Népsport, 1973. május (29. évfolyam, 102-126. szám)

1973-05-03 / 102. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS 4 / A. NB I B állása Bp. Spartacus-* Pénzügyőr SE Isi (1­) Pasaréti út, 2700 néző.. V: Győ­­ri Bp. Spartacus: Takács — Idei, Nagy, Már­kusz, Szűcs, Stier, Véga, Tábor, Dorogi, Zöi­cli, Karakas. Edző: Szimcsák István. Pénzügy­őr: Demján — Mózes, Murát, Kajtár, Jaskó, Kisházi, Kovács, Hegyesi, Straub, Havasi, Süle. Edző: Miksovszky Zoltán. 30. perc: Havasi nagy helyzet­ben tíz méterről magasan fölé bombázott. 46. perc: Murát és Dorogi csa­tázott a 16-oson belül, mindket­ten elestek, a labda erejét veszt­ve tovább gurult. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, ezt Do­rogi értékesítette, 1:0. 53. perc: a 11-es vonalnál Do­rogit felvágták, a sípszó azonban ezúttal elmaradt. 67. perc: Végh léc alá tartó, pörgetett lövését Demján nagy bravúrral hárította. 84. perc: Havasi a jól helyez­kedő Süle elé tálalt, a szélsőnek igazítani is maradt ideje, aztán a bal sarokba lőtt, 1:1. Az első félidő egyetlen érde­kessége a 11-es volt. Talán ennek köszönhető, hogy a sivár első já­tékrészt friss, élvezetes, pergő rit­musú második félidő váltotta fel — elsősorban Pénzügyőr-roha­mokkal. A Bp. Spartacus gyors ellentámadásai azonban — különö­sen az utolsó tíz percben több­ször is gólveszélyesek voltak. A döntetlen a Pénzügyőr SE csapatára nézve hízelgő. Jó: Nagy, Szűcs, Karakas, Végh,­ül, Mózes, Kajtár, Kisházi, Süle. Pál László Debrecen—Eger 1:1 (1:0) Debrecen, 3000 néző. V: Bi­­róczki. DVSC: Szabó II — Kuchta, Vachteri lapok, Sóvágó, Nagy­­kaposi (Tóth, az 59. percben), Nagy, Rósa, Vásárhelyi, Sánta, Márkus (Erzse, a 70. percben). Edző: Leányvári László. Eger: Csank — Lakatos, Mészáros (Sze­gő, az 59. percben), Czeczeli, Pat­­varos, Ambrus Z., Ambrus I. (Bajnóczi, a 65. percben). Bánkúti, Vígh, Simon, Szűcs, Edző: Hideg­kúti Nándor. 1. perc: a DVSC első támadását szögletre szerelték. Jobbról Nagy lőtte be a labdát az ötösre, és a befutó Sóvágó „kinézte” magának a jobb alsó sarkot: odafejelte a labdát, 1:0. 25. perc: Sánta elfutott, majd a kifutó Csankot találta el. Sánta másodjára Rósához adott, ő kitűnő helyzetben hibázott. 36. perc: formás egri adogatás befejezéseként Szűcs 12 méterről lőtt, Szabó a bravúrosan hárított. 46. perc: Bánkúti vezette fel a labdát, mintegy 30 méterről ívelt kapura. Szabó látványos vetődés­sel akart hárítani, azonban a labda kipottyant a kezéből, és „beván­­szorgott” a hálóba, 1:1. 48. perc: Sánta hét-nyolc mé­terről, célzás nélkül rúgott a lab­dába, és oda lett a jó helyzet. 51. perc: Vásárhelyi a bal ol­dalon elfutott, a kapu elé adott, de Márkus három lépésről nem tudta jól eltalálni a labdát, és a védők szögletre hárítottak. 66. perc: a tisztán álló Vígh tíz méterről az üres kapu mellé lőtt. Különösen az I. félidőben és a második játékrész elején válto­zatos, többször látványos volt a játék. Érdekessé tette a küzdelmet a sok gólhelyzet is. A harmadik harmadban csökkent a játék ira­ma. Az egriek ekkor többet birto­kolták a labdát, de közel sem akadt annyi helyzetük, mint a gyorsab­ban és gólveszélyesebben támadó debrecenieknek. Jó: Vachter, Só­vágó, Nagykaposi, Kósa, ill. Csank, Ambrus Z., Bánkúti, Simon­, Fülep Kornél Kecskemét—Volán SC 1:0 (0:0) Rákoscsaba, 3000 néző. V. Miricz. Kecskemét: Gór — Kecs­kés, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Padlás (Oskolás, a 61. perc­ben), Pasek (Bottka, a 70. perc­ben), Molnár, Szabó, Koós. Edző: Pyber István. Volán SC: Szegedi — Erdős, Szepesi, Szegeczki, Haj­dú, Márkus, Rattmann (Kári, a 80. percben), Takács (Bernáth, a 73. percben), Török, Kiss, Né­meth. Edző: Virág Kálmán. 6. perc: Kiss nagy erejű lövé­sét Gór kiejtette, majd villámgyors rávetődéssel megkaparintotta a labdát. 15. perc: Molnár lövése a kapu­fán csattant, ezután­ Koós a felső lécet találta el. 27. perc: Szabó éles lövését Szegedi kiejtette, a pattogó lab­dát Rattmann a gólvonalról vágta ki. 46. perc: Koós nagy helyzetben a kifutó Szegedit találta el. 59. perc: Padlás sárga lapos figyelmeztetést kapott. 64. perc: Oskolás adott be, Szabó kapura tartó fejesét Szegedi kiütötte, ezután Molnár a kapufát találta el, majd a visszapattant labdát Koós 3 m-ről a hálóba vágta, 1:0. 70. perc: a kiugró Török elől Lantos a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát. A 11 -est Szepesi a jobb oldali léc mellé lőtte. 79. perc: Koós, nagy helyzet­ben, a léc fölé bombázott. 80. perc: Lantos a 16-oson belül felvágta Hajdút. Erdősi bün­tetője ezúttal a jobb oldali kapufa külső éléről vágódott az alapvona­lon túlra. 89. perc: Kiss óriási helyzetben az „égbe” lőtte a labdát. A többet támadó és főleg a második félidő első harmadában erőteljesen rohamozó hazaiaknak jóval kevesebb gólhelyzetük akadt, mint a higgadtabban, szer­vezettebben játszó kecskemétiek­nek. A mérkőzés fordulópontját a két büntető kihagyása jelentette, ez a kettős hiba lényegében el­döntötte a mérkőzés sorsát. A Volán ezután lelkileg összerop­pant, már nem volt ereje újítani, s még az utolsó előtti percben adódott egyenlítési lehetőséget is elszalasztotta. Jó: Lutz, Diósze­gi, Kreidli, Gór, Szabó, ill. Erdős, Szegedi. Kun István Dorog— MÁV DAC (Győr) 0:0 Dorog, 4000 néző. V: Csem­e­­falvy. Dorog: Schnitzer — Aspi­­rány, Tóth, Temesvári, Horváth P., Kiss, Virágh, Peszeki, Daczkó, Gabala (Takács a 66. percben), Bartalos. Edző: Varga János. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nagy, Németh, Molnár, Pálos (Sze­keres, a 66. percben), Gyömörei, Horváth, Tóth L., Buti. Edző: Ko­vács Imre. 13. perc: Laczkó fejese után a bal sarok mellett ment ki a lab­da. 18. perc: Virágh erős, lapos lö­vését Tóth L. lábbal rúgta szög­letre. 30. perc: Fészeki kiugrott, lö­vése a jobb sarok mellett suhant el. 32. perc: Pálos 20 méteres sza­badrúgását védte elvetődve Schnit­zer. 40. perc: szöglet után nagy tu­multus támadt a győri kapu előtt, a védők tisztáztak. 53. perc: Németh 20 méterről élesen fölé lőtt. 57. perc: bal oldali beadásnál Tóth L. aláfutott a labdának, azt csak érinteni tudta, Laczkó — les­helyzetben — közelről a léc alá lőtt. A játékvezető — természe­tesen — nem adta meg a gólt. 60. perc: Tóth L. a kapukirú­gásnál a földbe rúgott. Laczkó megszerezte a labdát, elhúzta a kapus mellett, amikor hátulról buktatták. A nyilvánvaló 11-es­­nél a játékvezető továbbot (!) in­tett. . 73. perc: Kiss lyukat rúgott, Gyömörei tört kapura, erős, la­pos lövését Schnitzer nagy bra­vúrral ütötte szögletre. 84. perc: Tóth L. kivetődve ütötte el a labdát Laczkó el­ől. Minden igényt kielégítő, hatal­mas iramú mérkőzés volt, amely — mellesleg — még nagy taktikai harcot is hozott. A dorogiak töb­bet támadtak, az igen fegyelme­zetten küzdő és szorosan fedező győri védők mellett azonban csak ritkán tudtak kibontakozni. A 11- es meg nem adása súlyos játék­vezetői hiba volt. Jó: Aspirány, Temesvári, Hor­váth P., Bartalos, ill. Tóth L., Ko­vács, Molnár, Gyömörei, Göb Sándor 16. perc: Török több csellel be­csapta a védőket, majd lőtt, a lab­dát Palotai szögletre ütötte. 21. perc: Kalász futtából leadott lövését Palotai előrevetődve há­rította. 32. perc: Bertalan lefutotta a szekszárdi védelmet, majd a kapu elé ívelt, de Albu hibázott. 34. perc: formás hazai támadás végén Csordás, Kalász, Pusztai volt a labda útja. Pusztai a ki­mozduló Palotai fölött átemelte a pettyest, amely a felső léc fölött hagyta el a pályát. 55. perc: már verve volt a szekszárdi védelem, Horváth L.. azonban nagy helyzetben kapu mellé lőtt. 64. perc: a védelem hibázott, Bertalan kiugrott, és 14 m-ről a hálóba lőtt, 1:0. 87. perc: Csordás ivett a kapu elé, Török lefejelte a labdát, Né­meth 3 m­-ről fölé lőtt. 89. perc: Zielbauer beadását Török a hálóba fejelte, a partjel­ző azonban már előzőjéig lest jel­zett. 91. perc: a lefújás után Török sárga lapos figyelmeztetést ka­pott. Közepes színvonalú, csapkodó mérkőzésen nagy hibaszázalékkal játszottak a csapatok, mindkét kapu előtt, több helyzet maradt kihasználatlanul. Jó: Lakics, Ber­talan. Csapó II. Kisber, ill. Kor­­ner, Micskó, Zielbauer. . Fekete László Oroszlány— Dunaújváros 2:2 (0:0) Oroszlány, 1000 néző. V: Kőrös. Oroszlány: Fiedler — Csinos, Má­té, Jelinek, Szabó, Sárosi, Enyed, (Tombor, a 73. percben), Papp, Sallói, Holánszky, Kovács. Edző: Hári László. Dunaújváros: Papp — Formaggini, Bárányos, Kere­kes, Hrych, Ruppert, Székely, Szabó (Simon, a szünetben), Mártha, Somogyvári, Dombóvári. Edző: Németh Gyula. 4. perc: Salói beívelését Papp nagy helyzetben, három méterről, elhibáz 5. perc: Máté elcsúszott. Mártha üresen kapta a labdát, és a ki­futó kapus mellett, nyolc méterről, a kapu mellé lőtt. 27. perc: a középen kiugró Hrych nagy helyzetben a beleve­tődő Kerekest találta el. 50. perc: Csinos beadott, a menteni akaró Bárányos a kapu bal felső sarkába fejelt, 1:0. Öngól! 67. perc: Simon szöglete után az oroszlányi kapu előtt tömörü­lés támadt, a labda Máté testéről hullott a hálóba, 1:1. öngól. 69. perc: korszerű támadás vé­gén Holánszky labdáját Papp három méterről „pofozta” a háló­ba, 2:1. 74. perc: Hrych vezette fel a labdát, majd élesen középre ját­szott, de Mártha biztos helyzet­ben hibázott, is 78. perc: Székely kígyózott át a védőkön, az alapvonalról vissza­gurított, a Bányász-védők meg­torpantak, és a jól érkező Hrych a kapu közepébe bombázott, 2:2. 82. perc: Sallói a kapust is ki­cselezte, de kisodródott, és az oldalhálóba lőtt. Közepes színvonalú mérkőzé­sen szünet után nagy küzdelem alakult ki. Ebben a játékrészben mindkét kapu többször forgott veszélyben, elsősorban azért, mert a csatárok többször hozták zavarba a védőket. Jó: Holánszky, Sallói, Fiedler, Sárosi, ill. Hryci, Székely, Somogyvári, Balázs János Jól járt a dorogi döntetlennel a Haladás X. Haladás 26 13 10 3 52-24 36 2. MÁV D. 26 12 8 6 30-20 32 3. Szolnok 26 14 2 10 43-28 30 4. Kecsk. 26 12 6 8 41-28 30 5. Dorog 26 12 6 8 43-36 30 6. Dunaújv. 26 10 7 9 32-27 27 7. B.­csaba­­26 10 7 9 27-29 27 8. Oroszlány 26 8 10 8 30-30 26 9. Pénzügy. 26 8 10 8 27-28 26 10. Várpalota 25 11 3 11 25-26 25 11. Debrecen 26 9 7 10 25-31 25 12. Bp. Sp. 26 8 8 10 40-47 24 13. Eger 26 6 11 9 27-33 23 14. Szek­szárd 26 6 11 9 28-38 23 15. MÁVAG 25 6 10 9 33-29 22 16. Előre 28 6 9 11 18-36 21 17. Volán 26 8 4 14 32-45 20 18. MVSC 26 5 9 12 17-35 19 Jó mérkőzés volt a Békéscsabai Ganz-MÁVAG NB I B-s mérkő­zés, a fővárosi csatárok azonban sok helyzetet „elpuskáztak”. A képen látható jelenetnél Kecskésnek szerencséje volt: „lyukat” rúgott a csabai hátvéd és a pesti csatár, éles szögből, 7—8 mé­terről a hálóba lőtt. Ezzel lett 1:1. (Bíró János felvétele) Várpalota—Szekszárd 1:0 (0:0) Szekszárd, 3000 néző. V: Há­mori. Várpalota: Palotai — Süke, Csapó I,­­Tamás, Kerkai, Kisber, Albu (Mártai, a 75. percben), Bertalan, Lakics, Szekér, Horváth L. Edző: Terbe Benjámin. Szek­szárd: Lipovszky — Szántó, Kor­­ner, Hadi (Zielbauer, a 61. perc­ében), Simon, Csordás, Micskó, Vá­gó (Németh, a szünetben), Ka­lász, Pusztai, Török. Edző: Kiss János. A ZTE nyerte Savaria Kupát A Szombathelyi Labdarúgó Szö­vetség immár harmadszor rendezte meg 12 csapat részvételével a serdülő labdarúgók tornáját a Sa­­varia Kupáért. A hármas döntőt a ZTE, a SZEOL és a Debreceni Sí csapata vívta. A döntő eredmé­nyei: ZTE—Debrecen 4:1, SZEOL —Debrecen 2:0, ZTE—SZEOL 3:1. A végeredmény: 1. ZTE, 3. SZEOL, 3. Debreceni Sí. A két vi­gaszverseny győztese a Tatabá­nyai Bányász és a Rába ETO csa­­­pata lett. 1 Nemzetközi mérkőzés Sárvári Kinizsi—SV Mammers­­dorf 4:2 (1:1). Sárvár, 500 néző. V: Krackner (Ausztria). G: Tarr (2), Wiczinger, Foki, 111, Trimer, Böhm. Öregfiúk bajnoksága Déli csoport: Kelenföldi Erőmű —Gamma 1:0. Közép csoport: KISTEXT--Volán SC 5:0. Északi csoport: Telefongyár—Fővárosi Vízművek 1:3. k Ismét első a Vác KB II Keleti csoport Vasas Láng —Gyulai MEDOSZ 1:0 (0-.0). Gyula,1 500 néző. V: Faragó. Láng: Furák — Rozsnyói, Szili, Mihalovics, Bognár, Császár, Fehér, Rihács, Balogh (Tyavoda), Prandóczki (Mészáros), Sárvári. Edző: Gulyás Géza. Gyula: Vörös — Galbács (Otott), Arató, Lő­­rincz, Szabó, Reinhardt, Megyesi,­ Tóth­­ (Orbán), Petróczki, Kádár, Túri. Edző: Gyócsi László. Lé­nyegesen többet támadtak a gyu­laiak (15 szögletet értek el), de csatáraik képtelenek voltak a há­lóba találni a jól fejelő fővárosi védők mellett. A mérkőzés, a négy sárga lapos figyelmeztetés elle­nére sem volt durva. G: Fehér, jó; Császár, Mihalovics, Fehér, ill. Reinhardt. Békéscsabai VTSK—KISTEXT 1:1 (1:0). Békéscsaba, 1000 néző. V: Jármai dr. BVTSK: Széplaki — Harmati, Fábián, Szaffián, Han­­csák, Bodó, Sarkadi (Varga M), Varga B. Zahorán, Lipták, Bunda (Simon). Edző: Szombati György. KISTEXT: Perendi — Nagy L. Pócza, Zabari, Nagy Gy. (Junács­­ki), Török, Nagy F., Manikasz, Fekete (Pék), Bazsonyi, Szemők. E­dző: Pa­táj Miklós. A csabai gár­da csak a hajrában nyújtott el­fogadhatót, ekkor viszont már az 1:1 birtokában szervezetten vé­dekezett a KISTEXT. G: Zahorán (11-esből), ill. Nagy F. (11-esből). Jó: Zahorán (a mezőny legjobbja), Széplaki, Harmati, Bodó, 111. Nagy F. Manikasz, Szemők. FOSPED Szállítók:Kiskunha­lasi MEDOSZ 4:0 (2:0). Czabán Samu tér, 300 néző, V: Bakon. Szállítók: Lemezkor — Egri, Si­micskáz. Pagella. Kiss, Balogh, Ka­szás, Malőr, Csáván, Kanyó, Ste­­fán. Edző: Kertész János. K.­Ka­­las, Dömény — Juhász. Rául, Slá­ger (Csányi), Lévai, Vaszari (So­mogyi), Tóth L. Udvari, Kocsis, Karsai, Oláh. Edző: Virágh Ist­ván. Magabiztosan játszott az I. félidőben a FOSPED. A második játékrészben kissé kiengedett, de két potya gólt így is szerzett. G: Csénán, Kiss, Stefán, Kanyó. Jó: Kanyó, Major, Kaszás, ill. Karsai, Dömény, Kocsis. Szegedi VSE—Bp. Fnítők 0:0. Szeged, 2000 néző. V: Turcsányi. SZVSE: Bolya — Csigér, Terhes, Horváth M., Kovács, György (Ha­­las), Kutasi, Szarka (Hajdú), Tóth, Sándor. Nagy. Edző: Rábai László. Bn. Enítők: Vereczki — Tamási, Nemecsek, Gelesits, Vass, Eich, Tamon. Karéi (Gabnai), Szeltl, Rozsnyó. Budai. Edző: Bolvári Fe­renc. A jól záró védelmeket egyik oldalon sem tudták áttörni a kö­rülményesen­ sok hibával játszó csatárok. Jő: Csigér, Horváth, György, Kutasi, ill. Tamási, Ne­mecsek, Elek, Rozsnyó. Budafoki MTE — Hajdúböször­ményi Bocskai 4:0 (1:0). Budafok, 400 néző. V: Jaczina. BMTE: Né­meth — Szőllősi, Kapitány, Tóth, Sárközi, Szőke, Fazekas, Kalmár I (Kalmár H), Haffner, Kolbert (Nagy J.), Sebestyén. Edző: Dobos Gyula. H. Bocskai, Répánszki — Kiss, Magyar, Csatári, K. Tóth, Várdai, Soós (Kocsis), Andorkő, Gócs, Molnár, Nyisztor (Vajda). Edző: Révai Antal. A Budafok óriási fölényben játszott. G: Kol­bert, Fazekas, Kalmár II, Sárközi. Jó: Tóth, Sárközi, Kolbert, ill. Repánszki, Andorkő, Gőcs. m. ker. TTVE—MGM Debre­cen 36­ (0:0). Hévízi út, 800 néző. V: Almás I. HL kér: Greff — Pá­linkás, Kocsis, Eisemann, Sneff,­ Guth, Vaczlavik, Ferenczi (Kiss B.), Pécsi, Simon, Kovacsevics. Ed­ző: Giegler Richárd. MGM: Gi­­lányi — Puskás, Divinyi, Patai I... Patai I., Patai F., Erdei, Debrece­ni (1­oós), Horváth, Molnár, Sza­bó. Edző: Nagy Mihály. A jó ira­mú, küzdelmes mérkőzés második félidejében az óbudaiak sokkal jobban játszottak. G: Simon (2), Vaczlavik. Jó: Eisemann, Sneff, Pécsi, Simon, Kovacsevics, ill. Di­vinyi, Molnár. Ceglédi VSE —Debreceni EAC 4:2 (1:0). Cegléd, 1000 néző, V: Feigl­in. Cegléd: Fényi — Cseh, Tóth, Laborcz, Zátonyi, Halmi, Csurgai, Pintér, Kábák I, Liptai, Kábák H (Kresják). Edző: Nagy­­szalók­i András. DEAC: Varga — Luterán, Csapó, Szabolcsi, Szu­­lyovszky, Kiss L„ Kiss L„ Ben­cze, Filetet (Matus), Gottdiener, Szabó. Edző: Thomas Henrik dr. Nagy iramú mérkőzésén a gólra­­törőbb csapat szerezte meg a két pontot. G: Kábák I (2), Kábák II, Liptai, 111, Szabó (2). Jó: Halmi, Zátonyi, Kábák I, Kábák H. 111. Gottdiener, Bencze, Szabó. Szegedi Dózsa—Szolnoki MÁV 2:0 (0:0). Szeged, 1500 néző. V: Dorozsmai. Sz. Dózsa: Gilicze — Bartkó, Bíró, Csanádi, Pécsik, Portörő, Piko, Héger dr., Csömör, Szalai (Bóka), Nagy. Edző: Kalmár György. Sz. MÁV: Fehér — Füle, Abonyi, Kucser, Tóth, Süle, Pa­gonyi, Kalmár. N. Szabó (Roller), Kovács (Bánfalvi), Koródi. Edző: Himer István. Mindkét félidőben nagy fölényben játszott az Sz. Dó­zsa, de az önfeláldozóan küzdő szolnoki együttes 80 percig meg­tudta őrizni hálóját a góltól. G: Héger dr., Bóka. Jó: Csanádi, Pé­csik, Héger dr. Csömör, ill. Fehér, Füle, Abonyi. NB II Nyugati csoport Pápai Textiles—Körmendi MTE 5:1 (1:1). Pápa, 1800 néző. V: Félix. Pápa: Dekovics — Horváth Z. (Sass), Áldozó, Molnár, Hor­váth B„ Varga, Benkő (Dávid), Krasnyánszky, Keresztes, Hor­váth T„ Szűcs. Edző: Szabó Sán­dor. Körmend: Dékei — Orbán (Szűcs), Simon, Somogyi, Pereki, Nagy, Hegedűs, Galántai, Gom­bás, Horváth, Budai. Edző: Kris­tóf László. Kitűnő csatárjátékkal nagyobb arányban is győzhetett volna a Pápa. A 40. percben 11 -est hibázott a textilescsapat. G: Benkő (2), Keresztes (2), Var­ga, ill. Gombás. Jó: Horváth Z., Keresztes, Benkő, Horváth T., Szűcs, ill. Galántai, Gombás. Olajbányász SE (Nagykanizsa) — Sabaria Cipőgyár 2:1 (1:1). Szombathely, 1000 néző. V: Ma­­róti. Olajbányász: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Németh, Pavk­cz, Bokán, Fábián, Komanovics, Sulyok. Edző: Né­meth Lajos. Sabaria: Varga F. — Jankó, Gaál, Bencsics, Geren­csér, Varga L., Weisz (Virágh), Janzsó, Kecskés, Tóth (Nagy), Gangli. Edzők: Király Elemér. Az első 45 percben változatos, jó iramú játék folyt — két potya­­góllal. Szünet után a bajnokje­lölt jobb teljesítményt nyújtott. G: Pávlicz (2), 111. Janzsó. Jő: Doszpoth, Németh, Pávlicz, Fá­bián, ill. Bencsics, Janzsó. Pécsi VSK—M­KE Fűzfői RK 2:1 (0:0). Pécs, 500 néző. V: Szilvási. PVSK: Sólyom — Ka­nyar, Szabó, Hamar, Balázs I, Grünwald, Nagy, Balázs H (Ra­­dics), Somogyvári, Szabics, Var­ga (Barta). Edző: Horváth László. Fűzfő: Takács H — Kiss, László, Búza, Balatoni, Fehér, Molnár, Zavarovits (Takács ), Bogáti, Saller (Béke), Megyeri. Edző: Galgóczi Ottó. A vendégek 0:1 után óriási helyzetben hibáztak. A győztes gól hosszabbításban, a 94. (!) percben esett. G: Somogy­vári (2, egyet 11-esből), ill. Bo­­­gáti. Jó: Kanyar, Balázs I, Nagy, ill. Takács H, László, Bogáti. Pécsi Bányász — Zalaegerszegi Dózsa 4:1 (2:0). Pécsújhegy, 100 néző. V: Bálint. Pécs: Bogyai — Kelemen, Kosár, Györkő, Gerts­­már.­ Ficzkó (Fiachs), Zsolt, Pal­­kovics, Bartal, Peres, Csordás. Edző: Szám Frigyes. Z.­egerszeg: Márics — Hordós, Németh T., Erős, Minárcsik. Csepregi, Pető, Kajtár (Sípos F.), Németh Gy., Sípos K. (Róka), Szakonyi. Edző: Gáspár László. A pécsi együttes igen jól kihasználta az egerszegi védelem megingásait. G: Ficzkó (11-esből), Bartal, Peres, Kele-‘ mén (11-esből), 111. Minárcsik. ■ v’-'V Kelemen, Csordás, ill. Németh Gy. Táncsics SE—Székesfehérvári MÁV Előre 3:0 (2:0). Kaposvár, 800 néző. V: Hegedűs. Táncsics, Gilián — Zsemle, Garamvölgyi, Cs. Horváth, Lukácsi, Hangai, Vábró, Angyal (Papp), Mezei, Bo­­romissza (Lipták), Kelemen­ Ed­ző: Jutási Róbert. Sz.­fehérvár: Paulusz — Karsai, Bátor, Szabó, Mester, Horváth. Reveland, Pa­taki, Leitner, Bőke, Ur. Edző: Balogh László. Már a 10. perc­ben 2:0-ra vezetett a Táncsics SE, s ezt követően már csak az ered­mény tartására törekedett. G: Vábró, Kelemen, Papp. Jó: Cs. , Horváth,­­ Mezei, Kelemen, Il. Mester, Horváth, Pataki. Bakony Vegyész — Győri Dózsa 1:0 (1:0). Veszprém, 1000 néző. V: Marton. B. Vegyész: Mikola­­sek — Puskás, Kiss, Novák, Mé­szöly, Zwicker, Csikesz, Bogáti, Laki (Búza), Kalász, Iszak (Kecs­keméti). Edző: Bartalfi Károly. Gy. Dózsa: Kóczián — Kovács S, Kovács L., Vígh, Tasnádi, Vo­­rigin, Szabó, Halasi, Domonkos, Horváth, Zsidei (Gábor). Edző: Horváth Zoltán. A győriek többet támadtak, de a B. Vervész gól­­veszélyes­ebb volt. G: Bogáti. Jó: Puskás, Mészöly, Zwicker, Bo­gáti, 111, Vígh, Vorigin, Szabó. ELŐRE HOZOTT MÉRKŐZÉS Győri Elektromos —Székesfehér­vári MÁV Előre 3:2 (1:1). Szé­kesfehérvár, 400 néző. V: Tátrai. Győr: Takács I — Varga, Pávai* Tamás, Takács I, Kovács, Kieli, Bokor, Merczel (Germán), Faj­­kusz, Nádasdi (Hiba). Edző: Koós László. Sz.-feh­érv.: Győri (Pau­­lusz) — Karsai, Bátor, Szabó, Mester, Horváth, Reveland, Lech­­ner, Takács (Pataki), Beke, Ur. Edző: Balogh L. Az eredményt ritkán látható játékvezetői téve­dések alakították ki. G: Bokor, Kovács, Merczel, ill. Bőke (2). Jó: Takács II, Pável, Tamás, Ko­vács, ill. Bőke, Bátor, Takács. KB II Északi csoport BVSC—Nyíregyházi Spartacus 2:0 (0:0). Szőnyi u., 400 néző. V: Asztalos. BVSC: Sztarka — Herczeg, Bodonczi B, Nagy, Ko­vács, Hosszú, Lőrinc (Krebsz, Ádám), Nagy Gy. Matulai, Sal­­cza, Kaszás. Edző: Marosvári Bé­la. Nyíregyháza: Pilcsuk — Bo­­hus, Gáspár, Zsíros, Neumann, Sorbán, Kegye, Nagy, Kozma, Berta, Eszenyi. Edző: Bakos Bé­la. Az első félidőben 11-est is hi­bázó vasutascsapat neheze­n vál­totta gólokra fölényét. G: Nagy Gy., Matulai. Jó: Bodonczi, Nagy Gy. Kaszás, ill. Kegye, Nagy. Váci Híradás —KELTEX 3:9 (3:0). Vác, 1600 néző. V: Hévízi. Vác: Ferenczi — Molnár I, Né­­der, Kovács, Szunyogh, Pálinkás I, Fedor (Pálinkás II), Kriska, Mol­nár I, Bednarik, Balogh. Edző: Szigeti Ferenc. KELTEX: Rábel — Gáldi, Wittya­nos, Ivicz, Cseh, Papp (Faragó), Mádai, Nagy, Pénzes, Kerekes (Kovács), Tasch­­ner. Edző: Cserjés István. A 15. percben már 3:0 volt az ered­mény. Egy félóra után folyama­tosan gyengült a mérkőzés irama és színvonala. G: Bednarik, Pá­linkás I, Szunyogh. Jó: Ferenczi, Pálinkás I, Molnár H, ill Rábel, Mádai, Nagy. Sátoraljaújhelyi Spartacus-. Kisterenyei Bányász 0:0. Sátor­aljaújhely, 500 néző. V: De­meter dr. S.­újhely: Vakles — Molnár, Toronyi, Lengyel, Sütő, Szemán, Sprencz, Telenkó, Sze­pesi (Kiss), Dusckievicz, Momoly. Edző: Fekete László. Kisterenye: Horváth — Márkus, Bibók, Já­vori, Gaiger, Domonkos, Szőllősi, Tarlós­, Kralik, Lovas, Dudás. Ed­ző: Szojka Ferenc. Meddő­újhelyi fölény, gólképtelen hazai csatár­sor .. . Jó: Toronyi, Dutkievicz, Telenkó, ill. Horváth, Bibók, Gai­ger. Nagy­bátonyi Bányász—Eszter­gomi Vasas 2:0 (0:0). Nagybá­­tony, 500 néző. V: Szkokén. Nagy­­bátony: Palhuber — Macska, Rá­­duly, Ladányi, Kupcsulik, Bárányi, Nagy (Tarjáni), Szklenár, Veres, Bencsok, Sarkadi. Edző: Bulyovsz­­ki Tibor. Esztergom: Nebehaj — Soós, Varga, Pelinger, Roller, György, Markó (Balogh), Csiz­­már (Kara), Nagy, Jámbor, Fied­ler. Edző: Kertes László. A má­sodik játékrészben erősen felja­vult bányászcsapat nagyobb arányban is nyerhetett volna. G: Sarkadi, Kupcsulik. Jó: Macska, Ráduly, Kupcsulik, Veres, VL György, Csizmár, Fiedler. Vasas Izzó — Leninvárosi MTK 1:0 (0:0). Leninváros, 1200 néző, V: Vízhányó. Izzó: Francia — Ré­vész, Mihalecz, Tölgyes, Oszkai, Kékesi, Szilágyi H, Pintér, Han­­zel (Löveggyártó), Wéber, Szilágyi I. Edző: Pásztor István. SMTK: Dohány — Breuer (Kecske), Zumpf, Bakos, Homródi, Tóth, Bodzsár, Druzsin (Teslér), Vaj­da, Győri, Pogány. Edző: Béki Bertalan. Az LMTK végigtámadta a mérkőzést, csatárai azonban a legjobb helyzetekben is hibáztak. Zumpf 11-esét Francia a 89. percben, kivédte. G: Tölgyes. Jó: Francia, Tölgyes, Pintér, 111, Hom­ródi, Pogány. Gyöngyösi Spartacus —Kazinc­barcikai Vegyész 1:0 (1:0). Gyön­gyös. 3000 néző. V: Bana. Gyön­gyös: Kovács — Szonda, For­gács, Barta, Gáspár,­­ László, Sza­bó, Bágyi, Adonyi, Sármány, Fo­dor. Edző: Pallagi Róbert. Ka­zincbarcika: Fülöp — Maklár, Ködmön, Erdősi, Szitka, Kopa, Lázár, Lipcsei (Kálmán), Simkó (Mikolaj, Ráczi, Cserven­ka. Edző: Turay András. Végig a gyöngyö­siek irányították a találkozót. G: Gáspár. Jó: Kovács, László, Gás­pár. Szonda, 111, Lázár, Fülöp, Em­dősi. Ózdi Kohász—Rudabányai Érc­bányász 0:0. Ózd, 1000 néző. V: Mohácsi. Ózd: Fekete — Kovács B„ Murányi, Kovács Z„ Barnai Martis (Fükő), Dolezsál, Egri, Csu­­hány, Uty (Bácskai), Tóth. Ed­ző: Dávid Róbert. Rudabánya: Birkás — Fazekas, Bíró, Takács,­ Dékei, Madalina (Miksztai), Oláh, Barta, Laczkó, Bálint (Somogyi),­ Tóth. Edző: Virágh István. Az Ózd végigtámadta a 90 percet, a keményen védekező bányászok azonban megőrizték hálójukat a góltól. Az Ózdi Kohászból nem le­het kiemelni senkit, a Rudabánya legjobbjai: Birkás, Bíró, Dékes 1. Budafok 22 14 3 5 47-24 31 2. Sz. Dózsa 22 12 6 4 35-16 30 3. FÖSPED 22 10 8 4 30-17 28 4. Bp. Épít. 22 9 8 5 27-18 26 5. SZVSE 22 10 6 6 26-19 26 6. III. ker. 22 9 7 6 30-29 25 7. MGM 22 9 7 6 25-24 25 8. Cegléd 22 7 9 6 29-24 23 9. Láng 22 7 8 7 24-29 22 10. K.-halas 22 9 3 10 22-31 21 11. DEAC 22 6 8 8 29-29 20 12. H.­Köször. 22 6 7 9 18-30 19 13. KISTEXT 22 4 8 10 22-27 16 14. BVTSK 22 4 7 11 23-33 ,15 15. Sz. MÁV 22 3 8 11 14-34 14 16. Gyula 22 2 7 13 19-16 11 1. Olajb. 20 14 2 4 42-16 30 2. PVSK 21 12 4 5 29-15 28 3. Győri D. 21 12 3 6 34-17 27 4. Szt. MÁV 22 11 2 9 29-25 24 5. Táncsics 20 10 3 7 29-19 23 6. Fűzfő 21 11 1 9 42-34 23 7. Rákóczi 21 8 6 7 33-30 22 8. Gy. Elek,I. 21 8 6 7 30-29 22 9. Bakony V. 20 8 4 8 23-28 20 10. Körmend 21 7 5 9 22-30 19 11. KOMÉP 20 8 2 10 16-27 18 12. Pécsi B., 20 6 4 10 24-28 16 13. Sabaria 20 5 6 9 16-28 16 14. Pápa 21 5 5 11 22-33 15 15. 7. Dózsa 21 1 5 15 10-42 7­­. Érd­. törölve 1. Vác 22 12 7 3 33-17 31 2. KKF SE 22 14 2 6 35-16 30 3. Kazincb. 22 10 5 7 30-27 25 4. Budab. 22 8 9 5 27-24 25 5. S.­újhely 22 9 7 6 19-18 25 6. Kistér. 22 9 6 7 28-23 24 7. BVSC 22 9 5 8 33-24 23 8. Gyöngy. 22 8 7 7 26-22 23 9. Lenin u. 22­ 8 6 8 25-23 22 10. N.-bátony 22 8 6 8 28-28 22 11. Izzó 22 7 7 8 26-26 21 12. Nyíregyh. 22 7 6 9 28-33 20 13. Ózd 22 5 10 7 18-27 20 14. Eszterg. 22 4 7 11 15-30 15 15. Törekvés 22 2 9 11 16-31 13 16. KELTEX 22 3 7 12 23-41 13 XXIX. 102. ♦ 1973. május 3. NB I B. NB II