Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-29 / 224. szám

A HÉT MEGLEPETÉSE: a második helyért küzdő csapatok balsikere Miskolci VSC­­Oroszlányi Bányász 2:1 (1:1) Miskolc, 1500 néző. V: Hegyes. MVSC: Serfőző — Temesvári II, Tordai, Hernádi, Temesvári I, Marosi, Oláh, Krompaszky, Kiss, Bálint, Buczkó. Edző: Nagy György. Oroszlány: Fekete — Milchram, Frikker, Köteles, Sárosi, Kovács, Molnár (Csinos, a 85. percben), Sallói, Máté, Stein, Cservenka. Edző: Galgóczi Ottó. 15. perc: Cservenka tisztán hú­zott el a bal oldalon, nagy erejű lövése az oldalhálóba szállt. 20. perc: sorozatos MVSC-táma­­dások után egy váratlan jobb ol­dali akció végén az MVSC védel­­me leállt és Sallói közelről a bal sarokba lőtt, 0:1. 28. perc: a 16-osnál szabadrúgás­­hoz jutott az MVSC, Krompaszky nagy erejű lövését Fekete kiütöt­te és Marosi közelről a léc alá fe­jelt, 1:1. 30. perc: Oláh nagy erejű lövését Fekete a bal saroknál ütötte ki. 60. perc: MVSC-támadásnál Frik­ker a kapus kezéből kifejelte a labdát, Köteles a gólvonalon men­tett. 67. perc: Kiss a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki, öt mé­terről a léc fölé lőtt. 87. perc: Hernádi vitte fel a lab­dát, az Oroszlány védelme hátrált, Hernádi a 16-oson Buczkóhoz to­vábbított, a balszélső néhány lé­pés után a bal alsó sarokba lőtt, 2:1. Izgalmakban bővelkedő, kemény, de végig sportszerű mérkőzést ví­vott a két csapat. Az I. félidőben a széllel hátban játszó oroszlá­nyiak egy súlyos védelmi hibát ügyesen kihasználtak. Utána ügye­sen lelassították a játékot. Egyen­lítés után feljöttek a hazaiak és szünet után, a szél támogatásával szinte ,,egykapura” játszottak. A mérkőzést eldöntő gólt mégis csak a befejezés előtt sikerült megsze­rezniük, addig ugyanis számos helyzetet kihagytak. Az MVSC II. félidőbeli játéka alapján, minden­képpen rászolgált a győzelemre. Jó: Serfőző, Tordai, Oláh, Buczkó, ill. Fekete, Köteles és Sallói. Nagybátonyi Bányász- Győri Dózsa 1:3 (1:0) Nagybátony, 700 néző. V: Szko­kén. Nagybátony: Palhuber — Romhányi, Gáspár, Szalai, László, Rakonczás, Nagy, Kupcsulik (Ko­vács, 63. perc), Veres, Kozik (Ke­gye­s, 82. perc), Regős. Edző: Dá­vid Róbert. Győr: Halasi — Ko­vács, Halász, Tamás, Tullner, Tas­­nádi, Domonkos, Szaló, Orosz (Komjáti, 73. perc), Vigh, Csidei (Gábor, a szünetben). Edző: Pálfi Antal. 1. perc: Regős jobb oldali szög­lete után Halasi kiejtette a labdát és a szemfüles Kozik öt méterről a léc alá emelt, 1:0. 31. perc: Orosz fejese a már te­hetetlen kapus mellett kapu mel­lé került. 48. perc: Veres a jobb oldalon kapott labdát, vezette néhány mé­tert és aztán váratlan lövésszerű beadása a jobb kapufáról a háló­ba pattant, 2:0. 80.,perc: Veres bombáját Halasi csak nehezen tisztázta, védte szög­letre. 81. perc: a csereként beállt Ko­vács kiugrott és mintegy tizenhá­rom méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3:0. 83. perc: Nagy a jobb oldalon el­futott és erős lövése a felső lécet találta el. A kiesés ellen küzdő két csapat találkozója közepes színvonalú já­tékot hozott. A hazai csapat mint­egy hetven percen át irányította a játékot, sokat támadott és a ka­pu előtt is határozottabb­ volt. A gyenge napot kifogott vendégek­nek csak fellángolásaik voltak. Jó: Szalai, Rakonczás, Veres, Nagy, 111. Halász, Tasnádi. Ózdi Kohász— Ganz-MÁVAG 4:0 (0:0) Ózd, 2000 néző. V: Szlávik. Ózd: Katona — Göböly, Murányi, Gál, Várallyay, Barna, Bozó, Egri (Páz­­mándi, 75. perc), Csukány, Szend­­rei, Fükő (Váradi, 62. perc). Edző: Vitezsál Oszkár. Ganz-MÁVAG: Veróczki — Monostori, Horváth, K­vassai, Dinopulosz, Rattmann, Csikesz, Balogh. Annaniádisz (Kaiser, 60. perc­: Marczell, Feny­vesi. Edző: Bánáti Rezső. 30. perc: Csuhány éles lövése Horváthról Veróczki kezébe pat­tant. .40. perc: Csuhány megsérült, kétperces ápolásra szorult. 50. perc: Marczell jobb kapufa mellé tartó lövését Katona jó ér­zékkel védte. 53. perc: egy előrevágott labdára Szendrei rajtolt, Vereczki felesle­gesen futott ki és az összekötő a kapus felett a hálóba emelt, 1:0. 64. perc: Marczell elől Murányi az utolsó pillanatban mentett. 79. perc: Vereczki nagy hibája után Csuhány átemelte a labdát a rosszul kifutó kapus felett, 2:0. 82. perc: Csuhány keresztlabdá­ját Váradi 5 méterről a bal sarok­ba pofozta. 3:0. 84. perc: Bozó dolgozott ki jó helyzetet, beadását Szendrei kap­ta, két védőt és a kapust is ki­cselezte, majd közelről a bal sa­rokba gurított, 4:0. A mérkőzés kezdetén egyperces néma felállással adóztak a tragi­kus hirtelenséggel elhunyt Alberti József emlékének, a 401-es évek ki­váló ózdi labdarúgójának. Na­gyon gyenge I. félidő után, a két nagy kapushiba letörte a vendé­geket. Az első 45 percben inkább a két 16-os között pattogott a lab­da, a vendégek nem tudtak ko­moly veszélyt teremteni az Ózdi kapu előtt. A vezetés után formás támadásokat vezetett az ózd és még ilyen arányban is megérde­melten nyert a sokszor túl kemé­nyen védekező fővárosiak ellen. Jó: Murányi, Bozó, Csuhány, Szendrei, 111. Rattmann, Fenyvesi. FCSPED Szállítók— Várpalotai Bányász 4:0 (1:0)­ ­Czabán Samu tér, 1800 néző. V: Tapolczai. Szállítók: Timler — Németh, Kántor, Pargella, Rixer, Simicska, Szabó, Keul, Alapi, Ma­gyarosi, Kuszenda (Bakk, 77. perc). Edző: Sárosi László. Várpalota: Palotai — Süke, Szabó, Csapó, Bertha, Horváth, Bertalan (Müller, 67. perc), Orbán II, Kisber, Orbán I (Jónás, 50. perc), Lakics. Edző: Zsótér Ferenc. 30. perc: Magyarosi remek csel­lel kitört, 14­­méteres bombája a kapufáról pontosan a­­kapus ölé­be hullott. 33. perc: a várpalotai Szabóról Magyarosi elé pattant a labda, ő két lépés után biztosan lőtt a bal sarokba. 1:0. 54. perc: a késlekedő Szállítók védői mellett Bertalan kiugrott és alig lőtt mellé. 79. perc: Alapi szabadrúgása után ide-oda pattogott a labda a Bányász 16-oson, a szemfüles Sza­bó kikotorta a lábak közül és a jobb alsó sarokba lőtte. 2:0. 80. perc: a várpalotai védők csak nézték, hogy Szabó mit csinál a labdával. Az apró termetű csatár zavartalanul rúgta a labdát a háló közepébe. 3:0. 89. perc: Szabó szabadrúgására Bakk és Magyarosi is felment, de Bakk csak cseelből, a jobb helyzet­ben levő Magyarosi fejjel a jobb felső sarokba továbbította a lab­dát. 4:0. Régen látott becsvággyal és he­lyenként igen jó játékkal szerezte meg őszi első győzelmét a Szállí­tók. Különösen első félidőben volt néhány ügyes, szellemes támadá­sa. A bányászcsapatnak csak a második félidő közepe táján volt egy tízperces rohama, amiből gólt is érhetett volna el. A hazaiak ilyen arányú győzelme teljesen megérdemelt. Jó: Kántor, Simics­ka, Szabó Magyarosi (a mezőny legjobbja), ill. Szabó, Bertha, Hor­váth, Lakics. Zalaegerszegi TE— Békéscsabai Előre 3:0 (1:0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V: Há­mori. ZTE: Bolemányi — Pro­kisch, Papp, Vörös, Kocsis, Filó, Fehér, Kajtár, Tóth (Farkas, 72. perc), Madár, Rita. Edző: Szűcs János. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Kiss, Szűcs, Lengyel, Ambrus (Csulik, 72. perc), Dobó, Láza, Bertók, Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. 1. perc: Bita 10 méterről kapu­ fölé lőtt. 25. perc: Szögletrúgás után Tóth fejese a kapufa tövénél csú­szott ki. 32. perc: Tóth a jobbszélen elfu­tott, lövésszerű beadását a kapus a felső lécre tolta, a visszapattanó labdát Madár elvetődve fejelte a hálóba, 1:0. 46. perc: Fehér fordulásból le­adott lövését a kapufa mentette. 68. perc: Fehér lövését Tóth ki­ejtette, a labda a gólvonal előtt megállt, s a védők tisztáztak. 75. perc: Fehér az alapvonalról gurított Tóth elé, s bár a védők lökték, ő azonban estében a háló­ba juttatta a labdát, 2:0. 78. perc: Kajtár hatalmas lövé­sét a léc alól tolta Tóth szögletre. 84. perc: Papp­­hosszú labdával szöktette Fehért, aki a kifutó ka­pus mellett a kapu jobb oldalába lőtt, 3:0. A játékot végig a ZTE irányí­totta, szép, ötletes és erőteljes tá­madásokat vezetett. A Békéscsaba védekezésre rendezkedett be, s a három gól ellenére is a Dobóval megerősített védelem volt a leg­jobb csapatrésze. A csabaiak csa­tárjátéka ezúttal nagyon szegé­nyes volt, a mérkőzés alatt szinte egyetlen helyzetük sem akadt. Jó: Vörös, Filó, Kocsis, Madár, Kajtár, ill. Dobó, Kvasz, Ambrus. 60. perc: Ártatlannak látszó Spartacus-támadás végén, a hazai védelem megtorpant és 1 Olasz 12 méterről kényelmesen a bal sa­rokba lőtt, 3:2. 61. perc: Kavarodás támadt a Spartacus kapuja előtt, és a vé­dőkről lepattant labdát Vass 12 méterről a bal sarokba lőtte, 3:3. 66. .perc: Vörös a kiszaladó ka­­­pust is kicselezte, de az oldalhá­lóba lőtt. Az első félidőben a vendégek a hazai védelem hibáiból szerezték meg a vezetést. A szünet után fel­lángolt a Szegedi csapat, kilenc perc alatt egyenlített, és helyzetei alapján rászolgált volna a győze­lemre. Jó: Szűcs, Nagy, Juhász, Gábor, ill. Várhelyi III (a mezőny legjobbja), Pikó, Varga, Vass. Videoton— Kecskeméti Dózsa 2:0 (2:0) Székesfehérvár, 6000 néző. V: Katona. Videoton: Tímár — Posch,­ Nagy Hl, Fejes, Borsányi, Kovács, Wolek, Pataki, Burka, Karsai, Csukovics (Pintér, 73. perc). Edző:­ Túras András. Kecskemét: Gór­a, Lantos, Diószegi, Vincze (Faji, a szünetben), Dobó, Kreidl, Bánhidi, Lódi, Kiss (Palek, 60. perc), Gyifí­­kó, Balogh. Edző: Pyber István. 1. perc: Bánhidi lövését a kapu­fa mentette, a másik oldalon pe­dig Burka fejese kerülte el az üres kaput. 11. perc: a Vincze kezezéséért megítélt büntetőt Karsai értékesí­tette, 1:0. 23. perc: Bonsányi szögletrúgása nyomán Wolek, majd Burka lába előtt suhant el a labda gólhelyzet­ben. 28. perc: Bánhidi beívelt labdá­jánál Tímár már verve volt, de Lódi fejese 2 méterről kapu fölé szállt. 32. perc: Patakitól mindenki le­adást várt, de a csatár 22 méter­ről lőtt és a labda a bal sarokban kötött ki, 2:0. 50. perc: Wolek ugrott ki közé­pen, de -­ 16 méterről elhamarko­dottan kapu fölé emelt. 63. perc: Csukovics lapos lövését a vetődő Gór csak másodszorra tudta hárítani. 67. perc: a kitörő Woleket Kreidl gyors egymásutánban kétszer is kézzel lökte el a kapu előtt, de a játékvezető nem látott okot a be­avatkozásra. 85. perc: Dobó lövése a jobb ol­dali lécen csattant. . 87. perc: Wolek óriási helyzetben hibázott. Élénk iramú, változatos mérkő­zésen a fehérváriak ezúttal sem tudták megismételni az elmúlt he­tekben nyújtott teljesítményüket. Csapatjátékuk gyakran akadozott, sok volt a hibás labdatovábbítás, a játékosok keveset mozogtak lab­da nélkül, a csatárok pedig min­dent középen akartak megoldani, s ez a tömörülő kecskeméti védelem ellen nem vezetett eredményre. A vendégek a mezőnyben tetszetősen adogattak, de kapura veszélyt — két kapufán kívül — alig jelentet­tek. Jó: Kovács, Karsai, ill. Kreidl, Gyiffkó. • rr -k 2— Hétfő, 1969. szeptember 29. Bp., Spartacus— Szegedi EOL 3:3 (2:0) Szeged, 6000 néző. V: Balla. Bp. ,Spartacus: Virág — Fábián, Szűcs, Mihalecz, Nagy, Kácsor, Juhász, Mezei, Gábor, Olasz, Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. SZEOL: Gilicze — Várhelyi úi, Magyar, Dezsői­ (Nemes, 51. perc). Molnár, Pikó, Dávid, Mészár, Varga, Vass, Vö­rös (Székely, 80. perc). Edző: Su­­bits Lajos. 1. perc: Simon lövését Gilicze szögletre ütötte. 4. perc: Pikó, majd Vörös hibá­zott kecsegtető helyzetben. 12. perc: Pikó bombáját szöglet­re mentette Virág. 25. perc: szögletrúgás után a megtorpanó hazai védelem köze­pette Gábor a 11-es pontról a bal alsó sarokba fejelt, 1:0. 34. perc: Kácsor kapu elé ívelt, a szegedi védelem ismét leállt, Juhász 10 méterről fejelt és a lab­da a hálóba jutott, 2:0. 43. perc: a kifutó Virág megza­varta Vöröst, aki az 5-ös sarkáról az üres kapu fölé lőtt. 47. perc: Varga két lövését Virág lábbal mentette. 48. perc: Vörös az 5-ösről tiszta helyzetben kapu fölé lőtt. 49. perc: Dávid szögletét Vass a bal sarokba fejelte, 2:1. 54. perc: Dávid a félpályáról ívelt kapu elé, és a felugró Vass a kapu­­torkából a háló közepébe fejelt, 2:2. 0:0-ás döntetlen a Jászberényi,D rangadón A labdarúgó NB I B állása Északi csoport Volán SC — Salgótarjáni Kohász 2:2 (1:0). Salgótarján, 700 néző. V: Soós G. Volán: Szegedi — Pintér, Merényi, Halácsi, Jónás, Molnár, Glatz, Mezei, Török, Kiss, Tímár (Dauc­a). Edző: Kiss Jenő. S. Kohász: Liscus — Kulcsár, Gal­­bács, Ladányi, Csala, Pünkösdi, Boros (Tajti), Rozgondi, Nyerges, Szeberényi, Antal. Edző: Tóth Ist­ván. Szünetig a hazai csapat irá­nyította a játékot,­ csatárai több gólhelyzetet hibáztak, mégis, sú­lyos kapushibából a Volán SC szerzett vezetést. Szünet után ki­egyenlítetté vált a küzdelem. G: Kiss, Molnár, ill. Kulcsár, Tajti. Jó: Szegedi, Merényi, Molnár, ill. Galbács, Csala, Szeberényi. BEAC—Kisterenyei Bányász 4:1 (0:1). Körösi József utca, 500 néző. V: Gyimesi. BEAC: Szá­ger — Kármán, Vizkeleti, Si­mon, Molnár II (Varga II), Sep­­rűs dr., Földes. Murár, Bácskai. Varga T. Ga’vai. Edző: Várhidd Pál. .Kisterenye: Cseh­­árc — Ki­rály.­ Bibók, Orosz. Szeberényi. Juhász. Vanya. Tarlósi,­­ Nagy­majdon. Taliga. Kaszás.­­ Edző: Szomszéd Ádám­. Az I. félidő­­ben — a játékvezető­k súlyos té­vedése folytán — vezetést sze­reztek a kisterem­­betők. Szünet után a ,,megtáltosodott" ha­zaiak lelkes, lendületes játék­kal fordították a maguk javára a mérkőzést. Tarlós­ a 60. perc­ben utárrúgásért kiállítva. G: Földes (2), Bácskái (II-esből), Gabai. 111. Nagymajdon. Jó: Föl­des (a mezőny legjobbja), Kár­mán, Seprős dr., Bácskai, Ga­bai, ill. Bibok, Szeberényi, Vá­­nya. Ormosbányai Bányász—BVTK 6:2 (3:0). Ormosbánya, 250 néző. V: Ré­pás­. Ormosbánya: Császár — Ma­tus, Valeán, Benkő, Váradi, S­er­te­­sitórö­m*’*­0, IT ■ "KI­­. Batarti, pe­­tkő, Szálkai (Burkus), Kálmán. Edző: Bodola Gyula. BVTK: Osz­­lánszky — Angyal, Harmatti, Ban­­dics, Ács (Szabó), Miskó, Basa, Csöbör, Bartus, Halter, Sinkovics. Edző: Gulácsi Sándor. A nagyobb lelkesedéssel és gólratörőbben ját­szó hazai csapat végig fölényben játszott és győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. A vendégcsa­pat védelme nem tudta tartani a hazai csatárokat. G: Valeán, Pethő (3),­ Szentesi, Barkus, 111, Csöbör, Bartos. Jó: Valeán, Benkő, Pethő, Kálmán. A vendégcsapatból sen­kit nem lehet kiemelni. Esztergomi Vasas—Vasas Izzó 2:0 (1:0). Újpest, Tábor utca, 300 néző. V: Magyar Z. Esztergom: Szikora — Dóka (Cserép), Csor­na, Takács, Kulcsár, Szendy, Markó, Kertes, Turai, Balogh, Pellinger. Edző: Buzánszky Je­nő. V: Izzó: Horváth — Feleki, Magyar J. Tölgyes, Varga (La­katos), Majsai, Szabó, Magyar K., Lövegjártó, Bodó, Székely. Edző: Kovács József. A hazai csapat végig fölényben ját­szott, de képtelen volt meg­birkózni a szervezetten védekező és rendkívül fegyelmezett csa­patjátékot nyújtó vendégcsa­pattal. G: Túrái (2). Jó: Sziko­ra, Csorna, Takács, Markó, Tú­rái, Ml. Tölgyes, Majsai. Kazincbarcikai Vegyész—Nyír­egyházi Spartacus 3:2 (1:1). Nyír­egyháza, 3000 néző. V: Bana, K. Vegyész: Fülöp — Lipcsei, Szitka, Várhelyi, Fejes, Moklár, Balázs, Szűcs, Varga (Komlósi), Kalmár, Filetóth. Edző: Molnár Péter. Ny. Spartacus: Pilisuk — Varga, Divi­­nyi, Zsíros, Gajdos, Orosz, Kas­kötő, Szekrényes, Balogh, Esze­­nyi, Kállai (Szórád). Edző: Lovász Mihály. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés és úgy tűnt, hogy könnyű nyíregyházi győze­lem születik. Az első 20 perc után, 1:0-as hazai vezetésnél, feljött a vendégcsapat és változatos lett a játék, majd védelmi hibából ki is egyenlített. Szünet után szinte­ egykapura játszott az Ny. Spar­tacus, sokszor a védők is az ellen­fél térfelén tartózkodtak. A ven­dégek azonban rajtaütésszerű tá­madásokkal sokszor hozták zavar­ba a hazai védőket, 3:1-es veze­tésre tettek szert. A hazaiaknak csak szépítésre futotta erejükből. G: Varga, Filetóth, Moklár, ill. Szekrényes (2). Jó: Fülöp (a me­zőny legjobbja), Moklár, Varga, Szitka, ill. Divinyi, Gajdos, zsíros, Szekrényes. BVSC — Borsodi Bányász 2:1 (1:1). Sajószentpéter, 1500 néző. V: Závodszky. BVSC: Ádám — Kollár, Szepesi, Javorka, Kovács, B. Nagy, Bazsánt, Molnár, Zsebe­­házi, Takács, Kaszás. Edző: Szi­­geti Ferenc. Borsodi, Bányász, Czibere — Négyesi, Katona, Tát­rai, Csipke, Lukács, Ozsváth (Verebélyi), Urbán, Nyíri (Schwerla), Kertész, Bódi. Edző: liba Sándor. Csapkodó játék, a szerencsésebb csapat győzött. A gólok védelmi hibákból estek. G: Kaszász (2), ill. Kertész. Jó: Kaszás, Ádám, ill. Katona, Csip­ke. Kossuth KFSE—Sátoraljaújhelyi Spartacus 2:1 (1:0). Sátoraljaúj­hely, 800 néző. V: Nagy B. Kossuth KFSE: Devecseri — Bárányos, K­acskó, Fenyvesi, Egervári, Sán­dor, Tieber, Szepesi, Pintér, Wé­­ber (Palanik), Bernáth. Edző: Bu­dai László. Sátoraljaújhely: Sza­káll — Suszterics, Lengyel, Kendi, Toronyi, Perecsi, Szűcs, Szepesi (Dobai), Telenkó, Kottán, Séra. Edző: Sípos Ferenc. Közepes szín­vonalú, a vendégek részéről sok szabálytalansággal tarkított mér­kőzés. A végig támadó hazai csa­pat elvesztette hazai veretlenségét. A játékvezető erélytelensége miatt a 05. perctől rendkívül ideges, fe­szült légkörben folyt tovább a mérkőzés. G: Bárányos (11-es­ből), Tieber, ill. Kottán. Jó: De­vecseri (a mezőny legjobbja), Bá­rányos, Racskó, Fenyvesi, ill. Suszterics, Kendi, Perecsi, Séra. Ikarus—Papp J. SE 2:1 (1:1). Mátyásföld, 400 néző. V: Balczer. Ikarus: Rozsos — Hoffmann I, Kontha, Hoffmann II, Tóth II, Hajduska, Rostás, Vajda, Horváth I, Bodó, Szigeti (Jánoska). Edző: Tóth II* Ferenc. Papp J. SE: Wak­les — Nemes, Bakos, Bodnár, Szendrei, Mad­ai, Fehér, Tar I, Regőczi (Locker), Krisztián (Tar II), Dudkievics. Edző: Halász Ká­roly. Az I. félidőben a frissebb vendégek többet birtokolták a lab­dát. Szünet után a hazaiak ügye­sen lelassították a vendégek len­dületét, de csak nagy küzdelem árán tudták a győzelmet megsze­rezni. G: Bodó (2. egyet 11-esből), ill. Fehér. Jó: Rozsos, Hajduska, Vajda, Bodó (a mezőny legjobbja), ill. Vakles, Nemes, Krisztián. Nyugati csoport Kaposvári Kinizsi—Almásfüzitői Timföld 2:0 (1:0). Kaposvár, 1100 néző. V: Kristóf. K. Kinizsi: Ko­vács — Balogh, Báli, Németh, Hor­váth, Savanyú, Márton, Göncz, Szöllősi, Segesfil, Laczkovics. Ed­ző: Zay József. Almásfüzitő: Sikló­si — Bakó, Simon, Hiklár, Paulik­, Tóth S., Lázár, Nagy Gy., Molnár, Radics (Stingl), Tóth D. Edző: Rozs János. Végig a korszerűbben játszó hazai csapat irányított és nagyobb arányú győzelmét csak a vendégcsapat kitűnően védő kapu­sa akadályozta meg. G: Márton, Szöllősi. Jó: Balogh, Savanyó, Márton, 111. Siklósi, Tóth S., Lázár. Savaria Cipőgyár (Szombathely) —Siófoki Olajbányász 3:0 (1:0). Sió­fok, 1200 néző.T V: Bodon. Savaria: Szandi — Virágh, Navratil, Geres­nek, Kecskés, Varga, Gáspár (Né­meth M.), Molnár, Gaál, Márkus (Kovács), Nagy. Edző: dr. Végvári István. Siófok: Kálmán — Szilá­gyi, Fehér, Babán, Csupor, Far­kas, Erdei, Meggyes (Kerényi), Szabó, Takács, Pusztai. Edző: Gá­bor Sándor. A hazai csapat igen gyengén játszott. Óriási védelmi és kapushibák segítették győze­lemhez a nagyobb lendülettel, tervszerűbben játszó Savariát. G: Gaál (2), Nagy. Jó: Szandi, Nav­ratil, Kecskés (a mezőny legjobb­ja), Gaál, 111. Babán, Csupor. MÁV DAC (Győr) — Bauxitbá­nyász SE 4:0 (2:0). Győr, 1800 néző. V- Teuschler. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács, Nagy J., Egyed (Müller), Tóth S. Révai. Germán (Kurcsik), Pálos, Gyömö­­res, Glaser. Edző­: Fehérvári Alf­réd Bauxitbányász SE: Daróczi -r- Albrecht, Gombás, Dalnoki, Púpos, Tóth (Horváth), Szarvas, Tulok, Kőműves, Hegedűs, Budai. Edző: Kőműves Rudolf. A lassú és rosszul helyezkedő tapolcai védők mellett a lendületesen ját­szó hazaiak számára sorra adó­dott gólszerzősi lehetőség. A 60. percben elért negyedik gól és Tulok kiállítása után ellaposodott a játék. G: Révai (21. Tóth L. Öl­esből), Glaser Jó, Nagy J., Ko­vács, Révai, Pálos, ill. Daróczi, Budai.* Kaposvári Táncsics SE —Pápai Textiles 2:0 (1:0). Pápa, 800 né­ző. V: Palotai. Táncsics SE: Ba­konyi — Kahlesz, Holczhauser, Nagy, Ladó, Agfalvi, Nádasdi, Kincses, Jankó, Letenyei (Selen­­ka), Kovács. Edző: Váradi La­jos. Pápa: Szép — Szabadkai, Áldozó, Horváth B., Zsenák, Présing (Pólusa), Horváth A., Szűcs, Domonkos, Keresztes, Horváth K. Edző: Tóth II Jó­zsef. A minden részében jobb vendégcsapat biztosan győzött a nagyon mérsékelten játszó ha­zaiak ellen. A 70. percben Hor­váth K. (Pápa) durvaságért ki­állítva. G: Holczhauser (11-es­­ből), Kincses. Jó: Holczhauser, Nádasdi, Jankó. A hazai csapat­ból senki sem játszott jól. Dorogi Bányász—MIKE Fűzfői AK 3:1 (1:1). Dorog, 1200 néző. V: Hévízi. Dorog: Szabó — Kiits, Tóth, Du­mild, H­vath I, Csőri, Reich, Takács, Muha, Virágh, Bartalos. Edző: Varga János. FÁK: Marcsik — Kiss, László T, Balatoni, Bajor, Nyeste, Búza, Fe­hér (Bódis), Saller Megyeri. Lász­­ló II. Edző: Orosz József. Már­­az első öt percben 1:1-re állt a mérkőzés, majd hosszú ideig ki­egyenlített játék folyt. Szünet után a magára talált dorogi­­ tá­­madósor még több gólt is lőhe­tett volna. G: Takács (2), Tóth, ill. Megyeri. Jó: Duralla, Csőri, Takács, Muha, ill. Marcsik, László II Búza és Megyeri. Veszprémi Vegyész — Máza-Szászvári Bányász 1:1 (1:0). Vár­palota, 800 néző. V: Szabó J. Veszprém: Hedrik — Kiss, Mé­szöly, Németh, Egyházi Hlavay, Csukás, Nemes,­ Gazsó, Kováts, Almás. Edző: Győri Pál. Máza- Szászvár: Armann — Nagy I, Róth, Bocz, Németh,­­Bakó, Cze­­bel, Nagy II (Kővári), Wéber (Jónás) Kerkai. Szabó Edző: Bodony János. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék. Az első félidőben a veszprémiek , több helzetet kihagytak azor,dintás után a bányászcsapat feljavult. G: Kováts, ill Kerkai Jó: Kiss, Mészöly, Hlavay, ill. Róth, Bakó, Kerkai.­ Keleti csoport KISTEXT—Pénzügyőr SE 0:0, KISTEXT-pálya, 700 néző. V: Mo­hácsi. KISTEXT: Török — Fekete I., Nagy L., Darázs, Nagy Gy. Cserjés, Pataj, Fekete N­., Kalmár (Razsonyi), Szemák (Nyári), Pék. Edző: Borbély András. Pénzügyőr SE: Meyer — Mózes, Tolnai, No­vák (Oláh), Jaskó, Kisházi, Tor­ma, Károly, Tóth Cs., Süle, Hart­­mann. Edző: Miksovszky Zoltán. Az első félidőben változatos, nagy­iramú, időnként színvonalas já­ték. Az enyhe fölényben játszó KISTEXT két kapufát ért el. Szü­net után a többet támadó KIS­­TEXT helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jó: Nagy J..,­­ Darázs, Nagy Gy., Kalmár, Pék, III. Meyer, Tolnai, Kisházi, Ká­roly, Jászberényi Le.tt H—Debreceni­ VSC 0:0, Jászberény, 4000 néző. V: Wottava. Jászberény: Vasas — Gubicz, Benke, Tóth, Sándor, Szonda, Bugyi, Sárközi, Ambrus, Keresztesi, Fülöp. Edző: Biró Ist­ván. DVSC: Szabó II — Szabó , Vaclter, Linek Vaiv­svik. Nagy­­kaposi, Mezei (Kiss II), Andorkó, Vasvári, Dóczé, Ráczi (Rozgonyi). Edző: Nagyszalóki András. Az I. félidőben mindkét együttes a vé­delem megerősítésére törekedett. Ebben a játékrészben a vendégek többet támadtak. Szünet után a hazai együttes feljavult, nagy fö­­lényben játszott, de csatárai nem tudták áttörni a vendégek jól zá­ró, kemény védelmét. Jó: Benke, Sándor, Tóth, Szonda, ill. Hasvan, Nagykaposi, Szabó I, Andorkó. Kecskeméti TE—Szegedi VSE 3:1 (1:1). Kecskemét, 1200 néző. V: Győri. KTE: Pólyák — Gudricza, Pavlovics, Suhajda dr, Franczkó, Beregi, Parádi, Mányoki, Szappa­­­nos, Szőczey, Dinnyés (Pongrácz). Edző: Vass János. SZVSE: Timai — Csigér, Farkas, Hájas, Szamos­­völgyi dr, Szalai, Tóth L., Bitó, Sándor, Sonkó, Kiss n. Edző: Pó­lyák Gyula. Izgalmakban bővel­kedő találkozó. A KTE-nek több helyzete volt, biztosan győzött. G: Beregi (11-esből), ST­err­­s, Franczkó, ill. Sonkó (11-esből). Jó: Pólyák, Pavlovics (a mezőny legjobbja). Franczkó, Beregi, 11: Simai, Farkas, Bitó. Budafoki MTE—Szolnoki MÁV 4:0 (3:0). Szolnok, 800 néző. V: Bacsa. Budafok: Viktorik — Nagy, Szöllősi, Dinnyés, Sárközi, Kapi­tány, Pataki, Haraszti, Sebestyén, Kolbert, Illa. Edző: Szollár Lajos. Sz. MÁV: Várallyay (Fehér) — Füle, Abonyi, Tóth­­, B. Nagy, Földes­, Urbán, Kalmár, Bánfalvi, Szolnoki (Koródi), Kelemen. Edző: Horváth János. Meglepetésre a minden csapatrészében jobb Buda­fok, súlyos védelmi hibákból, már a 1I. percben 3:0-ra vezetett. Ez­után is a vendégek irányították a játékot. A Szolnoki MÁV árnyéka volt régi önmagának, egészen alá­rendelt szerepet játszott. G: Pataki (2), Sebestyén, Kolbert. A Budafok minden játékosa dicséretet érde­mel, Sebestyén a mezőny legjobb­ja volt, a kiábrándítóan játszó ha­zai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. Szegedi Dózsa—Gyulai MEDOSZ 0:0. Szeged, 3000 néző. V: Szabó Z. Szeged: Jáger — Károlyi, Csörögi, Csanádi, Portörő, Madarász, Ba- I­logh (Szél II), Reményik dr., Ko-­­­vács, Bóka, Héger dr. Edző: Zaj­­lár Andor. Gyula: Barna — Géczi, Szilágyi, Lovász, Szabó, Csőke, Mészáros, Tóth (Guti), Himer, Ara­tó, Petróczki. Edző: Fábián Mi­hály. Csak a második félidő ho­zott jó iramú játékot, ekkor az Sz. Dózsa többet támadott, de csatá­rai kihagyták a helyzeteket. A ha­zai csapat közelebb állt a győze­lemhez. Jó: Károlyi, Csörögi, Por­törő, Héger dr., ill. Barna, Sziláé­­­gyi, Petróczki. 1. Videoton 25 18 1 6 70:31 37 2. SZEOL 25 12 7 6 50:36 31 3. Várpalota 25 13 4 8 40:20 30 4. Oroszlány 25 12 6 7 43:32 30 5. ZTE 25 11 7 7 42:25 29 6. Kecskem. 25 11 7 7 30:21 29 7. Pécsi B. 25 11 7 7 32:31 29 8. Békéscs. 25 11 5 9 40:35 27 9. Bp. Sport. 25 8 10 7 42:36 26 10. MA­VAG 25 9 5 11 24:31 23 11. SZMTE 25 7 9 9 28:33 23 12. Szállítók­­ 25 7 8 10 36:38 22 13. Flőre 25 6 10 9 20:20 22 14. Ózd 25 7 7 11 30:35 21 15. Szf. MÁV 25 8 5 12 25:33 21 16. Gy. Dózsa 25 5 8 12 20:39 18 17. Miskolc 25 5 6 14 21:45 16 18. Nagykát. 25 6 4 15 18:50 16 1. BVSC 22 12 6 4 45:19 30 2. V. Izzó 22 10 7 5 35:16 27 3. K. KFSE 22 11 5 6 33:25 27 4. Nyíregyh. 22 12 3 7 34:27 27 5. Esztergom 22 9 8 5 41:27 26 6. Volán SC 22 11 4 7 41:22 26 7. K.­barcika 22 9 7 6 27:25 25 8. S.­újhely 22 8 7 7 28:23 23 9. Ikarus 22 10 3 9 27:34 23 10. Kistér. 22 9 4 9 30:31 22 11. BEAC 22 7 5 10 38:42 19 12. B. Bány. 22 7 4 11 30:38 18 13. S. Kohász 22 6 6 10 29:40 18 14. Papp J. SE 22 6 5 11 31:39 17 15. BVTK 22 5 6 11 30:44 16 16. Ormosb. 22 2 4 16 26:73 8 1. MÁV DAC 22 12 7 3 38:14 31 2. Savaria 22 14 3 5 46:22 31 3. P. Érch. 22 12 4 6 37:22 28 4. Dorog 22 9 8 5 33:21 26 5. Pápa 22 8 9 5 36:24 25 6. Fűzfő 22 6 11 5 21:23 23 7. Szekszárd 22 11 9 7 33:25 21 8. PVSK 22 7 6 9 28:36 20 9. K. Kinizsi 22 6 8 8 18:26 20 10. Almásfüz. 22 8 3 11 36:38 19 11. Táncs. SE 22 5 9 8 23:27 1­9 12. Bauxitb. 22 7 5 10 28:36 19 13. Siófok 22 7 5 10 20:39 19 14. Veszprém 22 6 6 10 31:36 18 15. M.­Szász. 22 6 5 11 26:49 17 16. Olajbány. 22 4 8 10 18:34 16 ■ 1. DVSC­­22 14 6 2 85:10 34 2. Jászber. 22 14 3 5 35:27 31 3. Pénzügy. 22 9 9 4 28:18 27 4. Budafok 22 10 6 6 40:21 26 5. SZ. MÁV 22 10 6 6 33:26 26 6. KISTEXT 22 9 5 8 30:26 23 7. Gyula 22 7 9 6 25:24 23 8. Kiskunt 22 9 5 8 32:35 23 9. MGM D. 22 6 9 7 21:20 21 10. Cegléd 22 8 4 10 37:34 20 11. SZVSE 22 7 6 9 28:28 20 12. Bocskai 22 6 8 8 34:41 20 13. Sz. Dózsa 22 5 6 11 22:28 16 14. KTE 22 5 6 11 24:35 16 15. K. Tűzálló 22 4 7 11 19:32 15 16. M.-Kovács. 22 4 3 15 17:55 0 ­ forduló válogatottja Aczél (Dunaújváros) — Ká­poszta (Újpesti Dózsa), Orbán (Rába ETO), Zámbó (Újpesti Dó­zsa), Ihász (Vasas) — Kuharszki (Egyetértés), Szűcs (Eger) — Fa­zekas (Újpesti Dózsa), Máté (Pécs), Bene (Újpesti Dózsa), Lakinger (Eger). A forduló játékvezetője: Radó János. Tartalékcsapat: Géczi (Ferenc­város) — Keglovich (Rába ETO), Pék (Szombathely), Laczkó (Ta­tabánya), Winkler (Eger) — Tus­­singer (Bp. Honvéd), Répás (SBTC) — Szabó S. (Szombat­hely), Nagy E. (Dunaújváros), Rajna (Eger), Dunai dr. (Pécs). A labdarúgó NB I állása A Népstadionban eddig tizenöt mérkőzés került sorra. Ott mint pályaválasztó a Ferencváros tizenegyszer, a Vasas kétszer, a Bp. Honvéd és az Egyetértés pedig egyszer-egyszer szerepelt. Mint vendég az Újpest- Dózsa háromszor, a Ferencváros kétszer a Vasas, a Csepel az Egyetértés, a Diósgyőr az Eger, a Pécs, a Rába ETO, a Salgótarján, a Tatabánya és a Szombathely pedig egyszer-egyszer játszott a Népstadionban. Összesen: Otthon: Idegenben: J. Gy. D. V. Gy. P J. Gy. D. V. P. J. Gy. D. V. J. 1. Újp. Dózsa 22 17 3 2 68­ 21 37 10 7 2 1 16 12 10 1 1 21 2. Bp. Honvéd 22 14 6 2 51:19 34 11 7 3 1 17 11 7 3 1 17 3. Ferencváros 22 14 5 3 46:19 33 11 10 2 1 20 11 4 5 2 13 4. Vasas 22 13 2 7 57:33 28 12 8 1 3 17 10 5 1 4 11 5. Pécsi Dózsa 22 11 4 7 30:24 26 12 10 2 — 22 10 1 2 7 4 6. Rába ETO 22 10 5 7 43:30 25 11 8 2 1 18 11 2 3 6 7 7. Csepel 22 10 5 7 29:23 25 11 8 2 1 18 11 2 3 6 7 8. MTK 22 7 5 10 32:42 19 10 3 2 5 8 12 4 3 5 11 9. Tatabánya 22 8 3 11 25:34 19 11 5 2 4 12 11 3 1 7 7 10. Diósgyőr 22 6 6 10 23:37 18 11­­ 2 4 12 11 1 4 6 6 11. Salgótarján 22 7 3 12 17:29 17 11 7 2 2 16 11 — 1 10 1 12. Szombathely 22 5 7 10 19:38 17 11 4 5 2 13 11 1 2 8 4 13. Komló 22 3 9 10 14:29 15 10 3 6 1 12 12 — 3 9 3 14. Egri Dózsa 22 4 6 12 19:45 14 12 3 4 5 10 10 1 2 7 4 15. Dunaújváros 22 5 4 13 17:41 14 11 5 2 4 12 112 9 2 16. Egyetértés 22 3 5 14­ 19:45 11 11 3 2 6 8 11­­ 3 3