben játszottak, a mérkőzés nagy n­ fenében in­obil két cs­apat, a lapos játékot erős lőtte. A Vasa» inkább a szelőkre j;í­ azot i é»­ bosszú, lőtt passzol, ka! igyekvőit a me­zőnyt ezért űz­ni, míg && újvidéki pecpal' a kombináció« játéko» .játszotta. A mér­kőzés C­o.iFn v. UAC i­r.kUma »fölényben játszott. A csatároknak azonban nem volt szer meséjük. A csatárok meg­l­­jövé gé­n­e­z azonban nagyban hozzájárult Aknavölgyi rem­ek vé­lése is. Ln«»c)*n azu­án fel jöttek a piros-kék-ok és végig változatos játékban volt része a nagy számban felvonult újvi­déki szu­rkolóhadának. A mérkőzés nagyob­b részében a Vasasok remek védelme harcolt az újvidéki csatár­sorral. Akna völgy­in­ek nagy reze van a Vasa« pontszerzének«­. Az újvidéki csa­tárok nem bírtak a kemény Vasas-vé­dők­kel. Az eredmény igazs­ágos. Egyénileg a Vac­ »ban Akna völgyi fény­­korára emlékeztetően védett. A veszélyes lövések űzőnél lő­tt ártalmatlanná. A hátvixb­ál ma« minden tagja remekül ját­szott. Szomolányi és S­.en land rám szórja I­­snas. A csatársor igen szétérően játszott. Mí­g a kút örö­kse mutatott valamit. Ju­uán 82 határozottan ,lobbim tetszett. A belső hár­­mas egészen eltűnt. Az UAC-bali Klimcsók kev­és dolgát jól végezte. A hátvédhárm­asból Kab emelke­dett ki. A védelem oszlopa volt. Avar kitűnően rombolt. Máriás nagyezer­b­en­­­artotta a Termeit. Nagy része van abban, hogy a Ve­sas böjtök nem tudtak eredmé­nyesek lenni. A csatársorban Mézei? szel ••@. r*ál­ni szokott jó játékát nyújtotta. Wol­­kernek nem­ volt szer encex­je a lövés­ekkel. Hatvani fejléklőképes. Sörös jó­l játszott. V­aas késő­i götfi­lanul vezette a mérkőzést NYILATKOZATOK Wagner Károly dr, UAC: Nagyon szép mérkőzé*, győzelmet érdemeltünk volna. S. ns­.?dszki János, UAC: A Va­sának Aknavölgyi mentette meg az e­gy pontot. llegyi Gyula, Vasas: Védelmü­n­knek kiksz/vah­júk a­/, egy pontot. Vasa Antal játékvezető: Igen erő* mér­kőzés volt. Az eredmény igazságos. Vívófelszerelés nagy választékban MACHER SSU csak IV., V­árosház­ utca 8. Elektromos-SalETC * A II. FÉLIDŐ Az eddig hevesen fújó szél most orkánná változik. Az Elektromos nagy igyekezettel harcol és szél ellen is fölényben játszik. A 3. percben bíztató Elektromos-támadás után Hidegkúti sokáig kivár és oda a jó helyzet. Erős az Iram. A 7. percben veszélyes támadást vezet a salgó­tarjáni balszárny, de Kapocsi önfel­­áldozóan szerel. Utána sokáig az Elektromos 16-osán belül pattog a labda, de minden „Stécé“-lövés em­berbe akad. A 9. percben szögletet rúgnak a tarjániak. Gajdos hatalmas fejessel szabadít fel. Egy perc múlva Dobos Hidegkútinak adja a labdát, ez a 16-osról mellé lő. Magas labdákkal játszik mindkét csapat. Ez most a ,,Stécé“-védőknek jön jobban, mert sokkal jobban fe­jelnek, mint a bordó-sárgák. Es­ti az iram. Hosszú percekig unalmas mezőnyjáték folyik. A 16. percben Törös vezet jó támadást. Kiss azonban a szögletzászló közelé­ben dancsolja. A hátrairányított szabadrúgást Pázmándy kapu mellé lövi. A 17. percben órási helyzet nyí­lik Dobos előtt. Egy jobboldali be­adás tisztán találja az 5-ös sarkán. A kapu is üres, de olyan sokáig pepecsel a labdával, hogy a keresz­tező Simonyi szögletre tudja vágni a labdát. Ordító gólhelyzet volt. Két perc múlva Vincze lefutja az­, egész Elektromos-védelmet, a kapuvonal előtt keresztbe vágja a labdát s Bacz­­kó 2 méterre a kaputól egyből mellé lő. Művészet volt kihagyni, a pályán egyre idegesebb a hangulat. Egyre sűrűbbek a dánosok. A 22. percben Vincze a félvonalról kiüt, az Elektromos-védők nem tám­adják­, várják, hogy a Bíró lesz fütyüljön. A bíró sípja azonban néma marad. Később a partjelző intésére megál­lítja a már a 16-os közelébe érő Vinczét, a partjelző tévedett, mert Vincze nem volt lesen, csak éppen senki sem fogta. A 25. percben Törös beívelt szög­letét Gajdos kapu mellé fejeli. Az Elektromos ismét sokat támad. Va­lamennyi támadását a jobboldalon vezeti. Ebben nagy része van az erő­sen visszaesett Riesnek, aki egysze­rűen nem bír megbirkózni Töréssel. A 28. percben Kovács hozza fel a salgótarjániakat. Laczkónak gurít hátra, ennek a lövésébe Bakon ön­­feláldozóan beleveti megát. Ismét élénkül az iram. Az Elektromos ál­landóan a salgótarjániak térfelén ta­nyáz, a védelem azonban egyelőre mindent hárít. A 31. percben Dobos a szögletzászló közelében csatázik Simonyival. Si­mony f­elkaszálja a balszélsőt. A sza­badrúgást Hidegkúti kapja és noha senki sem zavarja, magasan fölé lő. A 35. percben Pázmándy lemegy a pályáról és az Elektromos-vezetők­­kel tárgyal. Innen nem tudjuk meg­állapítani, hogy miért ment le. A 39. percben „ártatlan” baloldali salgótarjáni támadás után Bognár laposan a 16-os tájára vágja a lab­dát, ahol Vincze toppolyt, csellel átjátssza magát Buzásin és csőrrel a ve­tődő Bakon hasa alatt élesen a jobbsarokba vágja a labdát. 2:1 a Salgótarján javára. A gól mindkét csapatot felrázza és hatalmas iramban folyik a játék to­vább. A védelmek azonban mindkét oldalon résen vannak. A 45. percben Dobos vezeti a lab­dát és a 16-oson S­i­onyi támadja. Simonyi elesik, a játékvezető fütyül és a 11-es pontra mutat. Szerinte Simonyi esés közben a 16-oson belü­l kézzel is hozzáért a labdához. A sal­gótarjáni csapat összefut és viharo­san tiltakoznak az ítélet ellen. Csú­nya jelenetek játszódnak le a pá­lyán. A játékvezető le akar vonulni, csak hosszas rábeszélés után megy vissza a büntetőt rúgatni. Nagy ne­­hezen lecsillapodnak a kedélyek, Dobás ü­­­t a labdána­k és élesen a jót,farokba vágja. 2:2. Kezdésre már nincs idő. Vincze Jenő fél... Az Újpest rangadó mérkőzése előtt Vincze Jenővel, Újpest volt vá­logatott játékosával a lelátón be­széltünk. — Valóban félek ettől a mérkőzés­től — mondta Vincze —, nem mint­ha nem tartanám jónak az Újpestet. Nagyon félek azonban attól, hogy az Újpest két fedezete: Balogh I. és Széphegyi nem tud majd elég labdát adni előre a csatároknak. Ha azon­ban ebben a­ feltevésemben mégis csalódnék, akkor még meg is nyer­­hetjük a mérkőzést! iiir»-r-r~ ij^g^gggaaMi 111 * NB II. osztály FSC—Magyar Pamut 2:1 (1:1) Megyeri­ üt. néző. Vezette: Boross Geia. FSC: Pravlavic­ fi — Ba’la, Hava» — Ár­mai. Turán Mon­heim — Feron­czy, Linksz­mand, Molnár, Ben­kő» TCádae. MPSC: Tóth — Kmpár, Pázsit — Schlick, Wittm­ann, Dönrik — C­aram­völ­gyi, Ben­kő II, Kővári, Kátni Papp. Az első félidőben mindkét csapat meri ákVXD­ffén játszik. A Pamutra rá nem lehet tomeríti. Szültés után minikus csapat rá­kapcsol, jobb iramú lesz a játék. A Magyar Pamut támad többré, de az FSC jól védekezik s ely lendületes táma­d.iti­­ból rá írott ír­állal a a gy­őzelmet­­ meg­szerzi. Góllövő: Molnár (2), ill Ká aj. .Tó: Bal­a­­tiny­’s. Ferenczy. Molnár és Kádas, illetve Káspár. Wittm­ann, Domok és Donkó II­­olyföldi MÁV—Bástya 2:2 (2:1) Sz MÁV: Székely — Schaff. Tamási — Mayer. Pető. Csányi — Cigány. Szilárd. Szolga I. Mihók. Balog. Bástya: Szandtner — Kapusi Wild — Nobel. Szőcs, Kálló — Kádas. Megyeri, Farkas, Pálfi. Both. iL­énkiramú, magas Színvonalú mérkő­zés Az első félidőben a MÁV, a második­ban a hazai csapat volt jobb. A vendég­csapat tudását kiegyenlítette a Bástya lelkes játéka. Góllövő: Mihók és Balog­­illetve Farkas és Megyeri Jó, Székely, Csányi és Balog, illetve Szandtner, Kapusi és Both. Az SzNSE leigazolta Vári Lászlót, a AC volt játékosát. VaM a Pi\i\\ VAG-ból a Balassagyar­mati TSF-be lépett. Cser KTK a BozKSzT-ot választotta új egyesü­letének. SigSteT___________ Kolozsvár-Szegedi VSS SZÜNETBEN a KAC öltözőjében Opala edző ezeket mondja a con­tároknak : — Szörnyű, hogy milyen sok helyzetet hagytatok le! Maju figyelmez­te­ti a játék okokat, hogy a második félidőben is teljes erőbedobás­­sal ját­sza­nak, mert ez a mérkőzés még n.ncs megnyerve. A szegedieknél nagyon leveri a Lap gálát. Berkessy edző lelkesebb játékra biztatja fiait. Cselét ha távozunk od. Fábián lesz a jobbszélső és Pétervárt a jobbbidifélzekötő A II FÉLIDŐ Az első percekben nagy lelkese­­déssel támad a vendégcsapat. Az 5. percben Bundik°t szeretik szögeire, majd­ ezt a szögetet Papp üti a kapu mögé. Pétervári íveli be a lab­dát s a 16-oson álló Koppátv e­gy lövéssel a léc alá vágja. 2:1. Továbbra is a vasutascsapat tá­­m­aid, de jól m­űködik a KAC vé­delme. A 9. percben Radnai és Papp összecsap, mindketten a­ földön ma­radnak. Papp­ot a pályán ápolja.?, de Radnait ki kell vinni és csak négy perc múlva jön vissza. Ismét feljön a hazai csapat. A 12. percben Tolnai, majd Váczi hagy ki nagy helyzetet az ötösön. Hiába tá­mad a KAC, a csatárokban nincs elég erő. A 15. percben Csákány megunja a csatárok tehetetlenségét, egészen a 16-osig tör előre és onnan hatalmas lövést ereszt meg a léc­­ fölé. Nagy tapsot kap. A 18. perc­ben Fábiánt szereli szögletre Vass. Perceken át az SzVSE kapuja előtt pattog a labda. A 21. percben Pé­tervári beadása után Fábián jó lö­­vését vetődve védi Márki. Tolnai lö­vése a kapu előtt süvít el. Péli ment szeletre Beke elöl, a szögletet Papp kiöklözi. A 28. percben Váczi jó helyzetbe hozza Radnait, de ez kés­lekedik és így Lajtos még idejében közbelép. A 32. percben Szántai a félpályáról rúg szabadot, ez Radnaihoz jut. Papp kifut, de Borbély ezt nem látja és hazafejeli a labdát. A labda azt üres kapuba hull. 3:1. Tovább is a Kolozsvár támad és a 37. percben Radnai—Váczi—Beke a labda útja. Beke a 18-asról hatalmas lövést küld a kapura. A labda fél­­magasan vágódik be. Papp meg sem mozdult. • 4:1. A szegediek csak ritkán jutnak túl a félvonalon. Csákány és Szántai is kapura lő, de Papp mindig véd. Az utolsó percben újabb gól esik, Tolnai Radnainak­ ad. Papp kifut, a jól helyezkedő Váczi azonban közel­ről kapuba fejeli mellette a labdát. 5:1. Ezzel vége is a mérkőzésnek. Sz­os:Jelarán­.v: 6:3­­3:21 a­ SzVSK­­­ javára. Debreceni VSC-Csepel A II. FÉLIDŐ A II. félidőt debreceni támadás vezeti be, de Kapta szépen szerel. Utána Orosz dancsol, de Kapta sza­badrúgását Nagy II kifejeli Maros­vári elől. Szilágyi elöl Olajkár II hazaad. A 3. percben Mester 25 mé­terről nagy lövést küld fölé. Sidlik— Szabó összjáték után Szekeres S­za­­bó elöl gyönyörű vetődéssel szerzi meg a labdát. Az egyik oldalon Olajkár II, a másikon Nagy II ad haza. Dudás—Fuszak—Marosvári— Dudás a labda útja, de Nagy II ide­jében lép közbe. A 6. percben Szabó beadását kapta a gólvo­nalon éri el és nehezen ment szögléni. Szekeres már verve volt. A szögletből Zilahi 20 méterről mintegy fél méterről küldi é­inn a kapu mellé a labdát. A 8. percben Orosz Marosvárit dancsolja. A lab­dát Pintér küldi be,­ de a tömörült debreceni védők közül B. Nagy fejé­ről pattan ki a labda. A 10. percben Sidlik a balszélen tör ki, a középre húzódott összekötő elé ad, ez a 16-osról nagy lövést küld kapura, de Szekeres­­— némi szeren­csével — ártalmatlanná tudja tenni a lövést. Most Dudás és rigabdakai helyet cserél. A 11. percben Szalay fejéről szög­letre pattan a labda. A szögletet Olajkár iI menti. Csepeli támadás során Marosvári—Fuszek—Pintér a labda útja, de az utóbbi túl hosszan szökteti magát és a labda túl jut az alapvonalon. Sidlik—Tisza összjáték után Tisza 14 méterrel maga mögött hagyja a csepeli védelmet, nagy helyzetben kapkod és fölé lő. A 13. percben Olajkár II szöglet­re fejeli Mester labdáját. Szilágyi íveli be a labdát. Szekeres kiöklözi, a kiöklözött labda Zilahiról a kapu mellé kerül. A 16. percben Nag­y II—Mester— Sidlik a labda útja, Sidlik a­­ lesen álló Szabónak ad, ez a hálóba lő. A játékvezető" a partjelző be­mondására nem adja meg a gólt. A közönség tüntet. A DVSC nyo­masztó fölényben játszik, a Csepel szórványosan támad, de akkor sem veszélyes. Fazekat B. Nagy szereli. A 19. percben ismét labdát cserél­nek. Dudás—Pintér—Fuszek—Dudás támadás végén Dudás elől B. Nagy partra szerel. A 22. percben Nagy II pompásai ki­­szereli Marosvárit, előre vágja a labdát Szabónak, ennek lövése a kifutó Szekeresről vissza­pattan. Mezőnyjáték után Szabó—Mester összjátékból Mester mellé lő. Majd szintén Mester 18 méteres szabad­rúgása remekül ível a kapu elé, de Szekeres szögletre tudja menteni a labdát. A 36. percben gólt ér el a Csepel. Pintér—Szabadkai összjáték után Dudás elé kerül a labda. Dudás 12 méterről laposan a kapus mellett a hálóba lövi a labdát. 3:1-re szépített a Csepel. Fuszeket B. Nagy szögletre szereli. A túlsó oldalon Sza­bó szerez szögle­tet. Az utolsó perekben továbbra is támadásban marad a Csepel. A 43. percben újabb gólt is ér el. Dudás a jobbösszekötő helyén kapja a lab­dát. Viszi, viszi, majd iS lépésről a k­apu közepén a léc alá vágja. 3:2-re csökkent a DVSC előnye. Már más komolyabb esemény nem is adódik a mérkőzés végéig. Szögletarány 9:5 (3:3) a DVSC javára. Diósgyőr-BSzKET SZÜNEIBEN A BSzKRT filmszínjében nyugodt a h­an­­gulat. Annál idegesebb a hazaiak öltözője. Tomecskó edző csillapítja fiait: v­obak nyugodtan ,látszatok, ezt a mér­kőzést még­ meg lettet nyerni A diósgyőri játékosok a játékvezetőre panaszkodnak. A játékvezető arra a kérdésünkre, hogy a DiMÁVAG második trólját miért nem adta meg, a következőket mondta: — Nem adhattam meg mert Sukái lö­vése­­nyomán egy lesen álló Diái­­VÁG já­tékos baját érte a labda s Balogh akkor­ilég nem tartózkodott a kapuban. A IL FÉLIDŐ Alig kezdődik a játék, mindjárt gólt érnek el a hazaiak. Vitéz Suhai jól fut eb Füzért szökteti, Kai jól veszi át a labdát és Biczót is kicselezve nagy lövést Utó a léc alá. 2:2. A diósgyőriek nagy iramot kezde­nek. íjász lövését védi Dobos. Majd Füzér rúg gyertyát. Utána Ramos felvágja vitéz Suhait. A szabadrú­gást Dobos biztosan védi. A 10­ perc­ben Szabi­ Hí. rúg kapura, a labda Sós fejéről szögletre pattan. A ven­dégek csak szórványosan támadnak. A hazaiak fokozák az iramot. A 17­ percben majdnem megszerzi a BSzKRT a vezetést". Mátrai szögle­tet harcol ki. Károlyi Mészáros elé üti a labdát, aki kapura íveli a bőr­t. Az okosan helyezett labda a felső lésről csúszik mellé. Majd, diósgyőri támadás után íjász gyatrán lő mellé. Az iram csökken. A diósgyőriek engednek a nyomásból. A 23. perc­ben Rákóczi szabadrúgását Dobos biztosan fogja. Majd Jakab szökteti Szabó III-at, akinek futtából leadott lövését Károlyi védi. Balogh dancsot vét, a szabadrúgást Füzér lövi. Do­bos szögletre üti a labdát. majd Tur­­béki lövését védi szögletre Dobos. A BSzKRt 9 emberrel védekezik. A 37. percben Biczó íjászt szereli szögletre. Majd vitéz Suhait Balogh dancsolja, a labda a szélsőnél marad, azonban Balogh szögletre szereli a szélsőt. A BSzKRT térfelén folyik a játék, amikor egy hosszan előrevá­gott labdával Táncos elfut, a diós­győri védők hiába üldözik, a játék­vezető sípjelzése pillanatában kapura lő. A­ labda azonban csak a mérkőzés végét jelző sípjelzés után jut a hálóba. (Szerintünk még 16 másod­perc volt hátra­.). Szögletarány 1­:­5 (7:1) DIMAVAG javára. ÖKÖLVÍVÁS AZ ÖKÖLVÍVÓ VÁLOGATÓVERSENY küzdelmei lapzártakor kezdődtek meg a Sportcsarnokban szépszámú közönség előtt 5 Matthies 14 TŰZUGRÓ KIRÁLYTIGRISE Motoros légtornászok világon egyedülálló mutatványai és 16 világszám! FÉNYES CIRKUSZ Naponta 2 előadás: 1/14 és O­któber 10. után kizárólag a központ adta játékosigazolással s­zere­­pelhetnek a leventék Az ifjúság nevelésének egyik legfonto­sabb eszköze a sport. A szakszerűen és célszerűen vezetett sportoláson keresztül elérhetők azok a lelki és testi tulajdon­ságok, amelyek a jellemes állampolgár ala­ptula­j­donlásai. Az országos levente labdarúgó bajnok­ság megindulásával a labdarúgás nem­zeti sportunkká lett. A legkisebb falu ifjúságát is feléleszti és bevezeti a sport vérkeringésébe. Minden sportág működése a vezetőkön múlik. Azok lelkesedése csodát művel. Semmittevésük meggátol minden törek­vést. Itt kapcsolódik a játékvezetők szerepe. A labdarúgás tanítóinak feladata az, hogy a kétszer negyvenöt percig rájuk bízott ifjúságot lelkileg neveljék. A bajtársias­­ság őrzői. A bajtársiasság biztosítja az eredményes csapatmunkát. Az eredményes továbbműködés biztosí­tása céljából a levente labdarúgás veze­tősége összehívta a kerületek játékvezető előadóját értekezletre Vitéz Áronffy Janky Béla központi vezető, Tamássy István dr ügyvezető és Nivotni Sándor a JT képviselőjének részvétével meg­beszélték a további terveket. A 10 kerület játékvezető előadójának beszámolójából kitűnt az­ Ml­Sz JT együttműködése a leventeintézménnyel. Mi­­nden kerületi játékvezető előadó kettős munkát végez-. a leventeintézménynél és az MLSZ JT-ben. Ez az együttműködés a biztosíték a bajnokság zavartalan le­bonyolítására. Tóth Géza, a IX. kerület játékvezető előadója Erdély hatalmas területének já­tékvezetői állományát ismertette. Szerinte a hiányos jáékvezetői gárdát rövidített tanfolyamokon kell kiegészíteni. Horváth Gyula a székesfehérvári kerü­let továbbképzéséről tesz kedvező jelen­tést. Balázs Lóránt beszámolójából is kitű­nik Budapestvidék zavartalan munkame­nete. Gaál Géza jelenti, hogy a nyár folya­mán a beküldött játékvezető ellenőrző jelentések alapján tanácsokat adtak a já­tékvezetőknek. A beszámolók után megállapították a levente mérkőzéseket vezető játékvezetők díjszabását: Ha a játékvezető spartjelző­ lakóhelyen vezet mérkőzést (működik közre) 3 pengő költ­ségmegtérítést kap. Ha a játékvezető spartjelző­ nem a lakóhelyére kap kiküldetést, a következő költségeket számolhatja fel: 1. A lakóhelyről való elitmitástól a sibé­li­eg­re való visszaérkezésig számított időre óránkint 1 pengőt. 2. A ténylegesen kifizetett vasúti költ­séget. 3. Koepiköltséget, amennyiben a pálya a vasúttól 2 km-nél nagyobb távolságra fekszik. 4. Ha­t mérkőzésen játékoskiállítás vagy botrány fordul elő, a jelentés aján­­­lott levélben történő beküldésére bér­­mentesítés címén 1 pengőt. Majd Tamássy István dr. ügyvezető felhívja a játékvezetők figyelmét, hogy október 111. után kizárólag az országos vezzet£tség által kiadott játékosigazolvány­­nyal szerepelhetnek a leventék. KÉZILABDA Október 11-én kézilabda bemutató mér­kőzés lesz Győrött az ETO—Pápai SC NB II. mérkőzés előtt. A bemutatón a Buda­pesti SE és a Magyar OM SE csapatai vesznek részt. Győrött ez az első eset, hogy labdarúgómérkőzéssel kapcsolatban kézilabda bemutatót is rendeznek és eze­ket a jövőben rendszeresíteni akarja az ETO vezetősége. ÖKÖLVÍVÁS A finn amatőr ökölvívó bajnokság küz­delmeit december 4 és 6 én rendezik meg a helsinki Messe-csarnokban. ..Ökölvívó bajnokok napja­­ volt leg­utóbb Berlinben. A Dietrich-Eckart szín­padon megrendezett nagyszabású ököl­vívó verseny főbb eredményei: Götzke Ottó győz Wuggater ellen, Schönebe.'S'er —Kessler döntetlen, Heese győz Blum­en­­th­al ellen, Bihler—Handke döntetlen. Diaacutein a 2. menetben kiütéssel győz Kohlbrecher ellen. A HORTHY MIKLÓS NEMZETI SPORTCSARNOKBAN lévő NYILVÁNOS SÖRÖZŐ ÉTTEREM (XIV., Aréna-út 3. alatt) a „S­z­ő­l­ő­s­k­e­r­t" Borértékesítő és Fogyasztási Szövetkezet vezetésében és kéri a t. közönség szives látogatását. 1843 október 1-én WIEGNYILT 5