Nemzeti Sport, 1998. június (9. évfolyam, 149-177. szám)

1998-06-01 / 149. szám

Érdi VSE-Matáv SC Sopron 4-2 (1-0) Érd, 1800 néző. Vezette: Cserna (8) (Mező, Vámos T.) ÉRD: Szabó G. 6 - Versits 6 - Ócsai 6, Kuli 6 - Bernáth 6, Hor­váth L. 7, Tolnai 6, Dukon 7, Somogyi 7 - Bagi 6, Süveges 8. Edző: Kozma Mihály MATÁV: Borsi 5 - Földvári 5, Szabados 6, Nagy J. 6, Lantai 5 - Bognár 8, Perger 7, Todorovics 5, Simon 7 - Takács 6, Lukács 7. Edző: Mihalecz István CSERE: Lantai helyett Körmendi (6) a szünetben, Bernáth he­lyett Máté (-) a 64., Todorovics helyett Fülöp (-) a 65., Takács he­lyett Buzsáki (-) a 70., Dukon helyett Varga (-) a 87., Süveges he­lyett Vancze (-) a 90. percben GÓLSZERZŐ: Süveges a 21., Lukács a 47., Bognár a 48., Süveges a 61., Kuli (11-esből) a 78., Horváth S. a 89. percben SÁRGA LAP: Perger (visszahúzta Bagit) a 75., Buzsáki (vissza­húzta Süvegest) a 76., Földvári (fellökte Süvegest) a 78., Dukon (labdaelrúgásért) a 81., Szabados (reklamálásért) a 87., Lukács (labdaelrúgásért) a 89., Kuli (labdaelrúgásért) a 90. percben SZÖGLETARÁNY: 3:9 (1:7) 18. perc: Dukon 25 méteres, nagy erejű szabadrúgása után Borsi bravúrral mentett szögletre. 21. perc: Somogyi elhúzott a bal oldalon, felnézett és kitűnő ütemben középre adott. A táma­dást középen követő Süveges ki­lenc méterről, előrevetődve fejelt a kapu jobb oldalába. 1-0 47. perc: Lukács, Bognár kény­szerítőzés után a visszakapott labdát Lukács 11 méterről a jobb alsó sarokba helyezte. 1-1 48. perc: Bognár a felezővonal közeléből indulva egyedül tört kapura, sorra kicselezte a rátá­madó védőket, aztán tíz méterről a bal sarokba gurított. 1-2 53. perc: Dukon 20 méterről lőtt, nagy erejű szabadrúgása után a jobb felső sarok felé tartó labdába Borsi még bele tudott ütni. 60. perc: Bognár a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre, majd szorongatott helyzetből, 11 méterről a jobb kapufát találta el. 61. perc: Dukon a jobb oldalról, 25 méterről ívelte a kapu elé a labdát, Versits ugrott a legmaga­sabbra, és pontosan fejelt Süve­ges elé, aki öt méterről a kapu kö­zepébe lőtt. 2-2 78. perc: Földvári a tizenhato­son belül, az alapvonal közelében fellökte Süvegest, és az eset köze­lében álló Cserna játékvezető ha­tározottan a tizenegyespontra mutatott. Kult állt a labda mögé és nagy erővel a kapu jobb oldalá­ba bombázott. 3- 2 89. perc: Bagi szabadrúgásból, jobbról, 18 méterről átívelt a bal oldalra, ahol az előretörő Horváth a kaputól öt méterre jó­ ütemben ugrott fel, és fejéről a labda a ka­pu jobb oldalába vágódott." Mestermérleg KOZMA MIHÁLY. - Végre sikerült feltennünk az i-re a pontot. Korábban néha bírál­tam a játékvezetőket, a mai mérkőzésen nem volt velük baj. MIHALECZ ISTVÁN: - A csapat kettő-eg­y után már megnyertnek hitte a mérkő­zést, elsősorban önteltségünk miatt veszítettünk. Most már az a feladat, hogy felkészül­jünk az osztályozóra. Észrevételek Az érdi labdarúgócsapat már kiheverte a múlt heti, III. Ker. TVE elleni 3-1-es veresé­get. A vezetőket nem is az bántotta elsősorban, hogy vé­ge szakadt tizennégy mérkő­zésen át tartó veretlenségi so­rozatuknak, hanem sokkal in­kább a mód, ahogyan elvesz­tették azt a találkozót. Mint Csillag István elnök elmondta: a mérkőzésről készült videó­felvételt észrevételeikkel együtt eljuttatják az MLSZ- be, és remélik, hogy ennek alapján az illetékesek levon­nak bizonyos konzekvenciá­kat. Csepel SC-Pécsi MFC 0-4 (0-2) Csepel, Béke tér, 200 néző. Vezette: Dubraviczky (9) (Kovács P., Ege­­di) CSEPEL: Balázs L 5 - Németh M. 4, Pandúr 4, Lentsei 4 - Papp 4, Körösi 4, Bognár 4, Mag 5 - Máté 4, Lukács B. 5, Nagy T. 5. Edző: Sze­­pessy László PÉCS:Tam­ósi 0 - Dienes 6, Foki 6, Kutas 6 - Hofecker 6, Szaszovszky 6, Kovácsevics 6, Romanek 6 - Gera 7, Ulrich 6, Kardos 7. Edző: Herke Imre CSERE: Bognár helyett Balogh Z. (5) az 52., Papp helyett Lengyel (4) az 57., Gera helyett Szabó Cs. (-) a 77., Kardos helyett Balázs F. (-) a 81., Hofecker helyett Kovács F. (-) a 85. percben GÓLSZERZŐ: Gera a 23., Kardos a 31., Szaszovszky a 69., Ulrich a 72. percben SÁRGA LAP: Kutas (Papp buktatásáért) a 15., Máté (Kutas felvágá­sáért) a 63., Lukács B. (reklamálásért) a 66., Szaszovszky (Lukács Bá­lint akasztásáért) a 71., Kovácsevics (Lukács Bálint visszahúzásáért) a 75., Nagy T. (sípszó előtt végezte el a szabadrúgást) a 90. percben SZÖGLETARANY: 4:6 (1:4) 23. perc: Az első pécsi szöglet gólt hozott. Romanek ívelt balról középre, az ötösön felugró Gera pedig a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 0-1 31. perc: Romanek adta be bal­ról, szögletből a labdát, és Kardos hat méterről a csepeli kapu köze­pébe bólintott. 0-2 69. perc: A lesre játszó csepeli védők közül Gera lépett ki a jobb szélen, betört a tizenhatoson be­lülre, majd középre gurított. Sza­szovszky az ötösön elvétette a lab­dát, amelyhez a hátrafutó Lengyel olyan ügyetlenül ért hozzá, hogy az ismét Szaszovszky elé került, aki két lépésről a hálóba lőtt. 0-3 72. perc: Szaszovszky indította nagyszerű ütemben a védők közül kilépő Gerát, a csatár rávezette a labdát Balázs Leventére, ám 12 méterről a jobb kapufára lőtt. A kipattanó labdát Ulrich érte el el­sőként és közelről a kapu közepé­be továbbított. 0-4 Mindkét csapat játékosai nagy akarással vetették magukat a Mestermérleg SZEPESSY LÁSZLÓ: - Fia­tal csapatom ezúttal is lelke­sen küzdött, de jelenleg csak ennyire vagyunk képesek. HERKE IMRE: - Fontos há­rom pontot szereztünk. Kö­szönjük a Ferencváros veze­tőinek is ezt a „Kiss”-segítsé­­get. Számomra eddig is világos volt, hogy a PMFC ifistái job­bak, mint a csepeliek, küzdelembe, nagyon igyekeztek, harcoltak, de a rengeteg bosszan­tó technikai, átadási hiba miatt sokáig egyik gárda sem jutott el helyzetig. Nem túl izgalmas, hely­zetek nélküli mezőnyjáték folyt a pályán, aztán két szögletrúgást követően váratlanul biztos előny­re tett szert a Pécs. A találatok nyomán jobb lett a mérkőzés, el­sősorban a pécsiek ügyes, fiatal támadóinak köszönhetően, akik a kinyíló csepeli védelem mellett számos helyzetet kidolgoztak - de el is ügyetlenkedtek. A hazaiak becsülettel küzdöttek, de fiatal gárdájuk igencsak súlytalannak bizonyult, a csepeli csapatban egyetlen olyan játékos sem volt, aki összefogta volna az együttest. A szünet után tovább nőtt a ven­dégek fölénye, a Pécs egyre-másra alakította ki helyzeteit, játékosai gyorsabbak, ötletesebbek voltak ellenfeleiknél. A találkozó csak a vendégek teljesítménye miatt érde­mel háromcsillagos minősítést. A baranyaiak sikere még nagyobb le­hetett volna, ha labdarúgóik job­ban összpontosítanak. A rutintalan Csepel erejéből - az elmúlt héten hét játékostól köszöntek el a Béke téren - a tisztes helytállásra sem tellett, ez a teljesítmény egy osz­tállyal lejjebb sem érne sokat. Dubraviczky játékvezető jól, szinte hiba nélkül vezette a találko­zót. A játékvezető mindig akciókö­relben tartózkodott, kellően erélyes volt, mindössze egy-két vitatható ítélete akadt. Kolossváry Balázs Feltámadunk? Lehangoló látványt nyújtott vasárnap délután a csepeli stadion. Az elegáns Béke téri létesítményben (a sajtópáholyt és az eredmény­­jelző táblát minden bizonnyal sok élvonalbeli klub vezetője irigyel­heti) jóformán csak a futballisták családtagjai lézengtek, és a talál­kozó előtt a többség csendben nézte a játékosok bemelegítését. Egye­dül a 15 tagú csepeli B-közép tagjai hangoskodtak, akik egy transz­parenst is kifüggesztettek, amelyen egy fekete kereszt mellett a „Fel­támadunk?” felirat is szerepelt. A fiatalok - becsületükre legyen mondva - végigkiabálták a mérkőzést, azonban a legtöbbször ironi­kusan az „NB II Nyugati-csoport” és az „Imre bácsi, köszönjük” rig­musokat skandálták, utóbbival egyértelműen a csepeli elnök, Kiss Imre felelősségére utalva, akinek a lemondását követelték. A­ meccs végén a csepeli tábor magához rendelte a kiütéses ve­reséget szenvedő csapat tagjait, akik annak rendje és módja szerint a kerítésnél „pacsizva” köszönték meg a biztatást... 4- 2 Labdrúgó SB IX. 149. • 1998. június 2.41NEMZETI SPORT Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A soproniak fölényét a sok szöglet jelezte, de helyzet a remekül kontrázó hazaiak előtt adódott, vezető góljuk is egy ilyen akcióból esett. A szünetig mind­két együttes szerezhetett volna újabb gólokat, de kimaradtak a lehetőségek. A második félidő elején a hazaiak talán még az öl­tözőben voltak, mert az osztályo­zóra készülő Sopron két perc alatt két gólt szerzett, és máris vezetett. Jó volt a mérkőzés, moz­galmas, színvonalas játékot lát­hattunk. Az érdiek nagy erővel rohamoztak, a 60. percben mégis Bognárnak volt óriási helyzete, és ha azt belövi... Ám a soproni kö­zéppályás hibázott. A 61. percben a rendkívül mozgékony Süveges egyenlített, és ettől kezdve már nagyon határozottan játszottak a hazaiak. A második félidő utolsó húsz perce ritkán látható izgal­makat hozott. A folyamatosan támadó érdiek vezetéshez jutot­tak, majd a mérkőzés végén Hor­váth kitűnő fejesével biztossá tet­ték a győzelmüket. Csera játékvezető mindvégig akciókörelben volt, sokat futott, észrevette a szabálytalanságokat, jól vezette a sportszerű mérkő­zést. Ugróczky Károly Szolnok-Tiszaúj­város 1-5 (0-2) Szolnok, 800 néző. Vezette: Hajdú (8) (Mezei, Nyilas) SZOLNOK: Gelei 5-2,3 - Major L 5 - Fehér 4, Kohári 4 - Dras­­kóczi 5, Bernáth 4, Bontovics 5, Szecsei 5, Ludasi 4 - Fedor 4, Ma­jor L. 5. Edző: Rubold Péter TISZAÚJVÁROS: Szabó II 7 - Szabó I 6 - Kovács 6, Czövek 0 - Járai 7, Nagy 7, Bocsi 6, Silinger 7, Soós 6 - Pap 6, Dobos 6. Edző: Mucha József CSERE: Czövek helyett Mészáros (6) a 28., Szecsei helyett Bics­kei (5) a szünetben, Bernáth helyett Luca (5) az 53., Járai helyett Tóth (5) az 58., Nagy helyett Fige (-) a 88. percben GÓLSZERZŐ: Járai (11-esből) a 4., Nagy a 29., Pap az 52., Járai az 54., Major­­ a 77., Dobos a 78. percben SÁRGA LAP: Czövek (Fedor felvágásáért) a 22., Szabó I (Bernáth lerántásáért) a 24., Nagy (Bernáth elkaszálásáért) a 36., Tóth (Lu­dasi akasztásáért) a 74. percben KIÁLLÍTVA: Gelei a szünetben SZÖGLETARANY: 7:4 (6:2) 4. perc: Pap húzott el Kohári mellett a jobb szélen, beadására Loós érkezett a tizenhatoson be­lül, de a fejelni készülő csatárt Fehér könyökkel kilökte a labda alól. Hajdó azonnal a büntető­pontra mutatott. A tizenegyesből Járai higgadtan helyezte a labdát a kapu jobb oldalába. 0-1 29. perc: 25 méterről végezhetett el szabadrúgást a Tiszaújváros, Nagy a balösszekötő helyéről a ka­pu felé lőtte a labdát, minden védő és csatár egymásra várt, Geléi is csak nézte, ahogy a labda akadály­talanul a bal sarokba vánszorog. 0-2 A szünetben az öltözőfolyosón Gelei Károly megsértette a játék­vezetőt, ezért Hajdó kiállította. 52. perc: Silinger lendült táma­dásba a bal szélen, Draskóczi és Bernáth nem tudta megállítani, így a labdát Pap kapta a kapu előterében, aki aztán hat méterről a kapu közepébe helyezett. 0-3 54. perc: Luca kilépett a védők között, de 12 méteres lapos lövését Szabó II bravúrral mentette. Az el­lentámadás végén Járai futotta le Kohárit a jobb oldalon, majd befe­lé fordulva nyolc méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-4 Hangulat A mérkőzés után a szolnoki csapat labdarúgó-szakosztályának vezetősége az alábbi közleményt adta ki: „A helyi sajtó és a közön­ség egy részének folyamatos, szisztematikus hangulatkeltése, a ve­zetőedző ellen folytatott hadjárat következtében Rubold Péterrel egyetértésben nem láttuk értelmét a további együttműködésnek, amihez természetesen az eredménytelenség is hozzájárult. ” Egy fordulóval a bajnokság vége előtt tehát szerződést bontott az egyesület és a télen nagy reményekkel érkező szakvezető.­­ A Tiszaújváros elleni találkozón a közönség egy része elkezdte mocskolni a vezetőket és engem is, ezért a lefújást követően úgy döntöttünk, hogy nincs értelme a további közös munkának - nyi­latkozta lapunknak Rubold Péter. - A bajnokság során egyszer már éreztem, hogy nem tudom motiválni a labdarúgókat, de nem akar­tam megfutamodni. A vezetőkre nem tudok rosszat mondani, és bár kudarcként élem meg a történteket, igazán akkor lennék elke­seredve, ha én alakítottam volna ki a játékoskeretet, és akkor is el­maradtak volna az eredmények. (z. a.) Mestermérleg RUBOLD PÉTER: - Kér­dezzék meg a játékosaimat, hogy mit éreznek hetek óta a pályán, a kilencven perc alatt! MUCHA JÓZSEF: - Köszö­nöm a fiúknak ezt a szép pün­kösdi délutánt. 77. perc: A könnyelműsködő védők között Major Sándor vere­­kedte magát a kapu torkáig, és három méterről, estében a kapu közepébe lőtt. 1-4 78. perc: Ezúttal Dobost nem tudták tartani a bal oldalon, a ven­dégek csatára Fehért kicselezve tíz méterről bombázott a léc alá. 1-5 Jogos büntetővel szerzett előnyt a Tiszaújváros. Járai góljától szá­mítva kiesési helyosztóvá alakult a találkozó, amelyen a vasutasok­nak éppen az osztályozó elkerülé­se volt a céljuk. Fokozatosan be­szorult a vendégcsapat, Major Sándor és Fehér fejese, Bernáth lövése jóval többet rejtett magá­ban, mint ami lett belőle. Fordulat akkor következett be a vendégek életében, amikor Mucha mester védő helyett csatárt cserélt. Nagy góljánál a védők és Gélei kapus jó­kora „érdemeket” szerzett. A szol­noki hálóőr azzal tetézte a bajt, hogy még ki is állíttatta magát. A fordulás után a Tiszaújváros diktált, azt játszotta, amit ember­előnyben és vezetésnél kell. A vendégek járatták a labdát, fut­tatták a céltalanul rohangáló ha­zaiakat, s amikor ők már teljesen „összegabalyodtak”, akkor le­csaptak a hibázókra és könyörte­lenül növelték előnyüket. Hajdó játékvezető nem mérle­gelte egyik fél helyzetét sem, vé­gig feladata magaslatán állt, csu­pán egy-két apróbb műesésnek dőlt be. Néder István Kecskeméti FC-Dorogi FC 1-0 (0-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Bede (5) (Csorba, dr. Hegyi) KECSKEMÉT: Sinescu 6 - Iszák 6 - Szél 6, Gligorovics 6 - Bim­bó 6, Czigler 5, Tóth Gy. 5, Barna 7, Herczeg 6 - Babai 4, Ozsváth 5. Edző: Kajtár István DOROG : Belányi 4 - Róza 6 - Németh 6, Herczku 6 - Horváth 5, Brandhuber 5, Marczinkó 5, Csapó 6, Móra 5 - Czifferi 6, Dali 6. Edző: Honti József CSERE: Brandhuber helyett Bajkai (5), Babai helyett Farkas (5) mindkettő a szünetben, Dali helyett Takács (5) az 59., Iszák helyett Márkus (-) a 79., Bimbó helyett Fekete (-) a 81. percben GÓLSZERZŐ: Bamna a 63. percben SÁRGA LAP: Iszák (Czifferi felvágásáért) a 24., Brandhuber (Tóth György megrúgásáért) a 33., Dali (reklamálásért) az 50., Barna (Csapó felrúgásáért) a 64., Szél (Takács akasztásáért) a 69., Czif­feri (reklamálásért) a 74., Gligorovics (reklamálásért) a 80., Hercz­ku (Rarna visszahúzásáért) a 86. percben SZÖGLETARÁNY: 7:4 (5:0) 30. perc: Dali futott el a bal szé­len, a tizenhatos sarkánál járt, amikor laposan középre adott, Iszák belepiszkált a labdába, amely így a jobb kapufán csattant. 55. perc: Ozsváth ívelt be a bal szélről, Tóth György tovább­csúsztatta Bimbó elé a labdát, aki tíz méterről a jobbösszekötő he­lyéről a vetődő kapusba lőtt. 63. perc: Tóth György csavarta be a labdát a jobb oldalról, Belá­nyi kapus rosszul mozdult ki a helyéről, így Barna három méter­ről a bal szélről zavartalanul fe­jelhetett a bal sarokba. 1-0 Ahhoz, hogy a Kecskemétnek ne kelljen osztályozót játszania, Mestermérleg KAJTÁR ISTVÁN: - A sors igazságtalansága lett volna, ha ezt a meccset nem nyerjük meg. Bár azt el kell ismernem, hogy gyengén játszottunk. HONTI JÓZSEF: - Az első félidőben adódó lehetőségein­ket nem tudtuk kihasználni. A második játékrészben a védel­münk egyetlen hibája okozta vereségünket, mindenképpen nyernie kellett a vasárnapi találkozón. A tét miatt a hazaiak idegesen, bátortalanul és kapkodva játszottak a mérkő­zés elején. Ezt a dorogi futballis­ták meg is érezték és megpróbál­ták gyorsan dűlőre vinni a dolgot. Ám a támadásaikba az utolsó pil­lanatban mindig becsúszott vala­milyen hiba, így az ígéretes ak­cióikból még csak igazi gólhelyzet sem született. Ahogy telt az idő, úgy fogyott a vendégek türelme, és talált egyre inkább magára a kecskeméti csapat. A mezőnyben kiegyenlítettebb lett a játék, a labda is többször volt már a ha­zaiaknál, ám gólveszélyes akciót ők sem tudtak vezetni. Az össze­csapás egyetlen találata is egy ka­pushiba következménye volt, ám ez egyáltalán nem von le a gól­szerző, Barna Csaba érdemeiből, hiszen nemcsak felismerte a lehe­tőséget, hanem élt is vele. A gól után ismét a vendégek vették át az irányítást, de a jól záró kecske­méti védelmen képtelenek voltak áthatolni, így az eredmény már nem változott, a KFC pedig egy jó iramú meccsen megszerezte a szá­mára oly értékes győzelmet. Bede játékvezető nagyon vi­gyázott a labdarúgók testi épsé­gére, ha csak egy ujjal is egy­máshoz értek a futballisták, már fújt is a sípjába. Ezzel a felfogás­sal azonban nem aratott osztat­lan sikert egyik oldalon sem, hi­szen alaposan széttördelte a já­tékot. Farkas Mihály Nem mindegy? A Kecskeméti FC labdarúgócsapata régóta küzd súlyos anyagi gondokkal. Éppen ezért szinte minden egyes fillérre szüksége van, így arra is, amellyel a Stadler FC - amely szintén nehéz helyzetben van - tartozik a klubnak.­­ Május nyolcadikáig kellett volna a Stadler FC-nek átutalnia Bajusz József és Vincze Zoltán vételárának második részletét, más­fél millió forintot - mondta Bohács József Kecskemét alpolgármes­tere, a KFC elnöke. - De ezt azóta sem tette. Az MLSZ úgy döntött, hogy ha az akasztói klub a határidő lejártáig nem fizet, akkor a Stadler FC-t kizárja az átigazolásból, és levonja tőle fordulónként a három pontot. Mi május 12-ig vártunk, de mivel a pénz nem jött meg, értesítettük a szövetséget és kértük, hogy léptesse életbe a szankciókat. Pontot azóta sem vontak le az akasztói együttestől. Kérdésünkre az MLSZ illetékese visszakérdezett: miért nem mind­egy nekünk, hogy vonnak-e le pontot a Stadler FC-től, hiszen már úgy is kiesett? Erre csak azt mondhatom, hogy így komolytalannak tűnnek az MLSZ határozatai, hiszen a szövetség nem szerez ér­vényt a döntéseinek. Mindenesetre­­ egyelőre nem tehetünk mást - várjuk a visszajelzést a szövetségtől, illetve a nekünk jogosan járó pénzt a Stadler FC-től. Nos, az MLSZ fellebviteli bizottsága június ötödikére, péntekre idézte be a két klub vezetőjét a fellebbviteli tárgyalásra.