Nemzeti Sport, 2007. április (105. évfolyam, 89-117. szám)

2007-04-01 / 89. szám

ti pillanatában rekordot állított fel a patinás klub történetében: ő a „vörösök” valaha volt legmaga­sabb játékosa. A válogatottnál szintén ő a csúcstartó (már ami a termetét illeti), na és persze a Pre­mier League-ben sem játszott még soha ilyen nagyra nőtt lab­darúgó. Ha már a csúcsoknál tartunk. Peter Crouch pályafutása első mes­terhármasát érte el a szombati ösz­­szecsapáson, hiszen eddigi karrier­je során még sohasem szerzett há­rom gólt egy meccsen klubcsapat­ban. Érdekes, hogy a triplázás előbb jött össze neki a nemzeti együttes­ben: 2006. június 3-án, vagyis hét nappal az angolok első vb-meccse előtt a „háromoroszlánosok” 6-0- ra verték meg Jamaicát az Old Traffordon Manchesterben, s Peter Crouch három találatig jutott. Mondhatni, gyönyörűség nézni a góljai után: olyan mozgással senki sem tud ünnepelni, mint ő. Ráadásul kevesen olyan gólérzékenyek ebben a világban, mint ez a nyakigláb játékos, úgy­hogy Peter's Crouch, futballja úgy összességében valóságos esztétikai élmény a fociínyenceknek. * ANGLIA a fantasztikus futballmeccsek hazája: a Premier League szombati csúcsmeccsén öt szép gólnak tapsolhattak a nézők VISSZATÉRŐ LIVERPOOLI TRIPLÁVAL DÖNTÖTTE EL AZ ARSENAL ELLENI SZUPERRANGADÓT csatár parádéja 1­4. perc: Arbeloa és Pennant kényszerítőzött ügyesen a jobb oldali partvonalnál, a spanyol hát­véd megindult a kapu felé, és be­­­­tett labdáját Tourét megelőzve előtt Crouch az ötös vonaláról a­­ bal alsóba spiccelte. Szöglet után káosz támadt az Arsenal kapuja előtt, aminek Crouch ollózásszerű lö­vése és Lehmann szép védése vetett véget. 32. perc: Denílson egészen a tizenhatos bal oldali csücskéig hatolt, majd a középen teljesen egyedül érkező Júlio Baptista elé külsőzött, ám a brazil csúnyán mellé lőtt. 35. perc: Crouch fő fegyverét is eredményesen használta, mert miután Fábio Aurélio gyö­nyörűen tekert be a bal szélről, mindenkinél magasabbra ugorva a bal felső sarokba fejelte a lab­dát. 2-0 54. perc: Carragher megka­­varása után Adebayor ballal tüzelt, de a labda a bal oldali kapufa belső oldaláról kipat­tant. 60. perc: Fábio Aurélio jobbról beívelt szabadrúgására egyetlen Arsenal-játékos sem mozdult, így Agger a hosszú alsóba csúsz­tathatott. 13, f ere; Júlio Baptista x küzdött meg egy beadásért a jobb oldalon, középen Ade­­bayor fejelt is, de Reina a kapufá­ra tudta tolni a labdát. . . 73. perc: Hieb szögletét Touré fejelte a kapu felé, a labda előbb Carregher testén, majd Reina kesztyűjén pattant meg, végül­­ Gallas combjáról került a gólvo­nal mögé. 81. pás­c.: Pennant a leshatáron kapott passzt a jobb oldalon, azonnal beadott, Crouch jobbal átvette a labdát - közben Touré elrepült előtte -majd ballal a léc alá lőtt, ha nem is klasszikus mes­ter-, de nagyszerű hármas! ▲ Peter Crouch szokása szerint a magasban, a mérkőzés végén büszkén mutathatta, hogy háromig jutott g r.«*■ s®»s m •'■UIXAu I Ji 2007. április 1., vasárnap nemmel sport Nagyon kevés volt a holtidő percet volt játékban a labda, ami szenzációs HARC AZ ARANYÉRT - CHELSEA • Újra itt a tavalyi bajnok! ■ Lekopírozta az előző idényben játszott meccseinek egyikét a Chelsea együttese, ugyanis a Watford otthonából hozta el mindhárom pontot az elefánt­csontparti Salomon Kalou hosszabbításban elért találatá­val. A 21 éves csatár - akit csere­ként küldött pályára José Mourinho, a legutóbbi két sze­zon bajnokcsapatának mene­dzsere - az ukrán Andrij Sevcsenko mértani pontosságú beadására érkezett a lehető leg­jobbkor, és bólintotta be a labdát a jobb sarokba a 92. percben, ki­alakítva az 1-0-s végeredményt. Pedig már-már úgy tűnt, hogy a fordulót a Manchester United mögött hatpontos hátrányból kezdő Chelsea még rosszabb helyzetbe kerül, mert a „kékek” a sereghajtó Watford stadionjában képtelenek voltak gólt szerezni. Az elmúlt két szezonban egy­mást követő két bajnoki címet bezsebelő Chelsea a 2005-2006- os idényben számtalan találko­zót nyert meg a szombatihoz ha­sonló módon, gyengén játszva, de az utolsó pillanatokban sze­rencsés gólt kicsikarva. Azért persze most is voltak helyzetei a dél-londoniaknak, de egyáltalán nem látszott, hogy a Premier League bajnokesélyese és a biz­tos kiesőnek tartott kiscsapat meccsel... A hazaiaknál a magyar váloga­tottban remeklő, a nemzeti csa­pat legutóbbi öt meccsén hat gólt szerző Priskin Tamás csereként 21 percet futballozott - nem volt irigylésre méltó dolga a Chelsea védői között... A bajnokságból már csak hét forduló van hátra, ezalatt kellene a Chelsea-nek le­dolgoznia a „vörös ördögökkel” szembeni hatpontos hátrányát. Nem lesz könnyű, s Műfüves foci Indul az új bajnokság www.metrosporl.liM » 06 (30) 921-0162 PREMIER LEAGUE ■ X 31. FORDULÓ Manchester United-Blackburn 4-1 Fulham-Portsmouth 1-1 G: Scholes (61.), Carrick (73.), Pák (83.), G: I. Pearce (90.), ill. Kranjcar (4.) Solskjaer (90.), ill. Derbyshire (29.) Newcastle-Manchester City 0-1 Watford-Chelsea 0-1 G:É.Mpenza(80.) G:S. Kalou (92.) West Ham-Middlesbrough 2-0 Liverpool-Arsenal 4-1 G: Zamora(2.), Tévéz (45.) G: Crouch (4., 35., 81.), Agger (60.), ill. Gallas (73.) Vasárnap, 17.00: Bolton-Sheffield United 1-0 Tottenham-Reading (tv: Sport2) G: Davies (80.) Charlton-Wigan 1-0 Hétfő, 21.00: G:D. Bent(86.-1Tesböl) Aston Villa—Everton (tv: Sport2) t Man. (ltd.........31.25 3.....3 74J.....78 2. Chelsea 31 226 3 55-19 72 3. Liverpool 31 176 8 48-21 57 4.Arsenal 30 167 7 52-28 55 5 Bolton 31 155 11 36-38 50 6.Everton 30 12 108 38-26 46 7. Tottenham 30 136 11 43-44 45 8. Reading 30 135 12 43-38 44 9. Portsmouth 31 11 10 10 37-32 43 10. Blackburn 31 124 15 37-45 40 11. Newcastle 31 107 14 34-40 37 12. Middlesbrough 31 99 13 32-38 36 13. Man. City 30 106 14 23-34 36 14. Fulham 31 7 14 10 32-45 35 16. Aston Villa 30 1 13 10 29-35 34 16. Wigan 31 96 16 30-45 33 17. Sheffield 31 87 16 25-45 31 18. Charlton 31 86 17 29-49 30 19. West Kam 31 75 19 25-51 26 20. Watford 31 3 11 17 19-47 20 ▲ Teljes Chelsea légi fölény: Salomon Kalou (balról a második) mesteri gólt fejelt