Nemzeti Sport, 2018. április (116. évfolyam, 88-101. szám)

2018-04-01 / 88. szám

imumm sport 2018. április 1., vasárnap OTP BANK LIGA 24. FORDULÓ Csak jól nem volt... a .....................Pajovics 6...... k­ék Balázs B. 6, Bojovics 6, Litauszki 6, Burekovic 6 ................Onovo 5. A. Diailo 6 Pauljevics 6, Nagy Dániel 6, Nwobodo 5 Novothny 5 CSERE: Pauljevics helyett Zsótér (-) a 78., Nagy Dániel helyett Szankovics (■ Novothny helyett Tischler (-) a 87. percben Dibusz 6 Lovrencsics G. 6. Otioba 6. Blazic 6. Pedroso 5 Leandro 5 Varga R. 5. Szpirovszki 5. Gorriarán 6. Moutari 5 Böde 5 CSERE: Varga R. helyett Priskin (-) a 63., Szpirovszki helyett Nagy Dominik (-) a 72., Moutari helyett Lovrencsics B. (-) a 84. percben Sárga lap: Onovo (rátartott Otigba lábára) a 9., Szpirovszki (Litauszkit buktatta) a 12., Pedroso (Novothnyt buktatta) a 72., Balázs B. (lerántotta Moutarit) a 77. percben, Gorriarán (reklamálásért) a lefújás után Játékvezető: Iványi Zoltán 8 - Már a mérkőzés elején igyekezett elejét venni az in­dulatoknak. Erélyes és határozott, ám olykor következetlen volt. Amiért eleinte sárga lapot adott, azért később csak szóbeli figyelmeztetés járt. Asszisztensek: Georgiou Theodorosz, Szert Balázs - Farkas Ádám, Szilasi Sza­bolcs !) a 85., Ilyen az igazán szoros emberfogás: Novothny Somát (lila-fehérben) nem engedték levegőhöz sem jutni a ferencvárosi tizenhatoson belül fotók: török Attila mm ÚJPESTFI~STER^ ÚJPEST FC FERENCVÁROS újpest SZUSZA FERENC STADION 959* NÉZŐ V FERENCVÁROS JK­i ■ | | ÚJPEST: 1—4—2—3—1 FERENCVÁROS:1-4-1-4-1 A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA értékelte a mérkőzést A Megyeri úton telt ház, zsúfolásig megtelt lelátók, füstbombák, hanggránátok, szép indítások, helyzetek is akadtak - csak éppen a legfontosabb, a játék sava-borsa hi­ányzott, a gól! Hiába érkezett jó formában lévő Ferencváros a Szusza Ferenc Stadi­onba, a zöld-fehérek nem tudtak mit kezdeni az újpestiekkel, sőt Thomas Doll együttese az első félidőben meg­lehetősen visszafogott teljesítményt nyújtott. Pedig joggal bízhattunk gól­gazdag kilencven percben, hiszen az egyik oldalon a tizenhárom találatnál járó Novothny Soma, míg a másikon a tizenegy gólig jutó - eddig a tavaszi négy bajnokiján hétszer a kapuba talá­ló - Böde Dániel rohamozott. Hiába... No, de kezdjük a történetet az ele­jén! A kezdeti, unalmasabb, visszafo­gott néhány perc után átvette a játék irányítását a hazai csapat. Az esőtől áztatott nedves talajon jobban érvé­nyesült az alacsonyabb termetű új­pesti középpályások játéka, gyakran egészen tetszetős adogatással ju­tottak el a ferencvárosi tizenhatosig, olykor az is előfordult, hogy - akár a kézilabdában - körbeadogatták a büntetőterület előtti pályarészt. Ebben a periódusban nagy helyzetig mégsem jutottak el Novothny Somáék, mind­össze néhány távoli lövés és szöglet utáni szituációból voltak veszélyesek. A vendég ferencvárosiak behúzódtak a kapujuk előterébe, a brazil Pedroso oldalán különösen bizonytalannak tűnt a védekezés. Hol a felfutó Balázs Ben­jámin, hol az előtte futballozó szerb Branko Pauljevics került a hátvédsor mögé, csak az első negyvenöt percben legalább tucatnyi beadás érkezett a jobb oldalról a kapu előterébe. A dél­amerikai védő mentségére szóljon, hogy az egy jónál feljebb futballozó Amadou Moutari nemigen segített be a védekezésbe, így sokszor két újpesti hozta a ferencvárosb­a a labdát... A második félidő elején két percre Iványi Zoltán játékvezető kénytelen volt megállítani a játékot, a drukke­rek olyan mennyiségű füstbombát és görögtüzet gyújtottak a lelátón, hogy a füsttől a játéktér egyes részeit nem lehetett látni. A helyi műsorközlő gyor­san be is mondta, jó lenne vigyázni, hiszen az MLSZ alighanem tetemes bírságot ró ki ezért a klubra. Nos, a fontos emberek számá­ra fenntartott szektorban ott is volt Csányi Sándor, az MLSZ elnöke, ő azonban értelemszerűen nem a kö­rülményekkel foglalkozott, inkább élvezte a mérkőzést. Mellette más közéleti személyiségek is helyet foglaltak a széksorokon, az egykori újpesti kedvencek közül több mint tucatnyian voltak a lelátón, többek között Szentmihályi Antal, Tóth Jó­zsef, Dunai Ede, Nagy László, Tóth András, Herédi Attila, Szendrei Jó­zsef, Szlezák Zoltán vagy éppen Fe­hér Csaba. S nemcsak a korábbi játé­kosokat, hanem a magyar mellett a nemzetközi sajtót is megmozgatta a budapesti derbi, a Megyeri útra több újságíró érkezett Németországból, Szlovákiából, Spanyolországból és Ausztriából is - a látványos szurko­lói bemutatóknál nem győztek fény­képeket készíteni. A pályán zajló eseményekkel Thomas Doll volt elégedetlenebb, a középpályás Varga Roland helyére Priskin Tamást cserélte be, ám aki azt várta, hogy ettől átáll a Fradi kétcsatáros játékra, tévedett. Pris­kin Tamás korábban nemigen látott módon a középpálya szélére került, Amadou Moutari átjött a jobb szél­re, míg a csereként beálló játékos bal oldali futóként próbált veszélyt teremteni. Ha nem is ezért, de a játék a fordulást követően némileg kiegyenlítettebb volt, a Ferencvá­ros is eljutott néhányszor helyzetig, lövések és fejesek is érkeztek Filip Pajovics kapujára, hiába... A talál­kozó hajrájában mindkét vezetőedző becsülettel próbálkozott, Nebojsa Vignjevics és Thomas Doll is kihasz­nálta mindhárom cserelehetőségét, de érezhető volt, hogy ezen a napon kisebb csodának kellene történnie, hogy gólt lásson a közönség. A nap végére mégis mindenki bol­dog lehetett: az Újpest nem hagyta magát a tabellán előtte tizenhét pont­tal álló ferencvárosiakkal szemben, míg a zöld-fehérek aligha bánták, hogy gól nélküli lett derbi, hiszen a nagy üldöző Videoton sem győzött (a Puskás Akadémia ellen: 0-0), így ma­radt a hárompontos különbség... A hangulat, a körítés remek volt, az iramra sem lehetett panasz, ám a TELT HÁZAS TALÁLKOZÓN a két ősi városi rivális, az Újpest és a Ferencváros csupán helyzetekig jutott. m ★ ★★ Közvetlenül a lefújás előtt tizenegyesgyanús helyzet miatt reklamáltak Iványi Zoltán játékvezetőnél a Fradi játékosai, azonban a bíró hajthatatlannak bizonyult Kocogó kezdőrúgó Méltó kezdőrúgója volt a derbinek: a napokban ünnepelte hetven­­ötödik születésnapját Dunai II Antal, akit az újpesti klub korábban méretes lila-fehér tortával köszöntött, most pedig több mint tízezer drukker előtt kapott hatalmas lila-fehér virágcsokrot, üveg finom borral és egy névre szóló hetvenötös Újpest-mezzel. Az Újpesti Dó­zsa egykori balösszekötője, olimpiai bajnoka, az európai góllövőlista ezüst- és bronzcipőse, egykori 31-szeres válogatott labdarúgó korát meghazudtolóan kocogott le a pályáról a kezdőrúgás elvégzése után, igaz, a szakadó eső elől is menekülnie kellett a fedett játékoskijáró irányába. A mérkőzésről tudósított: VOLESZÁK GÁBOR ! 18. perc: Pauljevics adott jobbról középre, a­­ rövid oldalon Novothny érkezett, és Blazic szo­­­­rításában négy méterről a kapu fölé fejelt.­­ 21. perc: Balázs Benjámin húzott jobbról kö­­­­zépre, majd csaknem 22 méterről, ballal lőtt,­­ az elvetődő Dibusz azonban oldalra ütötte a­­ kapu jobb oldala felé félmagasan tartó labdát.­­ 27. perc: Onovo kényszerítőzött Nagy Dáni­­­­ellel a ferencvárosi tizenhatoson belül, majd 16 méterről ballal, laposan a bal kapufa mellé lőtt. 34. perc: Burekovic végzett el balról szögle­tet, középen az őrizetlenül hagyott Bojovics 10 méterről ballal a léc fölé belsőzött. 52. perc: Moutari tört be a bal oldalon a tizen­hatoson belülre, labdáját a kapujából kivetődő Pajovics elütötte, amely így Varga Roland elé került, az ő 10 méterről jobbal leadott lövését Burekovic szögletre mentette. 59. perc: Bojovics szabadított fel középen fejjel, a kipattanóra Moutari érkezett, és 17 méterről ballal, nagy erővel, kapásból félma­gasan a bal kapufa mellé lőtt. KABÁT Péter az Újpest korábbi csatára „Igazságos dön­tetlen született. A szurkolók előtt le a kalappal, a hangulat derbihez méltó volt. Korábban négy gólt is lőttem a Ferenc­városnak, sajnálom, hogy most senkinek sem sikerült a kapuba találnia. Nagy helyzetek nem adódtak ezen a szombaton.” Dusán VASZILEVICS az Újpest korábbi középpályása „Korábban öt gólt lőttem derbiken, a Ferencváros ellen valahogy nekem mindig is jól ment. Ettől a meccstől többet vártam, azt hittem, némileg bátrabban lépünk fel. A Ferencvároson jobban éreztem a győzni akarást. Nem tudnám eldönteni, melyik csapatnak kedvez inkább ez a döntetlen. Jó lett volna, ha az Újpest­­nyer, de ebben a mérkőzésben talán ennyi volt.” Labdarúgás I 3 1 Nem feltétlenül rajta múlt, hogy nem szüle­tett gól a derbin, sőt ha rajta múlik, az újpes­tiek az első félidőben legalább egyszer be­találnak a ferencvárosiak kapujába. Ebben az időszakban ugyanis a hazaiak gyors és jól cselező szélsője többször tisztára játszotta magát, csakhogy a középre adásai néha célt tévesztettek, míg máskor a vendégvédelem hatástalanította azokat. Szemet szúrt ugyan­akkor, mennyire szabadon veszélyeztethe­tett, remekül megértette magát a mögötte futballozó Balázs Benjáminnal, valamint Nagy Dániellel is, aki többször igyekezett őt kiugratni. A ferencvárosi védelem bal szélén szereplő brazil Pedroso nem egyszer lema­radt róla, Leandrónak vagy a keresztező Miha Blazicnak kellett kisegítenie, nehogy a tizenhatoson belülre törjön, és nagyobb bajt okozzon. A második félidőben már zártabban, szervezetteb­ben védekezett a Ferenc­város, ráadásul a lab­dát is többet birtokolta, de Pauljevics állat­kozó kedvéért így is kiér­demelte a mérkőzés játékosa címet. Branko M PAULJEVICS­­ (Újpest)