Nemzeti Sport, 2009. május (107. évfolyam, 118-147. szám)

2009-05-02 / 118. szám

4 LABDARÚGÁS memzetisport 2009. május 2., szombat 1 SOPRONI LIGA 26. FORDULÓ Rózsa Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. Vörös, Molnár B., Iszlai Oross, Kenesei K., Sipos N. HALADÁS 1" BP. HONVÉD 0" CSERE: Maróti helyett Moreira az 55., Diego helyett Abass a 62., Fazakas helyett Dobos a 74. percben CSERE: Kenesei K. helyett Skriba a 87. percben Tóthi, Takács Á., Debreceni, Filó T., Lungu Maróti, Hidi Fazakas, Vukmir, Diego Valent Szombathely, 6500 néző Gólszerző: Kenesei K. (1-0) a 40. percben Sárga lap: Debreceni (felvágta Sipos Norbertet) a 37., Vólent (Molnár Balázst buktatta) a 79., Takács A. (Iszlait vágta fel) a 77., Vörös (Hidit gáncsolta) a 78. percben Játékvezető: Kassai Viktor (8). Végig határozottan, jól bíráskodott. Asszisztensek: Erőss Gábor, Vámos Tibor Szögletarány: 11:3 (7:1) NL-KRITIKA A MECCSRŐL Egy félidőnyi bátorság 3 OSZTÁLYZAT A Haladás gördülékenyebben és lendületesebben játszott az első félidőben, a vendégek csak a védekezéssel törődtek. A kispesti támadásokban nem sok elgondolás volt, így a hazai védők szinte a félpályánál megakasztották azokat. Szünet után egészen más fel­fogásban játszó Honvéd lépett pályára: felhagyott védekező tak­tikájával, bátrabban támadott, így változatos, izgalmasabb lett a játék. A vendégek többet is birtokolták a labdát, de ez nem volt elég ahhoz, hogy mattolják is a szívósan futballozó szombathelyieket. A mérkőzésről tudósított:­­ KISS ÁRPÁD, VAJDA GYÖRGY A katasztrófát elkerülte, a vereséget viszont nem a Bp. Honvéd. A Haladás ugyanis a szezonbeli legjobb játékával, hacsak egy góllal is, de jobb volt, s győzelmével megőrizte előkelő helyét - a negyediket - a tabellán. Elkerülni a vereséget, megúsz­ni a katasztrófát - vélekedhetett Sisa Tibor, a Bp. Honvéd vezető­edzője - legalábbis ezt sejtették a meglepő húzások, az összeál­lítás, a hadrend átszervezése. A szakvezető kihagyta az utóbbi időben formán kívül lévő Ra­­bóczki Balázst, s a hosszú idők óta mellőzött Tóth Ivánt állította a kapuba, a bal oldali védő pozí­ciójába a középpályán korábban becsődölő Misheck Lungu került, míg a center mögé a jobb oldali védőként sorozatban betliző Dra­gán Vukmir. S ezzel még nem volt vége a váratlan húzásoknak, az igazi meglepetést a 16 esztendős Vólent Roland kezdőcsapatba ál­lítása jelentette. A kispadon pedig Hercegfalvi Zoltán ült, akit a honi mezőny egyik legjobb támadójá­nak tartanak. Sisa Tibor tehát a védekezésre, a biztonságra fek­tette a hangsúlyt, s bizony így a Honvéd elvétve került az ellenfél kapuja elé. Nem úgy a szombathelyiek, akik harminc perc elteltével már a hatodik szögletüket rúghatták, de tegyük hozzá rögvest, kevés sikerrel. A félidő hajrájában azon­ban mégis megszerezhette volna a vezetést az egyébként jobban futballozó Haladás, ám Oross Márton olyan helyzetet hagyott­ki, amilyet a serdülőben sem szoktak. Kenesei Krisztiánnak egy helyzet is elég volt a góllövéshez, s ezzel nyolcadik góljával a házi versenyben megelőzte Rajos Gá­bort. AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE V HALADÁS Rózsa Dániel 6 Magabiztosan, s olykor bravúrokat bemutatva védett._______________ Schimmer Szabolcs 5 Ez nem az ő meccse volt. A védekezést megoldotta, de beadásai, mélységi passzai nem sikerültek. Guzmics Richárd 6 Fejjel és lábbal is magabiztos volt. Kuttor Attila 6 Hatalmas rutinnal, minimális hibaszá­zalékkal futballozott. Tóth Péter 6 Csapatkapitányhoz méltóan hajtott, és űzte társait is.________________ Vörös Péter S Technikája ezúttal kevésbé érvénye­sült. Molnár Balázs 6 A hazai csapat középpályássorá­nak erőssége volt, megbízhatóan futballozott. Iszlai Bence 6. Nagy munkabírású, jó fizikai adottságú labdarúgó, s mindössze tizennyolc éves­­ a jövő egyik nagy reménysége. _____________ Oross Márton 4 Akart, küzdött, ám ismét nagyot hibázott az ellenfél kapuja előtt. Kenesei Krisztián Tudatos mozgással, begyakorolt szabadrúgás-variáció után rúgott lát­ványos gólt, s ezzel nemcsak csapata, de a mezőny fölé is nőtt. Sipos Norbert 6 Jól cselezett, vállalta az egy az egy elleni játékot, minden megmozdulását díjazta a közönség. A CSERE Skriba Máté (-) elmondhat­ja magáról, hogy a meccs legjobbja helyett küldték pályára. BP. HONVÉD Tóth Iván 6 A kapus beállítása jó húzásnak bizo­­nyult, hiszen magabiztosan védett. Takács Ákos 6 Régen láthattuk ilyen jól futballozni, beadásai, szerelései is sikerültek. Debreceni András 5 Keveset hibázott, de a gól az ő szám­lájára is írható. Filó Tamás 6 Az első félidőben hatalmasat mentett, a gólvonal előtt már maga a mozdulat is minden dicséretet megérdemel. Misheck Lungu : A második félidőben játszott jobban, akkor már bátrabban futballozott. Maróti Béla 4 Sem védekező középpályásként, sem pedig a center mögött játszva nem nyújtott jó teljesítményt. Hidi Patrik 6 A második félidőben játszott jobban ő is, sokat kitva, fegyelmezetten futballozva hívta fel magára a figyelmet_________ Fazakas Géza 4 Gyengén futballozott, jogos volt a lecserélése. Drágán Vukmir Nem az ő hibája, hogy az első félidő elején számára szokatlan poszton játszott, s aztán visszakerülve védekező közép­pályásként már közepes teljesítményt nyújtott. Láthatóan némi súlyfelesleg van rajta, s ettől aztán lassú és körülményes. Diego Rigonato Rodrigues Az első félidőt átaludta, a másodikban már jobban játszott, de elfáradt. Valent Roland : Noha nem látszott rajta, hogy tisztelné a nálánál idősebb Kuttor Attilát, ám egyelőre még sokat fejlődnie ahhoz, hogy túljárjon a rutinos védő eszén. A CSERÉK közül Guilherme Moreira (6) beállásával veszélyesebbé vált a Honvéd játéka, Dieng Cheikh Abass (-) gyorsaságát nem tudta érvényesíteni, Dobos Attila (-) pedig már nem tudott segíteni csapatán. «•­» www.nemzetisport.hu A bajnoki hajrá előtt belelendül a Haladás Nem jött be a Honvéd bunkerfutballja Szombathelyen A második félidőben már a harcosabb, „bátrabb” Honvéd futballozott, Dragán Vukmir vég­re a helyére került, vissza a véde­kező középpályás pozícióba, és noha feljebb tolta védekezését a vendégegyüttes, de elöl nem tudta megbontani a hazai védel­met. Leginkább azért nem, mert a tizenhatos előtt a rövid, kénysze­rítő passzokra épülő, védelmet megbontó taktika helyett csak tanácstalanul ívelgettek Takács Ákosék. A mérkőzés tehát nem igazol­ta Sisa Tibor meglepő húzásait, sőt inkább azt, hogy a Honvéd kényelmes, erőtlen, és elképzelés nélküli futballra képes csupán. Bár az igaz, a nagy különbségű vereséget így megúszta, de mert az első félidőben lemondott a támadásokról, hiába futballozott célratörőbben a másodikban, a vereség eleve garantálható volt, annnak ellenére, hogy a Honvéd néhányszor megmutatta, talán támadni is tudna. • * A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt a 17. fordulót az MLSZ elhalasztotta. A LELÁTÓRÓL NÉZVE Végre olyan mérkőzést láthattunk, amely szórakoztatta a kö­zönséget: a tavasszal most játszott a legjobban a Haladás. Nem értem a Honvéd defenzív védekezésre épülő taktikáját, miként azt sem, mi indokolta Drágán Vukmir szerepeltetését az irányí­tóposzton. A rossz taktikának tulajdonítható, hogy a fiatal Vólent Roland csak vergődött a szombathelyi védők között. Ez a mér­kőzés mindenesetre azt bizonyította, hogy célra­vezetőbb a saját nevelésű fiatalokra építeni, mint a külföldiekre. MARTON RÓBERT a Haladás korábbi labdarúgója Kenesei Krisztián csókja a gyűrűre, a Haladás csatára győztes gólt ünnepelhetett PERCRŐL­­ PERCRE 40. perc: Sipos Norbert jobbról elvégzett szabadrúgása után Kene­sei félfordulattal, jobbal, laposan a kapu közepébe lőtte 12 méterről a labdát. 1-0 45. perc: Kenesei a kimozdu­ló Tóth Iván mellett 15 méterről kapura küldte a labdát, amelyet Filó a gólvonal előtt még mente­ni tudott. Vámos Tibor partjelző határozottan továbbot jelzett az esetnél. Mindvégig hittem abban, hogy ez a mérkőzés csakis a mienk lehet, mert végig mi uraltuk a játékot, és a kimondottan egy nullás találkozón sikerült meg­szereznünk a három pontot. CSERTŐI AURÉL a Haladás Természetesen van ben­nem hiányérzet, azonban azt mondom, így is ki lehet kapni egy jó mérkőzésen... A sok sérültet nagyon nehéz pótolni, ezért nem is várhattunk jobb eredményt. SISA TIBOR a Budapest Honvéd **• vezetőed­eje