Népsport, 1975. december (31. évfolyam, 283-306. szám)

1975-12-01 / 283. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS ­ MÁV DAC legyőzte is Dunaújvárost Az NO 19 aildzses A 19. forduló műsora decem­ber 7­: Komló—Oroszlány, Szek­szárd—Szolnok, BVSC—Buda­fok, N­agybá­tony—Vasas Izzó, FÖSPED—Dorog, Bp. Spartacus —Debrecen, Olajbányász—Vár­palota, KKFSE—PMSC, Volán —Dunaújváros, Bábolna—MÁV DAC, Sadsfisc­k-”Büag¥,Bátony 6:0 (310) Budafok, 1000 néző, V: Tóth L. Budafok: Lynkó — Bulla, Hor­váth L., Noskó,­­ Vízi — Kistele­ki, Krájik —­ Zölili, Jakab, Tóth K., Tátrai. Edző: Mészöly Kálmán. Nagybátony: Kovács M. — Antal (Kovács F.­ a 26. percben), — Nagykiske, Szabó, Pozsár I, Macs­ka — Bertók, Orosz — Kovács L. (Veres, a 70. percben), Pozsár II, Loci. Edző:­­ Szojka Ferenc. 9. perc: Jakab lefejelte a lab­dát Tátrainak, a balszélső nagy­szerű cselek után 14 méterről a jobb sarokba lőtt. 1 .­. 12. perc: Pozsár II az ötösön teljesen egyedül állva fejelt kapu mellé. 15. perc: Antal egy összecsa­pásnál rosszul­­esett, kifordult a bokája, ötperces ápolás után öl­ben vitték le a pályáról. 24. perc: egy szabadrúgást Tóth K. Jakab elé csúsztatott, a középcsatár 16 méterről bombá­zott a jobb alsó sarokba. 2:0. 43. perc: villámgyors jobb ol­dali akció végén Tóth középre adását Jakab, kapásból vágta a hálóba. 3:0. 55. perc: Noskó ívelt kereszt­labdája átszállt a védők felett, Jakab érkezett és öt méterről a bal alsó sarokba gurított. 4:0. 62. perc: Kisteleki keverte meg a vendégek védelmét és a vetődő ka­pus mellett gurított hálóba. 5:0. 64. perc: Tóth sarokkal Judi­­ta Jakabot, a­­középcsatár fakép­nél hagyta a védőket és 10 mé­terről lőtt a hálóba. 6:0. 80. perc: Kisteleid nagy erejű lövése a felső kapufa éléről a gólvonalra, ormain pedig kifelé pattant. A nagybátonyiak azon elkép­zelése, h­ogy követő emberfogás­sal és területvédelemmel fékez­zék a hazai rohamokat, nem vált be. A Budafok, sokmozgásos, len­dületes csatárjátéka már az ele­jén gólt eredményezett, amit szünetig még további kettő köve­tett. Szünet után óriási technikai és erőnléti­ fölénybe kerültek a fővárosiak, elsősorban a széleken indított villámgyors akciók vol­tak gólveszélyesek. Jó: Jakab (a mezőny legjobbja): Kisteleki, Zöldi, Tóth K., ül. Orosz, Locsi, Sáros­ István Dorog—Bp. Spartacus 0:0 Dorog, 1500 néző. V: Maróid. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Kiss, Merényi (Major, a 67. percben) , Peszeki I, Gabala — Izsóf, Szilasi (Peszeki II, a 60. percben), Szabó, Bartalos. Edző: Ivanics Tibor. Bp. Spartacus: Szőke — Idei, Trenkő, Strasszer, Varga — Szalai, Dorogi, Zöldi — Sárközi, Karakas (Zelics, a 66. percben), Budavári. Edző: Szim­­csák István. 19. perc: Budavári óriási hely­zetben, 6 m-ről laposan mellé gurított. 23. perc: Bartalos mesterien lőtte be a labdát, Szilasinak még arra is volt ideje, hogy meg­nézze, hová fejeli, fejese azonban a felső léc éléről pattant ki. 41. perc: Ismét Budavári ke­rült gólhelyzetbe, ezúttal közelről a jobb kapufa mellé lőtte a lab­dát. 48. perc: Sárközi bal oldali be­adása után Zöldi a 11-es pontról pontosan Schnitzer kezébe lőtte a labdát. 58. perc: Szilasi beadása után Szőke bravúros kivetődéssel men­tett a dorogi csatárok elől. 65. perc: a berobbanó Buda­vári lábáról szedte le a labdát bravúrral a kivetődő Schnitzer. 81. perc: Gabala nagy lövése hajszállal ment ki a bal felső sarok mellett. Rendkívül alacsony színvonalú, csapkodó, lagymatag mérkőzést didergett végig a dorogi szurko­lótábor. A mérkőzés úgy iramá­ban, mint színvonalában messze elmaradt az NB Ir követelményei­től, s így egyik csapat sem érde­melt győzelmet. Jó: Tóth, Kiss, Gabala, Bar­talos, ül. Trenkó, Strasszer, Föl­di, Sárközi, Góbh Sándor Kossuth KFSE­­Várpalota 3:0 (2:0) Várpalota, 1800 néző. V: Há­mori. Kossuth KFSE: Szendrei — Szőke, Zentai, Stier, G^hidi — Gálvölgyi, B­artha (Répáss, a 69. percben) — Pogány, Menyhárt, Lipták, Sipőcz. Edző: Budai Lász­ló. Várpalota­: Szenes — Lukács, Bor, Kisber, Albu — Bertalan, Kun (Csapó, a szünetben), Szöl­­lősi — Nyitrai, Horváth, László (Kerkai, a szünetben). Edző: Pa­­lovecz Béla. 19. perc: Sipőcz beadása után támadt veszélyes helyzet a hazai kapu előtt, végül Bor szabadított fel. 21. perc: Sipőcz futott el, be­adását Menyhárt a tehetetlen Szenes mellett fejelte a kapuba. 1 :0. 40. perc: Pogány a jobb olda­lon átverekedte magát a védőkön, az alapvonal közeléből félmaga­­san beadott és Sipőcz 5 méterről védhetetlenü­l vágta a labdát a hálóba. 2:0. 47. perc: Sipőcz szabadrúgása után a felszabadítani igyekvő Csa­pó mellett Pogány rácsapott a labdára és az 5-ös sarkáról lanc­­ean a jobb alsó sarokba lőtt. 3:0. 50. perc: Albu beadása után Nyitrai lövése a jól tömörülő vé­delemről vágódott ki. A fegyelmezettebben játszó fő­iskolások gyors szélsőik által in­dított akcióik révén sorra terem­tették veszélyes helyzeteiket a bizonytalankodó hazai védelem mellett. A főiskolások technikailag képzettebb, egységesebb csapat be­nyomását keltették. A sok hibá­val, mélyen formán alul játszó hazaiak támadásai nem jelentettek veszélyt a­ vendégek kapujára. Jó: Stier, Menyhárt, Pogány, Sipőcz. A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni.­­ Csíky Iván Oroszlány— Szekszárd 0:0 Oroszlány, 300 néző. V: Urbán. Oroszlány: Papp L. — Németh, Szabó, Sípos, Sárosi — Vizkeleti, Horváth, Kavalák — Papp M., Dukai, Babai. Edző: Mészáros Im­re. Szekszárd: Pólyák — Pusztai, Lubastyik, Simon, Vágó — Mesz­­lényi (Freppán, az 50. percben), Tóth, Szentes — Laki, Micskó, Szabó. Edző: Kormos Mihály. 6. perc: Sárosi távoli lövése a jobb felső sarok mellett ment el. 12. perc: Horváth a középpályá­ról indulva lefutotta a védőket. Erős, kellemetlen lövését Pólyák kiöklözte. 25. perc: a kitörő Sárosit a 16-oson belül fellökték, a játékve­zető továbbot intett! . . . 25. perc: Németh szabadrúgását Babai a jobb kapufa tövére fejel­te. 61. perc: Sipos becsúszó szere­lése rosszul sikerült, a játékve­zető kiállította az oroszlányi já­tékost.­70. perc: Papp a kifutó Polyá­­kot találta el. Mély talajú pályán a hazaiak irányították a játékot. Két ízben is Pólyák hálójában volt a lab­da, de mindig érvénytelenül. A játékvezetői hármas nagyon gyen­gén bíráskodott. Jó: Németh, Papp M., Babai, 111, Pusztai, Simon. Füredi István Pécs—Volán 1:1 (1:0) Pécs-Újmecsekalja, 4500 néző. V: Jaczina. PMSC: Katzirz — Ivá­­nyi, Schultheisz, Englóner, Kin­cses (Kardos, a 20. percben) — Kiss L., (Hámori L., a 64. perc­ben), Dárdai L., Dárdai P. — Fábián, Kiss L., Jónás. Edző: Garami József. Volán SC: Papp — Vígh, Szepesi, Ebedli, Márkus — Hajdú, Kű, Urbán — Földes, Mol­nár, Bart­osik. Edző: Preíner Kál­mán. 11. perc: a pécsi védők „jó­soltából” Földes került nagy hely­zetbe, de az 5-ösről mellé lőtt. 18. perc: jobb oldali szöglet után az előretörő Szepesi közelről fölé fejelt. 21. perc: a felfutó Engloner beadását Jónás 6 méterről mellé fejelte. 45. perc: Fábián, Kiss L., Dár­dai P.­ossz játék után a pécsi kö­zéppályás a 16-osról váratlanul lőtt és a labda a bal felső sa­rokba vágódott, 1:0. 48. perc: Bartosik lövése nyo­mán a labda felperdü­lt Katzirz kezéből. Hajdú rácsapott és három pécsi védő között két lépésről a jobb sarokba továbbított, 1:1. 69. perc: Dárdai P. 20 méteres nagy erejű szabadrúgását védte Papp. 75. perc: a látványos mozdula­tokkal reklamáló Kűt a játékve­zető kiállította. Küzdelmes mérkőzés volt. A Volán az első perctől kedve szer­vezettebben játszott, a pécsiek minden csapatrésze sokat kapko­dott. A váratlan PMSC-vezetést hamar kiegyenlítették a vendégek, ezután okosan tartották a labdát, hiszen számukra kedvező volt az eredmény. A PMSC a hajrában nagyon akart, de még említésre méltó helyzetet sem sikerült ös­szehozniuk a tehetetlen csatárok­nak. Jó: Schultheisz, Dárdai L., Dár­dai P., 111. Szepesi, Ebedli, Hajdú, Földes, Lázár Lajos 9. perc: Fajkusz a bal oldali oldalvonal közeléből küldött nagy erejű léc alá tartó szabadrúgá­sát Krass csak másodszorra tudta hárítani. 50. perc: bal oldalon futott a győriek támadása, a kapu elé küldött labda lepattant a menteni akaró Paizs lábáról, Gyömörei felismerte a helyzetet, középre emelt, és Pálos nyolc méterről a kimozduló Majzlinger fölött­i léc alá fejelt. 1:0 62. perc: Gyömörei a kezdő körből nyolcméteres előnnyel tör­hetett a dunaújvárosi kapu irá­nyába. Fajt a 18-asnál utolérte a lepattanó labda Csollányt talál­ta kecsegtető helyzetben, de tech­nikai hibát vétett, odalett a nagy lehetőség. 65. perc: Bartók beadása után Tóth és Mártha egymást zavar­ták és odalett a helyzet. 73 perc: Horváth ügyesen hát­ragurított, és Bartók 14 méteres lövése a felső lécet súrolva hagy­ta el a játékteret. 78. perc: Kozenkovot megjegy­zésért a játékvezető kiállította. 80. perc: Tatár fejesénél Krass elcsúszott, de szerencséjére a labda elment a jobb oldali léc mellett. A fizikai fölényben levő Du­naújváros ragadta magához a kezdeményezést, és már az első félidőben mezőnyfölénybe került. A játék ezen részében a fölény ellenére csak egyetlen lövés ment a győri kapura, míg a Kohász­támadások többségét a lelkes és jól záró győri védők rendre szétrombolták. A gól után fel­­paprikázódott a hangulat, gyor­sabbá vált a játék, hevesebbé a küzdelem. A győriek egyre job­ban beszorultak, majd Kozenkov kiállítása után még nyomasztób­bá vált a listavezető fölénye. Va­lamennyi győri játékos kapujának előterébe húzódott és lelkes, ön­feláldozó játékkal megmentették kapujukat a góltól. Jó: Kovács, Szalai, Gyömörei, Németh, ill. Fajkusz, Kerekes, Faji. Havasréti Béla Vasas fec­s-ISPVED 1:9 (1:0) Újpest, Tábor u­. 1200 néző. V: Szőke. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács, Schusz­ter — Menczel (Hanzel, a 68. percben), Szilágyi — Vágvölgyi, Rostás (Bozi, a 63. percben), Pintér, Szekeres. Edző: Kovács József. FÖSPED Szállítók: Ker­tész — Márkus, Kárpáti (Balogh, a 75. percben), Köböl, Aspirány — Kiss, Kanyó, Losonczy — Hir­beck (Rafael, a 65. percben), Alapi, Stef­án. Edző: Kundzsák Dezső. 12. perc: Vágvöl­gyi labdájával Rostás kiugrott, elhúzott a kifutó Kertész mellett, kisodródva is a kapu elé lőtt, és a berohanó Pintér közelről a hálóba helye­zett. 1:0. 29. perc: Rostás futott el a jobb oldalon, beadását Szekeres fejéről szedte le a kifutó Ker­tész. 39. perc: Rostás remekül visz­­szagurított Menczelhez, akinek la­pos, helyezett lövését Kertész bravúrosan szögletre ütötte. 55. perc: Guosonczy nagy erejű szabadrúgását Horváth szögletre védte. 58. perc: Menczel 20 m-es nagy erejű szabadrúgását Kertész ujjheggyel tolta a léc fölé. 62. perc: Alapi teljesen tisz­tán állva kitűnő helyzetben a felső lécre bombázott. 82. perc: Horváth a 16-oson belül kirúgásra készülődve ját­szadozott a labdával, de elesett és az kicsúszott a kezéből. Ra­fael meg akarta szerezni a lab­dát, de Horváth elhúzta a csatár lábát. A játékvezető nem látott szabálytalanságot... 89. perc: Kovács nagy erejű 18 m-es szabadrúgását Kertész ki­ejtette, de Hanzel óriási helyzet­ben magasan a kapu fölé lőtt. Ritkán látható, rendkívül iz­galmas, fordulatos találkozón a szünetig többet támadó hazaiak — helyzeteik alapján — már az első félidőben bebiztosíthatták volna győzelmüket. Szünet után a FOSPED Szállítók nagy erőfeszí­téseket tett az egyenlítésért, so­kat rohamozott, jól játszó kö­zéppályásai ügyesen szervezték és támogatták a csatársort, de azok nem tudták áttörni a hazaiak jól záró védelmét. Jó: Horváth, Ré­vész, Kovács, Rostás, Pintér, V. Köbös, Kiss, Kanyó, Losonczy. Kun István Bábolna—Komló 2:1 (1:0) Bábolna, 1200 néző, V: Rúzsa. Bábolna: Kóczián — Füredi, Her­nádi, Nyers, Kalmár — Kalamár, Szakolczai (Sebestyén, a 14. perc­től), Laki — Korsós, Fehér, Ré­vai. Edző: Farsang Ferenc. Kom­ló: Buús — Kelemen, Kovács, Ladó (Havasi, a szünetben), Steib — Pál, Radics, Keller — Jánosi, Bányász, Tresch. Edző: Csaba Gábor. 4. perc: Laki mintegy 20 mé­terről kapura lőtt, a nem túl erős labdát Buús Korsós elé ütötte, s a csatár 6 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 1:0. 6. perc: Radics kiugrott a té­továzó bábolnai védők között, de 8 méterről kapu fölé lőtt. 10. perc: Szakolczai egy össze­csapásnál megsérült, lebicegett a pályáról. Sebestyén állt a helyé­re. 29. perc: Révai elfutott a jobb oldalon. 20 méterről leadott lö­vése a kapufán csattant. 53. perc: Fehér 16 méterről le­adott lövését Buús csak kiütni tudta, de nem volt a közelben bábolnai játékos, így a komlói védők tisztáztak. 63 perc: Keller a jobb ol­­dalról ívelt középre, a berobba­nó Pál 3 méterről a tehetetlen Kóczián mellett a jobb felső sa­rokba fejelt. 1:1. 78. perc: Laki elfutott a jobb oldalon, beadását Fehér 35 mé­terről kapásból a bal felső sa­rokba bombázta. 2:1. 87. perc: Jánosi középen ki­ugrott, Kóczián kifutott a kapu­jából, de a csatár 10 méterről mellé lőtt. A csúszós, mély talajon a Bábolna vezette az első támadá­sokat és a 4. percben sikerült is vezetést szereznie. Szakolczai ko­rai kiválása törést okozott a ha­zai csapatnál, így az első kilóv hátralevő részében a Komló me­zőnyfölényt harcolt ki, de a ka­pura nem voltak veszélyesek a vendégek támadásai. A második játékrészben kiegyenlített játék folyt, a Komlónak sikerült az egyenlítés. Már úgy látszott, dön­tetlenül végződik a találkozó, amikor egy korszerű bábolnai tá­madás végén ritkán látható nagy lövéssel a hazaiaknak sikerült a maguk javára fordítani a mér­kőzést. Jó: Füredi, Sebestyén, Fehér, Laki, ill. Steib, Keller, Já­nosi. Herczeg Gyula 1. D.­újv 18 12 4 2 41-13 28 2. Budafok 18 11 5 2 44-23 27 3. Dorog 18 9 5 4 24-16 23 4. KKF SE 18­­ 3 6 34-22 21 5. BVSC 18 8 5 5 33-23 21 6. Volán 18 6 8 4 26-23 20 7. DVSC 18 8 4 6 22-27 20 8. PMSC 18 7 4 7 29-19 18 9. SZMTE 18 7 4 7 26-22 18 10. Komló 18 6 6 6 21-21 18 11. MÁV D. 18 8 2 8 24-27 18 12. FOSPED 18 6 4 8 27-30 16 13. Oroszl. 18 5 6 7 26-29 16 14. Várpal. 18 5 6 7 23-30 16 15. Kanizsa 18 5 6 7 16-24 1­6 16. Szekszárd 18 4 7 7 21-29 15 17. Izzó 18 4 6 8 17-24 14 18. Nagybát. 18 4 4 10 18-31 12 19. Bp. Sp. 18 3 6 9 17-39 12 20. Bábolna 18 5 1 12 25-42 11 MÁV DAC— Dunaújváros 1:0 (0:0) Győr, 3500 néző. V: Tátrai. MÁV DAC: Krass — Kiss, Ko­vács, Kalmár, Szalai — Németh, Hannich, Gyömörei — Csollány (Lénárt a 71. percben), Pálos, Kozenkov. Edző: Kovács Imre. Dunaújváros: Majzlinger — Borom-V­issza (Horváth a 67. perc­ben), Faji, Paizs, Kerekes — Mártha, Tóth, Fókusz — Bartók, Szepesi, Tímár (Tatár a 67. perc­ben). Edző: Palicskó Tibor. Debrecen— Kanizsa 2:0 (1:0) Debrecen, 4000 néző. V: Szávó. Debreceni VSC: Kun — Sóvágó, Tóth, Puskás, Lipók — Potyák, Kiss, Waczlavik — Nagy (Maczkó, a 68. percben), Bodonyi H. Gott­­diener. Edző: Makrai Balázs. Nagykanizsai Olajbányász: Lovkó — Kovácshegyi, Dosopoth, Simon (Krénusz, a 76. percben), Müller — Keszei, Bogáti, Németh (Brú­der, a 76. percben) — Pávlicz, Derdák, Söjtör. Edző: Lantos Mi­hály. 15. perc: Söjtör szögletéből Né­meth az ötösről fejjel a kapu mellé csúsztatta a labdát. 28. perc: Kiss rúgott szabadot a kapu elé, a berobbanó Potyák lefejelte a labdát, de Lovkó a gólvonalról kiütötte. 41. perc: Nagy szöglete a kapu­tól 12 méterre álló Kiss fejére szállt, onnan a labda Doszpoth hátán irányt változtatva került a már elmozduló kapus mellett a hálóba, 1 :0. (öngól). 65. perc: Nagy keresztbe adott labdáját Vaczlavik 25 méterről, kapásból bombázta a felső lécre, a visszapattanó labdát pedig tíz méterről fölé vágta. 71. perc: Kiss átadásából Gott­­diener fejjel középre ívelt. A lab­dát Maczkó futtából — az ötösről — fölé emelte. 74. perc: Gottdiener a felező­vonalnál elvette a labdát Dosz­­pothtól. A kapu felé iramo­dott, de tíz méterről a jobb ka­pufa mellé rúgta a labdát. 77. perc: Kiss hosszú, pontos átadással futtatta Maczkót, aki 14 méterről, a kifutó Lovkó mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2:0. 81. perc: Pávlicz 35 méterről küldött szabadrúgása a kapufák találkozásától pattant vissza a me­zőnybe. Jó időben, csúszós talajon ke­rült sor a mérkőzésre. Az első játékrészben kiegyenlített volt a küzdelem, szünet után a hazaiak fölénybe kerültek és a helyze­teik alapján több góllal is nyer­hettek volna. Jó: Kiss (a mezőny legjobbja), Kun, Tóth, Gottdiener, ill. Lovkó, Müller, Fülep Kornél Szolnoki MTI—BVSC 0:0 Szolnok, 1500 néző. V: Lauber. SZITE: Fekete — Sebők, Arany, Simon, Kábák (Kovács a 85. perc­ben) — Lódi, Árvai, Szolnoki — Fürtös, Magos (Kolláth a szünet­ben), Garics. Edző: Gélei József. BVSC: Pálinkás — Bodnár, Var­ga Hosszú, B. Nagy — Antal, Turtóczky (Nagy I. a 72. perc­ben), Aranyosi (Gara a 80. perc­ben) — Bazsánt, Berecz, Papp. Edző: Mezei György. 10. perc: Kábák a bal oldalon elfutott, kapu elé ívelt. Pálinkás a 16-osig kifutva lábbal mentett, de röviden és közben el is esett. A labda Fürtöshöz került, a csa­tár azonban az üres kapu fölé lőtt. 52. perc: Garics jó cselek után kapura tört, de lövése elakadt az ötösön álló Fürtösben. 60. perc: Kábák 35 méterről kapura lőtt, a bal felső sarokba tartó labdát Pálinkás a levegő­ben úszva védte. 63. perc: Lódi—Sebők — Szol­noki háromszögelés után az utóbbi lövését Pálinkás hatal­mas bravúrral szögletre ütötte. 72. perc: Garics beadása a ka­pufa tetején gurult végig. 87. perc: Szolnoki tisztán kapta a labdát, de a kapu torkában a befutó védőkbe rúgta. Az első félidőben nagy lendü­lettel kezdett a BVSC, de az SZMTE nemcsak átvette az ira­mot, hanem fokozta is, a kapura azonban kevés veszélyt jelentett. Szünet után fermeteges támadások­ba kezdtek a hazaiak. Ebben az időszakban nagy nyomás neheze­dett a vasutasok kapujára, s hogy nem kaptak gólokat az a hazai csatárok tehetetlenségének és Pálinkás karnisnak köszönhe­tő. A látottak aránján a szolno­kiak győzelmet érdemeltek volna. Jó: Árvai, Szolnoki, Garics ill. Pálinkás (a mezőny legjobb­­ja), Varga, B. Nagy, Pataki István XXXI. 283. ♦ 1975. december 1.­­ NB II. NB III Két pont az Egri Dózsa előnye Ajkai iFántfrisis-’Lnirmund 3:2 Északkelet Hajdú Vasas—Balmazújvárosi TSZ 3:1 (1:0). Téglás, 400 néző. V: Király. Hajdú V: Ménes — Kiss B., Tóth, Kiss Gy., Poór, Kontor, Lukács, Czégény, Mikic (Bihari), Tiba, Mile. Edző: Komlóssy Imre. Balmazújváros: Szabó — Uri, Ur­bán, Jónás, Pinczés (Eszenyi), Lu­­pó, Tóth, Hegedűs, Orosz, Vaszil­­kó, Sólyom. Edző: Szabó Sándor. Alacsony színvonalú játék, meg­érdemelt győzelem. G: Miklé, Ti­ba, Kiss Gy., ill. Vaszilkó. Jó: Mé­nes, Kiss Gy., Tiba, ill. Szabó, Ur­bán, Lupó. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME­­DOSZ MÁV—Borsodi Volán 1:1 (1:1). Sátoraljaújhely, 300 néző. V: Marmoly. S.­újhely: Vakles — Do­hai, Forgács, Litovszki, Bobk­ó, Perecsi (Csongrádi), Szűcs, Sztan­­kó (Kurucz), Suller, Tokár, Dut­­kievicz. Edző: Cserépy László. Borsodi Volán: Selmeczi — Pre­­vitzer, Körösi, Takács, Szalánczi, Varga, Petrás (Lója), Babus, Pet­­rovics, Jónás I., Pálur. Edző: Ba­lázs András. Az újhelyiek nagy fölényben, játszottak, a miskolciak viszont lelkesen, fegyelmezetten védekeztek. G: Previtzer (öngól), ill. Babus. Az újhelyi együttesből senkit sem lehet kiemelni. A B. Volán legjobbjai: Jónás I. (a me­zőny legjobbja), Körösi, Takács, Varga. Nyíregyházi Spartacus Petőfi— Debreceni MTE 1:1 (1:1). Nyír­egyháza, 3200 néző, V: Kuti. Nyíregyháza: Pilcsuk — Ambrus, Szikszai, Sárosi, Szekrényes, Ke­­mecsei, Nagy (Percze), Virók (Juhász), Major, Kanyar­, Far­kas. Edző: Bakos Béla. DMTE: Magyar G. — Kelemen, Pál, Pa­tai, Szabolcsi, Gergely, Rácz, Szabó (Bezzeg), Ambrus, (Mó­­zsa), Magyar Kovács. Edző: Szentmarjay Tibor. Küzdelmes mérkőzés, mindkét oldalon több kihagyott helyzet. Igazságos dön­tetlen, kiváló játékvezetés. G: Kemecsei, ill. Magyar A. Jó: Ke­­mecsei, Szikszai, Sárosi, ill. Ma­gyar G., Pál, Patai. Leninvárosi MTK—Hejőcsabai Cement SE 2:0 (1:0). Leninváros, 600 néző. V: Hoffer. Leninváros: Dohány — Lázár, Toperczer, Sza­­nyó, Bodolai, Vajda (Teslér), Var­ga, Vancza, Homródi, Kiss, Oláh. Edző: Nagy György. Hejőcsaba: Várnai — Bárczi, Nagy, Kuzma, Lévai, Kunfalvi, Temesvári (Sza­bó), Zajácz, Jáger, Laczkó, Vo­­dicska (Várkonyi). Edző: Osváth Endre. A Leninváros több nagy helyzetet kihagyott, biztosan győ­zött. G: Kiss, Varga. Jó: Lázár, Toperczer, Szanyó, Vajda, Varga, ill. Kuzma, Temesvári, Zajácz. Egri Dózsa —Egri Vasas 6:2 (3:0). Eger, 2000 néző. V: Tom­pa. E. Dózsa: Csank — Fodor (Horváth), Zsidai, Patvaros, Csathó, Galántai, Csuhaj, Bartha, Mártha, Vigh, Molnár (Pécsik). Edző: Bánkúti László. E. Vasas: Bende — Za­y, Sipos (Belaxa), Mundruczó, Mezei, Pázmándi, Barta (Hajdú), Zajácz, Cseh, Su­lyok, Hever. Edző: Várallyay Miklós. A jól védő Bende csak csökkenteni tudta a gólkülönbsé­get. G: Vigh (2, mindkettőt 11- esből), Csuhaj, Csathó, Molnár, Márta, ill. Bartha (11-esből), Patvaros (öngól). Jó: Csathó, Ga­lántai, Vigh, Barta, ill. Bende, Barta. Borsodi Bányász—Salgótarján- Kohász 2:2 (2:2). Sajószentpé­ter, 400 néző. V: Szendrő. B. Bányász: Soltész — Lengyel, Csipke, Balogh, Kovács, Tomesz, Földesi (Szőr), Fazekas, Grolmusz, Pincsák, Novek. Edző: Nyíri Zol­tán. Salgótarján: Rádi — Verbói, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka (Nyé­ki), Kiss, Bábel, Szolnoki, Lisz­­tóczki, Romhányi. Edző: Tóth István. A bányászcsapat 2:0-ás vezetése után magára talált az SKSE és megérdemelten vitte el az egyik bajnoki pontot. G: Grol­­musz (2), ill. Nagy, Lisztóczki. Jó: Soltész, Csipke, Tomesz, Grol­­musz, ill. Nagy, Szőke, Romhányi. Gyöngyösi Spartacus—Rakamazi Spartacus 2:0 (1:0). Rakamaz, 1200 néző. V: Makó. Gyöngyös: Varga — Bársony, Adonyi, Réthy, Ács, Ullmann, Királyhegyi, Horváth, Gábor, Bányai, Szonda. Edző: Pallagi Róbert.. .Rakamaz: Sárközi — Resch, Erdős, Galambosi, Tóth, Lengyel, Müller­, Csécsi (Kádas), Nagy, Sorbán. Kegye. Edző: Va­­szil Zoltán. A sokat körülményes­­kedő rakamazi csatárok nem tud­ták helyzeteiket értékesíteni. Gól­­ratörőbb játékával a Gyöngyös megérdemelten győzött. G: Gábor Bányai. Jó: Adonyi, Gábor, Bá­nyai, ill. Sárközi, Erdős. Balassagyarmat­ SE—Ózdi Ko­hász 1:1 (1:0). Balassagyarmat, 1500 néző. V: Marton. BSE: Treso — Szilvási, Jelen, Hornyák, Lajkó, Erdélyi (Kovács), Szalai, Hugyecz (Csordás), Ferencsik, Pribeli, Szed­lek Edző: Tományi Pál. Ózd: Szabó — Márton I., Murányi T., Mad­ai, Fükő I., Szilágyi, Kovács, Ligeti, Csukány, Fükő II., Tóth. Edző: Frenkó László. A sáros, mély talajon végig a BSE játszott jobban. Az Ózd örülhetett a dön­tetlennek. Fükő I.­ll-esét Treso svédte G: Ferencsik, ill. Tóth. Jó: Treso, Pribeli, Hornyák, Szil­vási, ill. Márton I., Mad­ai, Fü­ke 1. Záhonyi VSC—Rudabányai Érc­bányász 2:1 (0:1). Záhony, 500 né­ző. V: Mizsei. Záhony: Ambrusz — Karasz, Jászlai, Gróf, Dallos, Kovács, Sasi, Boros (Öncső), Ba­lázs, Máté, Dénes (Gyü­re). Edző: Somkereki György. Rudabánya: Birk­ás — Tircs, Holzhauzer (Poló­­nyi), Sütő, Kiss, Ruttkai, Nagy, Baffi (Papp), Tóth, Karcagi, Völ­­gyesi. Edző: Olaj György. Nagy iramú mérkőzés, a második félidő­ben kitűnően játszott a ZVSG. G: Boros, Kovács, ill. Baffi. Jó: Ka­rasz, Dallos, Kovács, Jászfai, Ba­lázs, Gróf, ill., Ruttkai, Tóth. Miskolci VSC—Kazincbarcikai Ve­gyész 1:1 (1:0). Miskolc, 890 néző. V: Borsos. MVSC: Serfőző — Szűcs, Locher, Leiszt, Szabó Z., Szabó Gy., Puliban, Lukács, Galló, Oláh, Madarász (Kohut). Edző: Tóth József. KVSE: Fü­löp — Far­kas (Orbán), Ködmön, Modhlár, Kendi, Fekete, Simkó, Magyar, Stark, Kopa, Mikula. Edző: Pete András. Az első félidőben a vas­utascsapat, a helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul. Szünet után élénkült a játék, a keményen és lelkesen győző barcikaiaknak — ha nehezen is —egyenlíteniük. G: Lukács, ill. Mikula. Jó: Locher, Szabó Z., Galló, Il. Ködmön, Fe­kete, Magyar, Stcark. Iszala­yugat Ajkai Alumínium—Sabaria SE 2:0 (1:0). Szombathely, 300 néző. V: Bodrogi. Ajka: Németh — Ko­vács, Törő, Csikhon, Haraszti, Zsi­dó I., Túri, György L., Nemes, Né­meth (György dr.), Vajda. Edző: Csabay Lajos. Sabaria: Bindics — Foki, Horváth S., Varga, Bencsics, Jankó, Molnár, Schweitzer, Kecs­kés, Tóth (Héra), Horváth J. Edző: Verőkei Ferenc. A gyors, korsze­rűbb labdarúgást játszó ajkai együttes megérdemelten győzött. G: Nemes (2). Jó: Törő, Túri, Ne­mes, ill. Jankó. Váci Híradás —Soproni Textiles 4:2 (3:1). Vác, 800 néző. V: Bárt­­fai. Vác: Drajkó — Fidter, Var­ga, Molnár, Misnyovszky, Pálinkás, Pásztor, Bednarik, Urbán (Hor­váth), Tóth, Ondrik. Edző: Jeszenszky István. Sopron: Mé­száros — Tremmel, Udvardi, Decsi, Turner, (Fendrik). Áldozó: Fehér, Kristály, Németh, Oláh, Molnár. Edző: Kertész Imre. Gyenge ira­mú, gyenge színvonalú mérkőzés. G: Pásztor (2), Pálinkás, Ondrik, ill. Decsi (2, egyet 11-esből). Jó: Varga, Misnyovszky, Pálinkás, Pásztor, iVI. Decsi, Oláh. Rákóczi SE—Pápai Textiles 3:1 (1:1). Pápa 500 néző. V: Körös. Rákóczi: Farkasdi — Bánfi, Hor­váth J., Horváth G., Lahos (Szent­­györgyi), Rémai, Józan, Ars (Nagy), Háklár, Barabás, Pfluger. Edző: Lahos László. Pápa: Zotter — Horváth Z., Nagy, Polgár, Hor­váth B., Varga, Gáti (Vörös), Gu­lyás, Simon Farkas (Tóth), Gás­pár. Edző: Kuti Herbert. A tapasz­taltabb csapat biztosan győzött. Vörös, a 66. percben kiállítva. G: Háklár (3), 111. Gáspár. Jó: Hor­váth J., Horváth G., Pfluger, U. Varga. Bauxitbányász SE—Zalaegerszegi Dózsa 6:1 (2:0). Tapolca, 800 néző. V: Grubits. Bauxitbányász: Pet­rovics — Ughy, Csábi, Kutasi, Né­meth E. Szűr (Németh L.), Ormai, Magyar (Szalai), Mészáros, Gőcze, Marton. Edző: Szarvas László. Z. Dózsa: Cseresznyés — Pálla. Né­­­­meth II. Filagics, Orbán, Kósa, Gacs (Szilva), Molnár F., Gál, Né­meth I (Szőke), Berta. Edző: Czotter Béla. A végig jól játszó ta­polcaiak — helyzeteik alapján — nagyobb arányban is nyerhettek volna. G: Gőcze (2), Szalai (2), Mészáros, Németh L., ill. Gál. Jó: Gőcze. Szalai, Csábi, Ormai, Kuta­si, Németh L. ill. Kósa, Berta. Ajkai Bányász—Körmendi FMTE 3:2 (1:1). Ajka, 2000 néző. V: Félix. Ajkai B., Ze­enik — Havasaljai (Pados), Fischli, Szalai, Peternics, Király, Weisz, Lukács, Schner, Szemán, Tóth. Edző: Németh , Ist­ván. Körmend: Fata — Czvitko­­vics (Orbán), Kiss, Horváth, Nagy, Gáncs, Hegedűs, Szakály, Tóth, Sebestyén, Császár (Pál). Edző: Papp István. Nagy iramú mérkő­zésen az ajkaiak mindkét félidő­ben többet támadtak. A vendégek védekezésre rendezkezdtek be. A körmendiek kétszer is vezetést sze­reztek, de a határt­alan lelkesedés­sel játszó bányászcsapatnak mégis sikerült győznie. G: üzemén (2), Fischli (11-esből), ill. Sebestyén (2). Jó: Fischli (a mezőny legjobb­ja), Szemán, Király, Peternics, ill. Kiss, Hegedűs. (Folytatás a 4. oldalon) 1. Egri D. 18 11 5 2 51-17 27 2. Ózd 18 10 5 3 29-11 25 3. DMTE 18 7 8 3 37-16 22 4. Gyöngyös 18 8 5 5 34-23 21 5. Leninv. 18 7 7 4 31-30 21 6. MVSC 18 8 4 6 29-22 20 7. Bors. B. 18 7 6 5 27-30 20 8. K.-barc. 18 7 5 6 47-32 19 9. S. Kohász 18 6 7 5 39-31 19 10. S.-újhely 18 7 5 6 27-27 19 11. Budab. 18 8 3 7 28-29 19 12. Nyíregyh. 18 6 6 6 36-24 18 13. Hajdú V. 18 8 2 8 29-30 18 14. Rakamaz 18 6 5 7 22-28 17 15. Záhony 18 8 1 9 24-35 17 16. B.-gyarm. 18 6 4 8 29-31 16 17. Egri V. 18 7 1 10 30-35 15 18. Hejőcsab 18 6 3 9 21-38 15 19. Bors. V. 18 2 5 11 21-47 9 20. B.-újv. 18­­ 3 15 16-71 3­­. Fűzfő 17 11 4 2 29-10 26 2. Körmend 17 12 1 4 36-15 25 3. Ajkai A. 17 10 5 2 31-13 25 4. Vác 18 11 3 4 34-18 25 5. AURAL 17 9 3 5 34-20 21 6. Ajkai B. 17 9 2 6 31-34 20 7. Bauxitb. 17 8 2 7 32-20 18 8. SVSE 17 6 6 5 15-18 18 9. Rákóczi 17 7 3 7 32-26 17 10. Győri T. 17 6 5 6 22-29 17 11. Pét 17 7 1 2 8 19-27 16 12. MOTIM 17 5 5 7 27-30 15 13. Bakony 17 4 6 7 22-21 14 14. Sabaria 17 5 4 8 25-30 14 15. Répcelak 17 6 2 9 17-27 14 16. D.­keszi 17 4 4 9 15-22 12 17. Pápa 17 4 4 9 20-31 12 18. Zalaeg. D. 17 3 2 12 18-47 8 19. Sopr. T. 17 2 3 12 10-31 ?