Nemzeti Sport, 1997. szeptember (8. évfolyam, 238-267. szám)

1997-09-01 / 238. szám

Vili. 238. • 1997. szeptember 1. , A TÉNYEK. Megyeri út, 6000 néző. Vezette: Pillér (6) (Koch, Hrabovszky). UTE: Szívcs Lajos 0 - Sebők 6 - Fehér 6, Kiskapusi 5 - Babati 5, Kozma 6, Véber 6, Monye 5, Szlezák 5 - Herczeg 5, Kovács 6. Megbízott edző: Várhidi Péter. MTK FC: Rabóczki 6 - Csábi 6 - Kuttor 6, Molnár 5 - Farkasházy 6, Zim­­mermann 5, Csertői 0, Halmai 6, Szamosi 5 - Orosz 5, Egressy 5. Edző: Gara­mi József. CSERE: Csertői helyett Madar (5) a 27., Monyé helyett Szanyó (5), Orosz helyett Kenesei (6) mindkettő a szünetben, Csábi helyett Talapa (4) az 59., Herczeg helyett Eszenyi (-) a 81. percben. GÓLSZERZŐ: Halmai (11-esből) a 26., Kovács a 48. percben. SÁRGA LAP: Csertői (Monyó buktatásáért) a 17., Kiskapusi (Orosz lerántá­sáért) a 25., Kovács (műesésért) a 30., Sebők (Orosz megrúgásáért) a 40., Madar (Vébert buktatta) a 61., Egressy (nem engedte elvégezni a szabadrú­gást) a 63. percben. SZÖGLETARÁNY: 9:4 (2:2). 3®Novák Miklós, Zombori András Babos Gábor, az MTK eltiltott kapusa: - Szokatlan, hogy most nem én védek. Rabóczki Balázs ezúttal jó csapat ellen bizonyíthatja, hogy bármikor gond nélkül tud helyettesíteni. Szeretnénk, ha folytatná a ,,hagyományomat”, ugyanis én még nem kaptam gólt a Megyeri úton. Nagy László, az UTE nemrégiben leváltott edzője: - Nagyon jó és szoros mér­kőzést várok, természetesen újpesti győzelemmel. 7. perc: Véber a balösszekötő helyéről, a kaputól harminc méterre a túloldalra ívelt át szabadrúgásból. Sebők fejelte középre a labdát, amelyet Kiskapusi nyolc méterről félfordulattal jobb lábbal kapura lőtt, Rabóczki azonban bravúrral hárított. 20. perc: Véber ezúttal a jobbösszekötő helyéről végzett el szabadrúgást. Az újpes­tiek karmestere ismét keresztbeívelt, Rabóczki kijött a kapujából, és Kiskapusi elől ugyan elütötte a labdát, ám a mentés rövidre sikeredett. Sebők elé pattant a labda, a védő azonban hosszan vette át azt, így odalett a lehetőség. 25. perc: Szlezák az MTK térfelének közepén elvesztette a labdát, amellyel Far­kasházy a szélen felfutó Egressyt indította. Az MTK támadója tolt egyet a labdán, majd élesen középre lőtt, az érkező Orosz karját az ötösnél Kiskapusi megfogta. A kék-fehérek csatára kapura tudott lőni, ám mivel szinte abban a pillanatban el is esett, Pillér úgy ítélte meg, hogy ez utóbbi a „kézfogó” miatt történt, büntetőt ítélt. A tizenegyesből Halmai a jobbra vetődő Szűcs Lajos mellett a bal alsó sarokba he­lyezte a labdát. 0-1 41. perc: A bal oldalon Herczeg Kovácshoz passzolt, az UTE válogatott támadója a tizenhatosnál lefordult őrzőjéről, jobb lábbal megcélozta a bal alsó sarkot, Rabócz­ki azonban kitolta a labdát. Adrovicz Attila, olimpiai ezüstérmes kajakozó: - A világbajnokságon szerepelt kajakoslányok ünneplése miatt is kijöttem a meccsre. Nem igazán értek a focihoz, de azt látom, hogy botrányos és irreális a játékvezetés. Madaras Ádám, világ- és Európa-bajnok öttusázó: - Októberig pihenőt kap­tunk, ezért is érek rá most meccsre járni. Bízom abban, hogy fordít az Újpest. 48. perc: Véber a saját térfeléről középről indította a jobb oldalon nagyszerű ütem­ben kilépő Kovács Zoltánt. A válogatott támadó éles szögből, 12 méterre a kaputól a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1-1 50. perc: Szanyó iramodott meg az MTK térfelének közepén, kicselezte Madart, majd 23 méterről centiméterekkel lőtt a kapu fölé. 53. perc: Véber indította a jobb oldalon kiugró Herczeget, aki egyből centerezett, az érkező Kozma - Csábitól szorongatva - alig lőtt a bal sarok mellé. 55. perc: Kovács cselezgetett a büntetőterületen belül a bal oldalon, majd éles szögből, ballal kapura lőtt. A labda csak kevéssel ment a jobb kapufa mellé. 59. perc: Zimmermann az MTK térfelének közepén a jobb oldalon visszapasszolt a frissen beállt Talapéhoz, akitől Herczeg megszerezte a labdát, majd az újpesti csatár Véberhez továbbított, aki szemben a kapuval 23 méterről a léc fölé lőtt. 67. perc: Kenesei az MTK térfeléről indította a jobb oldalon remekül felfutó Far­­kasházyt, aki befelé cselezett, majd a középen érkező Madárhoz passzolt. A közép­pályás a tizenegyes pont környékéről senkitől sem zavartatva jobbal a bal alsó sarok mellé lőtt. 69. perc: Véber a jobb oldalon az UTE térfeléről szöktette Herczeget, aki maga elé engedte a labdát, majd a tizenhatos sarkáról lőtt­­ alig fölé. 78. perc: Egressy és Szamosi egymásra várt, amikor Madar feléjük passzolt az MTK térfelén a bal oldali tizenhatos sarkánál. Sebők lecsapott a labdára, és egy iga­zítás után kevéssel a jobb felső sarok mellé lőtt. 85. perc: Farkasházy a jobb oldalról a tizenhatos magasságában végzett el bedo­bást. Szanyó a középre érkező labdát Madárhoz fejelte, aki 15 méterről nyugodtan célozhatott, ehhez mérten gyengére sikeredett a lövése: a pattogós labda a jobb olda­li kapufa mellett hagyta el a pályát. Tornyi Barnabás, a Diósgyőri FC szakmai igazgatója: - Az MTK nagyobb me­zőnyfölényét és több ziccerét hozta a mérkőzés, de a döntetlen igazságos. Fenyő Miklós rock­zenész: - Az UTE jobban akarta a győzelmet, míg az MTK szerintem ikszre játszott. Sajnos, a győzelemhez ma keveset nyújtottak a lilák. Mestermérleg VÁRHIDI PÉTER: - Elégedett akkor lehetnék, ha megnyer­tük volna a mérkőzést. Többet birtokoltuk a labdát, a máso­dik félidőben pedig már jól is játszottunk. Csak gratulálni tudok a csapatnak a null-egy után tapasztalt akaratához, ez biztató lehet a jövőre nézve is. GARAMI JÓZSEF: - Nagyon sok baj közepette készültünk a mérkőzésre, s ezt még fo­kozta Csábi sérülése is. Cser­tőit pedig taktikai okokból le kellett cserélnem. Az UTE töb­bet birtokolta a labdát, és töb­bet is támadott, a szünet után mégis nekünk volt két óriási helyzetünk. A körülményeket figyelembe véve, a döntetlen igazságos. DÖNYŐ FŰRÉSZÁRU AKCIÓ! Építkezési és tetőszerkezeti választékok kínálata Colos választékok 16 000 Ft/m­ + áfa-tói Gerendák, pallók: 26 000,- Ft/m + áfa-tói Lécek (normál, bramac): 34,- Ft/m­­+ áfa-tói Lambériák, hajópadlók: 900,- Ft/m: + áfa-tói Száraz asztalos áruk: 34 000,- Ft/m: + áfa-tói Cím: Bp. XVI., Nagyicce sor Telefon/fax: 403-5893, telefon: 403-5148 F FICHOT BIZTONSÁGTECHNIKA halászkert 1033 Bp., Fő tér 6. 1^0*115TM 188-8745 Tel./fax: 0’**^1*^ 250-1812 MINTABOLT: BP. V., RÉGIPOSTA U. 11. K THl2ai rg k­amra —» — Mii. A H Á TTÉR■ Az MTK ellen harmadik meccsén ült megbízott vezetőedzőként a kispadon Várhidi Péter, ám, hogy növekszik-e ez a szám, azt még maga az érintett sem tudta.­­ Az Árhusban vívott UEFA-mérkőzésünk után azzal váltam el Sólyom Sán­dortól, a szakosztályunk elnökétől, hogy hétfőn vagy kedden beszélünk a hogyan továbbról - fogalmazott Várhidi Péter. - Az elnök úr Dániából Londonba utazott tárgyalni, és a hazaérkezése után elmondta, hogy milyen szerepet szán nekem a későbbiekben. Tudom, hogy az egyesület vezetői a hét közepén tárgyalnak Faze­kas Lászlóval, aki a vezetőedzői poszt fő várományosa, én azonban nem esem kétségbe, ha a jövőben más lesz az UTE trénere. Kétségtelenül csalódott lennék akkor, ha az Újpestben semmilyen szinten nem lenne szükség a munkámra. Eddig jobbára az MTK védelmét tizedelték a különféle sérülések, betegségek, most azonban úgy tűnik, a támadók kerülnek sorra: ezúttal Illés Béla, a csapat „agya” dőlt ki a sorból. Dr. Korányi György, a csapat orvosa elkeseredve mond­ta a mérkőzés előtt: „Bélának bedagadt a torka, hőemelkedése van, el sem jött a csapattal, így biztosan nem játszik”. Illés kiesése miatt Garami József a következőképpen változtatott a csapat összetételén: Zimmermann és Csertői került a kezdő tizenegybe. Zimmermann szerepeltetése érthető, hiszen valakivel pótolni kellett Illést, az viszont váratla­nabb és érdekesebb döntés, hogy Kenesei is kimaradt a kezdőcsapatból, tulaj­donképpen az ő helyén léphetett pályára Csertői. A hivatalos indoklás szerint azért esett a választás Csertőire, mert ő haté­konyabban tud a középpályára visszahúzódva, vagy éppen onnan előre indulva játszani. A két érintett a meccs előtt a kö­vetkezőket mondta. - Engem is meglepett, hogy kimaradok - kezdte Kenesei -, de természetesen tudomásul veszem a döntést, és abban bí­zom, hogy azért csereként beküld a pályára a mester. Egymás között természetesen nincs harag, azt kívánom Aurélnak, hogy az ő góljával nyerjük meg a meccset. - Mint mindig, most is megpróbálok élni a lehetőséggel - vette át a szót Csertői. - Kellőképpen föl vagyok spannolva, alig várom a meccs kezdetét. Illés kiesésének még egy következménye volt: Halmai Gá­bor személyében a harmadik csapatkapitányát is felavatta az idén a bajnokcsapat.★ Rabóczki Balázs az Újpest ellen védett először kezdő játé­kosként az NB I-ben (eddig kétszer csereként küldte őt pályá­ra Garami József). Ismert, hogy Babos Gábort a Győr ellen ki­állították, majd a fegyelmi bizottság egy mérkőzésre eltiltotta a válogatott kapust. Ezért kaphatott Rabóczki lehetőséget. - Természetesen van bennem egy kis drukk, ez azonban elen­gedhetetlen a védéshez - mondta a tehetséges kapus a mérkő­zés előtt. - Az a lényeg, hogy ez ne csapjon át idegeskedésbe. Személy szerint egyik újpesti csatárból sem készültem, úgy gondolom, egy kapusnak az egész mérkőzésre kell odafigyelnie. Labdarúgó NB I _______ Ártartalom „Döntő lehet a végeredmény szem­pontjából, hogy melyik csapat játékosai tudják jobban feldolgozni a sikertelen kupaszereplést”. A mondat Illés Bélának, az MTK csapatkapitányának a szájából hangzott el, két nappal a mérkőzés előtt, bár a válogatott labdarúgó ekkor még bi­zonyára nem gondolt arra, hogy betegsé­ge miatt nem lehet ott a társai között a pályán. Egyébként nem ő volt az egyetlen távolmaradója a Megyeri úti kilencven percnek, hiszen mindkét oldalról megha­tározó labdarúgók hiányoztak - Bérczy, Jenei, Pető az egyik, míg Lőrincz, Szeke­res és Babos a másik oldalról - sérülés, il­letve eltiltás miatt. Rögtön a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Véber jól szervezte a játékot, Rabóczkinak már a találkozó legelején bizonyítania kellett képessége­it. A vendégek szakvezetője, Garami Jó­zsef a beteg Illés pótlására Csertőit állí­totta a középpályára, neki kellett a két ék mögött amolyan támadó középpályást játszania. Igaz támadójátékról a vendé­gek esetében ezekben a percekben alig lehetett beszélni, jobbára a lila-fehérben játszó hazaiak akarata érvényesült. Az MTK játékára ekkor a több kisebb­­nagyobb szabálytalanság volt a jellemző. Olaj volt a tűzre, hogy Pillér játékvezető nem minden esetben ítélte meg helyesen a szabálytalanságokat. Amikor Orosz el­eséséért tizenegyest ítélt - adtak már ilyen megmozdulásért büntetőt, de nem volt egyértelmű az eset­­, akkor a nézőse­reg hosszú ideig tüntetett Pillér ellen. A gól után a vendégek azonnal változ­tattak a hadrendjükön, Csertői helyét Madar foglalta el a középpályán. Ezzel a megoldással sokat futó, mozgékony em­ber került az MTK ezen csapatrészébe, de kétségtelen tény az is, hogy Csertőinek kevés idő jutott a bizonyításra. A Csábi irányította MTK-védelem és a kék-fehé­rek középpályás sora jól tömörült a saját térfelén, és mivel a hazaiakban nem volt meg a kezdeti percekre jellemző mozgé­konyság, igazi veszély nem sok adódott Rabóczki kapuja előtt. Az első félidő nem hozott jó futballt, az MTK voltaképpen helyzet nélkül jutott vezetéshez. A második játékrészben a lila-fehérek erőfeszítéseit hamar siker koronázta, ugyanis Kovács Zoltán alig három perc játék után egalizálta az eredményt. A gól jót tett a mérkőzés színvonalának, a ha­zaiak ráéreztek a lehetőségre, hogy akár mindhárom bajnoki pontot otthon tart­hatják. Szinte egyfolytában a vendégek térfelén zajlott a játék, az MTK két tám­adójához, Keneseihez és Egressyhez rit­kán jutott el a labda, köszönhetően an­nak, hogy az UTE csatárai és középpá­lyásai jóval több labdát szereztek, mint az első félidőben. Hiányzott a bajnokcsa­pat futballjából Illés játéka, nélküle nem volt „fazonszabásza” az MTK-nak. Szorongatott az Újpest, mégis a ven­dégek szerezhettek volna gólt, ám Madar képtelen volt kihasználni a hazai véde­lem figyelmetlenségét. Ebben az időszak­ban már nem volt olyan nagy az újpesti fölény, és bár még mindig a hazaiak aka­rata érvényesült elsősorban, Rabóczki­nak komoly védenivalója nem akadt. A látottak egyértelműen azt sugallták, hogy amelyik csapat rúg egy gólt, az megnyeri a mérkőzést. Az idő előreha­ladtával azonban egyre inkább érződött, hogy nem változik már az eredmény. Az előző bajnokság első és második helyezettjének a játéka elmaradt a vára­kozástól. A kezdés utáni perceket, vala­mint a második félidő első felét leszámít­va a jelenlévők nem láthattak jó futballt a Megyeri úton. A hazaiaknak ugyan jó­val több gólszerzési lehetőségük akadt, de mivel azokat rendre elrontották, meg kellett elégedniük az egy ponttal. Pillér játékvezetőt nem fogadta ke­gyeibe a közönség. A bírónak kétségtele­nül nem ez volt élete legjobb meccse, hi­szen a szabálytalanságokat nem mindig ítélte meg jól és a sárga lapok kiosztásá­nál sem mindig volt következetes. ^ NEMZETI SPORT ^­JJ J ® 13psíű tü üiSB m . A mérkőzés utáni sajtótájékoz­tatón Szabó Bence, az UTE elnö­ke és Sólyom Sándor szakosz­tályelnök reagált a klub irányítá­sát a napokban ért bírálatokra. A két vezető szokatlanul ke­mény hangnemben bírálta az el­nökség egyik tagját: „Ifjabb Laczkó Mihály több ízben is hazudozott, amikor a szakosz­tály ügyeit nyilvánosan véleményezte. Azt állította, hogy a labdarúgó-szakosztálynak nincs költségvetése, valamint, hogy Kovács Zoltánt nem adtuk el akkor, amikor hatszázöt­­venezer dollárt is fizettek volna érte. Nos, ilyen ajánlatról sem Sólyom úr, merre jómagam nem tudunk. Ha pedig netán Laczkó úrhoz futott be az ajánlat, akkor azt miért nem kö­zölte velünk?” Az első „vádpontra”, az állítólagosan nem létező költség­­vetésre Sólyom Sándor szakosztályelnök válaszolt: „Néhá­nyan azt hangoztatják, hogy hányingerük van a szakosztály­ban a közelmúltban lejátszódott eseményektől és firtatják a támogatásom jellegét is. Visszakérdeznék: akkor nem volt senkinek hányingere, amikor tavaly hitegették a játékosokat, hogy hamarosan fizetnek, pedig egy fillér sem volt a kasszá­ban? Akkor valóban kölcsönnel segítettem ki a szakosztályt, azóta azonban szponzori pénzekkel támogatom az UTE-t. Ha tehát a költségvetésünkben van homályos pont, akkor az a ta­valyi hátralékokból származhat, amelynek eredetéhez semmi kö­zöm”. Ifjabb Laczkó Mihály ott volt ugyan a mérkőzésen, de a volt ve­zetőedzővel, Nagy Lászlóval nem a díszpáholyban foglalt helyet. A sajtótájékoztatón elhangzottak­ról is csak késő délután szerzett tudomást, és a következő­képpen reagált a „vádakra”: „A nyáron a norvég Volerengen képviselői kerestek meg azzal, hogy ötszázezer dollárt fizet­nének Kovácsért, sőt úgy vélem, ennél többet is adtak volna. Szabó Bencéhez irányítottam az érdeklődőt, az elnök pedig azt mondta neki, hogy Kovács nem eladó addig, amíg az UTE szerepel az UEFA-kupában. Aztán mégis eladták a a PAOK- nak... Egyébként éppen vasárnap délután beszéltem Lars Kernossal, a Volerengen egyik menedzserével, és ő elmondta, hogy ajánlatuk még most is él, sőt, Kováccsal együtt Dombit is vinnék. Ami pedig a költségvetést illeti, elkérem az elnök­ségi ülések jegyzőkönyveit, próbálom megkeresni, mikor fo­gadtuk el a költségvetést. Szerintem a mai napig sem! Úgy látszik, darázsfészekbe nyúltam azzal, hogy meg akarom menteni a klubot a kétes privatizálástól. Én csendben voltam, mert a csapat érdeke ezt kívánta az UEFA-meccs előtt. A ve­zetőség viszont éppen akkor csinálta a legnagyobb felfordu­lást... A hazugság vádját pedig visszautasítom”. Csörlő