Népsport, 1978. október (34. évfolyam, 238-263. szám)

1978-10-01 / 238. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Bp. Honvéd:DiHiayivám A mérkőzés előtti sajtótájé­koztatón Tichy azt fejtegette, szeretnék folytatni eddigi jó tel­jesítményüket, Novák pedig úgy vélekedett, hogy csapata képes megállítani a Bp. Honvédot. Az 5. percben Bartók, Sajó adoga­tás végén Bódi jó helyzetben elcsúszott, míg a másik oldalon Honvéd­ szögletrúgás után Lu­kács közelről mellé fejelt. A hazaiak távoli lövésekkel kí­sérleteztek. Előbb Sajó, majd Tóth labdáját Gujdár csak ök­lözni tudta. A 19. percben Bó­di elől mentett Gujdár. A 21. percben Gyimesi előtt adódott helyzet, de lövése a kiinduló Némethről kipattant, egészen Pálig, a középpályás egyből ka­pura emelt, a labda azonban kicsúszott a léc fölött. Ezután Weimper elől mentett az utolsó pillanatban szögletre Judik. A 32. percben Gyimesi indítot­ta Pált a jobb oldalon, aki né­hány lépés után visszajátszott Gyimesi elé, s a balszélső öt méterről, nagy erővel, a kapu jobb oldalába, a léc alá lőtt. 1-0 Nem sokkal utána Tóth lö­vése foglalkoztatta Gujdárt, majd Suk­a labdáját ütötte ki a Honvéd kapusa. SZÜNET UTÁN a 49. percben Keller egészen a 11-es pontig hozta fel a labdát, végül Kocsis beérte és szögletre szerelte. Az 52. percben a jobb­összekötő helyén előretörő Pál 20 méterről, futtából a felső lé­cet találta el. A Honvéd játszott ezekben a percekben fölényben és 2 gólt kapott. Az 55. percben Judik­ indította Szepesit, aki ügyesen középre adott, és Bar­tók 7 méterről a k­apu jobb ol­dalába helyezett. 1-1 Gyorsan jött a válasz: az 58. percben ismét a sokat mozgó Pál indított akciót, Bodonyi elé tálalt, aki 14 méterről kapura lőtt, s a labda Judikot érintve a jobb sarokba került. 2-1 A 62. percben Bodonyi már csak Némethtel állt szemben, de a kapus kezébe emelte a labdát. Elkeseredetten támad­tak a hazaiak és a 76. percben érdekes körülmények között egyenlítettek. Sajó hozta fel a labdát, majd tőle Boáihoz ke­rült. Ő Bartók elé akarta to­vábbítani, de a kétségbeesetten menteni akaró Kocsis lábáról a labda mintegy 10 méterről a jobb felső sarokba vágódott. (Öngól!) 2-2 A 80. percben Lukács lövése a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 89. percben Bódi 10 méterről, futtából kapu mel­lé helyezett. & ★ ★ Változatos, érdekes, for­dulatokban bővelkedő mér­kőzést hozott a dunaújvárosi 90 perc. A hazai együttes erre a mérkőzésre a 4—4—2- es hadrendet választotta, de ez nem jelentett védekező felfogást. Az első félidőben főleg távoli lövésekkel kí­sérleteztek a középpályások, közben megpróbálták kikap­csolni a játékból Pintért és Gyimesit is. Fordulása után úgy tűnt, hogy a nagyobb tu­dású játékosokból álló Bp. Honvéd felülkerekedik, ám a Dunaújváros egyenlíteni tudott, majd az újbóli Hon­véd-vezetésre is válaszolt, igaz , szerencsés körülmé­nyek között, öngóllal! Ösz­­szességében azt mondhatjuk: végig változatos, érdekes volt a játék, sok jó egyéni teljesítménnyel fűszerezve. A Bp. Honvéd védelme — egészen a hajráig — jól állt a lábán. Paróczai és Varga I sok támadást kezde­ményezett, amellett védőfelada­­tukat is jól látták el 70 percen át. Nagy sok támadást akadá­lyozott meg. A középpályán a rengeteget mozgó, jól szervező Pál, valamint Pintér teljesít­ménye emelkedett ki. Elöl Gyi­mesi gyakran változtatta helyét, rúgott egy gólt, de a hajrára kissé elfáradt. Bodonyi keve­sebbet mozgott, mint a korábbi mérkőzéseken. Weimper nehéz­kes volt. A Dunaújváros védelmének tengelyében Judik és Tóth végig kitűnőt nyújtott. A 16-os előterében nagyon sok támadást állítottak meg. A négytagú középpályás sorban Bódi végig egyenletesen, jól ját­szott, kapura is többször jelen­tett veszélyt. Sokat mozgott Sa­jó és Szepesi is. Elöl Bartók szemfülessége dicsérhető. Urbán játékvezető jól látta el feladatát. Tichy Lajos: — Fárasztó hét van mögöttünk. Kitűnő mérkő­zésen kétszer is vezettünk és kis szerencsével nyerhettünk volna. Novák Dezső: — Véleményem szerint ezen az összecsapáson csapatunk teljesítménye megkö­zelítette azt, amit a Vasas ellen nyújtott. A döntetlen valós. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Dunaújvárosi Kohász —Bp. Hon­véd 4-0 (1-0). Dunaújváros, 800 néző. V: Osztermayer. Dunaújvá­rosi Kohász: Holló — Szádeczky, Paizs, Hojszák, Dervalics (Dunai) — Welsz (Tóth T.), Kakas, Sipos — Erigelbrecht, Segesvári, Bazsó (Horváth). Edző: Czigler Ernő. Bp. Honvéd: Demján — Horváth, Fe­jes, Bársony, Kökény — Turner, Utassy, Pandúr — Geiger, Dékény (Kozmor), Melis. Edző: Tajti Jó­zsef. G: Segesvári (3), Hojszák (11 -esből). Jó: Szádeczky, Hoj­­szák, Segesvári, Bazsó, ill. Geiger. 2-2 k­­m Dunaújváros, 8000 néző. Vezette: Urbán (*****), (Egervári, Gei­ger). Bp. Honvéd: Gujdár 8 — Paróczai 6, Kocsis 5, Nagy 6, Varga I 8 — Pál 8, Pintér 7, Lukács 6 — Bodonyi 6, Weimper 5, Gyimesi 7. Edző: Tichy Lajos. Dunaújváros: Németh 8 — Koller 6,­­Smiik 7, Tóth 7, Staller 6 — Szepesi 6, Bódi 8, Sajó 6, Suk­a 6 — Bartók 6, Szűcs 4. Edző: Novák Dezső. Csere: Suk­a helyett Pásztor (—), Szűcs helyett Fajkusz (—), mindkettő a 65. percben, Weimper helyett Varga II (—) a 77. perc­ben. Gólszerző: Gyimesi a 32. percben, Bartók az 55. percben, Bodo­nyi az 58. percben, Kocsis (öngól) a 76. percben. Szögletarány: 7:4 (3:2) a Bp. Honvéd javára. is* Tatabánya—Rába ETO 1-1 (0-0) Tatabánya, 4000 néző. Vezette: Mohácsi (*****) (Csernefalvy, Lázin). Tatabánya: Anger 8 — Szabó 7, Lakatos 6, Néder 8, Gálhidi 7 — Csapó 8, Arany 6, Dupai 6 — Hegyi 5, Schmidt 4, Kisteleki 4. Edző: Monostori Tivadar. Rába ETO: Pálla 7 — Csonka 6, Pozsgai 7, Pardavi 6, Pász­tor 6 — Hannich 5, Füzi 5, Onhausz 5 — Szabó O. 4, Heltai 6, Milé 5. Edző: Kovács Imre. Csere: Füzi helyett Glázer (—) a 78. percben, Dupai helyett Udvardi (—) a 84. percben. Gólszerző: Csapó a 74. percben, Glázer a 89. percben. Szögletarány: 8:2 (6:0) a Tatabánya javára. A 9. percben bal oldali szög­letet követően Kisteleki tíz mé­terről fejelt a kapu bal oldala felé, de a gólvonalon álló Han­nich kifejelte a labdát. Fölényben játszott a hazai együttes, a győriek első táma­dásukat a 21. percben vezették. Ekkor Mile bal oldali beadását Füzi 14 méterről lőtte kapura, de Anger biztosan védett. Később Mile húszméteres lövését hárí­totta a tatabányai kapuvédő. A 27. percben jobb oldalról, a vendégek térfelének közepéről, az oldalvonal mellől Hegyi ívelt szabadrúgást a kapu elé, Dupai hat méterről fejelt, a léc alá tartó labdát Pállá szögletre ütötte. A 35. percben a győriek ve­zettek gyors támadást: Mile a középcsatár helyén tört előre, 13 méterről lőtt. Anger kiöklözte a labdát, de Koltai elé, aki ka­pu fölé emelte. A 39. percben Hegyi jobb ol­dali szöglete után Pállá öklöz­te ki a labdát, Csapó megszerezte, de húszméteres, félmagas lö­vését azonban biztosan védte a győri kapuvédő. A következő percben Koltai 13 méteres lö­vése zúgott el a jobb kapufa mellett. SZÜNET UTÁN a 61. percben Pardavi Hegyit szabálytalanul állította meg, a kaputól 18 méterre. A szabad­rúgást Hegyi a kapu fölé csa­varta. A 74. percben a tatabá­nyai rohamok gólt eredményez­tek. Jobb oldalról Hegyi ívelte kapu elé a labdát, az a védők fölött a balösszekötő helyén tar­tózkodó Csapó elé hullott. A középpályás nagy erővel úgy rúgta a k­apu közepén a hálóba a labdát, hogy az a kétségbe­esetten menteni ak­aró Pozsga­it is érintette. i-n Két perccel később Arany a középcsatár helyén tartózkodó Kistelekihez fejelte a labdát, akinek 8 méteres lövését Pálla bravúrral szögletre ütötte. A 86. percben jobb oldali szöglet után Anger csak másodszorra tudta megfogni a labdát, s amikor ki akarta rúgni azt, elcsúszott és a 16-oson kívülre esett. A le­gurított szabadrúgásból Glázer a jobb alsó sarkot célozta meg, a tatabányai kapus szögletre mentett. A győriek rohamoztak és a 89. percben sikerült az egyenlítés. Glázer ügyesen tisz­tára játszotta magát, majd 14 méterről, laposan a bal kapufa tövét találta el, ahonnan a lab­da­ a hálóba vágódott. 1-1 ★ ^ ^ A zuhogó csőben lejátszott mérkőzésen a síkos, csúszós talaj nehéz feladat elé állí­totta­ a játékosokat. Ennek ellenére jó iramú küzdelem alakult ki. A Tatabánya ro­hamozott, a támadók és kö­zéppályások lövésekre is vállalkoztak, de azok vagy célt tévesztettek, vagy pedig a szervezetten, jól védekező győri védők önfeláldozó be­­levetődésekkel tisztáztak. Szünet után a bányászok rohamos vezetést eredmé­nyeztek, nem sokkal később pedig csak Kistelekin mú­lott, hogy nem dőlt el vég­leg a két pont sorsa. A folytatás a vendégeknek si­került jobban, mert hallatlan lelkesedéssel nagyszerű haj­rát vágtak ki, ami végül pontszerzésüket eredményez­te. A Tatabánya kapujában Anger megfelelően látta el feladatát. A védők kö­zül Szabó nyújtotta a legjobb teljesítményt, a támadásokat is gyakran segítette. Csapó a me­zőny legjobbjának bizonyult. A rendkívül nehéz talajon min­denütt ott volt, s ha olykor hi­bázott is, gólja nagyszerű tel­jesítménynek bizonyult. A tá­madók közül Hegyi a gól előtt jól találta fel magát, ezzel nőtt társai fölé. A Rába ETO kapujában Pálla több nehéz helyzetet tisztázott bravúrral, a gólról nem tehet. Pozsgai a le­vegőben és a földön is a legtöbb támadást akasztotta meg. Han­nich csak a védekezésben jeles­kedett, a támadójátékot ezúttal nem tudta segíteni. A támadók közül Koltai jelentette a legtöbb veszélyt a bányászok kapujára. Mohácsi játékvezető a rend­kívül nehéz talajon is kitűnően ítélte meg a szabálytalanságo­kat, nagyszerűen alkalmazta az előnyszabályt. Monostori Tivadar: — A já­ték alapján győzelmet érdemel­tünk volna. Kovács Imre: — Többet táma­dott a Tatabánya, de a gólhely­zeteket tekintve igazságos az eredmény. Janka Lajos NB I TARTALÉKCSOPORT Tatabányai Bányász —Rába ETO 5-0 (3-0). Tatabánya, 500 néző. V: Tóth T. Tatabányai Bányász: Dom­bal — Zsidó, Knapik, Si kés­ői, Törőcsik — Varga, Kishonti (Molnár G.), Müller (Láng) — Tamás, Molnár M., Babai. Edző: Dombai András. Rába ETO: Rab­­csák — Baumann, Lipóth, Marth (Gyurmánczi), Kocsis — Orbán, László (Molnár), Horváth D. — Farkas, Horváth L., Pölöskei. Ed­ző: Győrfi László. G: Varga, Mol­nár M., Babai (11-esből), Sikesdi. Zsidó. Jó: Dombai. Zsidó, Sikes­di, Knapik, ill. Pölöskei. Videoton — ZTE 2-0 (2-0). Szé­kesfehérvár, 200 néző. V: Fenő­­di. Videoton: Disztl L. (Geszler) — Borsányi, Disztl L., Schábel, Horváth G. — Szőke (S. Molnár), Flórián. Brettner, Pörögi — Nagy T., Nagy L. (Lóthi). Edző: Szabó Károly. ZTE: Kovács — Fodor, Lakatos, Ebedli, Filó — Cziráki, Fitos, Torsa — Halász (Paizs), Simon, Lukács., Edző: Szabó Re­zső. G: Flórián, Nagy T. Jó: Disztl­a, Schábel, Brettner, 111. Fodor, Filó, Fitos. Csepel — Bp. Vasas Izzó 4-3 (2-3). Újpest, Tábor u., 200 néző. V: Ozsváth. Csepel: Varga (Nyárádi) — Csöve, Kincses, Huber, Né­meth — Tóth J., Tarnóczi, Bar­­tha , Bartos (Kapusi), Tóth I., Kökény. Edző: Szépföldi József. Bp. Vasas Izzó: Szakállas — Ré­vész, Horváth, Schuszter, Lisei — Antal, Takács — Németh (Papp), Boda, Rozsnyó, Sipőcz. Edző: Lakatos János. G: Bartos (11-esből), Tóth J. (11-esből), Ka­pusi, Tarnóczi, ill. Boda, Antal, Takács. Jó: Kincses, Tarnóczi, Tóth J., ill. Boda, Révész. XXXIV. 238. ♦ 1978. október 1 NB I Salgótarjáni TC—Haladás VSE 2-1 (0-1) Szombathely, 400­1 néző. Vezette: Rúzsa (*­*»*) (Bodnár, Bay). STC: Szűcs 6 — Csáki 5, Kegye 6, Varga 6, Kovács J.­ 5 — Földi 7, Répás 5, Kajdi 6 — Szoó 6, Bíró 4, Berindán 5. Edző: dr. Lakat Károly. Haladás VSE: Hegedűs 3 — Fischer 5, Király 5, Kiss 6 — Farkas 5, Galántai 4, Kereki 5, Vörös 5 — Sebestyén 6, Viszketi 3, Hauzer 4. Edző: Sáros­ László. Gólszerző: Farkas a 26. percben, Varga az 58. percben, Földi a 83. percben. Szögletarány: 8:7 (4:2) a Haladás javára. Szemerkélő esőben kezdtek a csapatok. Varga távoli lövése volt az első esemény. Hegedűs azonban elvetődve védett. A 6. percben egy Sebestyén, Visz­­ked akcióból szöglet lett. Jobb­ról Galántai laposan rúgta ba a szögletet, Kereki érkezett, de jobb belsővel a bal sarok mel­­lé gurított. Négy percre rá Far­kas szabadrúgása után, Szűcs bravúrral mentett. A 16. percben Szoó átadását Kajdi a jobb ka­pufa mellé lőtte. A 23. perc­ben Kiss az alapvonalig futott, beadását Hauzer estében a ka­pu mellé pendítette. Az ellen­akció végén Répás lövését fog­ta Hegedűs. A 26. percben Se­bestyén harcolt a labdáért, há­rom védő közül megszerezte, s visszafelé Farkas elé tolta, a középpályás egyet igazított a labdán, azután mintegy 30 mé­terről óriási erővel a bal felső sarokba zúdította. 0-1 öt perc múlva Viszked jobb­ról középre adott, de Hauzertól elpattant a labda. Hat perccel az első félidő lefújása előtt Far­kas 22 m-as szabadrúgását Szűcs nagy bravúrral hárította. SZÜNET UTÁN Szoó kapásból fölé lőtt. Az 53. percben ismét a vendégek jobb­szélsője húzott el, visszagurítá­­sa után Földi lőtt, a labda le­pattant, Kajdi ismételt, de He­gedűs megfogta a gyengére si­került lövést. Az 58. percben Szoó a bal oldalon Kajdihoz adott, a középpályás átívelt a másik oldalra, s a beállós Var­ga lehajolva, szinte a kapufa tövétől (!) fejelte a labdát a sarokba. 1-1 A 65. percben Sebestyén feje­sét Kereki fejelte kapura, de Kegye kivágta a labdát a kapu előteréből, öt perc múlva Hau­zer beadása után Kereki Far­kashoz passzolt, a középpályás kicselezte a rátámadó hegyét, lövése Szűcsről kipattant, az­után Kereki elől szögletre men­tettek a tarjániak. A másik ka­punál a kiugró Szoó a kifutó Hegedűs mellett kapu mellé gu­rított. A 80. percben Szoó be­adását Hegedűs az utolsó pilla­natban csípte el Bíró elől. A 83. percben aztán megszerezte győztes gólját az STC. Berin­dán a jobb oldalon kicselezte Kisst, visszafelé gurított Szód­hoz, a szélső a kapu elé ívelt, s a felugró Földi 8 méterről nagy­szerű fejessel a bal felső sarok­ba juttatta a labdát. 2-1 A hátralévő percek a hazaiak elkeseredett egyenlítési kísérle­teinek jegyében teltek el. 'k ★ Röviddel a kezdés után kiderült, hogy a gólerős Bí­ró őrzését Vörösre bízta Sá­ros­, így Kereki középpá­lyásként segíthette a hazai akciókat. A csúszós talajon óvatosak voltak a csapatok, mindenki szorosan követte emberét. A talajhoz — úgy tűnt — kezdetben a hazaiak alkalmazkodtak jobban, né­mi fölényt harcoltak ki. El­sősorban azért, mert táma­dásaikhoz legtöbbször még a hátvédek is felzárkóztak. Szünet után változott a kép, nyíltabb lett a salgótarjá­­­­niak játéka, nagyobb sebes­ségre kapcsolt a karancs­­aljai legénység. Főleg a kö­zéppályán volt ekkor jobb a vendégcsapat, s megérde­melten egyenlített, majd fo­kozatosan átvette a játék irányítását is. Ebben az idő­­ szakban támadójátéka is lé­nyegesen jobb volt, mint a hazaiaké. A Haladás szét­esett csapat benyomását kel­tette, nem akadt a vasi csa­patban igazi vezéregyéniség, így a vendégek — nem várt — győzelme teljesen meg­érdemelt! Összességében kö­zepes iramú, gyenge szín­vonalú mérkőzést láthatott a vasi közönség. Az STC védelmében elsősorban Varga dicsérhető, aki az egyenlítő gólt szerezte. A többiek elsősorban védőfeladatukat látták el. A kö­zéppályás sor, s a mezőny leg­jobb embere Földi volt, renge­teget dolgozott, s nevéhez fűző­dik a győztes gól is. A támadók közül Szoó a második félidőre javult fel, a gólerős Bírót vi­szont teljesen kikapcsolta a já­tékból Vörös. A Haladás védelmében ezúttal Kiss játszott a legjobban, teljesítményét vi­szont a második salgótarjáni gól előtti hibája lerontotta. A kö­zéppályások közül Farkas az el­ső félidőben veszélyesen lőtt, szünet után elfáradt. A csatár­sorban csupán Sebestyén említ­hető, Hauzeren látszott a kiha­gyás. Viszked teljesítménye nem ütötte meg az NB I-es szintet. Rúzsa játékvezető a nehéz ta­lajon hiba nélkül látta el fel­adatát. Dr. Lakat Károly: — Egy csa­pat igazi értékét az idegenben szerzett pontok adják ... Sárosi László: — A vendégek jobban alkalmazkodtak a nehéz talajhoz, győzelmük megérde­melt. Bodor Ferenc NB I TARTALÉKCSOPORT Haladás VSE—Salgótarjáni TC 1-0 (0-0). Szombathely, 300 néző. V: Kárász. Haladás: Tóth — Bi­­czó, Polgár, Hegyi, Kiss — Nagy (Borsi), Maráczi, Németh A. — He­gedűs (Szitás), Németh G., Séfer. Edző: Rátkai László. Salgótarján: Szikora — Dóré, Simon, Budai, Gyurócs — Taskó, Lasztóczki, Tóth K. Oláh, Radics (Fülöp), Tóth F. Edző: Kmetty József. G: Né­meth G. Jó: Hegyi, Németh Á., Séfer, ill. Simon, Lisztóczki, Tóth K. I DVTK-MÁV Here 1-0 (1-0) Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Szávó (*) (Bodó, Divinyi). DVTK: Szabó 0 — Szántó 4, Salamon 5, Kerekes 5, Kutasi 5 — Oláh 5, Tatár 4, Görgei 5 — Szalai 3, Magyar 3, Fekete 5. Edző: Szabó Géza. Sz. MÁV Előre: Szigethi 7 — Rábaközi 4, Gellért 5, Meggyes 4, Bodor 5 — Sugár 4, Lazsányi 5, Lechner 3 , Brúder 3, Far­kas 3, Deák 5. Edző: Szentmihályi Antal. Csere: Brúder helyett Ur a 65. percben, Magyar helyett To­kár a 66. percben, Lechner helyett Hartyám a 70. percben, Sza­lai helyett Váradi a 72. percben. Gólszerző: Fekete a 43. percben. Szögletará­ny: 7:5 (4:3) a DVTK javára. Négy játékost ünnepeltek Di­ósgyőrött a mérkőzés előtt. Ár­vai B. Endre, az egyesület el­nöke és Józsa László szakosz­­tályvez­ető, elsőnek a 300. baj­noki mérkőzését játszó Salamon Józsefet köszöntötte, majd gra­tuláltak a kétszáz NB I-es mér­kőzést játszó Veréb Györgynek, a 100. NB I-es meccsét játszó Tatár Györgynek és Görgeinek, aki az MTK-VHI elleni mérkő­zésen rúgta a DVTK ezredik NB I-es gólját! A fehérváriak veszélyeztettek először, Farkas nagy erejű lövését azonban ha másodszorra is, de elcsípte Sza­bó. A 10. percben Magyart vág­ta fel Bodor, mintegy 20 m-re a kaputól. A szabadrúgás után Fekete elügyetlenkedte a labdát, mintegy 8 m-re Szigetin kapujá­tól. Nem sokkal később Kuta­si, Fekete volt a labda útja, a szélső beadását Tatár az 5-ös­­ről alig fejelte a­ kapu fölé. Az ellentámadásnál két szögletet ért el a MÁV Előre, a beívelt lab­dákat azonban hárították a di­ósgyőri védők. Nem sokkal ké­sőbb Deák ugrott ki a védők közül, de nem kapura tört, ha­nem kisodródott a bal oldalra, így oda lett a helyzet. A 33. percben nagy helyzetet hagyott ki a DVTK. Kerekes három vé­dőt kicselezve, Tatárhoz gurí­totta a labdát, aki 8 m-ről a kimozduló Szigethi mellett lapo­san a bal kanufa mellé lőtt. A 38. percben Magyart a 16-oson belül ellökte Gellert. A játék­vezető nem sípolt, a diósgyőri csatár a földön maradt, fél percig feküdt, azután megállí­totta a játékot Szávó és a diós­­győri fiút levitték a pályáról, néhány perces ápolás után azon­ban visszatért. A 43. perc gólt hozott: Gör­­gei a bal szélen futtatta Feke­tét, aki elhúizott a ráfutó védők mellett, majd mintegy 15 m­­-et óriás erejű lövést küldött a bal felső sarokba. 1-0 SZÜNET UTÁN egy perc alatt két gólhelyzet is adódott Magyar előtt: először — mintegy 3—4 lépésről — a kive­tődő kapus kezébe lőtt, majd a kirúgás után ismét a középcsa­tár elé került a labda, de tiszta helyzetben, mintegy 10 m-ről is­mét Szigethit találta el. Az 50. percben egy előrevágott labdá­nál a 16-oson belül Gallért mel­lett Oláh elcsúszott. Szávó já­tékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt. A labdának Oláh futott neki, gyenge lövését azon­ban Szigethi a bal sarok elöl kiütötte. A 60. percben diósgyőri szögletrúgás után Tatár és Lechner ugrott fel fejelni a székesfehérvári kapu előtt, s a vendégcsapat játékosa a földön maradt. Egy percig ápolták az alapvonal mögött, utána vissza­tért a pályára. A következő percek esemé­nyét két-két­­játékoscsere, vala­mint Szávó játékvezető és part­jelzőinek ellentmondásos ítéle­tei jelentették. A 80. percben Fekete maradt a földön, a má­sik oldalon pedig Szántó vágta fel Tírt mintegy 20 m-re a diós­győri kaputól. Az utolsó per­cekben egy jobb oldalról beívelt fehérvári szögletnél Szántó kis híján öngólt vétett. ★ Alacsony színvonalú, lany­ha iramú játékot hozott a két mérsékelt formában le­vő csapat találkozója! A DVTK ugyan lendületesen kezdett, de negyed óra el­teltével alábbhagyni­ a ha­zaiak diktálta tempó. A fe­hérváriak ebben az időszak­ban még gyakran kitámad­tak és néhányszor zavarba is hozták a­ vasgyáriak vé­delmét. Szünet után ismét rákapcsolt a Diósgyőr, s ek­kor a vendégek jobbára vé­dekezésre rendezkedtek be, így a labda többnyire a MÁV Flóra térfelén patto­gott, csak elvétve kerül a DVTK kapujához. Megdöb­bentően sok volt a rossz átadás, a játékot szétdara­boló szabálytalanság, így azután folyamatosságról nem­ lehetett beszélni. Valósággal egymás hibáiból éltek a já­tékosok. Nehéz volna meg­mondani, hogy a pályán le­vő labdarúgók vagy a csa­lódott nézők várták-e job­ban a mérkőzés végét? ... A DVTK-ban Szabónak ezúttal nem akadt dolga. A mérsékelt teljesítményt nyújtó védők közül Salamon és Kutasi lelkesedése dicsérhető. A középpályán Tatár ezúttal igen gyengén játszott, míg Oláh és Görgei a második félidőben nyújtott valamivel többet. A tá­madósorban egyedül Fekete gól­ja érdemel említést. Magyar és Szalai nemcsak gyengén, hanem lélektelenül is játszott. A MÁV Előrében Szigethi jól védett, 11-est is hárított. A közvetlen védelem-­­ben Gellért sokat rombolt, Bo­dor jól őrizte szélsőjét. A kö­zéppályán csak Lazsányi játékát lehet megemlíteni. A támadósor­ban Deák gyakran zavarba hoz­ta a diósgyőri védőket, de a kínálkozó helyzeteket ő is ki­hagyta. Brúder és Farkas­ nem jelentett veszélyt a DVTK ka­pujára. Szávó játékvezető döntő hibá­kat követett el, amikor az első félidőben Magyar ellökéséért a 16-oson belül nem adott bün­tetőt, ugyanakkor szünet után egy teljesen ártatlan esetnél , ahol a­ szabálytalanságnak az árnyéka sem villant fel — 11- est ítélt a székesfehérváriak el­len. Többször tévesen ítélte meg a test test elleni küzdelmet is és ritkán bírálta felül partjelzői­nek téves ítéleteit. Szabó Géza: — A végig lel­kesen védekező fehérváriakat nehezen tudtuk legyőzni. Szentmihályi Antal: — A csa­pat teljesítményével elégedett vagyok. Kár, hogy nem tud­tunk pontot szerezni. Paulovits Ágoston NB I. TARTALÉKCSOPORT Diósgyőr—Székesfehérvári MÁV Előre 6-2 (2-0). Diósgyőr, 3000 néző. V: Fazekas. Diósgyőr: Veréb, (Novák) — Faggyas (Sebők), Teo­­doru, Tornyi. Sverla — Tomesz, Koleszár, Juhász I.. — Majoros, Grolmusz, Juhász II. Edző: Tóth László. Székesfehérvár: Paulusz (Rédai) — Baranyai,­ Szőke, Né­meth (László), Róth — Kellner, Reveland, Sárközi — Kiss, Mixtai, Miskei. Edző: Nagy László. G: Grolmusz (4), Majoros, Kellner (öngól), illetve Kiss, László. Kiál­lítva Reveland, Kiss.