Népsport, 1966. augusztus (22. évfolyam, 157-178. szám)

1966-08-01 / 157. szám

A Nyári Kupában csoportelső: Komid, Kaposvári Kinizsi, Pápai Textiles Vasas Izzó és Borsodi Bányász A Csepel—MTK találkozó eredménye dönt az NB I-es csoportban NB I CSOPORT Salgótarján— Tatabánya 0:0 Salgótarján, 1500 néző. V: Far- Y®e. Salgótarján: Szőke — Had­vasi, Ferencz, Vertig, Toldi, Bán­­kuti, Kökény, Kocsis, Szalai, Tar­­iga, Lász­ló. Tatabánya: Gelei — Törőcsik, Juhos, Kovács I, Ko­vács II, Laczikó, Rácz, Csernad, Szekeres (Ménesei), Sztaromir, Lie­­be­r. Az 5. percben Szurom­i Szőkét is kicselezte, de körül­mén­yeske­­dett és a hazaiak tisztáztak. A percben Juhos hazaadása jelen­tette az első veszélyt Gelei ka­pujára. Továbbra is a tatabá­nyai csapat támadott. Szőke a 12. percben Lieber elől csak bravúros ki­vetőd­éssel tudott menteni. A 18. percben Rácz éles, lapos lövését Szőke a bal alsó sarokból tolta szögletre. A hazai ellentámadásokat Kocsis két távoli lövéssel fejezte be. A 30. perctől esett a játé­k szín­vonala. A két 16-os között, sok rossz átadással és veszélytelen támadásokkal folyt a játék. A 46. percben Kovács I köze­li éles fejesét a későn vetődő Szeike fölött Bánkút­ a gólvonal­áról fejelte a mezőnybe. Az 56. percben Rácz elfutott, lapos lö­vése Szőke zsákmánya lett. Et­­tőől kezdve újra színtelenné vált a mérkőzés. A 60. percben a II.­­félidő talán egyetlen korszerű, gyors támadását László éles fö­lé lövés©­el fejezte be. A 82. perc­ben Gelei Szalai fejéről szedte ilje a labdát. A mérkőzés befejezői részében sok volt a szabályta­lanság, és a játék színvonala mlég jobban esett. Mindkét csapat nagy hibaszá­zalékkal játszott. A sok szabály­tansággal tarkított mérkőzé­sen csak az I. félidő elejéin volt színvonalas a küzdelem. A lövé­sekkel mindkét támadósor adós maradt. Az I. félidőben a tata­­bányai kísérletezések voltak ve­szélyesebbek. Szünet után a ha­ztai csapat játszott fölényben, jó: Havasi, Ferencz, Toldi, UH, Juhos, Kovács I, Laczkó. MTK—Dorog 1:0 (0:0) Hungária út, 3000 néző. V: Radó. MTK: Lanczkor — Keszei, Csetényi, Jenei, Dunai, Szűcs A., Török, Takács, Nagy E., Obor­­zil, Héger. Dorog: Ilku (Dóczi) — Lévai, Tóth, Simon, Lipcsei, Szántai, Makrai, Lakics, Németh dr. (Horváth), Csóri, Monostori. A mérkőzés elején az MTK támadott többet, de csak a 16-osig jutottak el a csatárok. Túlságosan körülményesen, sok adogatással építették támadá­saikat a kék-fehérek. A játék srama ekkor közepes volt. Mind­két oldalon számos pontatlanság csúszott az átadásokba. Szünet után is az MTK vette kezébe a kezdeményezést, lé­nyegesen többet támadtak a kék-fehérek, de lövés alig ment­­a Dorog kapujára. A Dorog hir­telen e­lőír­et­örésekk­e­l próbálko­zott, de a két-három csatárral végrehajtott támadások nem vezettek eredményre. Monostori jelentette ebben az időszakban a legtöbb veszélyt az MTK ka­pujára, de lövéseit nem kísérte szerencse. A hajrában nagy küz­­delem alakult ki a győzelmet je­lentő gólért. C­setényi és Jenei együttes hibája csaknem gólt eredménye­zett, de Lakics nem tudta ki­használni a kedvező alkalmat. A 75. percben egy összecsa­pásnál Ilku megsérült és bi­cegve lement a pályáról. He­lyére Dóczi állt be. Már-már úgy látszott, hogy nem esik gól a mérkőzésen, amikor Keszei megunva a csatárok meddősé­gét, mintegy 25 méterről hatal­mas lövést küldött a Dorog ka­pujára. A labda Nagy E. elé került, aki mintegy nyolc mé­terről a bal sarokba lőtte a lab­dát. 1:0. Kp- »***•♦• Oborz M. Tö­rök (MTK), Tóth, Szántai, Mak­­vai (Dorog). NB I B CSOPORT Komlói Bányász —Bp. Sparta­cus 2:0 (0:0). Kőér u., 300 néző. V: Fehérvári. Komló, Kiss (Bír' — Kelemen, Csordás, Jerabek, Bánfalvi. Ruppert. Bo­rdács. Pa­taki I (Szigeti), Garai. Pataki I, Bodai. Bp. Spartacus: Platthy — Dálnoki, Gál, Szimcsák, Tóbiás Strasszer, Kovács E., Török. H­Hétfő, 1966. augusztus 1. mami, Várnád, Sasihegyi (Sza­bó).­­ Közepe© iramú mérkőzés. Mind­két félidőben a komlóiak támadtak többet. A hazai csapat igen körülményesen játszott. A 79. percben Gál megsérült, és végleg kiállt. G: Bodai, Bordács. Jó: J­ura­bek, Bánfalvi, Garai, ill. Platthy, Dálnoki, Strasszer. Budafoki MTE Kinizsi —Egri Dózsa 2-1 (0:0). Mező u. 11800 néző. V:* Vadas J. BMTE: Szent­­irmai (Horváth) — Nagy, Kis© III, Dobee, Wolf, Kunos, Pataki, Bán­­kfuti, Kótai, Hel-Lnger, Dinnyés (Farkas). Eger: Papp — Szász, Kissis , Winkler, Sárközi, Szabó I Faliszek, Zilahi, Prommer, Varga, Csizmadia. S­zünet után, a Budafok támadósora jobban kiihasználta helyzeteit. G: Kótaj (121), ill. Faliszék. Jó: Nagy, Kiss I III, Dobos, Wolf, Kunos, Kótaj (a mezőny legjobbja), ill. Papp, Sárközi, Winkler, Szabó I, Zilahi, Papp. Székesfehérvári VT Vasas— VM Egyetértés 2:0 (1:0). Székes­­fehérvár, 1000 néző. V: Gere. Székesfehérvár: Tímár — Kere­­csényi, Posch, Horváth, Nehéz, Bognár, Monoki, Takács, Burka, Dudás (Bodnár), Rcpaics. Egyet­értés: Landi — Kukta, Pintér, Ficzere, Berán, Kalmár, Sátori, Mohácsok (Siklóc), Vasas, Geren­csér, Szoleszár. Mindkét oldalon, a védelmek remekeltek. Jobbá­ra mezőnyjáték folyt, melyben a hazaiak kezdeményeztek többet, és főleg szünet előtt sokat is lőttek kapura. A vendégek csa­társora semmi gólveszélyt nem jelentett. G: Burka, Bodnár. Jó: Burka, Nehéz, Posch, ill. Berán, Pintér. PESTI CSOPORT Vasas Izzó —Budai Spartacus V: Vízhányó. Szünet után a bu­daiak már 3:1-re vezettek, de a lelkesen játszó izzó nemcsak hogy kiegyenlített, hanem a haj­rában a győzelmet is megszerez­te. G: B­alogh (2), Varga (2), ill. Pál, Sebők dr., Csicsman( di­csből). Jó: Horváth, Marin, Ko­vács, Balogh, Rad­ics. ill. Keu­l, Abrudbányai, Sebők dr., Pál. III. ker. TTVE- KISTEXT 1:0 (1:0). Hévízii út, 800 néző. V:­­ Wot­tava. Szünet után vált el ve­­­­zetes­sé a játék. Mindkét csapat kivette részét a támadásokból. G: Kocsi!­. Jó: Vörös, Gállal, Ko- : c©is, ill. Kováé©. Kalmár. Bp. Előre —Fővárosi Autóbusz­­ 3:2 (2-0). Sport u., 5000 néző. V: Boróczki. Az FW 100 éves jubi­leuma alkalmából rendezett, egész napos sportünnepély ke­retében lezajlott találkozó csak­­ az első félidőben hozott jó és­­ élvezetes játékot. Ekkor az Elő­re együttese átgondolt támad­ás - szövésével és gyors felfutásai­val tűnt ki és előnyét még na­gyobb arányban is növelhette volna. Fordul­ás után —­ izgal­mas légkörben — már több hi­ba és a szabálytalansá­g csúszott be mindkét oldalon a játékba. Az Autóbusz játéka, bár a II. félidőben feljavult, körülm­é­­nyes­kedő csatársora a legjobb helyzeteket is rendre kihagyta. G: Széles (2), Matu©, ill. Kiss, Gyenes dr. Jó: Szilágyi, Széles, Matus, Reisz, ill. Pólik, Merényi, Gyenes dr. Békéscsabai Előre —Szegedi VSE 4:1 (0:1). Békéscsaba, 1000 néző1. V: Almási. Az első félidő­ben kiegyenlített játék folyt, szü­net után a 62. percben. 1:1-es ál­lásinál, Kelement (SZVSE) után­­rúgásért kiállították. Ettől kezd­­ve a hazai csapat nagy fején ■'-be került. G: Dobó (2), Batke, Bo­­csik, ill. Farkas. Jó: Kiss, Zaho­­rán, Batke, ill Simai, Halász, Tóth. A Kecskeméti Dózsa — Martfűi MSE mérkőzése elmaradt, mert a martfűiek gépkocsija útközben tengely­törést szenvedett és nem érkeztek meg Kecskemétre. Gyulai MEDOSZ — Szegedi Hon­véd 3:0 (2:0). Szeged, 100 néző. V: Baha Gy. A 44. percben a gyulai csapatból Nagy II-t a já­tékvezető kiállította. Szünet után erősen feljött a Honvéd, de a MEDOSZ védelme biztosan rom­bolt. G: Nagy II, Vasvári (2). Jó: Himer II, Guti, Dávid, Vasvári, ill. Ózott, Somkó. DÉLNYUGATI CSOPORT Lanyha iramú, unalmas mérkő­zés. Mindkét csapat sok hibával játszott. G: Meszes. Jó: Egyházi, Heil.­­'M. Dancs­i, Tamás. Pénzügyőr SE — Várpalotai Bá­nyász 4:3 (3:1). Pasaréti út, 400 néző. V: Petri. Gyors, változatos mérkőzésen az I. félidőiben a haszsai együttes, szünet után a vendégcsapat játszott gólra tö­­rökben. G: Károly (3), Kisházi­, 111. Rostai, Horváth, Müller (11-esbő­l). Jó: Zalai, Fonyód­, Szalai I, Károly, 1­11. Daróczi. Kaposvári Kinizsi— Székesfe­hérvári MÁV Előre 4:2 (3:0). Kaposvár, 1000 néző. V: Lukács. A Kinizsi az I. féli­dobón 8 perc alatt 3 gólt rúgott. Szünet után feljöttek a vendégek, de csak szépíteni tudtak. G: Herbel (2), Laczkovics, Nagy, ill. Nagy, Jasper. Jó: Zay, Kerbel, Laczko­vics, Nagy, ill. Ribi, Nagy. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT 1. Pápa 5 4 1 1 12: 2 9 2. Zalaeg. TE 5 3 1 1 18: 8 7 3. Soproni Text­ 5 1 3 110:6 5 4. Győri Dózsa 5 2 — 3 5:13 4 5. Zalaeg. Dózsa 5 1 1 3 11:14 3 6. Mosonm. TE 5 1— 4 4:17 2 Soproni Textiles —Pápai Tex­tiles 0:0. Sopron, 500 néző, V: Fülöp. A két fiatal együttes ta­lálkozója a rossz talajú pálya ellenére kitűnő küzdelmet ho­zott. A soproniak többet és ve­szélyesebben támadtak, a helyze­tek értékesítésével­ azonban adó­sak maradtak. Jó: Mentes, De­­■osi, Németh M., Fizikker, ill. Gyirmóti, Nyári, Vámos, Var­ga I. Mosonmagyaróvári TE —Zala­egerszegi Dózsa 2:0 (2:0). Moson­magyaróvár, 500 néző, V: Mar­ton. A két gólon kívül még szá­mos helyzetet hagyott ki a ha­zai csatársor. G: Horváth IV, Köpcsényi. Jó: Ács, Tóth, Köpcsé­­nyi, Hl. Varga, Pék, Halmai. Zalaegerszegi TE —Győri Dózsa 4:0 (3:0). Zalaegerszeg, 700 né­ző. V: Biczó. A tartalékcsapatu­­kat felvonultató győriek ellen a ZTE nagy fölényben játszott, a négy­­ gólon kívül még sok gól­helyzetet kihagyott. G: Szabó, Bi­­ta, Borbély, Varga (öngól). Jó: Madár, Igazi, Szabó, Borbély, ill. Dévai, Pénzes, S­ralaki. Jászberényi Lehel — Miskolci Bányász 1:1 (1:0). Jászberény, 400 néző. V: Garamszegi. Köze­pes színvonalú mérkőzés. A ha­zai csapat legjobb gólhelyzeteit is kihagyta. G: Szántai, il­l. Do­monkos. Jó: Szántai, Sánta, Pán­célos, Fortuna, ill. Szabó, Breuer, Vincze. Borsodi Bányász — Debreceni MGM 3:1 (2:0). Debreceni, 100 néző. V: Kozma. A gyenge ira­mú, eléggé alacsony színvonalú mérkőzésen majdnem végig a vendégek irányították a játékot. G: Kovács, Verebélyi, Baranyai, ill. Hetey. Jó: Verebélyi, Ilii, He­te­y. Nyíregyházi Spartacus—Szol­noki MTE 3:1 (3:0). Szolnok, 200 néző. V: Bódi. Súlyos kapushi­bákból 3:0-ás vezetésre tett szert a vendégcsapat. Később, különösen a hajrában, az SZMTE lényegesen jobb volt, de helyze­teit nem tudta kihasználni. G: Eszenyi (2), Kovacsics, ill. Pál. Jó: Kovacsics, Eszenyi, Siska, 111. Papp I, Papp II, Pallai. MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA Bp. Honvéd — Csongrádi Petőfi 11:1 (3:1). Csongrád, 1500 néző. V: Kasza. Bp. Honvéd: Bicskei (Erdősr) — Táj­ti, Marosi, Végi, Tóth Gy., Sípos, Nagy A. (Nagy Gy.), Tussinger, Tichy, Konc­za, Tóth K. Csong­ráci: Pusztai — Herczeg, Bánfi, Borda, Vérségi, Kálmán, Poz­sár (Mészáros), Oláh (Rácz), Szebeni, Papcsik, Hajdú. Kitűnő, füve© pályán a Bp. Hon­véd nagy lendülettel játszott, s támadásainak a Tisza-parti csa­pat csak részben tudott ellen­állni. A Bp. Honvéd játékosai tetszetős, helyes erős támadások után érték el góljaikat. G: Ti­chy (6), Tóth K. (2), Sípos, Ko­mora, Nagy Gy., ill. Hajdú. Jó: Tichy, Sípos, Tóth Gy., Komoré. A csongrádi tizenegy lelkesedé­sét illeti dicséret. Tűzoltó Dózsa —M. Kábel 1:0 (0:0). Hengermalom u., 2000 né­ző. V: Búzás. A többet támadó T. Dózsa a befejezés előtt két perccel szerezte meg a győztes gólt. G: Kácsmér. Jó: Papp, La­dunk­a, Kázemér, Konrád, Had­nagy. Veszprémi AKÖV —Sárosdi ME­DOSZ 2:2 (1:0). Sárosd, 500 néző. A veszprémiek 2:0-ra vezettek. A hazai csapat 2:2-nél 11-est ha­gyott kii. Sárosd jutott tovább. 1­ ­. MTK 3 2 1 — 7:3 5 2. Csepel 3 2 1 — 8:5 5 3. SBTC 4 — 3 1 6:7 3 1. Dorog 3 1 — 2 2:4 2 5. Tatabánya 3 — 1 2 1:5 1 1. Komló 5 3 1 1 12: 5 7 2. Egyetértés 5 3 118:57 3. Szfv. VT Vasas 5 3— 2 13:10 6 4. Budafok 5 2 2 1 9: 9 6 5. Eger 5 1—4 7:15 2 6. Bp. Spartacus 5 1 — 4 4:9 2 1. Izzó 5 3 2 — 12: 7 8 2. Bp. Előre 5 2 3 — 8:4 7 3. ül. ker. TTVE 5 3 1 1 6: 4 7 4. KISTEXT 5 1 2 2 8:8 4 5. Főv. Autóbusz 5 113 9:11 3 6. Budai Spart. 5 — 1 4 6:15 1 DÉLKELETI CSOPORT 1. Kecskemét 4 4--------11: 3 8 2. Martfű 4 3 1—9:37 3. Bes. Előre 5 3 1 1 14: 9 7 4. Gyula­­ 5 2 — 3 11:11 4 5. Szegedi VSE 5 1 — 4 5:14 2 6. Szegedi Honv. 5-------5 5:15 — 1. Kap. Kinizsi 5 4 1 — 23:6 9 2. Dombóvár 5 13 18:85 Pénzügyőr 5 2 1 2 12:12 5 4. Várpalota 5 1 2 2 9:12 4 5. Veszprém 5 2 — 3 4:15 4 6. Szivák­ MÁV 5 1 1 3 11:14 3 Veszprémi Haladás-Petőfi — Dombóvári VSE 1:0 (0:0). Veszp­rém, 400 néző. V: 111 Hónalm. ÉSZAKKELETI CSOPORT 1. Borsodi B. 5 4 — 1 13: 2­8 2. Miskolci B. 5 31 15:67 3. Nyíregyh. Sp. 5 2 1 2 6: 5­5 4. Jászb. Lehel 5 13 17:95 5. Szolnoki MTE 5 113 7:93 6. MGM Debrecen 5 — 2 3 5:12 2 Nemzetközi labdarúgó-mérkőzések Budapest ifjúsági válogatott — Brnó ifjúsági válogatott 4:1 (2:1). Üllői út, 500 néző. Vezette: Nagy. Budapest: Lévai (Brünyi) .— Ár­ki, Horváth, Véri, Komáromi (Lan­czia), Zsebeházi, Straub, Me­zei, Karsai (Tóth A.), Fekete, Si­mon. Edző: Szabó Béla. Brnó: M­itt­ner — Pa­vuk, Polik, Ko­lej­eik, Benes, Machala, Pirochta, Snepnícka, Hadin (Ve­sely), Ritz (Bárt­a), Kopanecky (Janicek). Edző: Cejka Jan. Góllövő: Si­mon, Karsai, Fekete, Tóth A., ill. Smiepnicka. A nagy becsvárgy­­gyal harcoló vendégek nem tudtak felülkerekedni a minden r­é­szé­b­en t­ech­n­i­ik­ásaibb m­agy­a­r ifjúsági csapattal szemben. Jó: Lévai, Brünyi, Zsebeházi, Tóth A., ill. Benes, Snepnicka, Badim. FK Borovó —Pécsi Dózsa 3:3 (2:0). Borovó, 1000 néző. A Pé­csi Dózsa ebben az összeállítás­ban* kezdett: Rapp — Hernádi, Móricz, Kincses, Molnár, Rádi, Gór, Rónai, Lutz, Dunai dr., Tö­rök. A játékidő első részében, a szétesően játszó pécsiek ellen többet támadott a helyi együttes. Szünet után a pécsiek változtat­tak a csatársor összetételén, Ró­nai, Dunai dr., Tüske, Daka, Tö­rök összeállításban játszottak. Ebben a játékrészben nagyon feljavult a pécsiek támadójáté­ka. Különösen Daka volt elemé­ben, aki a 56. és 60. percben lőtt góljaival kiegyenlített. A 62. percben súlyos védelmi hi­bából ismét a hazaiak szerezték meg a vezetést. A 70. percben Tüske egyenlített. Jó: Rónai, Da­ka. Ismét megváltozott a pécsiek programja, szerdán nem Belg­­rádban, a Crvena Zvezda ellen lépnek pályára, hanem Kraguje­­vácban játszanak. Debreceni VSC —Motor Lublin 3:2 (2:1). Debrecen, 2000 néző. V: Honti. DVSC: Németh (Jakab) — Sóvárgó, Gellér, Varsányi, Zá­­dori (Várhelyi), Somodi, Tóth III, Tóth I, Lajtos (Cseke), Váczi- Lavnik, Ráczi. Lublin: Nikolajcsik — Mroz, Swierk, Szafranski, Riesny, Widera, Iwanek, Nowcz­­ki (Garbiec), Sokotoski, Nou­­mann, Luzia. Kellemes időben, a mérkőzés nagyobb részében a két testvérváros, Debrecen és Lublin labdarúgócsapata jó küz­delmet vívott. A játékidő na­gyobb részében a hazai csapat támadott, a győztes gólt azon­ban csak az utolsó előtti perc­ben­ érte el az akkor már nyo­masztó fölényben, játszó DVSC. G: Vaczlavik, Tóth I, Várhelyi, ill. Noviczki, Luzia. Jó: Gellér, Somodi, Tóth III, Ráczi, ill. Sterk, Sokotoski. Debreceni Kinizsi —Spartak Vihorlat 5:4 (4:2). Debrecen, 500 néző. V: Hegedűs. Nagy meleg­ben lassan szőtték támadásaikat a csapatok. G: Veres (2), Nagy J., Nagy I, Oláh, ill. Takács (2), Czete, Jankai. Jó: Vachter, Tóth J., Oláh, ill. Czető, Jele, Kasana, Jankai. BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK Vasas—Szállítók 4:1 (3:1). Cza­­bán Samu tér, 200 néző. V: Som­lai. G: Puskás, Sárosi, Kékesi, Pál, ill. Kaszás. Miskolci VSC —Diósgyőri VTK 4:2 (2:0). Miskolc, 2000 néző. V: Móri. MVSC: Miskolci — Krom­­pasziki, Bírna, Laufert (sívós), Lu­­czó, Kovács, Filetót­h, Marosi, Dévai, Maróti, Osvát­h. Edző: Ha­lász Károly. DVTK: Hódi — Werner, Homródi, Kovács II. Gál, Bakos, Szam­ek, Papp (Balázs), Oláh, Deák (Molnár), Sikora. Edző: Preiner Kálmán. A tarta­lékosan felálló DVTK az első fél­időben körülményesen és gyen­gén játszott, az MVSC csatárso­ra viszont ügyesen, kihasználta helyzeteit. Szünet után a Diós­győr kiegyenlített, de az utolsó negyedórában a jobban játszó vasutas megérdemelten győzött. G: 0©váth, Kovács, Maróti. Ma­rosi, ill. Oláh, Sikora. Jő: Buna, Luczó, Marosi, Maróti, ill. Wer­ner, Gál. Soproni VSE — Komáromi Olaj­­munkás 2:0 (1:0). Sopron. Dunaújvárosi Kohász — Szolno­ki MÁV 4:2 (3:0). Szolnok. 100 néző. V: Sándor. G: Korona, Föl­di, Mihály, Szigeti (11-esből), ill. Tóth N­. Rozmie. Jó: Ligeti, Csepecz, Czigler, Korona, ill. Abonyi, Józsa, Cziffra, Kozmic. Úttörő válogatott­­ — Úttörő vá­logatott II 5:0 (3:0). Üllői út, 300 néző. V: Unyi, G. Nánai (3), Kuncz (2). A szombathelyi OSN Kupa döntője: Szombathelyi Haladás — Szombathelyi Cipőgyár 3:3 (2:1). Szombathely, 600 néző. V: Biczó. Sz. Haladás: Szarka (Tormási) — Szabó, Szántai, Kovács (Mester), Gyarmati, Király, Iiszaik, Hi­mer, Mester (Homolya), Halmo­­si, Tóth. Az NB I B-s együttes az időnként nemcsak lelkesen, hanem jól is játs­zó cipőgyáriak ellen az utolsó percben egyen­lített. A kupát a cipőgyár csa­pata nyerte. G: Tóth, Himer, Iszak, ill Gál (3, egyet 11-es­­ből). HANGLEMEZTOTÓ Találja el, hogy a Magyar Rádió és Televízió első T/INCDAMTESZTIVÁLJa számaiból hány jelenik meg hanglemezen A helyesen fotózók között hang­lemezeket sorsolunk ki. A beküldő neve és címe: (olvashatóan) A megfejtéseket Qualiton Buda­pest, V., Semmelweis u. 1. címre aug. 10-ig kérjük feladni. Statisztikák a VB-ről A People című lap közzétet­te a VB bizonyítványát az át­lagosztályzat alapján. 8.3 pont: Moore (angol). 8 pont: J. Charlton (angol), Rocha (uruguayi). 7.6 pont: Beckensbauer (nyu­gatnémet), Haller (nyugatné­met), Eusebio (portugál), Voro­­nyin (szovjet). 7.5 pont: Colima (portugál), Bene (magyar). 7.3 pont: Schule (nyugatné­met), Wilson (angol). 7.2 pont: Marzolim (argentin), Mas (argentin), Cortes (uru­guayi). 7.1 pont: Banks (angol), Si­­moes (portugál), Torres (portu­gál), Seeler (nyugatnémet). Az újságírók az alábbi leg­jobb VB-csapatot állították ösz­­sze — 4—3—3-as felállással: Banks (angol) — D. Santos (bra­zil), Schulz (nyugatnémet), Moore (angol), Mazzolini (argen­tin) — Beckenbauer (nyugatné­met), B. Charlton (angol) Voro­­nyin (szovjet) — Bene (magyar), Eusebio (portugál), Simoes (por­tugál). 1 462 041 néző látta a 32 mér­kőzést. Az átlagnézőszám tehát 45 688 volt, legtöbb néző, 93 000, a döntőn jelent meg. A legki­sebb nézőszám a Koreai NDK—* Chile (13 792) és a Chile—Szov­jetunió (16 027) mérkőzésen volt. A 32 mérkőzésen 89 gól szüle­tett. A legeredményesebb együt­tes Portugália 17 góllal. További sorrend: NSZK 15, Anglia 11, Szovjetunió 10 gól. Kilenc mérkőzésen 2:1-es, öt­ször 2:0-ás, négyszer 3:1-es, négyszer 0:0-ás és 1:0-ás ered­mény volt. Legnagyobb győze­lem: NSZK—Svájc 5:0. Az NSZK labdarúgó-váloga­tottja 20 órával a döntő után repülőgépre szállt, és vasárnap a déli órákban Frankfurtba ér­kezett. 12 000-es tömeg várta a világbajnokság ezüstérmeseit. Az NSZK elnöke, Heinrich Lübke a legmagasabb sportkitüntetést adományozta az NSZK váloga­tottjainak. (MTI). A labdarúgó NB III sorsolása DÉLNYUGATI CSOPORT Augusztus 7. Mohácsi TE—Za­laegerszegi Építők, Pécsi BTC — Nagykanizsai Bányász, Dunaúj­városi Építők—Szekszárdi Dó­zsa, Nagykanizsai VTE—Pécsi Helyiipar, Máza-Szászvári Bá­nyász— Lábodi MEDOSZ, Siófoki Bányász — Pécsi EAC, Nagykani­zsai Dózsa—Lovászi Bányász, Pécsi­­ Ércbányász—Bajai Vasas MTE. Augusztus 14. Szekszárd — Nagykanizsai VTE, Nagykanizsai Bányász—Dunaújvárosi Ép., Za­laegerszegi Ép. — Pécsi BTC, Lo­vászi— Pécsi Ércbányász, Pécsi EAC — Nagykanizsai Dózsa, Lá­­bod—Siófok, Pécsi Helyiipar— M­áza-Szász­vár, Baja — Mohács. Augusztus 21. Mohács—Pécsi BTC, Dunaújvárosi Ép.—Zala­egerszegi Ép., Nagykanizsai VTE — Nagykanizsai Bányász, Máza- Szászvár—Szekszárd, Siófok- Pécsi Helyiipar, Nagykanizsai Dózsa—Lábod, Pécsi Ércbá­nyász— Pécsi EAC, Baja—Lová­szi. Augusztus 28. Zalaegersze­gi Ép. — Nagykanizsai VTE, Pé­csi BTC—Dunaújvárosi Ép., Pé­csi EAC—Baja, Lábad —Pécsi Ércbányász, Pécsi Helyiipar— Nagykanizsai Dózsa, Szekszárd — Siófok, Nagykanizsai Bányász— Máza-Szászvár, Lovászi—Mo­hács. Szeptember 4. Mohács— Dunaújvárosi Ép., Nagykanizsai VTE —Pécsi BTC, Máza-Szászvár — Zalaegerszegi Ép., Siófok — Nagykanizsai Bányász, Nagyka­nizsai Dózsa—Szekszárd, Pécsi Ércbányász—Pécsi Helyiipar, Baja—Lábod, Lovászi—Pécsi EAC. Szeptember 11. Dunaújvá­rosi Ép.—Nagykanizsai VTE, Lá­bod—Lovászi, Pécsi Helyiipar— Baja, Szekszárd — Pécsi Ércbá­nyász, Nagykanizsai Bányász — Nagykanizsai Dózsa, Zalaeger­szegi Ép. — Siófok, Pécsi BTC— Máza-Szászvár, Pécsi EAC — Mo­hács. Szeptember 18. Mohács — Nagykanizsai VTE, Máza-Szász­vár—Dunaújvárosi Ép., Siófok— Pécsi BTC, Nagykanizsai Dózsa — Zalaegerszegi Ép., Pécsi Ércbá­nyász — Nagy­ka­ni­zsa­i Bányász, Baja—Szekszárd, Lovászi — Pécsi Helyiipar. Pécsi EAC —Lábod. Szeptember 25. Pécsi Helyiipar— Pécsi EAC, Szekszárd — Lovászi, Nagykanizsai Bányász—Baja, Zalaegerszegi Ép. —Pécsi Érc­bányász, Pécsi BTC—Nagykani­zsai Dózsa, Dunaújvárosi Ép.— Siófok. Nagykanizsai VTE—Má­za-Szászvár, Lábod—Mohács. Október 2. Siófok—Nagykani­zsai VTE, Nagykanizsai Dózsa — Dunaújvárosi Ép., Pécsi Ércbá­nyász—Pécsi BTC, Baja — Zala­egerszegi Ép., Lovászi — Nagyka­nizsai Bányász. Pécsi EAC— Szekszárd, Lábod — Pécsi Helyi­­ipar, Máza-Szászvár—Mohács. Október 9. Mohács—Pécsi He­ly­­ipar, Szekszárd—Lábod, Nagy­­kanizsai Bányász—Pécsi EAC, Zalaegerszegi Ép.—Lovászi, Pé­csi BTC—Baja, Dunaújvárosi Ép. — Pécsi Ércbányász. Nagykani­zsai VTE—Nagykanizsai Dózsa, Máza-Szászvár — Siófok. Október 16. Pécsi Ércbányász — Nagyka­nizsai VTE, Baja—Dunaújvárosi Ép., Lovászi—Pécsi BTC, Pécsi EAC — Zalaegerszegi Ép., Lábod — Nagykanizsai Bányász, Pécsi Helyiipar—Szekszárd. Nagy­kanizsai Dózsa—Máza-Szászvár, Siófok—Mohács. Október 23. Mo­hács—Szekszárd, Nagykanizsai Bányász—Pécsi Helyiipar, Za­laegerszegi Ép. —Lábod, Pécsi BTC — Pécsi EAC, Dunaújvárosi Ép. — Lovászi, Nagykanizsai VTE — Baja, Máza-Szászvár—Pécsi Ércbányász, Siófok — Nagykani­zsai Dózsa. Október 30. Lovászi — Nagykanizsai VTE, Pécsi EAC — Dunaújvárosi Ép., Lábad — Pé­csi BTC. Pécsi Helyiipar—Zala­egerszegi Ép., Szekszárd — Nagy­kanizsai Bányász, Pécsi Ércbá­nyász-Siófok. Baja--Máza-Szászvár, Nagykanizsai Dózsa — Mohács. November 6. Mohács- Nagykanizsai Bányász. Zala­egerszegi Ép. —Szekszárd, Pécsi BTC — Pécsi Helyiipar. Dunaújvá­rosi Ép. — Lábod. Nagykanizsai VTE—Pécsi EAC, Máza-Szászvár Lovászi. Siófok — Baja. Nagyka­nizsai Dózsa — Pécsi Ércbányász. November 13. Lábod—Nagyka­nizsai VTE, Pécsi Helyiipar— Dunaújvárosi Ép., Szekszárd— Pécsi BTC, Nagykanizsai Bá­nyász—Zalaegerszegi Ép., Baja — Nagykanizsai Dózsa, Lovászi — Siófok. Pécsi EAC — Máza-Szász­vár, Pécsi Ércbányász — Mohács, IFJÚSÁGI VÁLOGATOTTAK ORSZÁGOS TORNÁJA Borsod megye—Fejér megye 1:0 (0:0). Miskolc, 1500­­néző. V: Szegedi B. Gyenge iramú, ala­csony színvonalú mérkőzésen alig történt említésire mé­ltó ese­mény. A szerencsésebb csapat nyert. G: Previczek­. Budapest II—Zala megye 2:2 (2:0). Zalaegerszeg, 500 néző. V: Tarrósi. Az­ első félidőben a ven­dégek, szünet után, a za­laiaik ját­szottak jobban. G: Józsi (2), ill Branikovics, Radics. Jó: Papp, Kovács, Józsi, ill. Szűcs, Tóth, Ivani­k. SPORTOLÓINK fege.Fds.DON Berlin - Tornász DRT Szombaton a fiúk versenyére került sor Berlinben, az Olim­piai Reménységek Tornáján. Meglepetésre, csakúgy, mint a lányok versenyében, itt is ket­tős NDK-győzelem született. A győztes német csapat csak nagy harcban, és három tizedponttal tudta megelőzni a szintén kivá­ló szovjet együttest. A magyar csapat körülbelül a várt ered­ményt hozta, az ötödik helyen végzett. Részletesebb eredmé­nyek: Csapatban: 1. NDK ) 280.30, 2. Szovjetunió 280.0, ... 5. Magyarország 269,3. Egyé­ni összetettben: 1. Bachmann (NDK) 56.35, 2. Rainer (NDK) 56.3. 3. Komisszarov (szovjet) 56.15. A m­agyar versenyzőik eredményéről nem érkezett je­lentés. A magyar csapat tagjai az előzetes tervtől eltérően, kedden reggel érkeznek Buda­pestre. A Ferencváros újabb veresége Lengyelországban A Lengyelországban vendég­­szereplő Ferencváros vasárnap a Pogony Szczecin ellen játszott és 1:0 (0:0) arányú vereséget szenvedett. A tartalékos magyar csapat a 80. percben kapta a gólt, Lawiczki lövéséből. (MTI) A magyar teniszezők veresége Vasárnap délután Of­fembach­­ban befejeződött a francia —ma­gyar Galea Kupa csoportdöntő. Szőke győzelmével a magyar vá­logatott 2:2-re egyenlített, utána azonban Szőcsik három játszmá­ban kikapott francia ellenfelétől és így a végeredmény: Franciaország — Magyarország 3:2, Szőke—Goyen (j) 9:7, 6:4, Chanfreau (f) —Szőcsik 2:6, 8:6, 6:2. (­MTI) Berlinben a vízilabdázó Olim­piai Reménységek Tornáján szombaton este az alábbi ered­mények születtek: NDK I — Len­gyelország 11:3 (3:0, 2:2, 3:1, 3:0), Magyarország — NDK TI 4:1 (2:1, 0:0, 2:0, 0:0), Szovjetunió — Bulgária 6:2 (1:0, 2:0,­­3:2, 0:0), Románia — Csehszlovákia 6:1 (2:0, 0:1, 3:0, 1:0).