Nemzeti Sport, 2013. december (111. évfolyam, 327-355. szám)

2013-12-01 / 327. szám

így osztályozza a játékosokat a nemzetig Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló Nemzetközi szinthez mérve is­­ klasszisteljesítmény A válogatott kerettagsághoz megfelelő, kiemelkedően jó teljesítmény A magyar szintet jóval meghaladó, a nemzetközi szint átlagát megüti teljesítmény, gólokkal, gólpasszokkal színesítve 1 magyar futball a magyar futball szintjén Az esemény gazdagabb Az átlagos magyar \\ Súlyos hibákat \\ Kiállítás miatt szintjéhez mérten már \\ az átlagosnál \\ magyar \\ mezőnyjátékra \\ elkövető, durva \\ 30 peruiél kevesebb ( kiemelkedő teljesítmény, I # sokkal jobb 4 mérkőzéseken­­) jellemző, kevés II játékkal jellemezhető, / I játék, vagy abszolút több szerzett góllal, // teljesítmény, góllal, // átlagos // szerepet vállaló if már-már értékelhetetlen // értékelhetetlenteljesít­i gólpasszal // gólpasszokkal // teljesítmény // teljesítmény fs teljesítmény ff mény, bundázás Kapus esetében, ba j­formán nivcs A * Szépen kiénekelték a sajtot a szájukból... Megmondom őszintén, nem láttam olyan nagy kü­lönbséget, inkább csak a gólok számában volt. Amibe az Újpest belerúgott, abból gól lett. A statisztikák alap­ján a kapusunknak egy védése volt a a kilencven perc alatt, azonkívül négyszer kellett kidobnia a hálóból a labdát. ■ Akkor miért kaptak ki mégis? Rengeteg helyzetet hagytunk ki. Az a csapat, amely ennyi ziccert ront, nem érdemel győzelmet. De még döntetlent sem. Mi sajnos a két tizenhatos között voltunk nagyon jók, de ezt a játékot leginkább a két tizenhatoson belül játsszák. Nekünk ott elfogyott a tudományunk, így hiába irányítottuk a játékot az első félidőben. ■ Hogyan tovább? Azt a három pontot ki kell hozzuk az utolsó mérkőzé­sünkből. Megpróbálunk nyerni Pécsen. ■ Mi történt a csapattal a második félidőben? A szünetben változtattunk, cseréltünk is, de leginkább gon­dolkodásban sikerült váltanunk. Ezért nyertünk. Arra kértem a srácokat, mutassák meg, milyen karakterek. Bejött! ■ Ennyit számít az önbizalom? A második gólunk némileg sokkolta a paksiakat, mi pedig új erőre kaptunk, ráéreztünk, hogy itt győzhetünk is. Ekkor már sokkal agresszívebbek voltunk, de igazán a harmadik gólunkat követően láttam az önbizalom jeleit a játékosaimon. Az ellenfél elrontotta a helyzete­it, mi pedig vérszemet kaptunk. ■ Miként lehet ennyire kétarcú csapat az Újpest? Erre nincs magyarázat. Az első félidőben a Paks sokkal jobb volt, mint mi, ne is szépítsük. Amit akkor láttam, elkeserített, az ellenfél futott, rohant, lőtt két gólt, mi pedig... Arról inkább ne is beszéljünk. Sok esélyt adtunk a Paksnak, hogy kidolgozza a helyzeteit, ebből kettőt ki is használt. De minden jó, ha a vége jó, a második félidőben már meggyőzően futballoztunk. MESTERMÉRLEG: HORVÁTH FERENC a Paks vezetőedzője NEBOJSA VIGNJEVICS az Újpest vezetőedzője Játszani a tizenhatoson belül kellene nemzetisport 2013. december 1. vasárnap Labdarúgás 13 NEBOJSA VIGNJEVICS FELRÁZTA A FÉLŐSEN FUTBALLOZÓ ÚJPESTET, AZ EDZŐ ISMÉT JÓL TAKTIKÁZOTT Paks: már ugrott a téli prémium... HOL VOLTAK AZ ELSŐ FÉLIDŐBEN? A lila-fehérek sokáig csak lötyögtek a pályán, majd varázsütésre elkezdtek futballozni A mérkőzésről tudósított: Borbola Bence, Rónai Gábor• A második félidőre megtáltoso­dott az Újpest. Nebojsa Vignjevics együttese a fordulást követően más csa­pat benyomását keltette, s ha az akkor látott produkciót labdarú­gásnak nevezzük, az előtte lévőt minek hívjuk? Nos, arra nincs jelző. A lila-fehérek kilenc perc alatt lőttek három gólt az egyre inkább megszeppenő paksiaknak, előbb Loic Nego, majd Dusan Vaszil­jevics, aztán Lázár Bence talált a kapuba. Alighanem a kispad előtt álldogáló Nebojsa Vignjevics is alaposan meglepődött játékosai teljesítménye láttán, ám a szerb szakember karakterére jellemző, hogy a kétgólos vezetés birtoká­ban is támadásra tüzelte labda­rúgóit. Szép gólokat szereztek a ven­dégek, de tökéletesen igaznak tűnik mindaz, amiről hét közben Nebojsa Vignjevics lapunknak beszélt: ebbe a csapatba a télen mindenképpen balhátvédet kell szerződtetni. Amúgy elnézve a hátul játszók szombati produk­cióját, a kívánságon módosíta­ni kellene: januárban komplett hátvédsor beszerzésére lenne szükség. A szerb edző a kispad 9 MECCS KUDARCA UTÁN nehéz helyzetben vannak Pakson, a bajnokságot jól kezdő csapat kép­telen igazán eredményesen játszani előtti zóna szélénél álldogálva a legtöbbet a fiatal Loic Negót szidta, a légiós úgy grasszált a jobb oldalon, hogy csak az nem száguldott el a szélén mellette, aki nem akart. Ráadásul Nagy Olivér igenis akart... A hátvéd szerencséjére csupán az első félidőben. Akkor még szépen fejlődtek az oldalvonal mellett a paksi akciók, a hazaiak néhány támadás végén különösebb megerőltetés nélkül kerültek helyzetbe. Vezetett is a Paks, sőt a gyengélkedő védelem asszisztálásával Horváth Ferenc együttese a győzelmet is bebiz­tosíthatta volna - két ziccer azon­ban kimaradt... Az újpestiek a fordulást köve­tően azonban nem hibáztak. A fürge Asmir Suljic és José María Antón pályára küldése te­litalálatnak bizonyult, a bosnyák középpályás életet lehelt a lila-fe­hérek futballjába, míg utóbbi le­zárta a bal oldalt, így az addig ott játszó Balogh Balázs a középpá­lyán száguldozhatott. Felpörgette a ritmust az Újpest, érezni lehe­tett, hogy a góloknak köszönhető­en megjött az önbizalma az addig csak poroszkáló játékosoknak, és a találkozó utolsó periódusában már olyan cseleket is meg mertek csinálni, amilyenek az első fél­időben alighanem eszükbe sem jutottak volna. S a Paks? A zöld-fehérek kilenc mér­kőzés óta nyeretlenek, s óriási kérdőjel mindaz, ami a csapattal történik. A hat vereség mellett mindössze három döntetlenre futotta - ez pedig édeskevés. Ami biztos: a decemberi prémium ez­zel ugrott, a csapat a téli szünet előtt már nem lehet ott a legjobb tíz együttes között. Szomorkás karácsony lesz... 16. KORDUL® Vészhelyzeti Balajcza Szabolcsnak csak az első félidőben kellett félnie attól, hogy Szabó János beveszi a kapuját FOTÓIGRNÁK LÁSZLÓ A MECCS SZÍNVONALA ¥ m­umm 7806 • •••••­­)))■) HANGULAT MVM-PAKS ÚJPEST PAKS, 1200 NÉZŐ SPORTSZERŰSÉG UtÍmADÓFUTBALL EREJEI farrmimBÉ EDZŐ­­HÚZÁSOK A MECCS EMBERE ASMIR SULJIC • •••• ) ) ) ) ) MECCS INDEX 1­5.66 Egész jó kis mérkőzés lett­­ a végére... Ahogy jöttek a gólok, a hangu­lat is egyre fokozódott a paksi városi stadion­ban, a második félidő­ben már mindkét tábor eszeveszetten dobolt. Az újpestieket majd­ kétszáz szurkoló kísér­te el, és nagy boldog­ságukban a lefújást kö­vetően nagy ünneplést csaptak. A drukkerek és a játékosok együtt ug­ráltak, úgy tűnik, újra egymásra találtak. A li­­lák vezetőedzője, Neboj­­sa Vignjevics merészet húzott néhány kulcsjá­tékosa pihentetésével. De hogy is van? Aki mer, az nyer... Az más kérdés, hogy furcsa profizmus az, ahol a játékosokat meccsről meccsre, fél­időről félidőre kell feltü­zelni, ugyan, tessék lel­kesen futballozni. CSERE: Nyári helyett Kiss T. (-) a 68., Nagy D. helyett­­ Tököli (-) a 73., Könyves helyett Báló (-) a 84. percben CSERE: Simon K. helyett Suljic (5), Eninful helyett Antón­i(4), mindkettő a szünetben, Lázár B. helyett Kabát (-) Stiffa a 1. percben Juanan q­­alf— 1—4— 2—3—1 A TALAJ HIBÁI • BALOGH BALÁZS az Újpest középpályása­ „A pálya alkalmatlan volt a játékra, s talán éppen ezért nem játszottunk úgy az első félidőben, ahogy szerettünk volna. A szünetben kapott fejmosás azonban hatott, és a második félidőben már úgy néztünk ki, ahogy egy Újpestnek illik. Örülök neki, hogy győzelemmel hangoltunk a Ferencváros elleni szerdai Magyar Kupa­­mérkőzésünkre.” Gódzsizsi: Könyves (1-0) a 9., Tshibuabua (1-1) a 11, Bartha (2-1) a 32., Nego (2-2) az 56., Vasziljevics (2-3) a 60., Lázár B. (2-4) a 65. percben. Sárga lap: Nego (visszahúzta Nagy Olivért) a 30., Éger (buktatta Tshibuabuát) a 62., Fiola (Suljic buktatásáért) a 70., Vasziljevics (reklamálásért) a 86., Kabát (Kecskés megrúgásáért) a 90. percben Játékvezető: Solymosi Péter 9­­ Voltak apróbb tévedései, de összességében nagyvonalúan vezette a találkozót. Asszisztensek: Huszár Balázs, Kóbor Péter - Radványi Ádám, Kulcsár Katalin PERCRŐL PERCRE 9. perc: Nagy Olivér a bal szélről passzolt az őrizet­lenül érkező álló Simon Attila elé a tizenhatoson be­lül, a támadó nyolcméteres lövését Balajcza vetődve még védte, a kipattanót azonban Könyves szerezte meg, s jobbról hat méterről, jobbal a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1 -0 22. perc: Balogh Balázs jobb oldali szögletét Eninful csúsztatta meg négy méterre a kaputól, a labda a jobb oldali kapufára, onnan Tshibuabua mellkasára, majd a kapu közepébe pattant. 1-1 32. perc: Jobb oldali paksi támadás végén Bartha 22 méterről ballal lőtt kapura, a labda Ngawán meg­pattant, és a vetődő Balajczát meglepve a kapu jobb alsó sarkába vágódott. 2-1 56. perc: Tshibuabua tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, lövése után a labda levágódott Könyves­ről, és az érkező Nego elé került, a francia légiós pedig hat méterről jobbal a kapu jobb oldalába emelt. 2 -2 60. perc: Balogh Balázs jobb oldali szögletét követő­en Lázár Bence csúsztatta meg a labdát a kapu elő­terében, a bal oldalon érkezett Vasziljevics, és egy méterről jobbat emelt a léc alá. 2-3 65. perc: Nego zárkózott fel a jobb szélen, majd Lá­zár Bencéhez passzolt, aki 18 méterről ballal lőtt, Csernyánszki dermedten nézte, ahogy a labda a kapu bal alsó sarkában köt ki. 2-4 Csatárpihentetés a kínai­ meccs etén Szombaton kiderült: zöld-fehér és zöld-fehér együttes között igenis van különbség. Merthogy a paksi bajnokin Kabát Péter és a trükkös Asmir Suljic is csupán a kispadon kapott helyet, Neboj­sa Vignjevics edző alighanem a Ferencváros el­leni jövő heti kupavisszavágóra pihentette őket. Pakson kiderült, a szerb edző kockáztatása bele­fért, a csapat sikerrel vette a szombati akadályt, Asmir Suljic egy félidőt, Kabát Péter pedig keve­sebb mint negyedórát futballozott a hétvégén. Szerdán jöhet a Ferencváros elleni kupaderbi visszavágója.