Nemzeti Sport, 2009. május (107. évfolyam, 118-147. szám)

2009-05-02 / 118. szám

É­S KRITIM­A MECCSRŐL Átfutottak a védősoron. A hazaiak a hagyományos, tőlük megszokott 4-4-2-es hadrendben kezdtek, úgy, hogy a két belső középpályás inkább a labdaszerzésben, a védekezésben jeleskedett, míg a két szélről indult a kreatív, támadó szellemű középpályás. A Kaposvár ragaszkodott a 3-5-2-es had­rendhez, de ezúttal a vendéglátó elképzelése volt sikeresebb. Többek között azért, mert a Loki labdabiztosabbnak tűnt, másrészt a vonal­ban védekező vendégjátékosok között elpasszolt labdákkal rendre helyzetet tudtak teremteni a debreceniek. A vonal mellett mélységből meglehetősen sokszor kerültek a kaposvári védelmi vonal mögé a nagy lendülettel érkező hazai játékosok, így egyértelműen a piros-fe­hérek akarata dominált. Masszív védelem, megbízható középpályás­­sor, a labdát rendre jól megtartó és megjátszó két csatár, ez a Loki sikerreceptje. A Rákóczi becsülettel küzdött, szépített, de az volt az érzésünk, ezen az estén akár hat védővel is játszhatott volna, akkor is Loki-diadal a vége..._______________________________ OSZTÁLYZAT LABDARÚGÁS 3 2009. május 2., szombat nemzetisport SOPRONI LIGA 26. FORDULÓ Egyre jobban robog a Loki A Kaposvár is érezheti, miért a DVSC-TEVA a bajnoki cím első számú várományosa DVSC-TEVA Polekszics Bernáth, Mészáros N., Fodor M., Leandro Czvitkovics, Katona, Varga J., Szakály P. Oláh, Rudolf T . CSERE: Szakály P. helyett Dombi a 71., Katona helyett Demjén a 79., Oláh helyett Szilágyi P. a 84. percben KAPOSVÁR V(0) Horváth L. Grúz, Pest K., Zahorecz Gujic, Obrics, Farkas K., Hegedűs D., Junior Zsolnai, N. Nikolics CSERE: Gujic helyett Graszi K. a 33., Farkas K. helyett Bozsovics a 60., Obrics helyett Farkas Z. a 74. percben, Debrecen, 4000 néző Gólszerző: Czvitkovics (1-0) a 19., Mészáros N. (2-0) a 26., Szakály P. (3-0) a 30., Rudolf (4-0) a 70., Zsolnai (4-1) a 75. percben Játékvezető: Arany Tamás (8). Megpróbálta lapok nélkül vezetni a meccset, de néhányszor a zsebébe kellett volna nyúlnia. Asszisztensek: Viszokai László, Medovarszki János Szögletarány: 8:7 (6:1) A mérkőzésről tudósított: ■ BERECZKY ATTILA, SOMOGYI ZSOLT A vártnál egyoldalúbb küzdelmet hozott az Oláh Gábor utcai ösz­­szecsapás. A hét közben a tabella első helyére ugró DVSC-TEVA a Kaposvár elleni mérkőzésén azon meditáltunk, hol vannak a nézők? Az Újpest MTK-tól elszenvedett szerdai veresége (3-2) nyomán a DVSC-TEVA átvette a vezetést a tabellán, saját kezébe került a sor­sa, ami annyit jelent: ha megnyeri a hátralévő mérkőzéseit, bajnok lesz. Itt a nagy esély! Magától érte­tődik, hogy a lilák botlása futball­­lázt okozott Debrecenben - gon­doltuk mi, mert a valóság sajnos mást mutatott. Másfél órával az összecsapás előtt a református nagytemplom környékén egyetlen Loki-mezbe öltözött vagy sálat vi­selő fiatalt sem láttunk, bő fél órá­val a kezdés előtt a stadiontól nem messze található Fenke Csarnok parkolójában vettük észre az első debreceni dresszt viselő szurkolót - a trikón Böőr Zoltán neve virított, aki viszont már hosszú ideje a Győr futballistája... Noha a mai magyar NB I-ben a négyezres nézőszám jónak mond­ható, mi mégis csalódottan pillan­tottunk körbe a létesítményben. Igaz, hogy a főlelátó úgy-ahogy megtelt ezúttal is, de a kispaddal szemben lévő tribün bántóan fog­híjas maradt, a kapu mögötti szur­kolótábor létszáma is elmaradt a megszokottól. Pedig most a bajnoki cím a tét, és lépéselőnyben van a Loki! Úgy tűnik azonban, ez sem hoz­ta lázba a város lakosságát. Megle­het, az ennek az oka, hogy immá­ron nincs valódi értéke a bajnoki címnek. Nagy dicsőség, ez igaz, de szinte garantálható, hogy bárki vé­gez is az első helyen, nem jut el a Bajnokok Ligája-főtábláig. De az is lehet, hogy más van a nézőszám csökkenésének hátterében. Az egyik játékos úgy fogalma­zott: akármilyen hihetetlennek tűnik, neki az az érzése, hogy a sikert, a bajnoki címet is meg le­het szokni. És ebben lehet valami: amikor 2005-ben története során először lett aranyérmes a DVSC, volt itt tűzijáték, konfettieső, a futballistákat a vállukon vitték a drukkerek a főtérig. Aztán amikor 2006-ban a Loki megvédte a címét, az eufória már nem érte el az egy évvel azelőttit. Ünneplés persze akkor is volt, a futballistákat lovas hintó vitte a nagytemplom elé, de a fiesztán már közel sem voltak annyian, mint korábban. És ami­kor a Loki 2007-ben is bajnok lett, kis túlzással a nézők megtapsolták a csapatot, elhangzott a „Szép volt, fiúk!”, és mindenki hazaballagott. Pedig a pénteken látott Deb­recen több nézőt érdemelt volna - 2005-ben szinte mindig megtelt a stadion... -, hiszen Czvitkovics Péter parádés gólt rúgott, az ami­lyen váratlan, olyan szép megol­dást választó Mészáros Norbertet is elismerés illette remek góljáért, és Szakály Péter találata is tapsot kapott. Nem vitás, Magyarország egyik legveszélyesebb csatárkettő­se az Oláh Lóránt, Rudolf Gergely duó, viszont sokat elárul a Loki erejéről, hogy a gárda úgy szerzett háromgólos előnyt az első félidő­ben, hogy a két, magyar szinten ki­emelkedő képességűnek számító csatár egyike sem talált a hálóba... Apropó, Szakály Péter. A fiatal középpályás Kaposvárról került a Lokihoz, és ennek megfelelően nem is ünnepelte őrjöngve a talá­latát, nem akarta hergelni a jelen­lévő kilenc kaposvári szurkolót és egykori csapattársait. De nemcsak ő játszott egykori csapata ellen, hi­szen Oláh Lóránt is a Rákócziból igazolt a piros-fehérekhez, Zsolnai Róbert pedig egykori Loki-játékos­­ként tért vissza Kaposvárra. A Loki annak ellenére szerzett már az első félidőben megnyugta­tónak tűnő előnyt, hogy a mezőny­­játékosok között egyetlen légióst sem küldött pályára Herczeg And­rás klubmenedzser. Manapság sokat hallani arról a szakemberek közti vitáról, kellenek-e a külföldi­ek, avagy sem: a Loki példája azt mutatja, magyar futballistákkal (igaz, Leandro honosított labdarú­gó...) is lehet sikert elérni. A debreceniek győzelme nyo­más alá helyezte az Újpestet, a lilák vasárnap a DVTK-t fogadják, és addig öt pont a különbség a két csapat között. Ha nem nyernek a fővárosiak, jelentősen megnő a Loki előnye. Ki tudja, akkor talán a nézők is vissza­találnak az Oláh Gábor utcába... ■ 19: Czvitkovics végzett el szabadrúgást kissé jobbról, 28 mé­terről, a jobbal óriási erővel meglőtt labda a kapu jobb felső sarkába vá­gódott. 1-0 26. parc: Jobb oldali debreceni szöglet után Obrics hátáról Mészá­ros elé pattant a labda, aki jobbal félfordulatból, 17 méterről lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. 2-0 30. perc: Czvitkovics ugratta ki remek ütemben Szakályi Pétert a bal oldalon, a debreceni középpályás a tizenhatosra belépve jobb belsővel kapura lőtt, labdája Pest Krisztiánon megpattant, és Horváth kapus mel­lett a kapu jobb alsó sarkába hullott. 3- 0 70, Bernáth ívelt Rudolf lábára, a válogatott csatár két ka­posvári védő között átvette a labdát, majd 15 méterről jobb belsővel mes­terien csavart a kapu felső sarkába. 4- 0 75. perc: Kaposvári szögletet kö­vetően a hazai védők röviden szaba­dítottak fel, így Junior ismételhetett a bal oldalról, élesen belőtt labdája után Zsolnai három méterről jobb belsővel a léc alá helyezett. 4-1 Vigyázz, kész, hasalj! A nagy győzelmet ünneplő debreceni futballisták örömükben kicsúsztak közönségük elé ­ Vukasin Polekszics 0 Könnyű estéje volt, nem dolgoztatták meg a kaposvári csatárok................ Bernáth Csaba 5 Szokás szerint sokat dolgozott, jól vé­dekezett, s még egy gólpasszt is adott. Mészáros Norbert Hibátlan védőmunka mellett lőtt egy parádés gólt is. Gyorsasága révén meghatározó védőnek számít Magyar­­országon. Fodor Marcell : Kellemes meglepetés a játéka, él a le­hetőséggel, hogy Bíró Péter, Komlósi Ádám, Máté Péter és Szűcs István is hiányzik sérülés miatt. Leandro de Almeida Nagyvonalúan, magabiztosan futbal­lozott._______________________ Czvitkovics Péter Végig nagy kedvvel játszott, a tavasz egyik legszebb szabadrúgásgólját szerezte, és a védekezésből is kivette a részét. Katona Attila : Főként a rombolásban jeleskedett, na­gyon sok labdát szerzett. Varga József 6 Rengeteget futott, s jól fogta össze csapatát. Szakály Péter 7 Amíg a pályán volt, végig aktívnak tűnt, bejátszotta az egész bal oldalt, s gólt is szerzett.__________________________ Oláh Lóránt 6 Nem volt szerencséje, hiszen hiába akadtak villanásai, többször elcsú­szott a döntő pillanatban. Rudolf Gergely . Sokszor hozta zavarba a kaposvári védőket, s a „szokásos” gólját is meg­lök, igaz, a hajrában a lábában volt a duplizás lehetősége. A CSERÉK közül Dombi Tibor (-) ezúttal már biztosan, vezető csapatba állt be, Demjén Gábor (-) sérülés után tért vissza, Szilágyi Péter (-) ott lehetett a győztes csapatban. AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSeX DEBRECEN KAPOSVÁR Horváth László 4 Sokszor került kiszolgáltatott helyzet­be, de az első gólnál hibázott, és több­ször is bizonytalannak tűnt ______ Grúz Tamás 4 Rendre átjátszották, elszaladtak mel­lette a hazaiak elöl játszó gyors em­berei. Pest Krisztián küzdött, harcolt, de nem igazán reme­kelt a számára még mindig szokatlan poszton. Zahorecz Krisztián 4 A rutinos védő sem tudott mit kezdeni a mellette elviharzó hajdúsági táma­dókkal................ Boris Gujic 4 Feladata védekező részét nem tud­ta megoldani, valószínűleg ezért is cserélte le már szünet előtt Prukner László. Nemanja Obrics . Benne volt a legtöbb fantázia a vendé­gek közül, ügyes villanásai akadtak, a vereséget azonban egyedül nem aka­dályozhatta meg. Farkas Krisztián Volt egy lövése, ez minden, amit el­mondhatunk róla. Hegedűs Dávid 4 Megpróbálta összefogni a kaposvári középpályássort, váltakozó sikerrel. Ailton José Pereira Junior 5 Részese volt csapata szépítő góljának, de aligha a debreceni volt élete mécs­esé............................... Zsolnai Róbert 5 Feledhető produkcióját egy góllal javí­totta valamelyest. Nemanja Nikolics 4 Akadtak lehetőségei, de ezúttal be volt oltva gól ellen, több ziccert is elpuská­zott.................................................. A CSERÉK közül Graszi Károly (4) sem tudott lendíteni csapatán, Boján Bo­­zsovics (4) már megvert csapatba állt be, Farkas Zoltánnak (-) nem sok idő jutott, de így is lőtt egy kapufát. A LELÁTÓRÓL NÉZVE Az első félidőben nagyszerűen játszott a DVSC, megvoltak a lehetőségei, sokszor sikerült az ellenfél mögé kerülniük a haza­iaknak. Szép gólokat láthatott a közönség, s már a szünet előtt eldőlt a három pont sorsa. Remélem, hogy a héten megszerzett listavezető pozíció maga­biztosabbá teszi a csapatot, s megszerezi negyedik bajnoki címét. Ikmem a DVSC U17-es csapatának edzője HIRDETÉS ----------------------------------------­Mindeni munka mellett L. megteheti! • Jól felszerelt konferencia termek 4 'N Pihenjen aktívan! DRÁVAmOTEL strandröplabda •­­ Lazítson wellness központunkban! Keresse ajánlatainkat! 7815 Harkány, Bartók Béla u. 1. Tel.: +36 72 580 980 Fax: +36 72 580 981 reservation@dravahotel.hu kedvezmény minden szolgáltatásunkból, a hirdetés felmutatásával! Beváltható: 2009. június 30-ig / MESTER MÉRLEG Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és szerencsére sok jó egyéni teljesítmény volt a csapatunkban. Úgy gondolom, nagyon fontos és értékes három pontot szereztünk. HERCZEG ANDRÁS a DVSC-TEVAH­­­JHH klubmenedzsere Tíz perc alatt lenulláztuk magunkat, miután néhány párharcot elvesztettünk és buta gólokat kaptunk. Sok lehetőségünk volt az ered­mény kozmetiká­zására, de sajnos hibáztunk. PRUKNER LÁSZLÓ i» a Kaposvár "A vezetőedzője ■H