Nemzeti Sport, 2008. november (106. évfolyam, 299-327. szám)

2008-11-02 / 299. szám

4 LABDARÚGÁS wemxet ísport 2008. november 2., vasárnap SOPRONI LIGA 13. FORDULÓ A bírót szidták Kispesten Csordás Csaba két szép gólt szerzett, mégsem ő, hanem Szabó Zsolt volt a fókuszban (0) Rabóczki Vincze Z., Szmiljanics, Benjámin, Filó T. Dobos, Maróti, Genito, Diego Hercegfalvi, Moreira [CSERE: Moreira helyett Kocsis F. a 70., Dobos helyett­­ Ivancsics a 85., Diego helyett Sztojakovics a 88. percben KTE-ERECO Mitrovic Koszó, Gyagya, Némedi, Farkas I., Csordás, Csukics, Alempijevics, Yannick Montvai, Litsingi CSERE: Alempijevics helyett Szavics a 31., Litsingi helyett Menyhárt a 64., Csordás helyett Bagi a 92. percben Bozsik-stadion, 1100 néző Gólszerző: Csordás (0-1) a 33., Diego CM) a 48., Hercegfalvi (2-1) a 61., Csordás (2-2) a 91. percben Sárga lap: Koszó (Diego fellökéséért) a 4., Farkas I. (Dobos buktatásáért) a 38., Vincze Z. (Yannick buktatásáért) az 54., Genito (Szavics felrúgásáért) a 60., Gyagya (Diego buktatásáért) a 87., Filó T. (reklamálásért) a 87. percben Játékvezető: Szabó Zsolt (6). Sokáig hiba nélkül vezette a meccset, ám a találkozót döntően befolyásoló hiba volt szabadrúgást adni büntető helyett. Asszisztensek: Nagy Imre Attila, Viszokai László Szögletarány: 2:2 (1:1) A mérkőzésről tudósított: • PIETSCH TIBOR, SINKOVICS GÁBOR Nagy indulatokat kavart a meccs, amelynek végén a Kecskemét örülhetett, míg a szurkolók a játékvezetőt szidták. „Mocskos csaló, mocskos csa­ló...!" Nem voltak sokan a Bozsik­­stadionban, de az a néhány száz kispesti, aki kijött, kórus­ban szidta a találkozó végén le­vonuló játékvezetői hármast. De mi is történt a tökéletes gyepszőnyegű Bozsik-stadion­ban? A 87. percben, 2-1-es ha­zai vezetésnél Diegót buktatták a kecskeméti tizenhatodnál: a hazai játékosok és szurkolók ti­zenegyest reklamáltak. Szabó Zsolt játékvezető is jelezte, sza­bálytalanság történt, ám még a vonal előtt néhány centivel, így büntető helyett szabadrúgást ítélt. Filó Tamás, a Bp. Honvéd já­tékosa a szituációval kapcso­latban ezt mondta: „Egyszerűen hihetetlen, amit a bírók csinál­tak! - fakadt ki a védő az öltö­zőfolyosón. - A szabálytalan­ság egyértelműen a büntetőte­rületen belül történt, és mi kiro­hantunk Viszokai László part­jelzőhöz, aki azt mondta, sze­rinte is büntető jár, belül volt az eset. Ekkor ért oda Szabó Zsolt, és odavetette nekünk, márpedig ez kívül volt, és nem adok tizen­egyest! Én még ilyet nem lát­tam..." A játékvezetői öltözőben a találkozó végén csendben be­szélgettek a bírók, s amikor be­nyitottunk, a vitás szituációval kapcsolatban röviden nyilat­koztak. Viszokai László partjel­ző kijelentette, hogy ő nem mondott semmit, Szabó Zsolt pedig hozzátette, ha asszisz­tense azt mondja, hogy ez bün­tető, ő bizony megadja! Miközben a Honvéd játékosa esküszik arra, hogy márpedig a partjelző ezt állította... Az egészből nem lett volna semmi, ha marad a 2-1, csak­hogy a hosszabbításban Csor­dás Csaba egyenlített. A vitatott szituációtól függetlenül a kis­pestiek csak maguknak köszön­hetik, hogy nem nyerték meg ezt a mérkőzést. Az első félidő­ben a KTE futballozott jobban, tervszerűbben és dinamikusab­ban. A szünet után a Kispest egészen más sebességbe kap­csolt, s nemcsak fordított, de további ziccereket is kidolgo­zott a vendégek kapuja előtt. Ha ekkor a hazaiak jobban kon­centrálnak, és mondjuk a csere­ként beálló, amúgy kimondot­tan tehetségesnek tetsző Kocsis Ferenc vagy a csapatkapitány Dobos Attila nem rontja el az elronthatatlant, már senkit sem érdekelt volna a vitás szituáció. Ebben az időszakban egyértel­műen a Honvéd akarata érvé­nyesült. De a KTE, amely újoncként remekül szerepel, ezen az estén is megmutatta, hogy bárki ellen képes bravúr­ra. Vert helyzetből is egyenlíte­ni tudott. Csordás Csaba, a lila-fehérek legjobbja boldogan nyilatko­zott a találkozó után. „Úgy érzem, igazságos ered­mény született, mert az első já­tékrészben mi, a szünet után pedig a Honvéd volt jobb. Ekkor több ziccert is elrontottak a kis­pestiek. Fantasztikus érzés, hogy ennyi szurkoló kísért el bennünket, valóságos futball­­láz van Kecskeméten. Nekünk azonban a földön kell marad­nunk, továbbra is a biztos bent­mar­adás a cél...” Mire elmondta, már kiürült és csendes lett a korábban oly hangos Bozsik-stadion. a 9. perc: A bal oldalon meglódu­ló Yannick egy csel után gurított Litsingi elé, aki 14 méterről jobbal lőtt - a labda a kispesti kapu jobb oldalában kötött volna ki, ha Rabóczki nem üti bravúrral szögletre. 33. perc: Szavics adott be a jobb oldalról, Litsingi tetszetős mozdulattal, sarokkal továbbí­totta a labdát Csordás elé, aki 16 méterről kapásból jobb belsővel a kapu jobb oldalába emelt. 0-1 48. perc: Dobos előbb két csellel átjátszotta Farkas Ist­vánt, majd hajszálpontosan cen­terezett, a középen érkező Diego hat méterről ballal a kapu bal ol­dalába helyezett. 1-1 61. perc: Moreira mesteri passzánál csak Hercegfalvi lövé­se volt szebb: a brazil éktárstól kapott átadással ziccerben kilé­pő támadó a balösszekötő he­lyéről, 12 méterről jobbal alá­nyúlt a labdának, amely a kivető­dő Mitrovic felett a kapu közepé­be hullott. 7 1 ■ 1 1 91. perc: Menyhárt futott el a jobb oldalon, az alapvonal köze­léből visszagurított középre, ahol Csordás addig-addig forgo­lódott, amíg lövőhelyzetet nem teremtett magának, és végül bal­lal középről, 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. BP. HONVÉD Csordás Csabával (elöl) nem bírt Maróti Béla, a hajrában pedig Szabó Zsolt (kis képünkön) lett a főszereplő NI­KHITIXA A MECCSRŐL Kimaradtak a ziccerek OSZTÁLYZAT Meglepő volt, hogy a Kecskemét szurkolói voltak jóval hangosabbak a Bozsik-stadionban, s talán ennek is tudható be, hogy a vendégek kezdtek jobban és nyugodtabban. Az első félidő koreográfiája igencsak tetszhe­tett Tomiszlav Szivicsnek, aki arra gondolhatott: ez az, a fiúk betartják a taktikai utasításokat. S valóban így volt, a KTE áthatolhatatlan falat húzott saját kapuja elé, ugyanakkor veszélyes szituációkat teremtett a hazai tér­félen. Tartott mindez az első félidő végéig. Arra, hogy aztán a szünetben mi történt a két öltözőben, csak tippelni lehet. Mindenesetre jóval aktí­vabb, tudatosabban futballozó Honvéd jött ki a folytatásra, a kispestiek fő­leg a két szélen „bontották meg” a vendégvédelmet, hol Dobos Attila, hol Diego kerülte meg a védőjét. Ziccerekig jutott a Bp. Honvéd, s végleg el­­dönthette volna a három pont sorsát. Ám jött egy bíróbaki, egy meg nem adott büntető, majd egy hazai védelmi rövidzárlat, így döntetlen lett a vé­ge. Az ellentétes félidők után igazságosnak is tarthatjuk az eredményt. AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE HONVÉD KECSKEMÉT Rabóczki Balázs Talán ha jobban figyel, és gyorsabban reagál, menthetett volna. Vincze Zoltán 5 Hátul ellátta a feladatát, de csak elvétve merészkedett előre. Micso Szmilanics 5 Rutinos védő, aki közelről nézte, ahogy a hajrában elúszik két fontos pont. Benjámin 6 Belső védőként a leghasznosabb, és ez­úttal néhányszor már előre is sprintért. Filó Tamás 5 Ha lezárja a pálya bal oldalát, talán nincs az a Honvéd számára fájdalmas egyenlítő gól. Dobos Attila 5 Rendkívül sokat vállalt, gólpasszt adott, csapata legjobbjai között lehetett volna, ha nem ront el egy ajtó-ablak ziccert. Maróti Béla : Visszafogott teljesítményt nyújtott, pe­dig benne sokkal több van. Genito 6 Futott, robotolt, sokat dolgozott, és ő is nagy helyzetben hibázott. A Kispest egyik legjobbja volt, gólján kí­vül is rendre zavart okozott a KTE vé­delmében._____________________ Hercegfalvi Zoltán 6 Az első félidőben szidták, a másodikban pedig megtapsolták saját szurkolói. Rendkívül elegáns gólt szerzett. Guilherme Moreira Szép megoldások és hosszú üresjára­­tok jellemzik a játékát. A CSERÉK közül Kocsis Ferenc (-) hőssé válhatott volna, ha nem ront meccslab­dát, Ivancsics Gellért (-) és Sztoja­kovics Nenad (-) pedig együtt bosszan­kodott csapattársaival a lefújás után. Romeo Mitrovic Volt védenivalója bőven, a két gólról nem tehet. ______ Koszó Balázs : Alaposan meggyűlt a baja Diegóval. Gyagya Attila S Csaknem ő okozta csapata vesztét, amikor a hajrában buktatta Diegót. Sze­rencséje volt... Némedi Norbert Rengeteget dolgozott, és hatalmas har­cot vívott a kispesti támadókkal. Farkas István Dobos Attila többször becsapta, meg­kerülte, és faképnél hagyta. ____ Csordás Csaba 7 Két gyönyörű gól, hatalmas mezőny­munka és nagy-nagy lelkesedés jelle­mezte. Vladan Csukics Méltó társa volt Csordás Csabának, erőssége a KTE-nek. Alekszandar Alempijevics Viszonylag hamar megsérült, így nem sokat tett hozzá a játékhoz. Yannick MbengonoOndoa 6 Ügyesen tartotta meg a labdát, bár a ka­pura ezúttal nem volt veszélyes._____ Montvai Tibor 5 Sikerült kikapcsolniuk a Honvéd védői­nek. Francis Litsingi 5 Nem ficánkolt ezen az estén, teljesítmé­nye ezúttal elmaradt a megszokottól. A CSERÉK közül Vladan Szavics (-) most is megmutatta, hogy igazi vezér, Meny­hárt Attila (-) és Bagi István (-) pedig boldogan ünnepelte a döntetlent. V A LELÁTÓRÓL NÉZVE Két ellentétes félidőt láttam, az elsőben a Kecskemét roppant korszerű futballt játszott, élve­zet volt nézni a vendégek játé­­kát. Fordulás után a Honvéd ke­rült fölénybe, de a labdarúgás íratlan törvénye újfent bebizo­nyosodott: az a csapat, amely nem használja ki helyzeteit, nem jár jól a végén... SZABÓ TIBOR a Honvéd korábbi játékosa 4/1 MESTERMÉRLEG Az első félidőben nem talál­tunk fogást a Kecskeméten, a folytatásban feljavult a játé­kunk, gyorsan egyenlítettünk, és el is dönthettük volna a mérkőzést. Sajnos az összes ziccerünket elpuskáztuk, ezért megbűnhődtünk. Fortu­na nem volt velünk. PÖLÖSKEI GÁBOR a Honvéd vezetőedzője A nézők számára izgalmas le­hetett a mérkőzés, engem vi­szont az infarktus kerülgetett... Miután a Honvéd megfordította az állást, négy óriási lehetősége is volt, hogy eldöntse a találko­zót. Az a mi szerencsénk, hogy nem tette. Én meg azt mon­dom: Fortuna velünk volt. TOMISZLAV SZIVICS­EETE-Ereco ________vezetőedzője hirdetés Sportorvosok - a jobb játékért, a több gólért! „Labdajátékok és sportorvoslás’' címmel nagyszabá­sú, egész napos sportegészségügyi konferenciát ren­dez a MOB támogatásával az MLSZ, az MLSZ orvosi bi­zottsága és a Magyar Sportorvos Társaság november 3-án, hétfőn a budapesti Thermal Hotel Heliában. Fővédnökök: Kisteleki István, az MLSZ és Schmitt Pál, a MOB elnöke Néhány téma mutatóba a rendkívül gazdag programból: • Sportolók hirtelen szívhalála és megelőzése • Teljesítményfokozó sporttáplálkozás, lehetőségek és kockázatok • Sportsérülések gyakorisága és ellátása • Pszichológiai felkészítés a labdajátékokban • Terhelésélettan, teljesítménydiagnosztikai lehetőségek a labdajátékokban • Gyerek és serdülő labdajátékosok problémái • A sérülésmegelőzés módszerei Az előadók között olyan szaktekintélyek lesznek, mint Prof. Dr. Merkely Béla, Tihanyi András, Prof. Dr. Berkes István, Dr. Lénárt Ágota, Dr. Halasi Tamás, Jámbor László, Dr. Győre István, Dr. Jákó Péter, Dr. Dobos József Jelentkezni előzetesen 2000, a helyszínen 3000 forintos regisztrációs díj befizetésével lehet, mely magában foglalja az ebédet és a szakanyagokat is. (A jelentkezési lap és részletes program letölthető a www.mlsz.hu honlapról.) 2-2