Nemzeti Sport, 2016. augusztus (114. évfolyam, 209-238. szám)

2016-08-01 / 209. szám

nemzet sport 2016. augusztus 1., hétfő Labdarúgás I 3 I NB I 3. FORDULÓ Hibátlan angyalföldiek Megint nemzetközi kupainduló együttest FEKTETETT KÉT VÁLLRA a Vasas, Michael Oenning csapata szervezett, fegyelmezett, ráadásul eredményes játékkal múlta felül az ötlettelen Videotont. FECZESIN Róbert a Videoton csatára „A Vasas kétség­telenül jobb csapat lett a tavalyi bajnok­ság óta. Nekünk a csütörtöki-vasárna­pi meccsek a jelek szerint nemigen fekszenek, voltak lehetőségeink, de a korábbi mérkőzé­sekhez hasonlóan a helyzetkihasz­nálásunk nem volt megfelelő. Ezen feltétlenül javíta­nunk kell.” A MÉRKŐZÉSRŐL TUDÓSÍTOTT: VOLESZÁK GÁBOR, KÁLDÁR ANDRÁS E­rélyesen, kellő határozottság­gal vetette magát a mérkőzés­be Kassai Viktor játékvezető. Nem nézte el, hogy kezdés gyanánt az angyalföldi Korcsmár Zsolt kis híján átlépte a sportszerűség hatá­rát, és buktatta középen a Videoton hetesét, Danko Lazovicsot. A rutinos hátvéd ellentmondást nem tűrő belépőjével nyomatéko­sította, hogy igen kellemetlen el­lenféllel került szembe az élvonal utolsó talpon maradó nemzetközi kupaindulója. Kettőt már két váll­ra fektetett a Vasas: az MTK (1-0), majd a Debrecen (3-1) legyőzése után a szezont némileg bukdácsolva, nyeretlenül kezdő Videotont igyeke­zett felülmúlni. Céljai eléré­séhez szerve­zett, nagy oda­adással és néha kemény belé­pőkkel párosuló játékstílust vá­lasztott, amely szemmel látha­tóan nem nyerte el a pályaválasz­tó tetszését. Az igazsághoz hoz­zátartozik: az an­gyalföldi játékosok olykor egyszerű eszközöket vetettek be, hogy meg­óvják kapujukat a góltól, az ellen­­támadásaikat azonban tetszetősen, gyors passzokkal vezették. Ez a fajta frissesség hiányzott a Videoton játékosaiból. Henning Berg vezetőedző csupán három he­lyen változtatott a Midtjylland elleni, múlt csütörtöki vesztes Európa-li­­ga-selejtezőn (0-1) látott kezdőn. Bekerült Barczi Dávid, Simon Ádám, valamint a legutóbbi két bajnokin egyszer-egyszer betaláló Feczesin Róbert. Aki hiába kapott a mögötte játszó Danko Lazovicstól támoga­tást, nehezen tudott kiszabadulni a fegyelmezett vendégek őrizetéből, és erejét javarészt a helyezkedés, valamint a birkózás kötötte le. A fehérváriak így is előnyhöz jut­hattak volna az első félidőben, ám a remekül kilépő Szolnoki Roland nem tudott élni azzal az előnyével, hogy a remek csere után már csak Vukasin Polekszics akadályozhatta meg a gólszerzésben - mellkason lőtte a kapust. Rossz megoldást választott a középpályára előrevezényelt védő, pedig megduplázhatta volna az él­vonalbeli góljainak a számát, hogy még emlékezetesebbé tegye a száz­egyedik NB I-es meccsét (a múlt heti századikért 100-as számozású em­lékmezt kapott). A hazaiak videoelemzője, Késedi Gábor méregdrága laptoppal a hóna alatt bandukolt a kispadokhoz a szü­net után, és mérget veszünk rá, még azelőtt rámutatott a pályán lévők erősségeire és gyengeségeire, hogy jóízűen beleharapott volna az almá­jába. Mindkét oldalon cseréltek a vezetőedzők: a visszafogottan játszó Barczi Dávidot Asmir Suljic váltotta, Debreceni András helyét pedig Felix Burmeister foglalta el a Vasas védel­mében. M­e­g­­­élénkült a hazaiak tá­madójátéka, a fehérvári csereember a jobb ol­dalon pró­bált némi előnyhöz jutni, s onnan átadásokkal tömni a középen érkezőket. A ven­dégek egyre inkább a játék lassítá­sára törekedtek, belátták ugyanis, hogy futóversenyben nem vehetik fel a küzdelmet a fehérváriakkal. Az 56. percben aztán Korcsmár Zsolt (is) besárgult, megint csak Danko La-VIDEOTON VASAS FELCSÚT, PANCHO ARÉNA, 1901 NÉZŐ VIDEOTON: 1-4-4-2 Kovácsik 4 ..Nego 3, Vinícius 3, Lang 3, Stopira 3..... Barczi 3, Simon Á. 3, Szolnoki 3, Bódi 4 Lazovics 4, Feczesin 3 CSERE: Barczi helyett Suljic (-) a szünetben, Suljic helyett Géresi (3) az 58., Simon Á. helyett Pátkai (-) a 77. percben VASAS: 1—3—A—3 Polekszics 4 Korcsmár 5, Debreceni 4, Risztevszki 4 Szivacski 4, Vida 4, Berecz 4, Hangya 4 Remili 4, Pavlov 4, Ádám 5 CSERE: Debreceni helyett Burmeister (4) a szünetben, Berecz helyett Kleisz (-) a 82., Ádám helyett Murka (-) a 87. percben Gólszerző: Korcsmár (0-1) a 70., Pavlov (0-2) a 80., Vinícius (1-2) a 94. percben Sárga lap: Debreceni (Lazovicsot buktatta) a 16., Szolnoki (Pavlov megrúgásáért) a 24., Szivacski (Lazovics megrúgásáért) a 30., Simon Á. (buktatta Bereczet) az 54., Korcsmár (Lazovicsot buktatta) az 56., Vinícius (Pavlov buktatásáért) a 71., Berecz (reklamálásért) a 76. percben Játékvezető: Kassai Viktor 8 - Szokásához híven elegánsan vezette a mérkőzést, bár a mezőnyben akadtak apróbb hibái. Asszisztensek: Ring György, Varga Zsolt - Berke Balázs, Gaál Gyöngyi További fogadási ajánlat A mérkőzés története rá van írva az arcokra: a Videoton kapusa, Kovácsik Ádám a vesztes, míg az angyalföldi futballisták a győztes oldalon álltak AZ NB 1 ÁLLÁSA 1. Ferencváros 3 3--10-3 +79 2. Vasas 3 3 - 1 - 1 6-2 +49 3. Diósgyőr 3 2-1 6-8 -26 4.­­ Mezőkövesd 3 1 2­­- 1 4-3 +15 5 DVSC-Teva 3 1 1 1 1 6-4 +24 6. Bp. Honvéd 3 1 1 i­ 3-2 +14 7. Újpest 3 1-2 2-4 -2­­ 3 . Paksi FC 3 1 2 1 1 2-3 -12 9. Haladás 3 2 1 3-5 -22 1 10.­­ Gyirmót FC Győr 1 3 1 2 1 1 2-6 -42 11. Videoton 3 1 2 3-5 -2 1 12. MTK Budapest 3 1 1 2 0-2 -2 1 1 1 A 4. FORDULÓ MŰSORA ...■ Augusztus 7.., vasárnap 1 Augusztus 6., szombat Mezőkövesd-Debrecen 18.00 1 Paks-Ferencváros 18.00 Gyirmót-Videoton 18.00 1 Diósgyőr-Bp. Honvéd* 18.00 MTK-Haladás* 1 18.00 1 Vasas-Újpest* 20.30 Élő közvetítés: *M4 Sport A mérkőzés előtt, majd a szü­netben is működésbe lépett az öntözőberendezés a Pancho Aré­nában, ezért aztán kellemes, friss gyepillat fogadta a kilátogatókat. Jól csúszott, már-már suhant a nedves füvön a labda, ebből azonban egyik csapat sem tudott hasznot húzni. A hazaiak (vélt) tu­dásbeli fölényét a vendégek sok futással, nagy odaadással igye­keztek ellensúlyozni. Vevő volt az angyalföldi stílusra a népes vendégtábor, sőt, hangpárbajban is gyakran felülmúlta a hazai ke­mény magot. A mezőny legjobbja Korcsmár Zsolt lett, mivel fárad­hatatlanul takarított hátul, és re­mekül irányította a társakat. MECCSINDEX 5.50 A MECCS SZÍNVONALA 6 HANGULAT 6 SPORTSZERŰSÉG 5 A TÁMADÓFUTBALL EREJE 6 EDZŐI HÚZÁSOK 5 A MECCS EMBERE 5 KORCSMÁR ZSOLT zovicsot buktatta. Ez volt egyébként a mérkőzésen a hatodik alkalom, hogy a Videoton légiósát földre vitték, és csak a harmadik ellene szabálytalankodó angyalföldi kapott sárga lapot. Szépen faragták a labdával kitűnő barátságot ápoló, a türelmét azonban kétségkívül elveszítő labdarúgót. Nemcsak Danko Lazovics borult fel, hanem a fehérvári terv is: Hen­ning Berg az 58. percben meglepőt húzott - lehívta a pályáról Asmir Suljicot. A csere oka csak akkor vált világossá, amikor a szélső fájdalmas arccal mutogatta a kis­­padnál edzőjének a jobb combját. A hazai vállalkozói kedv a folytatás­ban újból mellőzte a kreativitást és a pontosságot, a fehérvári akciók esetlegesek lettek, az angyalföldi ellencsapások pedig egyre veszé­lyesebbek. Egy szép Vasas-akció „lezárása­ként" a vendégek balról rúghattak (kis) szögletet, Ádám Martin középre ívelt, ahol Korcsmár Zsolt mindenkit megelőzve a kapuba fejelt. Leforráz­va érezték magukat a hazaiak, mert egészen addig azt hitték, valahogy majd csak bedarálják az ellenfelü­ket. Ehelyett folytatódott felettébb rossz sorozatuk: a zsinórban ötö­dik szezonbeli tétmérkőzésükön (két Európa-liga- és három bajnoki meccs) is nyeretlenek maradtak. A Vasas ezzel szemben - ha az előző szezon hajráját is idevesszük - so­rozatban az ötödik bajnokiját nyerte meg Michael Oenning irányításával. „Játszik a Vasas, játszik a Va­sas!" - skandálták a vendégszur­kolók. Annyit azért hozzáfűzünk még, hogy: jól és eredményesen. 70. perc: Vasas-szögletből Ádám a bal oldalról emelt középre, a lendületesen érkező Korcsmár megelőzte Viníciust, és öt méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 0-1 80. perc: Ismét Ádám adott középre, ezúttal a jobb oldalról, szabad­rúgásból, Kovácsik aláfutott a labdának, a bal kapufánál érkező Pav­lov pedig a jobb combjával juttatta gólvonal mögé a labdát. 0-2 94. perc: Bódi jobb oldali szögletét követően Vinícius öt méterről fe­jelte a labdát a kapu közepébe. 1-2 CSERE, ELŐVIGYÁZATOSSÁGBÓL Mintha kissé fáradtnak és ötlettelennek tűnt volna a csapata... Sok csapat küzd nehézséggel, ha heti két mérkőzést kell lejátszania. Arra törekszünk, hogy két fronton helytálljunk, de ezt eddig, sajnos, nem sikerült megoldanunk. Természetesen célunk az, hogy mi­nél tovább állva maradjunk a nemzetközi kupapo­rondon, és a bajnokikon is eredményesek legyünk. Azt mondják, csőstül jön a baj. Mit lehet tudni Asmir Suljic állapotáról? Egyelőre nem tudok pontos választ adni. Szerettük volna pihentetni a szélsőnket, mert jó formában van, és nagy szükség lenne rá az Európa-liga-visszavá­­gón. Ám a szünetben pályára kellett küldenem, hogy segítse a támadásainkat, csakugyan balszerencse, hogy aztán megsérült. Szintúgy bosszantó, hogy há­rom mérkőzésre való helyzetet hagytunk ki. A világhálón arról írtak a héten, hogy ön is jelölt az izraeli Maccabi Haifa kispadjára. Ehhez mit szól? Nem tudok róla semmit. Csak nemrég álltam munkába a Videotonnál, és folytatni sze­retném, amit elkezdtem. Henning BERG a Videoton vezetőedzője Felteszem, most már cseppet sem bánják, hogy három nemzetközi kupainduló csapattal kezdték a szezont, így - utólag - már valóban nem. Természetesen örü­lök a győzelemnek, ugyanakkor a helyén kell kezel­nünk a sikert, s nem szállhatunk el magunktól. Az jól látszik, hogy a védelmünk remekül áll a lábán. Mind­össze két gólt kaptunk eddig a bajnokságban, erre a folytatásban is építhetünk. Most is ez volt a siker kulcsa? Jobbára a középpályán folyt a játék, és mindkét együttes remekül védekezett. Sokáig egyik fél sem érdemelt volna győzelmet. Aztán egy szögletrúgás után betaláltunk a kapuba. Szerencsére mostanában jók vagyunk az ilyen játékhelyzetekben. A vezetésünk kellő nyugalmat kölcsönzött a csapatnak, a második góllal pedig feltettük a koronát a teljesítményünkre. Mi volt az oka annak, hogy a szünetben lecse­rélte Debreceni Andrást? Neki és Szivacski Donátnak is volt már sárga lapja, és mert a játékvezető figyelmeztette, hogy a következő szabálytalanságánál nagy bajba kerülhet, inkább elővigyázatosságból lecseréltem. Michael OENNING a Vasas vezetőedzője