Népsport, 1987. június (43. évfolyam, 127-151. szám)

1987-06-01 / 127. szám

2 NÉPSPORT A Labdarúgás Szökik a Kaposvár, ketten kapaszkodnak a Volánba • A Nyíregyháza támadott — és bánta • Négy csapat „visszaélt” a vendégjoggal • Kutasi László: „Ez a mérkőzés az egészségem rovására ment!” • Már otthon is elvesztette hitét a Szarvas? • Szieben mérgesítette a keszthelyi csatárokat • Csak az Ózdnak telt egy gólnál többre • Gyermeknapot ünnepelt a szekszárdi védelem B­p. Volán—Koliátoszár C 1­­0 *01 Czabán Samu tér, 2500 néző. V: Huták (Lója, Horváth). Bp. Volán: Rósner — Szabó, Mészáros, Tóth, Kiss Z. — Kertész, Herczeg, Farkas — Hídvégi, Seres, Kovalik. Edző: Bálint László. Kaposvári Rákóczi: Sándorfi — Kurdi, Deákvári, Riczu, Kraft — Prukner, Bíró, Petrók, Balogh — Miovecz, Magyar. Edző: Csordás István. Csere: Kertész helyett Simon a 62., Kovalik helyett Szokolai a 70., Magyar helyett Czabula a 85. percben. Gólszerző: Magyar a 71. percben. Sárga lap: Kraft a 67., Szabó a 89. percben. Szögletarány: 5:2 (2:1) a Bp. Volán javára. Az első negyedórában a vendégegyüttes több veszé­lyes helyzetet teremtett. Az elsőt Miovecz hagyta ki, aki közelről a kapu helyett az oldalhálót találta el. Majd újra ő következett. Bíró beadásánál már csak a ka­pussal állt szemben, amikor Tóth hátulról elsodorta. Egy pillanatra megvillantak a hazaiak is, Kovalik helyzet­­be került, de túl lezseren akarta megoldani a helyze­tet, és bal belsővel közelről a kapu mellé gurított. Ezt követően Balogh ijesztgette Rosnert, a kapus kifutott elé, végül szögletre pattant róla a labda. Gyakran szólt a síp, Hu­ták mindkét csapatnak több szabadrúgást adott, de ezek nem jelentettek igazából ve­szélyt a kapukra. A 38. perc­ben aztán Seres két csel után 14 méterről lőtt, Sán­­dorfi azonban lefülelte a labdát. Az utolsó percekben is inkább a vendégek kez­deményeztek többet. SZÜNET UTÁN valamelyest élénkült a játék, de nem tartott sokáig a lel­kesedés. Egy alkalommal Ba­logh cselezte be magát a 4­ 3-ason belülre, beadását Miovecz elvétette a kapu tor­kában. A 67. percben Kraft kapott sárga lapot, mert Si­mont felvágta. És jött a gól a 71. percben. Miovecz hozta fel a labdát a jobb oldalon, a Volán vé­dői lest reklamáltak, ám a partjelző intett, hogy ilyes­­­miről szó sincs. A kaposvá­ri játékos már a tizenhato­son belül járt, amikor Rós­ner kifutott elé, a csatár lö­vésébe bele tudott ütni, ke­zéről a jobb kapufára pat­tant a labda, s a befutó Ma­gyarnak könnyű dolga volt: két lépésről a jobb sarokba pofozta a pettyest. 0-1 A 77. percben Tóth lete­rítette az egyedül kapura tö­rő Mioveczet, Huták azonban elfeledkezett a sárga lapról. A Volán megpróbálkozott az egyenlítéssel, de a szerencse elpártolt a hazaiaktól­. Egy alkalommmal Seres erő­sen meglőtt labdája a földön fekvő Hídvégiről pattant ki. Ezután egy Seres-szabadrú­gást láttunk, de az elkerülte a kaput. Nem sokkal­­ a lefú­jás előtt Tóth valósággal szöktette a Volán térfelének közepén Czabulát, aki egye­dül törhetett kapura, végül Rósner nagy üggyel-bajjal megkaparintotta a labdát a cserecsatár elöl. A 89. perc­ben Szabó kapott sárga la­pot, mert Bírót felvágta. it­­t Egyáltalán nem látszott a mérkőzésen, hogy két, az NB I-be törekvő csapat találkozott egymással. Kü­lönösen a Volán nyújtott szürke teljesítményt. Jel­lemző játékfelfogására, hogy a két előretolt ven­dégcsatárra négy védő is jutott, és a hazaiak csak az első félidő vége felé lőttek kapura. A második játékrészben megint volt egy rövid időszaka a ha­zaiaknak, de továbbra sem tudtak kibontakozni, álta­lában már a második át­adás rosszul sikeredett, s így kevésszer jutottak el a Kaposvár kapujáig. Ezután következett a gól, amiért egyértelműen a partjelzőt hibáztatták a hazaiak, jog­gal. 0-1 után megpróbál­kozott a Volán az egyen­lítéssel, de továbbra is so­kat hibáztak játékosai. Összességében azt mond­hatjuk, hogy a valamivel tervszerűbben és lelkeseb­ben játszó vendégek hely­zeteik alapján rászolgáltak a győzelemre. A Volán, ha továbbra is versenyben akar maradni a feljutásért, akkor ezzel a teljesítménnyel nem jut­hat messzire. A Kaposvár, amelyre szintén nagy soro­zat vár a második vonal hajrájában, ezt a mérkő­zést úgy könyvelheti el, hogy szerény játékkal is nyerni tudott. Jó: Deákvári, Riczó, Bíró, Petrók, Balogh, ill. Rósner, Mészáros. Bálint László: — A Kapos­vár jobban akarta a győzel­met! A vendégegyüttesben 3-4 egészen jó futballista van. A mai vereségünk ko­moly figyelmeztetés. A cé­lunk továbbra is az NB I-be kerülés. A hajrában nagyon ügyelünk minden meccsen, jobban összpontosítunk, mint most a Kaposvár ellen! Csordás István: — Nagy eredménynek tartom, hogy a bajnoki címre törő Bp. Vo­lánt saját otthonában fektet­tük kétvállra. Helyzeteink és jobb játékunk alapján min­denképpen rászolgáltunk a két pontra. Varga Béla Keszthely—€sep®l 0-1 (0-1) Keszthely, 1500 néző. V: Kovács II (Eőry, Kaidás). Keszthelyi ATE HSC: Németh Gy. — Szalai, Né­meth L, Domanyik, Cziráki — Kocsis, Major, Ballai, Se­bestyén — Gyurmánczy, Csepregi I. Edző: Szőcs János. Csepel: Szieben — Nagy, Szabó, Kincses, Kuczmag — Stefanov, Krasnyánszky, Farkas — Kenoszt, Szebegyinsz­­ky, Birkás. Edző: Gelei József. Csere: Csepregi I. helyett Kovács T. a szünetben, Farkas helyett Pintér a 76., Birkás helyett Kovács I. a 88. percben. Gólszerző: Farkas a 27. percben. Sárga lap: Kocsis a 60. percben. Szögletarány: 8:3 (3:1) a Keszthely javára. 27. perc: A kaputól 16 méterre Szebegyinszky le­kezelt egy jobb oldali be­adást, önzetlenül a még kedvezőbb pozícióban álló Farkashoz játszott, aki 12 méterről a léc alá lőtt. 0-1 •fr­it ir A változatos első fél­időben, miközben a Keszt­hely kezdeményezett töb­bet, a vendégek szereztek gyors ellentámadásból ve­zetést, és a gól alaposan megzavarta a hazaiakat. Szünet után a Csepel őriz­te az értékes eredményt, a Keszthely görcsösen tá­madott, helyenként kapko­dott is, helyzete azonban csak elvétve akadt. A Csepel visszavágott az őszi hazai vereségért, és a győzelemre elsősorban az­zal szolgált rá, hogy nála több jó teljesítmény volt, és előnye tudatában szer­vezetten játszott, Szieben pedig bravúrosan védett. Jó: Ballai, Németh Gy. Szalai, 111. Szieben, Szabó, Kincses, Kuczmag, Stefanov, Szőcs János: — A szerve­zetten és keményen véde­kező Csepel ellen hiába ját­szottunk fölényben, Szie­­bennek nem tudtunk gólt lőni. Gélei József: — Jó mér­kőzésen a Keszthely többet támadott, de kontratámadá­saink veszélyesek voltak, és ennek következtében, ha szerencsével is, de nyerni tudtunk. Iglódi Endre Diósgyőr-Elomló 1-2 (0-0) Diósgyőr, 2590 néző. V: dr. Szőke (Mester, Wagner). DVTK: Nagy — Huszár, Leskó, Mida, Szemere — Déncs, Molnár, Fükő, Kölln — Farkas, Thury. Edző: Szá­­ger György. Komlói Bányász: Menyhárt — Hammer, Sehuneisz, Gallai, Miklós — Papp dr., Dárdai, Zrínyi, Varga — Ta­kács, Réfi. Edző: Rónai István. Csere: Schulteisz helyett Tigyi a 64., Zrínyi helyett Stemler a 74., Kölli helyett Munkácsi a 88. percben. Gólszerző: Farkas a 60. percben. Sárga lap: Zrínyi a 9., Huszár a 10., Hammer a 29., Leskó a 46. percben. Szögletarány: 6:5 (0:2) a Komló javára. 60. perc: Miklós a saját térfelén körülmény­eskedett, Kölln megelőzte a labdaát­vételben, a 16-os vonalán a mellette futó Farkas elé továbbított, aki jobbal a ka­pu bal alsó sarkába lőtt. 1-0 it­­t­­t Ráérős, kocogós stílus­ban kezdett a vendégcsa­pat, s ezt a ritmust a pi­ros-fehérek az első já­tékrészben képtelenek vol­tak felpörgetni. Ebben az időszakban egyetlen lövés­re sem kellett a kapu­soknak elvetődniük. A pá­lya középső harmadában tapasztalhattuk a legje­lentősebb mozgolódást, ez viszont nem kötötte le a nézők figyelmét. A kom­lóiak hátul adogattak, ügyesen tették-vették a labdát, a támadások veze­téséről azonban mintha megfeledkeztek volna. Az első félidő az unalom je­gyében telt el. Szünet után a diósgyőriek átvet­ték az irányítást, letámad­ták az egymásnak adoga­tó komlóiakat, igyekeztek őket hibára kényszeríte­ni. Ez be is következett, s a komlói védelem első megingását azonnal góllal büntette a DVTK. A ven­dégek a hajrában mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, adódtak hely­zeteik is, de ezeket rend­re kihasználatlanul hagy­ták. Jó: Nagy, Huszár, Szeme­re, ill. Schulteisz, Varga. Száger György: — A má­sodik félidőre feljavultunk, és így megérdemelten tar­tottuk itthon a két pontot. Rónai István: — Nem ér­demeltünk vereséget, s a hazai pálya előnye döntött. Doros László az NB I Állása 1. Kaposvár 32 17 105 37-27 44 2. Bp. Volán 32 185 9 56-38 41 3. Csepel 32 15 107 42-23 40 4. Vác 32 168 8 43-31 40 5. Nyíregyháza 32 14­ 9 9 48-41 37 6. Komló 32 154 13 48-42 34 7. Veszprém 32 129 11 35-35 33 8. Metripond 32 128 12 42-30 32 9. Szeged 32 128 12 50-43 32 10. Ganz-Mávag 32 11 10 11 38-33 32 11. Szolnok 32 119 12 32-32 31 12. Szekszárd 32 118 13 46-51 30 13. Salgótarján 329 12 11 27-34 30 14. Diósgyőr 327 15 10 34-44 29 15. Baja 312 125 15 32-42 29 16. Ózd 32 107 15 41-42 27 17. Keszthely 328 11 13 23-33 27 18. Nagykanizsa 327 12 13 34-52 23 19. Budafok 329 7 16 38-53 25 20. Szarvas 328 5 19 35-52 21 XLIII. 127. ♦ 1987. június 1 NB I­ Szeged SC—Nagykanizsa 1-1 (10) Szeged, 2000 néző. V: Vukman (Horváth, Bogyó). Szeged SC: Erdélyi — Fábián, Szabó, Szélpál, dr. Tóth — Kisistók, Kántor, Gruborovics — Hegyeshalmi, Kun, Deák. Edző: Kutasi László. Nagykanizsai Olajbányász: Müllner — Bán, Kepe, Szőke, Hóbár — Vidos, Horváth, Kormos, Martinkovics — László, Fuisz. Edző: Kereki Zoltán. Csere: Szélpál helyett Magyar a szünetben, Martinko­vics helyett Kelemen a 64., Hóbár helyett Lukács a 77. percben. Gólszerző: Gruborovics (11-esből) az 1., Szőke a 86. percben. Sárga lap: Horváth a 14., Szélpál a 45., Martinkovics a 48., dr. Tóth az 58. percben. Szögletarány: 9:2 (6:1) a Nagykanizsa javára. 1. perc: Kántor pazarul, sa­rokkal kiugratta Kunt, aki a 16-oson belül csinált egy cselt, amikor Kepe elhúzta a csatár lábát. 11-es! Gru­borovics végezte el a bünte­tőrúgást, és a bal alsó sa­rokba lőtte a labdát. 1-0 86. perc: Fuisz végzett el szabadrúgást a bal oldalról, Szőke jó ütemben érkezett, és a jobb sarokba fejelt. 1-1 it­­t A szegediek gyors tizen­egyes gólja után feladta a sündisznóállását a Nagyka­nizsa. A négy középpályás közül Vidos és Kormos egyre többet zárkózott fel a támadásokhoz. Ennek el­lenére igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a szegediek kapuja előtt. Sok hibával tarkított, gyenge színvonalú játék folyt a két tizenhatos között. Szünet után mezőnyfö­lénybe került a Nagykani­zsa, és támadásait siker koronázta a 86. percben. A hallatlanul gyenge színvo­nalú mérkőzésen egyik csa­pat sem érdemelt volna győzelmet. Jó: Erdélyi, ill. Kepe, Sző­ke, Fuisz. Kutasi László: — Ez a mérkőzés az egészségem ro­vására ment! Kereki Zoltán: — Győzel­met érdemeltünk volna! Bagaméri László €«mx“M«V'Csg—Scslgótarjátt 10 (©­ ©} Kőbányai út, 700 néző. V: Kiss G. (Komáromi, Vankó). Ganz-Mávag: Knotz — Aranyosi, Krőzsel, Kovács T. Nahóczky — Nagy, Rácz, Tóth — Deli, Klink, Kovács Z. Edző: Antal Péter. Salgótarján: Hiesz — Mákos, Fényes, Talapa, Kürtösi — Forintos, Veres, Lipták — Sváb, Juhász, Vincze. Edző: Toldi Miklós. Csere: Kovács T. helyett Fejes az 51., Klink helyett Lilik a 64., Sváb helyett Hunyás a 71. percben. Gólszerző: Rácz a 60. percben. Sárga Lap: Sváb a 7., Aranyosi a 19. percben. Szögletarány: 6:5 (1:1) a Ganz-Mávag javára. 60. perc: Klink labdát szerzett a körülmény­eskedő Fényestől, a Salgótarján ka­pujának előterében, majd a jobbösszekötő helyén érkező Rácz elé adott, aki kilépve a védők gyűrűjéből, tizen­négy méterről, jobbal, fél­­magas­an a kapu bal olda­lába bombázott. 1-0 it­­t küzdelmes, de a közön­ség szempontjából unal­mas első félidőt vívott a két csapat. A salgótarjá­niak láthatóan egy pontért jöttek a Kőbányai útra, s ezért a biztonságos vé­dekezés mellett a támadá­sokat jobbára csak imi­tálták. A hazai együttes viszont hiába játszott szer­vezetten a mezőnyben, képtelen volt megbirkózni a vendégek védelmével, s így igazi gólhelyzetet egy­szer sem teremtett Hiesz kapujánál. A fordulás után a Mávag próbálkozásait si­ker koronázta, s a gól so­kat változtatott a találko­zó képén. A Salgótarján kénytelen volt feladni csak a védekezésre összpontosí­tó taktikáját, kitámadott, s ezáltal mindkét kapu gyakrabban került veszély­be. Knotz és Hiesz háló­ját nem egyszer csak a kapusbravúr, illetve a sze­rencse mentette meg a góltól. Összességében a Ganz-Mávag megérdemel­ten tartotta otthon a két pontot. Jó: Aranyosi, Rácz, Nagy, ill. Talapa, Lipták, Veres. Antal Péter: — Így is kell tudni győzni. Toldi Miklós: — Óriási egyéni hibából kapott gó­lunk megpecsételte a sor­sunkat. Gratulálok a Ganz- Mávagnak. Borókai Gábor K­isi SK—Veszprém 1'­ (1-2) Baja, 2309 néző. V: Szabó J. (Halmosi, Szabó L.). Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Krecska, Andreidesz — Morvai, Evanics, Walter — Miksztai, Freppán, Udvardi. Edző: Szentannai József. Veszprém: Palla — Belső, Jugovits, Mater, Reichard — Perger, Csornai, Bognár, Gáspár — Kelemen, Horváth. Edző: Gazsó Illés. Csere: Udvardi helyett Bognár a 79., Kelemen helyett Friedmann a 32., Morvai helyett Goldschmidt a 84. perc­ben. Gólszerző: Freppán (II-eséoől) a 40. percben. Sárga lap: Perger a 17., Szabó az 50., Krecska a 67., Mater a 84. percben. Szögletarány: 8:5 (6:1) a Bajai SK javára. 43. perc: Freppán a bajai­­ak hatodik szögletét ívelte be. A labda Miksz­­aihoz ke­rült, a csatár kapura fordult, amikor Csornai felvágta, ll­es! A büntetőt Freppán biz­tosan értékesítette. 1-9 it­­t Gyorsan feledhető első 45 percet produkáltak a csapatok. A vendég Veszp­rém teljesen megszállta sa­ját térfelét, s csak a vé­dekezéssel törődött. A ha­zaiakat veszélyeztetett helyzetük sem tudta feltü­zelni, így unalmas,­gyenge játék folyt és egy védő hi­bájából szerzett gól jelen­ Berwinkl Mihály tette az összes eseményt. A második játékrészben az iram valamelyest erősödött, de a játék színvonala most sem elégítette ki a közön­ség igényeit. A hazaiak vi­szont igen értékes két pon­tot szereztek. Jó: Farkas, Krecska, Frep­pán, ill. Csornai, Jugovits. Szentannai József: — A végjátékban most már min­den mérkőzés küzdelmes és idegharc. Gazsó ülés: — Mindaddig, míg így dől el a két pont sorsa, addig a labdarúgáson idegeskedni nem érdemes. De nagyon komolyan sem kell venni.