Nemzeti Sport, 2012. augusztus (110. évfolyam, 209-238. szám)

2012-08-01 / 209. szám

1 SCSEPANOVICS Szécsi I Paskovics Kásás 1 1 M.JANOVICS 2 Biros 3 1 A.IVOVICS 2 VargaT. I Zlokovics 1 HÄRAI 2 I Gojkovics 1 KissG. 1 DRASKO BRGULJAN 3 Madaras Csere: Csere: 1 N.Janovics Nagy V. (kapus) Jokics 1 Hosnyánszky 1 Petrovics STEINMETZ A. 1 j Radovics 1 Varga Dénes j Draskovics VARGA DANIEL 2 Szívós A mérkőzés osztályzata: 1 2 3­­15 London, vízilabda-aréna, 5000 néző Vezette: Borell (spanyol), Flahive (ausztrál)1 Gól - emberelőnyből: 13/7, ill. 12/4 Gól-ötméteresből: 1/1, ill. 1/1 Kipontozódott: Petrovics (18. p.), Jokics (27. p.), Varga Dániel (28. p.), A. Ivovics (30. p.) MESTERMÉRLEG Fellélegezhetünk. Nagyobb elszánt­sággal játszottunk, mint ezen a nyáron bármikor. Ez a másik arcunk, az Egyesült Államoktól elszenvedett vereség után most bizonyítottuk, hogy mindenki megszenved velünk. .... A magyar válogatottat filmeli azonban második vereség­i 1 Ige ellenére sem írnám le, r^gyl nagyon tapasztalt csapat, fc^Aihem mellesleg a legutóbbi iwM ■ I három olimpia győztese. ■ A Szerbia ellen mutatottnál jobb teljesítm­énnyel, de második csoportmérkőzését is elveszí­tette férfiválogatottunk London­ban, Montenegró végig vezetve nyert. Varga Dénes elismerte, nyomasztó a két vereség, de muszáj túllépni, máskülönben... Szerda délután Románia ellen meg kell érezni a győzelem ízét! lapota híven tükrözte a csapa­tot. Valami nem stimmel. Hogy mi, nem tudja egyikük sem. Vagy érzik, csak nem mond­ják... EREDMÉNYGÖRBE Kásás Tamás legalább meg­állt a sajtó előtt - igaz, ő ruti­nos róka, neki már van három olimpiai aranya... de még ő sem jött elő az „olimpia majd a második héten kezdődik” fel­mentő szöveggel. Nem volna ildomos. Félreértés ne essék, a vész­harang kongatása sem idő­szerű. Nem feltétlenül azért, mert Sydneyben két vereséggel együtt aratott felejthetetlen diadalt a csapat, hanem azért, mert a hétfői produkció nyo­maiban már biztató volt. Nézzük a pozitívumokat! Kezdjük ott, hogy végig volt tartása a magyar válogatottnak. Állandóan futnia kellett az ered­mény után, de még háromgólos hátrányban sem tört össze. A szerbek ellen igen, ezúttal nem. Az emberelőnyös mutató jónak mondható - más kérdés, hogy itt voltak hibák is, ronda ke­­resztpasszok, csak hogy egyet említsünk... és itt van Stein­metz Ádám. Amit összegürizett a meccsen, arra nehéz szavakat találni! Futószalagon szállította a fórokat, ötméterest harcolt ki, ráadásul még gólt is szerzett. Centertársa, „nem nyilatko­zom” Hárai Balázs (aki később azért legalább a válogatott honlapjának csak nyilatkozott) is kitett magáért, ergo ami nem ment Szerbia ellen, az összejött Montenegróval szemben. Egy vodafone Az MVLSZ főtámogatója ■ is • 1 » 11 V­­V Két vereség, nulla pont - nem ezt szoktuk meg­ ­) Montenegró Magyarország gólkülönbség 1. negyed: 2-2 2. negyed: 6-5 3. negyed: 9-8 Az első negyed felénél kezdődött az üldözősdi: a Vasasban légióskodó Drasko Brguljan talált először, és 2-2-nél ért minket az első szünet. De a térfélcserekor már hátrányban voltunk, a harmadik negyedben pedig csak romlott a helyzet, a rangadó kétharmad­ánál 5-8-ra is álltunk - innen sikerült visszamászni. Úgy-ahogy persze, mert habár négyszer is felzárkóztunk mí­nusz egyre, egyenlíteni nem sikerült. Zárásként egy szomorú tény: még egyszer sem vezettünk a londoni olimpián... „Balázs, néhány szóra!" Balázs megy tovább. „Pufi, légy szíves, ne csináld ezt!” Balázs nem áll meg. Elviharzik az öltözőbe. A kordon mögött rá várako­zó újságírók közül a válogatott honlapjának helyszínen lévő munkatársa próbálta odacsal­ni. Ha neki sem megy, akkor gond van. Hárai Balázs lelkiál­ (2-2,4-3, 3-3,2-2) Stanko Perovics Montenegró szövetségi kapitánya Kemény Dénes a fejét fogja, Benedek Tibor és Szívós Márton I a körmét rágja, a többiek pedig morózusan néznek - nem­­ volt mindig örömteli látvány a Montenegró elleni mérkőzés ! VÉLEMÉNYEK ^gjrjiMindenki láthatta, mi is filtereztük, mekkora volt a * *'.£% különbség az első és a tMfii­fm­ásodik meccsünk között. %^r.lErővel bírjuk - most jobban felpörögtünk. Nem mi let­tünk gyengébbek, hanem az ellenfelek jöttek fel és lett kiegyenlítettebb a mezőny. Akik nem nyertek fontos tor­nát, vagy csak keveset vagy esetleg régen, azok rendkívül motiváltak. jjjjj0TjEz is vereség lett, de Cjatmicsoda különbség! Úgy kell­­fS-­ t játszanunk a folytatásban, ahogy elinduljunk végre fel­­jgerjt felé, és jöjjön a győzelem. Szükségünk lenne már rá. Ami biztos, a védekezésünket sürgősen helyre kell tennünk, ilyen sok gólt egyszerűen nem szabad beszednünk. mám jjST^Jobban ment, mint két t­ítnappal ezelőtt, de még nem wif­i az igazi. Apróságokon múlt, ép­pezért bizakodó vagyok. ^ ypr ! Ahogy nőtt a hátrányunk, a beállásom is egyre valószí­nűbb lett. Főként azért, mert az ilyen váltás mindig elbizonytalanítja az ellenfelet, így is lett, de ez is kevésnek bizonyult. "Összeszedettebbek C­esc­k voltunk, de ismét ren- tgeteg gólt kaptunk. Nem koncentráltunk eléggé, ez­­pedig ránk nem jellemző pontatlanságokat idézett elő. Nem tudom, mi történt a csa­pattal. Fel kell állnunk, máskülönben a harmadik rangadónkat is elveszítjük a csoportban. Az első mérkőzésen na­­gyon rosszul játszottunk, 0 ' .jjl,és a vereség stresszes |\J»...állapotot okozott. Ez a PJJPP meccs viszont olyan volt, mint egy döntő. Fontos, hogy van már győzelmünk, ez a teljesítmény lehet a recept további sikereinkhez. Nem akarok jósol­­gatni, maradjunk annyiban, hogy az ajtót kinyitottuk, és bármire készen állunk. S­EP Hatalmas győzelem volt! IPP !Az Egyesült Államok ellen­i nagyon kemény harcot­­ vívtunk, és ugyan három jP­ pinphéz meccset nyitunk, " meg kell találnunk a mócsját a lazításnak. Fizikailag azonban rendben vagyunk. A magyar váloga­tott bár kiváló csapat, négy évvel idő­sebb lett Peking óta, három olimpiai aranyérmet nyert sorozatban - de ennyi elég is­ im nemzetisport 2012.augusztus 1.,szerda