Népsport, 1963. április (19. évfolyam, 65-85. szám)

1963-04-01 / 65. szám

MI II: Otthonában kikapott a Budafok és a Székesfehérvár Keleti csoport Diósgyőri VTK—Debreceni EAC 1:1 (0:0) Debrecen, 6000 néző. V: Benkő. DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Kiss — Csányi, Nyíri — Bóta, Ko­vács, Paulás, Ráczi, Szikora. Ed­ző: Bukovi Márton. DEAC: Kas­sai dr. — Temesvári II, Szegedi dr. Várhelyi — Buglyó, Cséfalvai — Stefanik, Veres, Dévai, Kéki, Illetőt. Edző: Csende Sándor. Kissé ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés, sok volt a kap­kodás. A debreceni csatárok sorra hibázták helyzeteiket. A 10. perc­ben Tamás ütötte ki a labdát, Ve­res fejelt kapura. Szigeti a gólvo­nalról mentett. Csak 20 perc után oldódott fel a diósgyőri csapat idegessége. Rögtön Ráczi veszé­lyeztetett, de Kassai dr. jól vé­dett. A túloldalon Stefanik perdí­­tett labdáját Veres nagy helyzet­ben lőtte mellé. A 44. percben Paulás került gólhelyzetbe, a gól­ba tartó labdát azonban a debre­ceni kapus kiütötte. SZÜNET UTÁN a diósgyőriek vezették az első tá­madásokat. Sokszor percekig pat­togott a labda a debreceni 16-oson belül, de a védelem önfeláldozóan mentett. A diósgyőri védelem Szi­getivel az élén uralta a 16-os elő­terét. Az újból támadásba lendülő Diósgyőr fölénybe került. Ráczit két alkalommal is az utolsó pil­lanatban szerelték. Bóta nagyere­­jű lövése suhant el a léc felett. A 65. percben Veres fejesgólját lökés miatt nem adta meg a já­tékvezető. A 80. percben Csányi hozta fel a labdát, amikor támadták, a 16-oson belül a túloldalra, Sziko­­rához játszott. A labda ismét Csá­­nyihoz került s ő 10 méterről lőtt. , A labda a jobb kapufáról pattant a hálóba. (1:0). Továbbra is nagy volt az iram, a DEAC nem adta fel a küzdel­met. A 87. percben kavarodás volt a­­ kapu­ előtt, neme­y­ke­­­zét érintette a labd­a, a l1-est Ste-~ i'­aník küldte a hálóba. (1:1). Nagy volt "a mérkőzés tétje. An­ an­nak ellenére, h­ogy a vendégek vé-­­ delme jól működött, mégis több gólhelyzetet hagyott ki a DEAC. Különöse­n, az első félidőben kap­kodták el helyzeteiket a hazaiak. A Diósgyőr igyekezett lassítani a­­ játékot, s amikor ez sikerült, fö­­­­lényt és gólt harcolt ki. Sokszor feleslegesen messziről lőttek ka­pura a diósgyőriek. A mérkőzés mindvégig színvonalas, sportszerű, kiegyenlített küzdelmet hozott. Egyénileg Szigeti, Csányi, Ko­vács, a DEAC-ból pedig Kassai dr., Szegedi dr., Buglyó és Dévai játszott jól. Ózdi Kohász—Nyíregyházi Spartacus 4:0 (1:0) Ózd, 6500 néző. V: Horváth L.­­ Ö. Kohász: Katona — Gyárfás, Siska, Hajner — Szucsányi, Fren­­ka — Budai. Széles, Borbás II. Szendrei, Zalai. Edző: Szűcs­­ György. Ny. Spartacus: Hargitai­­ II Galló, Divinyi,­ Ignéczi *— Csürke, Pongó — Pál, Papp, Kova­­csics, Aranyi. Kaskötő. Edző: Sza­bó Géza. A II. félidő első negyed­órájában­ Borbás II mesterhárma­­­­sa eldöntötte a mérkőzés sorsát.­­ Á. ^Nyíregyházát csak lelkesedésé­ért illeti dicséret. G: Borbás II (3),­­ Zalai. Jó: Siska, Szucsányi. Fren­­j­ke, :Borbás II. ill. Hargitai II. Galló, Divinyi, Ignéczi. VM Egyetértés—Bp. Spar­tacus 1:0 (0:0). Kőér­ u. 600 néző. V: Kovács B. Egyetértés: Vilmos — Orosz, Csakó­, Thomann — Bárczi, Szé­kely — Valejon, Ádány, Cser­jés, Óborai, Szing Edző: Pyber István. Spartacus: Csekő — Mát­rai II, Kovács, Kolozs — Tóbiás, Kóczián I —­ Szentgróti, Gon­dos, Fehér, Szőczei, Bal­er. Ed­ző: Magyar Aladár. Szünet utá­ni erőteljesebb játékával meg­érdemelten nyert a vendégcsa- t­p­at, G: Cserjés. Jó: Orosz. Bár- I­czi. Cserjés, ill. Csekő, Kóczián­­ I. Fehér. Láng SK—Salgótarjáni Kohász 3:1 (3:1) Rozsnyay u., 900 néző. V: Ma­gyar Z. Láng: Gulyás — Veres, Hámori, Simon — Ambrus, Tolo­­nics — Steiner, Szűcs, Tímár, Molnár, Balogh. Edző: Kolarics Ferenc. S. Kohász: Libus —■ Ko­vács, Vékony, Kirisics — Csata, Cserven — Nyerges, Rigó, Havas, Pálv­ölgyi, Rozgondi. Edző: Né­­­­meth József. A hazai csapat fölé­nye j­ellemezte az I. félidőt. Szü­net után a játék ellaposodott, s ekkor a vendégcsapat is gyakran támadott. G: Tímár, Steiner, Ba­logh, ill. Havasi. Jó: Gulyás, Si­mon.­­ Steiner, Tímár, ill. Kovács, Rigó. Egri Dózsa—Borsodi Bányász 0:0 Eger, 3500 néző. V: Radó. E. Dózsa: Papp — Mészáros, Kiss I. Révész — Váraljai, Haris — Handó, Bostai, Szász, Csztöke, Csizmadia. Edző: Molnár Péter. B. Bányász: Veres — Négyes­, Kovács, G. Szabó — Benkő, Ha­jas — Verebélyi, Vécsed, Kő­halmi, Szőcs, Bárány­i. Edző: Holányi Béla. Jó iramú, de mér­sékelt színvonalú mérkőzés. A II. félidő egy rövid szakaszától eltekintve végig a vendégek kezdeményeztek többet és hely­zeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. Jó: a közvetlen védelem, Il. Kovács, Hajas, Szőcs. Szolnoki MÁV—Kecskeméti Dózsa 3:1 (2:0). Szolnok, 3500 néző. V: Balogh. Sz. MÁV: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — B. Nagy, Kar­­kecz — Tóth, Csete, Csábi, Józsa, Dobos I. Edző: Kolláth Ferenc. K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Határ, Winkler — Morvai, Koltai — Ta­nács, Zsoldos, Csordás, Berán, Rozgonyi. Edző: Fenyvesi László. A Szolnok korszerű, lendületes já­tékával felőrölte a kecskeméti vé­delmet, és jól kihasználta kapu­suk bizonytalankodását. A 60. perctől csökkent az iram és a színvonal. Ekkor a Dózsa is ve­zetett néhány támadást, és a 85. percben szépített. G: Csábi (2), Józsa, ill. Tanács. Jó: Sándor. B. Nagy. Karkscz, Csábi, ill. Wink­ler, Morvai, Rozgonyi. Miskolci VSC—Bp. Előre 2:1 (1:0). Miskolc, 3500 néző. V: Birócs­ki. MVSC: Miskolci — Homovics, Bu­­na, Péter — Zoller, Kovács —Sza­bó, Tóth, Kiss, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. Előre: Szőke — Szalai. Egervári, Majláthi — Korona, Csáki — Friedrich, Né­meth Márton, Bodrogi, Horváth. Edző: Miksovszky Zoltán. Közepes színvonalú mérkőzés, küzdelmes játék. A 80. percben Biróczki 11-est ítélt a hazaiak ellen. Egervári büntetőjét Miskolci ki­védte, a játékvezető azonban, új­ra rúgatta a büntetőt. A 88. percben elhamarkodottan ki­­állította . ^Tóthot,. és Friedrichset. G Kiss."" I?óY£cs. .. ill. H­íroi:O-' na (ll-esből) Jó: Miskolci. Buno, Zoilév.''-Kovács, Kiss. ill. Szalai. Egervári, Csáki, Horváth. Szegedi VSE—Ganz-MÁVAG 0:0 Újszeged, 2500 néző. V: Vízhá­nyó. SZVSE: Kádár — Juhász I, Simon, Batki — Balázs, Karsai — Halász, Bischoff, Rábai, Kerényi, Majzik. Edző: Veres László. Ganz- ■ MÁ­VAG: Kamarás — Posch, Pa­lásti, Szedlák — Seprűs dr., Gál — Vigh, Balogh, Harmath, Gregor, Bédi. Edző: Kispéter Mihály. Sportszerű, fo­ramú, de alacsony színvonalú mérkőzés. A szegediek szünetig többet támadtak, a má­sodik félidőben kiegyensúlyozottá vált a játék. Mindkét kapu gyak­ran forgott veszélyben, de a lö­vések legtöbbször célt tévesztet­tek. Jó: Kádár, Juhász, Balázs, ill. Kamarás, Palásti, Seprűs dr. Nyugati c­soport Budapesti VSC— Zalaegerszegi TE 1:0 (1:0) Szőnyi út, 1200 néző. V: Nyes­te. BVSC: Varga — Fekete, Ben­dek, Rada — Rékás­i, Szepesi — Murát, Bukovi, Juhász, Arató, Vereb. Edző: Keszei László. ZTE: Künsztler — Tarr, Monos­tori, Mihalecz — Kárpáti, Ma­dár — Arató, Pál, Mester, Tóth, Andris. Edző: Titkos Pál. Mind­két félidőben a hazai együttes irányította a játékot, de támadó­­sora sok jó helyzetet hagyott ki a felesleges cselezések és a pontatlan kapuralövések miatt. A vendégcsapat közvetlen vé­delme kitűnően látta el felada­tát. G: Arató. Jó: Fekete, Ben­dek, Rékási, Veréb, ill. Künszt­ler (a mezőny legjobbja), Tarr, Monostori, M­iha­­­ecz. Mosonmagyaróvári TE— Erzsébeti VTK 0:0 Mosonmagyaróvár, 1500 néző. V: Soós B. MTE: Horváth II — Hor­váth IV, Becze, Rúzsa — Trapii, Németh — Hérics, Gnám, Sala­mon, Tóth, Radics. Edző: Gőcze Sándor. BVTK: Horváth — Pető, Tocsik, Pálinkó — Szabó, Pauli­­csek — Ducza, Csöbör, Németh, Kovács, Ignátkó. Edző: Szépföldi József. A hazai együttes tehetet­len csatársora miatt nem tudta mezőnyfölényét gólokra váltani. Az EVTK kitűnően védekezett. Jó: Trapic, Németh, Salamon, ill. Tocsik, Szabó, Csöbör, Ignátkó. Pécsi VSK—Budafoki MTE Kinizsi 3:2 (2:2). Baross Gábor telep, 1200 néző. V: Buzási. PVSK: Bittinger — Hornung, Mohácsi, Köves I. — Márton, Bakonyi — Bélteki, Ró- I­zsa, Vincze, Faludi, Köves II. Ed- s­ző: Czibulka Mihály dr. Budafok: I Németh — Hortobágyi, Haász, Do­­­­bos — Pécsi, Sárdi — Sch­midt, Bánkuti, Szabó, Helinger, Hajdú.­­ Edző: Marosvári Béla. Erős iramú,­­ változatos játék. A Budafok már­­ 2:0-ra vezetett, de a lelkes ven­dégek nemcsak kiegyenlítettek, hanem szünet utáni jó játékuk­kal sikerült a győzelmet is meg i­s szerezniük. G: Vincze, Bakonyi,­­ Rózsa, ill. Heringer, Sárdi. Jó:­­ Hornung, Mohácsi, Rózsa, Faludi,­­ ill. Haász, Sárdi, Schmidt, Bán­­­­kuti. Dunaújvárosi Kohász—Csepel SC 0:0 Dunaújváros. 6000 néző. V:­­ Szegedi. D. Kohász, Zugéber —­­ Köröndi, Ligeti, Takács I — Magasházi, Sul­a — Für, Jago­­dics, Tallósi, Mihály, Andriska. Edző: Lennert Ferenc. Csepel: Kiss I — Deák, Kiss II, Takács — Kleibán, Bárkányi — Kalmár II, Csordás, Matus, Gondár, Várnai. Edző: Preiner Kálmán. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, amit jól mutat az is, hogy a 2. percben már a harma­dik szögletrúgáshoz jutott. A játék változatos és nagy iramú volt, de a csatárok nem bírtak a kitűnően záró védelmekkel. Szünet után mintegy negyed­óráig a csepeliek mezőnyfölényt harcoltak ki, egy ízben Csordás előtt nagy helyzet nyílt, de 4 méterről kapu fölé vágta a lab­dát. Ezután hazai rohamok következtek. Egyszer Klejbánnak a gólvonalról kellett mentenie, később pedig a kitörő Magas­házi elől nagyon nehezen tudtak tisztázni a Csepel védői. Nagy iramú, változatos küz­delmet vívott a két csapat. S­­ hogy a nagy érdeklődéssel várt találkozó gólnélküli döntetlent hozott, abban sok tényező­­ játszott közre. Elsősorban az,­­ hogy a hátsó alakzatok játéko­sai mindkét oldalon kitűnően harcoltak, alig követtek el hibát, de az is, hogy a csatárok a leg­­j­­obb helyzeteket is elügyetlen­­kedték. Szembetűnő volt, hogy egyik csapat sem tudta kihasz­nálni azt az időszakot, amikor széllel hátban játszott. A csatá­rok alig próbálkoztak távoli­­ lövésekkel, s a támadásvezetés­­i bh,­h kombinációkba is gyakran csúsztak hibák. A játék képe alapján el­mondhatjuk, hogy a hazaiak­­ közelebb álltak a győzelem­hez. Szünet után például két nagy helyzetet is el­ügyetlenkedtek. Az egyik egy szögletrúgás után­­ adódott, a másik pedig egy for­más kombináció után. Szegedi­ Barna játékvezető kézben tartotta a játékot, álta­lában helyesen ítélkezett, de el­követett egy olyan hibát is, amely döntőnek mondható. A II. félidőben egy alkalommal a a dunaújvárosi Andriska vezetett támadást, s már a 16-oson belül járt, amikor Deák elgáncsolta. A 11-es azonban elmaradt! Végül nagy küzdelemben, ér­dekes hajrában alakult ki a végeredmény. Kitűnt: Ligeti, Takács I. Tal­lósi, Sul­a, ill. Bárkányi (a mezőny legjobbja), Deák, Takács. Győri MÁV-DAC—Oroszlányi Bányász 5:1 (3:0) Győr, 2500 néző. V: Nagy E. MÁV-DAC: Bod­ó — Ott, Csabai, Delci — Egyházi, Németh — Su­lyok, Borbély, Fajkusz, Túrás, Sá­­rosi. Edző: Kovács Imre. O. Bá­nyász: Fekete — Imre, Gurszki, Macsali — Galambos, Pallagi — Goór, Takács, Galgóczi, Verebes, Nagy G. Edző: Bánáti Rezső. Az I. félidő jó iramú, élvezetes játéka a gólratörőbben játszó hazaiak enyhe fölénye mellett zajlott le. Ezután esett az iram, az 51. perc­től Németh kiállítása miatt a MAV-DAC emberhátrányba került, de ötletesebb játékával ezután is irányította a mérkőzést. G: Sulyok (2), Borbély, Túrai, Egyházi ,ill.­­ Verebes. Jó: Csabai, Egyházi, Faj- I­kusz, Túrái, Sárosi, ill. Galambos,­­ Verebes. Budai Spartacus—Székesfehér­vári VT Vasas 2:0 (2:0) Székesfehérvár, 2500 néző. V:­­ Lenkefi, B. Spartacus: Virágh — I Láng, Bencésk dr, Bikszer — Ma­­j­yer, Kalmár — Abelovszki, Törő- J­csik I, Máté, Milosevits, Varga. Edző: Szigeti Ferenc. Székesfehér­vár: Varga — Szűcs I, Bognár, Horváth II — Kárász, Szűcs II — Török, Horváth III, Szőke, Fister,­­ Ispaics. Edző: Moór Ede. A Spar­­t­­acus óriási kapushibákból már a­­ 10. percben kétgólos vezetéshez­­ jutott a körülményesen és terv­­­­szerűtlenül játszó hazaiakkal szem­ben. A vendégek Milosevits mes­teri irányítása mellett, nemcsak a védekezést szervezték meg szinte hibátlanul, hanem váltogatott szárnytámadásokkal gyakran hoz­ták zavarba a hazai védelmet. G: Milosevits, Máté. Jó: Milosevits (a mezőny legjobbja), Bencsik dr., Mayer, Törőcsik I, ill. Szűcs II, Fister, Török. A Keleti csoport állása: A Nyugati csoport állása: 1. Ózdi Kohász 17 12 3 2 32:11 27 1. Csepel 17 12 4 1 31:10 28 2. Diósgyőri VTK 17 10 6 1 33:11 26 2. Székesfehérvár 17 9 5 3 29:11 23 3. Miskolci VSC 17 9 4 4 30:14 22 3-4. Szállítók 17 9 5 3 22:12 23 4- Lánc 17 9 4 4 29:26 22 3­ 4. Dunaújváros 17 8 7 2 33:18 23 5. Nyíregyháza 17 8 5 4 30:27 21 5. BVSC 17 8 5 4 25:25 21 6. Egyetértés 17 8 4 5 28:20 20 6. Oroszlány 17 6 6 5 31:27 18 7. Szolnoki MÁV 17 8 3 6 18:17 19 7. Gy. MÁV-DAC 17 5 8 4 23:21 18 8. Ganz-MÁVAG 17 7 4 6 32:24 18 8. Pécsi VSK 17 6 5 6 25:25 17 9. Szegedi VSE 17 5 6 6 19:30 16 9. Budafok 17 6 5 6 19:21 17 10­. Borsodi Bányász 17 6 3 8 18:25 15 10. Mosonmagyaróvár 17 5 6 6 25:24 16 11. Debreceni EAC 17 5 3 9 22:28 13 11. Budai Spartacus 17 5 6 6 19:21 16 12. Egri Dózsa 17 6 1 10 18:25 13 12. Zalaegerszeg 17 5 5 7 23:30 15 13­. Kecskemét 17 4 4 9 19:23 1­2 13. BVTK 17 3 8 6 15:17 14 14. Bp. Spartacus 17 4 3 10 18:31 11 14. K. Lombik 17 4 1 12 13:32 9 15. Bp. Előre 17 4 1 12 20:32 9 15. Csepel Autó 17 3 1 13 15:31 7 16. Salgótarjáni KSE 17 2 4 11 13:35 8 16. Kaposvár 17 1 5 11 12:35 7 4■ Hétfő, 1963. április 1. Az NB lll-btm: A Gyulai MEDOSZ került a Délkeleti csoport élére Az Izzó legyőzte a Traktorgyár, Orosháza a Szolnoki MTE csapatát Baglyasalja! Bányász—Zagyva­pálfalvi Építők 4:0 (2:0). Baglyas­alja, 300 néző. Nagybátony! Bá­nyász-Statisztika Petőfi I.) (0:0). Nagybátony, 700 néző Kisterenyei Bányász—Tehertaxi Szállítók 1:0 (1:0). Kisterenye, 800 néző. Petőfi­­bányai Bányász—Autótaxi 2:2 (1:1). Pestújhely, 300 néző. KISTEXT— Chinoin 2:2 (1:0). KISTEXT-pálya, 300 néző. Váci Vasas—Kartal­ ME­­DOSZ 1:1 (1:0). Kartal, 600 néző. DÉLKELET Hódmezővásárhelyi MEDOSZ— Békéscsabai Előre 2:2 (2:1). Hód­mezővásárhely, 2000 néző. Török­szentmiklósi Vasas—Jászberényi Vasas 2:1 (1:1). Törökszentmiklós, 800 néző. Jászberényi Lehel—Ceg­lédi VSE 2:0 (1:0). Jászberény, 509 néző. Szegedi Építők—Makói Va­sas 2:2 (2:0). Makó, 800 néző. Mart­fűi MSE—Csongrádi Petőfi 2:0 (1:0). Martfű, 500 néző. Kecskeméti TE—Szarvasi Spartacus 5:0 (4:0). Kecskemét, 2000 néző. A 85. perc­ben Szakács és Patkós (mindkettő Szarvas) kiállítva. Gyulai ME­DOSZ—Mezőhegyesi MEDOSZ 3:0 (2:0). Gyula, 2000 néző. Orosházi Kinizsi—Szolnoki MTE 2:1 (2:0). Orosháza, 200 néző. V.: Tóth dr. Orosháza: Kiss — Dudás. Békési, Fiam — Szűcs, Kollár — Rutz, Berta, Cziráki, Túri, Berke. Edző: Csonka Béla. SZITE: Ben­csik — Sári I. Makai, Zalai — Cs. Farkas. Papp II — Pálmai, Bán- In­di, Sári II. Willisch, Karakas. Edző: Szántó József. A mezőny­ben a vendégcsapat ...játszott a fö­­lényben. Orosháza azonban jobban kihasználta kevesebb helyzetét. G.: Cziráki, Berta, ill. Sárint. .Tó: Szűcs, Kollár, Cziráki, ill. Makai, Cs. Farkas, Bánhidi. délnyugat Pécsi BTC—Dombóvári VSE 1:0 (0:0). Pécs, 400 néző. Pécsi Bányász —Szekszárdi Dózsa 3:1 (2:1). Pécsbányatelep, 500 néző. Nagymányoki Bányász —Székes­­kesfehérvári MÁV Előre 4:1 (2:1). Nagymányok, 600 néző. Kaposvári Honvéd —Siófoki Bá­nyász 3:1 (2:1). Kaposvár, 1000 néző. A 75. percben Schmidt (Kaposvár) kiállítva. Nagyka­nizsai Bányász—Pécsszabolcsi Bányász 0:0. Nagykanizsa, 1000 néző. Szekszárdi Petőfi —Nagy­­kanizsai Dózsa 2:0 (0:0). Szek­­szárd, 800 néző. Bajai építők — Kiskunhalasi MEDOSZ 1:0 (0:0).­­ Baja, 1500 néző. A 60. percben Vlakity (Baja) és Schwerla CK. ( MEDOSZ) kiállítva. Mohácsi Pe­­­­tőfi TE—Kalocsai Kinizsi 2:0­­ (1:0). Kalocsa, 1000 néző. 2. III. k. UTVE 17 9 5 3 26:18 23 3. Elektromos 17 6 9 2 31:24 21 4. Szigetsztmikl. 17 7 6 4 25:21 20 5. Tokod 17 6 7 4 20:17 19 6. Ny. Viscosa 17 8 3 6 23:23 19 7. Pénzügyőrök 17 8 2 7 30:22 18 8. UFC 17 4 9 4 24:28 17 9. Esztergom 16 4 8 4 19:19 16 10. Annavölgy 17 6 4 7 27:41 16 11. IZZÓ 16 5 5 6 18:19 15 12. Ercsi 17 5 4 8 26:24 14 13. Sárisáp 17 5 4 8 17:23 14 14. Kerámia 17 3 6 8 18:24 12 15. Szentendre 17 5 1 11 25:35 11 16. P. Bányász 17 4 3 10 14:36 11 Elektromos—Pilisi Bányász 1:1 (1:1). Pilisvörösvár, 600 néző. Végig az Elektromos irányította a játé­kot és győzelmet érdemelt volna. Ercsi Kinizsi—Sárisápi Bányász 3:0 (2:0). Ercsi, 500 néző. III. ker. TTVE—Szentendrei Honvéd 3:2 (2:2). Hévízi út, 500 néző. Eszter­gomi Vasas—Pénzügyőrök 2:2 (1:1). Esztergom, 500 néző. Tokodi Bányász—UFC 0:0. Tokod, 200 né­ző. Kerámia—Szigetszentmiklósi TK 1:1 (0:0). Gergely u, 300 néző. Kontha (Kerámia) és Egresi (SZTK) kiállítva. Annavölgyi Bá­nyász—Nyergesújfalusi Viscosa 0:0. Annavölgy, 500 néző. A 80. percben Vereczkei (Annavölgy) kiállítva. Vasas Izzó —Vörös Csillag Traktorgyár 1:0 (1:0). Tábor u , 100 néző1. V: Lévavári. Izzó: Plathi — Gerényi, Tauzsii, An­gyal — Tuba, Perlady — Dem­­ján, Kovács, Bece, Marin, Balogh. Edző: Kármán József. Traktor­gyár: Muraközi — Németh, Zi­­monyi, Mészöly — Odri, Katona — Bérc­ez, Zsitnai, Beliczky, Nyári, B­ozeik. Edző: Cserjés Ist­ván. Meglepő, de a játék képe alapján valós Izzó-győzelem szik­­ét­eit. A gólt a 35. percben Böcs lőtte. Jó: Perlaki, Bocs, Balogh, ill. Muraközi Katona, Beliczky. Veszprémi Vasas—Szombathelyi Vasas 3:2 (3:2). Veszprém, 2000 né­ző. Veszprémi Haladás Petőfi— Szombathelyi Cipőgyár 3:1 (1:1). Szorpbal 30 Ki­­véző. Várpalo­tai Bányász—Komáromi Textiles 2:0 (2:0). Várpalota, 1500 néző. Szé­kesfehérvári Honvéd—Szombathe­lyi Dózsa 0:0. Székesfehérvár, 300 néző. Soproni VSE—Győri Szer­számgépgyár 1:0 (0:0). Sopron, 1000 néző. Győri Dózsa—Mosoni Vasas 2:1 (1:0). Győr, 1500 néző. Szombathelyi Pamutipar—Zala­egerszegi Dózsa 0:0. Szombathely, 400 néző. V: Németh L. Sz. Pa­mut: Takács — Wagner, Kiss, Pa­taki II — Hu­ber, Dab­os — Pék n, Sípos, Kopácsi, Németh, Pataki L Z. Dózsa: Kovács — Gáspár, Vin­ne**, Nyikos — Schuhh, Székely — Farkas, Orbán, Reisz, Bucsa, Pro­­kics. A vendégek többet támad­tak, de a Pamutipar óriási lelke­sedéssel és jól védekezett. Jó: Wagner, Kiss, Hitter, Németh, il. Székely, Orbán, Prokics. Keszthelyi Haladás SC—Pápai Textiles 2:1 (0:1). Keszthely, 1200 néző. V.: Winkler. Keszthely: Já­­ger — Török, Győrei, Hegedűs — Arany, Kovács — György, Forró dr., Soós, Fónyad, Sebők dr. Ed­ző: Pémi Árpád. Pápa: Szép — Sas, Szabó I, Németh — Vámos, Szakály — Varga, Dombos, Wolf, Kocsis, Csurgai. Edző: Besenyei Alajos. A II. félidőben a hazai csa­pat jobban játszott, és győzelme megérdemelt. G.: Forró dr., Szabó I (öngól), ill. Kocsis. Jó: Jáger, Győrfi, Arany, Soós, ill. Szakály, Kocsis. Északkelet 1. Nyíregyháza 17 10 5 2 31:16 25 2. M. Bányász 17 12 1 4 40:22 25 3. D. Dózsa 17 8 5 4 35:22 21 4. H.­szoboszló 17 9 3 5 26:23 21 5. FCV. Aut. 17 7 6 4 27:20 20 6. Nagykálló 17 7 5 5 30:31 19 7. Egercsehi 17 9 6 8 35:29 18 8. KMTK 17 6 5 6 28:20 17 9. D. Gcs.-gyár 17 5 7 5 23:13 17 10. MM­TE 17 6 4 7 27:28 16 11. Rudabánya 17 5 6 6 23:27 16 12. Kisvárda 17 6 2 9 19:32 14 13. Eger 17 3 7 7 28:34 13 14. Gyöngyös 17 4 4 9 19:32 12 15. Szuhavölgy 17 3 4 10 16:30 10 16. Somsály 17 2 4 11 15 33 8 Miskolci Bányász—Egercsehi Bá­nyász 5:1 (1:0). Pereces, 700 néző. Nagykállói MEDOSZ — Miskolci MTE 4:1 (2:0). Nagykálló, 1000 né­ző. Kazincbarcikai MTK—Egri Honvéd 3:1 (1:0). Kazincbarcika, 800 néző. Gyöngyösi Spartacus— Kis­várd­ai Vasas 4:2 (3:1). Gyön­gyös, 1200 néző. Debreceni Gör­dülőcsapágy-gyár—Fővárosi Autó­busz 1:6 (0:0). Kispest, Lehel u., 300 néző. A 71. percben Tátrai (Debrecen) kiállítva. Nyíregyházi MTE—Somsályi Bányász 2:0 (2:0). Nyíregyháza, 500 néző. Hajdúszo­boszlói Spartacus—Debreceni Dó­zsa 1:0 (0:0). Hajdúszoboszló, 230 néző. Rudabányai Bányász—Szil­­havölgyi Bányász 1:0 (0:0). Felső- I nyarad, 1000 néző. ÉSZAK 1. Nagybátony 17 14 1 2 41:12 29 2. Baglyasalja 17 11 5 1 29:12 27 3. Ikarus 17 10 4 3 32:15 24 4. KIST­EXT 17 10 4 3 30:15 24 5. Tehertaxi 17 9 5 3 30:14 23 6. Vác 17 7 8 2 27:17 22 7. Sashalom 17 9 2 6 32:22 20 8. Kisterenye 17 6 7 4 21:16 19 9. Petőfibánya 17 6 4 7 25:29 16 10. Statisztika 17 5 3 9 26:28 13 11. Chinoin 17 2 7 8 17:30 11 12. Autótaxi 17 3 4 10 27:42 10 13. 7. Építők 17 4 2 11 15:35 10 14. Hajógyár 17­­ 7 9 13:29 9 15. Kartal 17 2 4 11 12:32 8 16. V. Dinamó 17 2 3 12 12:41 7 1. Gyula 17 11 4 2 45:14 26 2. Szolnok 17 10 4 3 30:11 24 3. Szeged 17 5 9 3 18:14 19 4. Orosháza 17 7 5 5 16:18 19 5. Martfű 17 8 2 7 25:27 18 6. Kecskemét 17 8 1 8 22:18 17 7. J. Lehel 17 7 3 7 26:24 17 8-9. H. MEDOSZ 17 7 3 7 33:33 17 8-9. Mezőhegyes 17 6 5 6 25:25 17 10. T. Vasas 17 8 1 8 20:29 17 11. Békéscsaba 17 5 6 6 31:32 16 12. Cegléd 17 6 4 7 18:22 16 13. Makó 17 3 9 5 17:25 15 14. Csongrád 17 5 3 9 22:29 13 15. J. Vasas 17 3 6 8 13:25 12 16. Szarvas 17 1 7 9 12:31 9 1. Pécsi BTC 17 11 4 2 44:21 26 2. P. Bányász 17 10 4 3 32:18 24 3. Szív. MÁV 17 9 4 4 24:18 22 4. Kaposvár 17 8 5 4 33:17 21 5­ Baja 17 8 5 4 22:16 21 6. N. Bányász 17 7 4 6 28:21 18 7. Pécsszabolcs 17 5 7 5 22:21 17 8. Sz. Dózsa 17 7 3 7 31:32 17 9. Sz. Petőfi 17 7 3 7 21:23 17 10. Kalocsa 17 6 5 6 31:39 17 11. N. Dózsa 17 5 5 7 28:25 15 12. Kiskunhalas 17 5 4 8 19:22 14 13. Mohács 17 6 2 9 19:27 14 14. Nagymányok 17 6 1 10 23:38 13 15. Siófok 17 2 5 10 18:34 9 16. Dombóvár 17 3 1 13 13:33 7 ÉSZAKKÖZFP 1. Traktorgyár 17 10 4 3 46:15 24 ÉSZAKNYUGAT 1. V. Haladás 16 12 2 2 36:17 26 2. Gy. Dózsa 16 10 3 3 24:15 23 3. Zalaegerszeg 16 8 5 3 33:18 21 4. Várpalota 16 8 5 3 31:23 21 5. Pápa 16 9 2 5 28:17 20 6. V. Vasas 16 8 4 4 28:21 20 7. Sz. Cipőgyár 16 7 2 7 27:24 16 8. Sopron 16 6 3 7 20:21 15 9. Keszthely 16 6 2 3 23:26 14 10. Szív. Honvéd 16 4 6 6 15:20 14 11. Komárom 16 4 5 7 16:24 13 12. Moson 16 4 4 8 28:34 12 13. Gy. Szerszám 16 4 3 9 24:32 11 14. Sz. Dózsa 16 2 7 7 22:34 11 15. SZ. Vasas 16 3 4 9 21:29 10 16. Sz. Pamut 16 4 1 11 14:35 9 Szállítók—Kaposvári Kinizsi 0:0­ ­ Rákos­falva, 1000 néző. V: Szabó S.­­ Szállítók: Várhidi — Balázs, Fü­­löp, Jerabek — Bajzák, Federics — Kalász, Polgár, Cserháti, Gaj­­­dos, Nárai. Edző: Kontha Lajos. Kaposvár: Murányi — Balogh, Szili, Zang — Bíró, Márkus — Ács, Szűcs, Kovács, Herbel, Stadler. Edző: Váradi Lajos. A Szállítók együttese végig fölényben ját­szott, csatárai azonban a legbiz­tosabb helyzeteket is kihagyták. A vendégcsapat úgyszólván végig védekezett, ezt azonban kitűnően csinálta. Jó: Fülöp, Jerabek, Baj­zák, Federics, ill. Szili, Zang, Bíró, Márkus. Kőbányai Lombik— Csepel Autó 1:0 (0:0) Dunah­araszti, 1000 néző. V: Vadas Gy. K. Lombik: Bucsu­h­ázi — Makovényi, Óvári, Bíró — Böschát, Kerekes — Pin­tér, Szepesi, Aranyosi, Dinnyés, Csacsov. Edző: Kovács II Jó­zsef. Cs. Autó: Kovács — Vigh, Kreisz, Fucskár — Halász, Rát­­kai — Hauser, Pintér, Stcahl, Kerekes, Kosztolányi. Edző: Lő­­­rincz Emil. Erős iramú, izgal­mas mérkőzés. Az I. félidőben , a széllel hátban játszó hazai­­ csapat, szünet után a K. Lom­­­­bik támadott többet. Az egyet­len gólt a 64. percben Aranyosi lőtte 1 lesből. Jó: Bucsuházi,­­ Böschát, óvári, ill. Kreisz, Pin­­­­tér,­ Vigh. 1 .............. .... „.... m n- t rr-—i»■ '«■' -»■ ^ Szombatig 98 mérkőzés ke­rült sorra a labdarúgó NB I 1962 — 63. évi küzdelmeiből. A 98 mérkőzésen 266 gólt rúgtak, s így átlagban 2.7 gól jutott egy-egy mérkőzésre. Az egyes fordulók közül a leg­több gólt az ősszel játszott IV. forduló hozta, amikor a hét mérkőzésen összesen 23 gólt értek el, azaz az átlag 3,2 gól volt. Tavasszal az első fordulóban 20 gólt rúgtak, s most, a második fordulóban összesen csak 19 gól esett, noha két mérkőzésen (MTK — Szeged, SBTC —DVSC) 11 gól esett. A hiba: 14 csapat közül hét gól képtelennek bizonyult. 16 gólos: Tichy (Bp. Honvéd). 15: Bene (Újpesti Dózsa). 8: Machos (Vasas), Povázsai­­ (Győr). 7: Bödör (MTK), Göröcs (Új­­­­pesti Dózsa), Kom­ora (Bp. Hon­véd), Nemes (Szeged). 6: Albert (FTC), Kuti (MTK), Lahos (Tanbánya), Monostori (Dorog). 5: Iván (Komló), Kertes (Do­rog), Sándor (MTK). 4: Csernai (Tatabánya), Feny­vesi dr (FTC), Garai (Komló), Menczel (SBTC), Molnár (DVSC), Nógrádi (Bp. Honvéd), Puskás (DVSC). 3: Csőri (Dorog), Dunai I és II (Pécs), Exler (Szombathely), Gazsó (DVSC), Göncz­ (Komló), Farkas (Vasas), Friedmansz­ky (FTC), Kriskó (SBTC), Lenkei (Újpesti Dózsa), Morvai (Győr), Nagy (Bp. Honvéd), Kovák (FTC), Orosz (FTC), Orosz (Győr), Palotai (Győr), Solymosi (Újpesti Bene szorosan Tichy mögött Dózs­a), Szuromi (Dorog), Tali­ga (SBTC), Tóth (Szombathely), Vasas (MTK). 2. Adrigán (Győr), Hegyi (Pécs), Horváth (SRT), Ihász (Va­sas), Káposzta (Újpesti Dózsa), Kertész (DVSC), Laczkó (MTK), Mészöly (Vasas), Nagy (MTK), Pál I (Vasas), Rákosi (FTC), Rappal (Tatabánya), Sátori (Ta­tabánya), Szovják (Tatabánya), Varga (Szombathely), Vági (Bp. Honvéd), Várhidi (Újpesti Dózsa). 1: Beck (DVSC), Bundzeák (Varansi), Faragó (Komló), Garami (Pécs), Gerencsér (SBTC), Gleser (Győr), Győr­-Kiee (Szombathely), Jeller (D­­TK), Karába (Dorog), Ka­­zinczi (Tatabánya), Klsuczky (Honvéd), Kocsis (FTC), Kocsis (Pécs), Kovács I (Pécs), Kuhar­­szki (Újpesti Dózsa), Nagykrapper (Komló), Patai (Komló), Pálmai (Dorog), Pón (Szombathely), Por­törő (Szeged), Rozmis (Honvéd), Sípos (MTK), Szimcsák (MTK), Szabó Gy. (Szeged), Szabó (Győr), Szojka (SBTC), Szőcs (Komló), Ternovszky (SBTC), Tima-Horváth (Dorog), Török (Pécs), Tuschin­­ger (Honvéd), Varga (FTC), Vári (Pécs). Öngólos: Géczi (FTC), a DVSC ellen, Hegyi (Pécs) a Bp. Hon­véd ellen, Jakab (DVSC) az FTC ellen. Kiss (Győr) a Dorog el­len. Máté (Győr) a Pécsi Dózsa ellen, Mészáros (Szeged) a Bp. Honvéd ellen. Mészöly (Vasas) a Szeged ellen. Molnár I (Szom­bathely) a Győr ellen. Molnár (Tatabánya) a Pécs ellen, Men­­czel (SBTC) a Pécs ellen. Oláh (SBTC) az FTC ellen, Stolcz (Szombathely) a Komló ellen. Gulyás nagy küzdelemben vesztett *- Távbeszélő-jelentésünk.­­ (Cannes, március 31.) Kora délután kellemes teniszidőben kezdődött a férfi egyes döntője. Lundqvist keményen, a sarkok­ra helyezett alapütései után, rendre befutott a hálóhoz. Gu­lyásnak viszont nem ment az elütés s a játszmát 6:1-re nyerte a svéd. A másodikban mintha kicserélték volna a két tenisze­zőt. Ezúttal Gulyás irányított, támadott többet röptei is jól sikerültek. A harmadikban is Gulyás kezdett jobban, már 3:1-re vezetett, midőn a hosszú svéd játékos hirtelen erősített és megfordította a játszma sor­sát. A negyedik játszma még bal­­szerencsésebb­en­ alakult Gulyás számára. A magyar bajnok már 4:1-re, majd 5:3-ra és 40:0-ra vezetett, de mégsem tudta meg­nyerni a játszmát, még 5:4-r­él is játszmalabdához jutott, de egészen könnyű tenyeres röptét hibázott. Az első két játszma után a harmadikban és negyedikben a két kiváló teniszező élvezetes küzdelmet vívott. Mindketten korszerű játékra törekedtek, so­kat voltak elöl a hálónál, de a döntő pillanatokban valahogyan mindig Lundqvist volt a bizto­sabb. A páros döntőjében végre si­került győznie a Gulyás, Szik­­szai-kettősnek. Az első játszmát egészen simán nyerték az auszt­rálok ellen, a másodikban vi­szont már nagyon meg kellett küzdeniük a győzelemért. A döntők eredményei. Férfi egyes: Lundqvist (svéd) —Gu­lyás 6:1, 3:6, 6:3, 8:6, férfi pá­ros: Gulyás, Szikszai — McKen­zie, Keller (ausztrál) 6:1, 10:8, női egyes: Hayden (angol) — Ha­­bloht (brazil) 6:0, 6:1. A hétfőn Nice-ben kezdődő újabb nemzetközi versenyen Gulyás és Szikszai mellett már Komáromi, Korpás és Varga is rajthoz áll.R. T.