Népsport, 1986. szeptember (42. évfolyam, 211-235. szám)

1986-09-01 / 211. szám

2 NÉPSPORT §3 Labdarúgás DRÁVA-CSOPORT Mohácsi TSz SE—Siklós 2-0 (2-0). Mohács, 1000 néző. V: Berke. Mohács: Antal — Ratting (Török), Kófiás, Ka­tona, Jurin, Reit, Hrotkó, Kovács (Ambrus), Lőrincz, Csibi, Havasi. Edző: Botos Antal. Siklós: Paál — Mol­nár (Mim), Szabó, Burai, Fe­­renczi, Petrétei (Varga), Ko­lompár, Kovács, Bíró, Sztoj­­ka, Bagoly. Edző: Csaba Gá­bor. A hazaiak a két gólon kí­vül két kapufát is lőttek. Szünet után tartós mezőny­fölényt harcoltak ki a ven­dégek, de gólt nem sikerült lőniük. G: Lőrincz, Csibi. Jó: Lőrincz, Jurin, Kófiás, 111. Kolompár, Sztojka, Bu­rai. Pécsi VSK—Dombóvári VMSE 3-0 (0-0). Pécs, 200 néző. V: Laskai. PVSK: Ta­­bity — Galla, Hámori, Bar­csa, Lajtai, Gergics, Kaszás (Fábián), Merkler, Takács (Horváth), Ábrahám, Frep­­pán. Edző: Horváth László. Dombóvár: Bien — Vészi (Péter), Banai, Mács, Urbán, Herbszt (Kovács) Nagy, Ma­gyar, Iván, Jakab, Gyurkó. Edző: Bözsöny János. Egy félidőn át nagyon gyenge játékot nyújtott a két csapat. Az 53. percben esett első gól után javult a játék. A pécsiek fölénye a második játékrészben gólok­ban is megmutatkozott. A Dombóvár 3-0-nál büntetőt hagyott ki. G: Freppán (2, egyet 11-esből), Gergics. Jó: Freppán, Barcsa, Lajtai, ill. Bien. Sellye—H. Táncsics SE 5-0 (2-0). Sellye, 600 néző. V: Albert. G: Pfeiffer (2), Kiss, Fekete, Matoricz. Mázaszászvár—Bonyhád 1-0 (0-0). Mázaszászvár, 700 né­ző. V: Szentgyörgyi. G: Be­­ke (öngól). MÁV Nagykanizsai TE— Dombóvári Vasas 4-3 (2-1). Dombóvár, 500 néző. V: Sör. G: Radó (3), Fekete (öngól), 111. Verbóczki (11-esből), Breibert, Vörös. Szigetvár—Kisdorog 1-0 (1-0). Kisdorog, 400 néző. V: Hosszú. G: Bódog. Nagyatád—Paks 2-0 (1-0). Nagyatád, 300 néző. V: Ra­­dó. G: Rácz, Csáki. Marcali—Boly 2-1 (1-1). Marcali, 500 néző. V: Pauer. G: Varga L., Hajdú I, ill. Lingl. DUNA-CSOPORT III. ker. TTVE—Pénzügyőr SE 3-0 (0-0). Pasaréti út, 500 néző. V: Zahorecz. III. ker.: Furák — Nahóczky, Gábor (Major), Márton, Sólyom, Zsély, Hegyi, Tóth A., Koritár, Lukács, Fülöp (Pozsonyi). Ed­ző: Bacsó István. Pénzügyőr: Mészöly — Balogh, Rotyis, Vainer, Göcző, Hernádi, Tóth G., Bozsik, Petrák, Virágh (Fekete), Peller (Németh). Edző: Jaskó András. Az első játékrészben szinte végig a hazaiak térfelén folyt a játék, de a kerületiek nagy fölénye ekkor gólokban még nem ju­tott kifejezésre. A 35. perc­ben Petrák 3 m-ről (!) kapu fölé durrantott. Az 53. perc­ben megtört a jég, a vendé­gek nagy fölénye góllá érett: Koritár jobb oldali szöglete után az előrevetődő Lukács a háló közepébe fejelte a lab­dát. A 71. percben kapushi­bából Zsély növelte az óbu­daiak előnyét, majd a 81. percben Márton 25 m-es, nagy erejű szabadrúgásából szereztek gólt a kerületiek. Jó: Márton, Sólyom, Zsély, Kontár, ill. Göcző, Tóth G., Bozsik. ESMTK—Várpalota 0-0. Pesterzsébet, 700 néző. V: Nagy J. ESMTK: Csontos — Szabó (Mészáros), Wéber, Bé­­nyei, Goschler, Varga, Hu­szár, Krómer, Morgós, Ebedli, Baumgartner. Edző: Harót János. Várpalota: Mausz — Pávits, László, Kiss, Varga, Veller, Hertelendi (Fekete), Kovács, Krebsz, Szőke, Milo­­sevics. Edző: Szabó Ernő. Az első félidőben álmos, lagyma­tag volt a játék, mindkét ol­dalon sokat körülményesked­­tek a játékosok. Szünet után időnként beszorult a bányász­csapat, a hazai együttes azon­ban gyenge támadójátékával képtelen volt bevenni a ven­dégek kapuját, és a szeren­csével is hadilábon állt. Jó: Goschler, Krómer, Ebedli, ill. Mausz, Kiss, Varga. Oroszlány—H. Rákóczi SE 5-1 (2-0). Tata, 400 néző. V: Kaufmann. A gólkülönbség nagyobb is lehetett volna, a vendégek több biztos helyze­tet elhibáztak. A hazai együt­tes alig jelentett veszélyt a vendégek kapujára. G: Kiszi (2), Kláris, Ambrus, Búza, ill. Szűcs. BKV Előre—Magyar Visco­­sa SE (Nyergesújfalu) 2-1 (1-0). Knopp I. u., 200 néző, V: Oláh. A BKV Előre már az ötödik percben megszerez­te a vezetést. Ezt követően a pestiek csatárai nagy helyze­teket hagytak ki. A II. fél­idő elején a vendégcsapat vá­ratlanul egyenlített, és a ha­zaiak csak a mérkőzés vége előtt öt perccel tudták meg­szerezni a győztes gólt. G: Suszter, Béres, ill. Szoboszlai, Mátyást (BKV Előre) a já­tékvezető megsértéséért kiál­lították. Dorog—Ráckeve 2-1 (0-0). Ráckeve, 300 néző. V: Komló­­si. G: Harmat, Németh Z., ill. Szanyi (11-esből). Dunai Kőolaj—Vasas Ikarus 2-2 (2-1). Százhalombatta, 200 néző. V: Kéri. G: Mihalics (2), ill. Nagy B., Szekulopu­­losz. Érdi VSE—H. Osztapenko SE 1-1 (0-0). Kelenvölgy, Hu­nyadi utca, 150 néző. V: Pa­­nninger. G: Zeidl, ill. Tóth. Esztergom—Dömsöd 3-1 (1-1). Esztergom, 1000 néző. V: Wagner. A kezdést köve­tően a hazaiak nyomban ma­gukhoz ragadták a kezdemé­nyezést, és végig nagy fö­lényben játszottak. Kedvező helyzeteik alapján, nagyobb arányban is győzhettek volna. G: Tóth, Spáth, Hernádi, ill. Szabó. Jó: Meszes, Spáth, Tóth, Hernádi, Zsigó, ill. Ele­kes, Feszt. Kartal—BVSC 1-0 (0-0). Kartal, 800 néző. V: Kassai. Kartal: Radics — Magony, Bóna, Száraz, Jakus, Gerhát, Perényi, Nagy, Barna, Hideg, Kovács. Edző: Borbély And­rás. BVSC: Pleskó - Kerék, Kovács, Kriszt, Kopácsi, An­­dorka, Galambos, Kovács A., Selmeczi, Csek­e, Fekete. Ed­ző: Farkas József. Hatalmas meglepetés! G: Barna. Jó: Radics, Bóna, Jakus, Perényi, Barna, ill. Pleskó, Kovács, Kopácsi. felgyorsult a vendégcsapat, és a vezetést is megszerezte a 30. percben. Fordulás után a Kinizsi kitámadott, és a 64. percben egyenlített. (Előzőleg egy Kinizsi-támadás után a kapufa mentett.) A 73. perc­ben Tamás négy lépésről, tiszta helyzetből a kapu mel­lé fejelte a labdát, viszont a 82. percben a debreceniek megszerezték a győztes gólt is. A befejezés előtt Csató közeli bombáját Vadon a ke­resztlécre tolta, ahonnan a labda a mezőnybe pattant vissza. A szoros küzdelemben a helyzeteit jobban kihaszná­ló csapat nyert. Jó: Vadon, Garamvölgyi, Magyar, ill. Csató, Hegedűs. Nyíregyházi Volán Dózsa— Jászberényi Lehel SC 0-0. Nyíregyháza, 800 néző. V: Veress Gy. Nyíregyháza: Pók — Bácsi, Dubóczki, Poór, Szálkai, Nagyidai (Raska), Kertész I., Magyar, Soós, Kosztyu, Kertész J. Edző: Eszenyi Dénes. Lehel: Havasi — Gál, Szántai T., Szabó Z., Fejes, Szántai A., Bukhár, Palásti (Győri), Szabó Gy., Mosonyi, Petró (Fejérvári). Edző: Néder István. Az első játékrészben az újonc Ny. Volán játszott fölényben, és több biztosnak látszó helyze­tet elhibázott. Közben két kapufát is lőtt. Fordulás után is a hazaiak támadtak, de helyzeteik akkor is kimarad­tak. Jó: Bácsi, Dubóczki, Szálkai, ill. Havasi, Szántai A., Szabó Gy. Hajdúszoboszló—Debreceni Universitas 3-2 (1-0). Hajdú­szoboszló, 500 néző. V: Pin­tér. Csak azoknak meglepe­tés az elmúlt idénybeli baj­nok veresége, akik nem lát­ták a mérkőzést. A mutatott játék alapján a szoboszlóiak rászolgáltak a győzelemre. G: Szalóki, Lipováczi, Fekete, ill. Kiss L., Szabó II. Hajdúböszörmény—Balmaz­újváros 3-0 (0-0). Balmazúj­város, 700 néző. V: Szabó I. G: Gajdon, Darányi, Kebelei. Kaba—Rakamaz 0-0. Kaba, 500 néző. V: Balázs. Tisza Cipő SE—Mátészalka 1- 1 (1-1). Martfű, 300 néző. V: Nyilas. G: Kürtös, ill. Jakab. Püspökladány—Karcag 2-0 (1-0). Karcag, 1000 néző. V: Losonczi. G: Szabolcsi, Mile. Volán Rákóczi SE—H. Asztalos J. SE 3-0 (1-0). Nyírtelek, 300 néző. V: Szil­vási. G: Kántor, Tubák, Menyhárt, Tabás. Papp SE: Kiss A. — Budai, Pribék, Szabó, Ta­kács, H­orváth, Vidniczei (Kiss J.), Breznai, Aranyosi, Túri, Lajos (Planéta). Edző: Balogh Zoltán. Szünet után, a két gyors gólt követően akár nagyobb arányban is nyerhettek volna a gyön­gyösiek. Ekkor nagy helyze­tek is kimaradtak. A 65. percben Ferencz büntetőjét Kiss A. kivédte. G: Ferencz (2). Jó: Molnár A., Jerem, Ferencz, ill. Budai, Pribék, Takács. Kazincbarcika—Apc 1-0 (0-0). Apc, 400 néző. V: Br­­rc­ter. K.­barcika: Mayer — Babus, Sztahon, Kondás, Fo­dor, Kerekes, Bartuska (Fis­­ter), Búza, Asszony (Deszad­­nik), Orlóczki, Csipke. Edző: Balázs András. Apc: Hege­dűs — Jakab, Szőke L., Ec­­ker, Illés, Szőke I., Kiss I., Terényi, Jambrik G. (Jamb­­rik T.) Fodor B., Jancsó (Fodor L.). Edző: Országh János. A javuló játékot mutató hazaiak határtalan lelkese­déssel játszva egyenrangú ellenfelei voltak a listaveze­tőnek. A 6­3. percben egy jobb oldali szabadrúgásból be­ívelt labdát a fedezetlenül hagyott Búza 13 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. Jó: Kondás, Orlóczki, ill. Hege­dűs, Szőke L., Illés, Terényi, Ecker, Fodor B. Salgótarjáni Kohász—Hat­van 1-0 (1-0). Hatvan, 500 néző. V: Kalas II. G: Kiss, Salg. Síküveggyár—Bél­apátfalva 2-1 (1-0). Bélapát­falva, 400 néző. V: Kálmán. G: Czene, Mohácsi, ill. Feny­ves. Nagybátony—Ramhány 0-0. Nagybátony, 400 néző. V: Bozsik. Borsodi Bányász—Sajóbá­­bonyi Vegyész 2-0 (1-0). Sa­jószentpéter, 800 néző. V: Molnár II. G: Fekete, Pa­­lásthy. Edelény—Recsk 3-0 (2-0). Edelény, 1500 néző. V: Gaál. G: Polgári, Czél, Hugi. Olefin SC—Borsodi Ép. Vo­lán 1-1 (1-0). Leninváros, 600 néző. V: Mozgó. G: Fodor, ill. Venczel, Halász, ill. Horváth D. (11- esből). Csollány. Jó: Németh, Vámos, Fehér, Tamás, ill. Sí­pos, Domanyik, Füzi, Wun­­der, Csollány. Szentgotthárd—Celldömölk 2- 1 (1-0). Szentgotthárd, 1500 néző. V: Iliás. G: Csicsai (2), ill. Szabó F. Sabaria SE—Ajkai Bányász 3- 0 (0-0). Szombathely, 500 néző. V: Láng F. G: Séfer (2), Horváth G. Győri Dózsa—Lenti TE 2-0 (1-0). Lenti, 1000 néző. V: Ko­vács V. G: Tóth Cs. (2). Meg­érdemelt vendég győzelem. H. Katona SE—Sárvári Ki­nizsi 4-1 (2-0). Zalaegerszeg, 200 néző. V: Fazekas. G : He­gedűs (2), Szántó, Purger, ill. Tendli. S. Postás—Kapuvár 4-1 (2-0). Sopron, 800 néző. V: Janeka. G: Mentes (2)­, Kris­tály, Ferencz (öngól), ill. Horváth. PMTE—Répcelak 0-0. Pét­­fürdő, 500 néző. V: Nagy J. A. Alumínium—Pápai SE 3-0 (2-0). Ajka, 900 néző. V: Sabján. G: Reiner (11-esből), Hollenczer, Kovács A. Ta­kács (Pápa) a 66. percben kiállítva. Pénzügyőr SE—III. ker. TTVE 0-3, D. Kinizsi—N­. Szabó L. SE 2-1, Karsai—BVSC 1-0, MÁV DAC-Soproni SE 2-2 Egy félidőn át sikeresen ellenállt a Pénzügyőr SE az óbudai rohamoknak, szünet után azonban a szervezettebben és gólratörőbben játszó kerületiek háromszor is bevették a pasarétiek kapuját (Záhonyi Iván felvétele) TISZA-CSOPORT Debreceni Kinizsi—N­. Sza­bó L. SE 2-1 (9-1). Debrecen, 800 néző. V: Bognár. D. Kini­zsi: Vadon — Tóth, Garam­­völgyi, Kalapos, Szilágyi, Leiszt, Magyar, Andirkó, Barna (Kerekes Cs.), Fehér, Sebők (Takács). Edző: Kun Gyula. H. Szabó SE: Markó — Szamosi, Csató, Dávid, Hege­dűs, Takó, Varga, Simon (La­katos), Zombori, Hu­ber (Ta­más), Oláh. Edző: Földesi Já­nos. Kezdés után a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, 25 perc után magára talált. MÁTRA-CSOPORT Gyöngyös—H. Papp J. SE 2- 0 (0-0). Gyöngyös, 409 néző. V: Gáspár. Gyöngyös: Szak­­mári — Molnár A., Mádi, Je­­rem, Vágó, Jakab, Ferencz, Soltész, Vajda, Jónás, Patócs (Nagy G.). Edző: Szőke Bar­ BAKONY-CSOPORT Motim TE—Bauxitbányász SE 2-1 (0-1). Mosonmagyar­óvár, 600 néző. V: Molnár J. Motim: Gyurics — Horváth, Papp, Rozs, Haffner, Kó­­czán,­­ Eke, Virág, Kovács, Ipacs, Erdős. Edző: Koós László. Bauxitbányász: Czan­­ka — Tóth (Kovács Gy.), Bencze, Wagner, Jámbor, Ormai, Magosi, Berki, Ká­nya, Bánhalmi, Halász (Ko­vács T.). Edző: Für Mihály. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a nagy akarás­sal játszó hazai csapat sze­rezte meg a győzelmet. G: Ipacs (2, egyet 11-esből), ill. Bánhalmi. 0-0-ás állásnál Ipacs 11-est hibázott. Jó: Papp, Virág, Kovács, ill. Or­mai, Bencze, Bánhalmi. Soproni SE—MÁV DAC 2-2 (1-1). Győr, 1000 néző. V: dr. Angyalics. SSE: Horváth II L. — Czibula, Németh, Vámos, Nagy, Fehér, Tamás, Halász (Horváth G.), Hor­váth Géza (Szabó), Wilcsek, Dercsár. Edző: Madár Gábor. MÁV DAC: Eller — Sípos, Domanyik, Füzi, Kocsis, Kun, Horváth D., Lakatos, Wun­­der, Csollány, Szekér (Kiss). Edző: Kovács Lajos. Az egyaránt 4-4-2 alapfelállást alkalmazó két együttes szik­­rázóan kemény, hatalmas csatát vívott egymással. Az I. félidőben mindkét csapat elsődleges célja a biztonság volt. Fordulás után a MÁV DAC beszorította ellenfelét, de lehetőségei ellenére nem tudta a maga javára fordí­tani a találkozót. G. Dercsár. XLII. 211. ♦ 1986. szeptember 1 TERÜLETI BAJNOKSÁGOK KÖRÖS-CSOPORT Miske—Orosházi MTK 1-0 (0-0). Orosháza, 800 néző. V: Magyar. Miske: Tasnádi — Jagicza, Illés, Huber, Hor­váth, Pecznyik, Kákonyi, Pesti, Pécsi, Domokos (Pon­­gó), Tóth. Edző: Sinka Jó­zsef. VMTK: Bugyik — Fa­­bisz (Nagy), Hegedűs F., Ti­sza, Csilek, Hegedűs J., Ku­­csera, Tapasztó, Krasznovsz­­ky, Papp (Szalka), Magyar. Edző: Szita László, A meg­lepetés nem a számszerű eredmény, hanem az a kul­turált, lelkes játék, amellyel egyértelműen ellenfele fölé nőtt a Miske. G: Pécznyik. Jó: Illés, Pécsi, Domokos, ill. Tisza, Kucsera. Építők SC—Lajosmizse 7-0 (2-0). Népliget, 100 néző. V: Uhrin Gy. G: Palotai (2), Gregor (2), Tóth A. (2), Pak­si. Mezőkovácsháza—H. Köte­les SE 1-0 (0-0). Mezőko­vácsháza, 800 néző. V: Nagy L. A szerencsésebb csapat nyert. G: Banyik. Gyula—Szentes 4-2 (3-1). Gyula, 800 néző. V: Berger, G: Drágán, Ozott (11-esből), Kovács, Bakos, ill. Kéri (2). Csongrád—Szegedi VSE 3-1 (1-1). Csongrád, 1000 néző. V: Szabó S. G: Maszlag, Apró, Orosházi, ill. Török. II. Kun B.­SE—Békés 2-1 (1-1). Kiskunfélegyháza, 300 néző. V: Kovács. G: Csin­osak, Molnár, ill. Kondacs. KSC—Makó 4-0 (1-0). Kecskemét, 2000 néző. V: Guti. G: Hájer (2), Nagy J., Hofmeister. Kecskeméti TE—Soltvad­­kert 2-2 (1-0). Soltvadkert, 800 néző. V: Szeles. G: Csi­­ma (11-esből), Virágh, ill. Eiler (2, egyet 11-esből). Az edző nélküli csapatból kilencen távoztak Három mérkőzés, 11-2- es gólkülönbség, 5 pont az egyik, ugyancsak 3 mérkőzés, de 3-14-es gól­különbség és 0 pont a másik oldalon! Az Épí­tők SC az egy­ik, a La­josmizse a másik együt­tes. Szombaton a fővá­rosi csapat 7-0-ra győ­zött a vidéki vendégek ellen, akik azonban lát­ták a találkozót, azon sem csodálkoztak volna, ha mégegy­szer annyi gól kerül a lajosmizsei ka­puba ! És ehhez csak a biztos, százszázalékos helyzeteket kellett vol­na a h­azai gárdának ki­használnia. Sikeresen rajtolt tehát az új edző, Stefancsik Alajos csoportot cserélt csapata, bár az utolsó két évben a Duna-csoportban második helyen végzett Építők SC nem volt si­kertelen, hiszen kis sze­rencsével mindkétszer akár bajnok is lehetett volna. 1984—85-ben pél­dául csak gólkülönbség­gel maradt le a bajnok Oroszlány mögött. Ste­­fancsik Alajos, ak­i az egykori Vasas Izzóban 13 évig játszott, az utol­só öt évben a népligeti együttes utánpótlásának volt a vezetőedzője. Tu­lajdonképpen a nulláról indultak, s legutóbb az utánpótlás négy csapata közül három (köztük a területi ificsapat is) már érmes helyezést ért el. A szombati mérkőzé­sen a csapatot ismerő szurkolóknak azonnal feltűnt, hogy jó néhá­nyan hiányoznak a ré­giek közül. — Kónyát az NB I-es Eper SE-be. Szál­ait az NB II-es Bp. Volánba „szabadrablással” vitték el — te­rvezte meg az ed­ző. — Czanka, Pócza és Márton sérült, Néder és Tóth Károly fegyelmi okok miatt maradt ki! — ??? — Barcelonához közel, Spanyolországban por­­tyáztunk a nyáron. Ők ketten minősíthetetlenül viselkedtek ... A nagy gólkülönbségű győzelmet tehát az Épí­tők SC tartalékos csa­pattal érte el ! ★ A lajosmizseiek szinte az utolsó pillanatig lel­kesen küzdöttek, jó né­hány játékosuk ügyesen játszott, de szünet után az együttes teljesen ösz­­szeomlott. Hogy esősor­ban mi volt ennek az oka, azt néhány lajos­­mizsei szurkoló mondta el. — A csapatnak, bármi­lyen furcsán hangzik, nincs edzője — mondta Balla István és Nagy András. — Hogy ne le­gyen kifogás a pálya el­len, az idénykezdet előtt társadalmi munkában rendbehoztuk. Szívesen dolgoztunk, mert azt sze­retnénk, ha újra olyan csapatunk lenne, mint amilyen még az előző évben is volt! A Bács-Kis­kun me­gyeiek az utolsó öt év­ben a területi bajnok­­ságiban játszottak. Sor­rendben a 2., a 12., a 7. és kétszer a 9. helyen kötöttek ki.­­ Kilenc játékosunk távozott el a tavalyiak közül, többen Kecskemét­re igazoltak. Sajnos, a községben már február­ban rebesgették, hogy Lajosmizsén nincs szük­ség a futballra, a szur­kolók viszont igenis akar­ják, hogy a fiatalok sportoljanak és ne a kocsmába járjanak. Sze­rencsére ebben a véle­ményünkben a KISZ- szervezet is mellettünk van. — Itt van például Mis­ke a maga mintegy 2500 kikosával. Az illetékesek szeretik a sportot, szere­tik a labdarúgást. A töb­bit bizonyára sokan is­merik. Hol tart Miske, és hol tart Lajosmizse, amelynek lélekszáma sokszorosan meghaladja Miskéét! Sok helyen jár­tunk már a lajosmizsei labdarúgás érdekében. Legutóbb a Körös-cso­port vezetőjét kértük fel közbenjárásra. Neki is elmondtuk, mit akarunk. Semmi mást, csak azt, hogy éljen továbbra is a lajosmizsei labdarúgás. N. J.