Népsport, 1971. április (27. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-18 / 91. szám

1 Vasárnap, 1971. április 18. 2 a Népsport JELENTI ■ Edzés — Csíkszeredán.­­ Korán befejeződött itthon a kor­­­csolyázási lehetős­ég. A mieink í így külföldön készültek a jövő­­héten sorra kerülő kazányi nem­­­zetközi versenyre. A csíksze- I redailfedettpályás edzéslehetősé­­­get rajtuk kívül még néhány ImaiS versenyzőnk is kihasz­nálta. Tíz napot töltött az er­­­délyi városban többek között Vajda László, Varga Vera és a Regőczy, Salay jégtánc-kettős. Homolya Krisztina ugyanak­kor Varsóban folytatott néhány na­pig fedettpályás edzéseket . Megjelent az Atlétikai zseb­könyv. Az utolsó években rs mvi­­dig késett, az idén azonban idő­re, a pályaidény rajtja előtt meg­jelent az Atlétikai zsebkönyv. Az új kiadásban a területi szövet­ségek és a tagegyesületei cím­jegyzékén kívül megtalálhatók az idei összes, különböző kor­osztályú országos bajnokságok és egyéb szövetségi rendezvények részletes versenykiírásai. Közli a zsebkönyv az országos ver­senynaptárt és a fiatalkorúak versenyzési szabályzatát. . ■ Meghívás: A Csehszlovák Evezős Szövetség június 19— 16-án nagyszabású nemzetközi evezős versenyt rendez Pös­­tyénben. Erre meghívták a ma­gyar válogatott csapatokat is. Szövetségünk a meghívást el­fogadta és a pöstyéni versenyt beiktatta válogatottunk idei nemzetközi programjába. ■ Az „ökölvívás” XV. évfo­lyamának 3. száma a technikai minimumvizsga elméleti kér­déseit ismerteti. A lap arról tu­dósít, hogy az 1970. évi eredmé­nyek alapján összesen 129 if­júsági versenyző lett arany, ezüst, illetve bronzjelvényes ökölvívó, összefoglaló kom­mentárt közöl a múlt év végi serdülőbaj­nokságról és a Bp. Honvéd bajorországi túrájáról. ■ Megélénkült az érdeklődés ifjúsági evezőseink iránt. Most­­ például egy bukaresti egyesület jelentkezett a magyar szövetség­nél azzal, hogy szeretne kap­csolatba lépni egy ifjúsági eve­zősökkel foglalkozó egyesülettel. Ők idén jönnének néhány napos­­táborozásra hozzánk, a magyar­­klub versenyzői és edzői jövőre adnák vissza a látogatást. ■ „Repülés” áprilisi száma A. V. Mikoján szovjet mérnök­kari altábornagyra emlékezik, akinek a nevéhez fűződnek az első sugárhajtású, nyilazott szárnyú MiG 15 kötelékek. A lap folytatja „Híres repülőgép­­pek” című sorozatát, ezúttal a­­ második világháború hírneves hidroplánjairól, a Sunderland­­okról olvashatunk. Az Apolló—14 Hold-expedíció kapcsán újabb felfedezések láttak napvilágot — földi kísérőnkről. — Petre­­szy György érdekes riportban számol be a sziklavitorlázásról, a texasi világbajnokságon szer­zett tapasztalatairól. ■ A Csavar SK az NB II-ben. A női kézilabda NB II Keleti csoportjában változás történt: a Nyíregyházi Kinizsi csapata visszalépett, s helyére az osztá­lyozók során második helyet szerzett Csavar SK együttesét sorolta a szövetség. ■ Lőtéravató: Az MHSZ KSK új skeetlövő lőteret épített Budaörsön. Az ünnepélyes pá­­lyaavatóra április 28-án kerül sor, összekötve az egyesület házi­versenyével. ■ Nemzetközi kulturisztikai bemutató. Külföldi versenyzők is indulnak a Zrínyi Nyomda SK kulturisztikai szakosztályának május 2-i versenyén és bemu­tatóján. Súlycsoportok: 62.5 kg, (390 kg), 67.5 kg (410 kg), 75 kg (430 kg), 82.5 kg (450 kg), 90 kg (470 kg), 110 kg (500 kg). Záró­jelben a nevezési szinteket je­löltük. A rendezők a nevezése­ket a sportkör címére, Bp. V. Bajcsy Zs. u. 78., kérik. ■ Székesfehérvár és Buda­pest. Az év első hazai,, jelentős kézilabdaeseményére, a Magyar­­ország—Lengyelország női vá­logatott találkozóra május 19- én, az Alba Regia-napok kereté­ből kerül sor Székesfehérvárott. A két együttes a mérkőzés más­napján, Budapesten hivatalos visszavágón találkozik. SPORT A RÁDIÓBAN. Pe­­tőfi-adó. 16.25, valamint a Kos­­suth-adó 17.30: Körkapcsolásos közvetítés a bajnoki labdarúgó­­mérkőzésekről. Kossuth-adó. 22.10: A vasárnap sportja. * SPORT A TELEVÍZIÓBAN. 11.00: Tatabánya—TESE bajnoki férfi kézilabda-mérkőzés köz­vetítése Tatabányáról.­­ 18.30: Sporthírek. 21.55: Hírek után sporthírek. IDŐJÁRÁS. Várható időjárás vasárnap estig: felhőátvonulások. Elsősorban a Dunántúlon zápor­eső, zivatar. Élénk, helyenként erős, viharos lökésekkel kísért nyugati, északnyugatira forduló szél. Az éjszakai lehűlés gyengül. Legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap: 15 — 20 fok között. LABDARÚGÁS ♦ ÚSZÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ ÚSZÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ ÚSZÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ ÚSZÁS ♦ Salgótarján—Vasas 1:0 (0:0) Salgótarján, 7000 néző. Vezette: Almási (6), (Bana, Müncz). Salgótarján: Szőke (7) — Kmetty (5) — Horváth (6), Gecse (6), Vertig (7) — Szalai (7), Répás (6), Básti (6) — Kriskó (6), Kajdi (8), Jeck (6). Edző: Moór Ede. Vasas: Tamás (5) — Fábián (6), Mészöly (7), Vidáts (7), Ihász (6) — Török (6), Menczel (6), La­kinger (5) — Puskás dr. (5), Far­kas (5), Tóth (7). Edző: Machos Ferenc., Csere: Kajdi helyett Barta (—) a 81. percben, Kriskó helyett László (—) a 86. percben. Góllövő: Szalai az 57. percben. Szögletarány: 10:4 (7:3) a Va­sas javára. A mérkőzés előtt Machos edző örömmel újságolta, hogy Mészöly vállalta a játékot. Az első támadásokat a hazaiak ve­zették. Gyors egymásutánban három távoli lövést láttunk, de azok messze elkerülték a Va­sas kapuját. Az ötödik percben a kapura törő Puskás dr.-t té­vesen állította meg a játékve­zetői sípszó a Salgótarján 16- osán belül. A 15. percben nagy helyzetet hagyott ki Vidáts. Puskás dr. átadását mintegy hét méterről belsővel akarta a S­apuba továbbítani, de a labda a keresztező Kmettyről kipat­tant. Az ellentámadás során Kriskó az oldalhálót találta el. Mindjárt utána Ihász húsz mé­terről küldött lövése szögletre pattant az egyik védőről. A 21. percben Puskás dr. a balösszekötő helyéről a kapu felé küldte a labdát, mindenki elvétette és az az egyik védő­ről végül is az alapvonalon túlra került. A 29. percben négyszer egymás után szögletet rúghatott a Vasas, de a védők mindannyiszor hárítottak. A 34. percben Kajdi viharrzott el a jobb szélen, középre adott, de Kriskó elől Tamás bátor vető­déssel mentett. A 35. percben Tóth beadásáról lemaradtak a belső csatárok. A 42. percben Szalai nagyszerű cselekkel tisz­tára játszotta magát, aztán óriá­si helyzetben, 14 méterről, éle­sen a jobb sarok mellé lőtt. A félidő utolsó percében Tóth az alapvonal közeléből várat-Zamul kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Szőke csak ügy­­gyel-bajjal ütötte szögletre. SZÜNET UTÁN nagy lelkesedéssel játszott a Tarján. A 46. percben Jeak ira­modott meg a bal szélen, a 16- oson belül járt, amikor Fábián szerelte. A tarjáni játékos el­esett, a támadást követő Almási játékvezető és Müncz partjelző intett, hogy nem volt 11-es. Mindjárt utána Jeck ment el a bal oldalon, 14 méteres lövé­sét Tamás hárította. A hazaiak kezdeményeztek többet, jelen­tős mezőnyfölénybe kerültek. Az 57.­­ percben a magasan beívelt labdáért Tamás és Kaj­di ugrott fel a 11-es pontnál. Kajálról a labda Szalai elé pattant, s a középpályás ügye­sen a kapu jobb oldalába gurí­tott. A kétségbeesetten men­teni akaró Mészöly nem érte el a labdát. 1:0 Több­­ kemény belemenést láttunk ezután. A 65. percben Menczel 17 méteres szabadrú­gása megakadt a sorfalban. A 68. percben a kitörő Szálait Mészöly a Vasas kapujától 30 méterre a földre rántotta. A 74. percben Farkas bal­lábas lövése suhant el a bal kapufa mellett. Elkeseredetten támadott a Vasas. A 80. percben a salgótarjáni kapu torkában a középcsatár Kajdi (!) összefejelt Vidátscsal, a sal­gótarjáni játékos a fején meg­sérült és nem is tért vissza a pályára. A vendégek mindent egy lapra tettek fel, támadtak, és ez majdnem újabb hazai gólt hozott. Jeck és Kriskó ve­zette fel a labdát, de végül Mészöly szögletre tudott men­teni. A 85. percben Lakk­ager kilökte a pályáb­ól Kristcót, aki megsérült. A 87. percben óriási helyzetet hibázott el Puskás dr. Ihász lövését Szőke kiütötte, pontosan a szélső elé, a­ki hat méterről a kapu fölé durran­­tott. ★ ★ ★ Változatos, de nem túl ma­gas színvonalú első félidőt láttunk. Mindkét csapat vé­dői nagy gondot fordítottak az előretolt csatárok semlege­sítésére. A támadók ezt sok mozgással igyekeztek ellen­súlyozni, s ennek az lett a következménye, hogy a játé­kosok inkább arra ügyeltek, ki kit fogjon. A kapuk vi­szonylag kevésszer kerültek veszélybe. Fordulás után a hazaiak átvették a játék irá­nyítását. Szalai ügyes gólt lőtt, ezután a Vasas erőfeszí­téseket tett az egyenlítésért, de csatárai keveset mozog­tak, ezért alulmaradtak a küzdelemben. A Salgótarján közvetlen védelmében Gecse és Horváth dicsérhető elsősorban. A középpályások rengeteget voltak játékban, különösen Szalai, aki „profi” gólt szerzett. Répás szünet után nyújtott el­fogadhatót. Elöl a rendkívül erőszakos, kemény, harcos Kaj­ás érdemel dicséretet, aki dön­tő érdemeket szerzett a győze­lemben. Ha kellett, akkor a saját kapujánál is kisegített. A két szélső is igyekezett A Vasas kapujában Tamásnak volt né­hány jó védése, de a gól előtt óriási hibát vétett. Mészöly és Vidáts sok támadást akadályo­zott meg, 1:0 után a támadókat is jól segítették. Nem rajtuk múlott, hogy a Vasas vesztes­ként hagyta el a pályát. A kö­­­zéppályások közül Török nevét említjük, aki sokat volt játék­ban. A csatárok — Tóth kivé­telével — alig vétették észre ■magukat. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján—Vasas 3:1 (1:0), 4000 néző. V: Ladányi. Salgótar­ján: Magyar (Szikora) — Balla, Csikós, Jávori, Lisztóczki, Macs­ka, Izoc, Varga, Angyal, Toldi, Loch. Vasas: Mészáros (Sános) — Holczhauzer, Stamler, Komjáti, Antal, Köböl, Vedrődl, Antoni, Bá­rányos, Vaskor, Székely. A 82. percben Loch (Salgótarján), An­­toni (Vasas) kiállítva. G: Angyal (2), Csikós (11-esből), 111. Stam­ler. Jó: Csikós, Macska. Angyal, ill. Stamler, Köböl, Vedrődl. ­ Újpesti Dózsa-T­atabánya Megyeri út, 10 000 néző. Vezet­te: Vízhányó (7), (Závodszky, Schopp). Újpesti Dózsa: Szentmihályi (7) — Káposzta (5), Horváth (4), Juhász (6) — Dunai III (6), Nos­­kő (5) — Fazekas (7), Zámbó (8), Bene (5), Dunai II (5), Nagy L. (7). Edző: Baróti Lajos. Tatabánya: Rothermel (7) — Laczkó (6) — Lévai (6), Kovács I (6), Horváth L. (6), Kovácshe­gyi (4) — Arany (6), Nagy (6) — Szabó (4), Takács (5), Tóth (5). Edző: Lakat Károly dr. Csere: Kovácshegyi helyett Horváth F. (6) a szünetben. Góllövő: Nagy L. a 43. perc­ben. Szögletarány: 10:3 (6:0) az Új­pesti Dózsa javára. A mérkőzés előtt egy fél órá­val sötét felhők gomolyogtak a pálya felett, eleredt az eső is.­ Mégis elég sokan voltak a néző­téren. Az eső később elállt, de néhány perccel a kezdés után szitálni kezdett, aztán végig esett. A síkos talaj bizonytalan­ná tette a játékosokat, emiatt nehezebben alakult ki a folya­matos összjáték. A hazaiak az első pillanat­tól kezdve fergetegesen támad­tak, lendületüket Kovácshe­gyi, Laczkó, majd Horváth sza­bálytalanságai törték meg. Az el­ső helyzet akkor adódott, amikor Laczkóról Fazekas elé pattant a labda, a szélső 14 méteres lövé­sét azonban a tatabányaiak válo­gatott kapusa hárította. Freri sokkal később Fazekas lövésével szemben azonban már tehetetlen volt, de szerencséjére a labda a bal oldali kapufáról kipattant. Az ajándék labda Bene elé ke­rült, de a középcsatár óriási hely­zetben 6 méterről­­ elhirtelen­­kedve, futtából fölé vágta.­­A másik oldalon Takács elől Szent­mihályi ügyes vetődéssel men­tett. A tatabányaiak önfeláldo­­zóan védekeztek. A 18. percben ritkán látható gólhelyzetet ügyetlenkedett és a tata­bányai Szabó. Az újpesti Horváth a 16-oson belül lyukat rúgott, a labda Szabó elé pat­tant, aki középen nyugodtan maga elé tehette,­ 7 méternyire a kaputól farkasszemet nézett Szentmihályival, de aztán mellé vágta a labdát. Ezután Zám­bó 20 méteres, félmagas lövé­sét Rothermel kiütötte. Ki­egyenlítetté vált a játék képe, mert a Tatabánya is gyors tá­madásokat vezetett. Egy ilyen alkalommal a 39. percben Ta­kács kicselezte Horváthot, de aztán fölé lőtt. Fazekas lövé­sét védte Rothermez 1 :0 (1:0) A 43. percben Fazekas Ko­­vánhegyi elől mesterien be­mn este a labdát, amely az ötö­sön belül felpattant, Rothermel megtorpant, ezt tették a védők is, Nagy L. viszont szemfülesen valósággal berobbant, s há­rom lépésről a jobb sarokba fejelt. 1:0 Juhásznak volt még egy szép fejese, ezt a tatabányai kapus szögletre tolta. A II. FÉLIDŐBEN alaposan megváltozott a játék képe, mert inkább a Dózsa kényszerült védekezésre. A Ta­tabánya átcsoportosított, Hor­váth László játszott balhátvédet, Horváth Ferenc pedig beállóst. A vendégek nagy erőfeszítése­ket tettek az egyenlítésért, s tá­madtak, de helyzetük­­ nemigen adódott. Elég sok volt a szabály­talanság, óriási a küzdelem. A 66. percben Bene 8 méterről le­adott lapos, bal sarokba tartó, gólnak látszó lövését Rothermel villámgyors vetődéssel, nagy bravúrral szögletre ütötte. A 71. percben Kovács I-ről Fazekas elé pattant a labda, de a csatár jó helyzetben mellé lőtt. Az­tán az újpesti Nagy viharzott el, begurított Benének, a csatár nem találta el jól a labdát, így lövése Rothermel zsákmánya lett. Horváth Ferenc letalpalta az újpesti Horváthot, s ezért fi­gyelmeztetésben részesült. Na­gyon izgalmas és küzdelmes volt a hajrá, a Tatabánya na­gyon szorongatott, de éppúgy, mint a Dózsa sokat kapkodott. Három perccel a befejezés előtt Lévai 16 méteres léc alá tartó lövését Szentmihályi vetődve, újheggyel a felső lécre tolta. ★ ★ ★ Az újpestiek fergeteges el­ső negyedórás rohamaiból arra lehetett következtetni, hogy a bajnokcsapat bizto­san több góllal megnyeri ezt a mérkőzést. Ez azonban mégsem következett be, sőt végül, is ez a győzelem, amely a helyzetek és a játék képe alapján megérdemelt volt, nagyon keserves körül­mények között, nehezen szü­letett meg. S ennek az volt az oka, hogy az Újpesti Dó­zsa fokozatosan visszaesett és elmaradt attól a teljesít­ményétől, amelyet a Megyeri úton megszoktunk tőle. Ki­maradtak a gólhelyzetek, szü­net után megtört a csapatjá­ték lendülete. A vendégek pedig ügyesen védekeztek, szervezetten, nagy szívvel küzdöttek, a második félidő­ben pedig csapatjátékban is feljavultak. Mindez kevés volt azonban a pontszerzés­hez, mert úgyszólván egy igazán nagy helyzetet tudtak csak kidolgozni. Az újpesti Dózsa kapuját Szentmihályi jó for­mában védte. A hátvédek vi­szont nem tündököltek, külö­nösképpen nem Horváth, ciki az első félidőben durva hibákat követett el, s szünet után javult csak fel. A középpályások is mérsékelten játszottak. Dunai III teljesítménye ingadozott, Noskó pedig idegeskedésével sokszor önmagát zökkentette ki a játékból. A csapat legjobbja Zámbó volt, végig fáradhatatla­nul dolgozott, jó labdákat adott. Fazekas mozgékony volt, ügye­sen cselezett. Nagy L. góljával elöntő érdemeket szerzett. Dunai II-nek és Benének ezen a mér­kőzésen kevés megmozdulása sikerült. A Tatabányai Bányászban Rothermel néhány alkalommal kitűnően lépett közbe, de a gólt megelőzhette volna. A hátvédek közül a Kovácshegyit Fazekas sokszor faképnél hagyta, a töb­biek csak küzdőkép­ességükkel, rombolásukkal tűntek ki, de a támadójátékot kevésbé tudták segíteni. A krét középpályás Nagy és Arany időnként ügye­sen tartotta a labdát, de akad­tak kihagyásaik is. A csatárok­nak nem ment a befejezés, az egyenlítés lehetőségét Szabó szalasztotta el. Németh Gyula 1 . Az NB I állása 1. 1. Dózsa 21 13 5 3 50-18 39 2. Vasas 21 1­3 2 6 45-18 34 3. FTC 20 10 6 4­­31-14 34 4. Honvéd 20 11 4 5 38-23 33 5. MTK 20 7 8 5 30-24 29 6. Csepel 20 5 10 5 23-21 26 Pécs 20 6 9 5 20-18 26 8. SBTC 21 9 5 7 33-34 25 9. DVTK­­20­­ 4 8 19-32 25 10. Tatab. 21 8 4 9 28-23 24 11. ETO­ 20 9 2 9 21-25 21 12. Videoton 20 4 9 7 15-21 20 13. Haladás 20 6 5 9 27-34 20 14. Komló 20 5 6 9 22-34 18 15. Dunaújv. 20 2 5 13 16-43 13 16. SZEOL 20 2 4 14 12-48 9 Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok összesítve szerepelnek. Szoros küzdelem Halléban m­a az NDK—Szovjetunió úszóviadalon Már hagyománnyá vált, hogy évről évre rendszeresen találkozik egymással — általában kora ta­vasszal — az európai úszóvilág két nagyhatalma, az NDK és a Szovjetunió. Tavaly ilyenkor No­­voszibirszkben­­ rendezték meg ta­lálkozójukat, most pedig Halle a színhelye a vetélkedőnek. Már az első napon éles, szoros küzdelem alakult ki, néhány kitűnő időered­ménnyel. Ezek közül is kiemelke­dett az NDK-beliek olimpiai baj­nok és világcsúcstartó hátúszójá­nak Európa-csúcsa — ezúttal pil­langóúszásban ! Az NDK-beliek első számú müncheni reménysége rendkívül sokoldalú, a hát- és pllangóúszás mellett nagyszerű eredményeket — Európa-csúcsot is! — ért már el a vegyesúszás­ban, s kitűnő gyorsúszó is. A küzdelem szorosságára jellemző, hogy az első napi program után az NDK mindössze kétpontos előnyre tett szert: NDK —Szovjet­­unió 61:59. Az első nap eredményei. Fér­fiak. 100 m gyors: 1. Bure (sz) 53.1, szovjet csúcsbeálllás, 2. Gri­­velnyikov (sz) 53.4. 400 m gyors: 1. Sperling (n) 4:13.6, 2. Szam­szonov (sz) 4:17.8. 100 m pillan­gó: 1. Matthes (n) 56.1 . Európa­­csúcs (régi: 57.5 H. Lampe, NSZK-beli). 100 m­ mell: 1. Pan­­kin (sz) 1:06.8, 2. Morcsukov (sz) 1:08.1. 4x100 m gyorsúszóváltó: 1. Szovjetunió 3:33.9, 2. NDK 3:41.9. Nők. 100 m gyors: 1. Wetzko (n) 1:00.5, 2. Schmisch (n) 1:01.6. 200 m vegyes: 1. Pohl (n) 2:31.5, 2. Milenyina (sz) 2:31.8. 200 m mell: 1. Sztyepanova (sz) 2:42.1, 2. Grebennyikova (sz) 2:43.4. 800 m gyors: 1. Wegener (n) 9:30.1, 2. Tülling (n) 9:46.4 4x100 m gyorsúszóváltó: 1. NDK 4:08.7, 2. Szovjetunió 4:13.5. Kép szöveg nélkül A KK-elődöntőben: Csepel—Austria Salzburg, Celik Jenka— Az ausztriai Salzburgban szom­baton került sor a labdarúgó Közép-európai Kupa elődöntőjé­nek sorsolására. A két magyar csapat közül a Csepelnek oszt­rák, az MTK-nak pedig jugo­szláv ellenfele lesz. A párosítás: Csepel—Austria Salzburg, Geldk Zenica—MTK. A négy érdekelt együttesnek legkésőbb május 31-ig kell le­játszania mind a két mérkőzést és valamennyi találkozón olasz játékvezetők működnek majd közre. Az első mérkőzésen az elöl álló csapatok a pályaválasz­tók. Labdarúgó NB I B Békéscsabai Előre Spartacus— Szolnoki MTE 2:1 (1:0) Békéscsaba, 5000 néző. V: Ba­­csa. Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Amb­rus, Veszelka (Tóth Cs. a szü­netben), Imri, Moós, Németh, Száraz. Edző: Pillér Sándor. Szol­nok: Nagy P. — Kuti, Heid­­rich I, Kovács, Árvai, Sebők, Garics H. Ifimer, Mile, Nagy F., Rozsán. Edző: Lazányi Péter. 5. perc: Imri beadását Veszel­ka kapura fejelte, Sebők a gólvo­nalról vágta szögletre a labdát. 15. perc: a hetedik csabai szög­let nyomán Ambrus fejesét, Nagy B. bravúrral hárította. 26. perc: Himer szögletét Tóth M. önfeláldozó vetődéssel öklözte a mezőnybe. 27. perc: Ambrus 30 m-es bombája a felső lécről a gólvo­nalra pattant, majd onnan felper­dült, öten ugrottak érte. Imri emelkedett a legmagasabbra és 4 m-ről a kapu közepébe fejelt, 1 :0. 58. perc: Láza 20 m-es vágta és 5 csel után a kapu torkában már nem jutott lövéshez. 60. perc: Heidrich I szabad­rúgását Hlmer jobbra fejelte a 16-oson. A csabai védők „állva m­aradtak”, így a tisztán álló Wille közelről egyenlített,­ 1:1. 65. perc: Némethet buktatták a 16-os vonalánál. Imri rúgta a sza­badot és a sorfal fölött a „moz­dulatlan” Nagy P. hálójába csa­varta a labdát, 2:1. Az első 1ő perc a szélről tá­mogatott hazaiaké volt. Ezután az SZMTE felhagyott védekező taktikájával. Támadó kedvét nem vette el a csabai vezető gól, így kiegyenlítetté vált a játék. A második játékrész negyedórás csapkodással kezdődött, majd két gól után élénkült a játék, papri­­kássá vált a­ hangulat. A haj­rában a Szolnok nagy erővel tá­­­­madott, de csatárai nem bírtakk a csabai védelemmel. Küzdelmes, a közepesnél alacsonyabb szín­vonalú találkozón első felü­l jobb játéka alapján megérdemel­ten győzött a Békéscsaba. J­: Láza (a mezőny legjobbja), Len­­­gyel, Dobó, ill. Heidrich­ I, Ga­riCS 11 Machalek István NB I ÉSZAKI CSOPORT Sátoraljaújhelyi Spartacus- REAC 2:0 (1:0). Körösi J. u. 400 néző. V: Zsolt. Sátoraljaújhely: Szakáll — Szűcs, Suszterics, To­ronyi, Noszály, Balázs, Csabai, Szepesi, Terenkó, Jaszter, Dut­­kievicz. Edző: Sípos Ferenc. BEAC: Császár — Korpa, Vízke­leti, Feke, Simon, Molnár dr., Molnár, Gyepes, Murár, Bácskai dr. Albrecht (Harangi). Edző: Berendi Pál. Végig gyenge iramú, küzdelmes játék. A vendégcsapat különösen a mezőnyben kulturál­tabban és technikásabban ját­szott. Szünet után is nyugodtab­­ban és tervszerűbben adogattak a sátorait aujbélyiek. C: Jászter, Szepesi. Jó: Noszály, Balázs, Szepesi, Jászter, ill. Feke, Molnár,­­ Murár. KELETI CSOPORT KISTEXT —Szegedi Dózsa 0:0. KISTEXT-Té­va, 300 néző. V: Ma­rót I. KISTEXT: Kovács — Fekete I, Szegeczky, Razsonyi, Nagy L,­ Nagy Gy, Letenyei, Nagy F, Fe­kete II, Kermanidisz, Pék (Zaba­­ri). Edző: Borbély András. Sz. Dózsa: Bánfi — Gőcze, Bíró, Csa­nádi, Reményik dr., Madarász, Búzás, Bóka,­ Somogyfalvi (Por­törő), Szikora, Héger dr. Edző: Nyári Tibor. Mindkét csapat nagy erőbedobással játszott. A jóiramú mérkőzést a játékvezetői tévedé­sek rontották el. Sok volt a dur­vaság. Jó: Fekete I, Szegeczky,, Nagy F., ill. Bánfi, Reményik­au. NB I TARTALÉKCSOPORT Újpesti Dózsa—Tatabánya 1:11 (1:1). Megyeri út. V. Pécsi, új­pesti Dózsa: Borbély I — Már­kusz, Kósa, Nagy F., Tóth I., Bor­bély II, Hegyi, Harsány I, Göröcs (Kiss), Simon, Zielbauer. Tata­, Kánya: Csepecz — Fenyvesi, Lé­ber Beck, Vízkeleti, Kovács II, Wald, Zöldi (Arató), Végh, Ko­vács H., Tóth F. G. Hegyi, ill. Kovács III. Göröcs az­­55. percben fájós térdét fogva elhagyta a pá­lyát, komolyabb sérülés azonban nem történt. Jó: Borbély I, Kósa, Nagy F. Hegyi, ill. Kovács II, Kovács III, Fenyvesi. I­ M­P­I FELVESZ: lakatos-csőszerelő, villanyszerelő, esztergályos, vasöntő, kőműves, tetőfedő, asztalos szakmunkásokat, továbbá legalább 2 éves gyakorlattal rendelkező építésztechnikust és gép- és gyorsírónőt. Dajkát, szövő-fonó szakmunkásokat,­­ betanulókat, különböző munkakörökre férfi és női segédmunkáso­kat. MAGYAR PAMUTIPAR Bp. IV., Újpest, Erkel­y­ 30. szám. Telefon: 293-820. M­­T­I