Nemzeti Sport, 2011. május (109. évfolyam, 118-147. szám)

2011-05-02 / 118. szám

VEREBES József ■ Azt vártam a Ferencváros-Debrecen meccstől, hogy az óriási tét miatt a hónap mérkőzése lesz, ehhez képest... A Ferencvá­ros második félidei játéka - a gól ellenére - gyengére sikerült. A Loki kontrákra rendezkedett be, s egy védelmi megingást kihasználva sikerült is megszereznie a vezetést. Czvitkovics Péter játéka rettentően hiányzott a vendégek futballjából, az a kreativitás, amely a középpályást jellemzi, pótolhatatlan. Azt is csalódás volt látni, hogy kevesen mentek ki az Üllői útra, a csapatnak ebben a helyzetben lenne a legnagyobb szüksége a támogatásra. • PERCRŐL PERCRE 14. perc: Gyönyörű ferencvárosi tá­madás, nagyszerű debreceni blokk. A mérkőzés első pontos akcióját Mo­rales indította a vendégek térfelének közepéről, a magasan szálló labdát Schembri a tizenhatosnál, a kapunak háttal, mellel tette Heinz elé, a cseh csatár 21 méterről laposan lőtt, de a visszazáró Fodor Marcell mentett. 42. perc: Morales veszítette el a labdát a Ferencváros tizenhatosának előte­rében, Yannick megszerezte, majd 18 méterről jobbal lőtt, a labda a lécet érintve hagyta el a játékteret. 51. perc: Józsi lökte fel Yannickot, 19 méterre a ferencvárosi kaputól, a balösszekötő helyén. Bódi jobbal el­végzett szabadrúgása után a labda a lécről vágódott a mezőnybe. 56. perc: Abdi adta el a labdát a felező­vonalnál, Bódi egyből indította Couli­­balyt, aki könnyedén futotta le Tutori­­csot, majd 14 méterről jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1 85. perc: Tóth Bence a bal oldalról ívelt Balog Zoltán elé, aki jobb külsővel erőteljesen a kapu előterébe rúgta a labdát, amely Mijadinoszki fejéről a debreceni kapu bal oldalába vágódott. Öngól! 1-1 VÁRATLAN PONTOSZTOZKODÁS: a szerencse segítette az FTC-t a Debrecen ellen, így a hajrában egyenlíteni tudott A FERENCVÁROSIAK EGY FURCSA FEJESSEL PONTOT SZEREZTEK - MEGLEPŐEN KEVÉS NÉZŐ LÁTTA A KÉT NÉPSZERŰ CSAPAT MECCSÉT egy öngól jött... tok!” rigmus, a pályán küzdő felek viszont - szerencsére - inkább a játékot választották. A ferencvá­rosiak gyors és lapos passzokkal próbálták átjátszani a saját tér­felén rombolásra berendezkedő Debrecent. A korábbi összecsa­pásokon sokszor tanácstalanul, váratlan húzások nélkül labdázó zöldek ezúttal igencsak felszívták magukat, rengeteg labdát szerez­tek a pálya középső harmadában, a gyors támadók pedig a leshatá­ron várták a kitigratást.Csakhogy a pontosság nem kimondottan volt erőssége, a fradistáknak. Sőt egyre több hibával ját­szottak a fehér mezesek. A saját tizenhatosuk előterében eladott labdák kis híján megbosszulták magukat­­ a labdabirtoklás te­kintetében tekintélyes lemara­dásban lévő debreceniek kis hí­ján a vezetést is megszerezték az első félidőben, a hazai léc viszont jó helyen volt. A pálya talaja ellenben ha­gyott némi kívánnivalót, ezért a félidőben rikító láthatósági mellényben lépegető bizton­ságiak taposták a helyükre a kifordult fűcsomókat. A csak hellyel-kézzel elegyengetett gyep ellenben megzavarta a hazaiakat. Vagy legalábbis más elfogadható magyarázatot nemigen lehet a zöld-fehérek visszaesésére találni. Kétségte­len, a vendégek egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak, már a középpályán agresszív labdaszerzésre törekedtek­­ és a pontatlan ferencvárosiak tál­cán kínálták nekik a gólszerzési lehetőségeket. A debreceniek remekül rájátszottak a hazai ol­dal gyengeségeire, a lassú, illet­ve darabos védőket több ízben hagyták faképnél a csatáraik. Ismét csak visszhangzott a lelátón a „Harcoljatok!” akár - mindhiába. A pályára behají­tott műanyag poharas sör sem tette „folyékonyabbá” a hazai­ak futballját. A középpályán ellenfele fölé nőtt a DVSC, az első félidőben még saját lábában hasra eső Luis Ramos például hazai akci­ók tömkelegét akasztotta meg - ám amikor a vendégek elhitték, nyerhetnek, óriási hibát követ­tek el. Ismét csak visszaálltak a saját térfelükre (igaz, a hazaiak ekkor igencsak nyomtak) - ho­lott nagyobb odafigyeléssel megőrizhették volna az elő­nyüket, távol tarthatták volna kapujuktól a hajrában óriási szerencsével egyenlítő ferenc­városiakat. Tudták persze a hazai nézők is, hogy csapatuk ajándékba kapta a pontot, ezért az öklü­ket rázták a lefújáskor. Sőt azt skandálták a pályáról leballa­góknak, hogy kutya gyenge. Vagy valami ilyesmit... 1 éve nem nyert a DVSC a Ferencváros pályáján A Junior nem fért a labdához, mert a debreceni gólszerző jól fedezte, ám a Ferencváros a végén nagyon nyomott, és óriási szerencsével egyenlíteni tudott A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE 23 gólos André Alves (Videoton) 13 gólos Oláh Lóránt (Kaposvár) 12 gólos Adamo Coulibaly (DVSC-TEVA) 11 gólos André Schembri (Ferencváros) Lombard Pápa-Siófok 19.00 Paks-Újpest 19.00 Május 8., vasárnap Bp. Honvéd-Videoton*** 17.30 Élő közvetítés: ’Dunafv, **Sport1, **Sport2,****SportM Tököli Attila (KTE-Ereco) Ferenczi István (Vasas) 10 gólos Czvitkovics Péter (DVSC-TEVA) Kenesei Krisztián (Haladás) Goran Maries (Lombard Pápa) 9 gólos Prince Rajcomar(ZTE) A 27. FORDULÓ MŰSORA Május 6., péntek KTE-Ereco-Győri ETO"** 17.00 Zalaegerszeg-MTK* 19.00 Május 7., szombat Szolnoki MÁV-Ferencváros* 15.00 Kaposvár-DVSC-TEVA­ 17.30 Haladás-Vasas 19.00 Az állás / / V­B 1 NBI 26. FORDULÓ meccssz. győz. dönt ver. gólkülönbség pont 1. Videoton FG 26 166 4 52-24 +28 541 2 Paksi FC 26 135 K I■ 11 | HU K 11 3. Kaposvári Rákóczi 26 1 13 10 40-36 +4 42 4. Ferencváros 26 133 10 39-36 +3 42 5. DVSC-TEVA 26 118 7 49-39 +10 41 6. Zalaegerszegi TE 26 124 10 42-41 +1 40 7. Vasas 26 115 10 32-38 -6 38 8. Újpest FC 26 106 10 42-34 +8 36 9.Budapest Honvéd 26 106 10 30-29 +1 36 10. Kecskeméti TE-Ereco 26 111 14 44-47 -3 34 11. Lombard Pápa 26 104 12 38-45 -7 34 12. Győri ETO 268 108 31-30 +1 34 13. Szombathelyi Haladás 268 7 11 33-34 -1 31 14. BFC Siófok 266 10 10 23-33 -10 28 15. MTK Budapest 267 6 13 30-41 -11 27 16. Szolnoki MÁV 264­ 6 16 21-48 1­­s Csil 18 Bajnokok Ligája Európa-liga Kiesők ■ABDARUGAS I 3 2011. május 2., hétfő m&mxetisport 6 Sok futással, kemény ütközésekkel tarkított mérkőzésen a pontat­lanság ezúttal is ront az átlagon. Az első félidőben a Debrecen, a másodikban a Ferencváros hibá­zott többet, ráadásul a temérdek szabálytalanság következtében alig alakulhatott ki folyamatos játék.7 Az Albert-stadionban megszokott légkörben futballoztak a csapatok, a mintegy 150 tagú vendégtábor is beleadott apait-anyait. Több néző minden bizonnyal jobb hangulatot teremtett volna.­ Az első félidőben különösebben kirívó szabálytalanság nélkül futballoztak a csapatok, csupán Szakály Péter könyöklése súrolta a sportszerűség határát. A folytatásban aztán nem kímélték egymást a játékosok. A hazaiak három csatárral álltak­­ fel ugyan, ám a kissé visszavontan futballozó Marek Heinz nem sok veszélyt jelentett a Loki kapujára, igaz, két társa sem. A vendégeknél Adamo Coulibaly egyedüli ékként játszott, négy támadó felfogású középpályás mégis kellő támoga­tást nyújtott a csatárnak.­ Maróti Béla korai kiválása nem okozott zavart a Ferencváros­­ középpályáján, később azonban Tóth Bence és Emil Miljkovic­­ beállítása sem lendített a zöld­fehérek játékán. A DVSC a meg­erősített középpályájával meg-­­­nyerhette volna a mérkőzést, ám ezt az öngól meghiúsította.­ Bár gólt nem szerzett, Bódi .­­ Ádám teljesítménye kimagaslott a mezőnyből. A középpályás gól- 1 passzt adott, szabadrúgásból a­­/1 lécet is eltalálta, és lendületesen, pontosan futballozott. ;tff:S---­K W ifi# 1­13 SZURKOLÓI­ TÁMOGATÁS* TIRFNCVAROSI TO 675 570 RÉSZLIK A WWW.BORSODI.HU OLDALON DIBRICÍNI VSO 373560 PUJPISTK 168740 5£GYŐRI ETO FC 139690 k fcshími n-mea 1073101 VASAS 50 105 320£ BUDAPEST HONVID FC 55210­0 PAKSI FC: 49530 ZALAFGIRS2FGI TI FC: 43 840 LOMBARD PAPA TERMA! FC 33 9801 BFC SIÓFOK: 294401SZOMBATHELYI HALADÁS FC 27040 A KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 24 440 V. SZOLNOKI MÁV FC: 21 4501 Qv MTK BUDAPEST: 21300 körözz a­z apátodért!