Nemzeti Sport, 2006. október (104. évfolyam, 268-297. szám)

2006-10-01 / 268. szám

Tatabánya, 2500­­Az NS osztályzata: TATABÁNYA 1-4-4-1-1 Polekszics 6 - Kerényi 5, Vámosi 6, Filó T. 6, Megyesi 6 - Ngalle 6, Jezdimirovics 5-2-3, Gulyás 6, Hajdú 5 - Necas 6 - Ndjodo 5 Vezetőedző: Sisa Tibor CSERE: Ngalle helyett Csopaki (-) a 73., Gulyás helyett Mile (-) a 77., Vámosi helyett Takács M. (-) a 87. percben BP. HONVÉD 1-4-4-2 Miski 6 - Schindler 5, Budovinszky 6, Benjamin 6-2-4, László A. 6 - Dobos 6, Danes 5, Genito 6, Schrancz 6 - Koós 7, Hercegfalvi 6 Vezetőedző: Aldo Dolcetti CSERE: Danes helyett Mészáros A. (5) a szünetben, Genito helyett Csobánki (-) a 63., Dobos helyett Sándor I. (-) a 75. percben Gólszerző: Koós (0-1) a 44., Vámosi (11-esből, 1-1) az 58., Schrancz (1-2) a 73. percben Sárga lap: Jezdimirovics (Schrancz buktatásáért) a 6., Benjamin (reklamálá­sért) és Hajdú (kakaskodásért), mindkettő az 56., Megyesi (Sándor I. feltartá­sáért) a 91., Koós (Kerényi felvágásáért) a 93. percben Kiállítva: Jezdimirovics a 35., Benjamin az 56. percben______________ MESTERMÉRLEG Sportemberek vagyunk, ezt is el kell vi­selnünk. Boldog vagyok, hogy győzött a csapat. A legfontosabb, hogy megvolt bennünk az akarat, hogy feledtessük ed­digi rosszabb eredményein­ket, és ez most sikerült. ALDO DOLCETTI a Honvéd vezetőedzője Játékvezető: Sápi Csaba (5). Rengeteg tévedéssel vezette az összecsapást, ráadásul nem csak egyszerű mezőnybeli szabálytalanságokat nézett el. Már a találkozó legelején ki kellett volna állítania Goran Jezdimirovicsot, később, amikor a második sárga lappal büntette, túlzottan szigorúnak tűnt. A ven­dégek egy büntető elmaradását kérhetik számon rajta, de a hazai csapat ká­rára is sokat tévedett. Asszisztensek: Takács G., Huszár B. , SILA TIBOR *■ a Tatabánya vezetőedzője A mérkőzésről tudósított: MOLNÁR JÓZSEF, ZOMBORI ANDRÁS Viharos meccset játszott a két csapat: a durva meg­mozdulásokkal tarkított találkozón meglepetésre a Honvéd győzött. Az elmúlt fordulóban mindkét együttes élcsapattal játszott: a há­zigazda Tatabánya bravúros já­tékkal 2-1 -re legyőzte a bajnoki címvédő Deb­recent, míg a Honvéd, bár sokáig veze­tett, a hajrában végül 2-1-re elbukta a ZTE elleni találkozóját, így a házigazda volt az esélyes, már csak azért is, mert a Tatabá­nya a mérkőzés előtt 14 ponttal a táblázat negyedik helyét foglalta el, míg a Honvéd csak a két kieső helyen lévő gárdát, a REAC-ot és a Vácot előzte meg. Sisa Tibor csapata amúgy a bajnokság eddigi mérkőzésein igencsak gólerős futballal rukkolt elő - csak az MTK szerzett több találatot a ko­rábbi hét fordulóban­­ ugyanak­kor a Honvéd védelménél csak a 16. helyezett REAC kapott több találatot... Érzékenyen érintette a tatabányai szimpatizánsokat. HIRDETÉS , hogy a gólfelelős Dorge Rostand Kouemaha három sárga lapja mi­att nem léphetett pályára. A legutóbbi fordulóban a Loki ellen a mezőny legjobbjának bi­zonyuló Filó Tamás hatalmas szólójával kezdődött az összecsa­pás, majd ezt követően a játékvezető ítéletei borzolták a jelenlévők idegeit. A nyolcadik percben Goran Jezdimirovics sár­ga lapot érő szabálytalanságot kö­vetett el, és mert ekkor már volt a középpályásnak hasonló figyel­meztetése, Sápi Csabának ki kellett volna ál­lítani a légióst. A kiállítás el­maradt, miként egy perccel később egy jogosnak tűnő büntető is: Megyesi László megmozdulása Dobos Attilával szemben 11-est ért volna. A foly­tatásban kiegyenlített játékot lát­hattak a nézők, hol a Tatabánya, hol pedig a Honvéd igyekezett ráerőltetni akaratát a másikra. Félórányi futballt követően fö­lénybe került a házigazda, és bi­zony két percen belül akár kétgó­los előnyt is szerezhetett volna a Tatabánya. Elsősorban a bal oldalon volt aktív Sisa Tibor együttese, a lehetőségek azonban kimaradtak, aztán Goran Jezdimirovics kiállí­tása fékezte le a vendéglátók len­dületét. Ha azt mondtuk, hogy már korábban le lehetett volna küldeni a pályáról a szerb közép­pályást, akkor most meg kell je­gyezni, hogy a második sárga lap­ját a felezővonalnál elkövetett tucatszabálytalanságért kapta, ilyen esetben kevés játékvezető büntet színes kártyával. A hajrá­ban aztán az emberelőnyben ját­szó kispesti gárda megszerezte a vezetést, mégpedig a fiatal Koós Gábor találatával, aki az előző fordulóban a ZTE ellen is ered­ményes volt. A folytatás első percei a tíz emberrel játszó Tatabánya rolta­m Butaság butaság hátán 3 perc alatt kapott sárga, majd piros lapot a kispesti Benjamin Gyors hitel • ingatlan fedezetre • Szabad felhasználásra • Jövedelemigazolás nélkül • Hitelkiváltás • Végrehajtások, felmondott hitelek kiváltása • Bár­ listásoknak is.­­ 4 nemzet sport BORSODI LIGA, 8. FORDULÓ Megadták a kezdő lökést egymásnak Két légióst is súlyos sportszerűtlenségért állított ki a bíró mast hozták, azonban az lehetett a jelenlévők érzése, hogy Sisa Tibor együttesében ezen a na­pon nincs benne a gól. Aztán az addig remekül futballozó Angola Benjamin elvesztette a fejét, teljesen feleslegesen kiállít­tatta magát, így a házigazda előtt felcsillant a lehetőség, hogy ez a mérkőzés még megfordítható. Az egyenlítést követően ugyanis Joseph Martial Ngalle hatalmas helyzetet rontott, és később ki­derült, ezért nagy árat kellett fi­zetnie a Tatabányának. Schrancz Balázs ugyanis egy remekül elta­lált távoli lövéssel ismét a kispes­tieket juttatta előnyhöz, és bár a folytatás még mindkét kapu előtt rengeteg izgalmat tartogatott, a Honvéd nem esett abba a hibába, mint egy héttel korábban a ZTE ellen, azaz megtartotta előnyét, és bravúros győzelmet aratott. Igaza lett a hazaiak ügyvezető­jének, az egykori labdarúgónak, Török Józsefnek, aki még a talál­kozó előtt azt mondta, igazi tá­madók hiányában tart ettől a 90 perctől. A Tatabánya nem bírta el a gólerős Dorge Rostand Kouemaha hiányát, a Honvéd pedig létfontosságú három pont­tal gazdagodott. A találkozó előtt 14. helyen álló fővárosiak számá­ra nagyon kellett ez a győzelem, s talán most már a labdarúgóik is elhiszik, több van bennük, mint amit a korábbi fordulókban pro­dukáltak. Nem úgy tűnik, hogy a mozambiki Genito (balra) és a cseh Jan Necas túlzottan örült volna egymásnak Bizonyítvány A hazai kapuban Vukasin Polekszics a gólokról nem tehetett, a védelemből első­sorban a két középső ember, Vámosi Csaba és Filó Tamás érdemel dicséretet. A középpályások közül bírálat il­leti Goran Jezdimirovicsot, aki rutinos lab­darúgó létére a mérkőzés első harmadában összeszedett két sárga lapot, és ezzel igen nehéz helyzetbe hozta csapatát. Miski Zoltán kapujába a hazaiak csak büntetőből tudtak betalálni, a hátvédek kö­zül Angoua Brou Benjamin a kiállításáig csa­pata legjobbja volt, felesleges sportsze­rűtlenségével azonban kis híján meghiúsí­totta csapata győzelmét. Ugyancsak érde­mes Budovinszky Krisztián nevét megem­líteni, aki ezúttal 90 percen keresztül kon­centráltan futballozott. Hercegfalvi Zoltán nagy mezőnymunkát végzett, míg Koós Gá­bor gólt rúgott, rengeteget futott, nehezen lehetett őt tartani, a mezőny legjobbja volt. Statisztika m m i Kapura tartó lövés, fejes: 12:9 (5:4) ■* * P221«»|# Kaput eltaláló lövés, fejes: 5:4 (3:2)1 Szabálytalanságok: 119:20 (13:10) pl's.­ Lesek: 3:3 (2:2)I in Szögletarány: 7:3 (2:0) PERCRŐL PERCRE 5. perc: Filó indult meg a saját térfeléről, majd több védőt is kicsele­zett, 23 méterről jobbal lőtt, Miski előrevetődve fogta a labdát. 30. perc: Necas sarkalta a labdát a ti­zenhatosnál érkező Hajdúhoz, a közép­pályás futtából, 13 p­éterrő­l ballal lőtt, Miski bravúrral a léc fölé tolta a labdát. 31. perc: Koós lőtt a tizenhatos bal ol­dali sarkától, Polekszics vetődve vé­dett. 32. perc: Ndojo tört be a Honvéd ti­zenhatosán belülre, majd az alapvo­naltól a középen érkező Necas elé gurított, a cseh légiós 11 méterről job­bal lőtt, centikkel a bal kapufa mellé. 35. perc: A Honvéd lendülhetett vol­na támadásba a saját térfelének közepétől, ám Genitót Jezdimirovics feleslegesen ellökte. Mivel már volt sár­ga lapja, a szerb középpályást a játékvezető kiállította. 38. perc: Filó a védővonalból kilépve futtából, 35 méterről jobbal a jobb ka­pufa mellé lőtt. 39. perc: Hercegfalvi egy ütemmel megelőzte Filót, s a tizenhatos vonalá­ról jobbal, a jobb felső sarok mellé lőtt. 44. perc: Schindler és Hajdú ütközött a Honvéd térfelének közepén a jobb ol­dali oldalvonal mellett, Hajdú a földön maradt, a Honvéd játékosai azonban továbbvezették az akciót, amelynek vé­gén Genito Koóshoz passzolt, a közép­pályás pedig 13 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba helyezett. 0-1 49. perc: Jobb oldali szöglet után a védők fölött átszállt a labda, amit Genito kaparintott meg, elhúzta Kerényi mel­lett, majd 13 méterről, jobbal a jobb al­só sarok felé lőtt, Polekszics vetődve védett. 58. perc: Hajdú tört be a Honvéd ti­zenhatosán belülre, ahol Mészáros el­gáncsolta, Sápi azonnal 11-est ítélt. Az ítélettel Benjamin nem értett egyet, és ezt szóvá is tette a játékvezetőnél, ezért sárga lapot kapott, majd amikor Haj­dú nyugtatni próbálta, a védőjátékos két kézzel ellökte a tatabányai közép­pályást. Sápi Hajdúnak sárga, Benjáminnak piros lapot adott. A büntetőből Vámosi jobbal a jobb alsó sarokba helyezte a labdát 1-1 59. perc: Az egyenlítés után a vezetést is megszerezhette volna a Tatabá­nya, Necas passzolt a jobb oldalon fel­futó Ngalle elé, a kameruni óriási zic­cerben 12 méterről a kivetődő Miskibe lőtt. 73. perc: Schrancz elé pattant a lab­da, a kispesti játékos 25 méterről, job­bal, hatalmas erővel a bal felső sarok­ba bombázott. 1-2 82. perc: Csopaki bal oldali szögletét Vámosi fejelte hat méterről a léc fölé. 83. perc: Kerényi emelt a balösszekötő helyén érkező Hajdúhoz, a középpá­lyás tíz méterről, ballal kapásból a jobb alsó sarok mellé lőtt. 85. perc: Hajdú ívelt balról a kapu elé, Vámosi Ndjodóhoz fejelt, a kameruni hat méterről a bal kapufa mellé csúsz­tatott. 93. perc: Hajdú fejjel továbbított egy hosszú átadást a tizenhatoson belülre érkező Filó elé, a védő 14 méterről, ka­pásból, jobbal a jobb felső sarok fölé lőtt. 2006. október 1., vasárnap