Népsport, 1958. február (14. évfolyam, 23-42. szám)

1958-02-27 / 41. szám

1 CSÜTÖRTÖK, 1958. FEBRUÁR 27. * Ára: 60 fillér XIV. ÉVFOLYAM, 41. SZÁM Biztosan jutott tovább a Vasas a labdarúgó-klubcsapatok Európa Kupájában Harminc perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát az első félidőben kitűnően játszó magyar csapat VASAS-AJAX 4:0 (4:0) Népstadion, 70 000 néző. Vezette: Kedjelk­ovszk( Vlajics, Kosztics) mind­három jugoszláv. Gólövő: Bundzsák, Szilágyi I, Csor­dás, Szilágyi I. Már háromnegyed kettőkor meg­indult a népvándorlás a Népstadion felé. A szurkolók nagy várakozással tárgyalták a mérkőzés esélyeit. Egy­ben valamennyien megegyeztek, hogy buzdításban nem lesz hiányuk a pi­ros-kékeknek. Mindkét csapat korán az öltözőbe vonult. A Vasas öltözőjében elég nyu­godt volt a hangulat. Kárpáti Béla megjegyezte: — Csak elől igyekezzetek, majd Itt hatol mi megpróbáljuk útját állni a holland támadásoknak. Az Ajax öltözőjében az a hangulat, hogy a döntetlenben is kiegyeznének. Amíg a két csapat készülődött, ad­dig Kerékpáros-verseny izgalmaiban gyönyörködhetett az egyre sza­porodó nézősereg. Pontosan háromnegyed 3-kor futott ki a két csapat. A következő felállí­tásban álltak fel. Vasas: Kovalik — Kárpáti, Teleki, Sáros­ — Bárfi, Berendi — Raduly, Csordás, Szilágyi I, Bundzsák, Len­kei.Ajax: P. Grafland — van Maurik. Anderiesen, Geelhuizen — Haarms, van Ham — van der Kuli, den Edel, Bleyenberg, Feldmann, Onderland­. Kezdés előtt a két csapat és a kö­zönség egy perces gyásztisztelgéssel adó­zott a Manchester United tra­gikusan elhunyt játékosai emlé­kének. A gyálzszünet végén viharos „Hajrá Vasas” buzdítással indult a küzdelem. Vasas-fölény négy góllal . Borús, kicsit szeles, de azért szelle­­mes az idő. A talaj erősen ragadós. Nyomban piros-kék támadásokkal in­dul a játék. Már az első percben két esemény is akad. Csordás futtából melléte, Raduly pedig jó lefutás után kapu mögé íveli a labdát. A hollandok gyors ellentámadással válaszolnak, de van der Kuli felé lő. Azután Geelhuizen szabadrúgását Feldmann fejeli kapura, de Kevallik biztos kézzel elcsípi a lab­dát. Azután ismét a Vasas követ­ke­zik. Raduly remek csel után elfut, be­adása is jó, de a kapu szájában le­maradnak a Vasas-csatárok, s a hol­land védők szögletre mentenek. Már a 7. percben megszületik a Va­sas vezető gólja. Raduly pontosan ivett szögletrúgására Szilágyi I és a kapus ugrik fel, a labda azonban elszáll fölöttük, Bundzsák elé esik, ■ a balösszekötő öt méterről fél­ma­gasan a kapu közepébe 16. 1:0 a Vasas javára. Továbbra is a piros-kékek maradnak támadásban. A 9. percben Bárfi kitűnő labdával szökteti Bundzsákot. Bundzsák a védők között merede­ken Szilágyi I elé teszi a labdát (szerintünk legalább félméteres le­sen állt), a partjelző nem int, Szi­lágyi I kiugrik és mintegy tíz mé­terről a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe helyezi a lab­dát. 2:0. A gól után néhány Ajax-támadás következik. Ezek a támadások azonban nem veszélyesek, mert csak kevés hol­land csatár van elől és a Vasas-véde­lem könnyen hárít. A 22. percben adó­dik az első gólhelyzet a Vasas-kapu előtt Van der Kuij beadásáról csak hajszállal marad le a kapu szájában Onderland. Ezzel vége is az­ Ajax rövid fölényének, s újra Vasas-támadások gördülnek a pályán. A 29. percben Len­keit felvágják a 16-os előtt, feláll az Ajax-sorfal, Bundzsák fut neki a labdának, de nem lő, hanem a fedezetlenül ha­gyott Csordás elé tálal. Csordás ki­ugrik, s elég nehéz szögből mint­egy hét méterről a léc alá bom­báz. 3:0. A 35. percben Lenkiei­ alafcítás követ­kezik. Négy emberen is átcsel­ezi magát, a 16-osról hatalmas lövést ereszt meg, a labda azon­ban a jobb kapufáról vágódik a mezőnybe. A holland csapat a 33. percben fut ismét a Vasas kapuja elé. Ekkor a 16-oson belül nagy tömegjele­net keletkezik, de a védelem nagy üggyel-bajjal tisztázni tud. Még ugyanebben a percben Csordás szökteti Lenkeit, Lenkei szépen ível a kapu elé és a jó érzék­kel felugró Szilágyi I fejéről mint­egy négy méterről a léc alá vágódik a labda. 4:0. A félidő hátralevő részében akad még néhány jó Vasas-támadás, de újabb gól már nem esik. Meddő támadások mindkét részről A II. FÉLIDŐ Vasas-támadásokkal indul, de egy el­lentámadás során nagy Ajax-helyzet adódik. Feldmann nagy lövését Kova­lik azonban pontos vetődéssel védi. Ki­rúgás után ismét a hollandok lendül­nek támadásba, de sokat ígérő Ajax­­helyzetben Teleki biztosan szerez A 49. percben Raduly labdájával Csordás villámgyorsan kitör, már csak a kapussal áll szemben, ám el­hamarkodva Graflandba lövi a labdát. A jó kezdés után lefékezve játszanak a csapatok és elég lassú mezőnyjáték alakul ki, amelyben a Vasas viszi az irányító szerepet. Az 57. percben Ra­duly elöl szögletre ment az Ajax-véde­­lem. Berúgás után előbb Bundzsák, majd Szilágyi próbálkozik lövéssel, de mindkétszer kipattan a labda, amely végülis a tiszta helyzetben álló Csordás­hoz kerül, aki elhamarkodva csúnyán kapu mellé lövi. A játék most nagyon felélénkül, a Vasas egymás után vezeti formás támadásait, főleg a jobbszárny ré­vén, a támadások befejezésébe azon­ban mindig hiba csúszik. A 62. percben egy Ajax-támadás so­rán den Edei 14 méterről erős lövést küld a jobb sarokra. A veszélyes fél­­magas labdát Kovalik biztosan öleli ma­gához. Rögtön ezután villámgyors tá­madással válaszol a Vasas, amit az Ajax-védelem csak nehezen tisztáz, szög­letre. Beadás után Szilágyihoz kerül a labda. Szilágyi azonban a döntő pilla­natban eltoptu­l és a kapus ment. Egy perc múlva végigvándorol a labda szin­te minden Vasas-csatár lábán, végül az ügyesen kiugró Lenkeihez kerül, de ő gyenge lövéssel fejezi be az akciót. A Vasas-fölény tovább tart. A 67. percben Csordás energikusan ki­ugrik a balösszekötő helyén, nagy hely­zetbe kerül, lövése azonban nem jut el a kapuig, a labda Lenkeihez kerül. Len­kei lövése emberről pattan vissza. Most a hollandok is felélednek, gyors táma­dást vezetnek, den Eder azonban húsz méterről mellé lő. Nemsokára Ra­duly kitűnő beadásából Lenkei elha­markodottan a kapusba lő. A következő percben a holland csatársor veszélyez­tet. Blegenberg tiszta helyzetben, kapja a labdát, hatalmas lövése azonban a jó ütemben kiugró Kovalik zsákmánya lesz. A Vasas újabb támadásokkal vála­szol. A 73. percben Bundzsák Radulyt fut­tatja, aki mint ezen a mérkőzésen már nagyon sokszor, most is lendületesen fut el, nagyszerű magas beadását Grafland felugorva kiüti, Lenkei befut, egyből lő, labdája a védőkről vissza­pattan, újból lő, most viszont kapu fölé megy a lövése. A mérkőzés e szak­aszá­ban feltűnik, hogy a szórványosan tá­madó hollandok akciói rendre lesen akadnak el. A 74. percben­­Szilágyi I nagyszerű csellel játssza tisztára ma­gát, de erősen nyomják, s így lövése a 16-osról gyengén sikerül. Úgy látszik, hogy a vasasok elégedet­tek az eredménnyel, ami természetesen a közönségnek nem nagyon tetszik. A 75. percben Lenkei két nagyszerű csel után nagy lövést küld kapura, de a ki­tűnő holland kapus bravúrosan kapu fölé nyomja a labdát. Három perc múlva adódik a mér­kőzés egyik legnagyobb gólhely­zete: Bundzsák jó labdájával Ra­duly villámgyorsan lefut, laposan az ötös vonalra ad, három Vasas­csatár is tisztán áll, de a labda elsiklik a lábak előtt. A 80. percben Lenkei—Szilágyi— Lenkei a labda útja. A Vasas balszél­sője félmagas bombalövéet küld a kapura, Grafland azonban bravúros vetődéssel szögletre üti a labdát. Ki­rúgás után, gyors holland támadás kö­vetkezik, a jobb szélső magas beadását Kovrai­k magasra ugorva kiüti, majd vetődéssel végleg birtokába veszi. Az utolsó tíz percben néhány élénk hol­land támadást is látunk, de ezek nem hoznak eredményt. A levonuló Ajax-játékosok gratulálnak a piros-kékeknek a továbbjutást jelentő győzelemhez. Szögletarány: 13:3 (5:1) a Vasas ja­vára. Labdarngó klubcsapat ok Európa Kupája 1957—58. SflKL? I »'**>• m. « I Milán I Milán 4:1, 2:5. 4:2 ( 4'1"‘'° } Rapid í i ’ A Young Boys Bern- a Dukla Prága, a Norrköping. az Ajax Amsterdam. . Royal Antwerp. a Reál Madrid, a Borussla Dortmund és a CCA Bukarest se lejtezőt nem játszott, mart a selejtezőben erönyerő volt. Az elődöntő sorsolását néhány nap múlva készítik el. Selejtező: I. forduló: * II. forduló: Gwardla Varsö ( Ajax Amsterdam ( Ajax ) Wismut Kari ( Wismut KMS ( 3:1, 1:0 I ,, Marx-Stadt > 1:3.3:1.2:0 I \ Vasas^ Young Boys i Vasas \ CmiA Szófia J Vasa* 1:2, 6:1 (1:1-2:1 ) Shamrock R V Manchester U. 6:0 j Mar,che^erU ) Manchester U. / 3:2 | 3;o_o:l / Dukla Prága ) \ Manchester O í 2\1, 3;3 Narrkőplng ) CZ Belgrádi \M £Sd I CZ Belgrád 5:0. 9:1 j 2:2.2:1 ) Royal Antwerp I Madrid ) Reál Madrid I 2:1.6:0 I Sevilla I \ V. Madrid USzSxn I Sevilla 3:1. 0:0 > 8:0.2:2 Aarhua I Aarhus 0:0. 3:0 \ 4:0.0:2 1 Glemavon I ' J B. Dortmund I Dortmund \ CCA Bukarest I 4:2, 1:3,3:3 1 Csak egy félidőre futotta a „puskaporból** Az amszterdami döntetlen után nem várt könnyű, fölényes győzelmet arat­tak a piros-kékek. Az I. félidőben kor­szerű, gyors adogatással gyakran tud­tak rést ütni ez ellenfél szoros védő­falán. Ebben a játékrészben a vendé­geknek mindössze tíz percük volt, ami­kor néhány kecsegtető helyzetet tudtak teremteni, de a lövésekkel hadilábon álltak, vagy pedig kivártak és így a Vasas-védelemnek volt ideje közbe­lépni. Szünet után már nem tapsolhatott olyan gyakran a közönség, sőt időn­ként inkább bosszankodott. Most már a Vasas támadásai nem voltak olyan gól­ra tör­őek, mint az I. félidőben. Szemre időnként most is szépen játszottak a vasasok, de egy-e­gy játékos túl sokat dajkálta a labdát és ez fékezte a játék iramat. Ebben a félidőben is akadt a Vasasnak számos helyzete, de azokat nem tudta kihasználni. Azt is meg kell azonban jegyeznünk, hogy a nehéz, csú­szós talaj alaposan próbára tette a já­tékosokat. A VASASBAN végig kitűnően játszott a védelem, egyedül Kárpáti nyújtott halványabb teljesítményt. Kovalik nagyszerű for­mában van, feltűnt biztos labdafogásá­val. Teleki jól időzített, közbelépései „aranyat értek”. Sárosi a hollandok legjobb csatárát, van der Kulit szinte teljesen semlegesítette. A két fedezet nagy munkabírással mind a védelem­ben, mind a támadások elindításában kiváló teljesítményt nyújtott. Raduly volt legtöbbet játékban a támadósor­ban, kitűnőek voltak az elfutásai, sok jó beadást is láttunk tőle. S néhány esetben kapura is lőtt. Csordás szünet után javult fel. Szilágyi­­ végig hasz­­­­nosan játszott, bebizonyította, hogy neki középcsatárban van az igazi he­lye. Ő volt a leggólképesebb, két szép gólt szerzett. Bundzsák nem nyújtott egyenletes teljesítményt. Időnként kiha­gyott és késlekedett a leadással. Len­keitől néhány jó kapuratörést és há­rom szép lövést láttunk. Hibája volt, hogy időnként túlságosan a 16-osra he­lyezkedett és ezzel még jobban tömörí­tette a védelmet. AZ AJAX EGYÜTTESÉBEN a védelem nagy munkát végzett. Graf­land a négy gól ellenére is jó benyo­mást keltett. A hátvédhármasban­ van Maurik volt a legjobb A fedezetpár a védekezésben tűnt ki. A támadósor leg­jobbja van der Kuij volt , mozgott a legtöbbet, Ő vezette a legtöbb támadást. A II. félidőben azonban elkészült erejé­vel. Blegenberg sokat dolgozott, den Eder pedig néhány erőteljes lövésével tűnt ki. Nedjelkovszki játékvezetőt nem állí­totta túlságosa­n nehéz feladat elé a sportszerű keretek közt lefolyt mérkő­zés. Kielégítően működött, legfeljebb azt jegyezhetjük meg, hogy az I. félidőben három-négy esetben feleslegesen állí­totta meg a játékot. A második gólért, amely véleményünk szerint leshelyzet­­ből esett, nem annyira ő, mint Kosztics partjelző a hibás, aki­t nem jelzett. NYILATKOZATOK: Baróti Lajos, szövetségi kapitány: Az I. félidőben nemcsak tetszetősen, ha­nem eredményesen is játszott a Vasas és ha játékosai szünet után­ is gólra­­törően küzdenek, akkor kétszámjegyű is lehetett volna az eredmény. Az Ajax nem igazolta az amszterdami 2:2-t Illovszky Rudolf, a Vasas edzője: Minden tekintetben elégedett vagyok Szünet után Bundzsák sérülése miatt megcsappant a gólratörő igyekezet, de még így is rúghattunk volna néhány gólt. K. Hummenberger, az Ajax edzője: A Vasas taktikailag és technikailag le­képzettebb együttes. Feltétlenül a job­bik csapat került a negyeddöntőbe. Nedjelkovszki játékvezető: A Vasas ilyen arányban is megérdemelte a győ­zelmet. Mind technikailag, mind takti­kailag magasan felülmúlta ellenfelét. Az vol az érzésem, hogy a Vasas a II. fél­ Csütörtökön este a románok ellen lép először pályára a magyar csapat a teremkézilabda VB-n Kedden reggel elutazott a magyar te­­rem­kézilabda-válogatott a világbajnok­ságra. A következő játékosok mentek: Kele, Faludi, Kőszegi kapusok, Bolla, Bányai, Bencsik, Som, Herényi, Schwaj­­da, Lengyel, Töltő, Horváth, Fekete, Be­rendi, Vajna, Balázs mezőnyjátékosok. A csapatot hivatalosan Kovács Ernő és Márta László elnökségi tag, valamint Cséfay Sándor edző kísérte el. Mint meghívott elutazott még­­Fantó Jenő, Somogyi Béla, továbbá Keszthelyi László játékvezető. 6- Kiküldött munka­társunk távbeszélő-jelentése­­ (Magdeburg, február 26.) Közel 26 órás, kényelmes utazás után érkezett meg Magdeburgba, a világbajnoki se­lejtezők színhelyére a magyar férfi te­­remkézilabda-válogatott. Az időjárás alaposan megttréfált bennünket. Már Csehszlovákiában hol napsütésben, hol pedig hófödte tájakon haladt keresztül vonatunk. Most Magdeburgban hóvihar dúl. A határon vártak bennünket a vendéglátók és azóta is nagy igyekezet­tel segítenek bennünket ügyes-bajos dolgainkban. A magyar csapat vezetői megtekin­tették a Herronan Gieseller Sporthalle-t, a mérkőzések színhelyét. 3000 néző fér be kényelmesen a sportcsarnokba, a látási viszonyok igen jók, a pálya mé­rete: 20x40 m. A világbajnokság megnyitója csü­törtökön Berlinben lesz. A mieinket a megnyitón Somogyi Béla, Fantó Jenő, a Luxembourg—Norvégia mérkőzést vezető Keszthelyi László, valamint két játékos: Horváth J. é© Töltő fogja képviselni. Velünk egy szállóban laknak a romá­nok, első ellenfeleink, ők már két nap­pal ezelőtt megérkeztek, játszottak is a pályán­, ismerik már annak előnyeit. Másik ellenfelünket, az izlandiakat szerda estére várják. Itt vannak már Magdeburgban a csehszlovákok is. A magyar csapat szerdán este köny­­nyebb edzést tartott. Cséfay Sándor kü­lönösen a két kapust, Faludat és Kelét vette alaposan, munkába. A mérkőzések időpontja megválto­zott, csütörtökön a románok elleni és szombaton a csehszlovákok elleni mérkőzés egyformán 20.30 órakor kezdődik. Kijelölték a románok elleni mérkőzés játékvezetőjét a dán Knudsen személyé-­­ben. Az érdeklődés óriási, sokszorosan túlhaladták a jegyigénylések a sport­csarnok befogadóképességét. Beszéltünk Kovács Ernővel, a magyar csapat technikai vezetőjével. Ezt mondta: — Legutóbb Berlinben a nyolc város nemzetközi tornáján két ízben is játszot­tunk a románok ellen. Először 12:5-re győztünk, a visszavágón viszont 8:7 ará­nyú vereséget szenvedtünk. Ez azt mu­tatja, hogy csapatunk nagyon nehéz mér­kőzés előtt áll. Mégis bízom a sikeres szereplésben. A magyar csapat ebben az összeállí­tásban áll fel a románok ellen: Faludi — Vajna, Som, Bolla, Fekete, Bányai, Balázs. Csere: Kele, Hetényi, Lengyel, Schwajda. Kincses György Szovjet és magyar sikerek a nemzetközi lövész-postaversenyen A Szovjetunió DOSZAV-szervezete a szovjet Haditengerészet és Hadsereg 40. évfordulója tiszteletére nemzetközi lö­vész-posta versenyt rendezett. A 10 résztvevő ország — Szovjetunió, C®eh­­szovákta, Magyarország, Kínai Népköz­­társaság, Románia, Bulgária, Lengyel­­ország, NDK, Albánia és Koreai Népi Demokratikus Köztársaság — honvé­delmi sportszövetségeinek eredményeit most értékelték Moszkvában. Két fegy­vernemben a szovjet, egyben pedig a magyar versenyzők értek el kiemel­kedő sikereket. Részletes eredmények: Összetett versenyben: 1. Szovjetunió 3 pont, 2. Csehszlovákia 8, 3. Magyar­ország 13. Hadipuska, egyéni verseny­­ben: 1. Pereberin (szovjet) 538 kör, ... 14. Décsey (magyar) 508 kör. Hadi­pisztoly egyéni versenyben: 1. Krskell (szovjet) 547 kör, ... 27. Tölgyesi (ma­gyar) 528 kör. Kisöbű sportpuska egyé­­ni versenyben: 1. Ágoston (magyar) 1172 kör, országos csúcsbeállítás, 2. Balogh Ambrus (magyar) 1168, 3. Ho­lup (magyar) 1168. Hadipuska csapat versenyben: 1. Szovjetunió 5208 pont, 2. Csehszlovákia 4946, 3. Lengyelország 4872, ... 5. Magyarország 4745. Kis­öbű sportpuska csapatversenyben: 1. Szovjetunió 11 507 pont, 2. Magyaror­szág 11 490, 3. NDK 11 352. Hadipisztoly csapatverseny: 1. Szovjetunió 5337 pont, 2. Csehszlovákia 5275, 3. Bulgária 5232, ... 6. Magyarország 5096 pont. (MTI) --*-- -----­ Legjobb alpesi versenyzőink elutaztak Pojanába Síelőink további műsora Nehéz napok járnak síelőinkre. Csak Imdu­t-amott van hó az országban, így nagy gond az idei versenyműsor le­bo­nyolítása. Kedden az Újpesti Dózisának vég­éig be kellett mondania a március 1 és 8 között tervezett nemzetközi ver­senyét, amelyre megfelelő hó esetén német és lengyel versenyzők jöttek vol­na el. A meteorológia hosszú idő óta rendszeresen havat jósol, így a síelők nem adták fel a reményt, hogy a kö­zeljövőben versenyt rendezhessenek. Pillanatnyijáig a Kékesen lehet futó­versenyt rendezni, Mátraházán pedig ugrót, így lehet, hogy a Bp. Dózsa már hagyományos Mátra Kupa versenyének északi számait megrendezi a hét végén. Futásból, ugrásból és északi összetett versenyből állana a műsor, de ha idő­közben havaznék, az alpesi számokra is sor kerülhetne — természetesen csak magyar versenyzők részvételével. A nemzetközi műsort eddig nem érte csorba, az erre az időszakra tervezett valamennyi versenyre elutazhattak ver­senyzőink. Legközelebb a romániai Po­­ianában indulnak legjobb alpesi ver­senyzőink. Szüleinket szél idősebb és három fiatal síelő képviseli. Bartus Mik­lós, Gangli János, Stranszky István, Csordás László és Lusztig Ferenc kedden este elutazott Pojanába. A románok meg­hívására­ velük utazott Kővári Károlyné is. A pojanai nemzetközi versenyt feb­ruár 28 és március 3 között tartják. Márciusban két külföldi versenyük lesz még síelőinknek. Az egyik a csehszlovákiai Harachovban, a másik pedig Lengyelországban Zakopanéban. Mindkét nemzetközi találkozón nagy mezőny indul Európa különböző orszá­gaiból. Második mérkőzésükön is győztek a román röplabdázó nők Dinamo Bukarest—Budapest-vegyes 3:1 (11, -5, 11: 9) T­-terem. Vezette: Mészáros. Az eredmény alakulása az egyes játsz­mákban. I. 9:3, 9:7, 12:8, 15:11. II. 0:6, 2:8, 5:13, 5:13, 5:15. III. 0:4, 5:5, 8:6, 11:7, 14:10, 15:11. IV. 5:0, 7:1, 10:3, 13:6, 15:9. A román csapat kemény ellenfélre talált Budapest vegyescsapatában, amely lényegében a magyar válogatot­tal volt egyenlő. A magyar csapat — s ez szolgáljon dicséretül — igen sok­szor kemény küzdelemre késztette nagyhírű ellenfelét. Különösen a má­sodik játszmában volt elemében a ma­gyar együttes, pillanatok alatt elhúzott 6:0-ra, s utána is biztosan szerezte pontjait. Ebben a játszmában jól ütöt­tek a magyar lányok és sáncuk is sok­szor biztosan mentett. A harmadik és a negyedik játszmában kijött a román csapat nagyobb tudása, technikai fel­készültsége, bár ekkor is alaposan meg kellett küzdeniük a győzelemért. A győztes román együttesben külö­nösen Colcariu, Plesoianu és Teodorescu játszott jó, míg a magyar együttesben Borbély, Nagyné, Somogyi és helyen­ként Gödör nyújtott jó teljesítményt. A nemzetközi mérkőzés után került sorra: V. Dózsa, Bp. Spartacus vegyes—Vasas szakszervezeti válogatott 3:1 (—14, 5, 7, 9). TF-terem, V: Bogyó. Érdekes, színvo­nalas küzdelmet vívott a két csapat, amelyekben szóhoz jutott a magyar vá­logatott valamennyi játékosa. A győz­tes csapatból elsősorban Tatár, Náczi, Gálos és Kovács J., a Vasas-válogatott­ból pedig Prouza érdemel dicséretet. időben leállt. Igen sportszerű küzdelem volt. Tarr István* A mérkőzés előtt és a szüresben le­zajlott kerékpáros futamok eredményei: 24 körös pontverseny: 1. Bicskey (Tipográfia) 28 pont, 2. Oraveta (Tipog­­ráfia) 11, 3. László (Vasas) 10, 4. Szabó (Vasas) 3. Selejtező verseny: 1. Oraveta 7:01, 2. Bicskey, 3. László, 4. Volszky (Tipográfia). NEMZETKÖZI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS Bp. Honvéd-Vojvodina 2:2 (1:0) Noviszád, 15 000 néző. V: Lackov (jugoszláv). A Bp. Honvéd ebben az össze­állításban játszott: Gellér — Tő­röcsik II, Solti, Dudás — Bozsik, Ko­­tása — Budai II, Kazinczy, Tichy, Tő­r­öcsik I, Babolcsay. A 11. percben egy gyors ellentáma­dás során Budai II Kazinczyhoz, ő pe­dig Tichyhez adta a labdát, s a közép­csatár a hálóba vágta a labdát. 1:0. Szünet után a Bp. Honvéd cserélt, Ma­cik­a lett a jobbösszekötő és Budai III a balszélső. A II. félidőben Veszelino­­vics, Tichy és Veszelinovics volt a gól­lövő. Heves, küzdelmes játékkal telt el az utolsó negyedóra. A BP- Honvédból Gel­lér, Tőrőcsik II. Kotász és Tichy, a Voj­­vodinából Veenelinovics és Boskov já­téka dicsérhető elsősorban. (MTI)