Népsport, 1979. április (35. évfolyam, 77-101. szám)

1979-04-01 / 77. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS STC—Bp. Honvéd 2*1 (0*1) Salgótarján, 7000 néző. Vezette: Jatzica (****), (Pálvölgyi, Simon J.). STC: Szűcs 6 — Csáki 6, Kegye 6, Kovács J. 6, B. Kovács 6 — Kiss 5, Földi 5, Ivajdi 6 — Szob 6, Bíró 7, Berindán 6. Edző: dr. Lakat Károly. Bp. Honvéd: Gujdár 5 — Paróczai 6, Kocsis 5, Nagy 5, Varga 15 — Pál 5, Varga II 5, Furk­ó 6, Póczik 6 — Gyimesi 5, Weimper 5. Edző: Tichy Lajos. Csere: Kegye helyett Balga (6), a szünetben, B. Kovács he­lyett Básti (7), a 65. percben, Weimper helyett Geiger (6), a 73. percben. Gólszerző: Paróczai a 44. percben, Biró a 77. percben, Básti a 30. percben. , Szögletarány: 9:5 (8:3) a Salgótarján javára. Az első hazai akciót Biró 16 méteres lövése fejezte be, a labdát Gujdár hárította. Az el­ső veszélyes támadást a negye­dik percben vezették a salgótar­jániak. Berindán, Földi váltás után Földi lövése okozott parázs jelenetet Gujdár kapuja előtt. Végül azonban tisztáztak a vé­dők. A hazaiak voltak fölény­ben a mérkőzés első tíz percé­ben. A 12. percben mégis a vendégek előtt adódott kecseg­tető lehetőség. Weimper jó lab­dával ugratta ki a balösszekötő helyén kapura törő Gyimesit, aki 16 méterről a kiinduló Szűcs mellett a bal sarok mellé csa­varta a labdát. A 14. percben Kiss beadására Bíró és Gujdár rajtolt, a csatár elsodorta a labdát a kapus mellett, de üte­met vesztett. Nagy beérte és menteni tudott. Változatos, küz­delmes játék folyt. A 23. percben Földi lövésébe az utolsó pillanatban lépett be­le a vendégek beállósa, Nagy. A következő percben Bíró előtt adódott gólszerzési lehetőség, a csatár azonban 3 méterről, a fel­ső lécre bombázott. Egy perc múlva viszont­­Szűcsnek kellett bizonyítania: Póczik 16 méterről küldött, a jobb felső sarok felé tartó lövését ütötte ki jó érzék­kel a hazaiak kapusa. Ezután jó ideig a két 16-os között hul­lámzott a játék. A 36. percben Szoó a jobb oldalról keresztbe­ívelt, a kifutó Gujdár nem tud­ta elütni a labdát, Földi elcsíp­te. 7 méterről lőtt, de a bevető­dő kapus végül szögletre tisztá­zott. A 44. percben szerezte meg a vezető gólt a Bp. Honvéd. Az előretörő Paróczait Kegye tá­madta, Szűcs is kifutott kapujá­ból, de egyikük sem tudta meg­szerezni a labdát. Paróczai ki­kotorta közülük, azután 14 mé­terről, a jobb oldalról, az alap­vonal közeléből a túlsó sarokba csavarta a labdát. 0-1 SZÜNET UTÁN az 58. percben növelhette vol­na előnyét a Bp. Honvéd. Az újonc Furkó középem kiugrott, teljesen egyedül vezette kapura a labdát. Szűcs kifutott eléje, a középpályás lövés helyett to­vábbvitte a labdát, de hosszan szöktette magát, s oda lett a nagy lehetőség. A 60. percben viszont a vendégek kapuja előtt adódott nagy kavarodás. Előbb Földi labdája pattant ki a ka­pu torkában, majd Kiss lövése után mentettek a piros-fehér védők. Nagy erővel tám­ado­tt a hazai gárda, a Honvéd azon­ban jól védekezett. Mivel a ha­zai rohamok következtében nem egyszer fellazult a salgótarjá­niak védelme, veszélyes akció­kat is vezethettek a vendégek. Gyimesi elől Szűcs kifutva, me­rész vetődéssel tisztázott. A 73. percben a kapura törő Weimper átesett a kivetődő Szűcsön, megsérült, lement, s helyére Geiger állt be. A 77. percben egyenlített az STC- Básti a balösszekötő he­lyéről, 20 méterről nagyszerűen ívelt a kapu elé. A Honvéd­­védők tétováztak, Bíró kirob­bant közöttük és 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1-1 A közönség hangorkánya kö­zepette Básti vezérletével egy­mást követték a salgótarjáni akciók, s a 80. percben újabb gólt szereztek a karancsaljaiak. Szoó a jobb oldalról ivett a kapu elé, a menteni akaró Guj­dár elől Kocsis kifejelte a lab­dát, Básti a 16-os előtt leke­zelte, majd ügyesen a bal ka­pufa mellett, fej­magasságban a hálóba lőtt. 2-1 Nagyon izgalmasak voltak az utolsó percek. A 88. percben egyenlíthettek volna a kispes­tiek. Szűcs a bal kapufára ütöt­te Furkó 18 méterről küldött labdáját, amely Varga 11 elé pattant, aki ordító helyzetben, 5 méterre az üres kaputól nagy gólt ak­art rúgni, de magasan a kapu fölé bombázott. ★ ★★ Az első félidőben jórészt küzdelmes, élénk iramú, ki­egyenlített játék folyt. A vendégek szervezetten ját­szottak, négy középpályásuk a pálya középső harmadá­ban igyekezett lefékezni a hazaiak lendületét, s a megszerzett labdákkal gyor­san dobták frontba két elő­retolt támadójukat, Gyime­sit és Weimpert. A hazaiak ugyan sokat kezdeményez­tek ebben az időszakban, de túl körülményesen építettek, sok volt ez oldaladogatás, kevés a lendületes moz­gás, így nemigen boldo­gultak a hazai támadók a vendégek kapuja elő­terében, sőt a félidő be­fejezése előtt a vendégcsa­patnak sikerült gólt szerez­nie. Szünet után nagyobb se­bességre kapcsolt a Salgó­tarján, de hosszú ideig med­dőik maradtak a támadások. A középre ívelgetett labdá­kat rendre hárították a kis­pestiek és a fellazult hazai védelem mellett veszélyes ellenakciókat vezettek. Bás­ti beállítása után fordult a játék képe, sikerült ritmust váltaniuk, nagyobb sebes­ségre kapcsolniuk a hazai­aknak és végül izgalmas csa­tában a maguk javára for­dították a mérkőzés sorsát. Az STC kapujában Szűcs jól helytállt, volt néhány jó ütemű közbelé­pése. A hátvédsorból Csáki ren­geteg támadást akasztott meg, sőt a megszerzett labdákkal nem egyszer előre is tört. A többiek is jórészt megtették a magukét, de akadtak megingá­saik is. A középpályások kö­zül Krajdi végig nagy területen, lelkésőn küzdött, segített a vé­dőknek is és sok támadást kez­deményezett. A második fél­időben beállt Básti volt a csa­pat vezéregyénisége. Remekül osztogatott és mindkét gólban döntő szerepet játszott. Elöl Bí­ró játékát kell kiemelni, a kö­zépcsatár fürge volt, sokat moz­gott, jól cselezett, ő jelentette a legtöbb veszélyt a vendégek ka­pujára. Szoó szünet után len­dült bele, úgyszintén Berindán­­nak is szünet­ után volt több említésre méltó megoldása, Bal­ga szorgalmáért érdemel emlí­tést. A Honvéd k­apujában Gujdárnak akadtak bizonytalankodásai is. A hátvé­dek közül Paróczai érdemeit emeli, hogy gólt szerzett. A középpályán Póczik volt a leg­jobb, nagy területen futballo­zott. Ha kellett, hátul is segí­tett, sok jó labdát adott társai­nak. Nem okozot csalódást az újonc Furkó sem, voltak ügyes megmozdulásai, egy helyzetet azonban elügyetlenkedett. A csatárok nem sok veszélyt je­lentettek. Jaczina játékvezető jól­ követ­te a játékot, jól alkalmazta az előnyszabályt, néhány szabály­talanságot azonban nem torolt meg. , Ifj. Lakat Károly: — Ez a mérkőzés legszebb tarjáni em­lékem marad . .. Tichy Lajos: — Durva védel­mi hibák miatt kaptunk ki, de ehhez hozzájárult támadósorunk is, mert kihagyták­ a helyzete­­ket. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján—Bp. Honvéd 3-2 (1-1). Salgótarján, 600 néző. V: Genda. STC: Póczos —Fodor, Simon, Fülöp, Racskó —­­Budai, Kovács F., Gy.­­rác­ — Oláh (Tóth F.), Taskó, Vágó. Edző: Kmetty József. Bp. Honvéd: Pá­­jer — Sztánó, Dózsa, Szegő, Vaj­da — Pandúr, Varga T.. Dékány — Gögicz, Melis, Utasy. Edző: Táj­ti József. G: Gyuk­ácz, Kovács, Var­gó, itt: Utasy, Gőgicz. Jó: Fü­lön, Kovács F., Tóth F­­ili, Szegő, Vajda. Rába ETO-Bp. V. Izzó 2-0 (0- Tábor u., 400 néző. Vezette: Mohácsi (***), (Jámbor, Nagy G.). Rába ETO: Pállá 0 — Csonka 5, Pozsgai 6, Pásztor 5, Magyar 6 — Horváth D. 4, Mile 5, Füzi 5 — Szabó O. 6, Szabó F. 5, Pö­­löskei 6. Edző: Kovács Imre. Vasas Izzó: Fekete 5 — Valuch 4, Horváth 5, Kovács B. 5, Schuszter 4 — Geiger 4, Által 4, Szűcs 5 — Földes 3, Hanzel 3, Bódis 3. Edző: Kovács József. Csere: Horváth D. helyett Onhausz (4) a szünetben, Földes és Hanzel helyett Vágvölgyi (3), és Buda (3), mindkettő az 58. percben. Gólszerző: Szabó F. az 53. percben, Pölöskei a 70. percben. Szögletarány: 8:5 (3:2) a Rába ETO javára. Unalmas 25 perc után a 26. percben Szabó F. húzott kapu­ra, Fekete kijött eléje, végül a keresztező Horváth szögletre mentett­ A másik oldalon Bó­­dis nagy helyzetben, a kapu­tól 8 m-re ügyetlenül nyúrt l lbdáho­z, amely kapu fölé szállt. A 32. percben Szűcs előtt adódott helyzet, de 14 m-ről a bal sarok mellé gurított. A 34. ércben Szabó F­ átadását Sza­­bó O. 10 m-ről a felső kapu­ára küldte. A 36. percben Sza­bó F. perdített labdáját Mile egy lépésről sem tudta a ka­puba küldeni. A másik oldalon a 43. percben bal oldali szöglet után Bódis közeli fejesét Palia hárította. SZÜNET UTÁN az 53. percben Szabó O. át­emelte a labdát a védőkön, s a lesen álló Szabó F. 6 m-ről a kapu jobb oldaliba helyezte. 1-0 Valamelyest élénkült a játék, elsősorban a vendégek jóvoltá­ból. A 70. percben Magyar vi­harzott el a bal oldalon, közép­re adott és Pölöskei 6 m-ről nagy nyugalommal félmagasan a kapu jobb oldalába küldte a labdát. 2-0 A 85. percben Bódis két lépés­ről sem tudott a kapuba talál­ni. A 86. percben a másik olda­lon ugyanezt tette Milé, akinek 3 m-ről küldött lövését Fekete lábbal kirúgta. Kesernyés mosollyal állt fel a mérkőzés után a dísz­páholyban Pióker Ignác, az Izzó egyik lelkes szurkolója, a gyár egykori országos hírű munkása: „Sajnos, nagyon gyengén játszott a csapat, úgy érzem, kiestek az NB I-ből. Kár, mert úgy hittük, több van ebben az együttes­ben.”­nyit adtak ki magukból, amennyi a két pont meg­szerzéséhez szükséges volt. A Rába ETO védelméből Magyar tűnt ki, el­sősorban azért, mert szünet után néhányszor bekapcsolódott a tá­madásvezetésbe, ugyanez áll Pozsgaira is. A középpályások szünet után nyújtottak valami­vel többet, elöl Szabó O. néhány jó elfutásáért, Szabó F. és Pö­löskei góljáért említhető. A Bp. Vasas Izzó közvetlen védelme nem volt elég határozott. A középpályások Szűcs kivételével, szürkék voltak, ugyanez vonatkozik a mérkőzé­sen szinte végig álldogáló csatá­rokra is. Mohácsi játékvezető a bírói szempontból könnyű mérkőzésen is tudott hibázni, így az első gólnál, majd néhányszor rosszul mérte fel a 16-os körüli sza­bálytalanságokat, s hátrább ii­tette a labdákat. Kovács Imre: — Helyzetünk­ből fakadóan jobban akartuk a győzelmet, s kiegyensúlyozottabb játékunkkal meg is szereztük. Kovács József: — Hat mérkő­zésen egy gólt rúgtunk, s ez sok mindent megmagyaráz, egyébként most is voltak hely­zeteink. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Rába ETO—Bp. Vasas Izzó 2-2 (1-0). Tábor u. V: Pálfi­ , Rába ETO: Ho­rváth — Szijjártó, B­au­­marin, Lipót, Marth — Molnár (Sípos), Orbán (Pelczéd­el), László­­— Heltai, Gyarmati, Pénzes. Ed­ző: Győrfi László. Bp. Vasas Iz­zó: Sarlós — Bene, Szántó, Ba­logh, Lisei — Németh (Kovács), Prayiiczky (Blazsek) — Zöldi, Varga, Török, Sipőcz. Edző: La­katos János. G: Szántó (öngól), Pénzes, ül. Zöldi, Török. Jó: Baumann, Pénzes, 111. Bene, Si­­pőcz. ★ ★ Az első félidő közönség­­kritikáját a következő kép jellemezte: amikor a játék­vezető véget vetett az első 45 percnek, jó néhány szurkoló elindult a látótávolságban le­vő Chinoin-pályára, mert ott is volt mérkőzés ... S inkább azt a találkozót nézték. For­dulás után a Rába ETO jó­voltából valamelyest válto­zatosabb lett a küzdelem, de mindez csak addig tartott, amíg a vendégek be nem biztosították győzelmüket, utána már szinte nem is történt említésre méltó ese­mény. A győriek csak a ny­ XXXV. 77. ♦ 1979. április 1. NB I Tatabánya—Békéscsaba 1-1 (1-1) Békéscsaba, 10 000 néző. Vezette: Maczkó (***),. (Füzessy,­ Tóth 1­.). Tatabánya: Csepecz 6 — Szabó 6, Udvardi 6, Lakatos 4, Kna­­pik 6 — Barabás 6, Arany 5, S­chmidt 5 — P. Nagy 6, Csapó 7, Hegyi 5. Edző: Monostori Tivadar. Békéscsaba: Tasnádi 6 — Király­vári 6, Kerekes 5, Láza 5, Bánáti 6 — Tulipán 6, Kőhalmi 7, Csepregi 5 — Tisza 5, Pogács 6, Budavári 5. Edző: Ondrik István. Csere: Arany helyett Dupai (5), a 46. percben. Tisza helyett Mártai (5), a 60. percben, Csepregi helyett Maján (5), a 71. percben. Gólszerző: Csapó a 16. percben, Királyvári (II-esből) a 29. percben. Szögletarány: 10:4 (6:2) a Békéscsaba javára. Fergeteges támadásokkal kez­dett a Békéscsaba. Tisza beadá­sát Pogács fejjel küldte Buda­vári felé, a szélső hatméteres fejese Csepecz kezében halt el. Nyomban ezután Tulipán hagyta maga mögött a jobb szélein a bányászvédőket. Élesen belőtt labdája elsuhant a kivetődő Csepecz hasa alatt. A labda a berobbanó Tisza elé került, aki­nek sarkáról (!) a visszafelé ve­tődő tatabányai kapus ölébe hullott a „pettyes”. A 12. percben Tulipán, Tisza adogatás után, Budavári öt mé­terről fejelt a­ kapu fölé. Gyors egymásutánban Lakatos, Udvar­di, majd ismét Lakatos szabály­talankodott a csabai csatárokkal szemben. A másik oldalon ha­sonlóan cselekedtek a békés­csabai védők is, Tasnádi kapu­jától húsz méterre szabadrúgás­hoz jutott a Tatabánya, Csapó nagy erejű lövése a sorfalról leferdült, de Tasnádi bravúrral kiütötte a gólba tartó labdát. A 16. percben hazai rohamok közepette, gólt szerzett a Tata­bánya. Hegyi remek kereszt­­labdával indította a jobb szélen felbukkanó P. Nagi­ot. A szélső az alapvonal közeléből kötépre ívelt, az állva maradt védők közül kibúvó Csapó, a jobb kapufa belső élére fejelte a labdát, amely onnan a hálóba vágódott. 1-0 a vendégek javára. A 29. percben Tisza nagy szó­lója után egyenlített a Békés­csaba. Tisza a jobbösszekötő he­lyén vette át a labdát, majd több védőt kicselezve egészen a balösszekötő helyére verekedte magát. Miután Szabót átját­szotta, Barabás feltartotta, majd buktatta a békéscsabai csatárt. Maczkó játékvezető, bár egy­két vendégjátékos tiltakozott, határozottan a 11-es pontra mu­tatott. A büntetőt Királyvári a jobb sarok felé vígta. Csepecz érintette g­­rfostdát, de az erős lövés kezéről a fiálóba vágódott. . 1-1 A gól után fokozódott az iram, az izgalom és egyre ke­ményebbé vált a küzdelem. A Békéscsaba mezőnyfölénybe ke­rült. A 40. percben Csepregi ügyes beadását Tulipán kapta, ő azonban 16 méterről, a jobb felső sarok mellé bombázott. SZÜNET UTÁN is a hazaiak kaptak hamarabb lábra, Tulipán nagy erejű lö­vése vágódott Udvardt­ lábáról az alapvonalon túlra, majd Ke­rekes 22 méteres bombaszabad­rúgását védte Csepecz. A 46. percben Kőhalmi beadását a későn kifutó Csepecz fölött fe­jelte az üres tatabányai kapu fejsé Tulipán. Az 50. percben Dupai tiszta helyzetben kapta Csapó beadását, majd nyolc méterről megcélozta a ba­­ alsó sarkot. Tasnádi bravúros vető­déssel hárított. A 63. percben Láza és Dupai összecsapása után a Bányász­­játékos a földön maradt, rövid ápolásra szorult, de három perc múlva folytatta a játékot. A hajrában n­agy erővel támadott a Békéscsaba, de a vendégek szervezetten védekeztek. ★ ★ ★ Óriási lendülettel kezdett a hazai csapat, valósággal kapujához szegezte ellenfe­lét. Hogy mégsem rezdült­­ meg Csepecz hálója, annak több oka volt. A hazaiak legtöbb támadásukat közé­pen vezették, és igen sok­szor fennakadtak a Bányász szervezett védőfalán. A ma­gasan beívelt labdákat, vagy a védők fejeltek ki, vagy Csepecz tette ártalmatlanná. Ha pedig mégis helyzet adó­dott a Bányász-kapu előtt, ezeket rendre elügyeltenked­­ték a hazai támadók. A vendégek csakhamar észre­vették , van keresnivaló­juk. Higgadtan adogattak, olykor taktikai szabályta­lanságokkal állították meg már a középpályán a hazai akciókat, s amikor labdát szereztek, a három előre­tolt csatár mellé, a közép­pályásokon kívül Knapik is felzárkózott. Rutinjukat bi­zonyítja, hogy egyetlen helyzetüket higgadtan ki­használták. Az egyenlítés , után kezdődött minden elöl­ről. A Békéscsaba rohamo­zott, helyzeteket dolgozott és hagyott ki. A bányász most is első félidőben tak­tikáját választotta, sőt még arra is volt ereje, hogy egy-két helyzetet teremtsen. A Tatabánya kapujában Csepecz két esetet kivéve, nagyszerűen helyt állt. A hátvédnégyes tagjai önfelál­­dozóan, nagyszerűen küzdöt­tek. Valamennyien jó teljesít­,­m­ényt nyújtottak, kivéve La­katost, aki több alkalommal is tisztátalan eszközökhöz folya­modott. A középpályások közül a nagy munkabírású Barabás játéka emelkedett az átlag fölé. A támadósort Csapó nagysze­rűen irányította, kapura is ve­szélyes volt. Rajta kívül a gyors P. Nagy érdemel dicsé­retet. A Békéscsaba kapujában Tasnádi ezúttal fe­ledtette múlt heti megingásait. A védők közül elsősorban a támadójátékot segítő Királyvári és Bánáti teljesítménye érté­kelhető jónak. A tartalékos kö­zéppályás sor hasznosan tevé­kenykedett­, Kőhalmi kitűnően szervezte a játékot, Tulipán a kapu előtti határozatlanságával rontott teljesítményén. A tá­madósor legjobbja a nagy mun­kabírású Pogács volt. Maczkó jól követte a játékot, viszont több szabálytalanságot fordítva ítélt meg, és a testtel való­­játékot sem bírál­ta el min­den alkalommal a szabályok­nak megfelelően. Monostori Tivadar: — Nagy iram, férfias játék jellemezte a kilencven percet. Értékes pontot szereztünk. Ondrik István: — Óriási küz­delemben született meg a valós döntetlen. Machalek István NB I TARTALÉKCSOPORT Békéscsaba—Tatabánya 1-0 (1-0),, Békéscsaba. V: Abonyi. Békéscsaba: Győrfi (Hanyecz) — Némethi, Plastyik, Bertalan, Fe­hér (Alberti H) — Pásztor, Ba­­csa, Friderikusz — Bende (Be­csi), Kurucz, Alberti I. Edző: Süle István. Tatabánya: Kiss (Balogh) — Sikesdi, Emmer, Mül­­ler, Zsidó — Tóth, Kisteleki (Molnár), Blatt — Bezzegh (Kis­honts, Nagy, Varga. Edző: Dom­­bay András. G: Kurucz. Jó: Plas­tyik, Fehér, Kurucz, Alberti­­, ill. Mütler, Zsidó, Tóth., Nagy Zalaegerszegi TE—MÁV Előre 0-0. Zalaegerszeg 200 néző. V: Vadász. ZTE: Déri — Torsa (Fe­kete), Lakatos, Cziráki, Filo — Konrád, Soós (Békefi), Kormos — Kiss (Pajzs), Hadászi, Lukács. Edző: Kirkchner Béla. MÁV Elő­re: Bata — Poth, Pápád, Kell­ner, Róth — Demján (Szők­e), Miskei, Lechner — Beve­­rne, László. Dr. Edző: Nagy László. Jó: Cziráki, Foó, ill. Lechner, Dr. Vasas-Csepel 0-0 Fáy­us 3000 néző. Vezette: Győri (****), (Csányi, Ágoston). Vasas: Mészáros 4 — Török 6, Somogyi 5, Földházi 4 — Ha­lász 5, Komjáti 6, Zombori 5 — Mütler 4, Gass 4, Izsó 5, Váradi 4. Edző: Mészöly Kálmán. Csepel: Kovács 7 — Kőhalmi 5 — Godán 7, Wéber 5, Ha­rangi 6, Gondos 5 — Hangár 5, Somogyi 5, Hegyi 6 — Berecz 4, Vincze 5. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Müller helyett Varga (—) a 61. percben, Zombori hel­­­lyett Orosházi (—) a 65. percben, Berecz helyett Kökény (—) a 70. percben, Vincze helyett Tóth (—) a 83. percben. Szögletarány: 8:2 (5:1) a Vasas javára. Az utolsó pillanatokban vál­tozott a Vasas összeállítása. Mütler ugyanis vállalta a játé­kot, így Varga a kispadra ke­rült. A 9. percben a középen kitörő Gass 11 méteres lövését Kovács vetődve szögletre ütöt­te. A 19. percben a felugró Halász és Kovács ütközött a csepeli kapu előterében. A labda a hálóba gurult, Győ­ri azonban helyesen szabadrú­gást ítélt a Csepel javára. Ha­lász ugyanis lökte, a kapust. Két perc múlva Gáss hibázott gólhelyzetben a csepeli kaputól 10 m-re. A 35. percben Váradi 28 m-es bombaszabadrúgását, majd néhány másodperccel ké­sőbb Izsó 5 m-es fejesét tor­nászta ki bravúrral Kovács. A 38. percben Harangi átadásából Berecz 10 m-ről a kivetődő Mé­szárosba rúgta a labdát. SZÜNET UTÁN az 52. percben Izsó 8 m-es feje­se a felső lécről lefelé vágódott, nagy tömörülés támadt a vendé­gek ötösén, miközben Izsó a földre esett. A 60. percben Hegyi fejesét tolta ki Mészáros, egy perc múltán Hegyi 24 m-es ,szabad­A nézők két táborra sza­kadva füttykoncerttel tüntet­tek. Egy részük Izsó kapufá­ja után már a gólvonalon túl látta a labdát, míg má­sok 11-est követeltek a csa­tár állítólagos lerántásáért. A­­közvetlen közelben tartóz­kodó Győri azonban egy har­madik megoldás mellett dön­tött: sem gólt, sem bünte­tőt nem ítélt, hanem tovább­engedte a játékot. Neki volt igaza, rúgása Mészáros melléről Han­gai elé pattant, aki 6 m-ről, senkitől sem zavartatva csú­nyán mellé lőtt. A 73. percben Mészáros kiejtette Harangi lö­vését, a labda­­ Somogyiról a jobb kapufa tövére, onnan a mezőnybe vágódott. A 80. perc­ben Kőhalmi könnyelműen ha­zaadott, Izsó rácsapott a lab­dára, de 6 m-ről a közbevető­­dő Kovácsba lőtt. ★ ★ Az angyalföldi szurkolók bosszankodhattak eleget ezen a délutánon, csapatuk kö­rülményesen, kényelmesen, bosszantóan rossz felfogás­ban futballozott. A hazai pi­ros-kékek sokat adogattak oldalra, hátra, annál keve­sebbet futottak labda nél­kül, nem rohanták le a já­tékot lassító ellenfelet, hely­zeteiket elkapkodták. A Cse­pel nem tett másként, mint ahogyan tavasszal már fon­tos pontokat gyűjtött. Szí­vósan, szervezetten olykor önfeláldozóan védekezett, s amint lehetősége nyílt, azonnal gyors ellentámadás­ba ment át. Csakis kirívóan rossz helyzetkihasználása számlájára írható, hogy nem talált be többször is a Va­sas hálójába. A mozgalmas, de igen mérsékelt színvona­lú találkozón második fél­időre feljavult vendégek közelebb álltak a győzelem­hez. A Vasas kapujában­ Mészáros nagyon bi­zonytalan volt, csak a szeren­cséjének köszönheti, hogy gól nélkül megúszta a találkozót. A védősor legbiztosabb parttja a támadójátékot is hathatósan se­gítő Török volt. A középpályát Komjáti jól látta el védőmun­káját, sok labdát szerzett, s még ő zárkózott fel legtöbbször a tá­madásokhoz. A csatársor telje­sítményére jellemző, hogy Izió közepes teljesítményével is töb­bet nyújtott társainál. A Csepel kapujában Kovács továbbra is őrzi kitűnő formáját. A védő sor jobb oldalán Godán „leisko­lázta” Váradit. Kőhalminak és Gondosnak akadtak bizonytalan­kodásai, míg Harangi nagyot jól tartotta Gasst. A középpá­lyán Hegyi sokat fáradozo­tt egyéni felfutásokra, lövésekre is vállalkozott. Két előretolt csatár közül Vincze harcossága mint érdemes magasabb osztályzatot Győri játékvezető néhány esetben nem torolta meg kelti szigorral a mezőnyben elköve­tett szabálytalanságokat, összes­ségében azonban jól vezette a találkozót. Mészöly Kálmán: — Úgy­ ér­zem, a döntetlen reális. Érthe­tetlen a közönség bekiabálása.. Keszthelyi Mihály: — A Va­sas többet támadott, de mi ve­­szélyesebbek voltunk a kaimra Török Péter NB I TARTALÉKCSOPORT Vasas—Csepel 4-1 (1-1). Fáy , edzőpálya, 800 néző. V: Szarka Vasas: Pálinkás — Dálnoki, He­gedűs, Híres, Bartik — Birinyi Szebegyinszky, Rixer — Silyi (Huszárik, Haizer), Tatár, Krisz­án. Edző: Palovecz Béla. Csepel Menyhárt — Gál, Kincses, Tót, J. Huber — Varga L. (Kapusi) Bartha, Mészöly — Tarnóczi, Vad Szécsi. Edző: Szépvölgyi József G: Tatár, Krisztin (II-esből) Haizer, Birinyi, ill. Bartha. Jó Hegedűs, Rixer (a mezőny leg­jobbja), Tatár. Híres, ill. Meny­hárt, Ba­rtha, Tóth J. Haladás VSE—Dunaújvárosi Ko­hász 2-1 (0-0). Szombathely. 801 néző, V: Kiss. Haladás: Hegedűs P. — Hegedűs L., Biczó, Hegyi Kiss — Maráczi (Borsi), Galántai Kulcsár — Győrvári, Németh G. Németh A. (Oláh). Edző: Rátka László. Dunaújváros: Holló -Zaabka, Dunai (Hodoszlai), Paizs Szadeczky — Sípos, Weisz, Kakat —­ Bartók, Segesvári, Pásztó­­(Horváth). Edző: Czigler Ernő G. Németh G., Hegedűs L., itt Bartók (II-esből). Jó: Hegedűs P., Hegedűs L.. Kulcsár, Galántai ill. Paizs, Sípos.