Nemzeti Sport, 2006. október (104. évfolyam, 268-297. szám)

2006-10-01 / 268. szám

mmm I­brahim Sidibétől így a Loki hazai pályán két esztendeje őrzi veretlenségét Fehérvárt­ a bajnoki címvédő Debrecentől. Vajon lesz-e belőle három, ta­lálgattak a fehérvári labdarúgók a mérkőzés előtt, ám ehhez óriási bravúrra lett volna szükségük. A Löki hazai pályán ugyanis még pontot sem vesztett, a vendégek viszont a paksi kivételével másik két idegenbeli mérkőzésüket el­vesztették. Persze fölvetődött az is: ezúttal mire jutnak az elmúlt héten Tata­bányán gyengén futballozó deb­receni támadók? Képesek lesz­­nek-e nagyobb százalékban ki­használni a kínálkozó lehető­ségeket? Mert ha nem, a Lokinak könnyen meggyűlhet a baja a masszív fehérvári csapattal. És ha már a támadókról esett szó... Mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy a DVSC cseh edzője, Miroslav Beránek ugyan néhány együttes ellen ko­rábban már próbálgatta a há­romcsatáros játékot, a Fehérvár ellen ezúttal csak Ibrahim Sidibét és Boján Brnovicsot ne­vezte a kezdőbe. Kollégájánál, Csertői Aurélnál így is egyel több támadót küldött harcba, hi­szen a vendégek szakvezetője csupán Sitku Illést tartotta a Loki védelmének közelében. A hazaiak cseh szakvezetője még húzott egy merészet, ugyan­is a korábban védekező középpá­lyásként futballozó Kiss Zoltánt a jobb oldalra tolta ki, míg a szélen játszó Dzsudzsák Balázst egy sor­ral beljebb, Sándor Tamás mellé küldte be. A taktikázás gyorsan beigazolódni látszott, Ibrahim Sidibe ugyanis éppen Kiss Zoltán beadásából szerezte meg a veze­tést. A debreceni támadók az egész első félidőben aktívan mo­zogtak, remekül váltak el védőik­től, a szenegáli támadó góljával pedig gyorsan bebizonyították, hogy a tatabányai gyengélkedés csak kisiklás volt. A Loki az első félidőben lefut­ballozta a pályáról a vendégeket, a Fehérvárnak csupán momentu­mai voltak, míg a hazaiak sorra vezették a szebbnél szebb táma­dásokat. A csatársorban magára hagyott Sitku Illés csak elvétve ért labdába. A Lörd az első félidőben egysze­rűen lehengerelte Csertői Aurél csapatát, a vendégek örülhettek, hogy csak egy gólt kaptak A fordulást követően az első említést érdemlő támadás során Ibrahim Sidibe kettőre növelte a Debrecen előnyét, a gól után pe­­dig úgy tűnt, a Fehérvár össze­roppan. Ám még mielőtt túl nagy lett volna a baj, Csertői Aurél csa­pata a második kaput eltaláló lövéséből szépített. Felpörgött a játék, a szünetben pályára küldött Dvéri Zsoltnak köszönhetően va­lamelyest labdabiztosabb lett a vendégek futballja, ettől függetle­­nül továbbra is a Loki diktálta az iramot, játékának Leandro adott ritmust, akit Bozsik Péter szövet­ségi kapitány ismét meghívott a válogatot keretbe. A debreceni hátvéd hetek óta megbízható tel­jesítményt nyújt, a Fehérvár ellen azonban az átlagosnál is jobban játszott, amint labdát szerzett, nyomban támadásba lendült vele. A találkozó utolsó harmadában már lefékezett a Loki, igaz, Sán­dor Tamást kiállított a játék­vezető, Vad II István, és ez dühöt váltott ki a hazaiakból. A végére kissé eldurvuló mérkőzésen szinte percenként feküdt valaki a füvön, a játékvezető úgy osztogatta a sár­ga lapokat, mint a „szendvicsem­berek” a pesti Váci utcában a szó­rólapokat. A végén Ibrahim Si­dibe aztán harmadszor is mattolta Sebők Zsoltot, s a Debrecen így könnyedén győzte le a Fehérvárt, elsősorban a szenegáli csatár re­mek helyzetkihasználásának kö­szönhetően. A parádésan futballozó Ibrahim Sidibe a társakkal együtt járt örömtáncot a Loki-drukkerek előtt Kapusgól a felezővonalról ? „Peking téged vár” elnevezéssel olimpiai napot tartottak Debrecen­ben. Az esemény már szombaton délelőtt 11 órakor elkezdődött, hiszen a városi élményfürdőben több olimpiai bajnok és olimpikon osztogatta igen értékes autogramját. A Debrecen-Fehérvár bajno­ki mérkőzést megelőzően a korábbi válogatott labdarúgókkal kie­gészült olimpikonok az Oláh Gábor utcai stadion gyepén megcsil­lanthatták futballtudásukat is. Pályára lépett többek között Rózsa Norbert, Csollány Szilveszter, Martinek János, Pulai Imre, Kardos József és Koszta János is. A találkozót végül 2-1 -re az ötkarikás csa­pat nyerte. Nem is akármilyen góllal, hiszen a korábbi válogatott kapus (a jelenkori olimpiai válogatott kapusedzője) Koszta János a felezővonal közeléből ívelt a debreceni kapuba. A Magyar Olimpiai Bizottság által támogatott eseménynek nagy sikere volt Debrecenben, a Loki szurkolóit mégis inkább Sándor Tamásék mérkőzése hozta igazán lázba. 2006. október 1., vasárnap Bizonyítvány Csernyánszki Norbertnek nem sok védenivalója volt, össze­sen két lövés találta el a kapuját. A védelemben mindenki megbízhatóan futballozott, Leandro játékát érdemes kiemelni, ő a támadásokhoz is rendre fellépett. A középpályán Kiss Zol­tán a jobb oldalra kihúzódva lendületesen játszott. A csatár­sorban Bojan Brnovics minden lehetőségét elpuskázta, igaz, adott egy gólpasszt. A találkozó legjobbja Ibrahim Sidibe volt, aki három góljával egyedül döntötte el a mérkőzést. Sebők Zsolt jól védett, a védelemből Csizmadia Csaba és Kuttor Attila játszott ma­gabiztosan. A középpályáról senkinek a játékát nem érdemes kiemelni, elöl Sitku Illés szinte alig ért labdába, ám egy helyzet elég volt neki, hogy gól szerezzen. Töltse le a Hajrá, Löki valósághű csengőhangot! Küldje el a 33029 kódot a 0691/333-321-es számra! Az SMS díja 210 Ft.­ ­ . Töltse le a DVSC címerét*!.. Küldje el a 36289 kódot a 0691/333-321-es számra! Az SMS díja 210 Ft. 9. FORDULÓ:__________ Október 13., péntek: FC Fehérvár-FC Tatabánya 19:00 Október 14., szombat: Győri ETO FC—Kaposvári Rákóczi 15:00 MTK Budapest-DVSC (Sport2) 15:00 REAC-Paks 15:00 Diósgyőri VTK—Vác 18:00 ZTE FC-PMFC 18:00 Budapest Honvéd-FC Sopron 18:00 Október 16., hétfő­: Újpest FC—Vasas (Sport2) 18:00 r 6 gólos: Hrepka Ádám (MTK) Dorge Kouemaha (Tatabánya) 5 gólos: Ibrahim Sidibe (Debrecen) Sitku Illés (Fehérvár) 4 gólos: Dobos Attila (Bp. Honvéd) Kanta József (MTK) Németh Krisztián (MTK) Tisza Tibor (Újpest) Nagy Lajos (ZTE) GÓLLÖVŐLISTA 7 gólos: Bajzát Péter (Győr) Statisztika a ■ Kapura tartó lövés, fejes:­­ 19:6(11:2} a a a Kaput eltaláló lövés, fejes: 10:2 (6:1) Szabálytalanságok: 20:15 (10:5) Lesek: 2:4 (1:2) Szögletarány: 13:4 (8:2) 8. fordulós Sportburkolatok, műfüves pályák Pannon Metal Kft., Budapest Telefon: 239-9999 AZ ÁLLÁS meccssz. győz. dem. ver. gólkülönbség pont 1. MTK8 7 -1 20- 5+15 21 2. Debrecen8 6 1 1 17- 6+11 19 3. Zalaegerszeg7 6 1 -16- 6+10 19 4. Tatabánya8 4 2 2 17-12 +5 14 5. Újpest8 4 2 2 9-5+4 14 6. Vasas8 4 1 3 11-15 -4 13 7. Győr8 3 3 2 12-10 +2 12 8. Fehérvár8 3 1 4 11-11 - 10 9. Diósgyőr8 3 -5 9-13 -49 10. Sopron7 3 -4 7-12 -59 11. Honvéd8 2 2 4 12-16 -48 12. Paks8 2 2 4 6-10 -48 13. Kaposvár8 2 1 5 8-13 -57 14. Pécs8 1 4 3 11-12 -17 Bajnokok Ligája UEFA­kupa Kiesők HIRDETÉS ........... 1 ■— PERCRŐL PERCRE 2. perc: Dzsudzsák 18 méterről sza­badrúgásból ballal laposan lőtt, a lab­da fél méterrel kerülte el a bal kapu­fát. 12. perc: Halmosi futott el a bal ol­dalon, beadott, a labda az egyik védőn megpattant, majd Schwarcz kezéről az alapvonalon túlra pattant. A debreceni játékosok és szurkolók tizenegyest reklamáltak, a játékvezető azonban szögletrúgást ítélt. 16. perc: Kiss Zoltán futott el a jobb oldalon, középre adott, Sidibe ugrott a legmagasabbra, és négy méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelte a lab­dát. 1-0 25. perc: Sándor Tamás a balösszekötő helyéről végzett el sza­badrúgást, Komlósi három méterről kapura pörgetett, Sebők Zsolt a gól­vonal elől kanalazta ki a labdát. A kö­zelben álló bíró határozottan jelezte, hogy a labda nem jutott túl a gólvo­nalon. 26. perc: Győrök ért kézzel a labdá­hoz a tizenhatoson belül­­ a bün­tetőrúgás ezúttal is elmaradt. 28. perc: Dzsudzsák 25 méterről fan­tasztikus bombát eresztett meg, Se­bők Zsolt a levegőben úszva öklözte a labdát a kapu fölé. 51. perc: Leandro indítása után Brnovics balról remekül ívelt közép­re, a nagy lendülettel érkező Sidibe hat méterről a jobb alsó sarokba fe­jelte a labdát. 2-0 55. perc: Alumona 14 méterről bal­lal lőtt, a bal felső sarok felé tartó lab­dát Vukmir fejjel szögletre mentette, de nem szabadult fel a debreceni ka­pu. Dvéri végezte el a sarokrúgást, a labda ide-oda pattogott, Fehér Zsolt hat méterről rosszul találta el, de a jobb kapufánál ólálkodó Sitku két lépésről becsúszva, ballal a kapu jobb oldalába továbbította. 2-1 64. perc: Sándor Tamás mesterien emelt a védők mögé, de Brnovics óri­ási helyzetben lyukat rúgott. 70. perc: Leandro látványos szóló után 15 méterről jobbal lőtt, a labda a blokkolni akaró Schwarcz testét és kezét is érintve jutott el a kapusig, Se­bők Zsoltig. A drukkerek újfent mél­tatlankodtak, ám a játékvezető ezút­tal sem ítélt tizenegyest. 87. perc: Sándor Tamás magasra emelve a lábát véletlenül megrúgta Terjéket. Mivel a debreceniek irányí­tója közvetlenül ezen szabálytalansá­ga előtt már kapott egy sárgát, ezút­tal a piros lapot is felmutatta neki a bíró. 94. perc: Sidibe lépett ki a labdával, és a kifutó kapus lábai között, 15 méterről ballal a kapu közepébe gu­rított. 3-1 1108 Budapest, Harmat u. 210. Tel: 06-1-26-26-600 LÉPJ EGY NAGYOT llemzet sport 3