Népsport, 1973. április (29. évfolyam, 77-101. szám)

1973-04-02 / 78. szám

Népsport AZ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTHIVATAL LAPJA + Ára: 1.20 forint ♦ xxix. évfolyam, 78. szám Három birkózónk a dobogón Öt pont az Ú. Dózsa előnye A totó 13. heti eredménye 1. Bp. Honvéd—D. Dózsa 2 0:1 2. MTK—Csepel x 2:2 3. Pécs—Salgótarján x 1:11 4. DVTK—Tatabánya 1 2:0 5. Egyetértés—Szeged 1 1:0 K. Dorog—Eger 1 2:1 I 7. G.­MÁVAG—Dunaújv. x 0:0 8. Volán—Bp. Spartacus 1 3:1 I 9. Szekszárd—Haladás x 1:1 I 10. Oroszlány—Szolnok 1 1:0 I 11. Kecskemét—MÁV DAC 11:0 12. Békéscsaba—Várpalota 2 1:2 I 13. Z. Dózsa—Győri Dózsa 2 0:11 +1 ■ 14. K. Táncsics—Fűzfő 1 2:0 I Ez a gól döntött a rangadón! Bene, miután ügyesen lefordult Szűcsről, kapura tört, s a Honvéd-védők gyűrűjében, a kimozduló Bicskei mel­lett, a jobb sarokba lőtt. A képen (balról jobbra) Pintér, Hojszák (a földön), Bene, Bicskei (háttal), Egervári és Lukács ♦ Kiküldött munkatársunk, Szekeres István jelenti a szabadfogású EB-ről: Kiinga és Csatári ezüst-, Gál bronzérmes (Lausanne, április 1.) A pavil­­lon Des Sports de Beaulieu-ban szombaton a késő éjszakába nyúlt a program. A negyedik fordulóban a magyar versenyzők váltakozó sikerrel szerepeltek. Az 52 kg-ban Gál kevés akciót hozó találkozón döntetlenre vég­zett az NSZK-beli Sabatinivel. Gál így 3 hibaponttal várta a né­gyes döntőt, amelyben az 5 hi­bapontos török Riza Alan volt a következő ellenfele. Az 57 kg­­ban Kiinga legjobb napjaira em­lékeztetően válldobásokkal, mö­­gékerülésekkel 7:4-re verte a román Cerneaut. Ő is a legjobb négy közé került, három hiba­ponttal. Következő ellenfele az ugyancsak három hibapontos gö­rög Hatzijannidisz volt. Szabó az esi talán legszebb mérkőzésén 14:11 arányú pontozásos veresé­get szenvedett a török Sahintól, négy hibaponttal még verseny­ben maradt, legközelebb a más­fél, hibapontos szovjet Naszrul­­lajev ellen lépett szőnyegre. A 74 kg-ban Rusznyák a második percben két gállal kapott ki az olimpiai bronzérmes, Európa­­bajnok NSZK-beli Segertől, így kiesett, de az ötödik helyet sze­rezte meg. A 1­00 kg-ban Csatárit a bolgár Gercsev győzte le 10:5 arányban. A négy hibapontos Csatári a fináléban először az NDK-beli Büttner ellen mérkő­zött. Éjféli birkózás Már-már éjfélt ütött az óra, amikor Csatári és az NDK-beli (Folytatás az 5. oldalon) Klinga László Csatári József O­S­C-gy­őzelem a Sportuszodában Vasárnap este a Sportuszodában két mérkőzéssel befe­jeződött a Bp. Honvéd háromnapos nemzetközi vízilabda­­tornája. A harmadik napon a két magyar és a két vendég­együttes került egymással szembe. Az első találkozón az OSC bajnokcsapathoz méltó játékkal, fölényes biztonság­gal győzött, és ezzel végérvényesen biztosította első he­lyét a tornán. Annyit már most meg lehet állapítani a Bp. Honvéd tornájáról, hogy kitűnő kezdeményezés volt, és az idény elején máris jelentős játékkedvet tapasztalhattunk a két magyar csapat játékosainál. (Tudósításunk az 5. olda­lon.) Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Kovács Imre: Az első félidőben kényelmesen, célratö­rés nélkül játszottunk. Szünet után lényegesen megválto­zott a csapat hozzáállása és ez a játékban is megmutat­kozott. Helyzetkihasználásunknak feltétlenül javulni kell Véleményem szerint egy góllal jobbak voltunk. Faragó Lajos: A fiatalok és az újoncok becsületesen helytálltak. Kis szerencsével mi is rúghattunk volna gólt A mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyultunk, s ez a jövő szempontjából biztató. VM Egyetértés- Szegedi EOL 2:0 (0:0) Rákóczi László: Nagy küzdelem után nehezen nyer­tünk. A csatárok előtt a 11. félidőben több gólszerzési lehe­tőség is nyílt Brmdzsák Dezső: Teljesen megérdemelten nyert az Egyetértés. Azt hiszem jól jött ez a vereség nekünk... Diósgyőr—Tatabánya 2:0 (0:0) Pre­mner Kálmán: Az első félidőben rendkívül idegesen játszottak a mieink, semmi sem sikerült nekik. A második félidőben megváltozott a fiúk játékfelfogása. Dr. Lakat Károly: Az első félidőben mi játszottunk jobban, a második félidőben a diósgyőriek. Bár az ered­ményben ez nem jutott kifejezésre, erkölcsileg erősebbek lettünk. Videoton-ZTE 1:0 (0:0) Kovács Ferenc: Vannak mérkőzések, amelyeket csak nagy küzdelem árán lehet megnyerni. Ez azok közé tar­tozott A csapat az első félidőben nem adta önmagát, a második játékrészben viszont bizonyította: küzdeni is tud. Szőcs János: Nagyon lelkesen és fegyelmezetten jót-ú­szott a csapat A Videoton többet támadott, de a helyzetek alapján megérdemeltük volna az egyik pontot, s ez igaz­ságos is lett volna. MTK-Csepel 2:2 (2:1) Kalocsay Géza dr.: Végre rúgtunk két gólt, de erre ki­hagytunk egy 11-est Egy kapushiba megpecsételte sorsun­kat, ezután örülhetünk a döntetlennek. Keszthelyi Mihály: 2:0 után egy kicsit ideges voltam, de Hajdú remek védése megnyugtatott Többet támadott csapatom, s megérdemelten szereztük meg az egyik pontot SBTC-Pécsi MSE 1:1 (1:0) Moór Ede: A játék képe és a helyzetek alapján győ­zelmet érdemeltünk volna. Súlyos játékvezetői tévedés ját­szott közre, hogy nem szereztük meg mindkét pontot Dunai János dr.: Nem gondoltam, hogy ennyire ide­ges légkörben zajlik majd le a mérkőzés. A jelenlegi körül­mények hozták azt, hogy nem tudtunk többet nyújtani. Igaz­ságos a döntetlen. ­ A vasárnapi pesthidegkúti futófesztivált a felnőtt nagymezei bajnokság zárta. Az utolsó kör elején csak hárman maradtak az élen. Balról Ba­­binyecz, Tóth B. (takarva) és Mecser, aki már kilencedik alkalommal nyerte meg a bajnokságot Tudósítás a 7. oldalon.