Népsport, 1954. február (10. évfolyam, 23-42. szám)

1954-02-22 / 38. szám

A MAGYAR NÉP­KÖZTÁRSASÁG MINISZTERTANÁCSA MELLETT MŰKÖDÖ _______ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTBIZOTTSÁG LAPJA ---------- --------------------------- " - --------­HETFA^gMFEBRUAR 22 ★ Ára 1 forint_______★__________X. ÉVFOLYAM, 38. SZÁM­ ­ ; >frrtTirnr,m~*Tr'Tfi,iTi n Ilii )■ 11 mi m Szünet után magám talált a magyar csapat csatársora Magyar válogatott keret-Egyiptomi ligaválogatott 3:0 (0:0) Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt, a másodikban a magyar csapat új összeállítású csatársora ötletesen, lendületesen játszott . Csapatunkban Kárpáti, Bozsik, Kocsis és Grosics, az egyiptomi együttesben Braszkosz, Jakan és a fedezetsor játszott jól Kairó. National-pálya, 25.000 néző. Vezette: Asmani. Partjelző: Emam és Latif. Góllövő: Kocsis, Kocsis, Kocsis.­ ­­ Kiküldött munkatársunk távbeszélő jelentése. — Vasárnap szokatlanul meleg időre éb­redtünk: 25 fokot mutatott a­­hőmérő. Erősen tűzött a nap. A játékosok nem szívesen fogadták ezt e nagy meleget és megjegyezték, hogy ez inkább az ellen­­félnek i­dve, majd. Erre a tal­­l ..6-ora is a szokott mó­don készült fel a csapat. A vezetőknek némi gondot okozott az összeállítás. Pus­kás — amint már jeleztem — nem vál­lalhatta a játékot és Czibor nem volt rendben, mert gyomorrontása alaposan legyengítette,­­ s óriási érdeklődést "nyilvánult­ meg utolsó egyiptomi mérkőzésünk iránt. A díszpáholyban ott vol­t Nayib tábornok, Egyiptom köztársasági elnöke, valamint a diplomáciai kar számos tagja. Az ere­deti tervtől eltérően 3 óra helyett fél 4 kor kezdődött a mérkőzés. Nagib tábor­nok végezte el a kezdőrúgást, így állt fel a két csapat: Magyar válogatott keret: Grosics — Palicskó, Kárpáti, Lantos — Bozsik, Zakariás — Sándor, Kocsis, Csordás, Palotás, Hidegkúti. Egyiptomi ligaválogatott: Braszkosz — Jakon, Daily — Hantra, Zaki, Helmi — Mekkacui, Dawzy, Zorkani, Ei Far, Abu Hussein. Rögtön mi támadunk, a csatársor azon­ban mintha nélkülözné a szükséges önbi­zalmat. Csatáraink nem tudják megtalálni a réseket az egyiptomi védők kö­zött, a lövések nem elég erősek és irányzékuk sem­ jó. A 3. percben Csordás mellé lő. Az 5. percben Sándor éles szögből leadott lö­vését az egyiptomi kapus először kiejti, de aztán rávetődve megkaparintja. Sok a rossz leadás a magyar csatársorban, emiatt az egyiptomi védők a döntő pilla­natokban mindig menteni tudnak. A 10. percben az egyiptomiak is támadásba lendülnek, Grosics az utolsó pillanatban kapja el a labdát a kiugrani készülő Zor­kani elöl. Továbbra is a magyar csapat az úr a mezőnybeli. Időnként nyomasztó a fölényünk, a gól azonban sehogy sem akar megszületni. A 20. Percben Sándor hegyes szögből haj­­­­tállá, lő mellé. A 22. percben Lantos 1i méteres szabadrúgása a felső lécen csattan. A 24. percben Hidegkúti szögle­tet ível be, óriási­­kavarodás keletkezik az egyiptomi kapu előtt, Csordás lövése emberről Palotás elé pattan, ő rálövi, a labda ismét Csordáshoz kerül, a har­madik lövést biztosan védi a kapus. Nyo­masztó fölényü­eiket egyszer-kétszer gyors egyiptomi ellentámadás szakítja meg. Egy ízben Grosics hosszú kifutással ment, egy másik egyiptomi rajtaütés végén Helmi kapu fölé lő. A 42. percben ismét nagy kavarodás támad az egyiptomi ka­pu előtt, de nincs, aki a kapuba tudná juttatná az ide-oda pattanó labdát. SZÜNETBEN idegesek a magyar játékosok. Sokan kö­zülük panaszkodnak az egyiptomiak igen kemény játékára, de a többségnek azy a véleménye, hogy be kellett volna lőni a gólhelyzeteket s akkor most nem lenne ideges a társaság. Mind a k­ét csapatban van csere. Pa­licskó helyére Buzánszky áll be, csa­társorunk pedig így alakul: Budai, Kocsis, Palotás, Hidegkuti, Czibor. Az egyiptomi csapatban Danzy helyére Diba áll be. Három gól és számos kihagyott helyzet A II. félidőben az új összetéte­lében jobban szövi támadásait csa­társorunk. A 2. percben Hidegkúti lövését védi a kapus, majd Palotás lő a kapu mellé. Budai elfut, beadását Palotás 3 méterről mellé lövi. A 3. perc­ben Buzánszky könnyelmüsködése miatt majdnem gólt kapunk: a jobbhátvéd könnyen elrúghatná a labdát, de cselez­get, majd rossz helyre passzol. A labdát fu­ Far szerzi meg. Grosics kifut eléje s nagy bravúrral sz­ögletra véd. Ismét a magyar csapat támad. Hidegkúti lövését védi a kapus. A 3. percben végül meg­szerezzük a vezetést. Czibort a 16-os oldalvonalának kö­zepe táján szabálytalanul szerelik. Zakariás íveli az ötösre a labdát Kocsis nagyszerű ütemben ugrik fel, magasan kiemelkedik a védők közül s véd­h­­etet­lenül fejel a bal alsó sarokba. 1:0 a magyar csapat ja­­vára. Kocsis nagy tapsot kap a szép gólért Támadásban maradunk. A 13. percben Budai beadását Kocsis a bal kapufára fe­jeli, majd fél perc múlva Budai 20 méte­res lövése a felső lécről jön vissza. A 15. percben Budai szögletet ível be, Kocsis fejesét ismét a kapufa menti. A 16. percben cserélnek a hazaiak: Zorkani helyére Alaa el Din áll be. A 16. percben Ilek kapui elöl nehezen mentenek szögletre védőink. A csatár el­esik, s vele együtt két magyar védő is a földre kerül. A játékvezető sípol, s szögletet ítél. A közönség 11-est követel, s a­­ nézőtérről­­többen Coca-Colás üveget dobálnak be a játéktérre. Az egyiptomi játékosok nem mernek odamenni, hogy végrehajtsák a szögletrú­gást. Végül rendőrök állítják helyre a rendet. Sokat támadunk, de még mindig idegesek játé­kosaink — főleg Hidegkúti és Palotás i­s nem­­ megy nekik a lövés. A 24. percben k szép támadásunk góllal végző­dik. Budai elfut, magasan középre ível . Kocsis a kifutó kapus fölött 8 méterről fejjel a kapu közepébe helyezi a labdát. 2:0. Aztán Palotás lövése suhan el a k­apu mellett. Támadássorozatunkat időnkint gyors, veszélyes egyiptomi támadások tö­rik meg. A 28. percben a kifutó Grosics mellett is elhúz El Far, megindul az üres kapu felé, de hosszan szökteti ma­gát, a befutó Buzánszky 2—3 méterrel a gólvonal előtt beéri a labdát s felszabadít. Nem sokkal később Abu Hussein elfut. 5 méterről kapura lő, a kapujából ki­mozduló Grosics nagyszerű érzékkel dob­ja magát a csatár elé, ő meg is szerzi a labdát. A 23. percben Palotás előtt nyí­lik nagy helyzet, de lövés előtt bele­botlik a labdába. A 30. percben Zakariás viszi fel a labdát, s a ka­putól 25 méterre Kocsishoz játszik. Kocsis kapura húz, két védőt ki­cselez, csak Zaki fut utána. A ka­pus kifut , Kocsis Braszkosz és aki között 6 méterről a bal sarok­ba gurítja a labdát 3:0. Támadnak az egyiptomiak, de ezeket a támadásokat jól rombolja a magyar vé­delem. A 39. percben Hibának van még helyzete, de Grosics jól zárj­a el a szö­get, s védi a 4 méterről küldött erős lö­vést. Czibor lövése csattan meg a kapu­fán, s aztán vége a mérkőzésnek. Szögletarány: 7:3 (1:1) a magyar csa­pat javára. A lelkesen és keményen védekező egyiptomiak ellen csak a játékidő második felében tudott eredményesen játszani Puskás nélkül felálló támadósorunk A Puskás nélkül felálló csatársortól nem várhattunk olyan játékot, mint tel­jes­­támadósorunktól, annál azonban min­denesetre jobbra számítottunk, mint amit az első félidőben láttunk. A lelke­sen harcoló, minden labdáért küzdő egyiptomiak keményen védekeztek, sokszor hét-nyolc mezőnyjátékos is megszállta az egyiptomi kapu előtti területet, ennek ellenére is eredményt érhettek vol­na el támadóink, ha játékuk nem olyan ötlettelen, nem olyan­­körülményes, ha nem állítanak meg úgyszólván minden labdát, amivel megtörték a támadások lendületét. A jobb labdakezel­és még így is lehetővé tette, hogy néhányszor át­játsszák az egyiptomi védelmet, de ek­kor még a gólhelyzeteket nem tudták ki­használni csatáraink. Különösen Csor­dás állított meg sok támadást. Palotás nagyon idegenül mozgott balösszekötő­ben. Hiába jött folyton és folyton előre a labda a védőktől és a fedezetektől, elől a legtöbb esetiben nem tudták azt tartani, nem tudtak gyors, eredményes tá­madásokat vezetni. Szünet után a t­ámadósor megváltozta­tásával megváltozott az ötösfogat já­téka. Most már jónéhány ötletes, gyors, helyváltoz­tatással, helycserével kialakított, korszerű támadást láttáink és egy­másután alakultak ki a gólhelyzetek az egyiptomi kapu előtt. A három gólon kívül még négy labda volt közel ahhoz­­, hogy a kapuba jusson, ezek a kapufáról pattantak vissza. Gyakran döntő fölénybe­­kerültek a mieink, különösen a mérkőzés végefelé, amikor az egyiptomi fedezetek már ki­fulladtak. Az egyiptomi csapat­­ végig lelkesen harcolt, de a második félidőben már kevesebb ideje és alkalma volt a mieink összját­ékaiba beavatkozni. A ma­gya­r együttes nagyobb technikai és tak­tiklai tudása ekkor már teljes mérték­ben kidomborodott, bár általában nem érte el a játék a válogatottjainktól meg­szokott magas színvonalat. Négy kitűnő teljesítm­ény G­rostosnak ezen a mérkőzésen elég sok védenivalója akadt. Macskaügyes, feégű vetődéseivel nagyszerű kifutásai­val nagy közönségsikert aratott. A leg­nehezebb helyzetekben is mindig a leg­jobb megoldást választotta, s két eset­­ben egészen közeli lövést tett ártalmat­lanná kitűnő reflexe segítségével. Palicskó a jobbhátvéd helyén elfogó­­dottan kissé darabosan játszott, helyez­­kedése sem volt megfelelő, csak néhány jóütemű közbelépése érdemel említést Elmaradt szokott formáiétól. Kárpáti volt a hátvédhármas legjobb­ja. Nagyszerűen semlegesítette közép­csatárát, kifogástalanul fejelt, s a meg­szerzett labdát mindig saját játékosához továbbította- Néhány esetben 30—10 mé­­teres pontos felszabadító rúgással indí­tott el támadásokat. Lantos hasonló teljesítményt nyújtott, mint Kárpáti. Rengeteg támadást akasz­tott meg, minden megmozdulásával azt bizonyította, hogy kiemelkedő formában van. Kárpátitól csak gyorsaság tekinte­tében maradt el. Buzánszky eleinte ismét fölényeske­­dett, könnyelműsködött, s emiatt egy­­szer majdnem gólt kapott a magyar csapat, később azonban összeszedte magát, s ekkor már nem volt hiba a játékában-Bozsik a mérkőzés legnehezebb idő­­szakaiban is higgadtan, rendkívül kö­rültekintően és nagyvonalúan látta el feladatát, ügyes cselekkel sokszor be­csapta ellenfeleit, s ötletes, váratlan húzásaival gyakran hozta helyzetbe a csatárokat. A védekezésben is első­rangút nyújtott. Zakariás az első félidőben nem ját­­szott kielégítően, néhányszor megkésve lépett közbe, többször átjátszottak, bár ebben az időszakban is akadtak szép szerelései. Fordulás után nagyon fel­javult, főleg a támadások építésében végzett el ismerésreméltó munkát — tel­jesen felnőtt Bozsik mellé. Sándor az első félidőben sok lendüle­tes támadást vezetett, de meglehetősen gépiesen alkalmazta ugyanazokat a meg­oldásokat, s játékmodorát hamar ki­ismerték. Bátran harcolt, de az egyip­tomi védők gyakran elsodorták, s el­csípték hátragurított átadásait. Kocsis végig egyenletesen, de főleg a II. félidőben egészen kitűnően játszott Rengeteg támadást indított el. Igyeke­zett irányítani társai játékát. Sok hely­zetet dolgozott ki, elgondolásait azonban társai nem mindig értették meg. Általá­ban kihasználta a helyzeteket, a három gólján kívül három kapufát is lőtt. Budai kevesebb támadást vezetett, mint Sándor, de valamivel mégis hasz­­nosabban játszott, mert a támadásokét jobban fejezte be. Puhán ívelt beadásai többnyire használhatók voltak. Palotás nem találta fel magát bal­­összekötőben, átadásai pontatlanok vol­tak, s lövései sem sikerültek. Szünet után jól illeszkedett be az összjátékba Hidegkúti a játékidő első felében gyengén játszott, lassúnak bizonyult Balösszekötőben már hasznos tagja volt a csapatnak, számos helyzetet dol­gozott ki, s kapura is lőtt, bár eléggé pontatlanul. Csordás nagyon gyengén játszott. A közelharcban általában félénk volt. Hibája volt az is, hogy későn továbbí­totta a labdát, s emiatt lefékezte a tá­madások lendületét. Lövései is erőtle­nek voltak. Czibor nem volt a legjobb erőben, de így is akadt néhány dicséretes el­­futása és beadása. Jobb teljesítményt nyújtott, mint Hidegkúti. Az egyiptomi csapatban Braszkosz ismét igazolta jó hírét. Most még jobban védett, mint Alexan­driában. Szinte mindent tud, amit egy jó kapusnak tudnia kell. A magas és lapos lövéseket egyaránt biztos kézzel fogta. Sok veszélyes beadást húzott, le és bátran vetődött a kapuratörő csatá­­rok lába elé. A gólokat nem védhette. Csapata egyik legjobbja volt. Jakan, a Jobbhátvéd, nagy munkát végzett, lel­kesen rombolt és végig bírta az ira­mot. Hátvédtársa valamivel gyengébb volt nála és főleg szabálytalan , bele­­menéseivel tűnt fel. H­amza és Helmi, a két szélsőfedezet főleg a védekezés­­ben végzett nagy munkát, de néhány Ügyes támadás felépítésében is részt­­vett mindkettő. Különösen Hamzának van érzéke az összjátékhoz. Zaki, a kö­­zépfedezet az I. félidőben sokkal job­­ban játszott, mint szünet után, igaz, hogy ek­kor könnyebb dolga is volt. Fejelésben rendszerint alulmaradt a magyar csatárokkal szentben. A tá­madósor legjobbja El Far, ügyesen cse­lezett és jól is hozta fel a labdát. Több alkaloménál is veszélyesen tört a ma­gyar kapura, de lövései igen gyengék és helyezetl­enek voltak. Két nagy gól­helyzetet kihagyott. Mekkaoustól lát­­tünk egy két ügye­s elfutást. Abu Hus­zein szabálytalan közbelépéseivel tűnt fel A nemzetközi szabadfogású birkózó­viadal hétfői műsora: Szovjetunió I—Csehszlovákia, Magyarország—Szovj­et­unió II A szovjet Kuzin és Kozirjeva győzelmével fejeződött be a sívilágbajnokság első része Lőrincz nyerte Kónya előtt a férfi összetett versenyt a Gelsingben rendezett gyorskorcsolyázó-viadalon. Róka Ilona országos csúcsot javított ICOO m-en 6:2 arányban győzött a magyar csapat a bolgárok ellen a hatnapos nemzetközi birkózó-viadal első napján Vasárnap este megkezdődtek a nem­zetközi szabadfogású birkózó­ viadal küz­­delmei a Sportcsarnokban. Hét órára csaknem teljesen megtelt a szépen feldíszített Sportcsarnok néző­tere, közel másfélezer néző foglalt he­lyet a küzdőtér két oldalán. A bevonu­lási kapu fölött zászlók között hatalmas békegalamb, alatta magyar és orosz nyelven a következő felirat: „üdvözöl­jük a nemzetközi birkózó­torna részt­vevőit." Pontosan hét órakor a sportinduló hangjaira vonulnak be a résztvevők: elől sötét ruhában a versenyrendezők, utánuk tiszta fehérben a versenybírák, majd zászlóik mögött a sötétkék melegítős szov­jet, az élénkkék melegítős csehszlovák, a szürkeszegélyű fekete melegítős bolgár, végül pedig a bordó melegítős magyar birkózók. A versenyzők a szőnyeg két oldalán sorakoznak fel, elhangzik a ma­gyar Himnusz és utána Tóth Dezső, az OTSB nehézatlétikai osztályának­ vezetője rövid beszéddel megnyitja a hatnapos nemzetközi viadalt. Beszél a verseny je­lentőségéről és arról a segítségről, ame­­lyet a szovjet sportolók nyújtanak a népi demokráciák sportolóinak, köztük a ma­gyar sportolóknak is. Hangsúlyozza, hogy a magyar birkózók úgy ünnepelhetik leg­méltóbban a magyar-szovjet barátságot, ha minél többet tanulnak, minél többet vesznek át az élenjáró szovjet birkózói tapasztalataiból. Az ünnepi megnyitó után elvonulnak a résztvevők és röviddel később a vasár­napi küzdelem két együttese, a bolgár és a magyar birkózó­csapat jelenik meg. Be­mutatják a küzdő párokat, zászló- és virágcsere következik, majd­ csatakiáltá­­sok hangzanak el és utána csak a két lepkesúlyú marad a szőnyeg szélén: kez­dődik a magyar—bolgár mérkőzés. Lepkesúly: Völgyi győz pontozással Dzsendov ellen. Vezette: Morozov (szovjet). Pontozó: Belozerov (szovjet), Fleischmann (csehszdo­­vá­k), Poznicsek (csehszlovák). Mindkét birkózó lábfogásra törekszik, Dzsendov szőnyegre viszi Völgyit és átfordítással próbálkozik. Völgyi azonban jól védeke­zik. Az 5. percben Völgyi feláll. Kötelező térfielőállásban először Völgyi kerül alulra. Dzsendov lábfeszítést akar végre­hajtani, Völgyi azonban meghúzza ellen­felét és felülkerekedik. Dzsendov újabb támadása túlsó bokafogással indul, a bol­gár hídba kényszeríti Völgyit, a magyar versenyző kifordul és ismét ő kerül fe­lülíre. Helycsere után Völgyi lábfeszítéses féljárommal hozza veszélyes helyzetbe a bolgár versenyzőt. Ezt a fogást három­szor egymásután megismétli a magyar birkózó, de a támadást nem tudja be­fejezni. A 13. percben Völgyi tébkulcsos hátra vágással hídba viszi a bolgár bir­kózót, de az kikerül a veszélyes helyzet­ből. Az utolsó percben Dzsendov szőnyeg­re rántja Völgyit, de hátrányát már nem tudja behozni. 1:0 a javunkra. Légsúly: Bencze győz kétvállal Valcsev ellen. V: Morozov (Belozerov, Fleischmann, Poznicsek). Bencze azonnal támad. A bol­gár versenyző kikerül a szőnyegről. Alig telik el az első perc, a magyar Európa­­bajnok lábátfogással hídba viszi Valcse­­vet, s nem tud a fogásból kijönni, s Bencze kétvállra fekteti. 2:0. Pehelysúly: Hoffmann győz kétvállal Enev ellen. V: Belozerov (Morozov, Fleischmann, Poznicsek). Az első percben a bolgár gyors mozdulattal leviszi Hoffmannt, de a magyar versenyző rögtön feláll­ és utána ő támad állandóan. A 3. percben lábgánccsal szőnyegre viszi Enevet és kettős lá­bfeszítéses féljáromfogást kezd. A bogár versenyző próbál kiszabadulni, de nem tud és félperces küzdelem után Hoffmann a fején át két vállra fordítja Enecet. Hatalmas taps: 3:0 Könnyűsúly: Tóth Gyula pontozással győz Angk­ov ellen. V: Belozerov (Morozov, Fleischmann, Poznicsek). Kétperces fogáskeresés után a 3. perc­ben Tóth megemeli ellen­felét, villámgyorsan szőnyegre viszi és betám­asztásos nyaki­ogással kétvállra for­dítja. A közönség tapsol, a mér középve­zető azonban nem adja meg a kétvállat, mert úgy látta, hogy Tóth a lábával akadályozta a bolgár birkózót. Tovább­ra is Tóth támad, Argirovot kétszer se megintik, mert nem kezdeményez. Egyet­len kezdeményezése van: a 8. percben egy váratlan válldobással csaknem oda­vágja Tóthot. Utána azonban Tóth megint nagy fölénybe kerül, többször is leviszi ellenfelét,­ de kezdeményezett fo­gásait már nem tudja befejezni. Nagy pontfölénnyel győz Tóth, 1:0. Váltósúly: Radics veszt pontozással Sztancsev ellen. V: Fleischmann (Morozov, Beb­ne­rov, Poznicsek). Az elfogódottan küzdő Rradics ellen Sztancsev már a 2. percben végrehajtja első támadását: féllábfogásos és karfelszedéses támadása után a ma­gyar versenyző alulra kerül. Radics csak nehezen fordul ki a fogásból. Ezután Sztancsev még háromszor megismétli a fogást, úgy hogy nagy fölénye miatt el­marad, a kötelező tériíelőminka, a bolgár versenyző azonban térdelésből küzd to­vább. A 8. percben Radics feláll, de két perccel később Sztancsev újabb gáncso­lása után Radics ismét alulra kerül. Az idegesen küzdő Radic­­csal szemben a hajrában is jobbnak bizonyul a bolgár versenyző, újabb gáncsos támadásával is­mét leviszi a magyar birkózót.. Radics alulról kezdeményezett támadásai nem alakulnak ki. Sztancsev jelentős pontfö­lénnyel győz. 4:7. Középsúly: Gurics pontozással győz Sz­rakov ellen. V: Fleischmann (Morozov, Beloze­rov, Pozuicsek). Rövid fogáskeresés után Szirakov megemeli Guricsot, utána a magyar birkózó támad j állandóa­n, de nem tud lábfogáshoz jutni. Békában Gu­­rics lényegesen jobb ellenfelénél, egyszer lábü­sszefogással csaknem kétvállra is fordítja a bolgár birkózót. Az utolsó percben hídba fordítja ellenfelét Gurics, de félperces küzdelem után a bolgár bír­kózó kicsúszik. Gurics győzelme vitatha­tatlan, 3:1. Már megnyertük a mérkőzést. Félnehézsúly: Kovács J. győz pontozással Sejnov ellen. V: Poznicsek (Morozov, Belozerov, Fleischmann). Kovács támad, a bolgár versenyző azonban nem engedi fogáshoz A 2. percben, láb kiemeléssel a szőnyegre viszi ellenfelét. A magyar birkózó, Sej­nov azonban feláll. A kötelező térdelő munkánál először Kovács kerül alulra. Sejnov nem tud fogást végrehajtani, utána Kovács a 13. percben átfordítja Sajno­vot. A hajrában is Kovács a kez­deményező, Sejnovot szőnyegre viszi. 6:1. Nehézsúly: Növényi pontozással veszt Mehmedov ellen. V: Poznicsek (Morozov, Belozerov, Fleischmann). A beteg Marinov helyett szőnyegre lépő Mehmedov sokkal nehe­zebb, erősebb Növényinél, úgyhogy a ma­gyar birkózó nem tud fogáshoz jutni el­lene. A 3. percben Növényi alulra kerül és itt átforgatást végez vele Mehmedov. Később saját gáncsog fogásában marad alul a magyar birkózó. A bolgár ver­senyző sem tudja kétvállra fordítani Nö­vényit, de végig erőfölényben van. Végeredmény: 6:2 Magyarország javára. Gerevich nyerte az OTSB kardversenyét A OTSB a Vasas pasaréti úti torna­­csarnokában bonyolította le idei második 1. osztályú kardversenyét. Az élmezőny­ből a betegeskedő Kovács, a kézsérülés­sel bajlódó Berczelly és az egy hónap­ra eltiltott llajcsányi hiányzott. A rajt­hoz állt, 36 vívót az első fordulóban hat csoportba osztották be. Az első forduló érdekessége volt, hogy Barcsa Gerevichet is legyőzve kitűnő ví­vással továbbjutott. Fülöp a Szerencsés­sel és Csiszárral vívott holtverseny után esett ki. A második fordulóba került 18 versenyző három 6-os csoportban küz­dött a döntőbe jutásért. Az első csoport­ban Hámori­­ győzelemmel került az első helyb­e, legyőzte Kárpátit és Faló­­czot is. Innen még Kárpáti és Palócz jutott tovább. Kiesett: Horváth, Csiszár és László. A második csoport élére ve­retlenül került Papp, Gerevich egy övleg pedig két vereséggel­­jutott tovább. Ge­­revich Szerencséssel szemben maradt alul. Kiesett: L'Auné, Szerencsés és Ke­ményvári. A harmadik csoportból Pesthy, Erhardt és Keresztes jutott a döntőbe. Kiesett: Mo­gay, Barcza és Kardos. A döntő végeredménye: T. Gerevich (Bp. Vörös Meteor) 7 győzelem, 2­ Kár­pát­ (Bp. Honvéd) 6 gy. 3. Erhardt (Petőfi Tervhivatal) 5 gy., 4. Keresztes (Bp. Postás) 4 gy., 5. Papp (Bp. Honvéd) 4 gy., 6. Hámori (Bp Haladás) 4 gy., 7. Pesthy (Bp. Vasas) 3 gy­. 8. Örley (Bp. Postás) 2 gy., 9. Palócz (Vörös Meteor) 1 gy. Asmani egyiptomi játékvezető igyekezett tárgyilagos lenni, mégis gyakran tévedett. A testtel való játékot gyakran rosszul bírálta el, téves les. Ítéleteivel legtöbbször a magyar csa­patot sújtotta. NYILATKOZAT Sebes Gusztáv: Bár a Puskás nélkül játszó, összekevert felállítású csatársor az első félidőben gyengébben szerepelt a vártnál, általában megnyugtató a csapat formája, örvendetes, hogy néhány fiatal játékos ezúttal is bebizonyította: lehet rá számítani nehezebb feladatok meg­oldásánál is.­­Mindannyiunk nagy örö­mére szolgál Kocsis egészen kiváló já­téka. Kocsis nagyszerű formába lendült Egyiptomban. Ez azt mutatja, hogy ha válogatott jo­bbösszekötőnk fokozott gon­dot fordít a sportszerű életmódra, akkor tartósan is egészen ragyogó teljesítmé­nyekre képes Remélhetőleg ez jó tanul­­ság lesz Kocsis számára. Az egyiptomiak nagy lelkesedésükben nem egyszer túl­lépték a kemény játék határát- Pető Béla