Nemzeti Sport, 2011. augusztus (109. évfolyam, 208-237. szám)

2011-08-01 / 208. szám

MrrrQT1 £■J, £| ^ ^ ff L Kecskemét-Debrecen 19.00 Élő közvetítés: *Sport1, ** ***m1, ****SportM 'Sport2, ZTE-Bp. Honvéd**** 18.00 Augusztus 6., szombat Vasas-Haladás* 17.30 Siófok-Győri ETO 19.00 Pápa-Kaposvár 19.00 Videoton-Diósgyőr* 20.00 Augusztus 7., vasárnap Ferencváros-Pécsi MFC'*** 16.00 Újpest-Paks** 18.00 A 4. FORDULÓ MŰSORA -Augusztus 5., péntek A vendégeknél három próbál­kozást véltünk felfedezni, de Oláh Lóránt, Libán Abdi és Felipe Félix kapura lövése után sem gyakorolt szívmasszázst a hazai közönség, a Leidnál Dajan Simac fejese és Bódi Ádám kapura püfölt labdája kelthetett volna riadalmat. Akkor viszont felkaptuk a fe­jünket, amikor a Felipe Félixnél úgy húsz centivel alacsonyabb Varga József próbált stukkolni a brazil égimeszelő mellett - si­került neki, no persze, egy válo­gatott játékostól a lehetetlent is elvárja az ember. A debreceni szűrő Loki-mez­­ben mindenesetre már vasárnap mennybre mehetett volna, nagy­szerű indításával Adamo Couli­­baly viharzott el a jobb oldalon a második játékrész közepén, kö­zépre lőtt labdáját azonban elő­revetődve passzolta kapu mellé az időközben pályára lépő Yan­nick Mbengono. Eldőlhetett volna a meccs, és lám, mnyen a futball, néhány perccel később viszont egyenlít­hetett volna a Ferencváros. Tóth Bence szabadrúgását követően kevéssel bólintotta a jobb ka­pufa mellé a labdát Csizmadia Csaba, öt perccel a lefújás előtt aztán újabb ziccer adódott, de Yannick a jó ütemben kimozduló Fra­­di-kapusba lőtt. Az elszalasztott esély nem bosszulta meg magát, a Loki győzött, mint 2003 óta mindig. A memóriánk annál se­­kélyesebb, hogy azt írjuk, mint korábban bármikor, ezúttal is megérdemelten, úgyhogy ma­radjunk annyiban: „is” nélkül, megérdemelten,­­ TART AZ ÁTOK: az elmúlt tíz esztendőhöz hasonlóan most sem sikerült Debrecenben győznie a Ferencvárosnak FORGATÓKÖNYV SZERINT JÁTSZIK, AZAZ AZ OLÁH GÁBOR UTCÁBAN NAGY KÜZDELEMBEN MEGVERI A ZÖLD-FEHÉREKET a nagyerdei pályán Zoltán mindenesetre fújt, talán túlzottan is aggódva a francia támadó testi épségéért. Az ítélet nemcsak azért érdemel szót, mert abból a szituációból szerzett ve­zetést a Loki (mindazonáltal Mar­ko Ranilovic is csúnyán lemaradt az egyébként jól eltalált labdáról), hanem mert a bíró filozófiáját azért is jegyezhettük el eddig a követendő stílusok között, mert többnyire engedte a férfias küz­delmet. Vasárnap kevésbé, ami­kor pedig annál is erélyesebbnek kellett volna lennie, elmaradtak a figyelmeztetések. No de a negyvenötödik perc­ben történteket is megelőzte egy s más, a tizedikben például mind­két tábor elkezdett szurkolni. A hangulat onnantól fogva már a megszokott debreceni atmosz­férát idézte, a játék kevésbé. Gól­helyzetek sajnos csak elvétve jel­lemezték a találkozót, az viszont feltűnt, ha a hazaiak letámadnak, könnyen zavarba hozzák a Fra­dit. Amikor megtették, labdát is szereztek, a lehetőséggel azon­ban nem tudtak mit kezdeni. Túl sok volt a rossz passz, aminek az lehetett a magyarázata, hogy a hazai átlagnál jóval tempósabb futball jobb technikai felkészült­séget igényelne, márpedig azzal akadtak gondok. A pattogós fo­ciba rendre hiba csúszott, aligha­nem azért, mert fiaink nincsenek hozzászokva ahhoz a ritmushoz, amelyet ezen a derbin diktálni próbáltak, de legalább a lötyögést nem kérhettük számon. A pub­likum néhány gólra, valamivel több helyzetre és számos látvá­nyos megoldásra vágyott, sajnos egyik oldalon sem sikerült az igé­nyeket kielégíteni. I fi;" Ki'l fi m i ! i.! í I; rTn FOTO: SZABÓ MIKLÓS 4 ■ Nem tudom, mit szerettek volna játszani a csapatok, milyen taktikát dolgoztak ki az edzők, de egy biztos­­ nézőként borzasz­tóan „szórakoztam”... A játékosok összevissza rugdosták egy­mást, rengeteg szabálytalanságot láttam, játékot viszont nem. A szabadrúgásgólt megelőző szabálytalanság valóban fault volt, csak éppen nem a Debrecennek, hanem a Ferencvárosnak kellett volna jönnie... A Fradiban Libán Abdi és Felipe Félix is katasztrofális teljesítményt nyújtott, egyedül Lisztes Krisztián tudott meglepőt húzni támadásban. Megjegyzendő, amikor Lisztes Andrezinhóhoz passzolt, a brazilon rendre elakadt az akció. A hazaiak is gyengén futballoztak, hiányzik a nyáron tá­vozó Czvitkovics Péter kreatív játéka. Ha a két csapat bajnoki álmokat dédelget, nagyon össze kell kapnia magát. ■ VEREBES PERCRŐL PERCRE 36. perc: Bódi futotta le a ferencváro­si védőket, majd 28 méterről lövésre szánta el magát, a labda centiméte­rekkel kerülte el a bal alsó sarkot. 45. perc: Bódi végezhetett el szabadrú­gást a 16-os bal oldali sarkáról. A jobb­lábas lövés a vetődő Ranilovic mellett vágódott a kapu jobb oldalába. 71. perc: Bódi adott remek labdát a jobboldalon kiugró Coulibalynak, a francia csatár a tizenhatossal egy magasságban laposan centerezett, az érkező Yannick estében ballal nyolc méterről a jobb sarok mellé lőtt. 77. perc: Tóth Bence jobbról érkező beadását a tizenegyes pontnál felugró Csizmadia a jobb kapufa mellé fejelte. Az állás 1-0 3. FORDULÓ 1. Debreceni VSC 2. Pécsi MFC 3. Győri ETO meccssz. győz. dönt ver. gólkülönbség pont 8-2 +6 9 5-2 +3 9 4-1 +3 9 4. Pápa FC 4-1 +3 5.Budapest Honvéd 9-4 +5 6. Kecskeméti TE 8-4 +4 7. Diósgyőri VTK 6-4 +28. Kaposvári Rákóczi 4-6 -2 9. Paksi FC 3 11 1 4-7 -3 4 1 10. Videoton FC 2 1-1 4-2 +23 11. BFC Siófok 2 ' 1-1 2-2 03 12.Ferencváros 3 -2 1 3-4 -12 13. Haladás 3 --3 2-6 -40 14. Újpest FC 3 --3 0-4 -40 15. Zalaegerszegi TE3 -3 2-8 -60 16. Vasas SC3 -3 3-11 -80 Bajnokok Ligája Európa-liga Kiesők LABDARÚGÁS 1­3 2011. augusztus 1., hétfő ,eszetisport Megérkezett a rekorder . Ahogy azt Prukner László a találkozó után elárulta, a Fe­rencváros átigazolta a nyáron a Vasastól elküldött Végh Zoltánt. A meccsszámok tekintetében NB I-es csúcstartó kapus (569 élvonalbeli bajnoki) a szakmai igazgató információi szerint nem feltétlenül első számú portásnak érkezik az Üllői útra, hanem a gyér kapuslétszámot növelendő. Végh Zoltánnak egyébként a Fradi utánpótlásá­ban is akad majd teendője. ■ Ha a svájci órák olyan pontatlanok lennének, mint a játékosok ezen a vasárnapon, sokáig már nem kelle­ne őket gyártani, a küzdőszellem, a megszokottnál jóval nagyobb tempó ellenben emelt a nívón.­ Az első tíz perc némasági fogadalmát leszámítva frenetikus atmoszférában futballozhattak a felek, repítette is őket a Loki- és a Fradi-tábor éneke, olyannyira, hogy a labdát is elhagyták olykor.­­ Volt sajnos néhány alattomos szabálytalanság - kis könyöklés, kis talpalás, kis rátartás a lábra -, ezeket az intermezzókat szí­vesen nélkülöztük volna. A férfias harc természetesen belefér­­ durváskodni minek? Az első félidőben támadófociról sem nagyon beszélhettünk, nemhogy annak erejéről, a má­sodikban már inkább veszélyben forogtak a kapuk, csak hát akkor a helyzetek tökéletes megoldása tűnt olyan nehéznek, mint egy sokismeretlenes egyenlet.6 Kondás Elemér két győztes meccs után nem változtatott, alighanem várta, hogy folytatódjék a győzelmi széria, így is lett. Prukner László nem óvatoskodott, három támadót vezényelt a csatársorba, mégsem remegett a Loki-védők lába.7 Ugyan Varga József is remekül teljesített, héroszi magassá­gokba mégiscsak a győztes gól szerzője, Bódi Ádám emelkedett. Utóvégre, az ember nem minden­nap rúg három pontot érő gólt a Fradinak.