Nemzeti Sport, 2004. május (102. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-02 / 119. szám

LABDARÚGÁSARANY ÁSZOK LIGA, FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS: MTK BUDAPEST-MATÁV SOPRON PERCRŐL PERCRE 3. perc: Rósa Henrik pazar átadás­sal ugratta ki középen Welton Sil­­vát, aki ajtó-ablak helyzetből, 13 mé­terről a jobb kapufa mellé gurított. 5. perc: Tóth Mihály visszatette a labdát Huszti elé, aki 18 méterről lőtt. Végh csak kiütni tudta a labdát, amelyre csak Huszti startolt, és 10 méterről, ballal az üres kapuba passzolta azt. 0-1 28. perc: Fehér Zoltán ellökte a sop­roni 16-os előtt felugró Füzi Ákost. Némi torzsalkodást követően a sér­tett labdarúgó végezte el a szabad­rúgást, és 17 méterről, ballal, re­mek mozdulattal a jobb felső sarok­ba csavarta a labdát. 1-1 33. perc: Pisont István szabadrú­gásból balról ívelt keresztbe, Juhász a másik oldalon nagyon éles szög­ből próbálta meg a labdát a háló­ba fejelni, de az a bal kapufa külső oldaláról az alapvonalon túlra per­dült. 39. perc: Jezdimirovics 20 méter­ről célozta meg a bal alsó sarkot, és Milinte nagyot nyújtózkodva men­tett szögletre. 84. perc: Zabos a jobbösszekötő helyén verekedte be magát a sop­roni 16-osra. Nyolc méterről lőtt, de Milinte jó reflexszel bele tudott nyúlni a jobb alsó sarok felé suhanó labdába, amely a kezéről szögletre vágódott. 91. perc: Az MTK Budapest védői elaludtak, Tóth Mihály teljesen sza­badon kapott labdát Husztitól a bal oldalon. Befelé vezette azt, majd 14 méterről, jobbal az eléfutó Végh mellett a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1-2 Horváth A helyett Zabos (-) a 65., Balaskó (5), a Pisont helyett szünetben, Vasas Szabó D. (-) a 73. helyett Sifter (-) a percben 75., Fehér Z. helyett Horváth L. (-) a 80. percben A soproni vé­delem nagy­szerűen állt helyt ezen az estén, jellem­ző, hogy a há­zigazda a szü­net után egyetlen hely­zethez jutott csak. Ezt a védelmet Bagoly Gábor irányította, ráadásul kiválóan. Mindig a legjobb ütem­ben avatkozott játékba, rengeteg­­szer szerzett labdát, és valósággal átjátszhatatlan volt. A megszerzett labdát pedig mindig meg is játszot­ta, azaz nem kifejezetten látványos, mégis roppant hasznos teljesít­ményt nyújtott. A mérkőzésről tudósított: PAJOR-GYULAI LÁSZLÓ, TÓTH PÉTER Magyarország legújabb kori tör­ténelmének első­ napján a Duna­parti ünneplés helyett a Hungária körutat választó 1000 ember óha­ja az volt, hogy a pályára lépő csa­patok is EU-kompatibilis teljesít­ménnyel rukkoljanak elő. Nos, ami azt illeti a produkció - leg­alábbis az első félidőben - nem volt rossz, ám mondjuk egy angol első osztályú bajnoki színvonalá­tól azért messze elmaradt. Amúgy a fentebb említett 1000 kilátogató között ott volt egy német úriem­ber is: Lothar Matthaus szövetsé­gi kapitány ezt a találkozót válasz­totta szombat délutáni elfoglalt­ságnak. És rögtön a mérkőzés elején büszke is lehetett, hiszen legújabb felfedezettje, az elmúlt egy hét­ben értékét bizonnyal a sokszoro­sára növelő Huszti Szabolcs szer- HIRDETÉS Sportburkolatok, műfüves pályák Pannon Metál Kft., Budapes Telefon: 239-9999 tett vezetést a vendégeknek. Az alacsony termetű középpályás egyébként ez alkalommal nem a vonal mellett futott föl és alá, ha­nem egy sorral beljebb, a közép­pálya közepén kapott szerepet Dajka Lászlótól. A másik oldalon lehetőséghez jutott a télen még a klubot elhagyni kívánó, ám magá­nak csapatot nem találó Czvitkovics Péter is, ő viszont nem hálálta meg ezt a bizalmat. A Huszához hasonlóan korábban nagy tehetségnek tartott játéko­son látszik, hogy mérkőzéshiánya van, és bizonnyal jót tett volna neki, ha télen nem egyénileg, ha­nem egy csapatnál készülhetett volna az idényre. Az iramra - mint már említet­tük - nem lehetett panasz, főleg a honi bajnokság színvonalához szokott drukkereknek. Az első félidőben is jobban futballozott a vendéglátó, és csak idő kérdése volt, mikor egyenlít ki a hátrá­nyát. Ezt aztán egy pazar Füzi Ákos szabadrúgásgóllal sikerült megvalósítania, és noha a félidőig több gól nem esett, így is MTK- fölényt lehetett megállapítani. Amúgy az első játékrész második fele parázsra sikeredett, több ve­szélyes szabálytalanságot is elkö­vettek a játékosok, akik könnyen súlyos sérülést okozhattak volna egymásnak. Szünet után viszont nagyot változott a játék képe, fájdalom, nem éppen pozitív irányba - a fordulást követően már kifejezet­ten pocsék teljesítményt nyújtot­tak a csapatok. Legalább is a já­tékrész első 30 percére ez volt a jellemző, az utolsó negyed órára viszont összekapták magukat a fe­lek. De fogalmazható úgy is, hogy MTK Budapest és a Sopron is mindent egy lapra tett fel, hiszen győzni szerettek volna. Ennek érdekében Egervári Sándor Juhász Rolandot felküldte a támadósorba, amelynek az lett a következménye, hogy fellazult az MTK védelme. Nagyon úgy tűnt, hogy az MTK ha nehezen is, de valahogy be tud találni Milinte Árpád kapujába - erre a legnagyobb esélye Zabos Attilá­nak volt - a végén viszont, ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött egy gyors kontra, amely eldöntötte a meccset. Az addig igen gyengén futbal­lozó Tóth Mihály első és egyetlen lehetőségét profi csatárhoz mél­tón kihasználta, és ezzel a Matáv megnyerte az összecsapást. A hazai védők végül elaludtak A gyenge színvonalú meccsen Tóth Mihály profi módon kihasználta egyetlen lehetőségét Vezetőedző: Edző: Egervári Sándor Dajka László Gólszerző: Huszti (0-1) az 5., Füzi A. (1-1) a 28., Tóth M. (1-2) a 91. percben Sárga lap: Sira (Czvitkovics megrúgásáért) az 54., Juhász R. (Huszti visszahúzásáért) a 67. percben. Szögletarány: 6:1 (4:1) MESTERMÉRLEG Amikor Pisont István egyedül tört kapura, a Az MTK futballozott jobban, és a félidő vége­leíró les címén megállította az akciót, míg az ig többgólos előnyre tehetett volna szert. A utolsó percben Tóth Mihály szünet után egyenlő partnerei esetében tovább engedte a lettünk a hazaiaknak, és mi játékot... lőttük a győztes gólt. egervári Sándor az MTK vezetőedzője DAJKA LÁSZLÓ a Matáv Sopron edzője Játékvezető: Arany Tamás (7). A bírónak akadt néhány furcsa ítélete. Időnként akkor is nagyvonalúan akart sípolni, amikor nyilvánvaló szabálytalanságok felett hunyt szemet, de jelentősebb hibája nem akadt. Asszisztensek: Medovarszki, Kujbus FOTÓ NÉMETH FERENC Az MTK védője, Juhász Roland (középen fehérben) a hajrában a csatársorban játszott, de nem tudott segíteni csapatán, mert a soproniak - ha kellett - a mezénél fogva húzták vissza Hidegkúti-stadion, 1000 néző A mérkőzés osztályzata: 2 1-4-5-1;1-4-5-1 Végh5 Milinte0 Pusztai6 Grósz5 Juhász R.6 Bagoly6 Janjics5 Pető Z.6 Füzi Á.6 Hanák6 Zavadszky5 Sira6 Jezdimirovics5 Horváth A.5 Czvitkovics4 Fehér Z.5 Pisont5 Huszti6 Rósa H.6 Vasas5 W. Silva4 Tóth M.6 A találkozó legjobbja Bagoly Gábor A 27. FORDULÓ MŰSORA: Felsőház Május 8., szombat Újpest-MTK (Tv: m+) 18.00 Sopron-Balaton FC 19.00 Május 9., vasárnap Debrecen-Ferencváros (Tv: RTL Klub) 11.30 Alsóház Május 8., szombat: ZTE-Lombard FC 17.30 Pécs-Győr 19.00 Videoton-Békéscsaba 19.00 2004. május 2., vasárnap T AZ ARANY ÁSZOK LIGA ÁLLÁSA ] Debrecen 26 13 2 Balaton FC 26 13 3 Ferencváros 25­ 13 4 MTK Budapest 26 11 5 Újpest 25 10 6 Matáv Sopron 269 7­ Pécsi MFC 267 8 Videoton FCF 267 9 Zalaegerszeg 268 10 Győri ETO 267 11 Békéscsaba 265 12 Lombard FC Haladás 263 8 5 42-22 +20 47 8 5 30-13 +17 47 8 4 32-20 +12 47 105 39-25 +14 43 9 6 35-26 +9 39 7 10 40-37 +3 34 118 26-28 -2 32 9 10 36-41 -5 30 5 13 32-38 -6 29 6 13 28-43 -15 27 8 13 26-41 -15 23 9 14 12-44 -32 18 Felsőházban játszó csapatok Alsóházban játszó csapatok FÉNY ÉS ÁRNYÉK Füzi Ákos szemlátomást nagyon zokon vette, hogy Fehér Zoltán ellökte őt. Zsörtölődött is a soproni védővel, majd odaállt a labda mögé, és gyönyörű gólt rúgva egyenlített. Kétségtelen, nemes bosszút állt a sérelméért.­­ Az első félidő derekán a­­ játékvezető utasítására nullázták az eredményjel­zőn a játékidőt, ugyanis az össze-vissza írta ki a számokat, így aztán a nézők csak találgat­hatták, hogy mennyi idő van még hátra a szünetig. " nemzeti sport 3