Nemzeti Sport, 1992. június (3. évfolyam, 150-178. szám)

1992-06-01 / 150. szám

4 NEMZETI SPORT i. *. 3. 4. I. 5. t. 8. ». Itt. U. 13. 13. 14. 15. 16. Nyugati Csepel BKV Előre Dorog Sabaria-Tipo Dunaferr Nagykanizsa P. Atom ESMTK-B. Sopron Ifj. Ker. TVE Szekszárd Baja Mohács Ajka REAC Oroszlány -csoport 28 16 7 28 14 8 28 13 Itt 2812 9 2813 5 2810 Itt 2812 6 2813 4 28 10 8 28 9 9 28 8 Itt 28 8 7 28 4 14 28 7 5 28 6 7 28 5 9 5 49-19­­19 6 37-49 36 5 34-18 36 7 26-20 33 Itt 40-38 31 8 44-36 36 Itt 48-37 30 11 42- 42 3tt 10 34-31 28 Itt 24-25 27 Itt 26-31 26 13 21-31 23 10 22-29 22 16 25-42 16 15 25-48 Itt 14 24-49 16 A 29. forduló műsora: Június 1. (vasárnap). 17. ESMTK-Bauinves­t— III. Ker. TVE, Dorog—Dunaferr, Sabaria-Tipo—Ajkai Bányász, Nagy­kanizsa—Sopron, Mohács—Csepel, Paksi Atom—BKV Előre, REAC— Szekszárd, Oroszlány—Bajai FC. Keleti-csoport 1. Békéscsaba 28 19 5 4 60-19 43 2. Nyíregyháza 28 17 6 5 44-23 40 3. Kaba 28 17 4 7 52-26 38 4. Szeged 28 13 9 6 41-20 35 5. Debreceni VSC 28 Itt 12 6 45-20 32 6. Hatvan 28 Itt 12 6 30-18 32 7. Sarvas 28 11 9 8 33-33 31 8. Bag 28 11 6 11 37-37 28 9. Kazincbarcika 28 11 4 13 30-36 26 10. BMTE-Törley 28 9 7 12 33-43 25 11. Eger 28 8 9 11 29-43 25 12. Salggias 28 8 6 14 26-39 22 13. Hajdúnánás 28 6 9 13 22-39 21 14. Miske 28 5 10 13 24-13 20 15. Kecskeméti SC 28 5 7 16 23-52 17 16. Szolnok 28 4 5 19 46-54 13 A 29. forduló műsora: Június 7. (vasárnap). 17. Békéscsaba—EMTE­­Törley, Kaba—Szeged, Szolnok— Kecskeméti SC, DVSC—Salggias, Hatvan—Szarvas, Nyíregyháza— Hajdúnánás, Eger-Miske, Kazinc­barcika—Bag ^KELETI^ .CSOPORT:­ Salggias—Szolnok 3-0 (2-0) Salgótarján, 609 néző. Vezette: Mészáros Gy. (••***) (1.Gja, Zvolenszky). SALGGIAS SZOLNOK tt Hiesz Hatvani 5 Wr 1 5 Babosán Kántor 3 m 7 Juhász Ágh 5 i1 V 6 Králik Tóth 5 | 5 Hóman Pető 5 i I 5 Kajli Lajkovics 5 I­­4 £ 6 I.Lezkovich Fodor 4 \ ^ / 1­ 5 Stark Ofella 4 / 5 Gubán Mészáros 4 ■V 4 4 /­­ 4 Hodur Horváth 4 8 Balogh Mihályi 4 Edző: Dávid Róbert Edző: Lódi László CSERE: Mészáros helyett Seres (4) a 46., Kántor helyett Bojtok (4) a 60., Ho­­dur helyett Pápai (4) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Laczkovich (öt méterről a kapu közepébe) a 36. (1-0), Balogh (hét méterről a bal alsó sarokba) a 45. (2-0), Juhász (12 méterről a bal sarokba) a 90. percben (3-0). A sereghajtó szolnokiak ellen azonnal támadni kezdett a kiesés elöl menekülő hazai csapat. Nem volt túl nagy az iram, az üveggyáriak kényelmesen labdáztak a szolnoki térfélen, így is egymás után alakították ki a helyzeteiket, de a csatá­rok ekkor még a legjobb lehetőségeket is . teher- I® mező-Egf és egyéb JMf* abroncsok MARso kft. nagy* Nyíregyházét., kereske-Színház u. 26. . . . Tel/fax: 42/16-236. . ... 11 -6o6 értékesitése elhibázták, Juhász fejesének pedig a kapu­fa „állta útját”. De érezni lehetett: a ha­zaiak előbb-utóbb megszerzik a vezetést, így is lett. A remekül játszó Balogh előbb „tálcán nyújtotta” társának a góllövés le­hetőségét, majd maga fejezte be eredmé­nyesen akcióját. Szünet után támadásban maradtak a salgótarjániak, de visszavet­tek a rohanásból, ezért a vendégek is tud­tak néhány veszélyes ellentámadást vezet­ni. A hazaiak továbbra is rengeteg hely­zetet alakítottak ki, de a befejezésekkel hadilábon álltak, egészen az utolsó per­cig, amikor Juhász parádés góllal biztosí­totta be a salgótarjániak győzelmét. Dávid Róbert: — Kitűnő játékvezetés mellett rengeteg gólhelyzetet kihagytunk, de így is megszületett a kötelező győze­lem, tehát egy-két jóakarónknak nem tud­tunk örömet szerezni. Lódi László: — Meglátszott az eredmé­nyen, hogy melyik csapatnak kellett job­ban a két pont. * Balás Róber­t Szeged SC—Békéscsaba 1-1 (0-0) Szeged, 3900 néző. Vezette: Hartmann (****) (Lettrich, Győr). SZEGED SC BÉKÉSCSABA : Nagy Zs. Baji 6 5 Wagner Szenti 6 6 Bogdán Ionus 5 5 Takács J. Oltlakán 6 6 Puskás Mracskó 5 5 Takó Csata 5­ 5 Kiss F. Manaila 5 5 Mihalache Árgyelán 5 5 Kovács T. Gricajuk 6 6 Takács Z. Kurucz 5 6 Vancea Mikl­va 6 Edző: Szalai István Edző: Pásztor József CSERE: Kiss F. helyett Bushi (—) a 62., Miklya helyett Zahorán (—) a 80., Miha­lache helyett Radulescu (—) a 82., Grica­juk helyett Usmaev (—) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Gricajuk (12 méterről, a balösszekötő helyéről jobblábas lövés a jobb alsó sarokba) a 75. (0-1), Takács Z. (tíz méterről a jobb alsó sarokba) a 84. percben (1-1). SÁRGA LAP: Takó a 25., Árgyelán a 26., Csató a 45., Gricajuk a 82. percben. Két olyan együttes találkozott Szegeden, amelyek labdarúgói esztendeje még az él­vonalban szerepeltek. A dél-alföldi rang­adó történései bizonyították, hogy a lista­vezető Békéscsaba a Keleti csoport leg­jobb együttese, a szegediek pedig nem vé­letlenül utasíttatnak „osztályismétlésre”. A mozgalmas, kifejezetten élvezetes első negyvenöt perc után a vendégek felhagy­tak a rohanással, és csak a kontratámadá­sokra spekuláltak. Hátrányos helyzetében a Szeged SC minden erejét az egyenlítésre összpontosította — sikerrel. Szalai István: — Sok sikert kívánok az NB I-ben a Békéscsabai Előre FC-nek. Pásztor József: — Színvonalas mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. Thékes István Szarvas-Debrecen 2-0 (0-0) Szarvas, 1009 néző. V: Vida (*****) (Szabó A., Nagy I.) SZARVAS DEBRECEN 0 7 Halász Mező 5 5 Csalos Balogh­e­ lyett Búzás (*) a 77., Tulba helyett Szilá­gyi T. (—) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Szarvas (Pisont 11-eset Me­ző kiütötte, és közelről fejjel a hálóba) az 56. (1-0), Kasik (Gebri keresztlabdájából tíz méterről a bal alsó sarokba) a 90. percben (2-0). SÁRGA LAP: Kiss L. az 5., Pisont az 54., Boda a 70. percben. KIÁLLÍTVA: Balogh (5—2-3) az 56. percben (gólba tartó labdát kézzel érintett). Az első félidőben a Szarvas támadott töb­bet, de a helyzetek kimaradtak. Fordulás után mindkét csapat nagyobb sebességre váltott és több látványos támadást láthat­tunk. Balogh kiállítását követően a Debre­cen mindent egy lapra tett fel, így védel­me többször kinyílt, s számos helyzet ala­kult ki Mező kapuja előtt. Egy gyors, pon­tos támadás végén Kasik eldöntötte a mér­kőzést. A kimaradt gólhelyzeteket figye­­lembe véve az eredmény a Debrecenre néz­ve hízelgő. Ioan Patrascu: — Jó ellenfél ellen meg­érdemelt győzelmet arattunk. Sajnos, csa­patom játékán észrevehető a fáradtság. Ebedli Ferenc: Nem nyilatkozom! (Az el­ső gól után vitába keveredett a szurkolók­kal). Csabai Pál Kecskeméti SC—Eger SE 1-2 (0-1) Kecskemét, 690 néző. Vezette: Dravecz (*****) (Kiss B., Sóthy). KECSKEMÉT EGER je" ..."•v 5 Erdei Bodolai 5 0 5 Mag Jávorsz­ky 4 6 Varga Csendes 6 7 Barna Csató 5 6 Kovács Aranyos 5 3 Márton T. Vojtekovszky 6 4 Tork­avecz Vodicska 6 5 Gazdag Oláh 5 3 Csorba Bader 9 5 Tóth Cs. Berecz 7 4 Florin Kanyok 6 Edző: Losonczy László Edző: Varga Zoltán CSERE: Csorba helyett Márton A. (5) a szünetben, Kanyok helyett Lengyel (—) a 85., Báder helyett Szerdahelyi (—) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Berecz (bal oldali beadás után éles fejesből) a­­24. (0-1), Todkavecz (szöglet utáni fejesből) a 03. (1-1), Kanyok (közeli fejesből) a 73. percben (1-2). SÁRGA LAP: Csató a 15., Báder a 32., Oláh a 34., Kanyok a 37., Barna az 52., Már­ton A. az 56., Báder a 82., Márton T. a 81. percben. Az első félidőben az Eger a középpályára összpontosította erejét, és ezzel mezőnyfö­lényt harcolt ki, ám helyzet mindkét kapu előtt csak egy-egy adódott. A különbség csupán az volt, hogy míg Berecz a kapuba fejelte, Torbavecz pedig a kapus kezébe ej­tette a biztos helyzetét. A szünet után a kecskemétiek a támadósorba vitték a kitű­nő Vargát, s az ő vezérletével a KSC átvet­te a játék irányítását. Az egyenlítés után is a kecskemétiek maradtak támadásban, ám egy gyors ellentámadásból szerzett gól el­oszlatta a hazaiak pontszerzési reményeit. Losonczy László: — Már régen megmond­tam, hogy ez lesz a vége, biztosan kiesünk. Sajnos, jó jósnak bizonyultam. Varga Zoltán: — Játékosaimat minden di­cséret megillet, mert végig teljes erőbedo­bással küzdöttek a megérdemelt győzele­mért. Szabó Zoltán Hajdúnánás, 15011 néző. Vezette: Ádám (****) (Birincsik, Hanyecz). HAJDÚNÁNÁS KABA 7 Tóth P. Vadon 6 Ky­­lli * Nagy Z. Berki 5 7 / 7 Horváth J. Takács 6 /­­ 7 Szűcs Laj­os 4 | | 6 Pipó Dán 4 | | 5 Pénzes Nagy B. 4 | 4 | 5 Rozsnyói Horváth 5 a —. y | 6 Kondora Dienes 4 M 6 Csiszár Fodor 4 V V / . 7 Vass Tód­erás 5 W^**•. 7 Kondrra Benyó 5 Edző: Edző: Buús György Garamvölgyi Lajos CSERE: Dienes helyett Kacsándi (4) és Nagy B. helyett Pl­ókai (4) a szünetben, Rozsnyói helyett Pa­pp I. (—) a 62 , Pén­zes helyett Király (—) a 71. percben. GÓLSZERZŐ: Kondrra (egy jobbról be­lőtt labdát két lépésről -a hüllő jobb olda­lába perdítve), a 38. percben (1-9). SÁRGA LAP: Csiszár a 19., Dienes a 41., Toderás a 45., Kondora a 62., Lajtos a 83. percben. A hazai együttes diktálta az iramot, rá­­kényszerítette akaratát ellenfelére, és az első félidőben négy óriási helyzetet terem­tett, míg a Kaba egyet sem. Az előkelőbb helyen álló, és esélye­­­sebbnek látszó kubaiak kényszerhelyzetben a korai kettős cserében reménykedtek, de a sokkal lelkesebb házigazdákkal már nem bírtak, akik szünet után is több ve­szélyt jelentettek. Egyszer például Kond­iia szemben a kapuval a labdát a felső lécre lőtte, kétszer pedig mellé célzott, de Vass ugyancsak két lehetőséget sza­lasztott el. Az okosan játszó és hősiesen küzdő Hajdúnánás nagyobb arányban is győzhetett volna. Buús György: — A huszonnegyedik órá­ban jött ez a győzelem. A hátralévő két meccsen úgy érzem, hogy biztosítani tud­juk a bentmar­adást. Garamvölgyi Lajos: — A Hajdúnánás jobban átérezte a mérkőzés fontosságát, min­t mi, és többet is tett a siker érdeké­ben. Csuhák Zoltán Hatvan-Kazincbarcika 1-1 (0-1) Hatvan, 899 (*♦*♦*), (Nyilas, HATVAN néző. Vezette: Marosok Slornyák). KAZINCBARCIKA 5 Sipeki Major 5 T g­­ | 3 Hegedűs Zsiga 6 / V: 6 Károly Sztahon 7 | V: 6 Krasnyánszki Major 7 | 5 Szabados Szamosi 5| | 8 Tuffel Kondás 6 |­­ | 4 Gephard Kalmár 6 \ / 6 Burányi Vonyigás 5 A M 4 S Hitler Lukács 6 \ / | 5 Gömöri Balogh 6 N­ S 5 Martinenko Ternován 5 Edző: Tóth Dénes Edző: Vígh­ Tibor CSERE: Hegedűs helyett Orovecz (5) a 46., Gephard helyett Nyikos (5) az 56., Vonyigás helyett Asszony (5) a 78., Terno­ván helyett Smolniczky (…) a 84. perceben. GÓLSZERZŐ: Major (26 m-ről a bal alsó sarokba) a 31. (9-1), Sztahon (Bárány­i lövé­se megpattant rajta) a 75. percben (1-1). SÁRGA LAP: Gephard a 37., Orovecz a 71. percben. Az első félidő lagymatag játékkal telt el, s enyhe vendégfölénnyel, amelyet gólra tudtak váltani a harci­kai­ak. A második félidei hazai cserék a­­csapatnak használ­tak, több tűz volt a játékában, és bár ez nem párosult jó játékkal, megérdemelten szerezte meg az értékes bajnoki pontot. Tóth Dénes: — Úgy érzem, a szünet utá­ni akarásunkkal rászolgáltunk az egy pont­ra. Vígh Tibor: — Mutatott játékunk és zic­cereink száma alapján győzelmet érdemel­tünk volna, de nem tudtunk élni a felkí­nált lehetőséggel. Szendi László Miske-Nyíregyháza 0-1 (0-1) Miske, 899 néző. V: Szabó (««*»­), (Her­­­bály, Ring). MISKE NYÍREGYHÁZA /­ "V 6 Szkolarenka Andrejev 0 Wy V­­ 4 .Jagiéra Kovács 3 V­­ 4 Sl­ikért Drobni 5 / V­ 4 Paletta Molnár 6 | | 6 Szerdjuk Kertész 6 | | 4 Kiss Cseleszki 6­­ F­­ 4 Szedlacsek Nagy 6 4 Zmi­­ 2 Bozai Csehi T. 8 m­m 3 Ridnyik Szkunc 5 . V 3 Pesti Tóth 6 EMI 4 Palásti Csehi Z. 5 Edző: Edző: Gab­ala Ferenc Sándor István CSERE: Pesti helyett Földi (4), Szkuncz helyett Erdei (5) a szünetben, Tóth helyett Csehi I. (—) a 73., Palásti helyett Miskolczi (—) a 80. percben. GÓLSZERZŐ: Szkunc (Drobni remek át­adásából közelről) a 14. p. (0-1). SÁRGA LAP: Szerbjuk a 8., Szkunc a 27., Jagicza az 58., Bozai a 83. percben. Mintha egy erdei kisvasút próbált volna lépést tartani egy gyorsvonattal, ezen a mérkőzésen talán két osztálybeli különbség is mutatkozott a minden csapatrészében jobb, energikusabb, ötletesebb futballt mu­tató vendégek javára. Hogy ez mégsem tükröződött az eredményben, annak az a magyarázata, hogy a gyors vezető gól után a nyíregyházaiak nem igazából erőltették a góllövést. Inkább pazar technikai bemutatót tartottak, labdakezelésből, tám­adásszövésből a megszeppent hazaiaknak, akik mindössze annak örülhettek, hogy nagyobb verés nél­kül úszták meg ezt a találkozót. A századik NB II-es mérkőzését dirigáló Szabó János nagyvonalú bíráskodással ünnepelte saját centenáriumát. Gabala Ferenc: — Megérdemelten nyert a nyíregyházi együttes. Sándor István: örülök, hogy kitűnő bírás­kodás mellett megháláltuk azoknak a szur­kolóknak a bizalmát, akik a totóban kettest tettek erre a mérkőzésre. Csapai Lajos 6 Hirmler Sándor T. 6 8 Kasik Földvári 7 6 Volp Nagy CS. 5 6 Koda Sándor Cs. 7 6 Szarvas Dombi 5 6 Belvon Lugosi 5 5 Turcu Szilágyi M. 6 Rácz Tulbia 5­...........­ 6 Pisont Kiss L. 5 Edző: Ioan Patrascu­ Edző: Ebedli Ferenc CSERE: Turcu helyett Gebri (6) az 58., Dombi helyett Váczi (6) a 68., Csalos be-MOSODAK, VEGYTISZTÍTOK! Ipari gépek, vegyszerek, 30 év tapasztalatával Magyarországon. Repatek KFT. : Telefon: 156-1378, pillllllllllllllllllllllllllllg : = E EUR0-HA1R ZlWv E — Laboratories ’wSfes*' Z HAJPROBLÉMÁJA VAN? Z SA megoldás: ENZYMOL® Z Z • NEM hajátültetés • Z Z • NEM hajpótlás Z Z • NEM gyógyszer Z Z • NEM illúzió . Z Z Valódi saját haj bioenergiával! Z Z Ingyenes ismertető: UNIVEST Kft. Z Z 8623 Balatonföldvár, Z “Pf. 35. Tel./fax: 84/40-241 biiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiHu­mia iHÜjt kft. -Alapítva 1982. NYUGATI AUTÓK BONTÓJA 2083 Solymár, Mátyás király út 45. Tel/Fax: 26/39-179 nauiiiiiilMidj ! • PEUGEOT J 5-ÖS IWT I * VOLKSWAGEN TRANSPORTER M 1 TONNÁS ZÁRT KOCSISZEK- lINKA-I RÉNYŰ KIS TEHERAUTÓK K­F­T BÉRBE ADÁSA NEMZETKÖZI ENGEDÉLLYEL. WMiEBEfflMifflfiBM 9­­ E Hajdúnánás-Kaba 1-0 (1-0) III. 150. ♦ 1992. június 1.