Nemzeti Sport, 2005. május (103. évfolyam, 118-146. szám)

2005-05-02 / 118. szám

LABDARÚGÁSARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: ÚJPEST-DVSC-AVE ÁSVÁNYVÍZ 2005. május 2., hétfő t­t FÉNY ÉS ÁRNYÉK Akadtak pozitívumok bőven: Erős Károly a 300. élvonal­beli mérkőzését játszotta; a klubház egyik falát a „Fociz­tunk az óvoda udvarán lila-fehér­ben” gyerekrajzpályázatra beérkező művek díszítik; a Himnusz alatt a já­tékosok előtt felsorakozott gyerekek a kezüket a szívükre téve vágták magukat vigyázzba.­­ ! Meglehet, Újpesten nem vol­tak felkészülve ennyi vendég­szurkolóra, de a 800 debre­ceninek egynél több büfét nyithattak volna ki. Panaszkodtak a drukkerek amiatt is, hogy egy csap működött a mosdóban, s aki nem akart beállni a sorba, hogy frissítse magát, kénytelen volt ásványvizet venni, deciliterenként száz forintért. Magyarország, FTC, Honvéd, MTK, Újpest, Vasas, Arsenal, Bayern, Barca, Celtic, Chelsea, Inter, Juve, Milan, Man UTC, Pool, Real, Róma és más csapatok EREDETI CÍMERES MEZEI LABDARÚGÓ SZERELÉSEK FOCICIPŐK AKCIÓS ÁRON 1074 Budapest, Rákóczi út 64. Tel.: 342-1228 Nyitva: hétfő-péntek: 9.00-19.00, szombat: 9.00-16.00 www.k­onsport.hu PERCRŐL PERCRE 26. perc: Vermes bal oldali bedobása után Rajczi passzolta keresztbe a tizen­hatos előtt a labdát, amelyet Farkas Ba­lázs egyből a jobb oldalon egyedül ha­gyott Bükszegi elé továbbított. A csa­tár tolt egyet a labdán, majd 12 méter­ről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0 34. perc: Feczesin hozta fel a labdát, majd jó ütemben emelt a jobbösszekötő helyén kilépő Rajczi elé, ő pedig a ti­zenhatoson belülre érve 14 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. A gólt Tóth István asszisztens téves íté­letére hagyatkozva, les címén érvény­telenítette Ábrahám Attila. 63. perc: A debreceni tizenhatoson be­lül passzolgattak az újpestiek, végül Ko­vács Zoltán továbbított Rajczihoz, aki középről hét méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát. Ezúttal Tom­pos Zoltán intett lest tévesen, így ezt a szabályos gólt sem adta meg a bíró. 82. perc: Kovács Zoltán lépett ki a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott. A beadásra nagyszerű ütemben érkezett Németh Norbert, aki nyolc méterről, jobbal a kapu bal olda­lába lőtte a labdát. 2-0 Az Újpest újra az aranyra hajt Noha két szabályos góljukat nem ítélte meg a játékvezető­, a lilák magabiztosan nyertek A mérkőzésről tudósított: KECSKÉS ISTVÁN, PIETSCH TIBOR Ijesztő­ pillanatok vezették be a 25. A sérülések miatt a találkozó közben többször is változtatnom kellett a taktikán. Úgy tervez­tem, hogy a széleken próbálunk meg az Új­pest védelme mögé kerülni, ám ez nem sikerült. Támadásban nem át is tudtuk azt nyújtani, amire képesek .S,ik vagyunk. a B. SUPKA ATTILA , a BVSC vezetőedzője ihrik forduló rangadóját. Mészöly Géza, a hazaiak vezetőedzője a 6. percben a fejéhez kapott, midőn Simek Pé­ter a gyepre került, s a lábát fogva jelezte, nagy a baj. A sebtében el­végzett orvosi vizsgálat is ezt tá­masztotta alá, így egy perccel később cserére kényszerült a tréner. Kis átszervezés: Fe­czesin Róbert be középre, az addig ott szereplő Bükszegi Zol­­tán pedig ki a­­ jobb oldalra, rá Húsz perc elteltére Bükszegi Zol­tán a jobbössze­kötő helyéről talált a látogatók kapujába - talán fel sem buk­kant volna ott, ha Sim­ek Pétert nem kell levinni... A találkozó eztán lett olyan, hogy nem egyszer felállva tap­solt a publi­kum - és nem csak azért, mert az 50. születésnapját ünneplő Tö­­rőcsik Andrást éltette többször is ily módon (a Törő-gáláról bőveb­ben a 8. oldalon). Bizony, a sajtótri­bün közelében kiépített, a mene­dzsereknek otthont adó páholyban is gyakorta bólogattak elismerően az ott ülők (ők mégsem állhatták fel...), akik különösen a Juhár Ta­más, Böjte Attila képezte újpesti gátat dicsérhették, na meg a már említett Bükszegi Zoltánt. Supka Attila kevésbé lehetett elégedett. Holott amit kevesen húznának meg, azt is vállalta: a mai magyar mezőny legjobbját, a sérülése elle­nére is futballozó Sándor Tamást már a szünetben lecserélte. Igaz, tőle annál jóval többet remélnek Debrecenben, mint amit vasárnap bemutatott. Ide tartozik, utóbbi félmondat a társaira is igaz, ha 24 HIRd­ETÉS - i fordulón át így futballoztak volna, nem éllovasként várják a 25-öt... Persze egy rossz mérkőzés belefér, így Debrecenben nem kell leállíta­ni az aranyérem begyűjtése esetére tervezett cermónia előkészületeit. HinnFris­­ —— A találkozó legjobbja Juhár Tamás Ezen a mérkőzésen több kiemelkedő tel­jesítmény is akadt az Újpestben. A lila­fehérek közül a gól­szerző Bükszegi Zoltánt, valamint a­­ nagyon fontos pilla­natban mentő Böjte Attilát is dicsér­hették a lefújást követően, ám Juhár Ta­más teljesítménye szinte hibátlan volt a bajnokin. A középső védő többször is olyan pillanatokban ért vissza, amely­ben égető szükség volt a játékos men­tésére. Szóval Juhár Tamás jelentős részt vállalt abból, hogy az újpesti kapu csak elvétve forgott veszélyben a kilencven perc alatt. Sírnék helyett Feczesin Sándor T. helyett Kiss (4) a 7., Feczesin de­ Z. (5), a szünetben, lyett Kovács Z. (6) az Madar Cs. helyett Böőr 56., Bükszegi helyett (5) a 60., Komlósi de- Németh N. (-) a 75. lyett Hegedűs Gy. (-) percben a 66. percben Gólszerző: Bükszegi (1-0) a 26., Németh N. (2-0) a 82. percben. Sárga lap: Erős K. (Hal­­mosi buktatásáért) a 17. Feczesin (Nikolov felrúgásáért) a 30., Kiss Z. (Tóth Norbert meg­­rúgásáért) a 80. percben. Szögletarány: 2:7 (2:5) MESTERMÉRLEG Nagyszerű teljesítményt nyújtott az együttes és most tényleg minden dicséretet megérde­mel. Örülök annak, hogy szinte végig a mi aka­ratunk érvényesült, pedig Simet |M||| Péter korai sérülése kicsit mec JHIL... is zavarta a csapatot. £' .«3T M­ÉSZÖLY G­ÉZA az Úrnest vazsitofiriznifi ^ ----------—---­Játékvezető: Ábrahám Attila (5). A vezető­bíró produkciójával nem is lett volna különösebb probléma, ám asszisztensei - a segítő szó most nem illik rájuk Tóth István és Tompos Zoltán többször is nagyon rossz ítéletet hoztak. Az Újpesttől az első félidőben egy, a máso­dikban szintén egy gólt vettek el a tévedő partjelzők. Asszisztensek: Tompos, Tóth I. Akiket viszont komoly kritika érhet, azok a játékvezetői hármas tagjai. A házigazdát két góltól fosz­tották meg a téves asszisztensi be­­intések miatt, egy ízben pedig a ziccerben kilépő Rajczi Péternek parancsolt megálljt a rosszkor ma­gasba emelt partjelzői zászló. A kollégáira hallgató Ábrahám Attila annyiban tehetett a dologról: hagyta, hogy Tompos Zoltán és Tóth István a (zászló)erdőbe vigye. Az Újpest erejét jelzi, hogy ezen a meccsen ez is belefért. S amire alighanem csak Debrecenben volt példa manapság: a lefújás pillana­tában a lilákért szorítók akkora ünneplést csaptak, mintha a bajnoki címet hódították volna el Kovács Zol­­tánék. Spécsel a legjobb tavaszi produkciójukkal előrukkoló házigazdák­nak meg is jött az étvá­gyuk, mert kijelentették, hétpontos hátrány ide, mindössze öt hátralévő meccs oda, hajtanak az első helyért, m­i Tóth Norbertet (balra) félretolta László András, de a labdát azért jobbára az újpestiek birtokolták ÚJPEST DEBRECEN vt.a Szusza Ferenc-stadion, 5488 néző A mérkőzés osztályzata: 3 gjgggfg ~­fj KB •­­ Vlaszák 6 Csernyánszki6­­Fehér Cs. 6 Bernáth6 Böjte 7 Éger5 Juhár 7 Komlósi6 Vermes 6 László4 Erős K. 6 Madar Cs.5 Farkas B. 6 Nikolov5 Simek 0 Sándor T.5 Bükszegi 7 Halmosi6 Tóth N. 6 Kerekes3 Rajczi Vezetőedző: Mészöly Géza 6 Bogdanovics 4 Vezetőedző: ARANY ÁSZOK, így kerek a foci. SSDA HIRDETÉS ........11111 Sportburkolatok, műfüves pályák Pannon Metal Kft., Budapest Telefon: 239-9999 A Matáv Sopron-MTK mérkőzést május 18-án játsszák. A 26. forduló műsorai Május 4., szerda, kezdési idő­ 18.00: Győr—Nyíregyhá­za, Diósgyőr—Kaposvár, FC Fehérvár-MTK, DVSC-Pápa (Tv: Sport2), Pécsi MFC—Újpest, Zalaegerszeg-Sopron, Bp. Honvéd-Vasas, FTC-Békéscsaba ARANY ÁSZOK LIGA AZ ALLAS#­­ 1 Debreceni VSC 25 164 5 45-20 +25 52 2 Ferencváros 25 144 7 49-27 +22 46 3. Újpest 25 129 4 49-28 +21 45 4. Győri ETO 25 136 6 36-26 +10 45 5 MTK Budapest* 24 127 5 35-22 +13 42 ■ 6 Zalaegerszeg 25 115 9 37-34 +3 38 7 FC Fehérvár* 25 108 7 34-26 +8 35 8 Matáv Sopron 249 7 8 39-40 -1 34 ■ 9. Bp. Honvéd 259 4 12 35-53 -18 31 10 Diósgyőr 259 2 14 33-40 -7 29­ 11 Vasas 259 1 15 31-44 -13 28 ■ 12 Lombard-Pápa 257 5 13­­ 35-35- 26 13 Pécsi MFC 256 8 11 23-31 -8 26 14. NABI-Kaposvár 256 8 11 28-41 -13­ 261 15 Nyíregyháza 255 9 11 31-47 -16 24 16. Békéscsaba *Az IWITE IAI­­ o-rZrCa 254 7 14 23-49 -26 19 n&mr MIsport 3