Nemzeti Sport, 2004. május (102. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-02 / 119. szám

LABDARÚGÁSARANY ÁSZOK LIGA, FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS: BALATON FC-DVSC-MEGAFORCE Volt két gól és néhány pofon Ritka pillanat: a dühös siófoki csapatorvos nekiugrott a negyedik játékvezetőnek Siófok, 2000 néző CSERE Gólszerző: Hegedős (1-0) a 9., Bogdanovics (1-1) a 26. percben. Sárga lap: Bogdanovics (túlzott gólörömért) a 26., Usvat (könyöklésért) az 51., Flávio Pim (Sitku buktatásáért) a 77., Csordás (sípszó utáni labdaelrúgásért) a 79. percben. Szögletarány: 2:6 (1:2) MESTERMÉRLEG Az első húsz percben eldönthettük volna a Ezen az összecsapáson a küzdő jelleg­zű­­mérkőzést. A második játékrészben a Deli­­minált, a játék igazi szépségéből ezúttal ke­­reken jobban játszott. Nem veset láthattak a nézők, csupán csapatom, más is hi­bázott ezen a meccsen... Játékvezető: Szarka Zoltán (7). A bíró néhány szituációban nem megfelelően dolgo­zott össze a partjelzőivel. Számos apró hiba mellett a lesgyanús helyezetben esett deb­receni gól is rontja teljesítményét. Asszisztensek: Szabó P., Kovács Z. A mérkőzésről tudósított: KUN ZOLTÁN, SZŐNYI GERGELY Igazán hálátlan feladat jutott a hét végén pályára lépő játéko­sok, főként nyitányként a m+ csatorna által is közvetített Balaton-Debrecen meccs résztvevői számára, elvégre az ország még fel sem ocsúdott a brazilok játéka okozta sokkból, és máris magyar bajnokin kel­lett bizonyítani. Márpedig ilyenkor az ember akaratlanul is próbálja összehasonlítani a szerdán és szombaton látott futballt, és valahogy nem va­gyunk abban biztosak, hogy a párharcból egyértelműen ez utóbbi kerülhetett volna ki győztesen... NEM KÉSZÜLTEK LÁTVÁNYOS FOCIRA Úgyhogy a szurkolók többsége csak azért is erőt vett magán, ar­ra gondolva, hogy a siófoki meccs nem a lenyűgöző megmozdulá­sokról, hanem a küzdelemről szól majd - maguk a játékosok meg azzal szembesülhettek, hogy el­lentétben a Puskás-stadionbéli meccsel, most nem sokan tapsol­ják meg a húsz méterről taccsra küldött lövéseket... DEBRECEN A mérkőzés osztályzata: 2 A találkozó legjobbja Hegedűs Gyula Nem volt könnyű választanunk a sok közepes telje­sítmény közül, de a siófoki Hegedűs Gyula minden­képpen kiemelke­dett a mezőnyből azért, mert rúgott egy csodálatos gólt, valamint nagy része volt abban is, hogy a vendég csapat talán csak egy-két helyzetet tudott kidolgozni a kilencven perc alatt. A Balaton FC védője mindenhol ott volt, ahol len­nie kellett, és nagy szerepe van abban, hogy a hazaiak legalább az egyik pontot megszerezték. Igaz, egyelőre nem kellett ef­féle szörnyűségtől tartanunk, hiszen a siófoki Hegedűs Gyu­la olyan gólt rúgott, amit bi­zony még Ronaldinho is büsz­kén mesélne az unokáinak. A kiváló siófoki kezdés csak azo­kat lepte meg, akik még nem kellően tájékozottak a Balaton FC hetenkénti csodatételeiben, és az állunk bizony még lejjebb is eshetett volna, ha Kovács Pé­ter nagyobb szerencsével jár, és irgalmatlan lövését nem a léc hárítja. ÜTIK EGYMÁST, HA UNALMAS A FOCI A Balaton FC tehát futballo­zott - na, de hol volt a Debre­cen? Jelentjük, a vendégcsapat is pályára lépett, ám azt már nem írhatjuk, hogy játszott is. Bár a Loki kisebb mezőnyfölényt harcolt ki, sokat nem tudott kezdeni az igencsak príma sió­foki védelemmel, a kék-sárgák kontrái ugyanakkor életveszé­lyesek voltak. Ezt látva fel is függesztette kissé szurkolását a debreceni had, míg a másik ol­dalon igazi polgárháború dúlt, két hazai drukker össze-vissza pofozta egymást. A legjobbkor jött tehát a Debrecen váratlan és egyben lesgyanús gólja - felfüggesztve egyben az unalmat és különféle lelátói csetepatét... Bezzeg felpaprikázódtak a kedélyek szünet után, amikor Dombi Tibor visszavágódó kö­nyöke (valószínűleg véletlenül, emígyen szándékosságot sem­mi, sem Szarka Zoltán nem té­telezett fel), arcon találta Dániel Usvatot, aki a földön maradt. A hazaiak csapatorvosa már inkább szándékosságra gyanakodott, mert egyszerűen nekirontott a negyedik játékvezetőnek, aki alighanem nem ússza meg szóbeli dorgá­lással, ha Bíró Imre siófoki pályaedző nem fogja le a begu­rult dokit (a lefújás után aztán kiderült, mitől lett paprikás kedvű az orvos, a hírek szerint ugyanis a tartalék bíró folyama­tosan „heccelte” a doktort, aki­nél végül elszakadt az a bizo­nyos cérna). Mindenesetre rit­ka látvány, hogy csaknem a pá­lya közepén az orvos kergeti az egyik bírót... Akkor még nem tudtuk, de utóbb kiderült, hogy ez a mo­mentum volt az egész második félidő legizgalmasabb esemé­nye. A két csapat ugyanis nem tudta döntésre vinni a dolgot, sőt egészen a 83. percig még helyzetet sem tudtak kidolgoz­ni a felek (akkor Andorka fejelt nagy helyzetben kapu fölé), így hatalmas csalódást hozott ez a játékrész. EZÚTTAL A FRADI JÁRT IGAZÁN JÓL Bár a Loki újfent mezőnyfö­lényben játszott, és az utolsó negyedórában kissé meghajtot­ta a mérkőzést, ezekben a tá­madásokban nem volt igazi átütőerő - sőt, ha Szarka Zol­tán megadja Csordás Csaba gólját (a partjelző nem intett szabálytalanságot, a bíró azon­ban lefújta az akciót), akkor a siófokiak otthon tarthatták vol­na a három pontot. Igaz, ez ti­pikusan az a mérkőzés volt, amelyen egyik csapat sem érde­melt győzelmet, és amelyen a semleges nézők bizony a legke­vésbé sem szórakozhattak... Ezzel a döntetlennel a Ferenc­város mellett már a Debrecen és a Balaton FC is 47 ponttal áll a táblázaton, de kétségtelen, hogy a szombat este legna­gyobb nyertese a Fradi volt... BALATON FC Csernyánszki 0 Törm­em 0 Radics 6 Nikolov5 Hegedűs 6 Éger6 Kuttor 6 Flavio Pim5 László A. 6 Szatmári6 Mészáros N. 5 Dombi5 Virág 5 Habi5 Kovács P. 5 Sándor T.6 Usvat 6 Halmosi5 Sitku 5 Bogdanovics6 Bajevszki 5 Kiss Z.5 Vezetőedző­: Csertői Aurél Vezetőedző: Szentes Lázár Bajevszki helyett Csordás (-) az 59., Kovács P. helyett Sipeki (-) a 69. percben Duguauuvius h­elyet Andorka (-) a 67., Nikolov helyett Bernáth (-) a 74., Éger helyett Szekeres (-) a 77. percben CSERTŐI AURÉL a Balaon FC vezetőedzője SZENTES LÁZÁR a DVSC vezetőedzője Rónald Habi bizony nehéz teher volt, a Loki játékosa úgy küzdött a labdáért, ahogyan csak tudott, itt éppen Virág Béla hátára kapaszkodva Hatalmas öröm a bombagól után: Hegedűs Gyula szabadrúgásból küldte a labdát védhetetlenül a kapuba FOTÓK:­­ NÉMETH PÉTER FÉNY ÉS ÁRNYÉK Bár nem voltak sokan a siófo­ki stadionban (kicsit tényleg magasnak tűnnek az 1000, 1500 és 2500 forintos jegy­árak), a Debrecen-brikke­rek igen nagy számban érkeztek. Mindenkin piros mez és sál volt, jelezve, hogy most nagyon egymásra lelt a csapat és a közönség.­­ Igor Bogdanovics nagy rajongó- if­­ja lehet Antonio Cassanónak, hi­­szen lemásolta a Roma csatá­rának nem is olyan régi gólörö­mét. Míg más babát dajkál vagy cigány­kereket hány, a debreceni támadó nemes egyszerűséggel hátulról felvágta a mit sem sejtő és békésen álldogáló szögletzászlót. I 4 nemzeti sport PERCRŐL PERCRE 9. perc: Hegedűs Gyula végzett el sza­badrúgást 25 méterre a debreceni ka­putól, pont középről. Hegedűs Gyu­la jól célzott, jobb külsővel gyönyö­rűen csavarta el a labdát a sorfal fö­lött, és az a levegőben úszó Törm­e fö­lött a bal felső sarokba vágódott. 1-0 13. perc: Sitku tört be a vendégek tizen­hatosára, jobbal ellőtte a labdát, az levá­gódott a védőkről, és így került a középen érkező Kovács Péterhez, aki jobbal, 18 méterről a felső lécre bombázott 26. perc: Kiss Zoltán emelt a siófoki védők közül a jobb oldalon felfutó Bogdanovics elé. A sajtóhelyről úgy tűnt, a szerb csatár lesen állt, Szarka játékvezető azonban tovább engedte a támadást, így Bogdanovics a kapu­jából messze kifutó Csernyánszki fölött húsz méterről jobbal a hálóba emelte a labdát. 1-1 44. perc: Usvat ívelt be balról, míg a jobbról érkező Mészáros 14 méterről jobbal kapásból a kapu közepén álló Törnie kezébe emelte a labdát. 61. perc: Szatmári végzett el szabad­rúgást jobbról, az alapvonal tövéből, a kaputól 17 méterre. Beadás he­lyett ballal egyből kapura csavart, Csernyánszki a jobb felső sarok elől tenyerelte ki a labdát. 73. perc: Sándor Tamás a saját tér­feléről indította a bal szélen megindu­ló Halmosit, aki lerázta védőjét, betört a 16-osra, majd éles szögből nyolc méterről ballal kapura lőtt. A labda a becsúszó Hegedűs lábáról Csernyánsz­ki kezébe perdült. 83. perc: Dombi adta be a labdát a 16-os jobb sarkáról. A védők között berobbanó Andorka azonban tiszta helyzetben, négy méterről a kapu fölé fejelte a labdát. 2004. május 2., vasárnap