Nemzeti Sport, 2005. május (103. évfolyam, 118-146. szám)

2005-05-02 / 118. szám

LABDARÚGÁSARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: MTK BUDAPEST-DIÓSGYŐRI VTK Nagyon unatkoztak a kapusok Fölényben játszott Garami József csapata, de a csatárok képtelenek voltak gólt szerezni Hidegkúti-stadion, 1500 néző Végh 1-4-3-1-2 0 Kövesfalvi Balogh B.5 Belényesi5 Juhász R.6 Gáspár6 Lambulics5 Horváth T.5 Pollák5 Dianu5 Jezdimirovics6 Vitelki5 Zabos5 Katona6 Czvitkovics5 Virágh A.5 Kanta J.5 Sipeki5 Kanta Sz.5 Tisza5 W. Silva Szakmai igazgató: Garami József 5 Egressy Vezetőedző: Gálhidi György ■­­ : 1 CSERE CSERE ...1 W. Silva helyett Illés (5), a szünetben, Kanta Sz. helyett Hrepka (5) az 55., Za­bos helyett Horváth L. (-) a 69. percben Virágh A. helyett Po­­lyák (-)a 79., Tisza he­lyett Gajda(-) a 87., Egressy helyett Müller (-) a 92. percben A mérkőzés osztályzata: 2 A találkozó legjobbja Goran Jezdimirovics A kapusoknak szinte semmi dolguk nem akadt, a védők mindkét oldalon többször is hibáz­tak, a támadók szinte veszélyt sem jelentettek a kapukra. Egyedül a hazaiak már 34 esztendős szerb középpályása, Goran Jezdimirovics teljesített az átlag felett. A 180 cen­ti magas légiós hatalmas területet játszott be, rengetegszer állította meg jó közbelépéssel a diósgyőri támadásokat, rajta igazán nem mú­lott, hogy elmaradt a házigazdák oly áhított sikere. Sárga lap: Belényesi (Kanta József felvágásáért) a 68., Illés (mű­esésért) a 84., Pólyák (meg­rúgta Horváth Leventét) a 85. percben. Szögletarány: 6:3 (4:2) MIK BUDAPEST DIÓSGYŐR MESTERMÉRLEG : GARAMI JÓZSEF az MTK szakmai igazgatója GÁLHIDI GYÖRGY Játékvezető: Szarka Zoltán (7). A bíró rengeteg apró hibával vezette a mérkőzést. Többek között a 12. percben tévesen állította meg lesen a kiugró Kanta Szabolcsot, majd a játékrész közepén Kanta József felvágását sem vette észre. Asszisztensek: Szabó P., Kovács Z. C­­JL Csapatom igyekezett és akarta a győzelmet, s azonban ezen a napon csak ennyi volt benn­e, nőnk. A nagyon jól védekező Diós- és­győr ellen nem tudtunk eredmé­nőleg a védekezésre helyeztük a hangsúlyt a lbdabiztos MTK ellen. A játékunk nem volt szép, azonban a célunkat elértük. A mérkőzésről tudósított: ZOMBORI ANDRÁS Noha az MTK Budapest számí­tott az összecsapás esélyesének, a hazai gárda nem tudta meg­szerezni a győzelmet, és ezt bi­zony néhány kék-fehér szimpa­tizáns nehezen tudta elviselni. A bajnokság előtt még az optimis­ta MTK-drukkerek sem bíztak olyan szereplésben, mint aho­gyan ebben a bajnokságban tel­jesít Garami József együttese. Mégis, az eddigi jó szereplés után sokan már dobogón szeret­nék látni a kedvenceket. Nehe­zen vesznek tudomást arról, hogy a többségében fiatalokból álló csapat még nem tud min­den mérkőzésen az átlag felett teljesíteni, bizony, a játékosok­nál előfordulnak formaingado­zások. Így volt ez most is: az MTK nem játszott jól, és a szer­vezetten futballozó Diósgyőr megérdemelten jutott a számára oly értékes bajnoki ponthoz. A Gálhidi György vezette vendé­gek korábban az egész bajnok­ság során összesen egyszer ját­szottak döntetlent, és noha ez­úttal nélkülözték védelmük osz­lopát, Máté Pétert - a két sárga lapos labdarúgót óvatosságból pihentette a DVTK trénere - megérdemelten szereztek egy pontot az előzetesen esélye­sebbnek tartott MTK otthoná­ban. A mérkőzéshez tartozik, hogy a vendégek rengetegszer sza­bálytalankodtak a kapujuk előterében az oldalvonalak mel­lett, azonban a házigazda labda­rúgói nem tudtak mit kezdeni a középre ívelt labdával. A hazai­ak ezúttal túlzottan sok átadási hibával építették fel a támadása­ikat, a vendégek ugyanakkor jól szállták meg saját kapujuk előterét, és nem okozott gondot számukra a támadások kivéde­kezése. Igaz, az MTK a hazai döntetlennel lépéshátrányba ke­rült a riválisaival szemben a do­bogóért vívott harcban, ám a csapat a bajnokságban eddig mutatott futballjáért csak elis­merést érdemel. A Diósgyőr az újabb pontszerzéssel folytatta tavaszi jó szereplését, és öt for­dulóval a bajnokság befejezése előtt jó eséllyel bízik a bent­­maradásban.­ ­ FOTÓ CZAGÁNY BALÁZS Goran Jezdimirovics (balra) és Tisza Tibor akrobatamutatványa: az MTK játékosa tartotta a diósgyőriek csatárát, aki eközben a labdával trükközött - kár, hogy ez a produkció csak egy szemvillanás volt az unalmas mérkőzésen FÉNY ÉS ÁRNYÉK ! Hogy a jelenleg FIFA- instruktorként dolgozó Temes­vári Miklós korábban jó mun­kát végzett Diósgyőrött, azt jel­zi: a Miskolci Városi Tévé a szakem­bert kérte fel az MTK-DVTK mérkőzés kommentálására.­­ Az MTK törzsszurkolói között­­ helyet foglaló diósgyőri Ebedli Ferenc csúnya szóváltásba keveredett a hazai szimpatizán­sokkal. Kis híján tettlegességig fajult az incidens, végül a DVTK klubigazgatója a VIP-páholyba „vonult vissza”. SOPRON PÉCSI MFC Sopron, 2600 néző kmmvwm Balogh J. 0 Németh G.7 Bagoly 5 Schindler5 Fehér Z. 5 Dienes6 Szekeres T. 6 Szabados6 Pintér Z. 6 Szekeres Zs.5 Lazics 5 Sipos J.5 Balaskó 5 Pavicsevics5 Szabó D. 5 Erős G.5 Bárányos 7 Kóczián6 Tóth M. 5 Pest K.6 Csordás 7 Montvai6 ■MHHI A mérkőzés osztályzata: 3 A találkozó legjobbja Németh Gábor | Aj |jf !|:Jj Menedzser: Ott József Edző: Pintér Attila Balaskó helyett Sipos J. Károlyi (6) az 55., (-) a 62., Kóczián de- Lazics helyett lyett Kulcsár(-) a 64, Somorjai (-) a 63., Montvai helyett Hor- Csordás helyett Stra­váth Gy. (-) a 80. (-) a 76. percben percben A vendégek szá­mára kedvező és rájuk nézve hízel­gő végeredmény miatt választották a pécsiek kapusát a mezőny legjobb­jának. E címért ver­senyben volt a gólt, valamint gólpasszt jegyző Csordás Csabával és a nagy kedvvel futballozó Bárányos Zsolttal. A pécsiek 30 esztendős kapusa a gó­lokról nem tehetett, a 7. percet követően viszont éppen Bárányos Zsolt lövéseinél több alkalommal is óriási bravúrral hárított, jelentős érdemeket szerezve a pécsi csapat számára oly fontos pont megszerzésében. Gólszerzők: Bárányos (1-0) a 2. Csordás (2-0) a 7. Kóczián (2-1) a 19., Montvai (11-es­­ből, 2-2) a 65. percben. Sárga lap: Szabó D. (Berdó buktatásáért) a 85., Szabados (lab­­daelrúgásért) a 91. percben. Szögletarány: 10:2 (2:2) MESTERMÉRLEG Játékvezető: Sóthy András (7). A bíró a 65. percig hibátlanul vezette a sportszerű összecsa­pást. Akkor azonban megítélt egy erősen vitatható büntetőt, ezt követően pedig megzavaro­dott, több fordított ítélete akadt, és a hajrában a hazaiak még két tizenegyest kértek rajta szá­mon. Asszisztensek: Szabó R. Gaál B. Kettő nulla után nekünk is volt közünk ahhoz, hogy a vége kettő kettő lett. Igaz, kettő egynél a bíró belenyúlt a mérkőzésbe: jogtalan tizenegyest ítélt a Pécsnek, a javunkra viszont két büntetőt nem adott meg, így a magyar labdarúgás nem tud !«».«■»! megtisztulni... ! “ PINTÉR ATTILA » a Sopron edzője Sajnálom az első hét percet, de a bekapott gólok után szerencsére nem esett szét a csapatom. Egyenrangú partnerek voltunk, és bár győzni szerettünk volna, elégedett vagyok. a OTT JÓZSEF , a PM­FC menedzsere 4 neverő sport HIRDETÉS SÖRSÁTOR BÉRELHETŐ 06-29-611600 ARANY ÁSZOK LIGA, 25. FORDULÓ: MATÁV FC SOPRON-PÉCSI MFC______________________________ Szidták a bírót a soproniak Hiába vezetett hét perc után a Matáv, a végén mégis csak egy pontot szerzett PERCRŐL PERCRE A mérkőzésről tudósított: BOTÁR LÁSZLÓ Dúltak-fultak mérgükben a le­fújás után a soproni vezetők, a szakvezető és a játékosok. Elé­gedettek igazából azok a szur­kolók sem lehettek, akik né­hány percet késtek a meccsről. Lemaradtak ugyanis a két, szép akció végén született hazai gól­ról, amelyekhez a pécsi véde­lem csak asszisztált. A kétgólos vezetés túlságosan is megnyug­tatta a hazai játékosokat. Csakhogy mindettől vérsze­met kapott a PMFC, és az első igazán veszélyes támadás végén szépített. Ezt követően is jó ideig a soproni térfélen folyt a játék, volt dolga bőven a Szeke­res Tamás vezette hazai véde­lemnek. Aztán megfordult minden, mert Pintér Attila csapata len­dületes, gólra törő futballal kezdte a második félidőt. Ha­mar kiegyenlítetté tette azon­ban a Pécs a játékot, de a nagy kedvvel futballozó Bárányos Zsolt vezérletével visszavette az irányítást a Matáv. Éppen ezért volt meglepő, hogy egyenlítettek a vendégek, még­pedig erősen vitatható bün­tetőből. Ezután szinte egy ka­pura játszott a Sopron, de az eredmény már nem változott. FÉNY ÉS ÁRNYÉK Sokan üdvözölték a meccs előtt Szabados Józsefet, aki hosszú évekig volt csapat­­kapitánya a Sopronnak, s a játék iránti alázatát, a futball iránti elkötelezettségét jól mutatja, hogy most a PMFC-ben is ő viseli a karszalagot.­­ Ritka, hogy ha a 15. percben 2-0-ra vezet a hazai csapat, akkor szurkolói nem tombolnak örömükben, hanem bírálnak. Most ez történt, mert a gyorsan megszerzett kétgólos vezetés után nagyon visszavett a tempóból a Matáv. Ahelyett tehát, hogy a hazaiak a padlón lévő ellenfelet végleg kiütötték volna, engedték felállni - és ezért szólt aztán a harsogó fütty. 2. perc: Csordás lerázta magáról Schindlert a bal oldalon. Az alapvonal közeléből középre adott, és a túloldalról jó ütemben érkező Bárányos öt méter­ről, jobb belsővel, egyből úgy lőtt a pé­csi kapu bal alsó oldalába, hogy a labda Németh Gábor kapusról pattant be. 1­0­ 7. perc: Bárányos finom bokamozdu­lattal csapta be a jobb oldalon Szekeres Zsoltot, majd a szélen felbukkanó Tóth Mihályhoz játszott. A soproni csapat támadója egyből középre lőtte a labdát, s a berobbanó Csordás hat méterről egyből, jobbal védhetetlenül a léc alá bombázott. 2­0­19. perc: Pest Krisztián tört előre a sop­roni térfél közepén, majd lövésre szán­ta el magát. A labda Fehér Zoltánról visz­­szapattant Pest elé. Ő egyből, a táma­dást a balösszekötő helyén kísérő Kó­czián elé passzolt, aki 12 méterről, bal­lal, kapásból Balogh kapujának bal ol­dalába lőtte a labdát. 2-1 65. perc: Pest Krisztián próbálta meg­kerülni Fehér Zoltánt a jobbösszekötő helyén, ám a védőbe rúgta a labdát. A sajtóhelyről úgy tűnt, hogy a labda Fe­hértestéről pattant le, Sóthy játékvezető azonban - vélhetően kezezés miatt - 11 -est ítélt. Montvai ballal a jobbra moz­duló Balogh mellett a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-2 ! HIRDETÉS ..­.­!1. EUROGREEN-TISZAFA eurogreen@axelero.hu, • www.eurogreenturf.hu Tel./fax: (06-1) 403-9705 Gyepszőnyegtermesztés értékesítés, fektetés Eurogreen fűmagvak, gyeptrágyák forgalmazása Labdarugó pályák, golfpályák építése HAJATÜLTETÉS| ATLANTIK Neved­y Hajitói Klinika 20 éves szakmai gyakorlattal Kérésére elküldjék Önnek­­ a kopaszodás Bl«Ael,és a vér« sátor I forrásm­ódjal. «* Ingyenes konvertáció ff: 488-7900 * Sp, II, S/itei í, fasor 63.1,6 mantee@sympafico.ca - atlanlikhaiT.hu 2005. május 2., hétfő