Nemzeti Sport, 2008. június (106. évfolyam, 148-177. szám)

2008-06-01 / 148. szám

4 LABDARÚGÁS nen E sport 2008. júniust, vasárnap SOPRONI LIGA 30. FORDULÓ: Mámoros győzelem volt Az évad meglepetéscsapata, a Győr befutott a harmadik helyre - irány az UEFA-kupa( CO) Köteles [ Mogyorósi, Sebők V., Hegedűs Gy., Elek N. Pintér Z., Vitelki Pelecaci, Kamber, Honma Simon A. [CSERE: Honma helyett Szélpál T. a szünetben, Mogyorósi helyett Lipusz az 56., Vitelki helyett Virág A. a 81. percben GYŐRI ETO Sztevanovics Bank: Stark, Lupics, Völgyi Nikolov, Jaki, Józsi, Böör Bajzát, Brnovics CSERE: Brnovics helyett Koltai a 60., Józsi helyett Kiss M. a 80., Sztevanovics helyett Varga Z. a 84. percben Diósgyőr, 5000 néző Gólszerző: Böör (0-1) a 43., Brnovics (0-2) az 54., Bajzát (0-3) a 76., Kamber(1-3) a 86.percben Sárga lap: Lupics (Pelecaci buktatásáért) a 20., Vitelki (Nikolov buktatásáért) a 71., Kiss M. (kezezésért) a 89. percben Játékvezető: Bede Ferenc (8). Mindössze néhány apróbb tévedése volt, jól dirigálta a nem túl forró hangulatú mérkőzést. Asszisztensek: Kispál R., Farkas B. Szögletarány: 4:2 (2:1) A mérkőzésről tudósított:­­­DOBOS LÁSZLÓ, SINKOVICS GÁBOR Ünnepélyes pillanatok vezették föl a miskolci mérkőzést, a hazai publikum a visszavonu­ló csapatkapitányt, Vitelki Zol­tánt ünnepelte. Eközben mint­egy száz győri drukker várta feszülten a mérkőzést, amely az ETO számára az utóbbi évek legfontosabb kilencven perce lett, a tét a bronzérem megszerzése volt. A Győr számára jelentett élet­halál kérdést a diósgyőri össze­csapás, a publikum mégis két di­ósgyőri fiatalemberrel foglalko­zott a kezdés előtt. Egyikük 196 alkalommal húzta magára a DVTK mezét, és 38. életévében döntött úgy, hogy befejezi profi pályafutását. Vitelki Zoltánt vas­taps, hatalmas transzparens és a szurkolók szeretete búcsúztatta utolsó meccsén. A másik fiatal­ember is elköszönt, igaz, ő nem akasztja szögre a futballcsukáját, hanem bepakolja az autójába, és meg sem áll vele Újpestig. Si­mon Attila mégiscsak a kezdő­csapatban kapott helyet, ami bi­zony nem volt túl sportszerű lé­pés a DVTK részéről: legutóbb a gólerős futballistát pihentették Újpesten, mondván, nem lenne „egészséges”, ha játszana új csa­pata ellen. Most viszont pályára küldték a bronzéremért hajtó li­la-fehérek legnagyobb riválisa, a Győr ellen. A meccs kezdetekor a ven­dégcsapat tagjai láthatóan fe­szültnek tűntek, mígnem jött a hír Debrecenből, hogy vezet a Loki, és attól a pillanattól kezd­ve máris a Győr érezhette ma­gáénak a bronzérmet, az UEFA-kupaindulást jelentő he­lyet. (A hajdúságiak való­színűsíthető MK-győzelmük révén teremtették meg a lehe­tőséget az ETO-nak). A félidő hajrájára magához tért az ETO, sőt Böőr Zoltán góljával megszerezte a veze­tést. A félidőben tombolt a zöld-fehérbe öltözött szurkoló­had, hiszen akkor már kettővel ment a Loki, eggyel pedig az ETO. A második félidőben minden úgy alakult, ahogy a győriek leg­szebb álmaikban remélték. Majd száz kilométerrel odébb a Loki őrizte előnyét az Újpesttel szemben, a DVTK-stadionban pedig hiába pörgette fel a tem­pót a hazai csapat, számottevő veszélyt nem jelentett az ETO kapujára. A győriek a találkozó utolsó szakaszában megmutatták, nem véletlenül állnak az élme­zőnyben. Gyönyörű, egyérin­­tős akciókat vezettek a lassan mozgó, dermedt miskolci hát­védek között. A Diósgyőr lőtt egy szépítő gólt, aminek jelen­tősége már nem volt, főként ha figyelembe vesszük, hogy a miskolci alakulat ebben a sze­zonban 63 gólt kapott. A lefújás után fütyültek a hazai hívek, Vágó Attila távozását követel­ték, aztán hogy még nagyobb legyen a káosz, összevereked­tek azok, akik megtapsolták a Győrt, és akik szidták a vendé­geket. Magyaros szezonvég. Eközben az ETO futballistái saját szurkolóik előtt feldobálták Egervári Sándort, zengett-zúgott a „Szép volt, fiúk!”, és bizony va­lóban szép volt. Tarsoly Csaba klubtulajdonos rengeteg pénze, energiája és türelme meghozta gyümölcsét, hiszen csapata bronzérmes lett, és indulhat az UEFA-kupában.­ DVTK-BORSODI FOTO: SZOLNOKI LÁSZLÓ Megérték a pénzüket! A győri futballba sok millió forintot fektettek be az elmúlt években, a ráfordítás a harmadik helyezés elérésével kamatozott NL-KRITIKA A MECCSRŐL Óvatosan és lelkesen OSZTÁLYZAT ■ Simon Attila csatasorba állítása egyértelműen jelezte, hogy a DVTK szépen és lehetőleg győzelemmel szeretne búcsúzni híveitől. Vágó At­tila mégis afféle biztonsági taktikával rukkolt ki, hiszen éppen Simon Atti­lát tolta fel őknek, mögötte megerő­sített középpályással és négy védő helyezkedett. Az ETO a megszokott 4-4-2-es formációval kezdte a meccset, és úgy tűnt, egyenlő erők izgalmas küzdelmét láthatják a né­zők. Aztán minden másként alakult: a miskolciaknak az első és a máso­dik félidőben is volt egy jó negyed­órás periódusuk, aztán visszavet­tek a lendületből, és leginkább körül­ményes, lassú játékot láthatott tőlük a nagyérdemű. Egyre magabizto­sabb lett az ETO, s egyre többször merészkedett ki a biztonságos sün­­disznóállásból. A meccs hajrája pe­dig már egyértelmű győri örömfut­­ballt hozott, a zöld-fehérek kényük­­kedvük szerint sakkozták ki a mis­kolciakat. a AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKEJÉSE GYŐR DVTK Köteles László 4 Alighanem az járta fejében, hogy ott ül­hetne most a válogatott kispadján a hor­­vátok ellen. Talán ezért is kapott hármat. Mogyorósi József 4 Sem elöl, sem hátul nem tűnt ki. Sebők Vilmos 5 Az első félidőben volt egy nagy mentése, aztán többször is bevitték az erdőbe. Hegedűs Gyula Hajtott, harcolt, de sokszor lemaradt. Elek Norbert : Rutinos védő, de a győriek megmutatták, mennyire zavarba lehet hozni. Pintér Zoltán : Rengeteget ütközött, ám a mezőnymun­kából, a támadásépítésekből most alig­­alig vette ki a részét. Vitelki Zoltán 5 Nem sikerült túl szépre a búcsú, hiába ün­nepelték, hiába tapsoltak neki, elkövetett egy óriási hibát, de aligha erre emlékez­nek majd vele kapcsolatban. Florin Pelecaci 6 Ő dicsérhető leginkább a hazaiak közül, rengeteget futott, és jól is játszott, fljordje Kamber Nem volt csúcsformában, de a hajrában ő kozmetikázta a vereséget, már ezért is dicséretet érdemel. Hormna Kazuo A fürge japán ezúttal egyetlen kami­­kazeakciót sem mutatott be. Rendre el­vesztette párharcait. Simon Attila , Kovács Zoltán és Tisza Tibor mellett ben­ne bízhattak leginkább az újpesti szurko­lók, ha ő gólokat lő a Győrnek, marad bronzérmes a lila csapat... A CSERÉK közül Szélpál Tamás (5) gyors volt, olykor elhagyta a labdát, Lipusz Nor­bert (4) pedig túl könnyűnek bizonyult, Vida Gergely (-) a pályán búcsúzott a szezontól. Szasa Sztevanovics 6 Többet repült, mint egy hőlégballon, rend­re elöklözte a beadásokat, magabiztos­nak tűnt...................................................... Bank István 6 Olykor előremerészkedett, a rábízott fel­adatot, a jobb oldal lezárását tökéletesen megoldotta. Stark Péter Az EFO csupa szív kapitánya megérde­melte, hogy szép siker részese legyen. Zoran Lupics 6 Erős és határozott védő, nem könnyű át­gázolni rajta. Völgyi Dániel 5 Hiányzott belőle a tűz, pedig tehetséges fiatalember. Nikolov Balázs 6 Többen a válogatott keretbe követelik, olykor valóban remekül futballozik. Jaki Antal 6 Öreg harcos, aki fiatalos lendülettel küzdi végig a kilencven percet. Józsi György 6 Hasznos tagja volt az ETO olajozottan mű­ködő gépezetének. Böőr Zoltán 7 A bajnokságban nem először bizonyoso­dott be, rá számíthat Egervári Sándor ve­­zetőedző: gyönyörű egyéni akció végén lőtt gólt, és ami vele kapcsolatban emlí­tést érdemel: őt a képzett futballja emelte a társak fölé. Barzát Péter Érdemes lenne felhívni rá Erwin Koeman figyelmét. Boján Brnovics A szokásos szemfüles gól, aztán ünnep­lés a mámoros ETO-tábor előtt. A CSERÉK közül Koltai Tamás (-) alaposan megforgatta a Diósgyőr bal oldalát, Kiss Máté (-) igazolta tehetségét, Varga Zoltán (-) védett néhányat a hajrában. MESTERMÉRLEG Az első félidőben még minden úgy alakult, ahogy szerettem volna. A Győr később rutinos játékkal rukkolt ki, jól használ­ta ki védelmi megingásainkat, mi pedig görcsösen, motivá­­­­latlanul játszottunk. áfthk Ezúttal nem volt több U- 1.’ bennünk. VÁGÓ ATTILA a DVTK vezetőedzője Megvalósítottuk álmunkat, a dobogón végeztünk, ráadásul az UEFA-kupában is szerepel­hetünk. Szépen fejeztük be az évet, gratulálok a mindvégig fe­­gyelmezetten játszó labdarúgóimnak. EGERVÁRI SÁNDOR a Győr vezetőedzője perc. Elek iramodott meg a bal oldalon, pontos beadása után Simon Attila kapásból hét méterről zúdította kapura a labdát, Sztevanovics vetődve hárított, Pelecaci estében is­mételt hat méterről, de Lupics szögletre tisztázott. Böör a balössze­kötő helyéről keresztbe vezet­te a labdát, gondolt egyet, ka­pura fordult, a védők lecöve­­keltek, a középpályás kibújt közülük, kibillentette egyensú­lyából a kimozduló Kötelest, majd nyolc méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett. O-I­z­i - Vitelki saját tizen­hatosa előtt elveszítette a lab­dát, amellyel Brnovics begya­logolt a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről középről jobbal a jobb alsó sarokba helyezett. 0-27 6 Nikolov a balösszekötő helyén az alapvonalig verekedte magát, pontosan gurított középre, és az érkező Bajzátnak egyál­talán nem okozott gondot, hogy hat méterről jobbal a kapu bal oldalába továbbítsa a labdát. 0-3 86. perc: Lipusz a jobb oldal­ról végzett, el szögletrúgást, a középre emelt labdára Kamber emelkedett a legjobb ütemben, és hat méterről fejjel a kapu jobb oldalába csúsztatta. || |^||